Ištikimybės Jonavos klubui simbolis skambiausio karjeros akordo tiksi LKL čempionate

30.10.2015

Daugiau nei 300 rungtynių. Vienuolika sezonų vien Nacionalinėje krepšinio lygoje ir metai jau nebeegzistuojančiame Lietuvos krepšinio „A“ lygos čempionate. Tokia yra 30-ies metų Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ krepšininko Tado Sebežiovo karjeros paletė.

Įspūdingai skambančius skaičius ryškiau nušviečia papildoma aplinkybė. Iš Jonavos kilęs T. Sebežiovas visą savo karjerą paskyrė tik vienai – Jonavos miesto reprezentacinei komandai. Su šia ekipa krepšininkas iškovojo skambiausius klubo pasiekimus NKL pirmenybėse – dukart tapo lygos vicečempionu bei sykį laimėjo bronzos medalius.

Krepšininko asmeninė statistika tampa tarsi atsakymu, paaiškinančiu klubo pasitikėjimą žaidėju ir žaidėjo norą rungtyniauti savo gimtajame mieste. T. Sebežiovas per pastaruosius aštuonis NKL sezonus rinkdavo vien dviženklius taškų skaičius (antrojo pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio čempionato statistika yra vedama tik nuo 2008-2009 metų sezono, todėl internete nerastumėte pirmųjų trijų sezonų skaičių). Per oficialias 274 rungtynes nuo 2008 metų jonavietis vidutiniškai pelno po 14,6 taško, atkovoja 3,4 kamuolio ir atlieka po 2,5 rezultatyvaus perdavimo. Pavydėtini krepšininko statistikos rodikliai arti karjeros vidurkio ir 2015-2016 metų sezone (14,3 tšk.).

Žinant T. Sebežiovo karjeros faktus, tampa aišku, jog Jonavoje sutikti krepšinio gerbėją, kuris nežinotų T. Sebežiovo, turbūt neįmanoma. Tiesa, žaidėjas ne tik rungtyniauja vietos „Petrochemos-Dexteros“ klube, bet ir dirba kūno kultūros mokytoju Jonavos „Senamiesčio“ gimnazijoje.

Tinklalapis „jsk.lt“ nusprendė pakalbinti giliai į Jonavos krepšinio metraščius jau spėjusį įsirašyti T. Sebežiovą.

– Tadai, ar gali pats suskaičiuoti kelintą sezoną rungtyniauji Jonavos miesto komandoje?
– Tiesa sakant, jau pamečiau skaičių. Jonavoje žaidžiu jau labai senai, galbūt 11-ąjį ar 12-ąjį sezoną iš eilės.

– Tavo ištikimybė vienai komandai stulbinanti. Ar buvo per tuos metus pasiūlymų iš kitų komandų? Galbūt pats norėjau išbandyti laimę kitur?
– Daug konkrečių pasiūlymų nebuvo. Žinoma, būdavo nuogirdų apie kitų komandų susidomėjimą, tačiau nieko konkretaus. Laikas bėga, o aš taip ir lieku Jonavoje sezonas po sezono. Kaip bebūtų, mane čia viskas tenkina, čia yra pažįstama virtuvė ir dėl nieko skųstis negaliu.

– Žvelgiant į tavo asmeninę statistiką NKL čempionate galima konstatuoti – žaidi stabiliai gerai. Kas tai lemia? Galbūt laikaisi specialaus treniruočių rėžimo?
– Nėra jokių specialių treniruočių ar mitybos rėžimo. Galbūt esu iš savęs geras? (juokiasi – aut. past.) Kalbant rimtai, kažko tokio pavyzdinio nedarau, paprasčiausiai atlieku visą įprastinę treniruočių rutiną – tempimo pratimai ir t.t. Dvigubai daugiau už kitus aikštelėje nedirbu.

– Vienuolika metų vien NKL čempionate – turtinga patirtis. Ar tenka dalinti patarimus jauniesiems klubo žaidėjams? Galbūt jie tavęs prašo pagalbos treniruotėse?
– Kaip mėgstu sakyti, pas mus visada ateina geri krepšininkai, kurie ir viską žino. Mūsų klubo žaidėjai dirba nuoširdžiai, nėra išsišokėlių, todėl galbūt nėra reikalo man atskirai dalinti patarimų. Šiemet turime jaunų krepšininkų, kuriems galima kažką patarti, aišku, yra ir tokių patyrusių žaidėjų kaip Tomas Čerkunovas, kuris ir pats gali daug ką papasakoti. Patarimus žarstau retai.

– Praėjusiame sezone tave kankino traumos, negalėjai pradėti sezono kartu su komanda. Šiemet situacija pasikeitusi ir, atrodo, nėra jokių problemų?
– Nemanau, kad mano sportinė forma šiuo metu yra pasiekusi 100 procentų, bet viskas yra gerai. Daug prie to prisidėjo fizinis pasiruošimas su mūsų komandos specialistu Mariumi Jasevičiumi, kuris padėjo prieš sezoną pilnai įkrauti „batareikas“. Tikiuosi rimtų traumų nebus.

– Be krepšininko duonos dirbi ir kūno kultūros mokytoju „Senamiesčio“ gimnazijoje. Kaip tavo karjeroje atsirado toks faktas?
– Pradėjau dirbti mokykloje iškart po studijų baigimo tuometiniame LKKA (dabar Lietuvos sporto universitetas – aut. past.). Treneris Nerijus Zabarauskas į savo vietą rekomendavo mane. Dirbu jau aštuntus metus. Labiausiai džiaugiuosi, jog viską pavyksta susiderinti su sportu, o ir pats darbas nenutolęs nuo sporto. Miela širdžiai.

– Ar kūno kultūros mokytojo darbas yra pradžia į tapimą krepšinio treneriu ateityje?
– Nemanau. Daugiau pagalvoju daugiau apie vadybinį darbą. Vasarą Jonavoje organizavome krepšinio stovyklą ir toks organizacinis, vadybinis darbas man labai patiko.

– Grįžkime prie tavo karjeros Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ klube. Kokia pergalė įsiminė labiausiai?
– Pergalių buvo daug ir visokių. Kaip bebūtų, iškart į galvą šauna laimėjimas Mažeikiuose penktose 2009-2010 m. sezono NKL pusfinalio rungtynėse. Serijoje iki trijų pergalių pirmavome 2:0 po pirmųjų dviejų susitikimų (86:91 ir 90:77 – aut. past.), tačiau kitose rungtynėse patyrėme dvi triuškinančias nesėkmes (72:99 ir 55:89 – aut. past.) ir prieš lemiamą kovą buvome jau nurašyti. Penktąsias rungtynes žaidėme Mažeikiuose ir sugebėjome laimėti (74:62, T. Sebežiovas pelnė 16 taškų – aut. past.). Buvo labai daug džiaugsmo.

˜– Krepšinio užkulisiuose kalbama, kad Jonavos mieste pastačius 2500 vietų talpinančią areną, mieste galėtų atsirasti ir LKL klubas. Ar turi tokią svajonę, vieną dieną išbėgti į aikštelę LKL čempionate su Jonavos ekipos marškinėliais?
– Arenos statybos pabaigos darbų data šiek tiek nusikėlė nei buvo iš pradžių planuota, todėl dar anksti spręsti (šypsosi – aut. past.). Žinoma, smagu būtų paskutinį karjeros akordą „uždėti“ LKL čempionate.

TADO SEBEŽIOVO KARJEROS FAKTAI NKL čempionate (Oficiali statistika tik nuo 2008-2009 metų sezono):

- 274 rungtynės.

- Vidutiniškai 14,6 taško per vieną susitikimą karjeroje.

- Keturi NKL finalo ketvertai (sidabro, du bronzos medaliai ir ketvirtoji vieta).

- Daugiausiai taškų per vienerias rungtynes – 39 (Į „Pieno žvaigždžių“ krepšį, 2011 metais).

- Daugiausiai rezultatyvių perdavimų per vienerias rungtynes – 12 (prieš „Šilutę“, 2012 metais).

- Daugiausiai atkovotų kamuolių vieneriose rungtynėse – 12 (prieš „Žalgirį-2“, 2010 metais).

- Daugiausiai pataikytų tritaškių vieneriose rungtynėse – 7 (dukart prieš „Delikatesą“, 2010 ir 2013 m.).

- Daugiausiai pataikytų dvitaškių vieneriose rungtynėse – 10 (prieš „Delikatesą“ 2013 metais).

- Daugiausiai pataikytų baudų metimų – 15 (dukart – 2009 ir 2013 m.).

D.Redikas: „Kol kas nesu geriausios sportinės formos“

28.10.2015

Kuomet vasarą pasirodė pirmieji pranešimai apie Dovydo Rediko prisijungimą prie naujosios Šakių „Vyčio“ komandos, ne vienas krepšinio aistruolis iškart suprato, jog 22-ejų metų kuršėniškis taps vienu ryškiausių NKL pirmenybių žaidėjų, todėl prasidėjus sezonui nuolatiniai šio krepšininko žaidimo blyksniai nieko nestebina.

Su Jono Valančiūno vedama „auksinės kartos“ Lietuvos jaunimo rinktine visus įmanomus trofėjus nuskynęs D.Redikas pastaruoju metu išgyveno ne pačius sėkmingiausius savo karjeros metus. Vieno po kito skandalų lydimas žaidėjas buvo aptarinėjamas, kaip užgesusi perspektyva, tačiau dabartinis Šakių klubo atakų organizatorius įrodinėja, jog tokios kalbos neturi jokio pagrindo.


Tai patvirtina iškalbingi statistiniai rodikliai ir faktas, kad šiuo metu D.Redikas yra rezultatyviausias (vid. 21,9 taško) bei naudingiausias (vid. 23,8 naud. balo) NKL pirmenybių žaidėjas. Krepšininko potencialą įrodo ir monstriškas žaidimas praėjusio savaitgalio turuose.

Gynėjas per dvejas rungtynes vidutiniškai pelnė po 30 taškų, atkovojo po 4 kamuolius, atliko po 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 36,5 naudingumo balo.

„Mano krepšinio supratimas yra išlikęs, galbūt tam tikrose situacijose į padėtį aš žiūriu kiek kitaip nei kiti žaidėjai ir tuomet turiu kitokias situacijas pelnyti taškus, tačiau lengva tikrai nebuvo“, – tinklapiui nklyga.lt savo sėkmingo žaidimo priežastis vardijo D.Redikas.

– Dovydai, šiuo metu esate naudingiausias ir rezultatyviausias lygos žaidėjas. Teisinga sakyti, jog jau pasiekėte optimalią sportinę formą?
– Galbūt ne tą, kurią aš pats norėčiau ir kurios žmonės iš manęs tikisi, bet ji gerėja, viskas eina tinkama linkme, o įdedamas darbas atsiperka. Aš manau, kad su laiku žaidimas turėtų dar labiau pagerėti, juolab, kad ekipoje vienas prie kito priprantame, komanda žino mano stipriąsias puses – visi prabėgimai, laiku atlikti perdavimai daro žaidimą lengvesnį. Sezono pradžioje mūsų žaidime buvo daug netvarkos, o dabar rungtyniaujame geriau, todėl ir man darosi šiek tiek lengviau. Bet faktas, kad mano forma nėra aukščiausiame taške, yra teisingas.

– Kas lėmė, kad „Vyčio“ komanda sezoną pradėjo trimis pralaimėjimais iš eilės?
– Kaip komanda, mes susirinkome gana vėlai, treniruotėse turėjome nedaug galimybių žaisti penki prieš penkis. Tie pralaimėjimai taip pat nebuvo įtikinantys: „Palangai“ pralaimėjome po pratęsimo, o su „Nafta-Uni-Akvaservis“ žaidėmė iki pat rungtynių pabaigos. Galbūt tai lėmė nesusikaupimas ar smulkios klaidos, nežinau. Bet dabar viskas yra gerai, aš labai džiaugiausi po pirmosios pergalės Molėtuose, kad atsikratėme psichologinio barjero. Tų pralaimėjimų nereikia sureikšminti, tačiau dvi prarastos pergalės šiuo metu pagerintų mūsų padėtį. Aišku, pralaimėjome ir „Sūduvai-Mantingai“, kuri yra aukšto lygio komanda su gerais žaidėjais. Daugelis lygos klubų turi bent po keturis krepšininkus, kurie kartu rungtyniauja nebe pirmus metus, o mes esame nauja komanda ir mums reikia laiko.

– Jūsų statistiniai rodikliai atrodo labai solidžiai. Ar išties viskas yra taip paprasta, kaip byloja skaičiai?
– Ne, lengva tikrai nebuvo. Daug patirties man davė tai, kad aš žaidžiau gana aukštame lygyje su aukšto kalibro komandomis, treneriais ir žaidėjais. Mano krepšinio supratimas yra išlikęs, galbūt tam tikrose situacijose aš į padėtį žiūriu kiek kitaip nei kiti žaidėjai ir tuomet turiu lengvesnes situacijas pelnyti taškus, tačiau lengva tikrai nebuvo. Man didelis malonumas būti pripažintam naudingiausiu žaidėju, bet iš esmės aš džiaugiuosi dėl komandos pergalių. Jeigu būsiu naudingiausias, o komanda pralaimės, tai nebus džiaugsmo nei man, nei komandos draugams. Labiausiai džiaugiuosi, kad komandos žaidimo kreivė kyla į viršų.

– Kol kas esate apsrkitai naudingiausias lygos krepšininkas. Ar aikštelėje jaučiate papildomą varžovų priežiūrą?
– Be jokios abejonės, kad taip. Tokioje situacijoje eidamas į rungtynes žinai, kad prieš tave bus taikomos atitinkamos žaidimo schemos ar dviguba gynyba, bet tiesiog reikia eiti į aikštelę ir žaisti. Žaidžia visa komanda, todėl jei reikia, aš galiu gintis, atlikinėti perdavimus ar kovoti dėl kamuolių – dėl to man nekyla jokių problemų. Po rungtynių neinu nuleidęs galvą ir negalvoju, kodėl aš pelniau mažai taškų. Man svarbiausia yra pergalės, žaidimas ir kurioje turnyrinės lentelės vietoje mes esame.

– Greičiausiai demonstruojant tokius statistinius rodiklius, galima sulaukti ir kitų komandų dėmesio.
– Nuo sezono pradžios mano tikslai nėra pakitę – noriu įgyti sportinę formą, paragauti krepšinio ir pajusti jo skonį. Kol kas dėl jokių kitų komandų aš nesuku galvos ir tiesiog stengiuosi žaisti kiekvienose rungtynėse. Su klubo vadovybe esame kalbėję, kad jeigu man atsiras geresnis pasiūlymas iš aukšto lygio komandos, komanda nesudarys jokių problemų išvykti. Bet kaip ir minėjau, kol kas apie tai negalvoju ir stengiuosi padėti „Vyčio“ komandai.

– Šį sezoną į naudingiausių žaidėjų penketukus jau ne kartą pateko ir jūsų komandos draugas Karolis Brusokas. Ar jaučiate, kad už jūsų, kaip komandos lyderio, stovi ir tvirtas užnugaris?
– Yra sakoma, kad vienas lauke – ne karys. Visada yra sunku kovoti dėl pergalių rungtyniaujant vienam. Sakykime, jeigu Karolis neatkovotų tiek kamuolių, ką puikiai sugeba, tuomet sumažėtų greitų atakų skaičius. Savaime suprantama, jog jaučiu, kad nesu vienas – yra ir Dominykas Domarkas, Aurimas Birgelis, Paulius Beliavičius ir kiti gero lygio žaidėjai. Malonu komandoje turėti tokių krepšininkų, kurie kiekvieną dieną gali traukti komandą. Esame vienas kumštis ir visada vienas kitą traukiame kaip tik galime.

– Prieš prasidedant sezonui „Vyčio“ vyriausiasis treneris Nerijus Zabarauskas minėjo, kad pirminis jūsų tikslas yra atkrintamosios, tačiau dabar panašu, jog tik šis rezultatas jūsų netenkins.
– Žinote, apetitas kyla bevalgant. Geriau žaidžiant norisi pasiekti kuo daugiau. Nereikia šokti aukščiau bambos ir į situaciją žiūrėti realiai, nes krepšinis yra toks sportas, kad niekada negali žinoti, kuri komanda tą dieną gali laimėti. Manau, kad jei būsime sveiki ir neturėsime didesnių problemų, tikrai galėsime pretenduoti į aukštesnes vietas.

Gražiausių savaitės epizodų dešimtuką okupavo „Palangos“ atstovai

27.10.2015

Galingi ir krepšius drebinę dėjimai dominuoja ketvirtosios NKL savaitės gražiausių epizodų dešimtuke. Du įspūdingiausius momentus sukūrė „Palangos“ krepšininkai, o dvi vietas dešimtuke užima Kauno „Žalgiris-2“ talentas Regimantas Miniotas.

Gražiausių savaitės epizodų trejetuką pradeda Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ skrajoklis Rytis Biliartas, įspūdingai pabaigęs greitą ataką rungtynėse Raseiniuose. Antroje savaitės gražiausių epizodų vietoje – „Mažeikių“ gynėjas Evaldas Šaulys, spėjęs išmesti kamuolį ir pataikyti tritaškį paskutinėmis ketvirčio sekundėmis.

Įspūdingiausiu savaitės epizodu tapo „Palangos“ komandos atstovo Deivido Anužio skrydis po krepšiu. Jo tritaškis buvo blokuotas, tačiau krepšininkas pats pavijo kamuolį ir jį akrobatiniu metimu pasiuntė į krepšį aidint 24 sekundžių atakos laikmačiui. Metimas pasiekė tikslą, o D.Anužis dar išprovokavo ir pražangą.

Savaitės epizodų dešimtukas:

Naudingiausias ketvirtosios savaitės žaidėjas – D.Redikas

26.10.2015

Ketvirtąją savaitę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse netrūko įsimintinų įvykių. Iš anksto nurašytas „Ežerūnas-Karys“ svečiuose patiesė „Palangą“, konkurencijos nesutikęs Dovydas Redikas žaidė nesustabdomai, o „Mažeikių“ pergalių serijos nenutraukė ir Jonavos klubas.

Oficialus lygos tinklapis nklyga.lt apžvelgia svarbiausius praėjusio savaitgalio įvykius, išrenka simbolinį septintojo bei aštuntojo turų penketuką bei naudingiausią žaidėją.

D.Rediko dominavimas


Vienas ryškiausių šio sezono lygos krepšininkų savo užtikrintu ir stabiliu žaidimu toliau įrodinėja, už kokius sugebėjimus jis ne vienerius metus vilkėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ marškinėlius. Penktadienį D.Rediko atstovaujamas „Vytis“ namuose tik po atkaklios kovos 87:81 nugalėjo „Telšius“, o pats kuršėniškis surengė neeilinį pasirodymą. Krepšininkas pelnė net 33 taškus, atkovojo 6 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 varžovų pražangas ir surinko 39 naudingumo balus. Sėkmingą savaitgalį krepšininkas tęsė ir kitos dienos mače Vilniuje, kur į „Perlo-MRU“ krepšį įmetė 27 taškus, po krepšiais atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 34 naudingumo balus, taip savo komandą atvesdamas į penktąją pergalę iš eilės – 91:86. Po šių pasirodymų Redikas įsitvirtino rezultatyviausių ir naudingiausių lygos žaidėjų sąrašuose.

Per dvejas rungtynes rinkęs vidutiniškai po 30 taškų ir po 36,5 naudingumo balo, D.Redikas išrinktas naudingiausiu savaitės žaidėju.

Sensacija Palangoje

Greičiausiai daugelis krepšinio sirgalių jau buvo susitaikę su mintimi, jog praėjusio sezono NKL vicečempionai, Molėtų „Ežerūno-Kario“ krepšininkai, taip ir pasiliks turnyrinės lentelės gale bei balansuos ties iškritimo riba. Šį teiginį dar labiau sustiprino penktadienio dvikova, kuomet Gintaro Šerkšno auklėtiniai savų sirgalių akivaizdoje tapo lengvu grobiu galingai rungtyniaujančiai Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ (52:82). Tačiau jau kitą dieną molėtiškiai Palangoje sugebėjo bent kiek pritildyti skeptikus ir 71:69 įveikė „Palangos“ ekipą. „Ežerūno-Kario“ pergalės kalviu tapo Raimundas Ambrulaitis, kuris pelnė 16 taškų ir atkovojo 9 atšokusius kamuolius. Būtent kova dėl kamuolių ir buvo viena pagrindinių šio netikėtumo priežasčių. Svečiai gudriai pasinaudojo išretinta „Palangos“ priekine linija ir šioje kategorijoje laimėjo net 46-31.


„Šilutės“ kritimas

Sezono pradžioje trejas rungtynes iš eilės laimėjusi pamario ekipa greitai sulėtino apsukas. Praėjusį savaitgalį Petro Joniko auklėtiniai namuose 79:81 nusileido šį sezoną kol kas taip pat stringančiai Joniškio „Delikateso“ komandai, o šeštadienį Marijampolėje buvo sutriuškinti vietos „Sūduvos-Mantingos“ ekipos 91:115. Šilutiškių negelbėjo net ir sėkmingi individualūs žaidėjų pasirodymai. Krepšinio specialistų liaupsinamas Aurelijus Pukelis savaitgalį rinko po 18,5 taško bei 28,5 naudingumo balo. Pavojų „Šilutės“ priešininkams kėlė ir Ignas Vaitkus, vidutiniškai rinkęs po 22,5 taško ir 26 naudingumo balus. Vis tik šie du krepšininkai svarenės paramos iš komandos draugų nesulaukė, o prieš sezoną vienu iš būsimų komandos lyderių laikytas Tomas Lekūnas praėjusiuose turuose buvo daugiau pastebimas diskutuojant su varžovais bei teisėjais nei demonstruojant sėkmingus žaidimo epizodus. Akivaizdu, kad Petras Jonikas savo arsenale turi nemažai ginklų, tačiau kol kas veikia tik nedaugelis.

Rezultatyvumo rekordas

115 taškų į „Šilutės“ krepšį įmetusi „Sūduva-Mantinga“ pasiekė šio sezono lygos rezultatyvumo rekordą. Šiemet tik dar viena ekipa buvo peržengusi 100 taškų ribą („Palanga“ šį savaitgalį įmetė 102), o marijampoliškiai triženklį taškų skaičių buvo surinkę ir pirmosiose sezono rungtynėse, kai 100:78 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelis-2“. „Sūduva-Mantinga“ yra rezultatyviausia lygos komanda (vid. 90 taškų), stipriai lenkdama antroje pozicijoje pagal šį rodiklį esančią „Palangą“ (vid. 80,8 taško). Beje, Marijampolės klubui priklauso ir praėjusio sezono NKL rezultatyvumo rekordas (119 taškų).

Nuotr.: gintarasmockus.lt

„Mažeikių“ jėga

Be pralaimėjimų NKL čempionate toliau žygiuoja „Mažeikių“ krepšininkai, kurie praėjusį savaitgalį ir vėl nuskynė abi pergales. Jeigu Jonavoje Aloyzo Rudžio auklėtiniai triumfavo tik paskutinėmis mačo sekundėmis (82:78), tai namų rungtynės su Raseinių „Rasais“ mažeikiškiams tapo tikru smaguriavimu. Triuškinančią persvarą įgijęs jau pirmojo kėlinio metu, „Mažeikių“ klubas žemesnės pavaros nejungė ir po pertraukos, o prieš ketvirtąjį kėlinį šeimininkų persvara tapo nepadori (78:41). Gynybos gniaužtuose visiškai surakinti „Rasai“ suklydo net 27 kartus, o pagrindiniai svečių ramsčiai – Valdemaras Savostjanovas, Edvinas Šeškus, Gabrielis Motonas ir Augustinas Jankaitis kartu sudėjus pelnė vos 28 taškus. Kitą savaitę „Mažeikiai“ taip pat turės geras galimybes pratęsti pergalių seriją, kadangi jų laukia išvyka į Molėtus ir mačas su „Ežerūno-Kario“ ekipa.

Gynėjų dvikova

Penktadienį vykusioje pajūrio komandų dvikovoje įspūdingus pasirodymus surengė abiejų komandų gynėjai. „Palanga“ savo aikštėje 102:97 pranoko Klaipėdos „Naftą-Uni-Akvaservis“, o abi ekipas į priekį vedė antrosios linijos žaidėjai. „Palangos“ atstovas Tadas Rinkūnas per 36 minutes pelnė 31 tašką (2/4 dvit., 5/8 trit., 12/14 baudos) ir surinko 31 naudingumo balą. Dar įspūdingiau pasirodė jo oponentas iš Klaipėdos – Mindaugas Stašys taip pat žaidė 36 minutes, per jas pelnė 34 taškus (12/15 dvit., 0/5 trit., 10/12 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 39 naudingumo balus.

Nuotr.: E.Jurgilevič

TOP 5:

  • Mindaugas Stašys („Nafta-Uni-Akvaservis“): 26 tšk., 3,5 atk. kam., 4 rez. perd., 28,5.
  • Dovydas Redikas („Vytis“): 30 tšk., 4 atk. kam., 4,5 rez. perd., 36,5 naud. bal.
  • Ignas Vaitkus („Šilutė“): 22,5 tšk., 3,5 atk. kam., 1,5 rez. perd., 26 naud. bal.
  • Karolis Brusokas („Vytis“): 14 tšk., 10 atk. kam., 2,5 rez. perd., 22 naud. bal.
  • Aurelijus Pukelis („Šilutė“): 18,5 tšk., 10 atk. kam., 1 rez. perd., 28,5 naud. bal.

Verti paminėjimo: Aurimas Kieža, Šarūnas Beniušis, Tadas Rinkūnas ir Tadas Sebežiovas.

MVP – Dovydas Redikas

Savaitgalio epizodas:

„Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ derbių emocijos nuo šiol liejasi ir NKL aikštelėse

25.10.2015

Penktadienį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse tarp šešių septintojo turo rungtynių vyko vienas kiek ryškesnį atspalvį turintis mačas. Kaune pečius surėmė dviejų Lietuvos grandų, „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“, dublerinės ekipos. Tai buvo tarsi įžanga prieš šį vakarą „Žalgirio“ arenoje vyksiantį didžiausių šalies klubų mūšį.

Mažajame derbyje triumfavo jaunieji „Žalgiris-2“ krepšininkai, po atkaklios kovos 73:65 palaužę „Perlo-MRU“ ekipą, o abiejų komandų atstovai pripažino, jog šios rungtynės nebuvo eilinės.


„Jaudulio nebuvo, ruošėmės kaip ir visoms rungtynėms, aišku, juokavome, kad tai bus apšilimas prieš sekmadienio grandų mačą“, – kalbėjo žalgiriečių vyriausiasis treneris Tomas Masiulis.

„Aišku, vaikinams buvo jauduliukas, nes jie ir rinktinėse kartu žaidė, ir vieni su kitais pažįstami, kadangi rungtyniavę moksleivių lygose. Kažkoks išskirtinumas vis tiek buvo“, – T.Masiuliui antrino jo kolega iš „Perlas-MRU“ Arvydas Gronskis.

Net aštuoni abiejų komandų krepšininkai šią vasarą atstovavo Lietuvos jaunių rinktinei, kuri Europos aštuoniolimečių čempionate iškovojo bronzos medalius. Iš šios rinktinės Mykolas Dieninis, Aistis Pilauskas ir Arnas Beručka gina „Perlo-MRU“ garbę, o Martynas Varnas, Martynas Echodas, Laurynas Birutis, Gytis Masiulis ir Jokūbas Švambaris rungtyniauja „Žalgiris-2“ gretose.

Vaikinai vienas kitą gerai pažįsta ir dėl to, kad kai kurie iš jų dar neseniai su dabartiniais varžovais kartu ir treniruodavosi. Prieš porą metų Vilniaus krepšinio sistemą paliko ir į Kauną persikėlė aukštaūgiai Laurynas Birutis bei Regimantas Miniotas, o praėjusią vasarą ateitį su „Žalgiriu“ susiejo ir buvęs Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos auklėtinis Jokūbas Švambaris.

Nuotr.: V.Mikaitis

Atvirkštiniu keliu patraukė dabartinis „Perlo-MRU“ klubo puolėjas Mykolas Dieninis, kuris sugrįžo į gimtąjį Vilnių po kelerių metų praleistų Kaune, kuomet krepšinio įgūdžius gerino Arvydo Sabonio krepšinio centre.

„Taip, tai buvo principinė dvikova ir tokiam varžovui laimėti mūsų aikštelėje mes negalime leisti, – po rungtynių sentimentų Vilniaus ekipai nereiškė J.Švambaris. – Sunku žaisti prieš buvusią komandą, bet dabar esu šiame klube ir stengiuosi nebežiūrėti atgal.“

Emocinę rungtynių svarbą atspindėjo ir triukšmas tribūnose. Principinės dvikovos metu „Žalgirio“ dublerius aktyviai palaikė nemažas būrys „Green White Boys“ sirgalių. „Perlo-MRU“ puolėjas Tautvydas Pipiras vylėsi, kad jo atstovaujama komanda namų rungtynėse taip pat jaus analogišką „Lietuvos ryto“ fanų palaikymą.

„Kiekvienoms rungtynėms ruošiamės taip pat. Anksčiau ypatingi buvo Vilniaus derbiai, bet dabar, kai atsirado Vilniaus krepšinio piramidė, galbūt principiniai mačai bus tarp Vilniaus ir Kauno. Kaip dabar varžovus palaikė „Žalgirio“ ultros, gal mus ateis palaikyti ir „Lietuvos ryto“ sirgaliai“, – kalbėjo vienas Vilniaus ekipos lyderių.

Šį sezoną „Perlo-MRU“ vyriausiojo trenerio poste debiutavęs A.Gronskis teigė, kad ant krūtinės besipuikuojantis „Lietuvos ryto“ pavadinimas įpareigoja.

„Aš manau, kad žaidėjus tai įpareigoja, kaip ir mane. Tai nėra tik paprasta komanda, ji duoda šansą ir vietą, į kurią galima eiti aukštyn“, – tvirtino specialistas.

Po šio savaitgalio kovų, jaunieji žalgiriečiai su penkiomis pergalėmis rikiuojasi šeštoje NKL turnyrinės lentelės vietoje. Arvydo Gronskio auklėtiniai yra iškovoję dvi pergales ir užima vienuoliktąją poziciją.

Vaizdo reportažas apie naująjį dublerių derbį:

„Ežerūnas-Karys“ iškovojo netikėtą pergalę Palangoje

25.10.2015

Baudos aikštelėje karaliavę Molėtų „Ežerūno-Kario“ (2-6) krepšininkai iškovojo antrąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje. Gintaro Šerkšno auklėtiniai išvykoje 71:69 (17:10, 22:18, 17:24, 15:17) nugalėjo „Palangos“ (6-2) komandą.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei šeimininkai dar pirmavo 69:67. Visgi Raimundo Ambrulaičio taikli baudą, o vėliau ir dvitaškis išvedė svečius į priekį 70:69. Lemiamai atakai palangiškiai turėjo 13 sekundžių, tačiau Povilo Šakinio dvitaškis buvo netaiklus, o kamuolį atkovojęs Deividas Anužis taip pat prametė.

„Ežerūnui-Kariui“ pergalę įtvirtino Dominykas Zupkauskas, kuris pataikė vieną baudą iš dviejų. Paskutinėmis mačo akimirkomis Anužis dar atliko tritaškį metimą, tačiau jis tikslo nepasiekė.

Svečiai iš baudos aikštelės pelnė net 36 taškus, kuomet palangiškiai vos 20.

„Ežerūnas-Karys“: Raimundas Ambrulaitis 16 (9 atk. kam.), Evaldas Rastenis 15, Edgaras Sosnovskis ir Dominykas Zupkauskas (8 rez. perd.) po 11.

„Palanga“: Matas Jucikas 18, Aurimas Urbonas 14, Tadas Rinkūnas ir Deividas Anužis po 11.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports