Trečią kartą „Trakus“ įveikę klaipėdiečiai – NKL finalo ketverte

02.04.2015

Klaipėdos "Naftos-Uni-Akvaservis" prasibrovė tarp keturių stipriausių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komandų ir tęs kovą dėl medalių.

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai ketvirtadienį Klaipėdoje, itin šiltai palaikomi didžiulio būrio sirgalių, rezultatu 79:70 (17:11, 12:18, 24:15, 26:26) palaužė NKL vicečempionę „Trakų“ ekipą ir ketvirtfinalio seriją laimėjo rezultatu 3:1.

Klaipėdiečiai rungtynes pradėjo kovingai nusiteikę ir per pirmąsias dešimt minučių išsiveržė į priekį – 17:11. Visgi,

tituluoti varžovai nesiruošė lengvai atiduoti pergalės, priešinosi itin atkakliai ir dar iki didžiosios pertraukos išlygino rezultatą – 29:29.

Po atokvėpio minučių naftininkai vėl ėmė demonstruoti charakterį – kovėsi darniai it vienas kietas kumštis ir varžovams primetė greitą rungtynių tempą. Po trijų kėlinių klaipėdiečiai susikrovė 9 taškų persvarą – 53:44, o ketvirtajame kėlinyje vienu metu buvo atitrūkę per saugų 15 taškų atstumą ir pergalės iš rankų jau nebepaleido.

"Naftos-Uni-Akvaservis" komandą į pergalę vedė 20 taškų pelnęs Ignas Vaitkus, 17 taškų pridėjo šįkart itin kovingai ir drąsiai rungtyniavęs Donatas Norkus, 13 taškų pelnė Viktoras Chodosovskis, 12 (7 atk. kam.) – Julius Kazakauskas, 9 – Mindaugas Stašys, po 3 – Elvinas Gintvainis ir Laurynas Lučinskas, 2 – Aidas Einikis.

Iš „Trakų“ komandos išsiskyrė 16 taškų surinkęs Simonas Lekys, 14 (10 atk. akm.) – Karolis Brusokas, po 10 – Dovis Bičkauskis ir Caleb Sutton, 8 – Domantas Pipiras, 7 – Tautvydas Pauliukėnas.

"Naftos-Uni-Akvaservis" ekipą šįkart palaikė itin gausus, tiesiog rekordinis būrys sirgalių – Klaipėdos kūno ir kultūros sporto salė buvo sausakimša, žmonės atsistoję ir susigrūdę rungtynes stebėjo tiesiog prie salės durų.

Atvyko ir būrys „Trakų“ sirgalių, tad atmosfera buvo puiki – liejosi skanduotės ir šūksniai. Klaipėdiečiai itin nuoširdžiai palaikė kovinguosius klaipėdiečius ir po rungtynių gyrė savo miesto komandą už pasiaukojamai atliktą darbą.

„Tai nuostabi diena! Klaipėdiečiai eliminavo NKL vicečempionus. Mūsų miesto komanda po pertraukos vėl sugrįžo į NKL elito būrį. Tai buvo padaryta juodu darbu, užsispyrimu ir kovingumu. Mūsų vyrai – tikri šaunuoliai“, - „Vakarų ekspresui“ sakė salėje rungtynes stebėję krepšinio sirgaliai.

Trenerių komentarai:

Rytis Vaišvila ("Naftos-Uni-Akvaservis" ekipos vyr. treneris): „Šiandien sirgaliai buvo tarsi šeštasis žaidėjas. Jų palaikymas buvo nuostabus. Tiesiog suteikė papildomos motyvacijos ir jėgų. Mes ir „Trakai“ – apylygės komandos, pergalę lėmė keli taškeliai. Atsipalaiduoti nežadame. Tikslai ir kartelė auga. Bandysime į Klaipėdą parvežti NKL medalius.“

Arvydas Straupis („Trakų“ ekipos vyr. treneris): „Mums čempionatas jau baigtas. Nieko nepadarysi, toks jau tas sportas. Mus pastaruoju metu persekiojo traumos ir ligos, be to, neturėjome lygiaverčių krepšininkų, kurie galėtų pakeisti startinio penketo žaidėjus. Esu labai dėkingas Karoliui Brusokui, kuris žaidė su sulūžusia ranka. Tiesiog nusiėmė gipsą ir kovojo. Taip pat mūsų centras Ignas Ramašauskas sirgo. Šioje ketvirtfinalio serija "Naftos-Uni-Akvaservis" ekipa buvo stipresnė, reikia juos pasveikinti su pergale. Ryčio Vaišvilos kariaunai linkiu tapti NKL čempionais.“

„Petrochemą sutriuškinusi „Sūduva-Mantinga“ pirmą kartą klubo istorijoje žais NKL finaliniame ketverte

02.04.2015

Marijamplės „Sūduva-Mantinga“ pirmą kartą klubo istorijoje žais Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo ketverto turnyre. Ketvirtose ketvirtfinalio serijos rungtynėse marijampoliečiai svečiuose 71:90 (24:19, 11:21, 15:26, 21:24) sutriuškino Jonavos „Petrochemą“ ir serijoje iki trijų pergalių triumfavo rezultatu 3-1.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Petrochemos“ krepšininkai, kurie po sudėtingo Tado Sebežiovo tritaškio įgijo penkių taškų persvarą - 7:2. Netrukus Paulius Kleiza atsakė tuo pačiu, tačiau po poros sėkmingų šeimininkų atakų, jonaviečiai ir vėl atstatė pranašumą - 11:5. Vėliau nei vienai

komandai nepavyko įgyti didesnio pranašumo, tiesa, kėlinio pabaigoje Ričardas Verbickas taikliu tolimu metimu Petrochemai dar kartą sugrąžino penkių taškų atotrūkį - 24:19.

Antrojo kėlinio pradžioje „Sūduva-Mantinga“ pagaliau persvėrė rezultatą - Tautvydas Kliučinykas ir Paulius Abramavičius pataikė po tritaškį ir marijampoliečiai įgijo minimalią persvarą - 24:25. Vėliau didesnių permainų neįvyko ir abu klubai didesniu atstumu varžovų nepaleido. Tiesa, paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis idealią ataką su Ignu Labučiu priešakyje suorganizavę sūduviečiai padidino savo pranašumą iki penkių taškų - 35:40.

Po ilgosios pertraukos sugrįžusi „Sūduva-Mantinga“ neketino sustoti - sėkmingai puolime rungtyniavę svečiai laimėjo atkarpą 7:2 ir padidino turėtą persvarą iki dviženklės - 38:48. Tuo sėkmingas suvalkiečių žaidimas nesibaigė - Giedriaus Žibėno auklėtiniai pridėjo dar aštuonis taškus be varžovų atsako ir po Aurimo Kiežos baudų metimų, svečių persvara išaugo iki penkiolikos - 41:56. Netrukus Petrochema parodė gyvybės ženklus ir sugebėjo nežymiai priartėti - 50:61. Nepaisant to, bėgant paskutinėms trečiojo kėlinio minutėms, Aurimas Kieža pataikė iš toli, o Aivarui Kvedaravičiui pridėjus dvitaškį, Marijampolės klubo persvara pasiekė šešiolikos taškų ribą - 50:66.

Ketvirtasis kėlinys staigmenų nepateikė - „Petrochemos“ krepšininkams ir toliau sunkiai sekėsi surasti kelius link varžovų krepšio, o „Sūduva-Mantinga“ tuo pasinaudodama didino savo atotrūkį. Ketvirčio pabaigoje Tadas Sebežiovas dar pataikė tritaškį, tačiau netrukus tas pats Kvedaravičius atsakė dvitaškiu ir Marijampolės ekipos persvara buvo daugiau nei įtikinama - 63:83. Per likusį laiką jonaviečiai tik pavieniais veiksmais stengėsi pakeisti rungtynių baigtį, tačiau sūduviečių pranašumas buvo akivaizdus ir pastarieji užtikrintai žengė į lygos pusfinalį - 71:90.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Kleiza (5/6 trit.) 23, Aurimas Kieža 14, Aivaras Kvedaravičius 11, Paulius Petrilevičius (10 atk. kam.), Marius Valukonis ir Paulius Abramavičius po 8.

„Petrochema“: Tadas Sebežiovas 18, Henrikas Vorotnikovas 15, Aurimas Urbonas 11.

„Palanga“ keliauja į finalo ketvertą, „Perlui-MRU“ sezonas baigėsi

02.04.2015

Ketvirtosiose NKL ketvirtfinalio rungtynėse „Palanga“ savų žiūrovų akivaizdoje po itin įtemptos kovos 77:72 įveikė reguliaraus sezono nugalėtojus Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkus ir iškovojo kelialapį į finalo ketvertą Raseiniuose. Be Antano Udro rungtyniavę vilniečiai ketvirto kėlinio pradžioje dar buvo priekyje, tačiau neatlaikė šeimininkų spaudimo, pralaimėjo rungtynes ir anksčiau nei planavo baigė sezoną.

T.Rinkūno vedama „Perlo-MRU“ ekipa pirmąjį kėlinį pradėjo rezultatyviai, bet palangiškiai kvėpavo į nugarą (13:16), o ketvirčio pabaigoje išsiveržė į priekį - 23:20.

Atkarpa 11:3 antrąjį kėlinį pradėjo V.Sirvydžio kariauna, kuri 15-ąją minutę įgijo dviženklį pranašumą (34:23). Tačiau sostinės krepšininkai rankų nenuleido ir po A.Žarskaus dvitaškio su kėlinio sirena komandas teskyrė vienas metimas - 38:36.

Po ilgosios pertraukos „Palanga“ surengė mini spurtą 6:0, bet į tai iškarto atsakė ir vilniečiai (44:40). Ketvirčio viduryje aikštėje pasirodęs jaunasis Dominykas Zupkauskas pelnė savo pirmuosius taškus ir taip pirmą kartą išvedė „Perlą-MRU“ į priekį (47:48). Vilniečiai trapią persvarą išlaikė iki kėlinio galo (53:55).

„Perlas-MRU“ nežadėjo sustoti ir, ketvirtį pradėję sausa atkarpa 7:0, įgijo 9 taškų pranašumą (53:62). Deividas Keburys pelnė 4 taškus iš eilės, Povilas Šakinis smeigė du tolimus šūvius ir „Palanga“ susigrąžino pirmaujančios komandos poziciją (66:64). Paskutinę kėlinio minutę sirgalių džiaugsmui Domininkas Matutis pataikė tritaškį ir komandos dalyvavo baudų metimo loterijoje. Ją laimėjo ir kėlialapį į finalinį ketvertą iškovojo V.Sirvydžio ekipa - 77:72.

„Palanga“: Travis Garrison 19 (5 atk. kam.), Domininkas Matutis 13 (5 rez. perd.), Deividas Anužis (5 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Adomas Drungilas (7 atk. kam.) po 11, Povilas Šakinis ir Erikas Kubilius po 8.

„Perlas-MRU“: Tadas Rinkūnas 15, Tomas Černeckis 12, Alvydas Žarskus 10 (6 atk. kam.), Dominykas Domarkas 9.

NKL finalinis ketvertas Raseiniuose vyks balandžio 18-19 dienomis. Palangiškiai pusfinalyje susikaus su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkais.

„Ežerūno-Kario“ ir „Rasų“ serijoje prireiks penktųjų rungtynių

02.04.2015

Po dviejų iš eilės pralaimėjimų NKL ketvirtfinalio serijoje, svečiuose pergalę iškovojo ir lygybę (2-2) atstatė Molėtų „Ežerūnas-Karys“. Ketvirtadienį (04.02) Mindaugo Kildišiaus auklėtiniai sausakimšoje „Karpynės“ arenoje rezultatu 76:62 įveikė Raseinių „Rasus“. Tai reiškia, kad lemiamą, penktąjį, serijos mačą dėl kelialiapio į finalo ketvertą komandos žais šeštadienį (04.04) Molėtuose.

Pirmojo ketvirčio pabaigoje dviejų taškų persvarą (11:13) įgiję molėtiškiai likusioje rungtynių dalyje persvarą tik didino. Antro ketvirčio paskutinę minutę komandas skyrė rekordinis atstumas – 18:35. Trečiajame kėlinyje „Rasų“

žaidėjai kiek atkuto ir aptirpdė deficitą iki 45:51. Tačiau tai buvo viskas, ką 700 žiūrovų akivaizdoje sugebėjo padaryti Alberto Vilimo auklėtiniai. Paskutiniame ketvirtyje Tomo Galecko, Eimanto Narušio ir Manto Šerkšno pastangomis svečiai nutolo nepavejamai. Rungtynės baigėsi rezultatu 62:76 svečių naudai.

Raseiniškiai prametė net 11 baudų metimų (13/24), iš arti krepšį atakavo tik 33 proc. tikslumu (11/33) ir atkovojo gerokai mažiau kamuolių (29 prieš 42).

Nugalėtojams po 11 taškų pelnė Gintautas Matulis ir Tomas Galeckas, 10 pridėjo Deividas Kumelis, 9 – Žygimantas Šeštokas, 8 – Saulius Kuzminskas (9 atk. kam.), po 7 – Mantas Šerkšnas, Evaldas Baniulis ir Raimundas Ambrulaitis, 6 – Eimantas Narušis.

„Rasus“ į priekį tempė 19 taškų surinkęs Darius Marcinkevičius. 14 pridėjo Gediminas Butkus, 12 – Karolis Guščikas, 11 – Gierdius Kurtinaitis. Likę Raseinių komandos nariai tesukrapštė 6 taškus: 4 įmetė Valdemaras Savistjanovas, 2 – Edgaras Rupeika.

M. Valukonis: „Visi sunkiai dirbome ir tai davė rezultatų“

01.04.2015

Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ iki istorinio pasiekimo trūksta tik vienos pergalės. Šiandien sūduviečiai trečiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio rungtynėse namuose 79:67 palaužė Jonavos „Petrochemos“ klubo pasipriešinimą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį - 2:1.

Trečiojo kėlinio viduryje Giedriaus Žibėno auklėtiniai buvo patekę į duobę, kuomet po taiklaus Ričardo Verbicko tolimo metimo svečiai įgijo devynių taškų pranašumą (50:59). Vis tik po „Sūduvos-Mantingos“ stratego paprašytos minutės pertraukėlės aikštės šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir turėtą deficitą pavertė į solidų pranašumą.

Pergalę marijampoliečiams garantavo nepriekaištinga gynyba ketvirtajame kėlinyje. Per lemiamą ketvirtį Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai sugebėjo pelnyti vos du taškus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Marius Valukonis. Daugiau nei tris mėnesius be krepšinio praleidęs aukštaūgis į savo komandos žaidimą įnešė svarų indėlį. Marijampolietis per 20 minučių pelnė 17 taškų (7/11 dvit., 3/3 dvit.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Po rungtynių pakalbintas Valukonis tikino, kad sėkmingą žaidimą susitikimo pabaigoje lėmė didelis noras ir sunkus darbas.

- Kuo šiandien buvote pajėgesni už varžovus?

- Kaip ir treneris minėjo, naudojome didesnę rotaciją. Prieš rungtynes jis perspėjo, kad rungtyniaus visi žaidėjai ir bet kuris išėjęs į aikštelę turi atiduoti visas jėgas. „Petrochemos“ atsarginių suolelis yra trumpesnis ir tai pasirodė ketvirtame kėlinyje. Jiems galbūt pritrūko jėgų, o gal ir trupučio sėkmės, o mes žaidėme gerai.

- Šiandien buvote gerokai agresyvesni po krepšiu. Tai buvo trenerio sumanymas?

- Greičiau tai buvo žaidimo eiga. Turėjome daugiau erdvės po krepšiu, todėl bandėme tuo pasinaudoti. Ne visada pasisekė, bet galutinis rezultatas yra geras.

- Kokius trūkumus šiandien gali įžvelgti savo komandos žaidime?

- Rungtynių pradžioje perlaikėme kamuolį - varžovų gynyba yra agresyvi, jie mėgsta ją dvigubinti, todėl reikėtų dažniau perduoti kamuolį. Taip pat prametėme nesudėtingus metimus.

- Šiandien pademonstravote geležinę gynybą. Ką pakeitėte savo žaidime, kad pasiekėte tokį rezultatą?

- Tai yra atkrintamosios varžybos - užsikabinome, kuomet turėjome penkių taškų pranašumą, nenorėjome jo paleisti, visi sunkiai dirbome ir tai davė rezultatų.

- Ko tikitės ketvirtose serijos rungtynėse Jonavoje?

- Bus labai sunku. Jonaviečiai pastebėjo, kad namuose gali su mumis žaisti, bet mes nuo pat rungtynių pradžios stengsimės numušti jų norą kovoti ir iškovoti pergalę.

„Rasai“ antrąkart iš eilės patiesė „Ežerūną-Karį“

31.03.2015

NKL debiutantai Raseinių „Rasai“ atkrintamosiose varžybose toliau daužo ekspertų prognozes. Trečiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse Alberto Vilimo auklėtiniai išvykoje 75:70 (22:21, 18:13, 16:19, 19:17) palaužė Molėtų „Ežerūną-Karį“, perėmė namų aikštės pranašumą ir serijoje iki trijų pergalių išsivežė į priekį 2-1.

Didžiąją rungtynių dalį sąlygas diktavę Raseinių komandos žaidėjai lemiamą persvarą susikrovė ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kuomet po Valdemaro Savostjanovo tritaškio įgijo11 taškų persvarą (75:64). Nors per likusias tris minutes

molėtiškiai sužaidė sėkmingesnę atkarpą, tačiau paskutinę minutę netikslus metimas iš po krepšio neleido šeimininkams priartėti arčiau nei per 5 taškus. „Rasai“ triumfavo 75:70.

Rezultatyviausiai „Rasų“ komandoje žaidė Valdemaras Savostjanovas, surinkęs 17 taškų. Po ligos pasveikęs Giedrius Kurtinaitis pelnė 16 taškų, Gedimino Butkaus sąskaitoje – 15, Dariaus Griciaus – 10 taškų.

Pralaimėjusiems Saulius Kuzminskas (12 atk. kam.) ir Gintautas Matulis įmetė po 19 taškų, Evaldas Baniulis pridėjo 16, Eimantas Narušis – 6 taškus.

Ketvirtasis serijos mačas vyks ketvirtadienį Raseiniuose.