„Telšiai“ nutraukė devynių pralaimėjimų seriją

12.03.2016

Penki krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių, o jų vedama „Telšių“ (15-22) komanda sugrįžo į pergalių kelią Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

Augenijaus Vaškio vadovaujama ekipa savo žiūrovų akivaizdoje 75:67 (19:18, 14:12, 19:22, 23:15) įrodė pranašumą prieš Vilniaus „Perlo-MRU“ (19-17) ir laimėjo pirmą kartą po devynių nesėkmių paeiliui.

Prasidėjus paskutinei minutei po Luko Kvedaravičiaus antrosios taiklios baudos vilniečių deficitas sumažėjo iki dviejų taškų – 67:69.

Kitoje aikštės pusėje pražanga sustabdytas Ovidijus Kaminskis prie baudų metimų linijos neklydo ir padvigubino savo komandos pranašumą – 71:67.

Po to Remigijaus Suginto ir Aisčio Pilausko tolimi metimai skriejo pro šalį, o baudų metimus realizavę Laurynas Kaveckis ir Rokas Danielius „Telšių“ ekipai suteikė pergalingą persvarą – 75:67.

„Telšiai“: Laurynas Kaveckis 15, Audrius Maneikis 14 (10 atk. kam.), Ovidijus Kaminskis 14, Rokas Danielius 14, Mindaugas Norkus 12.

„Perlas-MRU“: Remigijus Sugintas 23 (9 atk. kam.), Margiris Normantas 16, Arnas Beručka 12.

„Žalgirio“ dubleriai sugrįžo į pergalių kelią

12.03.2016

Pirmąją pergalę po penkių pralaimėjimų iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Kauno „Žalgirio“ (18-18) dubleriai.

Tomo Masiulio auklėtiniai šeštadienį savo aikštėje 72:62 (19:7, 15:13, 18:16, 20:26) ketvirtą kartą šį sezoną laimėjo prieš „Palangos“ (19-17) klubą.

Septyniais taškais rungtynes pradėję aikštės šeimininkai pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo dviženklę persvarą – 19:7, kuri leido jauniesiems žalgiriečiams kontroliuoti mačo eigą.

Po ilgosios pertraukos Kauno komandos žaidėjai trečiąjį ketvirtį pradėjo atkarpa 7:0 ir susikrovė rekordinį – 21 taško pranašumą (41:20).

Lemiamame kėlinyje „Palanga“ kilo į lemiamą šturmą, kuomet spurtavo 12:3 ir sumažino atsilikimą iki vienženklio taškų skaičiaus, tačiau „Žalgirio“ jaunimas nesutriko, susigrąžino dviženklę persvarą ir įtvirtino pergalę.

„Žalgiris-2“: Regimantas Miniotas 16, Paulius Valinskas 12, Gytis Masiulis 9, Laurynas Birutis 9.

„Palanga“: Matas Jucikas 18 (8 atk. kam.), Titusas Robinsonas 9, Deividas Anužis 9.

B.Vaituliono šou pratęsime išgelbėjo „Palangą“

11.03.2016

Visus savo taškus pratęsimo metu surinkęs Benas Vaitulionis tapo „Palangos“ (19-16) klubo herojumi Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) susitikime su „Telšiais“ (14-22), kurį Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai namuose laimėjo 83:78 (17:22, 19:11, 17:17, 16:19, 14:9).

Rezultatas ketvirtojo kėlinio pabaigoje tapo lygus dar prieš prasidedant paskutinei minutei, kuomet pirmąją baudą pataikė Audrius Maneikis. Per likusią minutę nė viena komanda taškų nesugebėjo pelnyti bei prireikė pratęsimo.

Jame įsisiautėjęs Vaitulionis pataikė tris tritaškius paeiliui, kitoje atakoje pridėjo dvitaškį ir „Palanga“ likus žaisti kiek daugiau nei 10 sekundžių pirmavo 82:78.

„Telšiams“ tada surengti rezultatyvaus išpuolio nepavyko, Aurimas Urbonas taiklia bauda padidino „Palangos“ persvarą ir įtvirtino pergalę.

Vaitulionis pratęsimo metu Palangos ekipai pelnė 11 iš visų 14 komandos pelnytų taškų. Iki tol puolėjas savo sąskaitoje neturėjo nė taško.

„Palanga“: Matas Jucikas 20, Titusas Robinsonas 17 (13 atk. kam.), Deividas Anužis 15, Aurimas Urbonas 14, Benas Vaitulionis 11.

„Telšiai“: Laurynas Kaveckis 15, Audrius Maneikis 15 (8 atk. kam.), Mindaugas Norkus 14 (8 atk. kam.), Rokas Danielius 10.

NKL čempionai su „Šilute“ susitvarkė po ilgosios pertraukos

11.03.2016

Įtikinamą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) penktadienį iškovojo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (17-19) žaidėjai, kurie svečiuose 104:85 (28:29, 19:24, 33:18, 24:14) trečią kartą iš eilės įrodė pranašumą prieš „Šilutę“ (16-20).

Trečiojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkai minimaliai pirmavo – 60:56, bet tada klaipėdiečiai spurtavo 11:1, išsiveržė į priekį ir greitai įgijo dviženklį pranašumą – 75:65.

Galiausiai viską šiame susitkime nulėmė NKL čempionų „sausa“ atkarpa net 14:0, po kurios nugalėtojas nebekėlė abejonių – 102:78.

„Šilutė“: Ulyssesas Thomasas 22, Darius Kibildis 20, Aurelijus Pukelis 15 (11 atk. kam.), Justinas Olechnavičius 14, Jordanas Hesteris 10.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Raidas Nacius 29, Viktoras Chodosovskis 27, Rytis Biliartas 15 (10 atk. kam.).

„Delikateso“ barjeras antrajame NKL etape „Petrochemai-Dexterai“ liko per aukštas

11.03.2016

Antrąjį pralaimėjimą Joniškio „Delikateso“ (14-21) komandai antrajame reguliaraus Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) etape patyrė Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (16-19) išvykoje 74:92 (26:25, 15:22, 15:21, 18:24) turėję pripažinti šeimininkų pranašumą.

Pirmąją nesėkmę joniškiams antrajame etape ir pirmąją šiame sezone jonaviečiai patyrė Jonavoje nusileidę varžovams 66:75. Pirmąsias dvejas komandų akistatas pirmajame etape laimėjo „Petrochema-Dextera“ (Jonavoje – 73:60, Joniškyje – 70:81). Po nesėkmės Joniškyje Jonavos krepšininkai išliko 10-oje turnyro lentelės vietoje.

Rungtynėse Joniškyje pirmieji į priekį pabėgo svečiai (7:2, 3 min), kurie didžiąją kėlinio dalį kontroliavo rungtynių eigą ir po Tado Sebežiovo tritaškio pirmavo 7 taškais (24:17, 8 min). Tiesa, Žilvino Petraičio pabudintas „Delikatesas“ ėmė vytis jonaviečius ir tai šeimininkai iki kėlinio pabaigos darė sėkmingai 26:25.

Daugiausiai Vytauto Kružiko pastangomis „Petrochema-Dextera“ išlaikė nedidelį pranašumą tris antrojo kėlinio minutes (33:30, 13 min). Netrukus Joniškio komandos puolimas tapo aštresnis ir po Roko Čepanonio tritaškio „Delikatesas“ pirmavo 5 taškais (35:40, 17 min), o iki didžiosios pertraukos joniškiečiai savo pranašumą padidino dar vienu tašku (41:47).

Antroje kėlinio dalyje 12 taškų pranašumą susikrovę Roberto Stankevičiaus auklėtiniai (45:57, 23 min) atlaikė ir rimtą bandymą „Petrochemos-Dexteros“ priartėti (52:57, 26 min). Pradėję strigti gynyboje Jonavos krepšininkai leido šeimininkams ketvirčio pabaigoje susigrąžinti dviženklį pranašumą (56:68).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Jonaviečių klaidomis puolime, į kurias „Delikatesas“ atsakė sėkmingais išpuoliais. Sužaidus tris minutes, ekipas jau skyrė 18 taškų (59:77, 33 min). Nors po šio rungtynių momento skirtumas tarp komandų nebeaugo, svečiams nepavyko ženkliai atkurti didesnės intrigos 74:92.

„Petrochema-Dextera“: Henrikas Vorotnikovas 15 taškų, Tomas Milinskas 12, Karolis Šarukas ir Tadas Sebežiovas po 9, Justas Vazalis 8.

„Delikatesas“: Žilvinas Petraitis 19 taškų, Šarūnas Kulevičius 17, Rokas Čepanonis 16, Darius Griškėnas 14, Mantas Kadzevičius 11.

„Mažeikiai“ nutraukė „Vyčio“ pergalių seriją

11.03.2016

Šakių „Vyčio“ (28/8) komandos pergalių žygis Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) baigėsi. Nerijaus Zabarausko auklėtiniai namuose 72:84 (19:17, 15:23, 30:14, 18:20) krito prieš „Mažeikius“ (26/10).

Prieš tai šakiškiai buvo laimėję 18 rungtynių paeiliui.

Mačo pradžia „Vyčiui“ sėkminga nebuvo  ir per keturias pirmas minutes pavyko pelnyti vos 3 taškus – 3:7. „Mažeikiai“ padidino pranašumą (16:9), tačiau netrukus šakiškiai priartėjo ir išsiveržė į priekį – 20:19.

Tada jau „Vytis“ spurtavo (27:21) ir įgavo dviženklį pranašumą – 33:23. Vis tik antrajam ketvirčiui einant į pabaigą „Mažeikiai“ aptirpdė deficitą – 34:38.

Po didžiosios pertraukos „Vytis“ atrodė labai nesėkmingai, tad „Mažeikiai“ ėmė kvėpuoti į nugaras (40:43) ir nors persvarą šakiškiams susigrąžinti pavyko (48:40), tai truko neilgai. „Mažeikiai“ surengė galingą atkarpą bei po trečiojo kėlinio jau buvo priekyje 64:54.

Traumuotas Karolis Brusokas bandė tempti „Vytį“ į priekį (59:65), bet Darius Pakamanis iššovė ir „Mažeikiai“ ėmė pirmauti jau triuškinančiu skirtumu – 75:63. Nebekilo abejonių dėl nugalėtojų, nes mažeikiškiai puikiai pataikė viską, ką tik metė. „Vytis“ suklupo 72:84.

„Vytis“: I.Vaitkus 21, K.Brusokas (6 atk. kam.) ir E.Serkevičius – po 13, D.Domarkas 9, M.Užupis 8 (6 atk. kam.), P.Abramavičius 4.

„Mažeikiai“: E.Šaulys 22, K.Jonuška 17 (4/5 trit.), Š.Vingelis 12, Š.Beniušis ir V.Pikalavičius (8 atk. kam.) – po 10.