Draugiškame mače „Vyčio“ atsarginiai žaidėjai nusileido „Petrochemai“

27.02.2016

Nuo oficialių rungtynių besiilsintis Šakių „Vytis“ laiko veltui nešvaisto ir sužaidė draugišką mačą su kita Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komanda.

Šakiškiai, žaidę be pagrindinių savo žaidėjų, išvykoje 76:87 (21:26, 21:12, 13:29, 21:20) nusileido Jonavos „Petrochemai-Dexterai“.

Šiame mače ilsėjosi Paulius Beliavičius, Karolis Brusokas, Marijus Užupis, Ignas Vaitkus ir Dominykas Domarkas.

„Vyčiui“ 15 taškų pridėjo Ernestas Serkevičius, po 14 – Paulius Abramavičius ir Martynas Pacevičius, 11 – Aurimas Birgelis, 8 – Taurantas Tamošiūnas, 5 – Vidmantas Sragauskis.

„Petrochemai-Dexterai“ 20 taškų surinko Karolis Šarukas, 13 – Tomas Milinskas, 12 – Henrikas Vorotnikovas.

Kitos oficialios „Vyčio“ rungtynės vyks kovo 4 dieną su Kauno „Žalgirio“ dubleriais.

Ignas Daukšys: „Pergalių reguliariajame sezone mes nesureikšminame“

26.02.2016

Praėjusį sezoną „Vilniaus“ komandoje sėkmingai rungtyniavęs ir sostinės ekipą į priekį vedęs Ignas Daukšys Marijampolėje pratinasi prie kiek kitokio vaidmens.

Iš čempionato autsaiderių į pirmoje vietoje kol kas žengiančios komandos gretas persikėlusio kauniečio statistiniai rodikliai akivaizdžiai sumažėjo. Praėjusį sezoną palikęs net trejiems metams namais buvusią Jonavą, Daukšys Vilniuje demonstravo geriausius statistinius rodiklius per visą savo karjerą.

Vidutiniškai po 13,3 pelnomų taškų bei užtikrintas stabilus ir patikimas žaidimas – tokie sėkmingo darbo vaisiai lėmė, jog svajonės pasidabinti auksiniais NKL pirmenybių medaliais vedamas Daukšys persikėlė į „Sūduvą-Mantingą“.

Visgi 22-ejų metų krepšininkas sutinka – pasikeitęs vaidmuo nėra itin guodžiantis aspektas. Tiesa, Daukšys džiaugiasi galimybe semtis žinių iš gerokai daugiau patirties turinčių komandos draugų.

„Norėtųsi, kad sezonas būtų dar geresnis, bet visada stengiuosi matyti pozityvius dalykus. Per šį sezoną išmokau labai daug naujų dalykų, kurių nemokėjau anksčiau. Labai daug naudingų patarimų gavau iš Aurimo Kiežos“, – tinklalapiui „suduva-mantinga.lt“ kalbėjo snaiperis.

Daukšys taip pat papasakojo apie „Sūduvos-Mantingos“ galimybes, gerą komandos atmosferą ir žinoma – vegetarinę mitybą.

– Ignai, sezonas ritasi link atkrintamųjų etapo ir kol kas „Sūduva-Mantinga“ žygiuoja pirmoje vietoje. Reguliaraus sezono nugalėtojų vardas jums būtų reikšmingas?
– Na taip, per treniruotes dirbame išties sunkiai ir labai smagu, kad toks darbas duoda rezultatą, kurio ir tikiesi. Tačiau šioje lygoje visi žino, kad tikrosios kovos prasideda tik nuo atkrintamųjų ir ten visų galimybės yra lygios. Tad, kalbant apie pergales reguliariąjame sezone, pernelyg to nesureikšminame ir judame į priekį.

– Šakių „Vytis“ šiuo metu turi net 16 pergalių seriją. Ar jaučiate į nugaras stuksenančius varžovus? 
– Palyginus su sezono pradžia, „Vytis“ atrodo visai kita komanda. Dabar jie demonstruoja pavydėtiną sportinę formą, bet mes esame linkę stebėti save ir gerinti savo žaidimą.

– Į didįjį trejetą patenka ir „Mažeikiai“. Po trijų pergalių iš eilės šių varžovų dar nenurašote?
– Be jokios abejonės, mažeikiškiai yra vieni iš favoritų ir trys mūsų pergalės prieš juos nieko nereiškia. Matėte, kaip sunkiai mums sekėsi LKF taurės finale. Tąkart mums vos pavyko išnešti sveiką kailį.

– Kaip išnaudojate dviejų savaičių pertrauką?
– Ši pertrauka išties yra pačiu laiku. Dabar galėsime išsigydyti smululkias traumas. Smagu, kad daugiau padirbėsime su fizinio rengimo treneriu, nes tokių treniruočių sezono metu trūksta. Pertrauką išnaudojame produktyviai.

– Kaip asmeniškai vertinate savo sezono dalį, kuri jau yra sužaista?
– Žinoma, norėtųsi, kad sezonas būtų dar geresnis, bet visada stengiuosi matyti pozityvius dalykus. Per šį sezoną išmokau labai daug naujų dalykų, kurių nemokėjau anksčiau. Labai daug naudingų patarimų gavau iš Aurimo Kiežos. Stengsiuosi ir toliau mokytis, juk svarbiausios sezono kovos dar priešakyje.

– Vasarą į Marijampolę persikėlėte kartu su komandos vyriausiuoju treneriu. Ar tai palengvino jūsų adaptaciją naujame klube?
– Smagu, kad atvykau su treneriu, kurį aš puikiai pažįstu ir jis pažįsta mane, tačiau su daugeliu komandos draugų buvau pažįstamas dar prieš man atvykstant čia, todėl problemų su įsiliejimu į komandą problemų man nebuvo. Beje, turime kapitoną (Marių Valukonį, – aut. past.), kuris komandoje sugeba palaikyti draugišką atmosferą.

– Jūs, kaip ir treneris Marius Kiltinavičius, esate vegetarai. Papasakokite, kaip sportininko gyvenimą veikia taip pasikeitę mitybos įpročiai?
– Didžiausia problema yra ta, kad žmonės mano, jog gyventi be mėsos nėra įmanoma. Mes neįsivaizduojame sotaus ir skanaus maisto be mėsos. Bet tai yra mūsų žinių trūkumas. Yra atlikta daug tyrimų, kuriais remiantis buvo įrodyta mėsos žala žmogaus organizmui. Kita vertus, geriausias tyrimas yra mūsų pačių praktika. Tai yra sveikesnis kelias link sveikesnių mūsų kūnų bei draugiškesnės aplinkos. 

Atsisakius mėsos aš pastebėjau, kad mano savijauta akivaizdžiai pagerėjo: padidėjo ištvermė, pagerėjo miego kokybė, atsirado daugiau noro, valios ir užsidegimo sportui. Taip pat pastebėjau, kad gerokai rečiau sergu virusinėmis ligomis.

– Ar dėl ne visai įprastų mitybos įpročių komandos draugai nepatraukia jūsų per dantį?
– Taip. Ir pats tai padarau, ir kiti mėgsta, bet toks jau tas krepšininkų bendravimas – nuolatiniai juokeliai ir linksmos pašaipos. Nepriėmu to asmeniškai, nes pažįstu tuos žmones, jie yra nuostabios asmenybės. Žinau, kad tai nėra piktavališki juokai.

Autoritetų pamokos: vaikai turėjo progą pasitreniruoti su „Vyčio“ vyrais

26.02.2016

Šakių „Vyčio“ komanda surengė ypatingą akciją ir pravedė treniruotę Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleiviams.

„Taikėme tuos pratimus, kokius darome ir patys. Smagu, kad vaikai stengiasi, sportuoja. Man dar smagiau, nes aš pats kilęs iš netoliese esančio miestelio – sportuodavau tokioje pačioje salėje, tokiomis pačiomis sąlygomis. Norint pasiekti daugiau, reikia noro ir pastangų, tada viskas bus įmanoma“, – po treniruotės kalbėjo Marijus Užupis.

Tuo tarpu vaikams nurodymus dalinęs Paulius Beliavičius gyrė juos už pastangas.

„Buvo ir jaunesnių, ir vyresnių vyrukų – visi stengėsi. Suprantu, gal daug kas jiems yra naujiena, bet jie darė, ką galėjo. Svarbiausia yra stengtis“, – teigė „Vyčio“ kapitonas.

„Vyčio“ ekipos vadovas Vytautas Strokas džiaugėsi, jog jaunieji gimnazistai galėjo pasisemti žinių iš autoritetų, bei žadėjo, kad šis susitikimas su jaunimu bus ne paskutinis.

„Vaikai gal ir nemeta kaip reikia, bet vyrai parodė, kaip ką reikia atlikti. Vaikams „Vyčio“ žaidėjai yra autoritetai, kurie žaidžia, apie kuriuos rašo, kuriuos rodo per televizorių. Manau, jog čia bus ne paskutinis kartas ir draugystes su jaunuoliais pratęsime“, – žadėjo komandos vadovas.

Savo vizitu Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje „Vyčio“ krepšininkai prisidėjo prie projekto „NKL pamoka su UAB Mantinga“. Jo metu ir kitos lygos ekipos lankysis įvairiose savo miestų ugdymo įstaigose. Prieš tai vienoje iš savo miesto mokyklų lankėsi Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai.

Gražiausias savaitės epizodas – M.Echodo dėjimas

25.02.2016

Martyno Echodo dėjimas tapo gražiausiu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) septynioliktosios savaitės epizodu.

M.Echodas pasižymėjo greitoje atakoje, gavęs nuostabų perdavimą iš Pauliaus Valinsko.

Įdomu tai, kad antroje dešimtuko vietoje taip pat yra M.Echodas, tačiau čia jis atsidūrė dėl kitokių priežasčių – dėjimą per jį atliko „Mažeikių“ atstovas Šarūnas Beniušis.

Visas dešimtukas:

K.Brusokas apie sezono tikslą: „Privalome patekti į finalinį ketvertą“

24.02.2016

Ko gero, tik akyliausi krepšinio sirgaliai žino faktą, kad dabartinis Šakių „Vyčio“ ekipos vidurio puolėjas Karolis Brusokas 2009-2010 metų sezone LKL pirmenybėse petys petin Vilniaus „Perlo“ komandoje kovėsi su dabartiniu Toronto „Raptors“ aukštaūgiu Jonu Valančiūnu.

Tiesa, neilgai trukus K.Brusokas turėjo palikti perspektyvaus ir tuomet daug žadančio jaunimo prikimštą sostinės ekipą ir debiutuoti NKL pirmenybėse.

Praėjus septyneriems metams, antrajame pagal pajėgumą šalies krepšinio divizione K.Brusokas vidutiniškai renka po 12,6 taško ir atkovoja po 9,8 kamuolio ir, žaisdamas sėkmingiausią sezoną savo karjeroje, tyliai pasvajoja apie sugrįžimą į LKL.


„Aišku, norėčiau sugrįžti į LKL. Kita vertus, jei šį sezoną su komanda nieko nepasieksime, niekam nebūsi įdomus. Na, o jei pavyktų ant kaklo užsikabinti medalį, gali būti, kad kiti treneriai atkreiptų dėmesį tiek į mane, tiek ir į komandos draugus“, –  kolegų indėlio į sėkmę nepamiršo vilnietis.

Praėjusį savaitgalį 24-erių metų krepšininkas apie save garsiai priminė pasiekdamas Lietuvoje retai matomus statistinius rodiklius. Penktadienio mače Brusokas pasižymėjo pelnydamas 27 taškus ir atkovodamas net 21 kamuolį. Toks monstriškas puolėjo pasirodymas garantavo jam naudingiausio savaitės NKL žaidėjo titulą.

Apie abejingų nepaliekančią statistiką, „Vyčio“ pergalių seriją ir nuolatinį operatorių darbą komandos treniruotėse Brusokas papasakojo tinklalapiui „nklyga.lt“

– Penktadienio rungtynės Palangoje jums buvo tiesiog monstriškos. Galite paaiškinti tokius skaičius?
– Be komandos draugų pagalbos tokio pasirodymo nebūtų įvykę. Judėdavau baudos aikštelėje, jie atrasdavo mane laisvą po krepšiu ir man tereikėjo tik įmesti iš po krepšio. Kovojant dėl kamuolių man gal kiek sekėsi, nes tą dieną jaučiau, kad kamuolys krito tiesiai į rankas. Gal čia suveikė sėkmės faktorius.

– Kitose rungtynėse pasirodėte jau kiek kukliau. Varžovai aktyviau jus prižiūrėjo?
– Na taip, bėgant kovoti po krepšiu šeštadienį jau mačiau, kad jie mane atitvėrinėdavo, gynėsi ne tik vienas žaidėjas, bet į pagalbą ateidavo ir antras. Matėsi, kad „Palangos“ treneris Virginijus Sirvydis atkreipė dėmesį ir padarė išvadas. Bet pavyko laimėti abu kartus ir aš džiaugiuosi tik pergalėmis.

– Po Dovydo Rediko išvykimo jūsų komandos žaidimas, atrodo, neatpažįstamai pasikeitė. Tai sutapimas ar tinkamas postūmis išvykus Redikui?
– Dovydui išvykus treneris iškart pasakė, kad nepakeičiamų nėra ir visi privalome kompensuoti jo išvykimą – įnešti taškų dalį, pasidalinti pareigas gynyboje. Po Rediko išvykimo susikaupėme, pradėjome žaisti labiau kaip komanda, susižaidėme ir dabar tęsiame ilgą pergalių seriją.

– Šiuo metu esate laimėję net 16 rungtynių iš eilės, o tokio pasiekimo nė viena NKL komanda nebuvo užfiksavusi net šešerius metus. Kas padeda išlaikyti tokią koncentraciją?
– Kiekvieną kartą į aikštelę žengiame tik su mintimi laimėti. Neturime minčių apie pralaimėjimą. Turime tik begalinį norą. Visi žaidėjai yra atsidavę komandai ir žinantys, kad reikia atiduoti visas jėgas. Treneris prieš rungtynes paskatina savo kalbomis ir užveda mus. Jis mums primena, kad žaidžiame ne tik dėl savęs, turime kovoti ir dėl sirgalių. Jis moka sakyti užvedančias kalbas.

– Sezono pradžioje Redikas sakė, jog pirminis jūsų tikslas yra atkrintamosios. Matant tokią pergalių seriją, galima spėti, kad apetitas kyla bevalgant.
– Dabar jau patyliukais pagalvojame ir apie aukščiausius tikslus. Bet pirminis tikslas, kaip ir pastaruoju metu kalbamės su žaidėjais, yra finalinis ketvertas. Mes tiesiog privalome į jį patekti, juolab, kad dabar demonstruojame gerą sportinę formą. Na, o kaip bus, netrukus pamatysime.

– Ką kelyje link viršūnės laikote pagrindiniais konkurentais?
– Sunku pasakyti, nes visos komandos į aikštelę eina kovoti. Kalbant iš mūsų pusės, dabar turime ilgą pergalių seriją ir jaučiasi, kad kitos komandos nori mums įgelti. Nuo to būna tik sunkiau, bet kovojame ir mes.

–  Jus nuolat lydinčios kameros treniruočių proceso netrukdo?
– Sezono pradžioje, kai tik prisijungiau prie komandos, mažų problemų išties buvo. Prasidedant sezonui buvo nejauku, kai tie žmonės aplink vaikščiojo su kameromis. Bet dabar viskas tapo įprasta – mes aikštelėje dirbame savo darbą, o ten žmonės dirba savąjį. Įpratome, kad jie ateina atitinkamomis dienomis ir nelabai į tai kreipiame dėmesį.

– Šį sezoną demonstruojate solidžius statistinius rodiklius. Nepagalvojate apie sugrįžimą į LKL?
– Visada smagu pagalvoti apie tai. Kita vertus, yra kur tobulėti. Aišku, norėčiau sugrįžti į LKL. Kita vertus, jei šį sezoną su komanda nieko nepasieksime, niekam nebūsi įdomus. Na, o jei pavyktų ant kaklo užsikabinti medalį, gali būti, kad kiti treneriai atkreiptų dėmesį tiek į mane, tiek ir į komandos draugus. 

– Kurioje komandoje per jūsų karjerą buvo smagiausia žaisti?
– Prieš trejus, ketverius metus atstovavau Vilniaus „Statybos“ komandai ir ta komanda buvo pažįstama dar nuo Vilniaus krepšinio mokyklos laikų. Beje, tas pats treneris Gintautas Regina buvo ir mano pirmasis treneris. Žaidėme senojoje salėje, mus palaikė dalis senųjų žaidėjų ir tokia dvasia per kiekvienas rungtynes namuose buvo kažkas, ką pamiršti sunku. Tokios atmosferos man dar neteko niekur patirti – buvo aktyvus tiek sirgalių palaikymas, tiek ir draugų.

M.Normantas: Tikiuosi, kad kai žaisime su „Žalgiriu“ ateis tie „smagūs“ vyrukai

24.02.2016

Dar praėjusį sezoną RKL pirmenybėse rungtyniavęs Margiris Normantas šį sezoną prisijungė prie Vilniaus „Perlo-MRU“ komandos ir tapo vienu svarbiausiu komandos žaidėju. 19 metų vilnietis papasakojo apie savo rezultatyviausias rungtynes, Domantą Sabonį bei kitus įdomius dalykus.

– Kada pirmą kartą paėmei krepšinio kamuolį į rankas?
– Kai buvau pirmoje klasėje, man tuo metu buvo šešeri metai ir tėtis mane nuvedė į Šarūno Marčiulionio akademiją, tada aš pirmą kartą susipažinau su krepšinio kamuoliu.

– Esi įžaidėjas, tačiau žaidi ir atakuojančio gynėjo pozicijoje, kuri priimtinesnė?
– Pirmoji mano pozicija buvo atakuojančio gynėjo, tačiau laikui bėgant treneriai pamatė, kad galiu ir kamuolį pasivaryti, nuo to laiko daugiausiai žaidžiu įžaidėju.

– Su NCAA spindinčiu Domantu Sabonio žaidei Lietuvos jaunimo rinktinėje. Koks tai žaidėjas tavo akimis?
– Tai žaidėjas su milžiniškomis perspektyvomis, su dideliu judesių arsenalu, puikiai valdantis kairę ranką po krepšiu, tačiau reiktų patobulinti dešinę.

– Palygink Margirį Normantą krepšinio aikštelėje ir už jos ribų?
– Kai gerai atlieku savo darbą, esu maksimaliai susikaupęs ir susikoncentravęs ties rungtynėmis. O už aikštės ribų esu tiesiog paprastas vaikinas, galbūt kažkiek atsipalaidavęs (juokiasi).

– Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) žaidi pirmus metus, tačiau debiutiniame sezone demonstruoji neblogus statistinius rodiklius, kas lėmė, kad taip puikiai įsiliejai į komandą?
– Statistinius rodiklius lėmė tai, kad galbūt turiu tvirtą charakterį, su kuriuo aikštelėje nebijau mesti į krepšį, atlikti sunkias užduotis. Tačiau įsilieti į komandą labiausiai padėjo treneris, kuris puikiai rotuoja žaidėjus bei, žinoma, puikus kolektyvas.

– Visoje lygoje pagal perimtus kamuolius esi penktoje vietoje, galima vadinti, kad tai viena iš tavo stipriųjų pusių?
– Pagal šį rodiklį galbūt tai yra mano stiprioji pusė, bet kartais būna labai daug rizikingų atvejų, kai noras atimti kamuolį iš varžovų patampa klaida gynyboje, už tai treneris pyksta, bet noras „pavogti“ iš priešininko kamuolį niekur nedingsta.

– Turi greitą kamuolio išmetimo techniką, galbūt turi savo idealą, į kurį lygiuojiesi pagal metimo stilių?
– Pagal metimo techniką idealo neturiu. Nors metimas yra greitas, tačiau noriu jį patobulinti, ne greičiu, bet pačia metimo trajektorija. Vienu žodžiu, dar reikia labai daug dirbti.

– Praėjusį sezoną rungtyniavai RKL pirmenybėse, šiemet žaidi aukštesniame lygyje, palygink šias dvi lygas.
– Regionų krepšinio lygoje yra kur kas lėtesnis žaidimas, nes joje žaidžia žaidėjai, kurie dar tik pradeda savo, kaip krepšininkų, kelią ir tie žaidėjai, kurie užbaiginėja savo karjerą. O NKL pirmenybėse vyrauja greitis ir atletiškumas, nes daugumos žaidėjų vidurkis yra apie 21 metus.

– Esate labai jauna komanda su keliais vyresniais žaidėjais – jūsų stiprybės paslaptis?
– Sunkus darbas. Remigijaus Suginto atėjimas į komandą įnešė ramybės, tiek puolime, tiek gynyboje jos atsirado kur kas daugiau. Taip pat puikus treneris bei visos komandos atsidavimas komandiniui darbui.

– Šiuo metu esate ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje. Jeigu dabar pasakytų, kad be jokių kovų patenkate į NKL finalinį ketvertą, bet jame liekate be medalių, sutiktum ar ne ir kautumeisi su galimybę į jį nepatekti?
– Norėčiau medalio ir patekimo į finalinį ketvertą (šypsosi), tačiau dėl patekimo norėčiau su kažkuo susikauti ir po to įrodyti, kad gali gauti medalį NKL finaliniame ketverte, ne už nieką.

– Ir pabaigai, ką norėtum pasakyti „Perlo-MRU“ klubą palaikantiems sirgaliams, kad jie į namų areną rinktųsi gausiau?
– Kad ir toliau mus palaikytų, kad dar labiau rėktų už mūsų komandą, nes jie sukurią galingą atmosferą ir norėtųsi, kad ateitų daugiau žmonių, kurie trokštų mūsų pergalių.

Ir tikiuosi, kad, kai žaisime su „Žalgiriu“, vėl ateis tie smagūs vyrukai ir palaikys mus (šypsosi).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports