A.Pilauskas: treniruotis su aukšto lygio žaidėjais – neįkainojama patirtis

11.02.2016

Vilniaus „Perlo-MRU“ komandoje rungtyniauja „Lietuvos ryto“ klubo paskolintas vienas perspektyviausių Lietuvos įžaidėjų – Aistis Pilauskas.

Tinklapiui bcvilniausperlas.lt krepšininkas papasakojo apie savo pirmuosius žingsnius krepšinio aikštelėje, apie patirtį su aukšto lygio žaidėjais bei daug kitų įdomių dalykų.

– Kas tave paskatino susidomėti krepšiniu?
– Į krepšinio treniruotę mane atvedė tėvai, labiau mama, kai man buvo 6 metai. Nes mama sakė, kad turiu turėti kokį nors užsiėmimą, lankiau dailę ir kitus būrelius, bet mama atvedė būtent į krepšinį. Ir pirmus dvejus metus man „baisiai“ nepatiko, nes per krepšinio treniruotes krepšinio elementų nebūdavo. Bet su laiku išaugo į aistrą ir dabar neįsivaizduoju gyvenimo be krepšinio.


– Vasarą treniravaisi su pagrindine „Lietuvos ryto“ komanda, buvai registruotas Europos taurės rungtynėms, koks jausmas būti su tokio lygio krepšininkais?

– Būti su tokio aukšto lygio krepšininkais yra neapsakomas jausmas, kai tu kiekvieną dieną išeini treniruotis su viena geriausių šalies komandų ir su aukšto lygio krepšininkais, tai neįkainojama patirtis. Kiekvienoje treniruotėje tu privalai daug mokytis iš profesionalų, žiūrėti kiekvieną jų judesį, klausti kuo daugiau patarimų ir semtis patirties.

– Esi laikomas vienu perspektyviausių Lietuvos žaidėjų, ar tai tave motyvuoja stengtis dar labiau?
– Krepšinio aikštelėje esu maksimalistas, jeigu man žmones sako, kad jau neva kažką pasiekiau, man tai ne riba ir mano tikslai kur kas aukštesni.

– Žaidi tiek Moksleivių pirmenybėse, tiek Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Ar septyniolikmečiui nesunku stumdytis su vyrais?
– Jeigu atvirai, tai pirmi keli mėnesiai buvo tikrai ne rožėmis kloti, nes staigus šuolis nuo moksleivių iki vyrų buvo ganėtinai sunkus, nes čia kitas lygis, kiti greičiai, čia žaidėjai – kur kas protingesni.  Netgi dabar yra sunku, tačiau dabar esu pripratęs prie šio lygio ir kiekvieną treniruotę bandau eiti tik į priekį.

– Ar turi savo idealą, į kurį bandai lygiuotis?
– Visų Lietuvos įžaidėjų ikona turėtų būti yra Šarūnas Jasikevičius. Bet ne pagal žaidimo techniką, o pagal darbo etiką, atsidavimą ir charakterį. Nes Šaras yra tikras treneris aikštelėje, jis visuomet užsitarnaudavo komandos draugų pagarbą ir jo klausydavo, kaip vyriausiojo trenerio. Todėl būtent šiais aspektais ir noriu lygiuotis į jį.

– Nors tau dar tik 17-iolika metų, tačiau esi dirbęs su įvairaus stiliaus krepšinio specialistais. Kuris treneris tau paliko didžiausią įspūdį?
– Turbūt aukščiausio lygio treneris, su kurio man teko dirbti, tai Tomas Pačėsas. Poroje treniruočių dalyvavau su pagrindine „Lietuvos ryto“ komanda, tai tikrai labai reiklus, griežtas treneris. Taip pat Lietuvos jaunių rinktinėje dirbau su Sauliumi Štombergu, tas pats Arvydas Gronskis turi labai didelį patirties bagažą ir tikrai džiaugiuosi, kad man yra tekę treniruotis su šiais treneriais.

– Plačiau papasakok, koks yra treneris Arvydas Gronskis?
– Treneris labai daug dėmesio skiria detalėms, jas akcentuoja. Jis yra protingai griežtas, nes kai reikia jis gali pasakyti griežtą žodį, o gali ir pajuokauti. Kaip ir minėjau, turi labai daug patirties ir aš esu be galo laimingas, kad kiekvieną dieną galiu dirbti su šiuo puikiu krepšinio specialistu.

– Esi moksleivis, žaidi per kelias komandas, ar mokslai nuo to nenukenčia?
– Būna visko. Kartais grįžti po sunkios treniruotės ir žinai, kad kitą dieną tavęs laukia sunkus atsiskaitymas, būna sunku prisiversti, tačiau esu jaunas, pilnas jėgų, tad bandau išlaviruoti (šypsosi).

– Praėjusiais metais MKL pirmenybėse rungtyniavai su 9 nr. pažymėtais marškinėliais, šiemet Eurolygos jaunimo atrankoje vilkėjai 7-ąjį, o Nacionalinėje krepšinio lygoje žaidi su 20. Vis dar neišsirenki mėgstamiausio?
– Mėgstamiausias vis dėlto yra devintas numeris, tačiau taip gavosi, kad „Perlo-MRU“ komandoje ir Eurolygos atrankoje gavau kitus numerius, tai nėra didelė problema, bet jeigu yra galimybė, visuomet renkuosi devintąjį.

– Kuris „Perlo-MRU“ krepšininkas yra linkęs daugiausiai papokštauti treniruočių ar kelionių metu?
– Tai būtų mūsų komandos „veteranas“ Remigijus Sugintas (šypsosi).

L. Grabauskas – apie Jonavos klubo žaidimą, S.Curry bei NKL finalo ketvertą

11.02.2016

Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkai baigė beveik dviejų savaičių „atostogas“ NKL čempionate ir netrukus sugrįš į įprastinį varžybų ritmą. Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai laisvą laiką nuo rungtynių praleido treniruodamiesi Jonavoje ir šlifuodami žaidimą šio savaitgalio akistatoms su Raseinių ir Molėtų ekipomis.

Apie komandos pasiruošimą, būsimas rungtynes bei kitus dalykus su tinklalapiu „jsk.lt“ mintimis pasidalino „Petrochemos-Dexteros“ komandoje trečiąjį sezoną žaidžiantis 21-erių metų krepšininkas Lukas Grabauskas.


– Lukai, komanda turėjo beveik dviejų savaičių atostogas. Papasakok, kaip vyko treniruotės ir kokie svarbiausi dalykai buvo akcentuojami?

– Manau, atostogos mums išėjo tikrai i naudą. Reikėjo poilsio tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Treniruotės vyko sau įprasta tėkme. Turėjome daugiau žaidybinių treniruočių. Kol kas būsimoms rungtynėms nesiruošėme per daug, bet ateinančios kelios dienos bus skirtos taktikai. Analizuosime varžovų derinius, stebėsime jų žaidimą.

– Antrąjį etapą pavyko pradėti puikia pergale prieš klaipėdiečius. Tiesa, po to buvo patirti du pralaimėjimai. Kas lėmė, jog ekipa „paleisdavo“ mačo pradžią tiek su Joniškio „Delikatesu“, tiek su „Šilute“?
– Antrasis etapas prasidėjo tikrai gerai. Pergalės prieš Klaipėdos ekipą buvo tikrai smagi, nes nugalėjome stiprų klubą. Kaip bebūtų, kitose dvejose rungtynėse mums, tikriausiai, trūko maksimalios koncentracijos rungtynių pradžioje. Atrodydavome aptingę. Nors mums pavykdavo kaskart įsivažiuoti, bet tai nutikdavo tik 3-4 kėliniuose, kai jau būna per vėlų išsigelbėti.

– Ko dabar labiausiai trūksta komandai žaidimo prasme? Ką svarbiausia reikia taisyti?
– Mums trūksta geresnio vienas kito supratimo aikštėje. Komandoje atmosfera yra tikrai gera, tik reikia tvarkyti psichologines problemas. Turime būti mažiau susikaustę ir daugiau atsipalaiduoti bei jausti malonumą žaidžiant. To mums, manau, labiausiai trūksta.

– Laukia rungtynės su Raseinių „Rasais“ ir Molėtų „Ežerūnu-Kariu“. Kokia tavo nuomonė apie šias komandas? Kokias matai Jų stipriąsias puses?
– Šį savaitgalį laukia tikrai sunkios rungtynes. Tiek Raseinių, tiek Molėtų klubai pastaruoju metu demonstruoja gera žaidimą, pasijungus naujiems žaidėjams. Komandos, atrodo, pradėjo pasitikėti savimi. Nors varžovai yra žemiau turnyro lentelėje, nesiruošiame atsipalaiduoti ir pradėti dalinti lengvus taškus. Suprantame, kad kiekviena pergalė svarbi ateities situacijai turnyre.

– Šį sezoną rungtyniauji ir VDU komandoje Lietuvos studentų krepšinio lygos čempionate. Čia žaidi ir su aukštesniame lygyje žaidžiančiais krepšininkais. Ką tau duoda tokia patirtis?
– Studentų lygoje pasisemiu daugiau patirties iš vyresnių žaidėjų. Smagu žaisti tokioje komandoje. Kiekvienas žaidėjas pataria, kas blogai, kas gerai. Džiaugiuosi, kad vyresni vyrukai negaili patarimų.

– Kaip pats jautiesi šiame sezone? Ar esi patenkintas savo žaidimu?
– Šiame sezone tikrai nepasiekiau savo galimybių ribos, bandau taisyti klaidas. Kaip bebūtų, svarbiausias mano prioritetas – komandos pergalės, jei žaidžiu gerai ir komanda laimi, nuo to tik geriau.

– Kokie yra tavo kaip krepšininko idealai? Kurių žaidėjų žaidimą seki labiausiai?
– Labiausiai seku Stepheno Curry žaidimą. Būtų nerealu turėti tokį pat metimą kaip jo.

– Kas labiausiai patinka Jonavoje? Kaip miestas? Žmonės?
– Nors Jonavoje negyvenu ir čia tik treniruojuosi, bet miestas tikrai gražus. Žmones gatvėje šypsosi ir yra linksmi. O mūsų sirgaliai tikriausiai yra vieni iš triukšmingiausių ir ištikimiausių.

– Ką norėtumei pasiekti su komanda likusioje sezono dalyje?
– Turbūt kaip ir visų kitų komandų žaidėjams, pirmiausia norisi patekti į NKL čempionato finalo ketvertą. Na, o po to stengtis pasiekti finalą.

– Kokia tavo prognozė dėl NKL finalo ketverto? Kaip manai, kurios komandos turi realiausias galimybes ten patekti sezono pabaigoje?
– Šiuo metu Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ demonstruoja gerą žaidimą. Šakių „Vytis“ irgi žaidžia galingai. Nors „Mažeikiai“ kol kas buksuoja, bet ir jie turėtų įsivažiuoti. Kalbant apie ketvirtąją komandą, šią vietą paliksiu mums. O kaip bus žiūrėsim, stengsimės daryti viską, kad ten patektumėme.

LKF taurę apgynusi „Sūduva-Mantinga“ laukia svarbiausių sezono kovų

10.02.2016

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai šį sezoną dar nė karto nebuvo laimėję rungtynių, kuriose po dviejų kėlinių būtų besivejančiųjų vaidmenyje. Tačiau šį barjerą suvalkiečiai perlipo kol kas svarbiausioje sezono kovoje.

Marijampolės ekipa LKF taurės turnyro finale Palangoje rungtynėse su „Mažeikiais“ po dviejų kėlinių turėjo aštuonių taškų deficitą (34:42) ir atrodė, kad visas rungtynių vadžias savo rankose laikė Žemaitijos klubas.

Visgi sūduviečiai padarė tai, ko jiems padaryti dar nebuvo pavykę – Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai antroje rungtynių dalyje persvėrė rezultatą ir, savo pranašumo nebepaleidę, kėlė į viršų LKF taurę.

Anot „Sūduvos-Mantingos“ trenerio Mariaus Kiltinavičiaus, susikaupti jo komandai padėjo LKF taurės turnyro išvakarėse patirta nesėkmė Šakių „Vyčio“ komandai.

„Po mačo Šakiuose mes padarėme išvadas, kurios mums leido nebekartoti tokių klaidų, kurias darėme nesėkmingose rungtynėse. Kitaip tariant, buvome kitokie. Tai, kad mums nepavykdavo laimėti po nesėkmingų dviejų kėlinių, buvo vidiniai dalykai, su kuriais reikėjo susitvarkyti. Tai išspręsti nėra taip paprasta“, – kalbėjo „Sūduvos-Mantingos strategas Kiltinavičius.

Naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Gintautas Matulis atskleidė jautęs, jog marijampoliečiams pergalė iš rankų neišslys.

„Ir aš pats, ir visa komanda jautėme, kad rungtynių vadžias laikome savo rankose. Buvo atkarpa, kurioje mums nesisekė, bet jautėmės tvirtai ir darėme tai, ką turėjome daryti. Tikėjome tuo ir antroje mačo pusėje tai nulėmė sėkmę“, – apie užtikrintumą finalinėse rungtynėse kalbėjo krepšininkas.

22 taškai – tiek Matulis atseikėjo antroje susitikimo pusėje subyrėjusiai „Mažeikių“ gynybai. Tiesa, savo vaidmens triumfavusioje komandoje iš Rokiškio kilęs žaidėjas nesureikšmino ir į klausimą apie sėkmingo žaidimo priežastis jis atsakė kuklindamasis.

„Gal todėl, kad įmečiau daugiausiai taškų (šypsosi). Bet mano vietoje galėjo atsidurti bet kuris kitas žaidėjas – aš tiesiog atsidūriau atakų smaigaliuose ir užbaigiau atakas“, – savo indėlio nesureikšmino Matulis.

LKF taurė į Marijampolę keliauja jau antrus metus iš eilės. Praėjusį sezoną tuomet dar Giedriaus Žibėno vadovaujami marijampoliečiai patiesė „Žalgirio“ dublerius. Nors dabartinis „Sūduvos-Mantingos“ vairininkas Kiltinavičius ir sutinka, kad tai nėra pagrindinis jo komandos tikslas, šio titulo svarbos jis nenuvertina.

„Mums iškovota taurė yra labai svarbi. Reikia atsižvelgti ir į tai, kad buvome be Pauliaus Vaitiekūno. Komanda susivienijo ir sužaidė finalą taip, kaip ir reikia žaisti. Kai kurie aukštaūgiai aikštėje praleido net po keliasdešimt minučių. Tai parodė, kad lemiamu metu mes esame tikra komanda, kuri yra pasiruošusi paaukoti bet ką. Taurės laimėjimas yra labai, labai malonus dalykas. Tai svarbu žaidėjams, treneriams, komandos vadovybei. Nuoširdžiai tikiu, kad tai svarbu ir sirgaliams“, – vylėsi Kiltinavičius.

Tai buvo jau ketvirtoji šių komandų akistata 2015-2016 metų sezone ir marijampoliečiai šventė trečiąją pergalę iš eilės. Visgi sūduviečių strategas Kiltinavičius vienų iš NKL lyderių grėsmės nenuvertina ir Aloyzo Rudžio auklėtinių nurašyti dar nėra linkęs.

„Ne, tikrai ne. Mes tik parodėme, kad tą dieną esame stipresni. Kitą dieną „Mažeikiai“ gali įrodyti ir savo pranašumą“, – pagarbiai apie vienus didžiausių sezono konkurentų atsiliepė treneris.

LKF taurė lieka Marijampolėje: „Sūduva-Mantinga“ finale patiesė „Mažeikius“

06.02.2016

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ antrus metus iš eilės triumfavo LKF taurės turnyre. Marijampoliečiai turnyro finale po atkaklios kovos 75:67 patiesė „Mažeikius“.

Pirmoje rungtynių dalyje marijampoliečiai susidūrė su rimtomis problemomis – kur kas geriau susitikimą pradėję mažeikiškiai varžovus surakino gynybos gniaužtuose ir po dviejų kėlinių džiaugėsi aštuonių taškų pranašumu (42:34).

Visgi NKL lyderiai sudėti ginklų nesiruošė – 12:4 trečiąjį ketvirtį pradėję sūduviečiai pajuto žaidimo skonį ir po taiklaus tolimo Gintauto Matulio metimo rezultatas tapo lygus (46:46).

Tuo sėkminga Mariaus Kiltinavičiaus kariaunos atkarpa nesibaigė. Netrukus Dovis Bičkauskis realizavo metimus, o po vieną tritaškį smeigę Matulis ir Ignas Daukšys persvėrė rungtynių svarstykles (56:49).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje keturių taškų pranašumą turėjusiems marijampoliečiams tris pirmąsias ketvirčio minutes nesisekė užpulti, tačiau bedantį puolimą suvalkiečiai kompensavo patikima gynyba, prieš kurią taip pat neužpuolę mažeikiškiai kardinaliai deficito nesumažino (55:59).

Varžovų gynybines užkrdas pirmieji pralaužė sūduviečiai. Gausiai susirinkusius „Mažeikių“ sirgalius privertę sunerimti sėkmingi Bičkauskio ir Sabeckio išpuoliai „Sūduvai-Mantingai“ suteikė devynių taškų pranašumą (64:55).

Neilgai trukus, dėl pražangų limito aikštelę paliko Matulis ir Vytautas Pikalavičius ir abi ekipos liko be vienų iš savo lyderių. Visgi mažeikiškių pastangos sumažinti atsilikimą buvo bevaisės ir savo persvarą iki rungtynių pabaigos išsaugoję suvalkiečiai antrus metus iš eilės džiaugėsi auksiniais LKF taurės medaliais.

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis 22, Dovis Bičkauskis 17, Ignas Daukšys 12, Marius Valukonis 10 (9 atk. kam.), Aurimas Kieža 8.

„Mažeikiai“: Evaldas Šaulys 17, Šarūnas Beniušis 15, Kostas Jonuška 13, Darius Pakamanis 10.

Vaizdo reportažas:

„Mantinga“ dėjimų konkurso laurus nuskynė Ignas Labutis

06.02.2016

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Ignas Labutis eilinį kartą įrodė esantis vienas šokliausių šalies krepšininkų. Marijampolietis jau trečius metus iš eilės džiaugiasi sėkme dėjimų konkursuose, o šį kartą jis buvo nepralenkiamas LKF taurės „Mantinga“ dėjimų varžytuvėse.

„Sūduvos-Mantingos“ atstovas konkurso finale susirungė kartu su „Mažeikių“ puolėju Šarūnu Beniušiu bei „Kretingos“ krepšininku Steponu Markumi.

Finalistai lemiamame etape turėjo progą atlikti po tris dėjimus. Susumavus rezultatus, Markus ir Vingelis surinko po 75 taškus, o nugalėtoju tapęs Labutis apdovanojimą į viršų kėlė surinkęs 79 taškus.

Triumfas tokiuose turnyruose Labučiui nėra naujiena – „Sūduvos-Mantingos“ atstovas oficialius dėjimų konkursus prieš tai laimėjo jau dvejus metus.

LKF taurės tritaškių konkurse – A.Einikio triumfas

06.02.2016

LKF taurės Natural pharmaceuticals tritaškių konkurse triumfavo Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ atstovas Aidas Einikis. Finaliniame etape sėkmę šventęs krepšininkas finale nurungė „Mažeikių“ gynėją Šarūną Vingelį.

Dėl patekimo į konkurso finalą pusfinalyje taip pat susigrūmė Rokas Milašiūnas iš Akmenės SCKK-„Akmenės cementas“ ekipos bei Paulius Žurna iš „Tauragės“ komandos.

Pusfinalio etapą laimėjo 21 tašą surinkęs Š.Vingelis, tuo tarpu A.Einikis ir P.Žurna santykius aiškinosi papildomos metimų serijos metu. Per ją sėkmingesnį rezultatą pademonstravo Klaipėdos ekipos atstovas, kuris ir užsitikrino vietą finale.

Jame sėkmingiau sekėsi pusfinalyje kukliau pasirodžiusiam A.Einikiui – pirmas prie tritaškio linijos stojęs „Naftos-Uni-Akvaserviso“ krepšininkas surinko 22 taškus, tuo tarpu vos vienu tašku mažiau surinkęs „Mažeikių“ atstovas Š.Vingelis turėjo pripažinti jaunesniojo kolegos pranašumą.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports