Broliai Pipirai: „Broliškas ryšys aikštelėje išties padeda“

03.12.2015

Ne vienerius metus komandos draugų šešėlyje buvę ir patirties iš kolegų besisėmę broliai Tautvydas ir Domantas Pipirai šį sezoną pasitiko visiškai kitomis nuotaikomis. Iš dabar jau nebeegzistuojančios „Trakų“ ekipos į sostinės „Perlo-MRU“ komandą persikėlę broliai į pergales veda joms dar tik bręstančią komandą.

Nepaisant savo jauno amžiaus, tiek 22-ejų metų Tautvydas, tiek ir 24-erių Domantas „Perlo-MRU“ gretose yra ne tik vieni vyriausių žaidėjų, bet ir vieni labiausiai patyrusių. Jau praėjusį sezoną Trakuose abu krepšininkai nebuvo tik epizodinio plano žaidėjai – Tautvydas vidutiniškai rinkdavo po 10,1 taško, o jo brolis per rungtynes pridėdavo po 6,7.

Abu žaidėjai naujuosius iššūkius Vilniaus klube priėmė sėkmingai. Šį sezoną Pipirai yra vieni iš „Perlo-MRU“ komandos lyderių. Tautvydas, per rungtynes vidutiniškai rinkdamas po 12,6 taško, yra rezultatyviausias komandos žaidėjas. Negana to, puolėjas atkovoja po 4,8 atšokusio kamuolio ir atlieka po 2,3 rezultatyvaus perdavimo.

Tuo tarpu Domantas taip pat yra patikimas sostinės ekipos ramstis. Aukštaūgis per rungtynes vidutiniškai renka po 8,6 taško ir sugriebdamas po 5,2 atšokusio kamuolio, jis yra geriausias „Perlo-MRU“ ekipos kovotojas po krepšiais.

Abu krepšininkai oficialiam pirmenybių tinklalapiui nklyga.lt papasakojo apie aikštelėje padedantį kraujo ryšį, pasitaikančius nesutarimus, pasikeitusius vaidmenis bei ateities tikslus.

– Abu esate vieni pagrindinių „Perlo-MRU“ ekipos krepšininkų. Ar giminystės ryšiai aikštelėje išties padeda?
Domantas:
Taip, manau, kad tas kraujo ryšys tikrai padeda ir aikštelėje. Dažnai pastebiu, kad taip išeina, jog žinau ką brolis darys, kur bėgs ir kur aš turėčiau atlikti perdavimą. Tai šiek tiek padeda.
Tautvydas: Treneriai mums dažnai sako, kad yra kažkoka telepatija, bet mes jau daug metų žaidžiame kartu ir greičiausiai jau žinome, ką mėgstame daryti, numatome vienas kito žingsnius į priekį ir aikštelėje tai padeda.

– Jau ne vienerius metus žaidžiate kartu. Kaip sekasi sutarti aikštelėje ir už jos ribų?
Tautvydas: Sutariame gerai, kartais duodame vienas kitam patarimų. Kartais atsitinka taip, kad vienas ant kito užpykstame, bet tik dėl to, kad abu gerai žinome, jog kartais galime sužaisti geriau ir tai tik skatina.

– Kaip vertinate vienas kito progresą?
Domantas: Kartu žaidžiame jau ne pirmus metus ir kiekvienas sezonas vis atneša kažkokios naudos. Po vienų metų pastebi vieną naują išmoktą dalyką, po kitų jau pastebi ir daugiau naujovių brolio žaidime.
Tautvydas: Domantas gauna nemažai žaidimo laiko, trenerio pasitikėjimo ir manau, kad jis išnaudoja šias progas. Brolis tikrai nestovi vietoje, tobulino kai kuriuos žaidimo aspektus, tokius kaip metimas ar žaidimas po krepšiu.

– Ar nesipykstate dėl nesėkmingų epizodų labiau nei su kitais komandos draugais?
Domantas: Retkarčiais tikrai taip atsitinka, jog broliui gali pasakyti kiek daugiau. Vis tik puikiai žinome, kaip į vienas kito kritiką sureaguosime ir žinau, kad už piktesnį žodį brolis taip neužpyks.
Tautvydas: Tokio išskyrimo nėra. Galbūt tik po rungtynių padiskutuojame, ką galėjome atlikti kitaip.

– Pastaruosius sezonus abu praleidote „Trakų“ ekipoje, kur buvote vienais jauniausių komandos žaidėjų. Ar nebuvo keista Vilniuje prisitaikyti prie visiškai priešingo vaidmens?
Domantas: Dauguma čia žaidžiančių krepšininkų mums yra pažįstami iš ankstesnių laikų, todėl nebuvo sunku su visais sutarti. Galbūt už kai kuriuos žaidėjus ir esame šiek tiek vyresni, tačiau kažkada visiems turi ateiti toks laikas. Galbūt kiek pasikeitė bendras vaidmuo komandoje, turime padėti patarimais tiek žaidėjams, tiek kartais treneriams.
Tautvydas: Taip, esu minėjęs, kad tapau vienu vyriausių komandos žaidėjų, nors man dar tik 22-eji metai. Bet čia tu tampi pavyzdžiu jaunesniems žaidėjams ir tai yra sudėtinga – pačiam dar reikia daug ko mokytis, bet tuo pačiu jau reikia ir dalinti patarimus kitiems. Bet toks vaidmuo man yra normalus, galbūt dėl to atsiranda didesnis pasitikėjimas savo jėgomis ir tokie pasikeitimai mane džiugina.

– Po ganėtinai kuklios sezono pradžios pradedate pajusti žaidimo skonį ir pastaruoju metu skinate pergales. Kas lėmė tokią blankią „Perlo-MRU“ sezono pradžią?
Domantas: Na, manyčiau, kad sezono pradžioje buvome visai nauja ir šviežia komanda ir mūsų susižaidimui prireikė šiek tiek laiko. Sezono pradžia taip pat nebuvo labai bloga, stiprioms komandoms nusileidome vos keliais taškais, o po to pasiekėme pirmąsias pergales ir užsikabinome.
Tautvydas: Sezono pradžioje buvome jauna ir iš naujo surinkta komanda, su daug žaidėjų, kuriems tai yra pirmasis sezonas profesionalioje lygoje. Visgi prie to reikia priprasti ir viską kitaip priimti, todėl įsibėgėjimui prireikė šiek tiek laiko. Dabar matome, kad įsibėgėjant sezonui pradedame įsisavinti trenerio reikalavimus, žaidimas tampa nebe toks statiškas, o kiek laisvesnis, matome daugiau erdvių improvizacijoms ir iš to ateina rezultatai bei pergalės.

– Pastarąjį dešimtmetį bene garsiausiais broliais Lietuvoje yra vadinami Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai. Ar jūs turite ambicijų ateityje rungtyniauti tokiame pat aukštame lygyje?
Domantas: Pirmiausiai, reikia žaisti ten kur esi dabar ir su kiekvienomis rungtynėmis pasisemti kažko naujo tobulėjant. O kaip pasiseks vėliau, pamatysime ateityje. Nereikia pamiršti, kad čia daug ką lemia sėkmė.
Tautvydas: Žinoma, kad tikslas visuomet yra kilti kuo aukščiau. Galbūt nesinorėtų apsiriboti tik NKL pirmenybėmis. Reikėtų kilti ir aukščiau, bet tai priklausys nuo to, kiek darbo įdėsime, kaip sunkiai dirbsime ir trupučio sėkmės.

– Kalbant apie komandinius „Perlo-MRU“ tikslus, kaip manote, kiek toli jūsų komanda yra pajėgi nužygiuoti šį sezoną?
Domantas: Šiame čempionate visos komandos gali kilti aukštai, nes tai yra labai neprognozuojama lyga. Visi gali iššauti ir kilti į viršų.
Tautvydas: Sezonas dar net neįpusėjo ir jeigu dabar esame ant tokios bangos, tai dar nieko nereiškia. Norėųsi eiti kuo toliau, bet kiek žinau iš savo patirties šioje lygoje, prognozuoti šioje sezono stadijoje NKL rezultatus yra beprasmiška. Kartais komandos, kurios turi geriausias sudėtis, tiesiog iškrenta, o vadinamieji juodieji arkliukai pasiekia daug ir aš viliuosi, kad mes jais ir galėtume būti.

„Palangos“ priekinę liniją sustiprino amerikietis

02.12.2015

„Palangos“ (10-6) komanda po užsitęsusių paieškų stiprina aukštaūgių grandį. Komandą papildė amerikietis 204 cm ūgio krepšininkas Kore Ricardo White‘as.

Greitai savo 26-ąją gimtadienį švęsiantis aukštaūgis praėjusį sezoną praleido Pietų Amerikoje, kur gynė Urugvajaus ir Venesuelos komandų garbę.

Urugvajaus LUB pirmenybėse „Olimpia“ ekipoje amerikietis sužaidė vos ketverias rungtynes, per kurias aikštėje praleisdavo po 28 minutes, pelnydavo po 13,2 taško, atkovodavo po 6,7 atšokusio kamuolio, atlikdavo po 2,5 rezultatyvaus perdavimo bei rinkdavo po 16 naudingumo balų.


Paskutinioji stotelė 2014-2015 metų sezone žaidėjui buvo Venesuela, kurioje jis vilkėjo „Gigantes“ klubo marškinėlius. Šalies pirmenybėse jis sužaidė šešerias rungtynes, per jas rinkdavo po 8 taškus, atkovodavo po kiek daugiau nei 3 kamuolius ir rinkdavo po 9 naudingumo balus. Šiuos rodiklius krepšininkas pasiekdavo per 19 minučių.

Aukštaūgis NKL pirmenybėse debiutuos jau šį penktadienį, kai namų arenoje palangiškiai priims Kauno „Žalgirio“ dublerius.

Gražiausias NKL savaitės epizodas – D.Keburio blokas

02.12.2015

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos atstovo Deivido Keburio blokas tapo gražiausiu NKL aštuntosios savaitės epizodu. Šis krepšininkas savaitgalio rungtynėse nubaudė Šakių „Vyčio“ atstovą Ernestą Serkevičių.

Antrąją gražiausių epizodų vietą užėmė Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ aukštaūgis Paulius Vaitiekūnas, galingai sudrebinęs krepšį, o trečioje pozicijoje – itin efektyviai trumpą atkarpą sužaidęs Dovydas Redikas.

Visas dešimtukas:

„Vytis“ ilgam neteko Manto Virbalo

01.12.2015

Praretėjo Šakių „Vyčio“ komandos priekinė linija. Kojos traumą patyrusiam Mantui Virbalui buvo atlikta operacija, po kurios puolėjas sportuoti negalės beveik tris artimiausius mėnesius.

„Padėsime Mantui tuo, kuo galėsime. Vis tik kyla abejonių, ar jis išvis galės padėti komandai šį sezoną“, – sakė „Vyčio“ ekipos vadovas Vytautas Strokas.

Virbalas „Vytį“ papildė jau prasidėjus sezonui, tačiau dėl traumos sužaidė vos ketverias rungtynes.

27 metų 202 cm ūgio puolėjas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse per 16 minučių rinko po 6,5 taško, atkovodavo po 3,8 atšokusio kamuolio ir blokuodavo po 1 metimą.

Praėjusią savaitę Šakių ekipos aukštaūgių grandį papildė Vidmantas Sragauskis, galėsiantis kompensuoti Virbalo netektį.

T.Galeckas: „Jei matau, kad galiu įmesti pats, tai ir darau“

01.12.2015

21-erių Tomas Galeckas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) batalijose dalyvauja jau 5 sezoną. Pagrindinis Vilniaus „Perlo-MRU“ (9-7) įžaidėjas neslepia, kad šiemet kaip niekada anksčiau jaučia trenerių pasitikėjimą ir stengiasi jį pateisinti solidžiu žaidimu.

183 cm ūgio gynėjas per mačą vidutiniškai renka 8 taškus, atlieka 5 rezultatyvius perdavimus (daugiausiai lygoje), perima ir atkovoja po 2 kamuolius.

Rezultatyviausias rungtynes Galeckas sužaidė praėjusį šeštadienį, kai į Palangos „Palangos“ (10-6) krepšį įmetė 15 taškų. Geriausiai skirstyti kamuolius jam sekėsi spalio 17-ąją. Tuomet mače su NKL čempionais Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkais įžaidėjas atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Sunkiai įsibėgėję „Lietuvos ryto“ dubleriai per paskutines 8 rungtynes šventė 7 pergales ir šiuo metu su Jonavos „Petrochema-Dextera“ (9-7) ekipa turnyrinėje lentelėje dalijasi 5-6 vietas. Pastarosios ekipos santykius aiškinsis jau artėjantį penktadienį, o šeštadienį sostinės krepšininkai namie priims ant kulnų lipančius Telšių „Telšius“ (8-8).

– Kurį laiką negalėjote žaisti dėl patirtos traumos. Kaip jaučiatės dabar? – oficialus „Perlo-MRU“ puslapis paklausė Galecko.
– Spalį mače su Kauno „Žalgiris-2“ ekipa nesėkmingai pastačiau koją ir kelis nemaloniai „suvaikščiojo“. Iš pradžių traumatologai sakė, kad raiščiams ir meniskui nieko nenutiko, tačiau nutariau dėl visa ko išsitirti išsamiau. Po magnetinio rezonanso paaiškėjo, kad nerimauti tikrai nėra ko – tai tebuvo patempimas ir šiokių tokių skysčių sankaupa. Dabar jau tikrai jaučiuosi pilnai atsigavęs.

– Savo rankose laikote žaidimo gijas. Ar treneriai labai apkrauna galvą deriniais ir įvairiomis schemomis?
– Žinoti reikia tikrai daug. Vis tik įžaidėjo rolė yra viena svarbiausių komandoje. Jis turi valdyti komandą, sustatyti komandos draugus į konkrečias vietas, išryškinti jų privalumus. Kol kas tai sekasi daryti neblogai. Dar vasarą žinojau, kad komandoje būsiu pagrindinis įžaidėjas ir tam nusiteikiau.

– Rezultatyvių perdavimų sektoriuje esate nepralenkiamas visame NKL čempionate. Kas jums smagiau – pelnyti taškus ar atlikti perdavimą?
– Smagūs abu dalykai. Jeigu matau, kad komandos draugas yra geresnėje pozicijoje negu aš, visada jam atiduosiu perdavimą. Jeigu matau, kad galiu įmesti ir pats, tai ir darau.

– Rungtynėse prieš buvusią savo komandą Molėtų „Ežerūną-Karį“ perėmėte net 5 kamuolius,vidutiniškai tai darote 2 kartus per mačą. Mėgsti ir šį žaidimo elementą?
– Stengiuosi tuos kamuolius kažkaip krapštyti. Gynyboje po derinio „2 prieš 2“ tenka likti prie aukštesnio žmogaus, varžovai bando per mane permesti kamuolį ir jiems atrodo, kad viskas paprastai pavyks, nes aš „mažiukas“ (juokiasi). Stengiuosi žaisti greitai ir gudriai visose situacijose. Mano pozicijos žaidėjai privalo būti aktyvūs gynyboje ir vogti kamuolius.

– Tai yra 5 jūsų sezonas NKL. Ar galite jį vertinti kol kas kaip geriausią iš visų?
– Manau, taip. Anksčiau kitose komandose savo minutes turėdavau sunkiai išsikovoti, o čia jaučiu pasitikėjimą nuo pat sezono pradžios. Tai tiesiogiai atsiliepia mano žaidimui.

– Koks yra „Perlo-MRU“ braižas? Ar jis kinta laikinai prie ekipos vairo stojus Mindaugui Sakalauskui?
– Kol savo gretose turėjome Edviną Jezukevičių, tol bandėme dažniau žaisti baudos aikštelėje. Dabar jis išvyko į Alytaus „Dzūkiją“, o likusiems aukštiems žmonėms Domantui Pipirui ir Rimantui Dauniui geriau sekasi žaisti „iš aukščiau“, todėl dabar daugiau atakuojame veidu į krepšį. Nemanau, kad Sakalauskas į žaidimą įnešė kardinalių naujovių, nes su Arvydu Gronskiu dirbome nuo rugpjūčio ir visi jau žino savo vietas. Pats Sakalauskas treniruočių metu stengiasi išlaikyti padarytą įdirbį ir tai jam sekasi.

– Per rungtynes praleidžiate vidutiniškai po 72 taškus. „Lietuvos rytas“ varžovams leidžia įmesti gerokai daugiau. Gal galėtumėte duoti vyrams auksinį patarimą dėl kibios gynybos?
– Dar tikrai nesu pasiekęs tokio lygio, kad galėčiau žarstyti patarimus tokių komandų žaidėjams. Gynyboje tiesiog reikia atsiduoti 100 procentų ir visomis išgalėmis neleisti varžovams pelnyti taškų. Manau, tokio aukšto lygio krepšininkai tą žino puikiai (šypsosi).

– Kaip atgaunate jėgas po varginančių penktadienio rungtynių prieš šeštadienio turą?
– Paslapčių nėra. Po rungtynių nevaikštome po miestą, nesilankome kavinėse, grįžtame namo, normaliai pavalgome ir einame ilsėtis. Tokiu atveju kitą dieną jaučiamės gana normaliai, padarome gerą apšilimą ir žaisti nėra taip sunku. Toks tas NKL tvarkaraštis ir prie to reikia prisitaikyti.

– Kaip vertinate šį sezoną sirgalių sukuriamą atmosferą MRU salėje?
– Salė beveik visada būna pilna. Tuo džiaugiamės mes, žaidėjai, ir klubo vadovai. Labai smagu žaisti tokioje atmosferoje.

– Galbūt „Perlo-MRU“ rungtynes būtų galima rengti ir „Lietuvos ryto“ arenoje?
– Būtų labai puiku! Aišku, tai priklauso nuo vadovų ir arenos užimtumo tvarkaraščio, bet esant galimybei būtų tikrai šaunu ten sužaisti.

– Artėjančio savaitgalio prognozė – kas bus svarbiausia norint laimėti?
– Kaip visada, reiks aršios gynybos, bet negalima užmiršti puolimo, nes vien gindamasis nelaimėsi. Treneris sustyguos žaidimą ir viskas bus gerai (juokiasi).

E. Aniulis: „Tikiuosi pavyks atlikti ir trigubą dublį“

01.12.2015

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) dalyvė Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ ekipa tęsia kovą dėl vietos pirmajame turnyro lentelės septintuke, kuris garantuoja patekimą stipriausių komandų grupę antrajame pirmenybių reguliaraus čempionato etape.

Po praėjusio savaitgalio kovų pergalę ir pralaimėjimą patyrę Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai turnyre dalinasi 5-6 vietas kartu su tiek pat pergalių ir pralaimėjimų turinčia Vilniaus „Perlo-MRU“  (9-7) ekipa.

Sostinės klubas bei dviem pergalėmis mažiau turintys Joniškio „Delikateso“ krepšininkai – būsimi jonaviečių varžovai artėjančiose savaitgalio rungtynėse.

Apie praėjusio savaitgalio rezultatus, laukiančias kovas bei asmeninį pasirodymą tinklalapiui „jsk.lt“ mintimis pasidalino „Petrochemos-Dexteros“ įžaidėjas Evaldas Aniulis, kuris šeštadienio pergalingose rungtynėse su „Šilute“ (84:67) buvo vienas naudingiausių komandoje bei vos nesurinko trigubo dublio.

– Savaitgalį Jonavos ekipa sužaidė dvi skirtingas rungtynes. Telšiuose - pralaimėjimas, namuose - pergalė. Ko pritrūko iki pergalės svečiuose?
– Telšiuose nerodėme kaip treneris sakė „savo tikrojo veido“. Buvome minkšti, nors nežaidėme labai blogai. Visas rungtynes vyko atkakli kova, o susitikimo gale telšiškiai buvo kiek tikslesni ir šventė pergalę.

– Rungtynėse su Šilute komanda iškovojo puikią pergalę. Kokias jos priežastis įvardintum?
– Rungtynėse su „Šilute“ norėjome reabilituotis po nesėkmės, tad buvome užsivedę ir energingi. Sezono pradžioje patyrėme skaudų pralaimėjimą Šilutėje, tad norėjosi atsirevanšuoti. Žinojome jų silpnąsias vietas kuriomis ir pavyko pasinaudoti.

– Jonavos ekipa pastaruoju metu įrodo galinti ne tik gerai gintis, bet ir pulti, ar tai pagerėjusio tarpusavio supratimo priežastis? Kitos priežastys?
– Kai apsigini lengviau ir užpulti. Daug kas priklauso nuo varžovo, kokią gynybos sistemą būna parinkę tam tikrų rungtynių metu. Aišku, mes jau ne vienerius metus žaidžiame kartu  ir tas savitarpio supratimas duoda savų vaisių.

– Komanda su „Šilute“ suorganizavo puikią puolimo atkarpą 18:0. Ar tai galima pavadinti geriausia komandos sezono atkarpa?
– Nesinorėtų iškelti virš visko vienerių rungtynių vienos atkarpos. Aišku džiugu, bet turime ir toliau žaisti susikaupę visas 40 minučių, nes kartais tokios atkarpos padaro ir meškos paslauga.

– Rungtynėse su Šilute vos nepasiekei trigubo dublio (8 tšk, 8 atk. kam., 8 rez. perd.) Ar pats jauti, kad tavo žaidimo kreivė kyla į viršų?
– Tikiuosi kitą kartą pavyks atlikti ir trigubą dublį. Na, o aš jaučiuosi gerai, manau, judu tinkama linkme.

– Šį savaitgalį laukia dvikovos su Vilniaus „Perlu-MRU“ ir Joniškio „Delikatesu“. Ką gali pasakyti apie šias ekipas po pirmojo rato susitikimų?
– Žaisime prieš savo kaimynes turnyro lentelėje. Stengsimės jas įveikti bei neužleisti pozicijų.

Kalbant apie varžovus, „Perlas-MRU“ atrodo surado savo žaidimą ir tampa kietu riešutėliu visoms. „Delikatesas“ žaidžia  daug rungtynių vos penkiese, bet niekam lengvų taškų nedalina. Laukia įdomios ir atkaklios kovos.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports