T.Kliučinykas: „Labai norėjome atsigriebti už vakarykštį pralaimėjmą“

17.10.2015

Tautvydas Kliučinykas sužaidė geriausias šio sezono rungtynes, o Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ susitikimo pabaigoje 79:64 privertė pasiduoti Jonavos „Petrochemą-Dexterą“ ir Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse įsirašė penktąją pergalę.

Suvalkijos sostinės komandos gynėjas aikštelėje praleido 37 minutes, per kurias pelnė 19 taškų (7/9 dvit., 1/8 trit., 2/3 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

„Silpnų varžovų nėra. Mums visos komandos yra pajėgios ir rungtynėse privalome atiduoti visas jėgas“, – po mačo teigė rungtynėse su Jonavos klubu 19 taškų pelnęs krepšininkas.

– Tautvydai, kuo šiandien buvote pajėgesni už varžovus? – suduva-mantinga.lt po rungtynių paklausė Kliučinyko.
– Šiandien mes buvome rimtai nusiteikę ir labai norėjome atsigriebti už vakarykštį pralaimėjimą „Telšių“ komandai. Gerai dirbome gynyboje, o taip pat norėjome padaryti dovaną Gintautui Matuliui ir Aurimui Kiežai (šį savaitgalį abiems krepšininkams gimė sūnūs – aut. past).

– Šiandien buvote rezultatyviausias savo komandos žaidėjas. Kokios priežastys lėmė gerą jūsų žaidimą?
– Taip, su Jonavos klubu man dažniausiai sekasi žaisti. Kita vertus, šiandien žaidžiau 37 minutes. Kai tiek laiko praleidi aikštelėje, privalai pelnyti daugiau taškų.

– Ar buvo netikėta tai, kad šios dienos rungtynių pradžioje susidūrėte su varžovų spaudimu?
– Iš tikrųjų, jautėmės neblogai. Mes patys treniruočių metu dirbame su spaudimu, todėl viską gerai žinome ir esame tam pasiruošę.

– Vakar Mažeikiuose žaidėte net 41 minutę. Kaip jautėtės prieš šios dienos rungtynes?
– Jautėsi didesnis fizinis krūvis. Taip pat šiuo metu šiek tiek sirguliuoju, todėl nebuvo lengva žaisti.

– Šiandien „Sūduvos-Mantingos“ gretose nerungtyniavo traumuoti Ignas Daukšys ir Dovis Bičkauskis. Kaip manote, kokią įtaką jūsų komandos žaidimui daro šių žaidėjų netektys?
– Labai didelę. Ir Donatas Sabeckis ir aš turėjome žaisti visas rungtynes, nebuvo rotacijos, todėl taip žaisti yra daug sunkiau, o ypač, kai žaidžiame dvejas rungtynes iš eilės.

Dublerių dvikovoje NKL – jaunųjų žalgiriečių triumfas

17.10.2015

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pečius surėmė dublerinės dviejų LKL klubų ekipos. Pergalę šventė Kauno „Žalgiris-2“ (3-3), kurie svečiuose 73:65 (27:26, 14:7, 17:20, 15:12) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelis-2“ (1-5).

Kauniečiai visiškai dominavo baudos aikštelėje ir atkovojo net 43 kamuolius, kuomet šeimininkai tik 27.

Panevėžiečiai tik kiek geriau metė tritaškius – 55 proc. prieš 42 proc.

„Žalgiris-2“: Paulius Valinskas 14, Martynas Sajus 12, Regimantas Miniotas (12 atk. kam.) ir Kristupas Žemaitis po 10.

„Lietkabelis-2“: Tomas Rimša 15, Audrius Stašaitis 12, Tadas Buinauskas ir Darius Marcinkevičius 10.

E.Šeškus buvo arti trigubo dublio, bet pergalę šventė „Palanga“

17.10.2015

Penktąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje iškovojo „Palangos“ (5-1) komanda, kuri namuose 93:86 (24:22, 20:19, 31:22, 18:23) įveikė Raseinių „Rasų“ (2-4) krepšininkus.

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje. Jo pradžioje po Edvino Šeškaus taškų „Rasai“ sumažino deficitą iki minimalaus (43:44), tačiau tuomet „Palanga“ atsakė atkarpa 29:15 ir įgijo 15 taškų persvarą (73:58).

Ketvirtojo kėlinio viduryje palangiškių pranašumas pasiekė 18 taškų ribą (85:67) ir nors per likusį laiką „Rasams“ pavyko jį sumažinti deficitą iki vienženklio, tačiau pergalę šventė „Palanga“.

Puikų individualų pasirodymą mače surengė „Rasų“ gynėjas Šeškus. Jis beveik per 40 minučių pelnė 20 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Iš viso žaidėjas surinko 33 naudingumo balus.

„Palanga“: Tadas Rinkūnas (5 rez. perd.) ir Matas Jucikas (6 atk. kam.) po 23, Aurimas Urbonas 20, Povilas Šakinis 16 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Deividas Anužis 9.

„Rasai“: Edvinas Šeškus 20 (10/15 dvit., 12 atk. kam., 8 rez. perd.), Augustinas Jankaitis 16 (6 atk. kam.), Valdemaras Savostjanovas 14, Gabrielis Motonas 12.

Virginijus Sirvydis („Palangos“ vyr. treneris): „Jeigu nuo pat rungtynių pradžios būtume kovęsi taip, kaip tai darėme Jonavoje, tai vaizdas būtų kitoks. Trečiame kėlinyje parodėme, kaip galime ir turime žaisti. Jaučiame nuovargį, žaidžiame aštuoniese, todėl rotacija yra ribota. Matas Jucikas bei Povilas Šakinis gauna daug krūvio, mums nėra lengva, bet džiugu, jog pavyko laimėti. Dabar intensyviai ieškome pastiprinimo ir artimiausiu metu jis tikrai bus.

Albertas Vilimas („Rasų“ vyr. treneris): „Visos problemos mums atsirado tuomet, kai negalėjome apsiginti vienas prieš vieną ir varžovai tuo pasinaudojo. Neminėsiu pavardžių, bet teko nubausti mūsų pagrindinius žaidėjus, kad ateityje nebūtų tokių problemų, kurios buvo šiandien. Jei žmogaus prašai, kad jis aikštelėje atliktų visą savo darbą, o jis to nepadaro, tai mes paaukojame komandos rezultatus vieno žmogaus auklėjimui. Edvinas Šeškus šiandien negavo poilsio, tai nėra geras dalykas. Esu juo patenkintas, jis žaidžia su galva ir yra aukštesnio meistriškumo žaidėjas už likusius mūsų komandos krepšininkus.

Trenerių komentarai:

Nepalūžusi „Sūduva-Mantinga“ ketvirtame kėlinyje įveikė Jonavos klubą

17.10.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (5-1) reabilitavosi po vakarykštės nesėkmės Mažeikiuose. Šiandien Marijampolės ekipa namuose 79:64 (19:12, 18:17, 19:26, 23:9) įveikė Jonavos „Petrochemą-Dexterą“ (3-3).

Šiose rungtynėse „Sūduvai-Mantingai“ jau galėjo padėti vakar sūnaus susilaukęs Aurimas Kieža, tačiau sūduviečiai vis dar vertėsi be čiurną pasitempusio Dovio Bičkauskio bei pėdos traumą besigydančio Igno Daukšio.

Pirmoje rungtynių dalyje aikštelės šeimininkai „Petrochemos-Dexteros“ krepšininkų arčiau neprisileido ir laikė saugų atstumą, o po Donato Sabeckio tritaškio prieš pat antrojo kėlinio pabaigą skelbiančią sireną, komandas skyrė aštuoni taškai (37:29).

Trečiojo kėlinio scenarijus buvo panašus ir Marijampolės klubas kontroliavo saugų pranašumą, tačiau ketvirčio pabaigoje Jonavos ekipa laimėjo atkarpą 6:0 ir prie „Sūduvos-Mantingos“ priartėjo iki minimumo (56:55).

Visų rungtynių metu nesėkmingai iš toli atakavusiems Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniams rankos atsirišo rungtynių pabaigoje – Gintautas Matulis pataikė tris tritaškius iš eilės, o Tautvydui Kliučinykui pridėjus dvitaškį, sūduviečių persvara vėl tapo dviženklė (75:64).

Per likusį laiką toko deficito „Petrochema-Dextera“ panaikinti nebespėjo ir marijampoliečiai šventė užtikrintą pergalę.

„Sūduva-Mantinga“: Tautvydas Kliučinykas 19, Donatas Sabeckis (6 rez. perd.) 18, Gintautas Matulis 15, Aurimas Kieža 12.

„Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 14, Tomas Milinskas 13, Henrikas Vorotnikovas 11.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs Jonuška vedė „Mažeikius“ į pergalę

17.10.2015

„Mažeikiai“ (6-0) ir toliau neklumpa Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Kosto Jonuškos vedini mažeikiškiai namuose 88:63 (22:15, 23:23, 22:12, 21:13) neturėjo vargo su Joniškio „Delikateso“ (2-4) krepšininkais.

Aikštės šeimininkai prieš varžovus buvo pranašesnis absoliučiai visose statistikos kategorijose, o tai puikiai atspindi ir naudingumo balai – 106 prieš 56.

„Mažeikių“ komandos naujokas Jonuška pataikė net 8 tritaškius iš 11, 3 dvitaškius iš 6 ir pelnė 30 taškų – daugiausiai karjeroje. Šilutiškis taip pat atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 2 pražangas, gavo bloką, du sykius pažeidė taisykles ir surinko 27 naudingumo balus.

„Mažeikiai“: Kostas Jonuška 30, Šarūnas Vingelis ir Evaldas Šaulys (9 atk. kam.) po 13, Darius Pakamanis 10.

„Delikatesas“: Augustas Pampikas 22, Rokas Čepanonis 11, Mantas Margis 9.

Po krepšiais karaliavę „Perlo-MRU“ krepšininkai nugalėjo klaipėdiečius

17.10.2015

Įtikinamą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Vilniaus „Perlo-MRU“ (2-4) ekipa. Jie svečiuose 81:65 (23:21, 20:17, 19:16, 19:11) nugalėjo Klaipėdos „Naftą-Uni-Akvaservis“ (2-4) krepšininkus.

Trečiojo kėlinio pradžioje po taiklių Deivido Keburio baudų metimų skirtumas sumenko iki 40:43, tačiau tuomet vilniečiai surengė spurtą 14:4 ir įgijo lemiamą persvarą rungtynėse (57:44).

Raktas į pergalę „Perlo-MRU“ krepšininkams buvo kova dėl atšokusių kamuolių, kurią laimėjo 42:25. Vilniečiai taip pat puikiai metė iš toli – 42 proc. taiklumu (12/28), o klaipėdiečiai tritaškius metė 26 proc. taiklumu (4/15).

„Perlas-MRU“: Rytis Pipiras 17, Arnas Beručka 15, Tautvydas Pipiras 14, Edvinas Jezukevičius 13, Tomas Galeckas 9 (10 rez. perd.).

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Ernestas Bružas 17, Deividas Keburys 16, Mindaugas Stašys 12, Erikas Kubilius 10.