Paskutinį savaitgalį – kovos dėl geresnių pozicijų

18.03.2016

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) šiandien ir rytoj paaiškės galutinės komandų pozicijos reguliariajame sezone ir atkrintamųjų varžybų poros. Atkrintamosios varžybos startuoja jau antradienį ir jose pirmiausia kovos 5-12 vietas užimsiančios komandos.

1-4 vietas užimsiančios ekipos iš karto patenka į ketvirtfinalį ir lauks, kaip baigsis kovos tarp 5-12 komandų.

Tinklalapis „nklyga.lt“ apžvelgia intrigas turnyrinėje lentelėje prieš pasibaigiant reguliariajam sezonui.

Kova dėl antrosios vietos
 

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (31-5) jau yra rami dėl pirmosios turnyrinės lentelės vietos, o dėl antrosios kovoja Šakių „Vytis“ (28-9) ir „Mažeikiai“ (26-10). Situaciją čia kontroliuoja „Vytis“, kuriam užtenka laimėti vieninteles likusias rungtynes su Vilniaus „Perlu-MRU“ arba sulaukti bent vienos „Mažeikių“ nesėkmės per likusius du mačus.

Jeigu „Vytis“ visgi pralaimėtų, o „Mažeikiai“ laimėtų abejas rungtynes, būtent pastarieji užimtų aukštesnę vietą dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio.

Kova dėl ketvirtosios vietos

Dar atkaklesnė kova verda dėl paskutinio garantuoto kelialapio į ketvirtfinalį. „Perlas-MRU“ ir „Palanga“ (19-17) žengia koja kojon, o jiems ant kulnų lipa Kauno „Žalgiris-2“ (18-18).

Šios komandos tarpusavyje nebežais, visos šį savaitgalį turės po dvejas rungtynes, todėl situacija yra tokia:

 • Jeigu „Palanga“ ir „Perlas-MRU“ surinks po lygiai pergalių, aukštesnę vietą užims „Palanga“;
 • Jeigu „Palanga“ ir „Žalgiris-2“ surinks po lygiai pergalių, aukštesnę vietą užims „Žalgiris-2“;
 • Jeigu „Žalgiris-2“ ir „Perlas-MRU“ surinks po lygiai pergalių, aukštesnę vietą užims „Žalgiris-2“.
 • Jeigu „Žalgiris-2“, „Perlas-MRU“ ir „Palanga“ surinks po lygiai pergalių, aukščiausią vietą užims „Žalgiris-2“, „Palanga“ žengs po to, o „Perlas-MRU“ tarp šių trijų komandų liks paskutinis.

Kova dėl aštuntosios vietos

„Telšiai“ niekur nebepajudės iš septintosios vietos, todėl intriga persikelia į antrąją grupę, kur kovojama dėl 8 ir žemesnių vietų.

Kovoje dėl 8 pozicijos – tikra mėsmalė. Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ ir Jonavos „Petrochema-Dextera“ šiuo metu turi po 17 pergalių, tarpusavio rungtynėse pasidalijo po 2 pergales, o tarpusavio rungtynių taškų santykis yra lygus! Tai reiškia, kad jeigu šios dvi komandos surinks po lygiai pergalių, viską lems bendras įmestų ir praleistų taškų santykis. Šiuo metu šis rodiklis yra klaipėdiečių pusėje (-12 prieš -47).

Teoriškai į šių dviejų komandų kovą dar gali įsitraukti ir „Šilutė“ (16-21), tačiau ji ne tik turi laimėti, bet ir laukti, kad abejas paskutines rungtynes pralaimėtų tiek „Nafta-Uni-Akvaservis“, tiek „Petrochema-Dextera“. Net jeigu taip nutiktų, šilutiškiai pakiltų tik iki devintosios vietos. Aštunti tuomet liktų klaipėdiečiai, o jonaviškiai kristų į dešimtąją poziciją.

Kova dėl paskutinių vietų

Raseinių „Rasai“ (14-22) yra tikri dėl vietos atkrintamosiose ir greičiausiai užims 12-ąją vietą, tačiau Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai turi ir menkų vilčių pakilti iki 11-osios pozicijos. Kad tai padarytų, „Rasai“ turi laimėti dvejas paskutines rungtynes ir tikėtis dviejų Joniškio „Delikateso“ nesėkmių. Jeigu „Delikatesas“ ir „Rasai“ turės po lygiai pergalių, aukštesnę vietą užims joniškiečiai.

„Delikatesas“ dar gali pakilti ir iki 10-osios vietos. Kad tai padarytų, jie privalo laimėti abejas savaitgalio rungtynes, arba bent šeštadienio dvikovą su „Šilute“, bet tokiu atveju šilutiškius reiktų įveikti bent 15 taškų persvara.

Jeigu atkrintamosios prasidėtų dabar, aštuntfinalio poros būtų tokios:

 • Vilniaus „Perlas-MRU“ – Raseinių „Rasai“ (poros nugalėtojų lauktų „Palanga“)
 • Kauno „Žalgiris-2“ – Joniškio „Delkatesas“ (poros nugalėtojų lauktų „Mažeikiai“)
 • „Telšiai“ – „Šilutė“ (poros nugalėtojų lauktų Šakių „Vytis“)
 • Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ – Jonavos „Petrochema-Dextera“ (poros nugalėtojų lauktų Marijampolės „Sūduva-Mantinga“).

Atkrintamosios varžybos prasidės kovo 22 d., 18 val., 5-8 vietas užimsiančių komandų aikštelėse. Antrosios rungtynės – ketvirtadienį 18 val., trečiosios – šeštadienį 16 val.

R.Daunys: „Galimybė žaisti Lietuvos ryte būtų svajonės išsipildymas“

17.03.2016

Artėjant svarbiausioms sezono kovoms MRU krepšinio sirgaliai pakalbino vieną iš taikliausių, Mykololo Romerio universitetą Lietuvos studentų krepšinio lygoje atstovaujančių bei „Perlas-MRU“ komandoje žaidžiančių, tritaškininkų – Rimantą Daunį.

– Rimantai, papasakok būsimiems interviu skaitytojams šiek tiek apie save. Iš kur esi, kaip krepšinis atsirado tavo gyvenime?
– Iš tikrųjų, gimiau Klaipėdoje, vėliau kelis metus gyvenau Palangoje, bet pagrinde visą laiką augau Panevežyje ir krepšinis, kiek prisimenu save, visados buvo mano gyvenime. Mama buvo trenerė, kol gyvenome Palangoje, tėtis taip pat buvo treneris. Jie ir nuvedė mane į pirmą treniruotę. Nuo to karto ir pradėjau sportuoti - iš pradžių su vyresniais, tada jau bendraamžiais krepšininkais ir taip iki dabar sportuoju.

– Kokiose komandose esi rungtyniavęs iki šio sezono, kai tapai "Perlas-MRU" komandos dalimi?
– Prieš ateinant į „Perlas-MRU“, žaidžiau Panevėžyje, moksleivių čempionato komandoje - „Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras“ taip pat regionų krepšinio lygoje (RKL) už Panevėžio „Irmus“ komandą. Galiausiai išvažiavau į Vilnių. Vilniuje atstovavau Vilniaus krepšinio mokyklą ir RKL‘e žaidžiau už Vilniaus „Citus“ komandą.

– O kaip įvyko tavo persikėlimas į Vilnių? Galbūt tam įtakos turėjo koks nors treneris?
– Taip. Vytenis Tupčiauskas paskambino mamai ir pasiūlė vietą žaisti Vilniaus krepšinio mokykloje ir suteikė geras sąlygas, tad nuo penkiolikos metų aš jau ten.

– Praėjusį sezoną rungtyniavai RKL pirmenybėse kur per rungtynes vidutiniškai pelnydavai po 3.6 taško ir rinkdavai po 3.7 naudingumo balo. Atrodo niekuo neišsiskiriantys rezultatai, o regionų lygoje yra dešimtys aukštesnius statistikos skaičius turinčių jaunųjų krepšininkų. Kas atsitiko, kad vasarą sugebėjai įrodyti „Perlas-MRU“ vadovams jog esi aukštesnio lygio žaidėjas, kuris šį sezoną antrojoje pagal pajėgumą Lietuvos lygoje gauna rungtyniauti daugiau nei po 10 minučių ir pelno daugiau taškų nei prieš sezoną RKL?
– Sunkiai dirbau vasarą su treneriais, gerinau savo fizines savybes, tobulinau savo metimą, driblingą, žaidimą nugara. Be to kieme su draugais žaisdavome daug ir greičiausiai tai davė naudos. Mano draugai vyresni, todėl žaidžiant su jais krepšinį teko priprasti prie nuolatinės kovos, kas, tikriausiai, taip pat prisidėjo prie geresnio mano žaidimo. Džiaugiuosi, kad treneris Arvydas Gronskis manyje pamatė kažką tokio, dėl ko galiu žaisti „Perlas-MRU“ komandoje ir esu laimingas, kad manimi pasitiki.

– RKL puslapyje tavo pozicija įrašyta kaip lengvojo krašto, NKL - vidurio puolėjo, LSKL puslapyje visų komandos žaidėjų pozicijos nurodytos kaip gynėjo. Tai visgi, kuri pozicija tau priimtiniausia?
– Nuo pirmo iki penkto, jokių nėra problemų (juokiasi). Šiuo metu žaidžiu centru, tai man yra nauja, todėl patinka. Aišku, aš esu dar per silpnas šiai pozicijai, bet džiaugiuosi, kad treneriai manimi pasitiki ir mato, kad galiu joje žaisti. Galbūt kitą sezoną užimsiu kitą poziciją, bet šiuo metu žaidžiu centru ir tuo džiaugiuosi.

– Pažvelgus į tavo šio sezono rungtynių LSKL ir NKL statistinius rodiklius, akivaizdu, kad turi neblogą rankelę ir mėgsti mesti vieną kitą tritaškį per varžybas. NKL būtų sunku rasti centrą, kuris tritaškius mėto geriau nei 30 proc. taiklumu, o LSKL su 58 proc. taiklumu apskritai esi taikliausias snaiperis lygoje. Išugdytas gebėjimas ar įgimtas talentas?
– Net nežinau. Mama, būdama krepšininke, labai gerai mesdavo tritaškius. Laisvalaikiu kartu salėje mėtydavome ir varžydavomės, kas įmes daugiau. Visados, kaip žaidėjas, lygiuodavausi į mamą. Netgi dabar, kai mama žaidžia už veteranus, į ją žiūriu ir stebiuosi kaip galima taip žaisti, taip suprasti žaidimą bei mesti tokius taiklius metimus, o ypač tritaškius. Tad nežinau, gal tai padėjo patobulinti metimą, bet galbūt ir tai, kad mama beveik visada pataikydavo tritaškius, galiausiai ir pačiam pradėjo patikti juos mesti bei įmesti.

– Išskirk vieną lietuvį ir užsienietį krepšininką, į kurio žaidimą sieki lygiuotis. Papasakok kokie jų žaidimo bruožai tau palieka didžiausią įspūdį.
– Lietuvį... Galbūt Donatas Motiejūnas ta tokia didesnė simpatija. Jis puikiai valdo savo kūną, turi gerą metimą ir yra tikrai labai universalus žaidėjas. Taip pat puikiai dirba kojom tiek puolime, tiek gynyboje, yra greitas, todėl norėčiau lygiuotis į jį bei būti bent kažkiek panašus savo žaidimo stiliumi. O dėl užsieniečio, tai patinka Ante Tomic‘ius, kuris taip pat, kaip ir aš žaidžia centro pozicijoje, o šiaip idealas yra LeBron‘as James‘as ir Kevin‘as Durant‘as, todėl negalėčiau išskirti nei vieno, nei kito.

– Na, o dabar šiek tiek ir apie gyvenimą. Dar esi moksleivis ar jau studijuoji?
– Vis dar moksleivis. Mokausi Karoliniškių gimnazijoje, ketvirtoje klasėje.

– Ar jau nusprendei kur stosi ir ką mokinsies?
Net nežinau, dar nenusprendžiau. Yra pora pasirinkimų, vienas iš jų - studijuoti MRU, bet dar kol kas nėra aišku kaip viskas bus. Tikiuosi kuo geriau pabaigti mokyklą bei išlaikyti egzaminus, stengiuosi, dirbu – žiūrėsim.

– O kokie dalykai geriausia sekasi mokykloje? Kodėl?
– Anglų kalba. Tikriausiai dėl to, kad visuomet labai patikdavo ir labiausiai stengdavausi.

– O galbūt kažkada ateityje planuoji paragauti legionieriaus duonos?
– Dabar sunku pasakyti, kaip jau dievas duos. Jeigu bus geros sąlygos užsienyje, tai kodėl ne, bet dabar jau turiu pačias geriausias sąlygas apie kokias galėjau tik svajoti. Turime puikius trenerius bei organizaciją. Treniruotės sunkios, atimančios daug jėgų, tačiau naudingos bei efektyvios, todėl man patinka. Treneriai mumis pasitiki bei aukojasi dėl mūsų. Esu patenkintas ir jaučiuosi puikiai būdamas šios komandos dalimi.

– Papasakok kaip atrodo tavo diena, ką dažniausiai veiki?
– Keliuosi anksti ryte. Mums su treneriu Sandžiu pirmadieniais ir antradieniais vyksta treniruotės prieš mokyklą – pusė aštuonių ryto. Tada mokykla, pamokos, po jų važiuoju pavalgyti. Vėliau grįžtu į bendrabutį, pamiegu keletą valandų iki vakarinės treniruotės. Po vakarinės treniruotės vėl važiuoju pavalgyti (juokiasi). Grįžęs į bendrabutį, žiūriu savo mėgiamus serialus, tuomet ateina laikas namų darbams ir miegui. Tad tokios mano dienos, nieko įspūdingo.

– Ar domiesi kokiomis kitomis sporto šakomis?
– Truputį domiuosi futbolu, bet labai minimaliai. Visą savo dėmesį skiriu krepšiniui.

– Kokioje komandoje norėtum žaisti ir kokiame lygyje būdamas jau jaustumeisi pasiekęs savo karjeros aukščiausią tašką?
– Net nežinau, čia baisu įvardinti tą savo karjeros aukščiausią tašką. Aišku norėtųsi kuo aukščiau, bet galimybė žaisti Lietuvos ryte būtų svajonės išsipildymas. Ši komanda yra labai aukšto lygio. Šiemet teko su jais turėti pora treniruočių, todėl, manau, kad man iki Lietuvos ryto, kaip iki dangaus (juokiasi). Todėl bent šią akimirką, mano manymu, pastaroji komanda galėtų būti įvardinta kaip mano siekiamybė.

– Ar Lietuvos ryto komandą gali vadinti savo „svajonių“ todėl, kad palaikai ją nuo mažens ar tam turėjo įtakos dabartinė komanda, kurioje žaidi?
– Mano visa šeima, išskyrus tetą, palaiko Žalgirį, o aš kadangi norėjau išssikirti ir visuomet labiau mėgau sostinę nei Kauną, kartu su teta palaikiau Lietuvos rytą. Tad šeimoje sirgome už dvi skirtingas komandas. Tiesa, namiškiai čempionų titulu džiaugdavosi dažniau, nei aš su teta. (juokiasi)

– Galbūt turi kokį mėgstamiausią žaidėją iš Lietuvos ryto?
– Anksčiau labai patiko Mindaugas Katelynas – labai universalus žaidėjas. Tuomet galėčiau išskirti Marijoną Petravičių, Robertą Javtoką. O žiūrint į šių metų komandos sudėtį, tai patiko Rokas Giedraitis, tiesa, visai neseniai jis grįžo žaisti į Šiaulių komandą, tad konkretaus vieno krepšininko neišskirčiau.

– Pabaigai, ko palinkėtum savo sirgaliams, komandos draugams ir visiems krepšinio žmonėms?
– Visu pirma, norėčiau padėkoti sirgaliams, kad taip gausiai renkasi i mūsų varžybas. Jiems palinkėčiau kantrybės, jeigu kartais ir nerodome žaidimo kurie jie nori matyti, bet mes tikrai labai stengiamės, sunkiai dirbam ir norime, kad mumis didžiuotųsi. Komandos draugams – ir toliau sunkiai dirbti bei siekti kuo geresnių rezultatų ir kuo daugiau pergalių. Galiausiai, krepšinio žmonėms linkiu ir toliau nenustoti domėtis krepšiniu.

Aurimas Kieža svajoja apie gimtojo miesto sugrįžimą į LKL

16.03.2016

JAV, Ukraina, Italija, Kosovas ir toli gražu ne blankiausio ryškumo LKL komandos – tokia solidžia patirtimi gali pasigirti bene ryškiausia pastarųjų dviejų sezonų NKL pirmenybių žvaigždė.

2011 metais naudingiausiu LKL reguliariojo sezono žaidėju tapęs Aurimas Kieža, atsigavęs po sunkios kryžminių kelio raiščių traumos, užuovėją rado namuose. Prieš kiek daugiau nei metus su gimtosios Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ rankomis sukirtęs puolėjas turi tik vieną tikslą – savo vaikystės komandą grąžinti į LKL pirmenybes.
 

„Tikrai dar jaučiu žaidimo alkį ir noriu laimėti titulus. Trokštu su Marijampolės komanda žaisti LKL pirmenybėse“, – savo tikslų neslėpė šiais metais 34-ąjį gimtadienį minėsiantis Kieža.

Nedaug iki NKL viršūnės Kiežos vedamiems marijampoliečiams pritrūko dar praėjusį sezoną. Tąkart pirmą kartą klubo istorijoje į finalinį ketvertą prasibrovę suvalkiečiai karčią piliulę nurijo pusfinalyje ir tenkinosi istoriniais, tačiau toli gražu ne išsvajotais bronziniais medaliais.

Po svajonių neišpildžiusio sezono Kieža nutarė pamėginti dar kartą – vasarą jis priėmė „Sūduvos-Mantingos“ pasiūlymą likti dar metams ir dėl savo sprendimo gailėtis neturėtų. 

Vidutiniškai po 15,4 taško ir po 7,4 atkovoto kamuolio renkantis veteranas akivaizdžiai dominuodamas vis dar dalija pamokas jaunesniems varžovams, o jo vedami sūduviečiai tvirtai žengia turnyrinės lentelės viršūnėje.

Praėjusią savaitę per dvejas rungtynes vidutiniškai po 14,5 taško pelnęs, 7,5 kamuolio atkovojęs ir 20,5 naudingumo balo rinkęs patyręs vilkas pirmą kartą buvo pripažintas naudingiausiu savaitęs žaidėju. Tiesa, patį Kiežą būtent dabar gautas apdovanojimas gerokai nustebino.

„Toks labai įdomus jausmas, šį sezoną turėjau daug geresnių rungtynių, bet dar nebuvau gavęs tokio apdovanojimo. Gal dabar kiti prasčiau sužaidė, o gal komandos pralaimėjo. Naudingiausiu tapau tik su vidutiniška statistika. Sutapimas“, – kalbėjo Kieža.

– Ką jums reiškia toks pripažinimas?
– Pernelyg daug man jis nereiškia, smagu sulaukti tokio pripažinimo, bet per mano karjerą jis nėra pirmas ir tikrai ne pats didžiausias. Bet tikrai malonu.

– Šeštadienio rungtynes prieš Šakių „Vytį“ pradėjote atkarpa 30:2. Kas lėmė tokią įspūdingą mačo pradžią?
– Manau, kad tada mes buvome labai užsivedę, „Vytis“ buvo nugalėjęs geras komandas. Aišku, nereikia pamiršti ir fakto, kad jiems trūko dviejų pagrindinių žaidėjų, su kuriais vaizdas galėjo būti kitoks.

– „Sūduva-Mantinga“ pirmą kartą klubo istorijoje laimėjo reguliarųjį sezoną. Jums tai reikšmingas pasiekimas ar labiau žvelgiate į ateitį?
– Aišku, kad reikšmingas, jei pirmas kartas, tai be jokios abejonės, kad mums tai kažką reiškia. Reguliarusis sezonas labai greitai praėjo, ko gero todėl, kad patyrėme nedaug pralaimėjimų. Kita vertus, mes suprantame, kad atkrintamosiose varžybose viskas keisis ir tokie pasiekimai niekam nebus įdomūs, jei atkrintamosiose pralaimėsime.

– Paskutinį kartą namuose „Sūduva-Mantinga“ suklupo prieš daugiau nei metus. Kas lemia taip ilgai nepalaužtas namų sienas?
– Mes esame jauna komanda, o jauniems žaidėjams namuose žaisti yra daug lengviau. Aišku, minia žmonių visiems padeda. Ypatingai pažiūrėjus į tai, kas mūsų salėje darėsi per rungtynes su „Vyčiu“. Neradę vietos atsisėsti, žmonės stovėjo. Kai susirenka tiek žmonių, juos nuvilti būtų labai gaila.

– Ar lygoje yra komanda, kurią laikote grėsmingiausia varžove?
– Nežinau, nesinori lyginti komandų. Yra ir „Mažeikiai“, taip pat patinka, kaip žaidžia „Žalgirio“ dubleriai. Yra pajėgių komandų ir žinant čempionato sistemą, bet kuri komanda gali iššauti.

– Esate labiausiai patyręs „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjas. Jaunesni komandos draugai prašo patarimų?
– Kartais būna tokių atvejų, bet aš pernelyg jų neišskiriu. Kartais prieina Dovis Bičkauskis ar jaunasis Rokas Stankevičius, paklausia patarimo, toliau dirba.

– Esate atstovavęs užsienio bei LKL klubams. Kurį karjeros etapą prisiminti jums yra smagiausia?
– Pamenu, metai praleisti Utenos „Juventus“ komandoje buvo labai smagūs. Tąkart laimėjome BBL Iššūkio taurę, pasispardėme ir LKL kovoje dėl trečiosios vietos. Ir pats gavau nemažai asmeninių prizų. Dėl to buvo labai smagu. Aišku, ketveri metai praleisti Hofstros universitete buvo išties įsimintini. „Šiauliuose“ žaisti taip pat buvo smagu. Visada prisimenu šviežiausias vietas, tad tokia dabar yra Marijampolė.

– Pats esate rungtyniavęs ir Hofstros universitete, kuriame dabar žiba Rokas Gustys. Kokie prisiminimai jums liko iš studijų laikų?
– Kiek seku rezultatus, tai matau, kad iš mano pažįstamų žmonių ten beveik nebeliko. Nei trenerių, nei, savaime suprantama, žaidėjų. Konferencija, kurioje rungtyniauja komanda, taip pat stipriai pasikeitė. Bendras lygis nežinau, ar susilpnėjo, bet jeigu tarp 32 NCAA konferencijų mūsiškė yra viduryje, reiškia, kad lygis pakankamai neblogas. Man labai patiko geografinė universiteto padėtis – jis visai šalia Manhatano, todėl be krepšinio ten tikrai yra ką pamatyti.

– Šiemet jums sueis 34-eri metai. Vis dar jaučiate žaidimo alkį?
– Aš tikrai dar noriu žaisti. Jei sveikata leis, dar ilgai pažaisiu. Tikrai jaučiu žaidimo alkį, noriu laimėti titulus. Labai noriu su Marijampolės komanda žaisti LKL pirmenybėse. Turiu ir asmeninių ambicijų, todėl noro dar tikrai yra. Aišku, šį sezoną liksiu Marijampolėje, bet vėliau negali žinoti. Pirmenybė Marijampolei.

Gražiausią NKL savaitės epizodą sukūrė Ignas Vaitkus

16.03.2016

Šakių „Vyčio“ komandos lyderis Ignas Vaitkus sukūrė gražiausią praėjusios NKL savaitės epizodą. Puolėjas mače su „Mažeikiais“ perėmė kamuolį ir greitoje atakoje įdėjo nepaisydamas jam ant kulnų lipusio varžovo.

Antras gražiausias savaitės epizodas priklauso Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ skrajokliui Ignui Labučiui. Trečias liko Deividas Keburys iš Klaipėdos Naftos-Uni-AKvaservis komandos.

Visas dešimtukas:
 

Naudingiausias savaitės žaidėjas – Aurimas Kieža

14.03.2016

Nenumaldomai artėjant NKL atkrintamųjų varžybų pradžiai, jau paaiškėjo visos jose dalyvausiančios komandos ir reguliariojo sezono nugalėtojai.

Savaitgalį du kartus suklupus Šakių „Vyčio“ komandai, Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai užsitikrino reguliariojo sezono nugalėtojų vardą. Tuo metu Molėtų „Ežerūnas-Karys“ prisijungė prie Panevėžio „Lietkabelis-2“ komandos ir jau žino, kad nežais atkrintamosios varžybose.

Apie tai, o taip pat apie nutrūkusią įspūdingą „Vyčio“ pergalių seriją, intriga nekvepėjusį Suvalkijos derbį ir naudingiausią savaitės žaidėją – tradicinėje tinklalapio „nklyga.lt“ apžvalgoje.


MVP

Šį sezoną ne kartą į naudingiausių savaitės žaidėjų penketukus patekdavęs Aurimas Kieža pagaliau atsiims geriausio savaitės krepšininko titulą. Šilto ir šalto matęs patyręs marijampolietis praėjusį savaitgalį per gana trumpą laiką pasižymėjo itin produktyviu žaidimu. NKL lyderių mūšyje su Šakių „Vyčiu“ aukštaūgis aikštelėje praleido tik 16 minučių, tačiau per jas spėjo surinkti 17 taškų, atkovoti 6 kamuolius ir surinkti 20 naudingumo balų.

Rezultatyviausias „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjas per dvejas savaitgalio rungtynes vidutiniškai rinko po 14,5 taško, sugriebė po 7,5 kamuolio, atliko po 1,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 20,5 naudingumo balų.

Nutrūko

Ilgiausia per šešerius metus NKL lygoje pergalių serija baigėsi ten, kur ir prasidėjo –Šakiuose. Vietos „Vytis“ penktadienį vykusiose rungtynėse namuose 72:84 nusileido „Mažeikiams“, kurie nutraukė 18 nepralaimėtų Šakių klubo rungtynių seriją. „Vytis“ buvo vienintelė NKL ekipa, kuri šiais kalendoriniais metais dar nebuvo pralaimėjusi nė vienerių rungtynių, o pastarąjį kartą Nerijaus Zabarausko auklėtiniai pralaimėjimą pripažino gruodžio 4 d., kai svečiuose 77:85 kapituliavo prieš „Sūduvą-Mantingą“.

Nuotr.: suduva-mantinga.lt

Lyderių mūšis

Šeštadienį NKL pirmenybių gerbėjai galėjo mėgautis dviejų lygoje lyderiaujančių komandų akistata – Marijampolėje vietos „Sūduva-Mantinga“ priėmė Šakių „Vytį“. Nerijaus Zabarausko auklėtiniai į Suvalkijos sostinę atvyko jau praradę savo pergalių seriją ir be dviejų pagrindinių žaidėjų pagalbos. Ignas Vaitkus ir Karolis Brusokas nuo atsarginių žaidėjų suolelio stebėjo, kaip jų komandos draugai buvo žeminami pirmajame kėlinyje. Nesulaikomai rungtyniavę marijampoliečiai susitikimo pradžioje „Vyčiui“ smogė su tokia jėga, kurios svečiai nebuvo pajėgūs atremti – 30:2 jau po pirmųjų 8 žaidimo minučių.

Šou

Banguotai šį sezoną rungtyniaujanti „Palanga“ penktadienį buvo arti dar vieno pralaimėjimo, tačiau Virginijaus Sirvydžio kariauną išgelbėjo ne pirmą kartą savo galimybes pademonstravęs Benas Vaitulionis. Taikliarankis krepšininkas pratęsimo metu į žemaičių krepšį smeigė tris tolimus metimus, pridėjo dvitaškį ir vienas pats 11 iš komandos 14 pratęsimo metu pelnytų taškų surinkęs Vaitulionis išgelbėjo pajūrio krepšininkus nuo kracho. Iki pratęsimo Vaitulionis savo sąskaitoje neturėjo nė taško.

Namų sienos

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir toliau išlieka vienintele Lietuvos komanda, kuri vis dar nėra suklupusi namų arenoje – čia jie laimėjo visas 18 žaistų rungtynių. Be to, Mariaus Kiltinavičiaus ekipa šiuo metu džiaugiasi ilgiausia pergalių serija apskritai – 7 laimėjimai iš eilės. Suvalkiečiai šį sezoną patyrė 5 pralaimėjimus, tačiau šie mačai buvo pralaimėti išvykose, o iškalbingiausiai atrodo faktas, kad „Sūduva-Mantinga“ paskutinį kartą namuose pralaimėjo prieš daugiau nei metus – 2015-ųjų vasario 27 d., kai 65:77 nusileido Vilniaus „Perlui-MRU“.

Nuotr.: gintarasmockus.lt

Nutraukė

Šviesą tunelio gale pagaliau išvydo „Telšių krepšininkai. Augenijaus Vaškio treniruojami žemaičiai šeštadienį namuose 75:67 privertė pasiduoti Vilniaus „Perlą-MRU“. Ši pergalė telšiškiams buvo itin saldi – jų komanda laimėjo pirmą kartą po devynerių nesėkmingų rungtynių iš eilės. Paskutinį kartą „Telšiai“ buvo laimėję tik sausio 22-ąją, kuomet netikėtai 77:74 parklupdė „Mažeikius“.

Paaiškėjo

Pergale prieš „Vytį“ reguliariojo sezono nugalėtojų vardą užsitikrino Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Marijampolės klubas tokį pasiekimą užfiksavo pirmą kartą per visą klubo istoriją.

„Vytis“ ir „Mažeikiai“ dar konkuruoja dėl antrosios vietos. „Vyčiui“ šią vietą užtikrintų pergalė paskutinėse sezono rungtynėse arba bent viena „Mažeikių“ nesėkmė per paskutinius du turus.

Šios trys komandos jau yra tikros, kad kovas atkrintamosiose pradės iš karto nuo ketvirtfinalio.

Tuo metu dar trys komandos kaunasi dėl ketvirtosios ir paskutinės tiesioginės vietos ketvirtfinalyje. „Palanga“, Vilniaus „Perlas-MRU“ ir Kauno „Žalgiris-2“ savaitgalį išsiaiškins, kuriai iš jų atiteks ketvirtoji, penktoji ir šeštoji vietos.

Galutinai paaiškėjo ir likusios atkrintamųjų varžybų komandos. Į kitą etapą nepavyko prasibrauti tryliktiems likusiems Molėtų „Ežerūno-Kario“ krepšininkams ir paskutinėje vietoje liksiantiems Panevėžio „Lietkabelio“ dubleriams. Gintaro Leonavičiaus auklėtiniams debiutinis sezonas baigsis iškritimu į RKL pirmenybes.

Savaitės žaidėjų TOP 5:

 • Žydrūnas Kelys („Rasai“): 16,5 tšk., 3,5 atk. kam., 8 rez. perd., 20,5 naud, bal.
 • Darius Griškėnas („Delikatesas“): 17,5 tšk., 9 atk. kam., 18,5 naud. bal.
 • Aurimas Kieža („Sūduva-Mantinga“): 14,5 tšk., 7,5 atk. kam., 20,5 naud. bal.
 • Aurelijus Pukelis („Šilutė“): 19 tšk., 11 atk. kam., 33,5 naud. bal.
 • Matas Jucikas („Palanga“): 19 tšk., 8 atk. kam., 3 blk., 19 naud. bal.

Naudingiausias savaitės žaidėjas – Aurimas Kieža („Sūduva-Mantinga“).

Fantastiškas T.Sebežiovo pasirodymas vainikavo dramatišką jonaviečių pergalę prieš „Šilutę“

12.03.2016

Septynioliktąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybių antrajame reguliaraus sezono etape iškovojo Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (17-19) krepšininkai namuose 86:85 (29:18, 23:24, 13:21, 20:22) nugalėję „Šilutės“ (16-21) ekipą.

Tai buvo turnyro lentelės kaimynų dvikova, po kurios „Petrochema-Dextera“ nustūmė „Šilutę“ į dešimtąją poziciją. Savo ruožtu jonaviečiai pakilo į devintąją turnyro lentelės vietą. Pergalė prieš „Šilutės“ klubą „Petrochemai-Dexterai“ buvo antroji šiame sezone per keturias tarpusavio dvikovas.  

Rungtynių Jonavoje pradžioje svečiai pirmieji bandė nutolti (4:7, 2 min), tačiau Tado Sebežiovo 13 taškų serija ketvirčio metu bei komandos draugų pagalba leido šeimininkams grėsmingai atsiplėšti (24:13, 8 min). Vienuolikos taškų persvarą „Petrochema-Dextera“ išlaikė iki ketvirčio pabaigos (29:18).

Po šešioliktojo T.Sebežiovo taško ir Justo Vazalio tritaškio komandas antrojo kėlinio pradžioje skyrė 17 taškų (35:18, 11 min). Į šeimininkų žaidimą puikiai pasijungė ir jaunasis Mintautas Bulanovas po kurio tritaškio jonaviečiai pasiekė 19 taškų persvarą (46:27, 15 min). Tiesa, „Šilutė“ nenuleido rankų ir, esant rezultatui 48:29, spurtavo 10:0 bei po pirmąją mačo dalį užbaigė atsilikdama dešimties taškų skirtumu (52:42).  

Trečiajame kėlinyje svečių gretose prabilo aukštaūgis Aidas Pukelis. Jo pastangomis iki 16 taškų išaugęs Jonavos klubo pranašumas ėmė sparčiai tirpti. Po penkių A. Pukelio taškų ekipas jau skyrė 9 taškai (60:51, 26 min). Varžovų lyderio šou tęsėsi o „Petrochemos-Dexteros“ pranašumas po devyniolikto A.Pukelio taško kėlinio pabaigoje sumažėjo tik iki 3 taškų (66:63).

Ketvirtajame kėlinyje po D.Kibildžio taškų serijos „Šilutė“ išsiveržė į priekį (71:70). Situaciją mače ėmė gelbėti T.Sebežiovas ir H. Vorotnikovas (80:73, 36 min), tačiau svečiai dar sykį priartėjo (80:79, 38 min). Likus žaisti 20 sekundžių mače žaisti ekipas vis dar skyrė taškas (82:81). Kitos atakos metu T.Sebežiovas pelnė dvitaškį, į kurį dvitaškiu atsakė A.Pukelis (84:83).

Netrukus pražanga sustabdytas T.Sebežiovas pataikė baudos metimus (86:83). Per likusias 8 sekundes „Šilutė“ pataikė dvitaškį (86:85). Dar kartą baudų metimus stojęs mesti T.Sebežiovas prametė abu sykius, bet pats atsikovojo kamuolį puolime ir taip įtvirtino dramatišką pergalę šeimininkams (86:85).    

Jonavos „Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 31 taškas, Henrikas Vorotnikovas 13, Tomas Rimša 12, Karolis Šarukas 8, Mintautas Bulanovas 6, Evaldas Aniulis ir Justas Vazalis po 5, Tomas Milinskas 4, Vytautas Kružikas 2, Lukas Grabauskas ir Dainius Gulbinas taškų nepelnė, Ričardas Verbickas nerungtyniavo.

Šilutės „Šilutė“: Aidas Pukelis 23 taškai, Darius Kibildis 22, Edvinas Alunderis (16 atk. kam.) 18, Ulysses Thomas 13.

Kitas rungtynes NKL čempionate Jonavos „Petrochema-Dextera“ žais kitą penktadienį namuose su Raseinių „Rasų“ krepšininkais. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports