Su moksleiviais Joniškio „Delikatesas“ susitiko krepšinio muziejuje

17.03.2015

Kiek kitaip nei įprasta projekte „NKL – mokykloje“ sudalyvavo Joniškio „Delikatesas“. Prieš atkrintamųjų varžybų pradžią Roberto Stankevičiaus auklėtiniai tradiciškai rinkosi į krepšinio muziejų. Kartu su savimi NKL krepšininkai pasikvietė ir įvairų amžiaus grupių Joniškio sporto centro auklėtinius.

Puikiai popietę leidę joniškiečiai susipažino su Lietuvos ir kai kurių šalių krepšinio istorija, trofėjais ir krepšinio žvaigždžių pasiekimais. „Delikateso“ krepšininkai vaikams papasakojo apie save, komandos treniruotes, rungtynes ir tikslus, supažindino su Nacionaline krepšinio lyga bei atsakė į kitus jauniesiems joniškiečiams rūpimus klausimus.

Su moksleiviais krepšinio muziejuje bendravo Nerijus Anglickis, Žilvinas Petraitis, Mantas Pukinskas, Irmantas Lianzbergas, Aurimas Birgelis, Šarūnas Kulevičius, Paulius Klemas, Mantas Kadzevičius ir Aivaras Galkauskas. Jauniesiems savo draugams „Delikateso“ krepšininkai įteikė UAB „Mantinga“ įsteigtas dovanėles.

Projektas „NKL – mokykloje“ skatina sveiką gyvenimo būdą, krepšinio populiarinimą, teisingą vaikų užimtumą ir klubų bendruomenių augimą. Jį organizuoja NKL ir UAB „Mantinga“. Savo miestų mokyklas kiek anksčiau aplankė Molėtų „Ežerūno-Kario“, Kauno „Žalgirio-2”, „Vilniaus“, Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“, Jonavos „Petrochemos“, Šakių „Zanavyko“, „Palangos“ ir Vilniaus „Perlo-MRU“ krepšininkai.

Iš NKL į LKL: ar veikia Lietuvos krepšinio piramidės principas?

16.03.2015

Įprastai, Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) Lietuvos žaidėjams turėtų tapti paskutine stotele prieš praveriant stipriausio šalies čempionato, Lietuvos krepšinio lygos (LKL) duris. Taip ir yra - tik maža dalis žaidėjų į LKL patenka peršokę NKL (iki 2005 m. - LKAL) lygą, o visiems kitiems pirmuoju rimtu iššūkiu vyrų krepšinyje tampa antroji pagal pajėgumą šalies lyga.

Šviežiausias ir pastebimiausias pavyzdys – šį sezoną iš NKL (Kauno “Žalgirio-2”) į LKL persikėlusio ir svarbų vaidmenį pagrindinėje Kauno “Žalgirio” komandoje turinčio Luko Lekavičiaus sėkmingas žaidimas. Taip pat sėkmingai

 iš NKL (“Trakų”) į LKL šį sezoną persikėlė Osvaldas Olisevičius, kuris yra vienas iš trijų daugiausiai laiko aikštelėje praleidžiančių ketvirtoje vietoje LKL esančių Pasvalio “Pieno žvaigždžių” žaidėjų. Metais anksčiau taip pat sėkmingą pakilimą įvykdė prie “Šiaulių” prisijungęs buvęs “Mažeikių” puolėjas Rokas Giedraitis.

Tačiau kaip dažnai pastaraisiais metais įvyksta tokie žaidėjų perėjimai iš NKL į LKL? Krepšinio analitikas Erildas Budraitis dalinasi pastebėjimais apie pastarųjų trejų metų tendencijas - kaip dažnai NKL žaidėjai sulaukia šanso išbandyti jėgas aukščiausioje šalies lygoje, kurios LKL komandos labiausiai pasinaudoja Lietuvoje krepšinio piramidės principu ir kurios NKL ekipos pastaraisiais metais savo gretose turėjo daugiausiai pakvietimo iš LKL sulaukusių žaidėjų. Tiesa, E.Budraitis aplenkia tarp NKL ir LKL pastoviai keliaujančius bei progų į aikštelę įžengti negavusius - skaičiuojami buvo tik tie, kurie iš NKL į LKL perėjo pirmą kartą karjeroje ir ten sužaidė bent trejas rungtynes.

Nuo 2012 metų, per trejus metus iš NKL į LKL pirmą kartą karjeroje persikėlė 44 žaidėjai. 2012-2013 metais tokių atletų buvo 18, metais vėliau - 11, o šiemet progos sulaukė 15 žaidėjų. 2013-2014 metų sezono rodiklis yra mažiausias dėl to, kad NKL laimėtojai “Mažeikiai” nepersikėlė į aukštesnę lygą ir nesuteikė progos čempionatą laimėjusiam branduoliui pakilti į aukštesnį lygį. Taip nutiko šiemet ir 2012-2013 metų sezone, kai NKL čempionais dar kartą tapę “Mažeikiai” ir dviem metais anksčiau lygą laimėjęs Kauno “LKKA-Atletas” persikėlė į LKL ir tokių būdu net 13-ai žaidėjų padėjo debiutuoti LKL (nepakeitus komandos).

Pačioms komandoms tai nepadėjo pasiekti pergalių - 2011 metų NKL čempionai persivadinę į Kauno “LSU-Baltus” LKL čempionate laimėjo penkias rungtynes, patyrė 15 nesėkmių ir reguliariajame sezone liko priešpaskutiniai, vienuolikti. “Mažeikiai” šiemet remdamiesi NKL laimėjusiais žaidėjais LKL ilgą laiką žygiavo be pergalių, tačiau net ir po permainų sudėtyje su trimis pergalėmis po 31-erių rungtynių užimą paskutiniąją 11-ą vietą.


Atmetus ką tik mano minėtus atvejus (kai žaidėjai persikelia į LKL kartu su čempionatą laimėjusia komanda), daugiausiai LKL žaidėjų paruošusia arba savo sudėtyje turėjusia komanda galima vadinti Lietuvos čempionų Kauno “Žalgirio” dublerių komandą “Žalgirį-2”. Per pastaruosius trejus metus iš “Žalgirio-2” į LKL persikėlė ir ir stipriausioje lygoje debiutavo net devyni žaidėjai. Tauras Jogėla, Žygimantas Skučas, Tomas Dimša, Artūras Gudaitis, Vaidas Kariniauskas, Lukas Lekavičius, Donatas Tarolis, Ernestas Serkevičius, Justas Tamulis - visi šie žaidėjai prieš žengdami į LKL atstovavo “Žalgiriui-2”. Beveik pusė jų, keturi, persikėlė į pagrindinę “Žalgirio” komandą.

Pagal šį rodiklį antroje vietoje yra stipriai atsiliekanti “Šilutė”, į LKL išleidusi tris debiutantus, o visos likusios NKL komandos tokių žaidėjų per pastaruosius trejus metus turėjo po du arba mažiau.

Tarp LKL komandų, labiausiai Lietuvos krepšinio piramidės principu naudojasi “Šiauliai”, kurie lenkia likusias aukščiausios lygos komandas. Nuo 2012 metų “Šiauliai” į savo pagrindinę sudėtį priėmė penkis LKL patirties neturėjusius NKL žaidėjus - Klymą Artomonovą, Ovidijų Galdiką, Eigirdą Žukauską, Roką Giedraitį ir Eivydą Mološčiaką. Antrąją vietą pagal šį rodiklį užima “Žalgiris” ir Alytaus “Dzūkija”, kurie pakvietė keturis žaidėjus ir visus juos - per pastaruosius dvejus sezonus. Toliau rikiuojasi Kėdainių “Nevėžis”, Panevėžio “Lietkabelis” ir jau lygoje nebesantys “LSU-Baltai" su trimis žaidėjais iš NKL.

Įdomu tai, kad nuo 2012 metų nei vieno NKL žaidėjo be LKL patirties į savo gretas nepakvietė praėjusį sezoną antrąją ir trečią vietas LKL čempionate užėmusios Klaipėdos “Neptūno” ir Vilniaus “Lietuvos ryto” komandos.

Krepšinio analitiką Erildą Budraitį galite sekti „Facebook“.

Žaviausia NKL šokėjų grupe pripažintos „Trakų“ merginos

16.03.2015

„Žaviausios NKL šokėjų grupės konkursą“ laimėjo ir kelialapį šokti NKL finalo ketverte laimėjo „Trakų“ merginos. Daugiausiai balsų iš NKL svetainės lankytojų sulaukusios šokėjos konkurso pabaigoje spurtavo ir už savo nugaros paliko septynis kolektyvus.

Tris paras vykusiame balsavime ilgai pirmavo Molėtų „Ežerūno-Kario“ merginos, tačiau paskutinę dieną jas aplenkė „Šilutės“, „Palangos“ ir „Trakų“ kolektyvai. Būtent tarp jų užvirė kova dėl pirmosios vietos. Paskutinėmis balsavimo valandomis trakietės sulaukė daugiau simpatijų ir finišo teisiojoje aplenkė „Palangos“ atstoves, kurios liko antros.

Už „Trakų“ merginas balsavo 28,43 proc. respondentų, „Palangos“ šokėjas palaikė 26,57 proc. balsavusiųjų, „Šilutės“ merginos sulaukė 15,56 proc., o Molėtų „Ežerūno-Kario“ – 10,31 proc. balsų.

Be kvietimo šokti NKL finalo ketverte „Trakų“ komandos palaikymo šokėjoms atiteko ir UAB „Mantinga“ įsteigti prizai.

Žaviausios NKL šokėjos - „Trakų“ merginos:

L.Grabauskas: stiprioji mūsų pusė – komandos vieningumas

16.03.2015

Antrose NKL aštuntfinalio rungtynėse Jonavos „Petrochemos“ ekipa svečiuose tik mačo pabaigoje 68:71 neatsilaikė prieš jaunuosius žalgiriečius. Pergalę susitikime Kauno komanda galėjo iškovoti ir didesniu skirtumu, jei ne lemiamu metu prabilęs Lukas Grabauskas.

36-ąją mačo minutę švieslentėje degė rezultatas Tomo Masiulio komandos naudai - 63:55. Penkis taškus iki tol pelnęs L.Grabauskas ėmė tempti „Petrochemą“ į priekį ir, surinkęs vienuolika iš paskutiniųjų trylikos savo komandos taškų, padėjo išlyginti rezultatą – 68:68.

Nors pergalę iškovojo „Žalgiris-2“, bet jonaviečių kovingumas turėtų pozityviai nuteikti klubo sirgalius prieš trečiąsias serijos rungtynes antradienį Jonavoje.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs L.Grabauskas po susitikimo Kaune atsakė į tinklalapio jsk.lt klausimus.

- Antrajame serijos mače su Žalgiriu sužaidei geriausią šio sezono susitikimą. Kas lėmė, jog „iššovei“ būtent dabar?

- Stengiuosi žaisti savo žaidimą ir daryti tai, ką moku geriausiai. Galbūt metimai ne stipriausia mano pusė, bet šįkart gerai „pakrito“.

- Pirmasis ir antrasis aštuntfinalio mačai skyrėsi gana kardinaliai. Pirmajame Jūs kontroliavote žaidimo ritmą, antrajame – kauniečiai. Kodėl nepavyko Kaune pakartoti pirmųjų rungtynių scenarijaus?

- Antrosiose rungtynėse visus keturis kėlinius buvome besivejančios komandos vaidmenyje. Viską nulėmė pirmieji du kėliniai, kurių metu paleidome varžovus į priekį. Vėliau išnaudojome nemažai jėgų bandydami juos pasivyti.

- Po dviejų rungtynių galima susidaryti gana aiškų varžovų žaidimą atkrintamosiose. Kokios yra stipriosios žalgiriečių žaidimo pusės?

- Stiprioji žalgiriečių pusė yra priekinė linija, kurią jie turi labai rimtą. Atskiro paminėjimo verti ir staigūs gynėjai, kurie antrajame mače nesugaudėme ir jie mums pridarė daug žalos.

- Daug kas prieš šią aštuntfinalio seriją prognozavo, jog tiek jonaviečiai, tiek kauniečiai – lygūs varžovai. Kur tu įžiūri „Petrochemos“ pranašumą?

- Manau, mūsų koziris – kovingumas ir komandos vieningumas, kuris su kiekvienu susitikimu vis labiau jaučiasi. Turime ir patyrusių krepšininkų, kurie gali imtis iniciatyvos pačiu sunkiausiu komandai momentu.

- Jonavoje rungtyniauji antrąjį sezoną, kuo jis tau asmeniškai skiriasi nuo pirmojo? Jautiesi svarbesnė komandos dalis?

- Pirmajame sezone buvau daugiau epizodinis žaidėjas, bet tikrai jaučiau pasitikėjimą iš trenerio. Mano užduotis – išeiti ir uždengti žmogų, kurį man yra nurodo treneris, tai mano stiprioji puse. Šį sezoną tikrai jaučiuosi gerai, ypatingai dabar, lemiamo sezono metu, noriu padėti komandai, kiek tik galiu.

- Jonavoje Jus palaiko gausybė sirgalių, ką gali palinkėti rungtynių stebėti ateinantiems fanams?

- Jonavoje turime armija sirgalių, kurie neabejotinai tapo mūsų šeštuoju žaidėju. Jie sukuria fantastišką atmosferą, kurioje malonu žaisti. Norėčiau palinkėti ir toliau gausiai rinktis į mūsų namų bei išvykos rungtynes, kuriose stengsimės atiduoti visas jėgas.

„Petrochemos“ spurtą atlaikę „Žalgirio“ dubleriai išlygino aštuntfinalio serijos santykį

14.03.2015

Pralaimėjimą antrose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aštuntfinalio rungtynės patyrė Jonavos „Petrochemos“ krepšininkai išvykoje – 68:71 (9:20, 27:23, 12:17, 20:11) turėję pripažinti Kauno „Žalgirio“ dublerių pranašumą.

Aštuntfinalio serijos rezultatas iki trijų pergalių tapo lygus – 1:1. Antradienį komandos vėl žais Jonavoje. Pirmajame atkrintamųjų varžybų susitikime pergalę – 68:57 iškovojo „Petrochemos“ krepšininkai.

Jaunieji žalgiriečiai mače namuose jau per pirmąsias tris minutes susikrovė apčiuopiamą pranašumą – 9:2.

Jonaviečiai per kitas tris minutes kiek stabilizavo situaciją – 7:13 (6 min), tačiau Martyno Varno taškai ketvirčio pabaigoje padidino kauniečių persvarą iki rekordinės – 20:9.

Antrajame kėlinyje Jonavos komandai taškus pradėjo rinkti Tadas Sebežiovas ir svečių deficitas kiek aptirpo – 19:25. Netrukus Paulius Valinskas pataikė tris taškius, vieną – pridėjo Vidas Ginevičius ir komandas vėl skyrė dviženklis skirtumas – 40:28 (19 min). Per likusį kėlinio laiką jonaviečiai eilinį sykį priartėjo – 36:43.

Po didžiosios pertraukos Kauno ekipa atstatė „etatinę“ 12 taškų persvarą – 48:36 (23 min). Sunkiai kelių varžovų krepšio link ieškoję Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai nesėkmingai naikino deficitą ir prieš lemiamą ketvirtį „Žalgirio“ dubleriai pirmavo – 60:48.

Klampioje „Petrochemos“ gynyboje strigę žalgiriečiai po pirmųjų trijų ketvirčio minučių pirmavo – 63:55. Netrukus sekusį trijų minučių badą nutraukė šeši Luko Grabausko taškai ir Vytauto Pikalavičiaus dvitaškis, išlyginę rezultatą – 63:63 (37 min).

Į duobę patekusius žalgiriečius gelbėjo realizuoti baudų metimai ir P.Valinsko dvitaškis – 68:63. Likus žaisti vieną minutę, iniciatyvos ėmėsi Lukas Grabauskas. „Petrochemos“ žaidėjas pataikė dvitaškį, o po to ir tritaškį bei išlygino rezultatą – 68:68. Pražanga sustabdytas P.Valinskas realizavo tik vieną baudos metimą. Pergalingu galėjęs tapti Henriko Vorotnikovo dvitaškis skriejo pro šalį, o kamuolį atkovoję žalgiriečiai pataikė baudų metimus – 71:68. Paskutinysis T.Sebežiovo mestas tolimas buvo netaiklus ir pergalę šventė kauniečiai.

Jonavos „Petrochema“: Lukas Grabauskas 16 taškų, Tadas Sebežiovas 10, Aurimas Urbonas ir Vytautas Pikalavičius po 7.

Kauno „Žalgiris-2“: Paulius Valinskas 23 taškai, Vidas Ginevičius 10.

„Delikatesas“ antroje rungtynių dalyje nikovė „Palangą“

14.03.2015

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aštuntfinalyje tarp Joniškio ir Palangos komandų - lygybė (1:1). Palangiškiai svečiuose po permainingų rungtynių 70:74 nusileido arenos šeimininkams Joniškio „Delikateso“ krepšininkams.

Rungtynes keliais aštriais prasiveržimais geriau pradėjo „Delikateso“ komanda, bet į tai A.Drungilas ir E.Kubilius atsakė sėkmingais metimais (9:6). Likus žaisti 1 minutę pirmojo ketvirčio D.Keburys dėjimu užbaigė ataką ir tai buvo paskutinieji taškai pirmajame kėlinyje (17:11).

5-0 tokiu mini spurtu antrąjį kėlinį pradėjo joniškiečiai, į tai palangiškiai atsakė 9-0 ir pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą (26:16). Šeimininkai iki ilgosios pertraukos sugebėjo sumažinti deficitą, bet neženkliai (38:30).

23-ąją minutę galingu dėjimu E.Kubilius išbando joniškiečių arenos lanko tvirtumą (42:33). Š.Kulevičius ir P.Klemas pataiko po tolimą metimą ir pamatęs, kad žaidimas pradeda slysti iš po kojų V.Sirvydis prašo minutės pertraukėlės (42:39). Iki kėlinio pabaigos likus žaisti 40 sekundžių taškų badą nutraukė A.Drungilas, o su ketvirčio sirena tolimą šūvį paleido E.Kubilius (50:52).

Per pirmąsias trejas lemiamo kėlinio minutes komandos keitėsi vien tik tolimais metimais (53:58). Po Ž.Pertraičio dvitaškio įspusėjant kėliniui komandas skyrė 8 taškai (56:63). 39-ąją rungtynių minutę E.Kubilius dėjimu sumažino atsilikimą iki minimumo, bet kitoje atakoje M.Pukinskas smeigė tolimą šūvį (68:72). P.Klemas stojo prie baudų metimų linijos iš keturių mestų baudų pataikė vos dvi, bet turėta persvara joniškiečiams leido džiaugtis pergale rezultatu 70:74.

„Palanga“: Adomas Drungilas 18 (13 atk.kam), Povilas Šakinis 13 (4 atk.kam), Deividas Anužis 10 (9 atk.kam, 8 išpro.praž), Travis Garrison 10 (5 atk.kam, 4 rez.perd).

„Delikatesas“: Paulius Klemas 20 (6/9 tri), Žilvinas Petraitis 17 (6 atk.kam), Šarūnas Kulevičius 12 (5 rez.perd), Mantas Pukinskas 9.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports