„Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipoje – būrys „Neptūno“ atstovų

14.09.2015

2015 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionai Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai subūrė ekipą ateinančiam sezonui.

Iš praėjusio aukso medaliais sužibusio sezono komandoje liko keturi žaidėjai: Viktoras Chodosovskis, Aidas Einikis, Džiugas Slavinskas ir naudingiausias finalo ketverto žaidėjas Mindaugas Stašys. Taip pat į „naftininkų“ komandą įsiliejo Rytis Biliartas (atstovavo Kėdainių „Nevėžio“ ekipai), Deivydas Keburys, Martynas Airošius, Ernestas Bružas ir Erikas Kubilius (visi jie rungtyniavo „Palangos“ komandoje).


„Naftos-Uni-Akvaservis“ komandoje ateinantį sezoną rungtyniaus ir trys perspektyvūs „Neptūno“ žaidėjai: neseniai Europos jaunių (iki 18 m.) prizininku tapęs Laurynas Beliauskas, taip pat Matas Andruškevičius ir Arūnas Mikalauskas. Juos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandai skolins „Neptūnas“.

Komandoje yra ir daugiau permainų – direktoriaus pareigas eina praėjusį sezoną aukso medalius ekipai padėjęs iškovoti aukštaūgis Dainius Vaitelis. Jis nusprendė profesionaliai nebežaisti krepšinio, o komandai padėti organizaciniais klausimais.

„Praėjusį sezoną norėjosi daugiau prisidėti prie komandos rezultatų, tačiau teko gydytis traumas. Nusprendžiau didesnį dėmesį telkti į kitus dalykus, o krepšinį kol kas žaisiu tik mėgėjiškai kur nors miesto lygoje“, – sakė naujasis „Naftos-Uni-Akvaservis“ direktorius D.Vaitelis.

Jis pasidžiaugė, kad „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandai pavyko užmegzti glaudesnį bendradarbiavimą su reprezentacine Klaipėdos ekipa – „Neptūnu“.

Šios ekipos tarpusavyje žaidė ir draugiškas rungtynes. Dvikovą rezultatu 85:62 (29:16, 24:14, 19:15, 13:17) laimėjo „Neptūno“ krepšininkai, tačiau jaunajai „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipai tokios rungtynės suteikė itin naudingos patirties.

„Po daugelio metų kalbų tai pagaliau yra bendro darbo rezultatas. Kalbėjome ir su „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos treneriu Ryčiu Vaišvila, kad turime auginti sau pamainą. Džiugu, jog mūsų susitarimas virsta realybe. Juk „Neptūnas“ daugelį metų išlaiko savo veidą: daugiausiai verčiasi savo krašto žaidėjais. Šios politikos neketiname keisti ir ateityje. Auginsimės perspektyviausius klaipėdiečius“, – pabrėžė „Neptūno“ direktorius Osvaldas Kurauskas.

Tuo džiaugėsi ir Atlantos olimpinių žaidynių prizininkas Rytis Vaišvila.

„Gerai, kad „Neptūno“ klubo vadovybė yra geranoriška ir bendradarbiauja su mumis. Bendrai dirbdami galime pasiekti dar geresnių rezultatų“, – kalbėjo treneris.

„Jaunimui atsiranda stimulas labiau stengtis ir bandyti įrodyti, kad jie yra verti kilti karjeros laiptais – t. y. žaisti reprezentacinėje Klaipėdos miesto komandoje – „Neptūne“. Konkurencija žaidėjus skatina tobulėti“, – tos pačios nuomonės buvo tiek R. Vaišvila, tiek O. Kurauskas, tiek „Neptūno“ vyr. treneris Dainius Adomaitis.

„Mažeikiai“ draugiškų rungtynių ciklą pradėjo pergalingai

12.09.2015

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui besiruošiantys Mažeikių „Mažeikiai“ pergalingai pradėjo draugiškų rungtynių maratoną rezultatu 80:73. Penktadienio vakarą į „Ventos“ progimnazijos sporto salę susirinkę „Mažeikių“ krepšininkai liejo prakaitą kovoje su praeitų metų NKL čempionais Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“.

„Mažeikių“ ekipai daugiausiai taškų pelnė Darius Pakamanis ir Kostas Jonuška - po 14, 12 taškų pridėjo Šarūnas Vingelis, 10 - Vytautas Pikalavičius, 9 - Šarūnas Beniušis, po 7 - Evaldas Šaulys, Elvinas Gintvainis, 4 - Arvydas Gydra, 3 - Domantas Tiška.

Šeštadienį ekipos dar kartą jėgas išmėgins Klaipėdoje.

„Vyčiu“ besivadinsianti Šakių komanda pasipildė 3 žaidėjais

11.09.2015

Šakių komanda keičia pavadinimą ir vietoje „Zanavyko“ nuo artėjančio sezono vadinsis „Vyčiu“. Pavadinimą pakeitusi komanda pasirašė sutartis su pirmaisiais krepšininkais: Marijumi Užupiu, Dominyku Domarku ir Pauliumi Beliavičiumi.

Gynėjas P.Beliavičius ir puolėjas M.Užupis Šakiuose nebus naujokai – pirmasis čia rungtyniaus jau trečią, o antrasis – ketvirtą sezoną.

P.Beliavičius yra sukaupęs nemažai patirties tiek NKL, tiek Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse. Jis yra atstovavęs Jonavos „Dexteros“, Kauno „Aisčių“, Kėdainių „Nevėžio“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandoms.


Praėjusį sezoną P.Beliavičius bandė po metų pertraukos sugrįžti į pajėgiausią Lietuvos lygą, tačiau gruodį paliko ten rungtyniavusius „Mažeikius“ ir vėl atsikėlė į Šakius. 27 metų 194 cm ūgio gynėjas „Zanavyko“ klube buvo vienas lyderių – per 30 minučių rinkdavo po 14 taškų, atkovodavo po 3,2 kamuolio bei atlikdavo po 4,6 rezultatyvaus perdavimo.

Tuo tarpu 22 metų 197 cm ūgio M.Užupis savo karjerą pradėjo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ klube, bet ten praleidęs vieną sezoną atvyko į Šakius. Praėję metai puolėjui buvo sėkmingiausi karjeroje: jo vidurkiai per 32 minutes siekė 15,6 taško, 5,8 atkovoto kamuolio ir 1,2 rezultatyvaus perdavimo.

23 metų 185 cm ūgio įžaidėjas D.Domarkas pirmuosius profesionalaus krepšininko žingsnius žengė Kauno „Atleto“ klube, o pastaruosius ketverius metus vilkėjo Vilniaus „Perlo-MRU“ aprangą. Praėjusį sezoną per 34 minutes D.Domarkas pelnydavo po 13,2 taško, atkovodavo po 4,8 kamuolio bei atlikdavo po 4,7 rezultatyvaus perdavimo.

Atakų organizatorius nukonkuravo Igną Daukšį bei Vilniaus „Lietuvos ryto“ įsigytą Karolį Guščiką ir buvo pripažintas labiausiai patobulėjusiu NKL sezono žaidėju.

„Vytis“ šiuo metu vykdo atrankas ir tęsia komplektacijos darbus, tad netrukus klubas paskelbs daugiau naujienų iš savo stovyklos.

„Palanga“ pirmoji NKL pradeda pardavinėti abonementus

10.09.2015

„Palanga“ ateinantį sezoną sirgaliams pasiūlys naują bilietų įsigijimo formą. Kiekvienas norintis bilietą galės įsigyti internetu www.bilietupasaulis.lt. Įprasti bilietai į vienerias Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynes naująjį sezoną Palangos sporto arenoje kainuos 2,5 euro. Rungtynių dieną jie brangs iki 4 eurų.

Studentams, moksleiviams bei senjorams išankstinis bilietas kainuos 1,5 euro, rungtynių dieną brangs iki 3 eurų. Taip pat perkant 5 bilietus, mokėsite tik už 4 bilietų kaina, t.y 10 eurų.

2015-2016 metų sezonas „Palangos“ klubui ir jo sirgaliams bus išskirtinis. Komanda sirgaliams siūlo įsigyti sezono abonementus, kurių kaina 50 eurų, o studentams, moksleiviams bei senjorams – 30 eurų.

A.Gronskis: „Komandoje yra daug vaikinų, galinčių kažko pasiekti ateityje“

10.09.2015

Arvydas Gronskis visą savo karjerą dirba Vilniuje. Karjerą pradėjęs Vilniaus "Sakalų" komandoje, joje dirbo 10 metų, kuomet 2006 persikėlė į Vilniaus "Lietuvos rytą", kuriame dirbo iki šiol. Taip pat Arvydo gyvenimo aprašyme įtrauktas ir punktas - darbas Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje.

Šiemet Vilniuje pradėjus statyti krepšinio piramidę, treneris stojo prie NKL lygoje žaidžiančio Perlas - MRU komandos vairo ir tai bus naujas puslapis jo karjeroje, šį kartą dirbant jau vyriausiojo trenerio pozicijoje.

Nors Arvydas Gronskis yra vertinamas kaip labai geras skautas, tačiau nuo šio sezono tam laiko liks mažiau. Šiemet treneris pradeda darbą su jauna ir ambicinga Perlo - MRU komanda.

Interviu su treneriu – apie pasiruošimą, keliones ir talentus.

– Treneri, nuo 1996 metų tiek Sakalų krepšinio klube, tiek Lietuvos ryte dirbote trenerio asistentu, šiemet stojate prie Perlo – MRU komandos vairo, kaip vyriausiasis treneris. Dirbdamas šiuose klubuose atlikdavote daug „skautingo“ darbo. Kuo keisis darbo įpročiai būnant pagrindiniu komandos vairininku?
– Dabar mano darbas aišku skirsis, nuo to ką dariau Lietuvos ryte, ar Sakaluose, kadangi dabar sprendimus reikės priiminėti man pačiam, tiek rungtynėse, tiek treniruotėse, ir dabar jau man reikės apdorot medžiagą, kurią pateiks mano asistentai. Aišku pats peržiūrinėsiu medžiagą vis tiek, kad po to su treneriais galėčiau diskutuoti.

– Nuo šių metų Vilniuje vėl statoma krepšinio piramidė, kokie tikslai keliami ateinantį sezoną „Perlo“ komandai, ar bus orientuojamasi į aukščiausius tikslus, ar labiau į žaidėjų ruošimą Lietuvos rytui?
– Manau, kad orientuosimės į viską, kadangi iš pralaiminčios komandos žaidėjai į aukštesnį lygį negali išeiti, vienareikšmiškai turime tikslą, kovoti dėl kiekvienos pergalės ir aišku duoti atsiskleisti jauniem žaidėjams.

– Kaip vyksta pasiruošimas ateinančiam sezonui? Ar jau maždaug dėliojatės viziją kaip atrodys komandos žaidimo braižas?
– Ruošiamės sezonui pakankamai ilgai, nuo pat rugpjūčio pradžios, taip pat turėjome išvyką į Kiniją, ten turėjom nemažai rungtynių. Pats braižas susidėlios artėjant sezonui, kadangi dabar turime labai daug žaidėjų. Dar iki dabar nesame pilnai „išsikristalizavę“, kas tikrai bus komandoje. Kadangi iki sezono lieka nebe taip daug laiko, tad pradėsim žiūrėti kurie deriniai tinka kuriems žaidėjams ir tada jau po truputį išaiškės, kokie komandos žaidimo kontūrai bus sezono metu.

– Tarp jaunimo, garsėjate, kaip griežtas, bet teisingas treneris, ar jau naujieji auklėtiniai buvo supažindinti su jūsų disciplina?
– Tikiuosi suprato, kad kitaip neįmanoma ir tikiuosi, nelabai jau reaguoja į mano rėkimus.

– Vasaros pabaigoje važiavote į Kiniją, kaip vertinate pasirodymą turnyre ir pačią kelionę?
– Manau, kad buvo labai gera patirtis žaidėjams, susipažinome tarpusavyje, pasižiūrėjome ką jie gali, nes visos rungtynės buvo su vyrais, todėl manau, kad jaunimui buvo gera patirtis.

– Ko pats tikitės iš ateinančio sezono?
– Aš tikiuosi, kad pavyks parodyti neblogą bendrą sezono rezultatą, kad žaisime kokybišką krepšinį ir kad kažkiek padėsiu jaunimui pakelti savo lygį ir jie galės kilti aukštyn pažaidę „Perlas – MRU“ komandoje.

– Ar jau matėte stipriai išsiskiriančių žaidėjų, savo meistriškumu „Perlo“ komandoje?
– Kol kas aš manau, kad talentų nėra, tačiau yra daug gerai dirbančių vaikinų, kurie gali kažko pasiekti ateityje. Jei jie toliau taip dirbs, tai manau, darbas atneš savo vaisių.

„Perlas-MRU“ išsaugojo L.Kvedaravičių ir G.Brazauską, savo gretose turės Pipirų trio

10.09.2015

Komplektaciją naujam sezonui tęsianti Vilniaus „Perlo-MRU“ komanda paskelbė 5 žaidėjų, kitą sezoną ginsiančių komandos garbę, pavardes.

Sostinės ekipa pratęsė sutartis su Luku Kvedaravičiumi, Gyčiu Brazausku ir Ryčiu Pipiru, o iš „Trakų“ komandos persiviliojo Domantą ir Tautvydą Pipirus.

18 metų, 206 cm ūgio L.Kvedaravičius praėjusio sezono viduryje buvo paskolintas „Vilniaus“ klubui, tačiau šiam vasarą persikėlus į Panevėžį, puolėjas sugrįžo į komandą.


20 metų, 199 cm ūgio G.Brazauskas praėjusį sezoną nežaidė, nes gydėsi rankos traumą, dėl kurios sezonas jam baigėsi nė neprasidėjęs.

R.Pipiras praėjusį sezoną komandos gerbėjus džiugino dėjimais, dėl kurių nuolat patekdavo į NKL savaitės TOP 10. Praėjusį sezoną jis aikštėje praleisdavo po 16,3 minutes, rinkdavo po 4,9 taško ir po 3,4 atkovoto kamuolio.

Komandą papildęs T.Pipiras praėjusį sezoną aikštelėje praleisdavo po 26,6 minutės, pelnydavo vidutiniškai po 10,1 taško, atkovodavo po 4,8 kamuolio.

D.Pipiras, kuris „Perlo-MRU“ komandoje jau žaidė 2008-2009 ir 2010-2011 m., praėjusį sezoną „Trakų“ gretose per kiek daugiau nei 21 minutę rinkdavo po 6,8 taško ir atkovodavo po 4 kamuolius.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports