K.Naruševičius: mūsų tikslas išlieka tas pats – patekti tarp pirmojo septintuko komandų

09.12.2015

Pirmojo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliaraus sezono etapo antrasis ratas pasiekė pusiaukelę. Dėl vietos pirmajame komandų septintuke kovojanti Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (10-8) ekipa būsimo savaitgalio kovas NKL čempionate pasitinka čempionate dalindamasi 4-7 pozicijas.

Galimybę pagerinti savo padėtį tarp 14-os lygos klubų jonaviečiai galės jau šį savaitgalį. Kęstučio Naruševičiaus auklėtinių lauks šalia turnyro lentelėje esanti „Palanga“ (10-8) bei pirmenybių lyderiai – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (15-3).

Apie praėjusio savaitgalio kovas, painią situaciją NKL čempionato turnyro lentelėje bei būsimus varžovus mintimis su tinklalapiu „jsk.lt“ dalinosi K. Naruševičius.

– Treneri, praėjęs savaitgalis diktavo skirtingus rungtynių scenarijus. Ko pritrūko namuose rungtynėse su Vilniaus „Perlu-MRU“ ir, kas leido džiaugtis pergale jau kitą dieną Joniškyje susitikime su „Delikatesu“?
– Taip, turėjome dvejas skirtingas rungtynes. Namų susitikime su Vilniaus „Perlo-MRU“ ekipa vertėmės be dviejų įžaidėjų ir tai atsiliepė mūsų pasirodymui. Jeigu pirmojoje rungtynių dalyje, demonstravome neblogą žaidimą, tai antroje pusėje klaidos ir netikslūs perdavimai mus sutrukdė iškovoti pergalę.

Visgi džiaugiuosi už savo krepšininkus, kurie pademonstravo charakterį ir fizinę jėgą rungtynėse Joniškyje. Žaidėme prieš pajėgią ir labai patyrusią komandą, tačiau „Delikatesas“ turi mažesnę rotaciją ir mūsų jėga leido varginti varžovus. Be abejo, puikiai sužaidė ir Tomas Milinskas, o mačo pabaigoje pataikyti metimai padėjo mums įtvirtinti pergalę.

– Turnyro lentelėje susiklosčiusi paini situacija – „Petrochemą-Dexterą“ viena pergalė skiria nuo 3-iosios vietos, o vienas pralaimėjimas – nuo 8-osios. Ar dairotės į tai, kas dedasi turnyro lentelėje?
– Žinoma, kaip ir visos komandos žvalgomės į situaciją turnyro lentelėje. Kiekvienas klubas supranta, kad net viena pergalė ar pralaimėjimas gali radikaliai pakeisti esamas pozicijas. Mūsų tikslas ir toliau lieka tas pats – siekiame patekti į pirmąjį komandų septintuką. Kaip bebūtų, mano nuomone, kova dėl pirmojo septintuko vietų tęsis iki pat paskutinio turo.

– Būsimo savaitgalio varžovai – „Palangos“ ir Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipos. Ką galite pasakyti apie laukiančius iššūkius?
– Žaisime prieš dviejų skirtingų tipų ekipas. Galbūt „Palangos“ ekipoje nėra tokių skambių pavardžių kaip Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandoje, tačiau abu varžovai yra labai pavojingi. Tai įrodo ne tik jų užimamos pozicijos turnyro lentelėje, bet ir mūsų pralaimėjimai būsimo savaitgalio oponentams pirmajame rate. Kovosime ir bandysime pasiekti pergales.

Savaitės naudingiausiuoju išrinktas T.Galeckas: „Jaučiu, kad turiu imtis iniciatyvos“

09.12.2015

Praėjusį sezoną su Molėtų „Ežerūno-Kario“ ekipa iki pat Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo nužygiavęs Tomas Galeckas savo karjerą tęsia gimtajame mieste. Tačiau sprendimo palikti vicečempionų klubą 183 cm ūgio vilnietis gailėtis tikrai neturėtų.

Po prasto sezono starto atsigaunanti jo atstovaujama Vilniaus „Perlo-MRU“ komanda skina vieną pergalę po kitos ir kartu su „Žalgirio“ dubleriais dabar dalijasi 4-5 vietas, o pats įžaidėjas žaidžia sėkmingiausią sezoną savo karjeroje.

Naudingiausiu praėjusios savaitės NKL žaidėju tapęs T.Galeckas pasižymėjo tuo, kad tokiam jo pasiekimui neprireikė ypatingo rezultatyvumo. Rungtynėse su Jonavos „Petrochema-Dextera“ krepšininkas aikštelėje praleido 33 minutes, per kurias sukrapštė vos 2 taškus, tačiau atkovojo 4 atšokusius kamuolius, atliko 11 rezultatyvių perdavimų bei išprovokavęs 10 varžovų pražangų surinko 20 naudingumo balų.

Tinklalapio nklyga.lt paklaustas apie savo prioritetus aikštelėje, T.Galeckas ilgai nedvejojęs atsakė, jog esant palankiai progai, pirmenybę jis teikia perdavimams komandos draugams.

„Jeigu matau galimybę atlikti perdavimą, mieliai padarysiu tai. Tačiau jei turėsiu gerą progą mesti, nedvejodamas atakuosiu krepšį“, – sakė 21-erių metų žaidėjas.

Kitokio stiliaus žaidimą T.Galeckas pademonstravo jau kitose rungtynėse du „Telšiais“. Tarsi patvirtindamas savo žodžius, jis buvo vienas „Perlo-MRU“ komandos puolimo lyderių ir surinko 22 taškus, tačiau tuo pačiu nepamiršdamas savo komandos draugų atliko ir 5 rezultatyvius perdavimus.

„Ko gero, taip atsitiko dėl to, kad šeštadienį jaučiau galintis pelnyti taškus pats, puolant turėjau daugiau laisvės, todėl tai man sekėsi geriau nei penktadienį. Sumečiau tuos metimus, kuriuos pramečiau penktadienį, taigi taškų grafoje rezultatas ir buvo sėkmingesnis, tačiau tas rungtynes vis tiek pralaimėjome“, – apgailestavo gynėjas.

Pastaruosius du sezonus Molėtų „Ežerūno-Kario“ marškinėlius vilkėjęs T.Galeckas vasarą sugrįžęs į gimtąjį Vilnių turėjo priprasti ir prie kardinaliai pakitusio vaidmens. Vienu jauniausių žaidėjų NKL vicečempionų ekipoje buvęs krepšininkas šį sezoną demonstruoja tiek brandesnį žaidimą, tiek ir pagerėjusią statistiką.

Po 25 minutes aikštelėje praleidžiantis vikrusis gynėjas vidutiniškai renka po 8,8 taško, atkovoja po 2,5 atšokusio kamuolio bei atlieka po 5,7 rezultatyvaus perdavimo. Visi šie statistiniai rodikliai yra geriausi per jo karjerą, o pagal sėkmingai atliktus perdavimus T.Galeckas konkurentų neturi visoje lygoje.

Vis tik praleistus metus Molėtuose jis įvardija kaip naudingą patirtį ir neslepia mėgdavęs konkuruoti su gerokai vyresniais komandos draugais. Tiesa, netrukus atakų organizatorius pridūrė, jog „Perlo-MRU“ klube prigijusi labiau patyrusio žaidėjo etiketė jį taip pat tenkina.

„Pirmiausia, praėjusį sezoną Molėtuose buvau vienas jauniausių komandos žaidėjų, o kiti krepšininkai jau anksčiau buvo žaidę gerose komandose, taigi dėl šios priežasties gaudavau labai daug naudingų patarimų. Tačiau treniruotėse aš stengiausi nuo jų neatsilikti, o ypač tada, kai treneris duodavo įvairias užduotis analizuojant varžovus.

Šiais metais viskas yra kitaip – aš esu vienas vyresnių komandos žaidėjų, todėl kartais ir pačiam tenka dalinti patarimus. Taip pat jaučiu trenerio pasitikėjimą, gaunu daug žaidimo laiko, tad lyginant su praėjusiu sezonu, šį kartą aš jaučiuosi daug laisviau ir jaučiu, kad rungtynėse turiu imtis iniciatyvos“, – baigė T.Galeckas.

A. Urbonas: „Noriu kuo greičiau pasveikti ir prisijungti prie „Palangos“

08.12.2015

22 metų kretingiškis Aurimas Urbonas šiuo metu yra pasitempęs keletą raiščių ir negali padėti „Palangos“ komandai išbristi iš nesėkmių kelio, tačiau puolėjas jau sveiksta ir su optimizmu kalba apie grįžimą ant parketo.

– Esate patyręs traumą, kokia savijauta yra dabar bei ar jau žinote kada galėsite išbėgti į aikštelę?
– Jau, kaip ir viskas į pabaigą. Judu į priekį, pradėjau mankštą baseine, po truputį žengsiu į treniruoklių salę. Greitu metu būsiu „gyvas“, tačiau noriu į aikštę grįžti tik tada, kai būsiu pasiruošęs padėti komandai 100 % ir ne mažiau.


– Kokia yra Aurimo Urbono dienotvarkė, kai jis negali žaisti krepšinio?

– Patyrus trauma ji tiesiog supaprastėjo, nes koja turėjo gauti visišką poilsį, todėl neturėjau kito pasirinkimo, tik ilsėtis namuose. Tačiau bandydavau juose neužsisėdėti, šiuo metu dienos vis aktyvėja, rytais procedūros, o vakarais bandysiu po truputį jungtis prie komandos.

– Komanda pralaimėjo keturis kartus iš eilės. Ko pritrūko, kad būtų iškovota bent viena pergalė?
– Pritrūko kažkiek sėkmės bei koncentracijos išlaikymo visas 40 minučių. Galbūt išmušė iš vėžių žaidėjų rotacija komandoje, tačiau to nesureikšminame. Toliau tęsime savo pradėtus darbus ir eisime tik pirmyn. Manau, kad greitu metu džiaugsimės pergalėmis.

– Pastaruosius metus gyvenai Jonavoje, šį sezoną žaidi arčiau namų. Ar kaip žaidėjui tai yra privalumas?
– Žinoma smagiau grįžti į gimtąjį kraštą ir žaisti arčiau namų, bet kažkokių privalumų neįžvelgiu, nebent mamos maistas (šypsosi).

– Palangoje gyveni kartu su komandos draugu Benu Vaitulioniu. Ką galėtum pasakyti apie savo kambarioką?
– Nieko neturiu prieš, tikrai gerai sutariame, nebent galėtų geresnės muzikos klausytis (juokiasi). O jeigu rimčiau, tai visas kolektyvas yra labai draugiškas ir puikiai sutariame.

– Komandą prieš kelias savaites paliko ir šansą į LKL pirmenybes išvykti gavo Tadas Rinkūnas. Ar pats norėtum išmėginti savo jėgas stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje?
–Kas liečia Tadą, tai smagu, kad krepšininkai gauna šansą kilti į aukštesnį lygį. Pats apie tokią galimybę nelabai galvoju, jeigu ir būtų toks šansas, norėtųsi žaisti, o ne stebėti komandos draugų žaidimą nuo atsarginio suolelio. Šiuo metu esu Palangoje, noriu kuo greičiau pasveikti ir siekti pergalių bei gerų rezultatų su šią ekipa.

Gražiausių savaitės epizodų dešimtuke – D.Sabeckio skrydžiai

08.12.2015

Vienvaldžiais NKL lyderiais tapusios Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai dominuoja devintosios NKL savaitės gražiausių epizodų dešimtuke.

Net dvi vietas užima šios ekipos skrajoklis Donatas Sabeckis, kurios dėjimai užima pirmą ir ketvirtą vietas.

Dar dvi vietas dešimtuke užėmė Gintautas Matulis ir Ignas Labutis.

Visas dešimtukas:

„Perlo-MRU“ vairą perėmęs M. Sakalauskas: lengviausia susiimti už galvos ir nieko nedaryti

08.12.2015

Prieš 3 savaitės įvykę pokyčiai Vilniaus „Lietuvos ryto“ trenerių štabe palietė ir dublerinę „Perlo-MRU“ ekipą (10-8). Lapkričio 16-ąją reprezentacinė sostinės komanda atsisveikino su Marcelo Nicola, o Arvydas Gronskis buvo paprašytas kuriam laikui sugrįžti į „Lietuvos rytą“ ir padėti stabilizuoti padėtį.

