07.12.2015

Šakių „Vyčio“ komandos gretas gerokai praretino užklupusios traumos.

Ekipos naujokui Vidmantui Sragauskiui yra įplyšęs kojos raištis, o kitas aukštaūgis Martynas Pacevičius turi nugaros problemų.

Tuo metu Ernestas Serkevičius susimušė anksčiau lūžį patyrusią ranką, o lyderiui Dovydui Redikui nustatytas pėdos uždegimas.

Taip pat primename, jog po kojos operacijos rungtyniauti negali ir puolėjas Mantas Virbalas.

Nėra aišku, kada šie krepšininkai galės sugrįžti į rikiuotę ir ar nors vienas iš jų padės komandai artėjančiuose susitikimuose su Panevėžio „Lietkabeliu-2“ ir „Šilute“.

V.Sragauskis šį sezoną per 10 minučių renka vidutiniškai po 4,3 taško ir atkovoja po 0,8 kamuolio.

M.Pacevičiaus statistika per 15 minučių siekia 4,7 taško bei 2,8 atkovoto kamuolio.

Per 13 minučių E.Serkevičius pasižymi 5,1 taško, 1 atkovoto kamuolio ir 0,8 rezultatyvaus perdavimo vidurkiais, o D.Rediko statistika yra tokia – 29 min., 21,1 tšk., 4,4 atk. kam., 3,1 rez. perd.

Geriausi šio sezono NKL veteranai

06.12.2015

Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) yra pagarsėjusi kaip jaunimo lyga, kurioje žaidžia greiti, šoklūs bei atletiški krepšininkai, kurių kelias į karjeros aukštumas dar tik prasideda.

Tačiau čmpionate grumiasi ir daug patyrusių krepšinio vilkų, kurie įpusėjo jau net ketvirtąją dešimtį. Tinklaraštininkas Motiejus Baublys apžvelgia vyriausius NKL pirmenybėse žaidžiančius krepšininkus bei jų statistikas.

Vyriausias krepšininkas Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) žaidžia Palangoje. Povilas Šakinis, kuriam yra 35 metai, šį sezoną jau sužaidė 17 rungtynių, per kurias aikštėje vidutiniškai praleidžia po 27 minutes, per jas pelno 11 taškų, atkovoja 4 kamuolius, atlieka 2 rezultatyvius perdavimus ir renka po 11,6 naudingumo balų.

Daug šilto ir šalto mačiusiam Dariui Pakamaniui yra sukakę 34-eri metai. „Mažeikių“ klubo įžaidėjas aikštėje praleidžia po 28 minutes, per jas spėja pelnyti po 11 taškų, atlikti po beveik 3 rezultatyvius perdavimus bei rinkti po 9,3 naudingumo balo.

Panevėžio „Lietkabelio“ dublerių komanda yra viena jauniausių lygoje, tačiau ir šis klubas turi savo krepšinio vilką. 34-erių Audrius Stašaitis vidutiniškai pelno po 9 taškus, atkovojo po 2 kamuolius, atlieka po 4 rezultatyvius perdavimus ir renka po 10 naudingumo balų.

Molėtų sirgaliai turėtų džiūgauti, nes „Ežerūnas-Karys“ turi savo komandos simbolį. Raimundas Ambrulaitis, kuriam šiuo metu yra 33 metai, Molėtuose rungtyniauja jau penktąjį sezoną iš eilės. Negana to, kaunietis yra tvirtas komandos lyderis. Aikštėje js išbūna po 28 minutes, pelno po beveik 10 taškų, atkovoja po 7 atšokusius kamuolius bei renka po 15 naudingumo balų.

33 metai yra ir vienam iš Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipos lyderių – Aurimui Kiežai. Marijampolietis per 30 minučių pelno po 14 taškų, atkovoja po 7 kamuolius, atlieka po 3 rezultatyvius perdavimus ir renka po 17 naudingumo balų (devintas pasiekimas lygoje).

Jonavoje šį sezoną žaidžia LKL duonos ragavęs 204 cm ūgio vidurio puolėjas Tomas Čerkunovas, tačiau krepšininkas ten atlieka tik epizodinį vaidmenį. Per vidutiniškai penkias žaidimo minutes jis pelno po 1,3 taško ir atkovoja po 1,4 kamuolio.

Audrius Maneikis į pergales veda NKL debiutantus „Telšius“ (14,7 tšk., 5 atk. kam.), Valdemaras Savostjanovas Raseiniuose yra vienas svarbiausių žaidėjų (13,2 tšk., 5,8 atk.kam. ir 13 naud.bal.), o Darius Griškėnas Joniškyje demonstruoja puikią sportinę formą (18,4 tšk.,6,6 atk.kam., 3,4 rez. perd. ir beveik 19 naud. bal.). Šiai trijulei yra po 31-erius metus.

Krepšininkai, kurie žengia ketvirtojo dešimtmečio podiumu: Tadas Sebežiovas („Petrochema-Dextera“, 30 m.), Mindaugas Norkus ir Emilijus Gumuliauskas (abu „Telšiai“, po 30 m.). Taip pat greit į šias gretas įstos Paulius Budreckis („Mažeikiai“) bei Aivaras Mincė („Lietkabelis-2“).

Domarko baudos metimas išplėšė pergalę „Telšiams“

05.12.2015

Trileris Vilniuje baigėsi „Telšių“ (9-9) komandos pergale. Augenijaus Vaškio auklėtiniai svečiuose 97:96 (22:18, 17:22, 15:23, 29:21, 14:13) nugalėjo Vilniaus „Perlo-MRU“ (10-8) krepšininkus.

Likus žaisti 1 minutę 28 sekundes Tomas Galeckas pelnė du taškus su pražanga ir rezultatas tapo lygus 96:96. Kuomet švieslentė rodo likusias 37 sekundes prie baudų metimo linijos stojo Tomas Domarkas, kur pataikė tik vieną baudą iš dviejų, kuri kaip vėliau pasirodė, buvo pergalinga.

Lemiamoje atakoje Tautvydas Pipiras prametė dvitaškį, kamuolį puolime dar atkovojo Arnas Beručka, tačiau šeimininkai laiku išmesti kamuolio nebespėjo.

Pirmąją tarpusavio kovą Telšiuose šeimininkai buvo laimėję 70:65.

„Telšiai“: Tomas Domarkas 27, Laurynas Kaveckis 26, Ovidijus Kaminskis 17 (9 atk. kam.), Mindaugas Norkus 10.

„Perlas-MRU“: Tautvydas Pipiras 25, Tomas Galeckas 22, Domantas Pipiras 17, Remigijus Sugintas 9.

Komandiškai rungtyniavęs „Vytis“ revanšavosi „Palangai“

05.12.2015

Šakių „Vyčio“ (11/7) komanda iškovojo sunkią pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Vėl be Dovydo Rediko žaidę Nerijaus Zabarausko auklėtiniai namuose 87:85 (28:24, 18:24, 18:20, 23:17) palaužė „Palangą“ (10/8).

Gerai mačą pradėjęs Marijus Užupis padėjo „Vyčiui“ po truputį veržtis į priekį – 9:4. Nors šeimininkai ir įgavo svaresnę persvarą, „Palanga“ grėsmingai priartėjo (24:26), o antrajame ketvirtyje ir persvėrė rezultatą – 36:35. Karolis Brusokas demonstravo sėkmingą žaidimą ir tempė „Vytį“ į priekį, bet svečiai bandė perimti iniciatyvą į savo rankas – 56:48.

Ketvirtajame kėlinyje vyko tikra drama: rezultatas ėmė minimaliai svyruoti tai „Vyčio“, tai „Palangos“ naudai, o likus mažiau nei 3 minutėms šakiškiai pirmavo 80:77. Mindaugas Reminas išlygino rezultatą (81:81), bet tada K.Brusokas pataikė baudą. Po D.Domarko baudų metimų „Vytis“ pirmavo 84:81, o likus 30 sekundžių šeimininkai buvo priekyje 86:81.

Prie baudų metimo linijos stojo Povilas Šakinis, išnaudojęs abu šansus (83:86), o Deivido Anužio bauda grėsmingai priartino „Palangą“ prie „Vyčio“ – 84:86. Palangiškiai neturėjo kitos išeities kaip prasižengti ir sulaukė vieno D.Domarko pramesto baudos metimo. Dar likus sekundei D.Anužis vėl turėjo progą pelnyti lengvų taškų, bet išnaudojo tik vieną šansą, o M.Užupio taikli ranka įtvirtino „Vyčio“ pergalę 87:85.

„Vytis“: D.Domarkas 19 (9 rez. perd.), K.Brusokas 18 (18 atk. kam.), M.Užupis 16, V.Sragauskis ir P.Beliavičius – po 10, T.Tamošiūnas 7.

„Palanga“: D.Anužis 18, P.Šakinis, M.Jucikas (8 atk. kam.) ir R.Simsas – po 17, K.White‘as 10.

„Sūduva-Mantinga“ svečiuose nepasigailėjo NKL autsaiderių

05.12.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (15-3) iškovojo penktąją pergalę iš eilės. Sūduviečiai išvykoje 112:78 (28:16, 36:25, 21:17, 27:20) sumindė Panevėžio „Lietkabelio“ (3-14) dublerius.

Marijampoliečiai reikalus pradėjo tvarkyti jau pirmoje rungtynių pusėje. Pirmąją šešių minučių atkarpą 18:5 laimėję svečiai akimirksniu įgijo dviženklį pranašumą ir greitai išsklaidė abejones dėl mačo laimėtojo.

Vėliau reikalai aikštelėje kardinaliai nepasikeitė ir „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai toliau didino savo persvarą – besibaigiant antram kėliniui Donatas Sabeckis sumetė abu baudos metimus, taip dar labiau atitolindamas savo ekipą (64:41).

Po dižiosios pertraukos tiek Marius Kiltinavičius, tiek ir Gintaras Leonavičius rungtyniauti leido mažiau patyrusiems krepšininkams, o triuškinantis skirtumas ir toliau augo.

Po šios pergalės sūduviečiai aplenkė iki tol tik dėl didesnio sužaistų rungtynių skaičiaus čempionate pirmavusius „Mažeikius“ ir pakilo į pirmąją turnyrinės lentelės poziciją.

Marijampolės klubas pagirtinai atakavo iš trijų taškų zonos. Suvalkiečiai pataikė net 13 tolimų metimų iš 25 mėginimų (52 proc.), tuo tarpu šeimininkai iš toliau pataikė tik 3 kartus.

„Lietkabelis-2“: Tomas Rimša 24 (8 atk. kam.), Gediminas Žalalis 10.

„Sūduva-Mantinga“: Ignas Daukšys 19, Ignas Labutis ir Aurimas Kieža (8 atk. kam.) po 18, Paulius Vaitiekūnas 16, Dovis Bičkauskis 14 (7 rez. perd.), Donatas Sabeckis 11.

Tomo Milinsko vedamas Jonavos klubas triumfavo Joniškyje

05.12.2015

Dešimtąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato rungtynėse Joniškyje iškovojo Jonavos „Petrochema-Dextera“ (10-8) po sėkmingo ketvirtojo kėlinio 81:70 (12:24, 25:14, 16:16, 28:16) palaužusi vietos „Delikateso“ (7-11) krepšininkus.

Tai jau buvo antroji Kęstučio Naruševičiaus auklėtinių pergalė prieš Joniškio klubą šiame sezone. Pirmojoje akistatoje Jonavoje šeimininkai nugalėjo varžovus 73:60.

Rungtynes Joniškyje šeimininkai pradėjo neįtikėtinai sėkmingai – po pirmųjų trijų žaidimo minučių rezultatas buvo 11:0. Pirmuosius penkis jonaviečių taškus pelnė Vytautas Kružikas 5:17 (6 min). Puolime kiek atsigavę Jonavos krepšininkai neišsprendė problemų gynyboje ir po pirmojo kėlinio atsiliko 12:24.

Sužaidus dvi antrojo kėlinio minutes tritaškį pataikė V. Kružikas, o prie jo prisijungę Tadas Sebežiovas ir Tomas Milinskas pratęsė svečių spurtą 23:26 (13 min).  Puolime ir gynyboje geriau žaidę Jonavos krepšininkai netrukus išsiveržė į priekį 34:33 (17 min). Tiesa, po dviejų kėlinių šeimininkai vis dar buvo priekyje 38:37.

„Delikatesas“ po didžios pertraukos iškart šovė į priekį 44:37 (22 min). Jonaviečių gretose prabilo T. Milinskas, Henrikas Vorotnikovas ir T. Sebežiovas, išlyginę rezultatą 45:45 (24 min). Iki ketvirčio pabaigos „Delikatesas“ turėjo nedidelį pranašumą, kurį kėlinio pabaigoje tritaškiu iki minimumo sumažino Justas Vazalis 53:54.

H. Vorotnikovas ketvirtąjį kėlinį pradėjo 5 taškais iš eilės ir „Petrochema-Dextera“ išsiveržė į priekį 58:57 (31 min). Netrukus Jonavos klubui solidesnį pranašumą sukrovė po tritaškį pataikę R. Verbickas ir Raimundas Žuklevičius 70:63 (35 min).  Nors „Delikatesas“ bandė priartėti 76:70 (38 min), visus taškus ant „i“ sudėliojo tritaškį pataikęs Lukas Grabauskas. Jonaviečiai rungtynes laimėjo 81:70.

„Petrochema-Dextera“: Tomas Milinskas 26 taškai (11 atk. kam.), Tadas Sebežiovas 16, Ričardas Verbickas 10, Henrikas Vorotnikovas 9.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 14 taškų, Simas Raupys 13, Rokas Čepanonis 12, Šarūnas Kulevičius ir Mantas Margis po 10.

Kitas rungtynes NKL pirmenybėse Jonavos krepšininkai žais penktadienį Palangoje su vietos „Palangos“ ekipa.