„Šilutė“ nutraukė penkių pralaimėjimų seriją

06.11.2015

Pirmąją pergalę po penkių pralaimėjimų iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Tomo Lekūno vedama „Šilutė“ (4-6), kuri 80:58 (18:21, 17:13, 18:12, 12:27) po ilgosios pertraukos sutriuškino Kauno „Žalgirio“ (5-4) dublerius.

Trečiojo kėlinio viduryje po Pauliaus Valinsko taiklaus dvitaškio svečiai dar pirmavo šešias taškais (43:37), tačiau Aurelijus Pukelis pelnė po penkis taškus, šeimininkai laimėjo „sausą“ atkarpą 10:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai (47:43).

Ketvirtąją kėlinį tritaškiu pradėjęs Edvinas Alunderis padidino „Šilutės“ pranašumą iki dviženklio skaičiaus (56:46). Tada jauniesiems žalgiriečiams nebepavyko sustabdyti įsibėgėjusių šilutiškių, kurių persvara kėlinio pabaigoje perkopė 20-ies taškų ribą (75:55).

Puikiai „Šilutės“ gretose žaidė Tomas Lekūnas, kuriam iki trigubo dublio pritrūko dviejų rezultatyvių perdavimų. Jis per 37 minutes pelnė 22 taškus (6/9 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 4/7 baudos), atkovojo 12 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, 2 sykius prasižengė ir 2 kartus suklydo.

„Šilutė“: Tomas Lekūnas 22 (12 atk. kam., 8 rez. perd.), Deividas Kumelis 16 (9 rez. perd.), Ignas Vaitkus 15, Edvinas Alunderis 10, Aurelijus Pukelis 9.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 12, Laurynas Birutis 11, Paulius Valinskas 10.

„Sūduva-Mantinga“ nepasigailėjo „Palangos“ krepšininkų

06.11.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (8-1) Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse iškovojo lengvą pergalę. Suvalkijos sostinės ekipa savų sirgalių akivaizdoje 106:63 (25:21, 28:20, 27:13, 26:13) nepaliko vilčių „Palangos“ ekipai (6-3).

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai pergalę šventė net ir be dviejų svarbių komandos žaidėjų Gintauto Matulio ir Dovio Bičkauskio – abu krepšininkai trečiadienio treniruotės metu pasitempė čiurnas ir šias rungtynes privalėjo praleisti.

Atkakli kova aikštelėje virė iki antrojo kėlinio vidurio, tačiau vėliau Suvalkijos sostinės ekipa spurtavo 15:0 ir paskutines 3 minutes į savąjį krepšį nė taško nepraleidę šeimininkai ilsėtis patraukė turėdami dviženklį pranašumą (53:41).

Skirtumą iki vienženklio palangiškiai sugebėjo sumažinti tik trečiojo kėlinio viduryje, kuomet po Beno Vaitulionio tritaškio komandas skyrė devyni taškai (61:52). Vis tik netrukus „Sūduva-Mantinga“ ir vėl sukaustė varžovus geležine gynyba – per likusias 5 minutes Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai sugebėjo pelnyti vos 2 taškus, o marijampoliečių persvara tapo neginčijama (80:54).

„Palangos“ priekinė linija šiose rungtynėse buvo visiškai bejėgė. Svečiai kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo net 23-53. Įdomu tai, kad po pirmosios rungtynių pusės savo sąskaitoje 10 atkovotų kamuolių turėjęs „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Paulius Vaitiekūnas šioje kategorijoje vienas pranoko visą varžovų komandą (8).

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža (8 atk. kam.) ir Tautvydas Kliučinykas (5 rez. perd.) po 18, Paulius Vaitiekūnas (13 atk. kam.) ir Donatas Sabeckis (8 atk. kam. ir 6 rez. perd.) po 16, Marius Valukonis ir Rokas Stankevičius po 11.

„Palanga“: Mindaugas Reminas 18 (6/7 trit.), Povilas Šakinis 13, Matas Jucikas 10.

„Neptūnas“ skolina R.Nacių NKL čempionams

06.11.2015

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionė Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservio“ ekipa prieš devintojo turo rungtynes sulaukė pastiprinimo. Prie komandos prisijungė iš Klaipėdos „Neptūno“ atvykęs Raidas Nacius.

Sezono pradžią „Neptūne“ praleidęs 23-ejų metų puolėjas aikštėje pasirodė tik vieneriose „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato rungtynėse.

Jis susitikime su Kėdainių „Nevėžiu“ rungtyniavo 9 minutes, per kurias pelnė 3 taškus ir atkovojo 3 kamuolius.

Nacius „Naftos-Uni-Akvaservio“ komandoje galės debiutuoti jau penktadienį, mače Jonavos „Petrochema“.

NKL čempionai šiuo metu su 3 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais užima dešimtąją vietą.

K.Brusokas: „Prieš kiekvieną mačą mūsų galvose tik viena mintis – turime pasiimti pergalę“

05.11.2015

Šakių „Vyčio“ komanda pastaruoju metu net tik yra atradusi puikų pergalių receptą, bet ir gali pasidžiaugti savo gretose turėdama individualius šou kurti galinčius žaidėjus.

Vienas tokių – aukštaūgis Karolis Brusokas, Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) neturintis lygių pagal atkovojamus kamuolius. Puolėjas vidutiniškai pelno po 11,1 taško, atkovoja po 10,3 kamuolio bei renka po 20,1 naudingumo balo.

K.Brusokas pasidalino mintimis apie pirmąjį sezono etapą, padidėjusią motyvaciją, artimiausias dvikovas ir grėsmingiausius varžovus po krepšiais.

– Prabėgo pirmasis sezono mėnuo. Kokios nuotaikos?
– Viskas – labai gerai. Po truputį atrandame susižaidimą, vis geriau suprantame vienas kitą. Tą matome ir rungtynėse, nes iškovojome penkias pergales iš eilės. Judame teisinga linkme, tereikia tai išlaikyti.

– Ko gero po penkių pergalių iš eilės motyvacija laimėti tik didėja?
– Yra tikrai smagu. Prieš rungtynes rūbinėje sakome vienas kitam, kad neturime sustoti, turime kartelę kelti vis aukštyn ir įrodyti tiek žiūrovams, tiek varžovams, jog esame stiprūs ir su mumis visiems bus labai sunku. Prieš kiekvieną mačą mūsų galvose yra tik viena mintis – turime pasiimti pergalę.

– Kokį įspūdį palieka artimiausi „Vyčio“ varžovai – Joniškio „Delikatesas“ ir Kauno „Žalgiris-2“?
– Abi komandos yra stiprios, tačiau skirtingos. „Delikatesas“ – labiau patyrusi ekipa, o „Žalgirio“ dubleriuose yra daug jaunimo. Ko gero Joniškio komanda labiau remsis protu ir patirtimi, o kauniečiai naudosis jaunyste, kovingumu bei prieš mus, šiek tiek vyresnius, norės įrodyti pranašumą. Abejos rungtynės bus tikrai sunkios.

– Kokie gali būti „Vyčio“ pranašumai prieš šiuos varžovus?
– Mes esame pergalių kelyje ir stengsimės jį pratęsti. Nors susibūrėme vos prieš pusantro mėnesio, esame gana gerai susižaidę vienas su kitu, gerai matome aikštę ir komandos draugus joje. Kovoje su „Žalgirio“ dubleriais šiek tiek didesnė patirtis bus mūsų pliusas, o rungtynėse su „Delikatesu“ ko gero turėsime didesnį norą laimėti.

– Šiuo metu esate geriausias lygos kovotojas dėl atšokusių kamuolių. Tokie pasiekimai džiugina?
– Nesureikšminu to (Juokiasi). Tiesiog stengiuosi saugoti kamuolius tiek puolime, tiek gynyboje, nes manau, kad kiekvienas kamuolys gali kainuoti ne tik taškus, bet kartais ir pergalę. Noriu padėti komandai, suteikti jai šansus rinkti taškus, o esu pirmas ar antras lygoje, nėra svarbu. Kova dėl atšokusių kamuolių yra vienas mėgstamiausių mano krepšinio elementų.

– Su kuriuo varžovu šį sezoną buvo sunkiausia grumtis po krepšiais?
– Kiekviename mače nėra lengva, nes kartais man trūksta ir ūgio, ir svorio. Tačiau ypatingai sunku buvo su Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ aukštaūgiais ir „Telšių“ puolėju Audriumi Maneikiu.

Sugintas grįžta į „Perlą-MRU“

04.11.2015

Turnyrinės lentelės gale žengianti Vilniaus „Perlo-MRU“ ekipa sulaukė patyrusio krepšininko pastiprinimo. Sostinės klubas pranešė, jog į komandą sugrįžo dvimetrinis puolėjas Remigijus Sugintas.

28-erių metų krepšininkui MRU sporto salės lankai nebus svetimi, kadangi pastaruosius dvejus metus Sugintas gynė būtent šios komandos garbę.

Praėjusį sezoną vilnietis aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 21 minutę, per kurią pelnydavo po 9,3 taško, atkovodavo po 4,8 atšokusio kamuolio bei atlikdavo po 1,2 rezultatyvaus perdavimo.

Didžiąją savo karjeros dalį Sugintas praeido būtent Vilniaus ekipose. Be „Perlo-MRU“, jis taip pat yra gynęs „Statybos“ bei „Š.Marčiulionio KA-Twomeno“ komandų garbę.

Krepšininkas turės neblogas galimybes į buvusią komandą grįžti pergalingai, kadangi Arvydo Gronskio auklėtiniai šį penktadienį išvykoje susitiks su turnyrinės lentelės kaimyne Panevėžio „Lietkabelis-2“ komanda.

„Aš ar jis“: Gintautas Matulis prieš Dovį Bičkauskį

02.11.2015

Du Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ startinio penketo žaidėjai Gintautas Matulis ir Dovis Bičkauskis susikirto, kuris yra geresnis. Krepšininkai trumpai atsakinėjo į pateiktus klausimus apie krepšinį, kulinariją, šokius, muziką bei emocijas.

Nuotaikingame vaizdo įraše Matuliui ir Bičkauskiui buvo išdalintos lentelės su užrašais „jis“ ir „aš“. Pateikus klausimą, abu krepšininkai į jį privalėjo atsakyti pakeliant atitinkamą lentelę.

„Sendos (Domanto – aut. past.) anekdotai yra juokingiausi. Iškvaršina galvą“, – atsakydami į klausimą apie humoro jausmą sarkazmo neslėpė abu žaidėjai.

„Kompiuteris „Sega“ ir viskas. Baigėsi mano žaidėjo pasirodymas“, – Bičkauskio pranašumą kompiuterinių žaidimų srityje pripažino Matulis.

Taip pat žaidėjai sutiko su nuomonėmis, jog Bičkauskis yra pajėgesnis kilnojant svarmenis, atakuojant iš trijų taškų zonos, turi geresnį muzikos skonį ir yra didesnis karštakošis, tačiau pripažinta, jog Matulio gaminamas maistas yra skanesnis.