„Sūduva-Mantinga“ atrėmė „Vyčio“ pasipriešinimą

04.12.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga (14-3) išliko nepralaimėjusi namuose net ir po grėsmingojo Šakių „Vyčio“ vizito. Savų sirgalių palaikomi marijampoliečiai 85:77 (25:17, 24:17, 18:17, 18:26) nugalėjo Nerijaus Zabarausko auklėtinius.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Mariaus Kiltinavičiaus kariauna įgijo solidžią persvarą ir pradėjo jausti pergalės skonį – Paulius Vaitiekūnas pataikė dvitaškį ir šeimininkų pranašumas šoktelėjo iki septyniolikos (73:56).

Tačiau netrukus sūduviečiai sustojo ir žaidimo gijas į savo rankas perėmė „Vytis“. Be Dovydo Rediko rungtyniavę šakiečiai pamažu pradėjo mažinti savo atsilikimą, o aistros kulminaciją pasiekė, kuomet Marijus Užupis pataikė dvitaškį, taip priartindamas savo komandą iki dviejų taškų (74:76).

Netrukus Aurimas Birgelis į savo buvusios komandos krepšį pataikė baudos metimą ir skirtumas sumenko iki minimumo, tačiau jau kitoje aikštės pusėje niekieno neprižiūrimas Dovis Bičkauskis pataikė iš toli ir leido „Sūduvai-Mantingai“ kiek lengviau atsikvėpti (79:75).

Vėliau Marijampolės klubas sėkmingai apsigynė, o nieko nepešęs „Vytis“ griebėsi pražangų taktikos. Ši svečiams jokios naudos neatnešė ir sūduviečiai išlaikė savo aikštelę nenugalėtą.

„Sūduva-Mantinga“: Donatas Sabeckis 16, Tautvydas Kliučinykas 15, Aurimas Kieža (9 atk. kam.) ir Dovis Bičkauskis (7 atk. kam.) po 14.

„Vytis“: Dominykas Domarkas 16, Marijus Užupis 14, Taurantas Tamošiūnas (4/4 trit.) 12, Paulius Beliavičius ir Karolis Brusokas (16 atk. kam.) po 11.

„Žalgiris-2“ per pratęsimą patiesė „Palangą“

04.12.2015

Pergalę per pratęsimą Nacionalinėje krepšinio lygoje iškovojo Kauno „Žalgirio-2“ (9-8) krepšininkai, kurie išvykoje 85:80 (16:11, 21:18, 14:24, 15:13, 19:14) nugalėjo „Palangos“ (10-7) ekipą.

Priešpaskutinę ketvirtojo kėinio minutę kauniečiai dar pirmavo 64:61, tačiau tuomet Matas Jucikas tritaškiu išlygino rezultatą.

Kitoje atakoje Paulius Valinskas vėl „Žalgirį-2“ išvedė į priekį, tačiau iki ketvirčio likus žaisti 44 sekundes ekipos naujokas Kore Ricardo White‘as išlygino rezultatą. Per likusį laiką ekipos nepelnė taškų ir turėjo žaisti pratęsimą.

Iki jo pabaigos likus žaisti minutę „Palanga“ dar pirmavo 77:75, tačiau per likusį laiką „Žalgiris-2“ laimėjo atkarpą 10:3 ir šventė pergalę 85:80.

„Palanga“: Deividas Anužis 21 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Matas Jucikas 19 (3/3 dvit., 12 atk. kam.), Kore Ricardo White‘as 14 (6/13 dvit.), Mindaugas Reminas 10.

„Žalgiris-2“: Paulius Valinskas 18 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Martynas Echodas 16 (6 atk. kam.), Martynas Sajus 12 (9 atk. kam.), Martynas Varnas 10.

Trenerių komentarai:

Trileris Raseiniuose baigėsi šeimininkų pergale per pratęsimą

04.12.2015

Dramatišką pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pasiekė dviženklį deficitą panaikinę Raseinių „Rasų“ (6-11) ekipos žaidėjai. Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai penktadienį savo aikštėje 81:78 (15:25, 23:17, 23:15, 9:13, 11:8) tik per pratęsimą palaužė Joniškio „Delikatesą“ (7-10).

Rungtynes spurtu 9:0 pradėję Joniškio komandos krepšininkai iš karto paėmė iniciatyvą į savo rankas ir po pirmojo kėlinio pirmavo dviženkle taškų persvara (25:15), kuri vienu metu buvo padidėjusi iki 14 taškų (35:21).

Visgi jos svečiai išlaikyti nesugebėjo – „Rasai“ atsakė spurtu 17:4 ir po Edvino Šeškaus taiklaus tritaškio aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį (47:44).

Nuo to laiko Kurtinaičio vadovaujama komanda pradėjo kontroliuoti susitikimo eigą, o likus žaisti pustrečios minutės pirmavo šešiais taškais (70:64). Tada Raseinių klubas krito į duobę ir per likusį nesugebėjo pelnyti taškų.

Šarūnas Kulevičius „Delikatesui“ surinko keturis taškus iš eilės, o pratęsimą Joniškio komandai išplėšė Manto Margio dvitaškis (70:70).

Pratęsimą Augustinas Jankaitis pradėjo pelnydamas penkis taškus paeiliui ir „Rasai“ vėl išsiveržė į priekį (75:70), tačiau tuomet savo šou surengė Darius Griškėnas, kuris surinko šešis taškus ir sugrąžino minimalią persvarą „Delikatesui“ (76:75).

Vėliau Darius Gricius smeigė tritaškį, Evaldas Džiaugys varžovų krepšį sudrebino dėjimu iš viršaus ir iniciatyvą į savo rankas susigrąžinę „Rasai“ laimėjo (80:76).

„Rasai“: Augustinas Jankaitis 18 (14 atk. kam.), Simonas Andraitis 18, Evaldas Džiaugys 14, Gabrielis Motonas 14 (8 rez. perd.).

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 25 (11 atk. kam.), Rokas Čepanonis 13, Šarūnas Kulevičius 13 (8 atk. kam.), Mantas Margis 10.

27 taškus pelnęs Tautvydas Pipiras vedė „Perlą-MRU“ į pergalę

04.12.2015

Pralaimėjimą NKL rungtynėse namuose patyrė be Evaldo Aniulio ir Raimundo Žuklevičiaus žaidusi Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (9-8) ekipa, kuri 62:71 (17:12, 21:21, 17:23, 7:15) nusileidusi Vilniaus „Perlo-MRU“ (10-7) klubui.

Rungtynės Jonavoje prasidėjo atkaklia abiejų komandų kova. Įpusėjus kėliniui, minimalią persvarą turėjo „Petrochema-Dextera“ 9:8. Netrukus po nedidelio šeimininkų spurto ekipas skyrė 5 taškai 15:10, o per likusį ketvirčio laiką ekipos apsikeitė dvitaškiais 17:12.

Antrojo kėlinio pradžioje tritaškį pataikė Ričardas Verbickas, baudos metimą pridėjo Tomas Milinskas ir jonaviečiai nutolo 21:12. Ketvirčio viduryje šeimininkai susikrovė ir dviženklę persvarą 30:20. Tiesa, du Tautvydo Pipiro tritaškiai ir pagerėjęs vilniečių puolimas iki didžiosios pertraukos stabilizavo svečių situaciją rungtynėse – 38:33.

Trečiajame kėlinyje net keturios iš eilės Jonavos komandos klaidos leido „Perlui-MRU“ išsiveržti į priekį 43:40. Verbickas greitai išlygino rezultatą, tačiau ketvirčio pabaigoje brolių Pipirų vedama sostines ekipa nutolo 52:47. Verbickas vėl ėmėsi darbo puolime ir jonaviečiai prieš lemiamą kėlinį atsiliko tik 55:56.

Abu klubai ketvirtajame kėlinyje įsivėlė į gynybinį krepšinį, o sužaidus keturias minutes jame vilniečiai vėl atitrūko 61:56. Jonavos komandos „tuščios“ minutės puolime tęsėsi dar keturias minutes, o per tą laiką svečiai jau turėjo solidų pranašumą 69:58. Rungtynes svečiai laimėjo 71:62.

Jonavos „Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 12, Ričardas Verbickas 11, Henrikas Vorotnikovas ir Karolis Šarukas po 10, Tomas Milinskas 7.

Vilniaus „Perlas-MRU“: Tautvydas Pipiras 27 (6/9 dvit., 5/8 trit.), Remigijus Sugintas 11, Domantas Pipiras 10 (7 atk. kam.).

„Šilutė“ antrą kartą šį sezoną „Telšius“

04.12.2015

Dviejų pralaimėjimų seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) nutraukė „Šilutės“ (7-10) komandos krepšininkai, kurie išvykoje 76:71 (23:19, 20:16, 21:11, 12:25) antrą kartą šį sezoną įveikė „Telšių“ (8-9) žaidėjus.

Svečiai atitrūko rungtynių viduryje, kada antrajame kėlinyje pradėję spurtą 12:0 jį pratęsė trečiajame ketvirtyje ir įgijo dviženklę persvarą (48:35).

„Telšiams“ po to buvo pavykę sustabdyti varžovus, tačiau neilgam – šilutiškiai laimėjo dar vieną „sausą“ atkarpą 13:0 ir prieš lemiamą kėlinį susikrovė pergalingą pranašumą  (64:41).

„Telšiai“: Audrius Maneikis 21, Tomas Domarkas 21, Mindaugas Norkus 10, Laurynas Kaveckis 9.

„Šilutė“: Ignas Vaitkus 22, Aurelijus Pukelis 14 (12 atk. kam.), Edvinas Alunderis 14 (9 atk. kam.), Deividas Kumelis 9.

„Mažeikiai“ lengvai iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės

04.12.2015

Ketvirtą pergalę iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje iškovojo „Mažeikių“ (14-4) komanda, kuri išvykoje 74:63 (21:12, 14:18, 26:15, 13:18) įveikė Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (7-10) ekipą.

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje. Jo pradžioje Aloyzo Rudžio auklėtiniai pirmavo trapia 3 taškų persvara (35:32), tačiau spurtavo 15:3 ir įgijo 15 taškų persvarą (50:35).

Per likusį laiką klaipėdiečiai sunkiai mažino deficitą ir tik mačo pabaigoje ji tapo vienženklė.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Raidas Nacius 15, Laurynas Beliauskas (3/4 trit., 5 rez. perd.) ir Mindaugas Stašys (4/10 dvit.) po 13.

„Mažeikiai“: Evaldas Šaulys 15 (7/7 baudos, 7 atk. kam, 24 naud. bal.), Šarūnas Vingelis 14 (3/6 trit.), Šarūnas Beniušis 12, Darius Pakamanis 11, Arvydas Gydra 9 (9 atk. kam.).