„Vytis“ neatsilaikė prieš fantastiškai žaidusį Margirį Normantą ir „Perlą-MRU“

19.03.2016

Šakių „Vyčio“ (28-10) komanda patyrė trečiąjį pralaimėjimą paeiliui ir nesėkmingai baigė Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliarųjį sezoną.

Šakiškiai svečiuose po atkaklios kovos ir pratęsimo 91:92 (26:21, 23:20, 16:18, 14:20, 12:13) nusileido Vilniaus „Perlui-MRU“ (20-18).

Didžiąją dalį rungtynių nors ir neženkliai, tačiau pranašumą saugojo „Vytis“. Prasidėjus antrajam ketvirčiui šakiškiai pirmavo dviženkliu skirtumu (34:23), bet siautėti pradėjo Margiris Normantas – 35:39. Kaskart, kai „Vytis“ bandė labiau atitrūkti, M.Normantas vis šaudavo po metimą, tad šakiškiai užtikrintai jaustis tikrai negalėjo.

„Perlas-MRU“ buvo nusiteikęs kovingai ir likus 2 minutėms atsiliko vos 2 taškais (72:74), bet gyvybiškai svarbius metimus pataikė Ignas Vaitkus, leisdamas manyti, kad „Vytis“ iškovos pergalę. Likus 48 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Vytis“ pirmavo 79:72, tačiau šaltus nervus rodė ir M.Normantas ir Arnas Beručka – 79:79. Komandų laukė pratęsimas.

Kol pražangų limitą išnaudojęs I.Vaitkus sėdėjo ant suoliuko, „Vyčiui“ padėjo Marijus Užupis ir Ernestas Serkevičius. Likus 13 sekundžių šakiškiai pirmavo 91:90, bet M.Normantas pataikė beveik su sirena ir dvitaškiu išplėšė pergalę „Perlui-MRU“ – 92:91.

„Vytis“: Ignas Vaitkus 21, Karolis Brusokas 16 (10 atk. kam.), Paulius Beliavičius 14 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), Dominykas Domarkas 10.

„Perlas-MRU“: Margiris Normantas 42, Arnas Beručka 12, Aistis Pilauskas 8, Rytis Pipiras 7.

„Sūduva-Mantinga“ reguliarųjį sezoną baigė pergale Kaune

19.03.2016

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšiningai NKL reguliarųjį sezoną baigė skambia nata. Suvalkiečiai svečiuose 83:65 (27:21, 23:11, 19:18, 14:15) nepaliko jokių vilčių Kauno „Žalgiris-2“ komandai.

Svečiai reikalus sutvarkė jau pirmoje rungtynių dalyje. Rezultatyviai žaidę „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai neleido įsisiautėti varžovų lyderiams ir antrajame ketvirtyje pademonstravę pavyzdinę gynybą į rūbinę išsinešė aštuoniolikos taškų pranašumą (50:32).

Visgi Tomas Masiulis ilgosios pertraukos metu kardinaliai savo auklėtinių žaidimo nepakeitė. Svečiai ir toliau didino savo atotrūkį, kuris trečiajame kėlinyje pasiekė 24 taškų ribą.

Iki susitikimo pabaigos jaunieji žalgiriečiai sugebėjo tik šiek tiek apkarpyti varžovų pranašumą ir Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai reguliarųjį sezoną baigė dešimtąja pergale iš eilės.

Kauno komanda šiose rungtynėse privalėjo verstis be traumą patyrusio aukštaūgio Regimanto Minioto.

Šią kauniečių spragą „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai išnaudojo – kovą dėl kamuolių marijampoliečiai laimėjo 46-31.

„Žalgiris-2“: Gytis Masiulis 19 (11 atk. kam.), Laurynas Birutis 18, Martynas Echodas 13.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 20, Donatas Sabeckis 19 (30 naud. bal.), Ignas Daukšys 14, Dovis Bičkauskis 13.

Fantastiškas Griškėno žaidimas lėmė „Delikateso“ pergalę

19.03.2016

Puikiai NKL reguliarujį sezoną baigė Joniškio „Delikateso“ (17-21) komanda. Ji 90:75 (18:15, 22:24, 21:11 29:25) įveikė „Šilutės“ (16-22) komandą.

Abi komandos pateko į NKL aštuntfinalį. Devintąją vietą reguliariame sezone užėmęs „Delikatesas“ susitiks su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“, o 11-oje vietoje likusi „Šilutė“ kausis su Kauno „Žalgirio-2“ krepšininkais.

„Delikatesą“ į pergalę vedė Darius Griškėnas. Jis per 33 minutes pelnė 34 taškus (8/12 dvit., 5/5 trit., 3/4 baudos), atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 42 naudingumo balus.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 34 (5/5 trit., 9 atk. kam., 42 naud. bal.), Mantas Margis 15 (3/6 trit.), Šarūnas Kulevičius 12 (7 rez. perd.).

„Šilutė“: Ulyssesas Thomasas ir Aurelijus Pukelis (12 atk. kam.) po 14, Tomas Lekūnas 10 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Darius Kibildis ir Jordanas Hesteris po 9.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ įveikė „Rasus“ ir reguliariajame sezone užėmė 8-ąją vietą

19.03.2016

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (18-20) krepšininkams pavyko pergalingai baigti Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliarųjį sezoną.

Praėjusio sezono čempionai paskutiniajame ture svečiuose 85:67 (22:23, 26:13, 19:15, 18:16) nugalėjo Raseinių „Rasų“(15-23) krepšininkus.

Rungtynių lūžis įvyko antrojo kėlinio viduryje, kuomet esant rezultatui lygiam 31:31, „Nafta-Uni-Akvaservis“ šovė į priekį 12:0 ir susikrovė dviženklę persvarą, kurią išlaikė iki mačo pabaigos.

Pirmajame atkrintamųjų etape klaipėdiečiai susitiks su Jonavos „Petrochemos-Dextera“ krepšininkais. Atkrintamosios varžybos prasidės kovo 22 d., 18 val., Klaipėdoje. Antrosios rungtynės – ketvirtadienį 18 val., trečiosios – šeštadienį 16 val.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Raidas Nacius 17, Rytis Biliartas 13 (10 atk. kam.), Ernestas Bružas ir Viktoras Chodosovskis po 12, Erikas Kubilius 11.

„Rasai“: Žydrūnas Kelys 14, Darius Gricius 11, Dovydas Šemeklis 10.

„Rasai“ netikėtai nugalėjo „Petrochemą-Dexterą“

18.03.2016

Raseinių „Rasų“ krepšininkai padarė viską, kas nuo jų priklausė, kad Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliariajame sezone užimtų 11-ąją vietą. Giedriaus Kurtainaičio auklėtiniai svečiuose kiek netikėtai 76:63 (27:17, 15:21, 20:16, 14:9) nugalėjo Jonavos „Petrochema-Dextera“ krepšininkus.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Dainiaus Gulbino dvitaškio jonaviečių deficitas sumenko iki 58:64. Visgi kitoje atakoje Vilius Šumskis pelnė dvitaškį, Gabrielis Motonas smeigė tritaškį ir nugalėtojas tapo aiškus.

Nepaisant šios pergalės, „Rasai“ prieš atkrintamąsias liks 12-oje vietoje, nes Joniškio „Delikatesas“ nugalėjo Klaipėdos „Naftą-Uni-Akvaservis“ krepšininkus.

„Rasai“: Gabrielis Motonas 22, Valdemaras Savostjanovas 12 (9 atk. kam.), Airidas Giedraitis 11, Vilius Šumskis 9.

„Petrochema-Dextera“: Henrikas Vorotnikovas ir Ričardas Verbickas po 9, Tomas Rimša 8.

Bičkauskis nosies neužriečia: „Reikia tobulėti tiek puolime, tiek ir gynyboje“

18.03.2016

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai reguliariajame sezone baigė pasirodymą prieš savus sirgalius. Paskutinėse namų rungtynėse prieš atkrintamąsias suvalkiečiai 88:62 nukovė „Palangos“ ekipą.

Per 23 minutes 8 taškus pelnęs ir 6 rezultatyvius perdavimus atlikęs Dovis Bičkauskis po aštuntosios iš eilės „Sūduvos-Mantingos“ pergalės sakė, jog mačo pradžioje Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai jį ir komandos draugus sugebėjo išmušti iš vėžių.

„Šiandien tikrai nebuvome atsipalaidavę, nes treneris prieš rungtynes ir minėjo, jog nesvarbu, kad rungtynės lentelės prasme nieko nereiškia. Tiesiog rungtynių pradžioje išsimušėme iš vėžių, varžovai gynėsi tikrai kietai.

Vėliau išlaikėme tą patį tempą, žaidėme susikoncentravę ir nepasimetėme prieš jų kietą žaidimą. Negaliu pasakyti, kad „Palanga“ pasimetė, tiesiog nepataikė keletos svarbių metimų, o mūsų koncentracija atsipirko“, – džiaugėsi atakų organizatorius.

Marijampolės komandai šios, kaip ir rytojaus susitikimas Kaune su „Žalgirio“ dubleriais, turnyrinėje lentelėje jau nieko nebelemia. Po praėjusios savaitės rungtynių prieš Šakių „Vytį“ pirmąją vietą reguliariajame sezone užsitikrinę sūduviečiai praleis aštuntfinalio etapą ir dar su trimis komandomis žengs tiesiai į ketvirtfinalį.

Tiesa, Bičkausio teigimu, tokioje sezono stadijoje atsipalaiduoti neverta – marijampoliečiai stengsis dar labiau pagerinti savo žaidimą.

„Tubuliname dalykus, kuriuos darome arba prastai, arba apskritai nepadarome. Reikia tobulėti tiek gynyboje, tiek ir puolime“, – kalbėjo Bičkauskis.