Rungtynių svarbą suvokiantis „Vytis“ tikisi juodą dieną palikti praeityje

28.03.2017

Šakių „Vyčio“ komandos jau šį vakarą laukia antroji Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalio dvikova su Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ klubu.

Mačas bus itin svarbus šakiškiams, kurie sieks išlyginti serijos iki trijų pergalių rezultatą. Šiuo metu „Nafta-Uni-Akvaservis“ pirmauja 1:0.

Pirmajame serijos mače ilgiausiai žaidęs, 10 taškų pelnęs bei 7 kamuolius atkovojęs Gytis Radzevičius sakė, jog praėjusiame susitikime „Vyčiui“ sunkumus kėlė spragos tiek gynyboje, tiek puolime.

„Po pirmojo mačo treneris tikrai neliko patenkintas mūsų pasirodymu, tačiau mūsų nekritikavo ir nuteikinėjo artėjančiam susitikimui. Patys suprantame, ką darėme blogai: paleidome rungtynes, privėlėme daug elementarių klaidų.

Atrodytų, kad buvome kažkokie pavargę, nors treniruočių metu neturime tokio didelio krūvio, tačiau visur vėlavome – apsiginti vėlavome, kamuolį pasiimti vėlavome. Aišku, ir varžovams krito geri metimai.

Jausmas buvo tikrai nekoks, nes žinau, jog tiek aš, tiek komanda galėjo pasirodyti geriau. Aš ir pats mačą pradėjau neblogai, bet vėliau išsisėmėme, metimai nekrito“, – kalbėjo G.Radzevičius.

Antrajam serijos susitikimui, vyksiančiam namuose, šakiškiai ruošėsi labai atsakingai: analizavo tiek varžovus, tiek savo klaidas.

G.Radzevičius sutinka, kad ši pusfinalio serija turėtų būti itin įdomi, nes vyksta apylygių varžovų dvikova: „Manau, kad abiejų komandų šansai yra lygūs, nes tai, jog po reguliaraus sezono turnyrinėje lentelėje mūsų vietos taip skyrėsi, nieko nelemia.“

Susikaupimas ir tinkamas trenerio reikalavimų išpildymas bus būtini artėjančiame mače.

„Įtampos kažkiek yra, nes jei pralaimėtume antrą susitikimą, atsigauti taptų labai sunku – trejas rungtynes iš eilės laimėti prieš tokią komandą kaip „Nafta-Uni-Akvaservis“ tikrai nėra lengva. Bet tikiuosi, kad mums bus gera diena ir serijos rezultatą išlyginsime. Taip turėtų nutikti“, – vylėsi „Vyčio“ žaidėjas.

V.Chodosovskis: „Tikimės rimto „Vyčio“ atsako“

28.03.2017

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalio kovas pradėjo įspūdinga pergale – Klaipėdoje 21 taško skirtumu – 90:69 (22:15, 25:16, 31:17, 12:21) sutriuškino Šakių „Vyčio“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį – 1:0.

Šįvakar Šakiuose laukia antrosios serijos rungtynės.
Šias rungtynes nuo 18 val. iš Šakių tiesiogiai transliuos nklyga.lt svetainė.

Foto: K.Bakūnas

Prieš šias svarbias rungtynes tinklalapis „ve.lt“ kalbino „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos kapitoną ir rezultatyviausią pirmųjų pusfinalio rungtynių žaidėją (pelnė 18 taškų ir surinko 29 naudingumo balus) Viktorą Chodosovskį.

– Ar tikėjotės tokios lengvos pergalės?
– Atvirai pasakius, nesitikėjome. Manėme, kad „Vytis“ mes kur kas rimtesnį iššūkį. Juk „Vytis“ ketvirtfinalyje gana lengvai nukovė stiprų varžovą – „Telšius“, o mes išeikvojome daug jėgų su „Šilute“. Mes dvikovai su „Vyčiu“ buvome labai susikaupę ir galbūt tai padėjo susikrauti tokį solidų pranašumą. Išties gerai padirbėjome gynyboje, o kai apsigini, tada atsiriša ir rankos. Mes, krepšininkai, sakome, kad kai apsigini, tada varžovus yra triskart lengviau užpulti. Tą ir padarėme.
Tačiau pirmąsias pusfinalio rungtynes jau reikia pamiršti, jokiu būdu negalime nė akimirkai atsipalaiduoti. Privalome iš visų jėgų kautis kiekvienose rungtynėse. Juk šį NKL sezoną liko ne daug rungtynių, tad kiekvienose rungtynėse turime vadovautis „Mirk arba gyvenk“ principu. Privalome atiduoti visas jėgas.


Kokio pasipriešinimo tikitės Šakiuose?
– „Vytis“ – išties pajėgi komanda, turinti daug žinomų krepšininkų. Manau, kad jie namuose duos rimtą atsaką. Svarbu, kad mes nepasimestume ir susikoncentravę, kad ir kas bebūtų, kautumės iki rungtynių pabaigą skelbiančios sirenos. Esame pasiruošę net įtemptai ir nervingai kovai. O kaip bus – pamatysime. Šiek tiek prisibijau, kad tokios gana lengvos pirmosios pusfinalio serijos rungtynės nepadarytų mums „meškos paslaugos“.

– Pirmose pusfinalio rungtynėse dėl peties traumos nerungtyniavo Mindaugas Stašys, tačiau puikiai žaidė Deividas Anužis. Ar tikėjotės iš šio krepšininko tokio įspūdingo žaidimo?
– Juk daug sirgalių ovacijų sulaukė ir spurtą inicijavo jo dėjimas į krepšį. Deivido ūgis – 182 cm, tačiau jis šį sezoną jau ne pirmą kartą krauna į krepšį ir iš savo vietų priverčia pakilti sirgalių būrius.

Tokios jo emocijos ir įspūdingas žaidimas manęs nė kiek nestebina. Jį pažįstu daugelį metų, dar nuo krepšinio mokyklos laikų. Žinau, kad jis yra tikras kovotojas ir dėl pergalės gali padaryti bet ką. Jo niekada nereikia raginti, skatinti ar motyvuoti. Deividas visada yra užsivedęs, tarsi komandos varikliukas.

Apskritai mes nuolat akcentuojame draugišką atmosferą. Net jei mums ir nesiseka, esame sutarę aikštėje nelieti emocijų, nesakyti jokio blogo žodžio, o bandyti vienas kitą paskatinti, padrąsinti. Kitose komandose būna tokių atvejų, kai emocijos veržiasi per kraštus, žaidėjai ima vienas ant kito pykti ir pakrinka komandos žaidimas. Mes esame susitarę, kad reikia vadovauti ne emocijomis, o logika ir sveiku protu. Po rungtynių, nurimus emocijoms, ramiai rūbinėje išsikalbame, paanalizuojame savo klaidas ir tiek. Stengiamės daryti viską, kad komandoje atmosfera būtų lyg darnioje šeimoje. Tai ir yra mūsų tvirtybė.

R.Juknevičius: „Išlikome kaip komanda net tada, kai patekome į duobę“

25.03.2017

„Sūduvos-Mantingos“ treneris Marius Kiltinavičius tiesiog netvėrė pykčiu, kuomet rungtynių pabaigoje Rytis Juknevičius nereikalingai prasižengė prieš Andrių Aleksandrovą ir nusiuntė jį mesti du baudų metimus.

Vis tik „Rasų“ snaiperio ranka lemiamu metu suvirpėjo – šis prametė abi baudas, o netrukus Juknevičius pats pataikė abu metimus ir garantavo savo komandos pergalę (83:80).

Nespėjau, kvaila pražanga, kai du metimai galėjo nulemti rungtynes. Ačiū Dievui, sėkmė buvo mūsų pusėje ir jis prametė. Džiaugiuosi tuo, bet nesidžiaugiu, ką padariau“, – po rungtynių šyptelėjo Juknevičius.

Kaip po rungtynių kalbėjo sūduviečių treneris Kiltinavičius, komanda antroje rungtynių dalyje bent penkioms minutėms buvo visiškai praradusi koncentraciją. Tam iš esmės pritarė ir pats Juknevičius, kuris teigė, kad prieš kitas serijos rungtynes antradienį komanda turi ruoštis dar uoliau.

„Manau, kad šiandien pergalę lėmė komandinis žaidimas, išlikome kaip komanda net tada, kai patekome į duobę. Aišku, gynyboje pridarėme labai daug klaidų, bet žiūrėsime, analizuosime ir stengsimės jų nekartoti“, – sakė gynėjas.

Juknevičius prie „Sūduvos-Mantingos“ šį sezoną prisijungė sezonui jau prasidėjus, tačiau jis žino, ką reiškia atkrintamųjų atmosfera Marijampolėje. Krepšininkas pripažino, kad tuo įsitikinti jam teko dar rungtyniaujant „Trakų“ gretose. Juknevičiaus teigimu, „Rasams“ šįkart buvo užkurta tokia pirtis, kokos šįmet jis dar nematė.

„Taip, ir tiek, kiek esu čia, ir kuomet kadaise su „Trakų“ komanda žaidžiant prieš Marijampolės komandą atmosfera buvo puiki. Ačiū fanams, noriu, kad jų dar daugiau ateitų palaikyti, labai jiems dėkoju. Sirgaliai buvo nuostabūs“, – teigė Juknevičius.

R.Vaišvila: „Džiugu, kad iškovojome gražią pergalę, bet atsipalaiduoti negalime“

25.03.2017

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos vyr. treneris Rytis Vaišvila, po pusfinalyje iškovotos įspūdingos pergalės prieš Šakių „Vytį“ (90:69), gyrė savo auklėtinius už puikiai atliktas užduotis ir darbą gynyboje.

„Vyrai išties gerai paplušėjo gynyboje. Kai apsigini, geriau sekasi ir užpulti. Tik ketvirtajame kėlinyje, kai pirmavome 33 taškų skirtumu, šiek tiek atsipalaidavime, bet tai jau nieko nebelėmė. Džiugu, kad iškovojome tokią gražią pergalę, bet žaidėjams akcentuoju, kad tai nieko nereiškia. Pusfinalio serijoje yra kovojama iki trijų pergalių ir jokių atsipalaidavimų negali būti. Bijau, kad tas didelis skirtumas nepakištų kojos kitose serijos rungtynėse. Labai norėčiau, kad tą vyrai suprastų“, - pabrėžė R. Vaišvila.

Užsiminus, kad šiandien Deividas Anužis itin užsivedęs kovojo ir puikiai užpildė peties traumą patyrusio Mindaugo Stašio netektį, R. Vaišvila pasakė: „Deividas visada yra užsivedęs, tiek treniruotėse, tiek per rungtynes. Per visą šį sezoną nesu matęs jo atsipalaidavusio ar nesusikoncentravusio kovai, tai džiugina. Tiek jis, tiek Erikas Kubilius puikiai pavadavo Mindaugą Stašį“, - sakė strategas.

Visai kitokios nuotaikos tvyrojo „Vyčio“ komandos stovykloje.

„Negaliu sakyti, kad galbūt minkštai pradėjome rungtynes, tačiau iš vėžių išsimušėme tada, kai Edvinas Jezukevičius užsidirbo trečiąją pražangą. Kai kurie mūsų žaidėjai nebuvo pasiruošę tokiai kovai. Klaipėdiečiai šiandien mus pranoko kietesnė kova. Mes tuo pačiu neatsakėme, neatstovėjome. Mes klaipėdiečių gynyboje nesustabdėme. Kitose pusfinalio serijos rungtynėse nieko naujo nesumąstysime, tiesiog reikia didesnio užsispyrimo ir kovos. Turi būti kitoks užsivedimas, kitokia kova. Pati pergalė neateis, jei nekovosi. Tą bandysiu išaiškinti savo žaidėjams“, - po rungtynių kalbėjo „Vyčio“ komandos treneris Virginijus Sirvydis.

Antrosios NKL pusfinalio serijos rungtynės tarp klaipėdiečių ir šakiškių vyks kovo 28 dieną (antradienį) 18 val. Šakiuose, trečiosios - kovo 30 dieną (ketvirtadienį) 18 val. vėl Klaipėdoje.

Pirmoji pusfinalio drama Marijampolėje baigėsi „Sūduvos-Mantingos“ pergale

25.03.2017

Mezon-NKL čempionė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ jau pirmose pusfinalio serijos rungtynėse įsitikino, kad lengvų pergalių laikas baigėsi.

Suvalkijos sostinės krepšininkai pusfinalio starte namuose 83:80 nugalėjo Raseinių „Rasus“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

irmoji susitikimo pusė sėkmingesnė šeimininkams. Rezultatyviai rungtynes pradėjusi „Sūduva-Mantinga“ jau pirmąjį kėlinį laimėjo dviženkliu skirtumu (31:20), o susitikimui įpusėjus, šeimininkų pranašumas dar šiek tiek išaugo (48:35).

Visgi po ilgosios pertraukos Raseinių ekipa pradėjo įrodinėti savo vertę. „Rasai“ antroje trečiojo ketvirčio pusėje laimėjo atkarpą 13:3 ir po trijų kėlinių komandas skyrė jau tik penki taškai (65:60).

Intriga niekur nedingo ir ketvirtajame kėlinyje, o iki ketvirčio pabaigos likus kiek daugiau nei 2 min., Andrius Aleksandrovas smeigė tritaškį, po kurio iš „Sūduvos-Mantingos“ pranašumo liko tik vienas taškas (78:77).

Netrukus Darius Griškėnas pataikė dvitaškį, tačiau čia pat tritaškį atsakymą pateikė ir Tomas Galeckas, po kurio metimo rezultatas tapo lygus (80:80).

Kitoje aikštės pusėje Rytis Juknevičius pataikė tik vieną baudą, tačiau netrukus Aleksandrovas nepataikė nė vienos (81:80). Tuomet „Rasams“, likus 8 sek., teko griebtis pražangų taktikos, o antrą kartą iš eilės prie baudų metimų linijos stojęs Juknevičius nebeklydo (83:80).

„Rasams“ paskutinės atakos suregzti nepavyko – lemiamas Raseinių mėginimas sugrįžti baigėsi klaida ir suvalkiečiai išsaugojo pergalę.

„Sūduva-Mantinga“: Darius Griškėnas 18, Kinu Rochfordas 13, Rytis Juknevičius 12, Aurimas Kieža, Antanas Udras ir Gintautas Matulis po 8.

„Rasai“: Tomas Galeckas 16, Šarūnas Vingelis 15, Andrius Aleksandrovas 14.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ NKL pusfinalį pradėjo įspūdinga pergale

25.03.2017

Uraganinį puolimą pademonstravę Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai galingai pradėjo Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) pusfinalio kovas.

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namuose 90:69 (22:15, 25:16, 31:17, 12:21) sutriuškino Šakių „Vytį“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Šeimininkai nuo pirmųjų minučių stvėrė varžovus už gerklės ir nuolat didino pranašumą. Ketvirtojo kėlinio pradžioje klaipėdiečiai pirmavo net 81:48.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai dominavo baudos aikštelėje, kurioje pelnė net 42 taškus.

Įdomu tai, kad iki šiol visos keturios šio sezono tarpusavio dvikovos baigėsi namų komandos pergalėmis.

Antroji tarpusavio dvikova Šakiuose vyks antradienį.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Viktoras Chodosovskis 18, Deividas Anužis 17 (8 atk. kam.), Edvinas Alunderis 13, Evaldas Lengvinas 12, Benas Bagdonavičius 11.

„Vytis“: Tadas Sebžiovas 15, Sheltonas Jacksonas 11, Gytis Radzevičius 10, Augustinas Jankaitis 8.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports