„Telšiai“ pateikė staigmeną Mažeikiuose

22.01.2016

Prieš savaitę beviltišką pralaimėjimą Marijampolėje patyrę „Mažeikiai“ (21-6) dar kartą nemaloniai nustebino savo gerbėjus.

Aloyzo Rudžio auklėtiniai namuose 74:77 (20:18, 14:21, 19:19, 21:19) nusileido pirmenybių naujokams „Telšiams“ (14-13).

Telšiškiai rungtynių baigtį nulėmė ketvirtajame kėlinyje keturių minučių atkarpą laimėdami 7:2 ir prasidėjus paskutinei minutei atitrūkdami 76:69.

Šeimininkai paskutinėmis akimirkomis mėgino gelbėtis ir likus žaisti 3 sekundes (74:77) turėjo kamuolį savo rankose, tačiau pratęsimą išplėšti galėjęs Vytauto Pikalavičiaus metimas tikslo nepasiekė.

„Mažeikiai“: Šarūnas Vingelis 13, Deividas Kumelis 12, Vytautas Pikalavičius 11 (10 atk. kam.).

„Telšiai“: Laurynas Kaveckis 19, Audrius Maneikis 16, Ovidijus Kaminskis 15, Tomas Domarkas 13.

Trigubą dublį atlikęs E.Baniulis vedė komandą į pergalę

22.01.2016

Evaldas Baniulis atliko trigubą dublį ir jo vedama Molėtų „Ežerūno-Kario“ (9-18) komanda iškovojo pergalę NKL pirmenybėse. Aukštaitijos komanda savo aikštėje 67:65 (22:15, 17:10, 11:20, 17:20) pranoko Joniškio „Delikateso“ (9-18) komandą.

E.Baniulis per 34 minutes pelnė 16 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, taip surinkdamas pirmą trigubą dublį per karjerą NKL.

Tautvydo Paliukėno tritaškis priešpaskutinę mačo minutę pataikė tritaškį ir priartino Joniškio komandą iki 63:64, tačiau kitoje atakoje E.Baniulis išprovokavo pražangą ir realizavo baudas – 66:63.

T.Paliukėnas tada atsikovojo kamuolį po netaiklaus komandos draugo metimo ir pelnė du taškus, o dar kartą prie baudų metimo linijos stojęs E.Baniulis šį kartą pataikė tik kartą.

Joniškiečiai lemiamą metimą patikėjo Šarūnui Kulevičiui, bet jo tritaškis skriejo pro šalį.

„Ežerūnas-Karys“: Evaldas Baniulis (10 atk.kam, 10 rez.perd) ir Evaldas Rastenis po 16, Mantas Šerkšnas 10, Raimondas Ambrulaitis ir Andrius Juknevičius po 8, Edgaras Sosnovskis 5.

„Delikatesas“: Šarūnas Kulevičius 13 (9 atk.kam), Darius Griškėnas ir Mantas Margis po 10, Mantas Kadzevičius 9.

„Lietkabelis-2“ nutraukė 10 pralaimėjimų seriją

22.01.2016

Dešimties pralaimėjimų seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) nutraukė Panevėžio „Lietkabelio-2“ (3-24) komanda. Gintaro Leonavičiaus auklėtiniai penktadienį savo aikštėje 73:57 (14:16, 19:18, 23:9, 17:14) pranoko „Šilutės“ (11-16) komandą.

Tai buvo pirma Panevėžiečių pergalė nuo lapkričio 27 dienos, kai 71:64 buvo įveikta Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“.

„Šilutės“ komanda pastaruoju metu itin nukraujavo – ji atsisveikino su starto penketo žaidėjais Ignu Vaitkumi ir Deividu Kumeliu.

Nepaisant pergalės, „Lietkabelis-2“ išliko turnyrinės lentelės dugne, nuo artimiausios komandos atsilikdama 4 pergalėmis.

„Lietkabelis-2“: Gediminas Žalalis 18, Benas Bagdonavičius 15, Tadas Buinauskas 10.

„Šilutė“: Tomas Lekūnas 20 (10 atk. kam., 5 rez. perd.), Edvinas Alunderis 11.

Papildymai Palangos ir Jonavos komandose

22.01.2016

Atsisakiusi Kore White'o paslaugų, „Palangos“ komanda nemiegojo ir į savo gretas prieš antrąjį NKL etapą pasikvietė 211 cm ūgio krepšininką iš Serbijos Pete Rakocevičių.

Palanga krepšininkui bus pirmoji profesionali stotelė jo karjeroje, nuo 2012 iki 2015 metų jis studijavo ir žaidė aukščiausiame NCAA pirmenybių divizione, kur gynė Šiaurės Ilinojaus universiteto komandos „Huskies“ garbę.

Aukštaūgis debiutuos jau šio vakaro rungtynėse prieš Vilniaus „Perlą-MRU“.

Jonavos „Petrochema-Dextera“ prieš trečiąjį ratą taip pat paispildė nauju žaidėju. Klubas įregistravo 23 metų 194 cm ūgio gynėjas Karolį Kokošką.

„Telšius“ papildė „Mažeikiuose“ žaidęs gynėjas

22.01.2016

„Telšių“ komanda įregistravo naują krepšininką. Juo tapo 23 metų 182 cm ūgio gynėjas iš Plungės Elvinas Gintvainis.

Šis krepšininkas šį sezoną rungtyniavo „Mažeikių“ gretose ir per 26 NKL rungtynes aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 19,2 minutes, pelnydavo po 4 taškus ir atlikdavo po 3,9 rezultatyvaus perdavimo.

„Mažeikių“ komandoje jam vietos nebeliko, kai ekipą papildė Deividas Kumelis.

„Telšiai“ – daugiausiai keliaujanti NKL komanda

21.01.2016

NKL pirmenybių naujokė „Telšių“ ekipa kelyje praleidžia daugiau laiko nei bet kuri kita pirmenybių komanda. Tinklalapio nklyga.lt atlikti skaičiavimai parodė jog būtent šio klubo krepšininkai per du pirmuosius reguliariojo sezono ratus nuvažiavo daugiausiai kilometrų.

Tiesa, tokie rezultatai neturėtų stebinti – norint atvykti į bet kurias lygos rungtynes, Augenijaus Vaškio auklėtiniams yra būtinas autobusas, kadangi ši komanda dėl reikalavimų neatitinkančios Telšių sporto salės namų rungtynes žaidžia Mažeikiuose.

Tai reiškia, kad kaskart, norint atvykti į namų rungtynes, telšiškiams reikia nukeliauti po 50 kilometrų. Iš viso, „Telšių“ krepšininkai per du reguliariojo sezono ratus nukeliavo 5814 kilometrų.

Antroje vietoje žengia Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkai, kurie įveikė 5266 kilometrų atstumą.

Sostinės krepšininkams daug laiko kelyje tenka praleisti dėl to, kad dauguma lygos komandų rungtyniauja Vakarų arba Šiaurės Lietuvoje.

Mažiausiai laiko autobuse praleidžia Šakių „Vyčio“ žaidėjai – Nerijaus Zabarausko auklėtiniams pasiekti išvykos rungtynes ir sugrįžti pakako 3318 nuvažiuotų kilometrų.

Ilgiausiai vykti žaisti tarpusavio rungtynių reikia Vilniaus „Perlo-MRU“ bei „Palangos“ ekipoms – sostinę ir pajūrio kurortą skiria 331 kilometras, taigi su grįžimu namo komandos viena kitos arenas vyksta po 662 kilometrus.

Kita vertus, palangiškiai skųstis neturėtų, kadangi į varžovų areną jie gali keliauti ir trumpiausią atstumą – tam, kad Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai nuvyktų į „Naftos-Uni-Akvaservio“ teritoriją, tereikia nuvažiuoti 26 kilometrus.