Trigubą dublį surinkęs Darius Griškėnas: „Aš buvau piktas“

25.11.2015

Vieni iš lygos favoritų – ko gero, taip prieš sezoną pagalvojo ne vienas krepšinio gerbėjas pažiūrėjęs į Joniškio „Delikateso“ komandos sudėtį. Tačiau sezonui įsibėgėjus, pirmajame dešimtuke Roberto Stankevičiaus auklėtinių kol kas nematyti.

Sužaidus keturiolika turų, traumų išretinta komanda kol kas rikiuojasi tik vienuoliktoje pozicijoje ir atkakliau priešinasi tik antrosios turnyrinės lentelės dalies ekipoms.

Penktadienį joniškiečiai namuose 73:77 liko per žingsnį nuo pergalės prieš Molėtų „Ežerūną-Karį, tačiau jau šeštadienį varžovų arenoje „Delikatesas“ sutriuškino varžovus 90:68 ir su kaupu revanšavosi už apmaudų pralaimėjimą savų sirgalių akivaizdoje.

Neabejotinai pagrindiniu Joniškio klubo pergalės kalviu tapo trigubą dublį surinkęs ir sezono naudingumo rekordą pagerinęs Darius Griškėnas. Vos su dar penkiais komandos draugais į Molėtus atvykęs nenuilstantis 31-erių metų puolėjas iš viso pelnė 30 taškų, atkovojo 11 atšokusių kamuolių, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko 46 naudingumo balus. Tokie statistiniai rodikliai panevėžiečiui garantavo naudingiausio savaitės NKL žaidėjo titulą.

Griškėnas tinklalapiui nklyga.lt atviravo, kad tokiam jo pasirodymui įtakos turėjo pyktis po pralaimėtų penktadienio rungtynių ir užsivedimas įrodyti savo pranašumą.

– Ką jums reiškia naudingiausio savaitės žaidėjo pripažinimas?
– Pernelyg nieko svarbaus. Svarbiausia yra tai, kad sugebėjome bent kartą nugalėti „Ežerūną-Karį“

– Penktadienį namuose „Ežerūnui-Kariui“ pralaimėjote, tačiau jau kitą dieną svečiuose varžovus sutriuškinote. Kas lėmė tokį banguotą jūsų komandos žaidimą?
– Žaidžiame nestabiliai, nes per rungtynes neturime su kuo pasikeisti. Vieni žaidėjai traumuoti, kiti serga. Apskritai, visos sudėties žaidėme tik vienerias šio sezono rungtynes. Nukenčia ir treniruočių procesas, o nuovargis yra labai didelis.

– Antrose savaitgalio rungtynėse žaidėte tiesiog įspūdingai. Kokios priežastys nulėmė tokį fantastišką jūsų pasirodymą?
– Aš buvau piktas po penktadienio rungtynių – tuomet pramečiau lemiamus baudos metimus ir po jų labai ant savęs pykau ir visą vakarą dėl to graužiausi. Kitą dieną buvau piktas ir užsivedęs tokių klaidų nebekartoti.

– Šį sezoną jums akivaizdžiai stinga žaidėjų, o praėjusią savaitę Molėtų komandą nugalėjote žaisdami vos 6-iese. Kodėl susiklostė tokia situacija?
– Turime daug negaluojančių žaidėjų. Vieni traumuoti, kiri serga, tačiau kiek girdėjau, klubo vadovai ieško pastiprinimo, žiūrėsime, kaip mums seksis toliau.

– Kur tokioje sunkioje padėtyje yra jūsų komandos stiprybė?
– Stiprybės mes kol kas net neturime. Turime problemų atitinkamose vietose, turime daug patirties, tačiau tas fizinis nuovargis daro didelę įtaką ir mums dėl to yra sunku.

– Dėl šių aplinkybių aikštelėje jūs praleidžiate nemažai laiko. Kaip jaučiatės pasibaigus savaitgalio kovoms?
– Visiškai išgręžtas. Po tokių savaitgalių būnu labai pavargęs ir sekmadienis dažniausiai skiriamas atsigavimui po rungtynių.

– NKL rungtyniaujate po ilgesnės pertraukos. Ar jaučiasi pakilęs čempionato lygis?
– Taip, tikrai. Šiais laikais visi moka žaisti krepšinį. Aš niekada nebuvau atitrūkęs nuo Lietuvos aktualijų, sekiau rezultatus, tačiau maniau, kad bus kiek lengviau. Visos komandos po truputį tobulėja, analizuoja varžovus, daro video peržiūras ir tai šį tą įrodo.

– Kiek jūsų komanda gali tempti su tokia sudėtimi?
– Na, bet kokiu atveju, mes tikimės, kad traumuoti ir negaluojantys žaidėjai turėtų sugrįžti. Mes patys norime prasibrauti į finalinį ketvertą, bet kol kas toks tikslas yra labai toli. Su sugrįžusiais žaidėjais mūsų šansai padidėtų.

– Jūsų komandoje nėra daug žaidėjų, bet daugelis jų yra turintys nemažai patirties. Ar tai šioje situacijoje bent kiek gelbėja?
– Šiek tiek padeda, bet nuovargis visada padaro savo. Kuomet treneris po rungtynių parodo video medžiagą, kaip mes elgiamės aikštelėje ir kokias klaidas darome, tai sunku patikėti, kad taip gali būti. Bet tuomet jau kojos nebeveikia ir protas atsijungia.

Puikiai „Perlo-MRU“ gretose pritapęs M.Normantas: „Mus geriausiai atspindi noras, darbas ir valia“

24.11.2015

19-likmečiui Margiriui Normantui šie metai – išskirtiniai. Prieš pusmetį dar mokyklos suolą trynęs 193 cm ūgio įžaidėjas dabar kartu su Tomu Galecku diriguoja Vilniaus „Perlo-MRU“ (7/7) atakoms. M. Normanto statistu nepavadinsi – per beveik 21 aikštėje vidutiniškai praleidžiamą minutę gynėjas pelno 9 taškus, atlieka 3 rezultatyvius perdavimus ir atkovoja 2 kamuolius.

Asmeninį rezultatyvumo rekordą žaidėjas pasiekė spalio pabaigoje, kuomet į Šakių „Vyčio“ krepšį įmetė 25 taškus. Kas lėmė tokius stabilius jaunuolio rezultatus?

„Negražu sakyti, bet iš dalies atsiskleisti man padėjo pagrindinio mūsų įžaidėjo trauma. Jis praleido berods 5-6 rungtynes, o aš įrodžiau, kad galiu žaisti pakankamai sėkmingai“, – savo šansą išnaudojęs pasakoja M. Normantas.

– Kaip sekasi derinti studijas ir sportą? – „Perlo-MRU“ svetainė paklausė įžaidėjo.
– Džiugu, kad yra sudarytas tam tikras grafikas, kuris leidžia lanksčiau derinti studijas ir krepšinį, tačiau vis tiek kartais tenka praleisti rytinę treniruotę. Treneris nepyksta, nes supranta esamą situaciją (šypsosi).

– Artėjantis savaitgalis varžovų prasme bus gana skirtingas. Penktadienį namuose kovosite su autsaideriu Raseinių „Rasai“ (4/10) klubu, o šeštadienį Palangoje grumsitės su vienais čempionato lyderių „Palangos“ (10/4) krepšininkais…
– Visada ruošiamės penktadienio rungtynėms ir joms dedame visus pagrindinius akcentus. Nemanau, kad šįkart kas nors keisis. Neįvertinus Raseinių galime skaudžiai nudegti.

– Praėjusį sezoną RKL pirmenybėse rinkdavai po 16 taškų, solidžiai įsiliejai ir į NKL klubo gretas. Kaip iki šios akimirkos vertini savo pasirodymą „Perlo-MRU“ ekipoje?
– Negražu sakyti, bet iš dalies atsiskleisti man padėjo pagrindinio mūsų įžaidėjo T. Galecko trauma. Jis praleido berods 5-6 rungtynes, o aš įrodžiau, kad galiu žaisti pakankamai sėkmingai. Skirtumai tarp RKL ir NKL akivaizdūs – čia viską reikia daryti greičiau, žaidėjai didesni, reikia žymiai labiau stengtis abejose aikštės pusėse, daug bėgti, dirbti ir t.t.

– Ar buvo sunku prisitaikyti prie naujo ritmo? Nesijauti kiek išsekęs psichologiškai ar fiziškai?
– Jeigu noriu čia žaisti ir kilti dar aukščiau, privalau prisitaikyti. Visi šioje komandoje siekiame to paties ir kito kelio nėra.

– Esi baigęs Vilniaus krepšinio mokyklą (VKM). Kokie buvo esminiai dalykai, kurie nulėmė tavo tobulėjimą?
– Treneris Gintautas Regina mane nukreipė į įžaidėjo poziciją ir padarė ją man priimtina. Dėl to jam esu labai dėkingas. Treniruotes lankėme kartu su Regimantu Miniotu, su Laurynu Biručiu 2014 m. žaidėme jaunių (iki 18 metų) rinktinėje. Tai – malonūs prisiminimai.

– Koks treneris yra Arvydas Gronskis?
– Išskirčiau jo patirtį. Jis moka viską apskaičiuoti ir pasiekti optimalų rezultatą. Akivaizdžiai matosi jo ilgametė patirtis „Lietuvos ryte“. Jis yra griežtas, moka labai gerai perteikti varžovų analizę savo krepšininkams ir suprantamai paaiškinti, kokią sistemą ir kodėl turime taikyti. Tada gintis ir pulti tampa daug lengviau.

– 3 žodžiai geriausiai apibūdinantys tavo ir komandos žaidimo stilių?
– Noras, darbas, valia.

– Kaip manai, kokie „Perlo-MRU“ žaidėjai jau dabar galėtų praverti LKL duris?
– Edvinas Jezukevičius kaip tik sugrįžo į LKL, tačiau tai jau patyręs žaidėjas. Šiek tiek vyresni broliai Pipirai, o kitų išskirti nenorėčiau, nes mums dar reikia tikrai daug kur tobulėti.

– Pasvajokime. Kur norėtum žaisti po 5 ar 10 metų?
– Aukščiausias siekis – Eurolyga. Mane labiausiai žavi Pirėjo „Olympiacos“ ir Vassilis Spanoulis.

– Lietuvos rinktinė pastaruoju metu susiduria su įžaidėjų trūkumu. Ką manai apie savo galimybes?
– Taip, ta problema egzistuoja ir aš labai norėčiau prisidėti prie jos sprendimo. Bet norint tai pasiekti reiks įdėti dar labai daug darbo.

D.Maskoliūnas paliko „Vyčio“ komandą

24.11.2015

Šakių „Vyčio“ komandą paliko konsultantu joje dirbęs treneris Darius Maskoliūnas.

Su ekipa atsisveikinęs specialistas džiaugėsi, kad per kelis mėnesius „Vytis“ gerokai pakeitė savo veidą, patobulėjo ir tapo tikra komanda.

„Mačiau komandą nuo pirmų priešsezoninių rungtynių, o dabar baigėsi pirmasis ratas. Palyginus tai, kaip „Vytis“ atrodė pradžioje, ir tai, kaip atrodo dabar, matosi didžiulis Nerijaus Zabarausko atliktas darbas. Jau matomas kažkoks braižas, mintis, žaidimas – super. Džiaugiuosi, jog galėjau bent kažkiek prie to prisidėti.


Nutiko taip, kaip tarėmės, kad padėsiu komandai įsivažiuoti ir tuo mano misija baigsis. Tačiau ir ateityje palaikysiu „Vytį“ bei stebėsiu, kaip jam sekasi“, – kalbėjo D.Maskoliūnas.

D.Maskoliūnui darbuojantis su „Vyčio“ komanda ji iškovojo 8 pergales ir patyrė 6 pralaimėjimus bei Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) turnyrinėje lentelėje užima šeštąją vietą.

Savaitės „Top 10“ – mažeikiškių blokai ir „Palangos“ naujokos skrydis

24.11.2015

Du galingi „Mažeikių“ komandos puolėjo Pauliaus Budreckio blokai pateko į gražiausių NKL savaitės epizodų dešimtuką, bet viršūnėje atsidūrė lygos naujokas.

Pirmąsias rungtynes „Palangos“ komandoje žaidęs amerikietis Reginaldas Simsas sudrebino krepšį per rungtynes su „Telšiais“ ir iš karto debiutavo gražiausių epizodų pirmoje vietoje.

Visas dešimtumas:

D.Gulbinas: „Privalome atsirevanšuoti varžovams už nuoskriaudas pirmajame rate“

23.11.2015

Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ klubo senbuvis Dainius Gulbinas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2015-2016 m. sezono pradžią praleidęs dėl traumos pamažu grįžta į normalų žaidybinį ritmą.

Prieš savaitę sužaidęs pirmąsias minutes šiame sezone, rungtynėse praėjusį penktadienį Jonavoje su Raseinių „Rasais“ 25-erių metų 197 cm ūgio jonavietis pelnė ir pirmuosius sezono taškus bei padėjo komandai iškovoti pergalę po pratęsimo 89:85.

Septintąjį sezoną gimtojo miesto komandoje žaidžiantis krepšininkas pasidalino mintimis su tinklalapiu „jsk.lt“ apie komandos žaidimą, padidėjusias Jonavos ekipos puolimo apsukas bei galimybes tolesnėje NKL pirmenybių atkarpoje.

– Ant parketo pasirodei tik šiek tiek daugiau nei prieš savaitę. Kaip dabar gali įvertinti savo sportinę formą?
– Patemptos čiurnos reabilitacija užtruko kiek ilgiau nei tikėjausi. Nėra lengva po tiek laiko nežaidus grįžti į normalų ritmą, bet šiuo metu sportinė forma po mažu gerėja, tikiuosi taip bus ir toliau.

– Sezono pradžią tau teko pasitikti stebint komandos žaidimą iš šalies. Kaip vertini Petrochemos žaidimą ir pasiektus rezultatus?
– Komandos žaidimą vertinčiau teigiamai, džiugina, kad žaidžiame vieningai, kovingai, o naujokai gerai įsiliejo į komandos žaidimą. Žinoma, yra nemažai taisytinų dalykų, bet šioje sezono stadijoje tai normalu. Turėsime dar laiko tam pagerinti. Kalbant apie rezultatus, kol kas esame neblogoje turnyro lentelės vietoje, tačiau keli pralaimėjimai gali keisti situaciją kardinaliai. Turime koncentruotis į kiekvieną mačą .

– Pastaruoju metu Jonaviečiai demonstruoja puikius puolimo rezultatus. Kas lėmė, jog komanda anksčiau nerinkusi daug taškų pradėjo sėkmingai pulti?
– Paminėčiau tai, kad būtent gera gynyba sudaro progas puolime. Galime propaguoti greitesnį, įvairesnį žaidimą. Manau, kad pagrindinis pokytis tas, kad realizuojame gautas progas, išnaudojame priešininkų klaidas, geriau išpildome trenerio nurodymus, iš to ir atsiranda laisvumas puolime.

– Savaitgalį „Petrochema-Dextera“ žaidė dvejas rungtynes su „Rasais“. Po iškovotos pergalės namuose, buvo patirtas pralaimėjimas išvykoje. Kas lėmė du tokius skirtingus rungtynių scenarijus?
– Manau, šį savaitgalį nesigynėme taip, kaip norėjome ir kaip galime. Buvo nemažai nesusikalbėjimų, klaidelių, vyravo puolamasis krepšinis. Antrose rungtynėse būtent tai ir buvo parankiau varžovams

– Ko trūko iki pergalės Raseiniuose?
– Vienareikšmiškai iki pergalės trūko geresnės gynybos, nebuvome tokie aktyvūs ir agresyvūs. Leidome atlikti nemažai lengvų metimų, žaidėme „bėk ir mesk“ krepšinį.

– Ko galima tikėtis iš Jonavos komandos antrajame NKL čempionato reguliaraus sezono pirmojo etapo rate?
– Tikiuosi, kad pavyks padovanoti ne mažiau pergalių nei jų pasiekėme pirmajame rate. Privalome atsirevanšuoti varžovams už nuoskriaudas pirmajame rate bei dar labiau pagerinti savo pozicijas. Tikiuosi komandai pavyks išvengti traumų sezono eigoje. 

Naudingiausias savaitės žaidėjas – trigubą dublį surinkęs D.Griškėnas

23.11.2015

Praėjusį savaitgalį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ekipos pradėjo antrojo rato kovas ir abi savaitgalio rungtynes žaidė su tais pačiais varžovais. Šį kartą pralaimėjimo skonio nepatyrė Vakarų Lietuvos ekipos – „Šilutė“ ir titulą ginantis Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ klubas. Pergalės iškovoti nepavyko „Lietkabelio“ bei „Žalgirio“ dubleriams.

Apie „Rasų“ gyvybės ženklus, Dariaus Griškėno sezono rekordą, duobėtus lyderių kelius bei sėkmingą „Palangos“ naujoko debiutą – tradicinėje tinklalapio nklyga.lt apžvalgoje.

Trigubas dublis ir MVP

Penktadienį namuose netikėtai suklupusi Joniškio „Delikateso“ ekipa su kaupu revanšavosi varžovų arenoje. Šeštadienį vos šešiese rungtyniavę Roberto Stankevičiaus auklėtiniai svečiuose 90:68 sutriuškino Molėtų „Ežerūną-Karį“, o svečius į pergalę vedė įspūdingai rungtyniavęs ir trigubą dublį atlikęs Darius Griškėnas. 38 minutes ant parketo praleidęs krepšininkas pelnė 30 taškų (6/9 dvit., 4/9 trit., 6/9 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių bei atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Krepšininkas iš viso surinko 46 naudingumo balus, o tai – šio sezono rekordas.

Per dvejas savaitgalio rungtynes D.Griškėnas vidutiniškai rinko po 24,5 taško, po 10,5 atkovoto kamuolio, po 7,5 rezultatyvaus perdavimo ir po 37 naudingumo balus. Toks pasirodymas jam lėmė „Mantingos“ naudingiausio žaidėjo prizą.

„Rasai“

Giedriaus Kurtinaičio treniruojama ekipa po truputį juda iš mirties taško. Talentingų žaidėjų nestokojanti Raseinių komanda pastarąjį savaitgalį šventė vieną pergalę iš dviejų galimų, tačiau jų kelyje tiek penktadienį, tiek ir šeštadienį atsidūrė solidi Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ ekipa. Žaidimą stabilizavę raseiniškiai privertė stipriai sunerimti Jonavoje susirinkusius sirgalius – jų palaikoma komanda tik mačo pabaigoje 89:85 pranoko „Rasų“ klubą. Ne mažiau atkakli kova užvirė ir Raseiniuose – penki dviženklį taškų skaičių pelnę ir „Rasus“ į priekį tempę raseiniškiai nustelbė fantastiškai žaidusio ir net 41 naudingumo balą surinkusio Tado Sebežiovo vedamą Jonavos klubą ir šventė svarbią pergalę – 97:91.

Nuotr.: gintarasmockus.lt

Lyderių nesėkmės

Koja kojon turnyrinės lentelės viršuje žengiančios „Sūduvos-Mantingos“ ir „Mažeikių“ ekipos penktadienį patyrė nesėkmes. Ir vėl ne pačios stipriausios sudėties rungtyniavę sūduviečiai Vilniuje kiek netikėtai 67:82 kapituliavo prieš „Perlą-MRU“, o „Mažeikiai“ svečiuose 81:89 suklupo prieš Šakių „Vytį“. Visgi šeštadienį abi komandos atsiteisė su savo skriaudikais – „Sūduva-Mantinga“ namuose vilniečius parbloškė jau pirmoje rungtynių dalyje ir laimėjo 88:66, o Aloyzo Rudžio auklėtiniai savų sirgalių akivaizdoje 94:77 šventė užtikrintą pergalę prieš tą patį „Vytį“. Turnyrinės lentelės viršuje vis dar lieka vieneriomis rungtynėmis daugiau už Marijamplės ekipą sužaidę mažeikiškiai, tačiau pastarieji turi vienu pralaimėjimu daugiau.

Naujoko debiutas

Praėjusią savaitę prie „Palangos“ ekipos prisijungęs legionierius iš Jungtinių Amerikos Valstijų Reginaldas Simsas daug laiko apšilti kojas neturėjo. Tačiau, kaip paaiškėjo vėliau, amerikiečiui to ir neprireikė – jau debiutinėse savo rungtynėse krepšininkas į „Telšių“ krepšį įskraidino net 7 tolimus metimus ir iš viso pelnė 30 taškų. Taip pat 198 cm ūgio puolėjas po krepšiais gana svariai pagelbėjo vieninteliam „Palangos“ aukštaūgiui Matui Jucikui ir atkovojo 7 atšokusius kamuolius.

Naudingiausių savaitės žaidėjų penketukas:

  • Edvinas Šeškus („Rasai“): 19 tšk., 5 atk. kam., 8,5 rez. perd., 29,5 naud. bal.
  • Darius Griškėnas („Delikatesas“): 24,5 tšk., 10,5 atk. kam., 7,5 rez. perd., 37 naud. bal.
  • Tadas Sebežiovas („Petrochema-Dextera“): 26,5 tšk., 1,5 atk. kam., 4,5 rez. perd., 28,5 naud. bal.
  • Ignas Vaitkus („Šilutė“): 27 tšk., 5 atk. kam., 3,5 rez. perd., 32,5 naud. bal.
  • Matas Jucikas („Palanga“): 16,5 tšk., 10,5 atk. kam., 22,5 naud. bal.

Verti paminėjimo: Dovydas Redikas ir Aurelijus Pukelis

MVP: Darius Griškėnas

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports