„Nafta-Uni-Akvaservis“ rezultatyvioje kovoje pranoko „Šilutę“

05.12.2015

Pergalę Žemaitijos komandų mūšyje iškovojo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (8-10) krepšininkai. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai svečiuose 97:87 (27:23, 13:10, 24:23, 33:31) nugalėjo „Šilutę“ (8-10).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Igno Vaitkaus dvitaškio šilutiškių skirtumas sumenko iki 62:66, tačiau tuomet svečiai spurtavo 7:1 ir įgiję dviženklę persvarą ją išlaikė iki mačo pabaigos.

Klaipėdiečiai šiame mačo prasčiau metė baudas (66 proc. prieš 82 proc.), tačiau juos gelbėjo geresnė kovą dėl atšokusių kamuolių (44:40) ir geresnis pataikymas iš žaidimo (44 proc. prieš 41 proc.).

Pirmąjį tarpusavio dvikovą Klaipėdoje 73:70 buvo laimėję šilutiškiai.

„Naft-Uni-Akvaservis“: Deividas Keburys 23 (12 atk. kam.), Laurynas Beliauskas 22, Viktoras Chodosovskis 18, Raidas Nacius 9.

„Šilutė“: Ignas Vaitkus 20, Darius Kibildis 16, Ulysses Thomas 15, Justinas Olechnavičius 12, Aurelijus Pukelis 11.

Jaunieji žalgiriečiai nepasigailėjo šešių „Rasų“ krepšininkų

05.12.2015

Triuškinamą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Kauno „Žalgirio“ (10-8) dublerių komanda. Tomo Masiulio auklėtiniai šeštadienį namuose 117:59 (28:13, 25:12, 40:14, 24:20) nepasigailėjo Raseinių „Rasų“ (6-12) ekipos, kuri visą mačą vertėsi vos tik šešiais žaidėjais.

Jaunieji žalgiriečiai į priekį šovė nuo pat susitikimo pradžios, o po pirmojo kėlinio jau turėjo 15 taškų pranašumą (28:13). Įspūdingai aikštės šeimininkai sužaidė trečiajame ketvirtyje, kada pelnė net 40 taškų, kai varžovai – 14.

„Rasai“ šioms rungtynėms registravo devynis krepšininkus, tačiau trys iš jų, Augustinas Jankaitis, Edvinas Šeškus ir Valdemaras Savostjanovas, aikštėje nė nepasirodė.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 26 (6/9 trit.), Paulius Valinskas 17, Martynas Echodas 15 (8 atk. kam.), Laurynas Birutis 11, Martynas Sajus 11.

„Rasai“: Gabrielis Motonas 26, Benas Ilevičius 12, Darius Gricius 10 (2/10 trit.), Simonas Andraitis 8.

„Lietkabelio“ dublerių atakoms vadovaus G.Butkus

05.12.2015

Absoliuti Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) autsaiderė Panevėžio „Lietkabelis-2“ ekipa sulaukė papildymo įžaidėjų grandyje. Blankiai iki šiol atrodžiusų komandos gynėjų gretas iki sezono pabaigos papildė Gediminas Butkus.

Krepšininkas į Panevėžį keliasi iš Kėdainių, kur gynė „Kėdainių SC“ komandos garbę Regionų krepšinio lygoje (NKL). Šioje komandoje Butkus buvo tikras lyderis ir sužaidęs 6 mačus vidutiniškai rinko po 23,8 taškus, atkovojo po 6,2 atšokusius kamuolius bei atliko p 3,7 rezultatyvaus perdavimo.

183 cm ūgio 26-erių metų įžaidėjui NKL pirmenybių kovos nebus svetimos. Praėjusį sezoną Butkus rungtyniavo Raseinių „Rasų“ ekipoje, kurioje pelnydavo po 7,5 taško, atkovodavo po 2,6 kamuolio bei atlikdavo po 3,5 rezultatyvaus perdavimo.

Oficialus krepšininko sugrįžimas į antrąją pagal pajėgumą šalies krepšinio lygą įvyks jau šiandien. 16 valandą Panevėžyje „Lietkabelis-2“ namuose priims į pirmąją vietą mėginsiančius pakilti „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkus.

Gintautas Matulis: „Mums trūko koncentracijos“

04.12.2015

Didžiąją rungtynių dalį pirmavę „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai rungtynių pabaigoje prarado turėtą 17 taškų pranašumą, tačiau lemiamu metu sugebėjo mobilizuotis ir išlaikyti savo tvirtovę nenugalėtą.

Po pergalingų rungtynių 12 taškų į „Vyčio“ krepšį įmetęs Gintautas Matulis džiaugėsi pergale, tačiau neslėmė, jog jam apmaudu dėl iššvaistytos persvaros.

„Pergalę šiandien nulėmė susikaupimas gale. Aišku, pergalė turėjo būti kiek lengvesnė, pabaigoje kiek nesukontroliavome situacijos. Nesusikalbėjome gynyboje, varžovai įmetė keletą tritaškių ir išlygino rezultatą.

Puolime mes neįmetėme paprastų metimų – tritaškių ir neišnaudojome lengvių situacijų po krepšiais. Jie tuo pasinaudojo, tritaškiais užsikabino, ir mums pradėjo stigti jėgų, o jie buvo ant bangos. Svarbiausia, kad savyje atradome jėgų ir paskutines minutes sužaidėme taip, kaip ir turėtume“, – kalbėjo Matulis.

Nepaisant to, kad kovą dėl atšokusių kamuolių „Vytis“ laimėjo sąlyginai nedidele persvara (48-41), tačiau pirmoje rungtynių dalyje svečiai aiškiai šeimininkavo po krepšiais, o Karolis Brusokas vienas pats rungtynes baigė atkovojęs 16 kamuolių.

„Vytis“ turi Karolį Brusoką, kuris labai gerai kovoja dėl kamuolių, mes neįsiklausėme į trenerio nurodymus, kad reikia atsitverti ir taip jau išėjo. Truputį atsipalaidavome“, – neslėlė krepšininkas.

Negana to, sūduviečiams sunkiai sekėsi tvarkytis su toliašaude „Vyčio“ artilerija – Nerijaus Zabarausko auklėtiniai pataikė 12 tritaškių, tačiau daugelis jų į Marijampolės klubo krepšį skriejo itin svarbiu rungtynių metu. Anot Matulio, šį faktą taip pat galima laikyti atsipalaidavimo požymiu.

„Žinojome, kad jie mes tritaškius, bet jų pataikymą lėmė mūsų nesusikalbėjimas gynyboje. Mums trūko koncentracijos“, – pokalbį baigė Matulis.

„Sūduva-Mantinga“ atrėmė „Vyčio“ pasipriešinimą

04.12.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga (14-3) išliko nepralaimėjusi namuose net ir po grėsmingojo Šakių „Vyčio“ vizito. Savų sirgalių palaikomi marijampoliečiai 85:77 (25:17, 24:17, 18:17, 18:26) nugalėjo Nerijaus Zabarausko auklėtinius.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Mariaus Kiltinavičiaus kariauna įgijo solidžią persvarą ir pradėjo jausti pergalės skonį – Paulius Vaitiekūnas pataikė dvitaškį ir šeimininkų pranašumas šoktelėjo iki septyniolikos (73:56).

Tačiau netrukus sūduviečiai sustojo ir žaidimo gijas į savo rankas perėmė „Vytis“. Be Dovydo Rediko rungtyniavę šakiečiai pamažu pradėjo mažinti savo atsilikimą, o aistros kulminaciją pasiekė, kuomet Marijus Užupis pataikė dvitaškį, taip priartindamas savo komandą iki dviejų taškų (74:76).

Netrukus Aurimas Birgelis į savo buvusios komandos krepšį pataikė baudos metimą ir skirtumas sumenko iki minimumo, tačiau jau kitoje aikštės pusėje niekieno neprižiūrimas Dovis Bičkauskis pataikė iš toli ir leido „Sūduvai-Mantingai“ kiek lengviau atsikvėpti (79:75).

Vėliau Marijampolės klubas sėkmingai apsigynė, o nieko nepešęs „Vytis“ griebėsi pražangų taktikos. Ši svečiams jokios naudos neatnešė ir sūduviečiai išlaikė savo aikštelę nenugalėtą.

„Sūduva-Mantinga“: Donatas Sabeckis 16, Tautvydas Kliučinykas 15, Aurimas Kieža (9 atk. kam.) ir Dovis Bičkauskis (7 atk. kam.) po 14.

„Vytis“: Dominykas Domarkas 16, Marijus Užupis 14, Taurantas Tamošiūnas (4/4 trit.) 12, Paulius Beliavičius ir Karolis Brusokas (16 atk. kam.) po 11.

„Žalgiris-2“ per pratęsimą patiesė „Palangą“

04.12.2015

Pergalę per pratęsimą Nacionalinėje krepšinio lygoje iškovojo Kauno „Žalgirio-2“ (9-8) krepšininkai, kurie išvykoje 85:80 (16:11, 21:18, 14:24, 15:13, 19:14) nugalėjo „Palangos“ (10-7) ekipą.

Priešpaskutinę ketvirtojo kėinio minutę kauniečiai dar pirmavo 64:61, tačiau tuomet Matas Jucikas tritaškiu išlygino rezultatą.

Kitoje atakoje Paulius Valinskas vėl „Žalgirį-2“ išvedė į priekį, tačiau iki ketvirčio likus žaisti 44 sekundes ekipos naujokas Kore Ricardo White‘as išlygino rezultatą. Per likusį laiką ekipos nepelnė taškų ir turėjo žaisti pratęsimą.

Iki jo pabaigos likus žaisti minutę „Palanga“ dar pirmavo 77:75, tačiau per likusį laiką „Žalgiris-2“ laimėjo atkarpą 10:3 ir šventė pergalę 85:80.

„Palanga“: Deividas Anužis 21 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Matas Jucikas 19 (3/3 dvit., 12 atk. kam.), Kore Ricardo White‘as 14 (6/13 dvit.), Mindaugas Reminas 10.

„Žalgiris-2“: Paulius Valinskas 18 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Martynas Echodas 16 (6 atk. kam.), Martynas Sajus 12 (9 atk. kam.), Martynas Varnas 10.