Du sezonus iš eilės mirtinus varžovų metimus praleidęs P.Beliavičius: atsakomybės nesikratyčiau ir trečiąkart

30.09.2016

Prieš prasidedant naujajam Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui Šakių „Vyčio“ žaidėjai prisiminė praėjusio sezono sėkmes ir nesėkmes bei kalbėjo apie išskirtinę komandinę dvasią.

Krepšininkai kaip vieną ryškiausių praėjusio sezono momentų išskyrė 18-os pergalių seriją, kuri tiek pakylėjo, tiek ir suteikė per didelio pasitikėjimo savimi.

„Pergalių serija padarė meškos paslaugą. Dalis žaidėjų galvojo, kad viską laimėsime, bet tada atėjo duobė“, – prisiminė Marijus Užupis.

Tuo tarpu kapitonas Paulius Beliavičius, dvejus metus iš eilės išgyvenęs finišo košmarą ir praleidęs lemiamus varžovų metimus, teigė, jog atsakomybės imtųsi ir dar kartą.

„Atsakomybės nebijau ir pasiteisinimų neieškau“, – reziumavo kapitonas. Šakiškiai taip pat kalbėjo apie įvykusius pasikeitimus tarpsezonio metu, susigyvenimą su kameromis ir naujokų įsiliejimą į klubą.

„Šilutei“ vadovaus R.Kuncaitis, komandą papildė aukščiausiu lygos žaidėju tapsiantis milžinas

30.09.2016

„Šilutės“ klube artėjantį sezoną rungtyniaus aukščiausias NKL krepšininkas lygos istorijoje. Klubas sudarė dvejų metų kontraktą su 25-erių metų 225 cm ūgio ir 132 kg svorio iš Maltos kilusiu vidurio puolėju Samueliu Deguara.

Milžinas turi ir Italijos pilietybę. Skelbiama, kad Deguara yra aukščiausias Italijos pilietis.

2014 metais vidurio puolėjas vilkėjo Maltos marškinėlius Europos mažųjų šalių čempionate. Tuomet jis vidutiniškai per 33 minutes pelnydavo po 18,8 taško, atkovodavo po 15 kamuolių, suklysdavo po 4,3 karto, blokuodavo po 2,8 metimo ir rinkdavo po 18,8 naudingumo balo.

Praėjusį sezoną atletas sužaidė trejas rungtynes Kanados pirmenybių „Niagara“ komandoje. Vidutiniškai per 7 minutes jis pelnydavo po 2 taškus ir sugriebdavo po 6 kamuolius.


Artėjant NKL sezonui „Šilutės“ komanda surado ir naują vyriausiąjį trenerį. Juo tapo buvęs Lietuvos rinktinės trenerio asistentas Robertas Kuncaitis. Jo asistentu dirbs pasiruošimo etape komandai vadovavęs Laimonas Eglinskas.

Pastarąjį kartą 52-ejų metų Kuncaitis Šilutės ekipai vadovavo 2002-2004 metų sezonuose.

Vėliau jis du sezonus dirbo Klaipėdos „Neptūno“ treneriu, vienerius metus vadovavo „Šiaulių“ ekipai ir eilę sezonų buvo LKL komandų trenerių asistentu.

2010-2012 metais Kuncaitis buvo Lietuvos rinktinės trenerio Kęstučio Kemzūros asistentu ir 2010 metais iškovojo pasaulio čempionato bronzos medalį.

Nuo 2013 metų Kuncaitis dirbo Kemzūros asistentu Nymburko CEZ komandoje, tačiau po 2014-2015 metų sezono su daugkartiniais Čekijos čempionais išsiskyrė.

„Šilutės“ komandos vadybininkas Jonas Gavėnia teigė, kad komanda dar ieško pastiprinimo, tačiau detalesnės informacijos atskleisti nenorėjo.

Artėjantį sezoną „Šilutė“ įsikurs naujuose namuose. Klubo direktorius patvirtino, kad nauja arena duris atvers lapkričio arba gruodžio mėnesį. Salėje per krepšinio rungtynes tilps apie 600 žiūrovų.

M.Dieninis: „Jonavoje visi turi progą įrodyti savo vertę, todėl ir norėjau čia žaisti“

29.09.2016

Praėjusiame sezone debiutavęs Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate Mykolas Dieninis ruošiasi dar vienam išbandymui savo karjeroje. NKL pirmenybėse krepšininkas nebus naujokas, tačiau savo vertę žaidėjas naujajame sezone bandys įrodyti jau Jonavos sporto klube.

19-metis 197 cm ūgio puolėjas debiutiniame NKL sezone Vilniaus „Perlo-MRU“ ekipoje per aikštėje praleistas 12 minučių rinkdavo po 3,9 taško bei atkovodavo po 2,6 kamuolio. Nusprendęs, jog Jonavoje turės geresnes galimybes atsiskleisti, žaidėjas nutraukė dar dvejus metus su sostinės klubu turėjusį galioti kontraktą.

Apie pasirinkimą žaisti Jonavoje bei savo žaidimo ypatybes krepšininkas dalinosi mintimis su tinklalapiu „jsk.lt“.

– Mykolai, kas tave paskatino pasirinkti Jonavos klubo pasiūlymą?
– NKL pirmenybės yra laiptelis mano karjeroje, siekiant didesnių aukštumų, todėl pasirinkau Jonavos klubo pasiūlymą norėdamas tobulinti savo žaidimą, tapti stabilesniu krepšininku. Tikiu, kad čia sugebėsiu geriau atsiskleisti, o ateityje Jonavos klubas galėtų tapti tramplynu į aukštesnį lygį.

– Praėjusiame sezone tau ne sykį teko susidurti su jonaviečiais aikštėje. Kokį įspūdį tuomet paliko šios komandos žaidimas?
– Jonavos klubas praėjusiame sezone man paliko komandinį žaidimą propaguojančios ekipos įspūdį. Komandos žaidimas nėra paremtas tik vieno ar kelių žaidėjų pastangomis. Komanda sudaryta iš 12 žmonių ir visi turi galimybę įrodyti savo vertę klubui. Šis aspektas mane ir suviliojo, renkantis kitą karjeros stotelę. Jonavoje nėra žaidėjų skirstymo į „lyderius“ ir „ne lyderius“. Treneris remiasi visais žaidėjais.

– Jeigu reikėtų savo pristatyti sirgaliams, kaip save apibūdintum kaip žaidėją?
– Esu kovingas ir niekad nenuleidžiu rankų. Visada stengiuosi atiduoti visas jėgas aikštėje. Dar nesu tas žaidėjas, kuris galėtų rinkti po 30 taškų, bet kol kas savo darbu gynyboje ir puolime stengiuosi būti naudingas komandai. Neskubinu įvykių, praėjęs sezonas man buvo tik pirmasis išbandymas NKL pirmenybėse. Kol kas negyvenu tuščiomis iliuzijomis, kad jau galiu šokti į aukštesnį lygį. Viskas turi ateiti pamažu.

– Esi žaidęs ir įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėse. Ką davė tokia patirtis?
– Žaidžiau U-18 rinktinėje pernai ir laimėjome bronzą Europos čempionate. Prieš tai gyniau ir U-16 rinktinės garbę. Šią vasarą nepatekau į metais vyresnių komandą, o mano amžiaus rinktinės šią vasarą nebuvo. Iškovota bronza su U-18 komanda yra malonus prisiminimas. Žaidžiau su geriausiais savo amžiaus Europos krepšininkais. Kai kurie jų jau žaidžia Eurolygoje. Smagu buvo pasivaržyti su jais ir pasisemti aukštesnio lygio patirties.

– NKL gerbėjai jau galėjo susipažinti ir su tavo gebėjimu krauti kamuolį iš viršaus. Žadi kažką panašaus demonstruoti ir Jonavoje?
– Aišku, visada malonu ataką užbaigti galingu dėjimu. Smagu, kai žiūrovus gali pamaloninti tokiais epizodais. Žinoma, tai ne visada pavyksta. Nežinau, kiek dėjimų pavyks pademonstruoti Jonavos sirgaliams, bet jeigu bus proga, tikrai pamaloninsiu žiūrovus dėjimais.

V.Sirvydis išskyrė pagrindinį faktorių, pagal kurį komplektavo „Vyčio“ sudėtį

28.09.2016

Šakių „Vyčio“ komanda jau yra surinkusi branduolį žaidėjų, kurie artėjančio sezono metu sieks įgyvendinti iškeltus tikslus ir žūtbūt išvengti praėjusio sezono scenarijaus.

Treneris Virginijus Sirvydis išskyrė vieną pagrindinį faktorių, pagal kurį kvietėsi žaidėjus į savo auklėtinių gretas.

„Svarbiausia yra žaidėjų charakteris. Norisi, kad nebūtų nesuderinamumo ir visi būtų lyg viena šeima. Reikalauju pilno atsidavimo, nes tik taip galime pasiekti bendrą tikslą. Kovoti reikia ne tarpusavyje, o aikštelėje.


Rinkome žaidėjus pagal charakterį: krepšininkai yra norintys laimėti ir grįžti į stipriausią Lietuvos lygą. Kausimės dėl kiekvienos pergalės ir bandysime kuo daugiau pasiekti“, – sakė strategas.

Susipažinti su „Vyčio“ komandos krepšininkais galite pažiūrėję jų vaizdo pristatymą.

„Palangos“ fizinio pasirengimo treneris: apie naująjį trenerį, žaidėjus ir pasiruošimą sezonui

27.09.2016

Palangos „Palanga“ ekipa tęsia 2016/2017 metų sezono komandos pristatymą. Šį kartą apie artėjantį sezoną, komandos jaunimą ir unikalumą kalbėjo 64-erių metų klubo fizinio rengimo treneris Arvydas Dočkus.

Gerai Lietuvoje žinomas treneris Palangos klube dirba jau nuo 2011 metų, o per savo karjerą užaugino ne tik dabar komandoje žaidžiantį Mindaugą Reminą, bet ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės narį bei Kauno „Žalgirio“ ekipos gynėją Renaldą Seibutį.

Apie jaunuosius komandos žaidėjus


„Viskas priklauso nuo jų darbo. Dabar jų toks amžius, kai reikia daug dirbti. Man auginti ir treniruoti teko tiek Renaldą Seibutį, tiek dar dabar komandoje esantį Mindaugą Reminą. Viskas priklauso nuo to, kiek jie norės. Reikia beprotiškai daug norėti, dirbti, vykdyti visus trenerio reikalavimus ir tik tada gali kažkas išaugti. Viskas priklauso tik nuo jų pačių. Čia reikia tik darbo, darbo ir dar kartą darbo. Vien talento neužtenka, todėl mes suteikiame žaidėjams šansą, galimybes – tereikia jomis naudotis. Treneris taip pat stengiasi padėti, pakonsultuoti, kiekvieną išklausyti ir patarti. Vitalijų Kozį siekiame paruošti jaunimo rinktinei, kad būtų dar geriau pasiruošęs nei anksčiau. Labai svarbu, kaip žaidėjai pereina iš jaunių į suaugusiųjų krepšinį. Per savo karjerą esu daug matęs įvairių krepšininkų. Tas pats Seibutis nebuvo patekęs nei į 16-mečių, nei į 17-mečių rinktines, tačiau puikiai matome, kur jis yra dabar, o iš jį aplenkusių žaidėjų dabar liko tik vienetai. Todėl labai svarbu nenuklysti nuo kelio ir nuosekliai dirbti“, – paklaustas apie jaunuosius komandos žaidėjus sakė Dočkus.

Apie komandos unikalumą

Pakartoti praėjusio sezono sėkmę bus nelengva, tačiau treneris tiki, kad šių metų komanda taip pat gali nustebinti: „Ši komanda yra unikali tuo, kad yra nenuspėjama. Dabar labai sunku pasakyti, kokios yra šios ekipos „lubos“. Šių metų komandos potencialas yra tikrai didelis. Aišku, reikia dar poros žaidėjų, ypatingai aukštaūgių. Ypatingai įdomu dirbti yra su žaidėjais, atvykusiais iš Regioninės krepšinio lygos (RKL), o ne atkeliavusiais iš aukštesnių divizionų. Tokie žmonės labai nori dirbti, todėl ir treneriams daug lengviau. Tuo metu, kai žaidėjai atvyksta iš Lietuvos krepšinio lygos (LKL), žaidėjai 35 ar 36 metų, iš jų kažko reikalauti labai sunku. 2010 metais mūsų komandoje žaidė Gintaras Einikis, tada tikrai su juo buvo įdomu (juokiasi). Šių metų komandoje tiek Maksvytis, tiek Antanas Bertašius yra atvykę iš RKL, todėl su jais dirbti vienas malonumas. Praėjusį sezoną toks buvo Matas Jucikas. Iš pradžių galvojome, kad iš jo nieko nebus, bet įdėjome daug darbo ir dabar jis jau žaidžia LKL.“

Apie artėjantį sezoną

– Kaip vyko pasiruošimas sezonui?
– Buvo 12 fizinio rengimo treniruočių per dvi savaites. Pirmąją savaitę buvo labiau bendras pasiruošimas, o antrąją – specialus, individualizuotas.

– Prie ekipos vairo stojęs Povilas Šakinis – dar nepatyręs treneris. Ką galėtumėte pasakyti apie jį?
– Patirtis, kaip trenerio, ateis su laiku, treniruojant. Povilas daug metų žaidė profesionaliai krepšinį, todėl tikrai turi nemažai patirties. Manau, per tiek laiko jis daug ko išmoko iš buvusių strategų.

– Esate sakęs, kad „geras treneris turi turėti įgimtą savybę – sugebėti įžvelgti auklėtinių talentą bei potencialą tapti profesionaliais sportininkais“. Kaip manote, ar Povilas tai turi?
– Be abejo, jeigu žmogus yra pasiryžęs tokiam darbui, tai turi. Net ir dabar matosi, kad su jaunais krepšininkais nori papildomai padirbėti. Daugelis buvusių krepšininkų, dabar tapusių treneriais, turi tokias savybes, nes patys tai išgyveno aikštelėje ir žino visą tvarką. Manau, kad Povilas tikrai padės atsiskleisti ir Vitalijui Koziui, ir Eimantui Maksvyčiui.

– Komandoje dar yra ameriekitis Johnathanas Hudsonas. Kuo jis išsiskiria iš kitų žaidėjų?
– Esu patenkintas šiuo žaidėju. Tai labai greitas, vikrus ir sumanus žaidėjus. Tokio žaidėjo mums labai reikėjo ir, manau, jis gali tapti visos lygos staigmena.

– Kaip manote, ar toli gali žengti šių metų komanda?
– Manau, komandą papildžius dar porai žaidėjų, galime tikrai nustebinti. Jaunas treneris, jaunų, motyvuotų ir patyrusių žaidėjų mišinys – viskas, ko reikia, norint nukeliauti toli.

„Palanga“ draugiškame mače nugalėjo LCC krepšininkus

26.09.2016

Palangos „BC Palanga“ ekipa tęsia pasiruošimą artėjančiam sezonui. Povilo Šakinio auklėtiniai sužaidė dar vienerias draugiškas rungtynes, kuriose be didesnio vargo 115:89 susitvarkė su Klaipėdos LCC klubu.

„Paprasčiausiai jau visą savaitę dirbame salėje ir bandėme pasižiūrėti, ar judame tinkama linkme. Rungtynių rezultato per daug nesureikšminame, nes tiek mes, tiek varžovai daug eksperimentavome – Klaipėdos komanda atsivežė net 13 žaidėjų, kurie visi ir pasirodė aikštelėje“, – po mačo kalbėjo vyriausiasis palangiškių treneris.

„BC Palanga“ komandą į priekį tempė Johnathano Hudsono ir Antano Montrimavičiaus duetas, kartu surinkęs net 45 taškus. Amerikietis pelnė 25, o lietuvis – 20 taškų.

Taip pat Aurimas Urbonas pridėjo 18 tšk., Matas Budrys 16 tšk., Mantas Valčiukas 12 tšk., Eimantas Maksvytis 5 tšk., Vitalijus Kozys 4 tšk.

LCC: Vincentas Aleksandravičius 19 tšk., Valentinas Mitalauskas 14 tšk.

2016–2017 m. Nacionalinės krepšinio lygos sezoną „BC Palanga“ komanda pradės spalio 7d. išvykos rungtynėmis su Raseinių „Rasų“ ekipa.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports