Gražiausią savaitės epizodą sukūrė netaiklų metimą dėjimu pataisęs Matulis

02.02.2017

Gražiausiu praėjusios savaitės Mezon-NKL savaitės epizodu pripažintas Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ gynėjo Gintauto Matulio dėjimas. Šis laiku pašoko ir nenusileidęs ant parketo pagavo nuo lanko atšokusį kamuolį bei jį sugrūdo į krepšį.

Antroje vietoje liko Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ duetas. Mindaugas Stašys pamatė laiku į baudos aikštelę įkirtusį Eriką Kubilių, o šiam belieko galingai įdėti į krepšį.

Trečioje vietoje – dar vienas epizodas iš „Sūduvos-Mantingos“. Ernestas Ežerskis rado laisvą koridorių ir dėjimu nepaliko šansų oponentams.

Visas dešimtukas:

„Rasai“ pirma kartą šiame sezone nugalėjo „Perlą“

31.01.2017

Trečias kartas nemeluoja. Tuo įsitikino Raseinių „Rasai“, kurie Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionate namuose 80:66 (12:19, 28:25, 20:7, 20:15) pranoko Vilniaus „Perlą“.

Trečiojo kėlinio viduryje vilniečiai dar pirmavo 49:45, tačiau tuomet „Rasai“ surengė galingą spurtą 20:2 ir mačo baigtis tapo aiški (65:51).

Šeimininkams pergalę garantavo puikus pataikymas iš toli. Raseiniškiai pataikė 44 proc. tritaškių (12/27), o „Perlo“ tikslą pasiekė tik 12 proc. tritaškių (3/25).

Tai buvo jau trečioji šių komandų akistata šiame sezone ir tik pirmoji „Rasų“ pergalė.

„Rasai“: Šarūnas Vingelis 23, Tomas Galeckas 21, Giedrius Stankevičius 12.

„Perlas“: Domantas Pipiras 15 (13 atk. kam.), Arnas Beručka 13, Karolis Giedraitis 8.

Naudingiausias Mezon-NKL savaitės žaidėjas – Tomas Galeckas

31.01.2017

Raseinių „Rasų“ komandos gynėjas Tomas Galeckas rungtynėse su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ surinko net 37 naudingumo balus ir savo komandai padėjo padaryti tai, ko niekam nepavyko atlikti jau keturis mėnesius.

Rasinių klubas penktadienį nutraukė 14 iš eilės „Sūduvos-Mantingos“ namuose laimėtų rungtynių seriją ir tapo pirmąja ekipa nuo spalio 7-osios, kuri iš Marijampolės išvyko su pergale.

Šiose rungtynėse fenomenaliai žaidęs Galeckas per 33 minutes pelnė 25 taškus (6/8 dvit., 3/6 trit., 4/5 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 37 naudingumo balus.

Maža to, beveik identišką pasirodymą jis surengė ir trečiadienio akistatoje su „Šilutės“ komanda. Tąkart Galeckas per 36 minutes pelnė 26 taškus (7/9 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 37 naudingumo balus.

Tiesa, šias rungtynes raseiniškiai pralaimėjo – 96:100.

Galeckui naudingiausio Mezon-NKL savaitės žaidėjo titulas atitenka jau antrą kartą. Įžaidėjas naudingiausiuoju tapo ir šeštąją čempionato savaitę.

Tinklalapis „nklyga.lt“ apžvelgia kitus keturis žaidėjus, kurie taip pat pateko į naudingiausių savaitės krepšininkų penketuką.

Lukas Grabauskas, JSK (16 tšk., 3,5 atk. kam., 4,5 rez. perd., 26,5 naud. bal.)

Jonavos komandai gyvybiškai svarbiose rungtynėse su Molėtų „Ežerūnu“ Grabauskas pasižymėjo universaliu žaidimu. Per 29 minutes jis pelnė 8 taškus (1/5 dvit., 0/1 dvit., 6/6 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius ir, atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus, surinko 25 naudingumo balus. Grabausko buvo pilna visur, o JSK iškovojo reikalingą pergalę Mezon-NKL autsaiderių mūšyje – 81:67.

Brianas Wanamakeris, „Šilutė“ (18,5 tšk., 6,5 atk. kam., 6,5 rez. perd., 27,5 naud. bal.)

„Šilutės“ komandos legionieriui jau ne pirmą kartą kažkas pakiša koją kelyje link naudingiausio savaitės žaidėjo pripažinimo, o praėjusi savaitė – taip pat ne išimtis ir Wanamakeris vėl buvo itin arti šio pripažinimo. Fantastiškai amerikietis rungtyniavo mače su Vilniaus „Perlu“, kai per 32 minutes pelnė 16 taškų (5/8 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių ir, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, surinko 33 naudingumo balus.

Jo vedami pamario krepšininkai namie sostinės klubą nugalėjo 86:72.

Simas Raupys, „Šilutė“ (12,5 tšk., 11,5 atk. kam., 23 naud. bal.)

Jei Brianas Wanamakeris siautėjo rungtynėse su „Perlu“, tai susitikime su „Rasais“ Roberto Kuncaičio kariauną tempė Simas Raupys. Krepšininkas šiame mače per 27 minutes pelnė 14 taškų (3/4 dvit., 1/1 trit., 5/6 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių ir surinko 27 naudingumo balus. Šilutiškiai laimėjo ir šį susitikimą – 100:96.

Laurynas Birutis, „Žalgiris-2“ (11,5 tšk., 14,5 atk. kam., 2 rez. perd., 24,5 naud. bal.)

Kauno ekipos bokštui vieta tarp savaitės naudingiausiųjų seniai nebėra naujiena. Stabiliai šį sezoną rungtyniaujantis Birutis abejose praėjusio savaitgalio rungtynėse rinko dvigubus dublius, o susitikime su Jonavos klubu surinko ir 29 naudingumo balus.

Jo vadami jaunieji žalgiriečiai laimėjo tiek prieš JSK (78:74), tiek ir prieš „Mažeikius“ (77:60).

Mezon-NKL savaitė: „Rasų“ pasiekimas Marijampolėje ir solidus „Vyčio“ mačas

30.01.2017

Mezon-NKL pirmenybių turnyrinės lentelės viršūnėje intriga ir vėl pamažu atgyja. Traumų krečiama Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ patyrė vos antrąjį sezono pralaimėjimą namie, o tuo pasinaudojusi Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ sumažino čempionų titulą ginančios ekipos atotrūkį.

Intrigos netrūko ir kovose tarp žemesnes pozicijas užimančių komandų. Šakių „Vytis“ netikėtai lengvai nuskriaudė nukraujavusį Vilniaus „Perlą, į pergalių kelią grįžo Joniškio „Delikatesas“, o autsaiderių mūšis baigėsi Jonavos sporto klubo pergale.

Apie šiuos įvykius ir dar daugiau – tradicinėje tinklalapio „nklyga.lt“ savaitės apžvalgoje.

Nutrūkusi serija

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ pergalių serija namuose baigėsi. Raseinių „Rasų“ ekipa tapo pirma komanda per keturis mėnesius, kuri sugebėjo triumfuoti Suvalkijos sostinėje. Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai svečiuose marijampoliečius paguldė 94:84.

„Sūduvai-Mantingai“ tai buvo pirmoji nesėkmė namuose po 14 pergalių iš eilės. Prieš tai paskutinį kartą šiame mieste buvo laimėjusi tik „Telšių“ komanda, kuri Marijampolėje triumfavo spalio 7-ąją. Šis pralaimėjimas kiek susilpnino suvalkiečių pozicijas turnyrinės lentelės viršūnėje ir dabar Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai persekiotojus „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkus lenkia tik dvejomis laimėtomis rungtynėmis.

Atsigauna?

Rimtą atsigavimo signalą visoms Mezon-NKL lygos komandoms pasiuntė Šakių „Vyčio“ krepšininkai, kurie savaitgalį namie 74:56 be didelio vargo susitvarkė su Vilniaus „Perlu“. Prie šios pergalės Šakių ekipoje labiausiai prisidėjo Paulius Beliavičius, kuris per 36 minutes pelnė 23 taškus (3/4 dvit., 4/5 trit., 5/5 baud. met.) ir surinko 24 naudingumo balus.

Tiesa, sostinės ekipa rungtyniavo jau be savo lyderio Margirio Normanto, kuris persikėlė į Vilniaus „Lietuvos rytą“. Iš viso šį sezoną „Perlą“ paliko jau du svarbūs krepšininkai. Vienas iš jų – į „Vytį“ persikėlęs Gytis Radzevičius.

Amerikiečio šou

Itin solidų pasirodymą savaitgalį surengė „Šilutės“ legionierius Brianas Wanamakeris, kuris susitikime su tuo pačiu „Perlu“ buvo arti trigubo dublio. Amerikietis per 32 minutes pelnė 16 taškų (5/8 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus. Jam tai buvo antras geriausias sezono pasirodymas.

Tobulas ketvirtis

Wanamakerio vedama „Šilutė“ pasižymėjo ir kitose savaitgalio rungtynėse. Pamario krepšininkai susitikime su Raseinių „Rasais“ antrąjį kėlinį laimėjo net 36:12. Toks fantastiškas antrasis kėlinys „Šilutės“ komandai nutiesė kelią pergalės link – 100:96.

Kova po krepšiais

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ kiek netikėtai lengvai 82:54 sutriuškino „Telšius“, o prie šio pasiekimo stipriai prisidėjo klaipėdiečių kova po krepšiais. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai atkovojo 54 kamuolius ir pakartojo sezono atkovotų kamuolių rekordą, kurį šį sezoną taip pat buvo užfiksavę „Žalgirio“ dubleriai.

Kovą dėl kamuolių klaipėdiečiai prieš žemaičius laimėjo 54-33. Dviženklius atkovotų kamuolių rodiklius „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandoje fiksavo Džiugas Slavinskas (11) ir Edvinas Alunderis (10).

Autsaiderių kova

Savaitgalį Mezon-NKL pirmenybėse vyko kova tarp dviejų paskutines vietas užimančių komandų – Jonavos sporto klubo ir Molėtų „Ežerūno“. Pergalę gyvybiškai svarbiose rungtynėse iškovoti pavyko JSK krepšininkams, kurie svečius iš Molėtų nugalėjo 81:67. Šis laimėjimas Nerijaus Zabarausko auklėtiniams pagal pergalių skaičių leido pasivyti molėtiškius. Viena iš šių dviejų komandų po šio etapo bus priversta atsisveikinti su Mezon-NKL čempionatu.

„Delikatesas“ sugrįžo į pergalių kelią

28.01.2017

Trijų pralaimėjimų seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) nutraukė Joniškio „Delikateso“ (12-19) klubo žaidėjai.

Jie namų rungtynėse 73:62 (24:17, 13:14, 20:17, 16:14) pranoko Kauno KTU (12-20) krepšininkus.

Ketvirtojo kėlinio viduryje po „Delikateso“ techninės pražangos Julius Kigas pataikė baudą ir KTU deficitas tuomet siekė šešis taškus – 62:68.

Tada pražanga sustabdytas Tadas Pažėra realizavo abi baudas, Matas Staniukaitis sužingsniavo, Darius Griškėnas smeigė tritaškį ir „Delikatesas“ įgijo pergalingą pranašumą – 73:62.

Agresyviau rungtyniavę jonaviečiai iš viso prie baudų metimų linijos stojo 26 kartus bei pataikė 20 baudų metimų (77 proc. taiklumas).

Tuo metu svečiai metė vos šešias baudas, iš kurių tikslą pasiekė penkis (83 proc. taiklumas).

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 24, Šarūnas Kulevičius 13, Tadas Pažėra 12, Žilvinas Petraitis 12 (8 atk. kam.).

KTU: Martynas Zigmantavičius 18, Deividas Pogužinskas 12, Medas Kuprijanovas 8.

Telšiuose – užtikrinta NKL čempionų pergalė

28.01.2017

Evaldas Šaulys ir Rytis Juknevičius buvo per žingsnį nuo dvigubų dublių, o jų vedama Marijampolės (25-6) „Sūduvos-Mantingos“ komanda Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) įsirašė pergalę.

Pirmenybių čempionai svečiuose 92:73 (25:16, 19:13, 21:22, 27:22) užtikrintai nugalėjo „Telšių“ (20-11) ekipos krepšininkus.

Marijampoliečiai dviženklį pranašumą susikrovė dar pirmajame kėlinyje, kada Šaulys pataikė du tritaškius, „Sūduva-Mantinga“ spurtavo 12:4 ir buvo priekyje 23:13.

Paskui Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai laimėjo atkarpą 13:2 bei pirmavo dvigubai 36:18.

Trečiojo kėlinio pabaigoje po Emilijaus Gumuliausko taiklių baudų „Telšiai“ buvo sumažinę atsilikimą iki devynių taškų – 51:60, bet ketvirtajame ketvirtyje titulą ginanti „Sūduva-Mantinga“ vėl šovė į priekį.

Svečiai spurtavo 13:4 ir įgiję 20-ies taškų pranašumą atgal nebesižvalgė – 88:68.

Be keitimų žaidęs Šaulys pelnė 23 taškus ir atkovojo 9 kamuolius, o Juknevičiaus sąskaitoje – 15 taškų bei 9 rezultatyvūs perdavimai.

„Telšiai“: Ignas Razutis 15, Mindaugas Norkus 15, Laurynas Kaveckis 13.

„Sūduva-Mantinga“: Evaldas Šaulys 23 (9 atk. kam.), Antanas Udras 17, Rytis Juknevičius 15 (9 rez. perd.), Gintautas Matulis 15, Kinu Rochfordas 11.