Taip jau susiklostė, kad šis periodas užsitęsė ilgiau nei tikėtasi, A.Gronskis tapo vyr. Vilniaus klubo treneriu, o Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse „Perlo-MRU“ vairą laiko Mindaugas Sakalauskas.

Per pastarąjį laikotarpį ekipa per 6 rungtynes iškovojo 4 pergales ir šiuo metu su dar 3 klubais turnyro lentelėje dalijasi 4-7 vietas.

„Iš pradžių atrodė, kad tai truks 1-2 savaites ir vėliau viskas grįš į savo vėžes. Kad susiklostys tokia situacija prieš sezoną tikrai nesitikėjau, bet tai ne pirmas kartas, kai esu vyriausiasis treneris, todėl prisitaikyti nėra sunku. Tiesa, laisvo laiko praktiškai nebeturiu“, – pripažįsta 38-erių specialistas.

Treneris oficialiai „Perlo-MRU“ interneto svetainei pasakojo apie didžiausius iššūkius esant vyriausiojo trenerio kėdėje, pilnai neatsiskleidžiančius komandos krepšininkus ir užsiminė apie ekipos planus artėjančios kalėdinės pertraukos metu.

 Kaip jaučiatės vyriausiojo trenerio kėdėje?
– Iš pradžių atrodė, kad tai truks 1-2 savaites ir vėliau viskas grįš į savo vėžes. Kad taip susiklostys situacija prieš sezoną tikrai nesitikėjau, bet tai ne pirmas kartas, kai esu vyriausiasis treneris, todėl prisitaikyti nėra sunku. Manau, situacija veikiausiai išsispręs tik po Naujųjų.

 Turbūt laisvo laiko dabar lieka dar mažiau?
– Dabar jo praktiškai visiškai nebėra (šypsosi). Pirmadieniais Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) turime rungtynes su Mykolo Romerio universitetu (MRU), po to iki šeštadienio dirbu su „Lietuvos ryto“ dubleriais, taip pat dirbu Vilniaus krepšinio mokykloje (VKM), o sekmadieniai būna skirti būsimų varžovų analizei ir savaitės plano sudarymui.

 Bandote į komandos žaidimą įnešti savo braižą ar tik laikotės to, ką sukūrė A. Gronskis?
– Kol situacija iki galo neaiški, nenoriu nieko keisti ar eksperimentuoti. Kol kas puolime esu įvedęs vieną kitą niuansą, šiek tiek pridėjau ranką prie gynybos, bet daug tikrai keisti nesiruošiu, kad sugrįžimu atveju A. Gronskis nepajustų, jog jo darže kažkas rausėsi.

 A. Gronskis garsėja kaip varžovų analizės specialistas. Ar iš jo spėjote išmokti daug ir tai taikote dabar?
– Darbo principai išlieka panašūs, tiesiog dabar su Sandžiu Buškevicu dirbame dar daugiau. Sandis žiūri daug varžovų vaizdo įrašų, taip pat šifruoja mūsų žaidėjų klaidas, o aš viską stengiuosi suvesti į visumą.

 Penktadienį iškovojote puikią pergalę Jonavoje, kai spurtavote būtent ketvirtajame kėlinyje. Šeštadienį po 3 kėlinių mače su „Telšiais“ turėjote 8 taškų pranašumą, tačiau jo neišlaikėte…
– Žaidėjams visada sakau, kad bus žymiai lengviau, jei klausysite ir vykdysite trenerių nurodymus. Akcentuoju, kad pergalių pagrindas yra gynyba, kuri leidžia pereiti į greitą puolimą. Mače su Jonava varžovus pagavome taktiškai, kas ir garantavo pergalę.

Tuo metu šeštadienį su „Telšiais“ žaidėjai ketvirtajame kėlinyje neįvykdė nurodymo aktyviai gintis prie tritaškio linijos. Pora kartų buvo atsitraukta, palikti laisvi plotai, oponentai pataikė iš toli ir rungtynės tapo lygios. Paskutinė ataka buvo mūsų rankose, bet metėme tritaškį, nors buvo liepta veržtis. Pratęsime jau buvo sunku, nes dauguma krepšininkų jauni, galbūt buvo per sunku psichologiškai.

 Išvykus Edvinui Jezukevičiui po krepšiu atsivėrė skylė ar dėl to nerimauti neverta?
– Jam palikus komandą turime problemą su atkovotais kamuoliais, kuriuos pralaimime. Puolime turėti Edviną taip pat buvo naudinga, nes Rimantas Daunys ir Domantas Pipiras labiau mėgsta žaisti „2 prieš 2“ ir veidu į krepšį. Po Naujųjų į rikiuotę turėtų grįžti Antanas Udras, kuris pridės jėgos po krepšiu, todėl rezervų turime.

– „Perlo-MRU“ komandoje matote dar neatsiskleidusių žaidėjų, kurie gali rungtyniauti žymiai geriau?
– Žinoma. Būna taip, kad žaidėjas padaro klaidą, nukabina nosį ir tose rungtynėse jis dingsta. Sakau, kad kitoje atakoje tą klaidą reikia ištaisyti, apie ją daugiau negalvoti ir žaisti toliau. Lengviausia susiimti už galvos ir nieko nedaryti. Viskas paprasta ir žaidimo laikas priklauso tik nuo konkretaus žaidėjo. Jeigu tvarkingai ginsis, vykdys nurodymus, jis visada žais ilgiau. Jeigu matau, kad su užduotimis jis nesusitvarko, negaliu jo ilgai laikyti aikštėje.

 Kokia Aisčio Pilausko situacija? Jis treniruojasi kartu su jumis ar „Lietuvos rytu“?
– Daugiausiai su mumis, retkarčiais su „Lietuvos rytu“. Jis dar lanko ir krepšinio mokyklą ir yra vienas jauniausių ir perspektyviausių komandoje. Jam mūsų klube dar sudėtinga valdyti komandą ir pačiam imtis iniciatyvos, bet viskas vyksta laipsniškai dirbant. Manau, iš jo tikrai gali išaugti geras žaidėjas.

 Nuo gruodžio 19 d. NKL čempionate skelbiama 3 savaičių šventinė pertrauka. Kaip žadate ją praleisti?
– Daugelis komandų tokias pertraukos išnaudoja fiziniam pasirengimui pagerinti. Mes – ne išimtis. Sėsime su treneriais, dėliosime planą, „krausime baterijas“, greičiausiai reiks sužaisti ir kontrolinį mačą, nes ilgai būti be rungtynių sezono irgi negerai.

„Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai žinias tikrinasi protų kovose

07.12.2015

Niekam nepaslaptis, kad krepšinis, tai ne tik fizinių bei techninių įgūžių reikalaujanti, sporto šaka. „Krepšinio intelektu“ dažnai vadinama asmeninė žaidėjo savybė savo svarba prilygsta ir plika žiūrovo akimi matomiems krepšinio elementams.

Tačiau kuris Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandos narys yra gudriausias savo žiniomis? Naujoji „suduva-mantinga.lt“ rubrika „Protų kovos“ pamėgins tai išsiaiškinti.

12 Suvalkijos sostinės ekipos žaidėjų ir 4 trenerių štabo nariai išmėgins savo jėgas atsakant į jiems pateiktus klausimus. Marijampolės klubo nariai bus suskirstyti poromis ir kovos atkrintamųjų principu.

Savo žinias jau tikrinosi krepšininkai Ignas Labutis, Donatas Sabeckis, Rokas Stankevičius, Dovis Bičkauskis, Paulius Vaitiekūnas ir komandos kineziterapeurė Gabrielė Viliokaitytė.

Ignas Labutis prieš Donatą Sabeckį:

Rokas Stankevičius prieš Gabrielę Viliokaitytę:

Dovis Bičkauskis prieš Paulių Vaitiekūną:

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports