Dovydas Giedraitis: „Atvykęs į Molėtus labai jaudinausi“

20.01.2017

Praėjusią savaitę naudingiausiu Mezon-NKL pirmenybių žaidėju buvo pripažintas pirmenybėse plačiai nuskambėti dar nespėjęs veidas.

Juo tapo trečias jauniausias pirmenybių krepšininkas – šešiolikmetis Dovydas Giedraitis, kuris tik gruodžio mėnesį persikėlė į Molėtų „Ežerūno“ komandą.

Už jį visame čempionate nežymiai jaunesni tik tais pačiais metais gimę Kauno „Žalgirio“ dublerių žaidėjai – Vladimiras Markoveckis ir Giedrius Bergaudas.

Itin solidžiai Giedraitis pasirodė rungtynėse su Joniškio „Delikatesu“ kuriose per 35 minutes pelnė 20 taškų (7/10 dvit., 1/4 trit., 3/8 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko 26 naudingumo balus.

Šešiolikmečio vedama Molėtų komanda namuose pasiekė kiek netikėtą pergalę ir „Delikatesą“ parklupdė 80:79.

„Šis laimejimas man rodo, kad kažką darau teisingai ir einu teisingu keliu, bet tai nereiškia, kad jau galiu sustoti dirbti. Dar reikia įdėti daug darbo ir pastangų“, – tinklalapiui „nklyga.lt“ pasakojo Giedraitis.

Jaunasis krepšininkas Molėtų komandos marškinėlius pasimatavo iškart po žaidimo Moksleivių krepšinio lygoje (MKL), tačiau nepanašu, kad debiutinis sezonas NKL čempionate jam būtų labai sudėtingas.

Priešingai, žaidėjas vidutiniškai per rungtynes pelno po 14,4 taško, atkovoja po 3,4 kamuolio ir atlieka po 5 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, Giedraitis pripažino, kad pirmosiomis dienomis Molėtuose jam lengva nebuvo.

„Atėjęs į komandą tiesiog dariau tai, ką geriausiai moku ir stengiausi įgyti jų pasitikėjimą. Pačioje pradžioje nebuvo lengva, gavus žaidėjų pasitikėjimą, mes puikiai susibendravome“, – pasakojo Giedraitis.

190 cm ūgio krepšininkas neslepia, kad naudingiausio savaitės žaidėjo titulas jam yra tarsi paskatinimas dirbti toliau. Dirbti ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir už jos ribų, kadangi grumiantis su vyrais Giedraičiui kyla ir fizinių sunkumų.

„Pradžioje, ne vienose rungtynėse labai jaudinausi, bet po to po truputį įsivažiavau į savo ir komandos žaidimą ir, manau, kad dabar sekasi gerai, tačiau sunkiausia yra fiziškai atstovėti prieš varžovą“, – pasakojo Giedraitis.

„Perlas“ pasikvietė P.Pošką, KTU atsisveikino su A.Kavaliausku

20.01.2017

Prieš Mezon-NKL savaitgalio dvikovas įvyko pokyčiai dviejose pirmenybių komandose. Vilniaus „Perlas“ nusprendė pasikviesti Paulių Pošką, o Kauno KTU atsisveikino su Aidu Kavaliausku.

17-os metų 203 cm ūgio Poška šį sezoną pradėjo Vilniaus „Lietuvos ryto-2“ komandoje ir RKL lygoje vidutiniškai per 25 minutes pelnydavo po 9,5 taško, atkovodavo po 6,5 kamuolio, atlikdavo po 2,3 rezultatyvaus perdavimo, perimdavo po 1,4 kamuolio, blokuodavo po 1,1 metimo ir rinkdavo po 11,5 naudingumo balo.

Jis praėjusią savaitę su „Lietuvos ryto“ komanda dalyvavo Eurolygos jaunių atrankos turnyre Kaune ir vidutiniškai per 22,5 minutės pelnydavo po 6,5 taško, atkovodavo po 5 kamuolius, atlikdavo po 1,3 rezultatyvaus perdavimo, blokuodavo po 1 metimą ir rinkdavo po 6,8 naudingumo balo.

Tuo metu KTU komandą paliekantis 21-erių metų 185 cm ūgio Kavaliauskas išvyko studijuoti į Jungtines Amerikos Valstijas, kur prisijungs prie NCAA pirmenybių „Fairfield University“ komandos.

NKL vidutiniškai per 24 minutes jis pelnydavo po 8 taškus, atlikdavo po 4,8 rezultatyvaus perdavimo, atkovodavo po 3,3 kamuolio ir rinkdavo po 11,9 naudingumo balo.

„Nafta-Uni-Akvaservis“ triumfavo Raseiniuose

19.01.2017

Po pralaimėjimo Marijampolėje Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (21-8) reabilitavosi Raseiniuose. Uostamiesčio klubas svečiuose 85:75 (28:23, 23:20, 17:16, 17:16) susitvarkė su vietos „Rasų“ (18-10) komanda ir šventė 21-ąją pergalę.

Klaipėdos komanda atitrūko antrajame kėlinyje, kuomet po devynių iš eilės svečių pelnytų taškų, jų persvara pasiekė dviženklę ribą (37:27).

Vėliau aikštelės šeimininkai keletą kartų dar buvo priartėję iki vienženklio atstumo, tačiau rungtynių eigos galutinai perlaužti jie nesubebėjo.

Nugalėtojus į priekį vedė 29 taškus (5/8 dvit., 6/7 trit., 1/1 baud. met.) pelnęs Viktoras Chodosovskis. Jis taip pat atkovojo 6 kamuolius.

„Rasai“: Andrius Aleksandrovas 20, Tomas Galeckas 13, Šarūnas Beniušis ir Evaldas Aniulis po 12.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Viktoras Chodosovskis 29, Džiugas Slavinskas 15, Benas Bagdonavičius 13.

Marius Kiltinavičius: „Mūsų tikslas – vyti šalin mintį apie atsipalaidavimą“

19.01.2017

Pergale antrąjį reguliariojo Mezon-NKL sezono etapą pradėję Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai jau šį savaitgalį kils į dar du sudėtingus mačus.

Penktadienį sūduviečiai vyksta į Vilnių, kur jų laukia akistata su vietos „Perlu“, o šeštadienį namuose vyks Suvalkijos derbis, kur Mariaus Kiltinavičiaus kariauna priims Šakių „Vyčio“ komandą.

Pastaroji komanda kol kas rungtyniauja kamuojama problemų. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę Virginijaus Sirvydžio kariauna rungtyniavo vos šešiese. Tiesa, Marijampolės klubo krepšininkai atsipalaiduoti prieš pažeistus varžovus neketina.

„Žmogui tokioje situacijoje gali ateiti mintis, kad galbūt bus lengviau. Mūsų reikalas ir tikslas yra šią mintį vyti lauk bei priimti mintį, kad reikės maksimalių pastangų“, – sakė treneris Kiltinavičius.

– Treneri, „Vytis“ šiuo metu yra kamuojamas problemų, kokios jūsų mintys apie šią komandą?
– Kova su Vyčiu visada yra įdomi. Yra tokių rungtynių aktualumas. Mes nežinome jų situacijos, kiek „Vyčio“ žaidėjų bus sveiki. Vis tik mes ruošiamės rungtynėms su pilna komanda. Kartais sužeistas žvėris yra pavojingesnis.

– Penktadienį laukia kova ir su „Perlo“ komanda.
– „Perlas“ yra labai ambicinga komanda, kuri namie žaidžia labai gerai. Jie kiekvieną kartą nori kažką įrodyti, turi indivitualiai stiprių žaidėjų, darbšti komanda, todėl tai yra įdomi komanda.

– Kaip vertinate savo komandos sportinę formą?
–Viskas gerai. Aš dabar esu patenkintas, kadangi komanda yra pasiekusi gerą sportinę formą. Matau, kad mes geriau vienas kitą suprantame, tačiau mūsų laukia dar labai daug darbo. Nieko nereiškia, kad dabar mes laimime šiek tiek rungtynių iš eilės, visada visuose aspektuose matai, kur galima labiau padirbėti.

– Ši komanda turi būtį talentingų vaikinų, tačiau tarp jų ryškiai šviečia jaunieji Domantas Vilys ir Margiris Normantas. Kokia yra jūsų nuomonė apie šiuos žaidėjus?
–Tai įdomūs žaidėjai. Pavyzdžiui, Vilys yra įdomus žaidėjas, turintis savo savybių. Margiris save jau yra parodęs, nieko jis nenustebins.

– Ne vienas vilnietis žaidė praėjusią savaitę vykusiame Eurolygos jaunių turnyre. Galbūt šis turnyras jų žaidimui turės įtakos?
– Bus matyti, gal kitiems žaidėjams bus kas nors… Pavyzdžiui, Domantas gali turėti papildomo pasitikėjimo po sėkmingo pasirodymo.

Mezon-NKL gražiausių savaitės epizodų viršūnėje – „Šilutės“ legionieriaus skrydis

18.01.2017

„Šilutės“ komandos legionierius Ulyssesas Thomasas puikiai apskaičiavo laiką ir antrojo kėlinio pabaigoje po savo dėjimo viena ranka nepaliko šanso varžovams atakuoti krepšį, o šis epizodas pripažintas gražiausiu 14-ąją Mezon-NKL pirmenybių savaitę.

Antroje vietoje liko Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ bokštas Ignas Ramašauskas, kuris sugriebė kamuolį puolime ir nenusileidęs ant parketo įkrovė jį iš viršaus nepaisant varžovo pražangos.

Trečias – kitas Klaipėdos komandos krepšininkas Džiugas Slavinskas, kuris greitoje atakoje gavo komandos draugo perdavimą ir prašokęs oponentą pasižymėjo galingu dėjimu.

Visi dešimtuko epizodai:

Naudingiausiu Mezon-NKL savaitės žaidėju tapo vienas jauniausių lygos krepšininkų

18.01.2017

Mezon-MKL pirmenybėse praėjusią savaitę nosis visiems nušluostė trečias jauniausias lygos krepšininkas – naudingiausiu savaitės krepšininku tapo Molėtų „Ežerūno“ gynėjas šešiolikmetis Dovydas Giedraitis.

Jaunasis vilnietis yra vienas jauniausių pirmenybių krepšininkų. Už jį nežymiai jaunesni tik tais pačiais metais gimę Kauno „Žalgirio“ dublerių žaidėjai – Vladimiras Markoveckis ir Giedrius Bergaudas.

Maža to, Giedraičio pasiekimu verčia stebėtis ir faktas, kad sezoną jis pradėjo rungtyniaudamas tik Moksleivių krepšinio lygos (MKL) pirmenybėse ir prie „Ežerūno“ prisijungė gruodžio pradžioje.

Tinklalapis „nklyga.lt“ apžvelgia kitus keturis krepšininkus, kurie taip pat pateko į simbolinį naudingiausių žaidėjų penketuką.

Raijonas Travellas Kelly, „Palanga“ (27 tšk., 5 atk. kam., 3 rez. perd., 32 naud. bal.)

Tik ketvirtąsias rungtynes žaidęs Kelly svariai prisidėjo, kad „Palangos“ pergalių serija būtų pratęsta. 23-ejų metų gynėjas rungtynėse su Molėtų „Ežerūnu“ per 35 minutes pelnė 27 taškus (6/9 dvit., 3/5 trit., 6/8 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 32 naudingumo balus.

Šį susitikimą palangiškiai namie laimėjo 91:83 ir šventė trečią pergalę iš eilės.

Medas Kuprijanovas, KTU (9,5 tšk., 4 atk. kam., 4,5 rez. perd., 23,5 naud. bal.)

Debiutinį sezoną Mezon-NKL čempionate žaidžiantis Kuprijanovas praėjusį savaitgalį sužaidė sėkmingiausias karjeros rungtynes. Rungtynėse su Jonavos sporto klubu puolėjas per 31 minutę pelnė 15 taškų (4/4 dvit., 0/1 trit., 7/8 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 30 naudingumo balų.

Tiesa, verta pastebėti, kad šis dvidešimtmečio krepšininko pasirodymas buvo atliktas rungtynėse, kurių pabaigoje aikštelėje liko vos du JSK krepšininkai.

Brianas Wanamakeris, „Šilutė“ (15 tšk., 6,5 atk. kam., 2,5 rez. perd., 22 naud. bal.)

Jeigu antrojo rato pradžia ir susitikimas su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komanda jam nenusisekė, tai rungtynės su „Telšiais“ Wanamakeriui tapo sėkmingiausiomis šį sezoną. Amerikietis per 31 minutę pelnė 20 taškų (3/5 dvit., 2/2 trit., 8/8 baud. met.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 35 naudingumo balus.

Wanamakeris labiausiai prisidėjo prie to, kad šilutiškiai namuose triumfuotų prieš pajėgią „Telšių“ komandą – 92:70.

Aurimas Kieža, „Sūduva-Mantinga“ (19 tšk., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 23 naud. bal.)

Šeštadienį vykęs Mezon-NKL lyderių mūšis savo eiga tokio toli gražu nepriminė, o prie to svariai prisidėjo „Sūduvos-Mantingos“ veteranas Aurimas Kieža. Marijampolietis aukštaūgis puldamas krepšį nesunkiai maudė visą uostamiesčio ekipos priekinę liniją bei pasižymėjo universalumu, atlikdamas daugiausiai rezultatyvių perdavimų šiose rungtynėse (6) bei užfiksuodamas asmeninį sezono rekordą.