Galingai startavę „Mažeikiai“ toliau neklumpa

10.10.2015

„Mažeikių“ (4-0) krepšininkai toliau pergalingai žygiuoja Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aikštelėse. Aloyzo Rudžio auklėtiniai šeštadienį namie 73:64 (17:3, 15:20, 22:28, 19:13) nugalėjo „Šilutės“ (3-1) ekipą.

NUOTRAUKOS.

Šeimininkai pribloškė varžovus pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 17:3 ir ėmė diktuoti sąlygas rungtynėse. Dar trečiojo kėlinio pradžioje „Mažeikiai“ pirmavo 38:23, tačiau tada „Šilutė“ pademonstravo, kad pergalės varžovams lengvai neatiduos.

Šilutiškiai spurtavo 14:0 ir sugrąžino intrigą į rungtynes (37:38). Ketvirto kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus (60:60), kai šeimininkai surezgė pergalingą atkaprą.

Darius Pakamanis pataikė tritaškį ir tai inicijavo šeimininkų spurtą 10:2. Šį spurtą tritaškiu pabaigė Elvinas Gintvainis ir mačo baigtis priešpaskutinę dvikovos minutę tapo aiški – 70:62.

„Mažeikiai“: Arvydas Gydra 17, Šarūnas Vingelis 15, Darius Pakamanis 12, Elvinas Gintvainis 10.

„Šilutė“: Ignas Vaitkus 19, Tomas Lekūnas 15, Deividas Kumelis 14 (3/12 dvit.).

Nuotraukos (autorius: gintarasmockus.lt)

Čempionai įsirašė antrą pergalę

10.10.2015

Dviem pralaimėjimais Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną pradėję Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (2-2) krepšininkai šį savaitgalį atsitiesė. Ryčio Vaišvilos auklėtiniai šeštadienį namie 83:76 (29:16, 19:25, 15:11, 20:24) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelis-2“ (1-3) ekipą ir laimėjo antrąkart paeiliui.

Penktadienį klaipėdiečiai paskutinę sekundę palaužė Šakių „Vytį“, o šįkart dramos buvo mažiau.

Uostamiesčio krepšininkai pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą, tačiau Panevėžio ekipa nesudėjo ginklų ir visas rungtynes kvėpavo varžovams į nugaras. „„Lietkabelis-2“ ketvirto kėlinio viduryje pelnė 7 taškus be atsako ir priartėjo iki 64:67.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei Tomo Rimšos tritaškis vėl priartino Aukštaitijos krepšininkus iki metimo (74:77), bet svečiai nepasinaudojo galimybėmis labiau priartėti – iš pradžių jie suklydo, paskui neatsikovojo kamuolio po netaiklaus varžovų metimo ir klaipėdiečiai pergalę įtvirtino baudomis.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Mindaugas Stašys 21, Erikas Kubilius 15, Rytis Biliartas 13 (10 atk. kam.), Deividas Keburys 10.

„Lietkabelis-2“: Darius Marcinkevičius 19 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Gediminas Žalalis 16 (9 atk. kam.), Aivaras Mincė 12.

„Perlas-MRU“ įsirašė pirmąją pergalę

10.10.2015

Tris kėlinius taškas į tašką kovoję Raseinių „Rasai“ (1-3) lemiamame ketvirtyje sustojo. 30 minučių patikimą gynybą demonstravę Alberto Vilimo auklėtiniai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse namuose 71:87 (20:21, 18:20, 17:15, 16:31) pralaimėjo Vilniaus „Perlo-MRU“ (1-3) krepšininkams.

Vilniečiams tai buvo pirma pergalė šį sezoną.

Po trijų kėlinių Raseinių krepšininkai atsiliko tik 55:56, tačiau tuomet Luko Kvedaravičiaus vedini vilniečiai surengė spurtą 16:6 ir rungtynių baigtis tapo aiški.

Šeimininkams labiausiai koją kišo prastas pataikymas iš toli – vos 4 taiklūs metimai iš 23 (17 proc.), kuomet vilniečiai tritaškius metė 39 proc. taiklumu (11 iš 28).

„Perlas-MRU“: Tautvydas Pipiras 20, Edvinas Jezukevičius 18 (9 atk. kam.), Lukas Kvedaravičius 13, Aistis Pilauskas ir Domantas Pipiras po 10.

„Rasai“: Valdemaras Savostjanovas 22 (11 atk. kam.), Gabriel Moton 12, Evaldas Džiaugys 11.

„Vytis pirmą pergalę iškovojo sutriuškindamas „Ežerūną-Karį“

10.10.2015

Pirmą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo Šakių „Vyčio“ (1-3) komanda. Nerijaus Zabarausko auklėtiniai išvykoje 88:47 (29:7, 24:19, 21:8, 14:13) nepaliko vilčių be pergalių liekančiai Molėtų „Ežerūno-Kario“ (0-4) komandai.

Svečiai jau pirmajame kėlinyje pribloškė varžovus, kai dvikovą pradėjo spurtu 13:2 ir įpusėjus mačui pirmavo dviženkle persvara. Prieš pasibaigiant ketvirčiui „Vyčio“ pranašumas perkopė 20 taškų ribą ir jie daugiau nesižvalgė atgal.

Molėtiškiai šiame mače pataikė vos 26 proc. metimų (14/53), kai varžovai pataikė net 12 tritaškių iš 27 (44 proc.).

Po to, kai pergalę kitame mače iškovojo Vilniaus „Perlas-MRU“, „Ežerūnas-Karys“ tapo vienintele be pergalių kol kas esančia NKL komanda.

„Ežerūnas-Karys“: Eimantas Narušis ir Evaldas Rastenis po 10, Mantas Šerkšnas 8.

„Vytis“: Marijus Užupis ir Karolis Brusokas po 16, Dovydas Redikas 14 (7 rez. perd., 3/11 metimų), Mantas Virbalas 12.

Sūduviečių spaudimo neatlaikęs „Žalgiris-2“ kapituliavo Marijampolėje

10.10.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (4-0) Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo ketvirtąją pergalę. Marijampoliečiai savų žiūrovų akivaizdoje 90:79 (17:19, 23:18, 18:27, 32:15) palaužė Kauno „Žalgiris-2“ (2-2) komandos pasipriešinimą.

NUOTRAUKOS.

„Sūduvai-Mantingai“ šiose rungtynėse negalėjo padėti čiurnos traumą patyręs Ignas Labutis.

„Žalgirio-2“ pralaimėjimą lėmė nuolatinės klaidos. Sūduviečių spaudžiami Tomo Masiulio auklėtiniai iš viso suklydo 24 kartus, kai jų varžovai – 15.

Pirmąją rungtynių dalį Marijampolės klubas kontroliavo situaciją aikštelėje, tačiau po didžiosios pertraukos sugrįžę jaunieji žalgiriečiai pataikė du tritaškius iš eilės ir išlygino rezultatą (45:45). Netrukus sūduviečiai susigrąžino iniciatyvą, tačiau kėlinio pabaigoje Kristupas Žemaitis tritaškiu dar kartą persvėrė rezultatą, o Gytis Masiulis padidino svečių pranašumą (56:62).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai tebeturėjo 6 taškų deficitą, tačiau žaibišku greičiu pelnė septynis taškus be jokio varžovų atsako ir po Dovio Bičkauskio dvitaškio įgijo minimalią persvarą (67:66).

Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo paskutinis kartas, kuomet keitėsi pirmaujanti komanda ir „Sūduva-Mantinga“ iškovojo sudėtingą pergalę.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 18, Tautvydas Kliučinykas 15, Gintautas Matulis ir Marius Valukonis po 13.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas 22, Martynas Sajus 15, Laurynas Birutis ir Regimantas Miniotas po 12.

„Palanga“ ketvirtajame kėlinyje patiesė „Delikatesą“

10.10.2015

„Palanga“ (3-1) ir toliau žygiuoja pergalingu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) keliu. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai ketvirtajame kėlinyje 87:68 (19:12, 18:19, 18:21, 32:16) palaužė Joniškio „Delikateso“ (1-3) pasipriešinimą.

Nuo pirmųjų kėlinio minučių aikštėje užvirė atkakli kova, o „Palangos“ komandą į priekį vedė Matas Jucikas bei Aurimas Urbonas, atitinkamai pelnę 6 ir 5 taškus (19:12).

Palangiškiai ir toliau nemažino apsukų bei 12-ąją minutę susikrovė dviženklį pranašumą 25:13, bet jo išsaugoti „Palangai“ nepavyko ir komandos į rūbines išėjo rezultatui esant – 37:31.

Po ilgosios pertraukos Urbonas ir Darius Griškėnas pataikė po tolimą šūvį ir taip atidarė antrąją rungtynių dalį (40:34), bet jau 25-ąją minutę D.Griškėno baudų metimai leido „Delikatesui“ įgyti vieno taško persvarą (42:43).

Vis dėlto palangiškiai netrukus susigrąžino pirmaujančios komandos statusą ir išlaikė trijų taškų pranašumą (55:52).

Paskutinį kėlinį geriau pradėjo Sirvydžio auklėtiniai, kurie po Juciko tritaškio susigrąžino 8 taškų skirtumą (65:57). Rungtynių pabaigoje palangiškiai ir vėl susikrovė dviženklį pranašumą ir šį kartą jo iš rankų neišleido – 87:68.

„Palanga“: Benas Vaitulionis 20, Tadas Rinkūnas 19 (5 rez.perd), Matas Jucikas 17 (6 atk.kam), Aurimas Urbonas 11 (6 atk.kam), Dominikas Matutis 10.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas 28, Mantas Kadzevičius 19 (8 atk.kam), Rokas Čepanonis 10.