„Delikatesas“ atsisveikino su trims žaidėjais

04.01.2016

Joniškio „Delikatesas“ naujuosius metus pasitiko be trijų žaidėjų. Klubas nusprendė nepratęsti sutarčių su Pranu Skurdausku, Simu Raupiu ir Arnu Buliu.

27 metų 208 cm ūgio P.Skurdauskas „Delikateso“ gretose sužaidė 16 rungtynių, per kurias vidutiniškai pelnydavo po 4,4 taško ir atkovodavo po 3,1 kamuolio.

21 metų 195 cm ūgio S.Raupys per 8 rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 5,1 taško ir atkovodavo po 3,1 kamuolio.

18 metų 187 cm ūgio A.Bulys „Delikateso“ gretose taip ir nesužaidė nė vienų rungtynių.


Joniškio komanda (8-14) NKL žengia vienuoliktoje vietoje.

Draugiškose rungtynėse – septyniese žaidusio „Vyčio“ pergalė prieš „LSU-Atletą“

31.12.2015

Šiuo metu nuo oficialių rungtynių atostogaujanti Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) Šakių „Vyčio“ komanda stojo į draugišką dvikovą su Kauno „LSU-Atletu“. 

Pergalė atiteko „Vyčiui“, kuris įveikė varžovus rezultatu 91:89 (29:24, 19:25, 20:13, 23:27). 

Šiose rungtynėse „Vyčiui“ atstovavo vos septyni žaidėjai. Rezultatyviausiai žaidė 29 taškus įmetęs Dominykas Domarkas, 19 taškų pridėjo Paulius Beliavičius, 16 – Karolis Brusokas, 9 – Taurantas Tamošiūnas. 

Tuo tarpu „LSU-Atletui“ 20 taškų surinko Lukas Polekauskas, 14 – Modestas Žaunieriūnas, 12 – Žygimantas Jocys. 

NKL čempionai po atkaklios kovos palaužė „Rasus“

30.12.2015

Sunkią pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo čempionų titulą ginantys Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (8-13) krepšininkai.

Uostamiesčio ekipa 84:79 (24:22, 27:22, 16:15, 17:20) palaužė Raseinių „Rasų“ (6-15) komandos pasipriešinimą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai dar saugiai pirmavo 70:59, tačiau likus žaisti 23 sekundes „Rasai“ grėsmingai priartėjo 80:78.

Likus 10 sekundžių Raseinių klubo naujokas Žydrūnas Kelys galėjo sumažinti atsilikimą iki minimumo, tačiau jis prametė abu baudų metimus, o klaipėdiečių pergalę įvirtino Raidas Nacius.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Raidas Nacius 17, Laurynas Beliauskas 14, Rytis Biliartas ir Viktoras Chodosovskis po 13.

„Rasai“: Vilius Šumskis 18, Žydrūnas Kelys 17 (9 rez. perd.), Valdemaras Savostjanovas 14.

„Perlo-MRU” vadovas V. Buzas: pusė žaidėjų dar pernai žaidė moksleivių lygoje

29.12.2015

Vilniaus „Perlas-MRU” (13/9) 2016-uosius sutinka būdami tarp penkių geriausių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komandų. Naujai suformuota sudėtis sezono pradžioje buksavo, tačiau vėliau įsibėgėjo ir pradėjo skinti pergales.

Jaunieji sostinės krepšininkai gali pasigirti pergalėmis prieš lyderiaujančias Marijampolės „Sūduvos“ (18/4) ir Mažeikių „Mažeikių“ (18/4) komandas, praėjusio sezono čempioną Klapėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (8/13) ar principinį varžovą Kauno „Žalgiris-2″ klubą (12/11)

Artimiausias rungtynes „Lietuvos ryto” dubleriai žais kitą penktadienį, sausio 8, kuomet namuos susitiks su Panevėžio „Lietkabelis-2” (3/19) ekipa.

Klubo direktoriaus pavaduotojas Vytautas Buzas apžvelgdamas pirmąją sezono pusę pasidžiaugė nuveiktais darbais, ištikimais sirgaliais ir ragino kartu su komanda būti ir Naujaisiais metais.

– Su kokiomis nuotaikomis komandos vadovybė žengia į Naujuosius metus? – „Perlo-MRU” svetainė paklausė V. Buzo.
– Naujuosius metus pasitinkame tikrai geromis, darbingomis nuotaikomis. Nors sezono pradžia klubui rezultatų prasme buvo tikrai sunki, tačiau visi kantriai dirbdami pradėjome žaisti tokį krepšinį, kuris mums dabar leidžia kovoti dėl stipriausiųjų septyneto. Buvo surinkta visiškai nauja, jauna komanda. Net šeši žaidėjai praėjusiame sezone dar rungtyniavo Moksleivių krepšinio lygoje (MKL), todėl galime sakyti, kad sezono pusė iki šventinės pertraukos klubą tikrai tenkina. Apie konkrečias vietas tikrai nekalbame, bet būtume patenkinti jei mūsų jauni žaidėjai po pirmojo reguliaraus sezono etapo, kai klubai bus paskirstyti į 1-7 vietas ir 8-14 vietas užėmusias komandas, galėtų varžytis ir toliau tobulėti stipriausiųjų septynete.

– „Perlas-MRU“ vėl yra po „Lietuvos ryto“ vėliava. Kokius maloniausius įvykius dar galėtumėte išskirti?
– Džiaugiamės šiais pokyčiais, nes nuo šiol turime aiškią kryptį. Manau krepšinio piramidės atsiradimas Vilniuje yra pats maloniausias įvykis ne vien „Perlas-MRU” komandai, bet ir visam sostinės krepšiniui. Tikiu, kad kantrus ir sistemingas darbant auginant žaidėjus, trenerius, administracijos darbuotojus ir t.t. gali sugražinti Vilnių į krepšinio aukštumas.

– Prie didžiausių netikėtumų turbūt derėtų priskirti laikiną Arvydo Gronskio išvykimą į pagrindinę Vilniaus ekipą. Jūsų nuomone, kaip su iššūkiu susitvarkė Mindaugas Sakalauskas?
– Mūsų jaunai komandai vyriausiojo trenerio praradimas buvo netikėtas ir nelauktas pokytis, bet labai džiaugiuosi, kad Mindaugas, visas trenerių štabas ir žaidėjai nesutriko bei sužaidė puikią atkarpą šiame sezone.

– A. Gronskis minėjo, kad sezono eigoje sudėtyje galimi pokyčiai. Ar sėkmingai Regionių krepšinio lygoje (RKL) „Lietuvos rytas-2“ komandoje žaidžiantys jaunuoliai gali tikėtis kvietimo į dar šį sezoną?
– Taip, visada stebime žaidėjus rungtyniaujačius „Lietuvos rytas-2”, juk tai viena iš mūsų sistemos grandžių ir bet kuris vaikinas rodantis gerus rezultatus gali būti pakviestas rungtyniauti į „Perlas- MRU” komandą jau šiais metais. Tam nėra laiko ar kitų apribojimų. Viskas priklauso nuo vaikinų darbo ir jų tobulėjimo.

– Po Naujųjų klubai mėgsta pasistiprinti. Galime tikėtis tokių patyrusių žaidėjų papildymo, koks buvo Remigijus Sugintas?
– Klubas vis dar jaučia Edvino Jezukevičiaus praradimo pasekmes priekinėje linijoje, kuris persikėlė į Alytaus „Dzūkiją”. Kita vertus, kantriai laukiame po traumos sparčiai sveikstančio Antano Udro sugrįžimo. Norime, kad komandoje žaistų kuo daugiau taletingo jaunimo, todėl kol kas patyrusių žaidėjų papildymo neplanuojame, nors sezonas dar net neįpusėjo, todėl šioje vietoje palikime truputį intrigos (šypsosi).

– Kaip sekasi dirbti už aikštės ribų. Ar skiriate dėmesio socialiniems projektams, bendravimui su sirgaliais?
– Esame glaudžiai susiję su Mykolo Romerio universitetu, vyksta bendravimas su studentais ir jų bendruomene. Siekiame, studentai jaustųsi labai svarbūs ne vien krepšinio aikštėje, bet ir už jos. Turime šokėjų grupę, kas gerokai paįvarina visas namų rungtynes. Planavome socialinę akciją Vilniaus kraujo donorystės centre, bet įtemptas varžybų ir treniruočių tvarkaraštis privertė šią gražią akciją perkelti sezonui pasibaigus. Taip pat planuojame apsilankyti gyvūnų globos namuose bei kitas veiklas.

– Šiuo metu klubas ieško savanorių. Kokios konkrečios veiklos jiems esate paruošę?
– Taip, ieškome krepšinį mėgstančių žmonių, kurie galėtų klubui padėti rungtynių metu. Susidomėjome jau sulaukėme, bet pasinaudodamas proga norėčiau pakviesti Vilniaus krepšinio mėgėjus prisijungti prie „Perlas-MRU” kolektyvo. Su mumis galima susisiekti tiesiog parašant žinutę socialinio tinklo „Facebook” klubo paskyroje.

– Pastaruoju metu namų rungtynėse MRU salė jau nesugeba sutalpinti visų žiūrovų. Galbūt reiktų apsvarstyti „Lietuvos ryto“ arenos variantą?
– Prieš sezoną vienas iš klubo tikslų buvo užpildyti Mykolo Romerio universiteto salę, džiaugiamės, kad einame link to. Ne vien užpildome salę, bet ir padedant MRU studentams turime po truputį besiformuojančią „Perlo-MRU” sirgalių grupę. Kol kas minčių persikelti į Vilniaus „Lietuvos ryto” arena, nėra, bet labai tikimės, kad žiūrovai besilankydami mūsų rungtynėse mus „privers” imtis atitinkamų sprendimų (šypsosi).

– Paskutinėse namų rungtynėse su „Žalgiris-2“ ekipa sulaukėte „Lietuvos ryto“ ultrų palaikymo…
– Labai džiaugiamės tokiu reiškiniu ir noriu padėkoti „Lietuvos ryto” ultroms už fantastišką palaikymą bei norėčiau juos pakviesti dažniau apsilankyti mūsų rungtynėse, nes tai labai motuvuoja ir pamalonina visus žaidėjus, trenerius, daktarus ir adminstraciją. Juk visada smagu rungtyniauti sausakimšoje salėje, o karštas palaikymas suteikia dvigubos energijos pliūpsnį. Norėčiau padėkoti visiems mūsų klubo rėmėjams ir sirgaliams už palaikymą ir palinkėti tikėjimo vienas kitu. Būdami kartu esame stiprūs!

Ž.Kelys keliasi į Raseinius

29.12.2015

Prieš didžiausias metų šventes Nacionalinę krepšinio lygą (NKL) dėl dviejų žaidėjų išvykimo informavusi Raseinių „Rasų“ ekipa rado kuo pakeisti netektis ir baigė lopyti po jų išvykimo atsivėrusias spragas.

Klubas pranešė, jog Giedriaus Kurtinaičio auklėtinių gretas papildė 28-erių metų Žydrūnas Kelys.

Nuotr.: S.Čirba


Krepšininkas antroje praėjusios sezono pusėje dar spėjo trumpai parungtyniauti NKL pirmenybėse. Jis reguliariojo sezono pabaigoje buvo sukirtęs rankomis su „Vilniaus“ ekipa ir sostinės klubo gretose buvo svarbiu žaidėju.

Iš Biržų kilęs gynėjas aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 22 minutes, per kurias vidutiniškai rinkdavo po 8,7 taško, atlikdavo po 1,8 rezultatyvaus perdavimo bei atkovodavo po 1,7 atšokusio kamuolio.

NKL čempionai šį sezoną didelių vilčių nepuoselėja

29.12.2015

Praėjusį sezoną Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finaliniame ketverte visas išsankstines prognozes paneigusi ir nugalėtojų šampanu besimėgavusi Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipa šį sezoną į antrojo pagal pajėgumą šalies čempionato aukštumas kopia gerokai atsinaujinusi.

Praėjusio sezono lyderius – Julių Kazakauską, Igną Vaitkų, Dainių Vaitelį bei Donatą Norkų praradęs klubas šį sezoną savo sudėtyje turi tik keturis praėjusių metų čempionus – Mindaugą Stašį, Viktorą Chodosvskį bei jaunuosius Aidą Einikį bei Džiugą Slavinską.


Tokie tarpsezonio pokyčiai gerokai paveikė ir komandos padėtį turnyrinėje lentelėje – šiuo metu NKL čempionų klubas pirmenybėse žygiuoja vos vienuoliktoje vietoje ir būsimų pergalių pamatus stato iš naujo.

„Tikslas, kaip ir visų – pergalė. Tačiau siekiame, kad mūsų jaunimas patobulėtų ir bendradarbiaujant su Klaipėdos „Neptūnu“, kad bent vienas mūsų žaidėjas kitais metais jau galėtų žaisti pagrindinėje šios komandos sudėtyje“, – į aukštus tikslus šio sezono NKL pirmenybėse nesiorientuoja „Nafta-Uni-Akvaservis“ ekipą prie lygos trofėjaus atvedęs strategas Rytis Vaišvila.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ šį sezoną glaudžiau bendradarbiauja su „Neptūno“ ekipa ir ateityje tikisi būti oficialia jos dublere. Jau šiemet komandoje rungtyniauja keli jaunuoliai, turintys sutartis su pagrindine Klaipėdos ekipa.

NKL aukso medaliai „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandai praėjusį sezoną suteikė istorinę galimybę praverti LKL pirmenybių duris, tačiau finansiniai reikalavimai klaipėdiečiams pasirodė neįveikiami ir klubo vadovai tokių planų atsisakė.

Nuotr.: V.Mikaitis

„Man taip atsitiko jau antrą kartą, 2007 metais mes taip pat tapome čempionais, todėl nepatekimas į LKL man jau buvo ne naujiena. Aišku, norėjosi išmėginti jėgas ir LKL, bet yra kaip yra. Dirbsime su jaunimu, sieksime kitų tikslų“, – apgailestavo praėjusį sezoną vienu iš Klaipėdos ekipos triumfo kalviu tapęs, tačiau krepšininko karjerą jau baigęs ir ekipos direktoriaus pareigas einantis Dainius Vaitelis.

29 metų vyras nusprendė anksčiau laiko baigti krepšininko karjerą ir vadovauti komandai, kuriai su pertraukomis atstovavo nuo 2005 metų.

Dar prieš dvejus metus jis buvo rezultatyviausias lygos krepšininkas, o pernai, sugrįžęs į „Naftos-Uni-Akvaservis“ klubą, padėjo jai antrą sykį tapti NKL čempionu. Dabar D.Vaitelis pratinasi prie naujo, klubo vadovo, vaidmens.

„Krepšininkai su manimi šneka kaip su draugu, aš į juos irgi žiūriu kaip į komandos draugus. Gal net reikia būti griežtesniam, bet aš nemoku būti griežtas“, – šypsojosi direktoriumi tapęs krepšininkas.

Nuotr.: V.Mikaitis

„Nafos-Uni-Akvaservio“ komandos veteranai Mindaugas Stašys ir Viktoras Chodosovskis toliau veda savo komandą į priekį. M.Stašys Klaipėdos klubo marškinėlius su pertraukomis vilki jau trečią sezoną, tuo metu V.Chodosovskis savo komandos garbę giną jau aštuntus metus iš eilės ir su Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ gynėju Tadu Sebežiovu yra sėsliausi NKL vis dar rungtyniaujantys krepšininkai.

„Nėra lengva, todėl kad mūsų krepšinis yra labai banguotas. Jeigu vieną dieną jaunimas iššauna, tai visa komanda eina toli. Jei jaunimas sustoja – mes taip pat. Vyresnieji nesame tokie žaidėjai, kurie viską gali ištempti ant savo pečių, bet krūvis mums tenka sunkesnis“, – kalbėjo ekipos simbolis V.Chodosovskis.

„Jeigu sąžiningai pasakius, maniau, kad bus lengviau. Bet visgi pasirodo, kad reikia daugiau kantrybės ir pastangų mokant. Jauni žaidėjai ne taip greitai įsisavina paprastus dalykus ir reikia pradėti nuo nulio. Tai kaunuoja daug nervų, juo labiau, kai esi įpratęs laimėti“, – apie darbą su stipriai atsinaujinusia čempionų komanda kalbėjo vyriausiasis jos treneris R.Vaišvila.

Vaizdo reportažas:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports