LKF taurėje NKL klubai sieks pateisinti favoritų vardus

05.02.2016

Šį savaitgalį Palangoje paaiškės pirmojo šio sezono Lietuvos krepšinio trofėjaus likimas. Keturios komandos – „Mažeikiai“, „Tauragė“, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Klaipėdos LCC susitiks LKF vyrų taurės finalinio ketverto turnyre.

Šis turnyras rengiamas vietoje buvusios LKF Mažosios taurės, kai LKF buvusios Didžiosios taurės – dabar Karaliaus Mindaugo taurės – turnyro organizavimą patikėjo Lietuvos krepšinio lygai.

Pirmąsyk LKF taurės finalo ketverte susikaus dvi Nacionalinės ir dvi Regionų krepšinio lygų komandos. Pateikiame pusfinalio rungtynių apžvalgą.


Mažeikių „Mažeikiai“ – Tauragės „Tauragė“ (17 val.)

Ilgą laiką NKL lyderės poziciją užėmusi „Mažeikių“ ekipa praėjusią savaitę turnyrinėje lentelėje smuktelėjo žemyn ir šiuo metu tenkinasi trečiąja vieta. Emocingojo Aloyzo Rudžio vadovaujami mažeikiškiai NKL pirmenybėse kol kas turi 21 pergalę ir 8 pralaimėjimus, o jų vežimą puolime tempia ne vienas žaidėjas. Rezultatyviausias „Mažeikių“ krepšininkas yra po 14,6 taško renkantis Šarūnas Vingelis, kuriam puikiai talkina ir naudingiausias komandos krepšininkas Evaldas Šaulys, pelnantis po 11,1 taško bei renkantis po 14,6 naudingumo balo.

Gynėjų vedama Žemaitijos ekipa yra ir viena taikliausiai tritaškius NKL lygoje metančių komandų ir vos viena šimtąja procento dalimi nusileidžia pirmaujančiai „Sūduvai-Mantingai“ – 38,86 proc.

Visgi žaidžiant su „Taurage“, mažeikiškiai galės išnaudoti ir savo priekinę liniją, nes RKL atstovų aukštaūgių grandis atrodo dar blankiau. Vos vieną aukštesnį nei dviejų metrų ūgio krepšininką savo sudėtyje turinti „Tauragė“ savo dispozicijoje neseniai turėjo ir Vilių Šumskį, tačiau rezultatyviausias tauragiškių žaidėjas pakėlė sparnus į NKL. Treneriui Edvardui Žemguliui liko pasitikėti gynėjų meistriškumu. O būtent jie „Tauragės“ ekipoje ir groja pirmaisiais smuikais – Liudas Radavičius renka po 12,9 taško, o Liudas Valantinas pasižymi 12,3 taškų vidurkiu. Pastaruosius tris sezonus RKL finale rungtyniavusi „Tauragė“ šį sezoną su 20 pergalių ir 4 pralaimėjimais rikiuojasi antroje pozicijoje.

„Sūduva-Mantinga“ – Klaipėdos LCC (19.30 val.)

Neabejotinais šios poros favoritais laikomi marijampoliečiai LCC krepšininkams turi pakankamai argumentų, kodėl šio statuso nusipelnė būtent jie. 24 pergales ir 5 pralaimėjimus šį sezoną turintys NKL lyderiai yra rezultatyviausia, taikliausiai dvitaškius ir tritaškius metanti bei naudingiausia NKL ekipa.

„Sūduvos-Mantingos“ dominavimą pagrindžia ir itin galingai sukomplektuota sudėtis bei puikiai ją suvaldantis strategas Marius Kiltinavičius. Visgi pastarojo vadovaujama ekipa paskutiniąsias NKL rungtynes pralaimėjo Šakių „Vyčiui“, kuriems pavyko įrodyti, jog ir marijampoliečiai turi silpnų vietų. Tiesa, pastarieji turi tai, ko neturi likusios šio turnyro komandos – itin solidžią priekinę liniją. Aurimas Kieža, Marius Valukonis ir Paulius Vaitiekūnas nėra tie vyrukai, kurie leistųsi stumdomi už save mažesnių varžovų.

Šioje poroje neturintys ko prarasti klaipėdiečiai pasistengs apkartinti iš anksto finale regimų suvalkiečių pasirodymą. LCC strategas Marius Tamolis šį sezoną RKL pirmenybėse daugiausiai pasitiki Ignu Fiodorovu ir Vincentu Aleksandravičiumi, kurie meta atitinkamai po 15 ir 13,5 taško.

Sensaciją LKF taurės pusfinalyje LCC krepšininkai mėgins pateikti remdamiesi jaunatviška energija – vyriausiam komandos žaidėjui tėra tik 22 metai. Tiesa, LCC gretose rungtyniauja ir marijampoliečiams puikiai pažįstami veidai – po 7,9 taško renkantys Valentinas Mitalauskas bei Matas Ragauskas, kurie praėjusį sezoną gynė „Sūduvos-Mantingos“ garbę ir šiandien Marijampolės klubui mėgins įrodyti esą verti daugiau nei vietos ant atsarginių žaidėjų suolelio. LCC krepšininkai su 17 pergalių ir 5 pralaimėjimais RKL čempionate kol kas rikiuojasi trečioje vietoje.

„Rasai“ atsisveikino su epizodiškai žaidusiu įžaidėju

04.02.2016

Raseinių „Rasų“ komanda išsiskyrė su 21 metų 184 cm ūgio įžaidėju Edgaru Rupeika. Krepšininkas šį sezoną aikštėje pasirodydavo epizodiškai.

Per 12 rungtynių, kuriose išbėgo į aikštę, E.Rupeika vidutiniškai joje praleisdavo po 10 minučių, pelnydavo po 1,8 taško ir atlikdavo po 1,1 rezultatyvaus perdavimo.

Krepšinio šventėje Palangoje – žinomi atlikėjai

03.02.2016

Savaitgalį Palangos arenoje žiūrovai galės ne tik stebėti krepšinio aistras su ateities žvaigdėmis, bet ir klausytis uždegančių ritmų bei gėrėtis įspūdingais šokiais. Krepšinio šventę paįvairins žinomi atlikėjai.

Vasario 5—6 dienomis Palangoje vyks Lietuvos krepšinio federacijos vyrų (mažosios) taurės turnyro finalo ketvertas ir Moksleivių lygos „Perlas” žvaigždžių diena.

Penktadienį vyks LKF taurės turnyro pusfinaliai, kuriuos žais „Mažeikiai” (Nacionalinė krepšinio lyga, NKL) ir „Tauragė” (Regionų krepšinio lyga, RKL) bei Marijampolės „Sūduva-Mantinga” (NKL) ir Klaipėdos LCC universitetas (RKL).

Šeštadienį jau nuo 11.30 val. Palangos arenoje prasidės didžiausia Lietuvoje moksleivių krepšinio šventė – MKL „Perlas” žvaigždžių diena. Jos metu savo sugebėjimus demonstruos geriausi šalies jaunieji krepšininkai.

Žiūrovus linksmins vieni garsiausių Lietuvos hiphopo muzikos atlikėjai Svaras ir DJ Mamania, pristatantys jau penktus metus skaičiuojantį išskirtinį projektą „Gatvės Lyga Soundsystem”. Daugybėje sporto renginių koncertavęs duetas klausytojams miksuoja žinomus ir naujus garso takelius, o Svaras prisitaiko ir improvizuoja pagal muziką.

Drauge su šiais atlikėjais šventinę nuotaiką kurs Klaipėdos šokių studija „Intrus” ir Palangos šokių studija „Palangos vėtrungė”. Pertraukėlių metu šoks viena garsiausių Europoje sporto šokėjų grupė „Leader Dance” iš Klaipėdos.

Be įvairių MKL „Perlas” žvaigždžių dienos konkursų ir varžybų žiūrovų laukia unikalūs konkursai. Prieš LKF taurės turnyro mažąjį finalą nuo 15 val. vyks „Mantinga” dėjimų konkursas, kuriame drauge su NKL ir RKL krepšininkais savo sugebėjimus įveikti žemės trauką demonstruos MKL atstovai.

Per pertrauką tarp LKF taurės rungtynių šeštadienį vyks „Natural Pharmaceuticals” snaiperių konkursas. Jame dalyvaus NKL ir RKL taikliarankiai.

Įėjimas į LKF taurės pusfinalius penktadienį ir MKL „Perlas” žvaigždžių dieną šeštadienį yra nemokamas. Bilietus į LKF taurės turnyro rungtynes dėl III vietos ir finalą galima įsigyti internetu www.krepsiniobilietai.lt ir Palangos universalios sporto arenos kasose nuo penktadienio.

Trenerio karjerą pradėjęs Giedrius Kurtinaitis sapnuoja kitokius košmarus

03.02.2016

Giedrius Kurtinaitis šį sezoną atvertė naują karjeros puslapį. Praeityje įvairiuose LKL ir NKL klubuose rungtyniavęs krepšininkas pirmoje šio sezono pusėje tapo Raseinių „Rasų“ komandos vyriausiuoju treneriu.

Už komandos vairo Kurtinaičiui teko stoti dėl susiklosčiusios nemalonios situacijos – pirmoje sezono pusėje dėl prastų „Rasų“ rezultatų iš trenerio pareigų teko trauktis Albertui Vilimui, o planų padėti trenerio karjerą jau anksčiau turėjęs Kurtinaitis nedvejodamas priėmė naują iššūkį.

„Prieš porą metų pagalvojau, kad reikėtų pradėti trenerio karjerą, bet vėliau nusprendžiau žaisti, kol leidžia kūnas ir krepšinis teikia malonumą. Praėjusiais metais smagiai praleidau laiką, traumų neturėjau, todėl galvojau dar žaisti ir šįmet.

Bet gyvenimas kartais sujaukia visus planus ir teko prisiimti šį iššūkį“, – sakė trenerio kėdėje debiutavęs Kurtinaitis.

Dar praėjusį sezoną Kurtinaitis buvo vienas iš pagrindinių „Rasų“ vedlių į pergales ir vidutiniškai rinko po 14,5 taško. Svarbaus komandos žaidėjo vaidmenį į trenerio kostiumą iškeitęs Kurtinaitis neslepia neseniai vis dar sportavęs kartu su komanda.

„Kai paskyrė treneriu, dar ir pats šiek tiek pasitreniruodavau, bet vėliau supratau, kad bus sunku ir pačiam judėti, ir dalinti patarimus kitiems“, – pripažino strategas.

Daugeliui krepšinio sirgalių išgirdus Kurtinaičio pavardę, prieš akis, ko gero, neišnyra jauno, 29-erių metų specialisto veidas. Giedrius yra buvusio garsaus Lietuvos krepšininko ir dabartinio Maskvos srities „Chimki“ trenerio Rimo Kurtinaičio sūnus.

Jis sako savo pavarde niekad nesiekęs atkreipti dėmesio, tačiau iš garsaus tėčio gavęs ne vieną darbe reikalingą pamoką.

„Niekada nesinaudoju savo pavarde. Atvirkščiai, jei pavyksta, visada tai nutyliu. Iš dalies, sulaukiu labai daug apkalbų, kad kažką blogai darau. Esant su garsia pavarde žmonės į tave kitaip žiūri. Ką padarysi, pavardės nepasikeisiu. Privalumas yra tas, kad galiu sukaupti žinių ir iš tėvo gauti patarimų“, – šypteli Kurtinaitis.

Reportažas apie Giedriaus Kurtinaičio darbą Raseiniuose:

Į Palangą sugrįžęs Mindaugas Reminas: „Norint sėkmės NKL, mums reikia tanko po krepšiu“

03.02.2016

Alytaus „Dzūkija“, „Mažeikiai“, „Trakai“, „Palanga“ – tokios karjeros stotelės įrašytos Mindaugo Remino biografijoje per pastaruosius ketverius metus. Tačiau būtent paskutinėje iš jų, kaip teigia pats krepšininkas, jam yra smagiausia.

Į gimtosios Palangos klubą po trejų metų pertraukos grįžęs 29-erių metų snaiperis šį sezoną pradėjo demonstruodamas ne patį geriausią žaidimą savo karjeroje. Per pirmąsias aštuonerias 2014-2015 metų sezono rungtynes „Palangos“ lyderiu laikytas gynėjas rinko vos po 3,8 taško.

Visgi vėliau Reminas įsivažiavo. Nepaisant to, jog banguotų atkarpų krepšininko žaidime ir toliau netrūko, taikliarankis palangiškis savo ekipos sirgalius po truputį pradėjo lepinti vis dažnėjančiais sėkmingais asmeniniais pasirodymais, o praėjęs savaitgalis Reminui apskritai buvo sėkmingiausios per beveik penkerius metus.

Į Kauno „Žalgiris-2“ krepšį jis įmetė 39 taškus (6/12 dvit., 7/10 trit., 6/6 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 41 naudingumo balą, tarsi paneigdamas skeptikų vertinimus, jog geriausi jo laikai jau praeityje.

Įžangą į šį asmeninį pasirodymą Reminas atliko dar penktadienio rungtynėse, kai į „Telšių“ krepšį jis įmetė 21 tašką ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Nenuostabu, jog tokie asmeniniai pasirodymai be didesnės konkurencinės kovos krepšininkui užtikrino naudingiausio NKL savaitės krepšininko titulą.

„Visada malonu būti pripažintam, bet nėra tas dalykas, kuris tenkintų, ypač, kai pralaimėjome“, – tradiciškai geriausio savaitės krepšininko pripažinimo nesureikšmino Reminas.

Tinklalapiui „nklyga.lt“ „Palangos“ snaiperis papasakojo apie savo sportinės formos pokyčius, galėjusį įvykti sugrįžimą į LKL ir pagrindines „Palangos“ ekipos problemas.

– Pastaruoju metu jūsų statistiniai rodikliai ženkliai pakilę, nors sezono pradžia niekuo neišsiskyrė. Kas pasikeitė?
– Aš visą vasarą dirbau be kamuolio. Turėjome fizinio rengimo trenerį ir su juo dirbome ištisą vasarą vien ties fiziniu pasirengimu. Paprasčiausiai nenorėjome, kad tas krepšinio kamuolys jau sezono pradžioje nusibostų, norėjau pasiilgti jo. Tačiau atsitiko taip, kad šiek tiek užtruko, kol įsivažiavau.

– Šeštadienį surinkote net 41 naudingumo balą, bet pergalės prieš „Žalgirį-2“ iškovoti nepavyko, kodėl?
– Mes turime labai nedaug žaidėjų, nėra kam pasikeisti ir tiesiog pavargstame.

– „Palanga“ šį sezoną rungtyniauja itin banguotai. Kokios to priežastys?
– Manau, kad visos problemos slypi komplektacijoje. Jeigu turėtume žaidėjus iš praėjusio sezono, kurie su mumis dirbo ir šio sezono pradžioje – Adomą Drungilą bei Travisą Garrisoną, mes turėtume stipriausią sudėtį lygoje. Stipresnę net ir už Marijampolės komandos. Bet daug žaidėjų pas mus ateina ir išeina. Liko tik 6-7 žaidėjai, su kuriais treniruojamės ir žaidžiame. Šie žaidėjai gauna labai didelį krūvį, nes žaisti dvejas rungtynes iš eilės yra sunku. Tas pats Povilas Šakinis jau nebėra pirmos jaunystės, jam dar sunkiau (šypsosi).

– Per keturis sezonus pakeitėte tiek pat komandų. Smagu grįžti namo?
– Man labai smagu, jau nusibodo važinėti. Juolab, kad mūsų šeimoje gimė vaikas, o aplinka auginti vaikus čia yra ideali. Parkai, pušynai – viskas labai gerai.

– Esate rungtyniavęs ir LKL lygoje. Neturite ketinimų sugįžti?
– Kaip čia pasakius… Atrodo, visada norėtumei eiti į aukštesnį lygį, bet visada kas nors sutrukdo. Tarkime, praėjusį sezoną buvo pasiūlymas vykti į „Mažeikius“, bet vis pritrūkdavo paskutinio susitarimo, likdavo visiškos smulkmenos. Aš labai nesureikšminu, kur žaisti – LKL ar NKL. Tiesiog kur bus geriausias pasiūlymas, ten ir žaisiu.

– Ilgą laiką jūsų komandos problema buvo centimetrų stygius. Atrodo, kad atvykęs serbas taip pat nepateisino vilčių.
– Jis jau išvyksta. Žinau, kad artimiausiu metu jis jau išskris namo. Vėl liekame su vieninteliu aukštu žmogumi. Aišku, dar yra ir Šakinis, bet jam yra pernelyg sunku. Tai yra eilinė mūsų komplektacijos problema. Jeigu mes dabar turėtume dar du aukštesnius žmones, mums būtų daug lengviau žaisti. Mums labai trūksta tanko po krepšiu. Čia pagrindinis dalykas.

– Kaip manote, kiek toli tokia „Palangos“ sudėtis šį sezoną gali nužygiuoti?
– Šioje lygoje, kurioje žaidžia 14 komandų tikslas yra vienas – laimėti ją. Pradžiai, norisi būti pirmajame aštuonete, po to labai norėtųsi ir ketverto.

– Ar jūsų manymu tai realu?
– Kol kas esame ketvirti. Aišku, kad realu. Pasikartosiu, mums reikia aukštaūgio. Jei klubo valdžia dar spės surasti ką nors tinkamo, manau, kad tikrai galime būti tarp keturių stipriausių komandų.

Gražiausius praėjusios savaitės epizodus kūrė jaunieji žalgiriečiai

02.02.2016

Praėjusį savaitgalį NKL pirmenybėse netrūko gražių ir įsimintinų epizodų, o visi jie tradiciškai buvo surikiuoti gražiausių praėjusios savaitės epizodų dešimtuke.

Dešimtuko, kurį sudaro aštuoni dėjimai į krepšį ir du blokai, trejetuką pradeda Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ skrajoklis Donatas Sabeckis, kuris be didesnio vargo vienas įveikė Vilniaus „Perlo-MRU“ gynybą ir ataką baigė efektingu dėjimu.

Gražiausius praėjusios savaitės NKL epizodus kūrė jaunieji Kauno „Žalgirio-2“ krepšininkai. Antroje vietoje puikuojasi monstriškas Martyno Varno dėjimas į „Palangos“ krepšį.

Pirmoje vietoje – epizodas iš tų pačių rungtynių Palangoje. Kristupas Žemaitis iš savo aikštelės pusės laiku pastebėjo link varžovų krepšio bėgantį Martyną Echodą, šiam atliko ilgą perdavimą, o aukštaūgis ataką baigė galingu dėjimu su varžovo pražanga.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports