Žūtbūtiniam mūšiui besiruošiantis „Vytis“: kovosime ir nepasiduosime

30.03.2017

Šakių „Vyčio“ ekipa po dviejų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalio susitikimų atsidūrė sudėtingoje situacijoje ir turės kabintis už šiaudo artėjančiame mače. Šiuo metu serijoje iki trijų pergalių Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai atsilieka jau 0:2.

Antrose serijos rungtynėse, vykusiose namie, „Vytis“ startavo pagirtinai ir užtikrintai atsiplėšė nuo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ 15 taškų skirtumu. Rūbinėje ilgosios pertraukos metu tvyrojo ramios nuotaikos, o komanda kalbėjo apie taip, kaip reikia tęsti pradėtą darbą.


Tačiau viskas kardinaliai apsivertė trečiajame ketvirtyje, kuomet klaipėdiečiai surengė spurtą bei priartėjo (55:59), o vėliau rezultatą išlygino bei dar vieno spurto dėka atsiplėšė dviženkliu skirtumu (77:67). Tokių atkarpų dėka „Vytis“ iš 15 taškų pranašumo turėjo jau 13 deficitą, nes per antrąją mačo dalį varžovams leido įmesti net 51 tašką, kol patys pelnė vos 23.

Kas nutiko „Vyčio“ komandai atsakingiausiomis mačo minutėmis?

„Manau, kad per anksti patikėjome pergale, pirmaudami 15 taškų – atrodytų, saugiu atstumu. Galbūt į aikštę žengėme per daug atsipalaidavę, o varžovai kaip tik susikaupė, tad vėliau mums nebeužteko jėgų atsitiesti, kuomet „Nafta-Uni-Akvaservis“ perėmė iniciatyvą.

Po didžiosios pertraukos varžovų žaidime pasikeitimų nelabai buvo – jie tiesiog agresyvesni išėjo į aikštę, labiau susikaupę“, – sakė 9 taškus pelnęs ir 5 pražangas išprovokavęs Gytis Radzevičius.

„Peržiūrėjau rungtynes šį rytą ir mačiau, kad dauguma blogų sprendimų buvo priimti tiesiog dėl nesusikalbėjimo. Palikdavome varžovus, gerai metančius iš toli, laisvus ir jie tiesiog pataikydavo. Kažko stebuklingo jie nepadarė – mes patys paleidome rungtynes“, – pridėjo 13 taškų įmetęs, kelis emocingus tritaškius smeigęs Marijus Užupis.

Atsakingiausias sezono mūšis, lemsiantis „Vyčio“ ateitį, vyks jau rytoj, ketvirtadienį, Klaipėdoje. Pralaimėjimas šiame susitikime šakiškius įstumtų į mažąjį NKL finalą, kuriame teliktų kova dėl bronzos.

„Dabar mums svarbu nebūti užslėgtiems minties, jog pralaimėjome du kartus ir nebegalime nieko pakeisti. Serija dar nesibaigė, šansų turime – ne viena komanda yra atsigavusi po tokių smūgių. Trejas rungtynes laimėti yra labai sunku, bet nėra neįmanoma“, – optimistiškas buvo G.Radzevičius.

„Kovosime, nepasiduosime ir bandysime įrodyti, kad galime laimėti, nes jau pademonstravome, kad galime žaisti prieš klaipėdiečius“, – sakė M.Užupis.
 

„Sūduva-Mantinga“ pirmą kartą organizuos merginų ir vaikinų vasaros krepšinio stovyklą!

29.03.2017

Marijampolės vyrų krepšinio klubas „Sūduva-Mantinga“ šią vasarą pirmą kartą organizuos vasaros krepšinio stovyklą.

Dešimties dienų stovykloje savo įgūdžius gerinti progą turės visi norintys jaunieji krepšininkai. Pirmoji pamaina vyks nuo liepos 10 iki 19-os dienos, kuomet prakaitą lies jaunimas, kuris gimęs nuo 2006 iki 2009 metų. Antroji pamaina – liepos 21-30 dienomis, kuomet sportuos 2002-2005 metais gimę vaikai. Stovyklą vainikuos vyriausiųjų (2001 m. ir vyresnių) treniruotės.

Treniruotėse su jaunaisiais krepšininkais dirbs tokie specialistai kaip Raseinių „Rasų“ treneris Aurimas Jasilionis, buvęs Kauno „Žalgirio“ krepšininkas ir vaikų treneris Darius Sirtautas, A.Sabonio KM treneris Andrius Vaicekauskas, „Sūduvos-Mantingos“ fizinio rengimo treneris Aivaras Pranckevičius, Marijampolės ekipos puolėjas ir naudingiausas 2011 metų LKL reguliariojo sezono krepšininkas Aurimas Kieža bei „Sūduvos-Mantingos“ kineziterapeutė Gabrielė Viliokaitytė.

Be šių specialistų stovykloje lankysis ir žinomi kviestiniai svečiai, tarp kurių bus buvęs garsus krepšininkas ir dabartinis Kauno „Žalgirio“ vyr. trenerio asistentas Darius Songaila, buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas Andrius Giedraitis bei garsus treneris Šarūnas Sakalauskas.

Stovyklos dalyviai bus aprūpinami:

  • Polo marškinėliais
  • Reversinėmis treniruočių aprangomis
  • Sveikatos draudimu

Stovyklos dalyviai sportuos:

  • Individualaus meistriškumo treniruotėse krepšinio salėje
  • Fizinio rengimo treniruotėse ir testavimuose
  • Draugiškose rungtynėse

Net trys geriausiai Marijampolėje vyksiančioje stovykloje pasirodę žaidėjai gaus pakvietimus dalyvauti „Sūduvos-Mantingos“ klubo treniruočių stovykloje, taip turint galimybę pasirašyti sutartį ir debiutuoti pagrindinėje miesto vyrų ekipoje. Geriausi grupių krepšininkai bus apdovanoti krepšinio bateliais.

Sieki tapti geriausiu? Susisiek su mumis dėl išsamesnės informacijos! Tel. nr.: 864533765 ir el. paštu: suduva@mantinga.lt. Stovyklos kaina – 120 eurų.

R.Vaišvila: „Svarbu, kad iš anksto nepradėtų matuotis medalių“

28.03.2017

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos vyr. treneris Rytis Vaišvila po Šakiuose iškovotos antrosios pergalės NKL pusfinalio serijoje prieš Šakių „Vyčio“ ekipą (80:67) gyrė savo žaidėjus už demonstruojamą charakterį ir kovą iki paskutinių sekundžių.

„Antrajame kėlinyje atsilikome 15 taškų skirtumu – 29:44, tačiau nepasidavėme, susikoncentravome ir atlikome savo darbą. Klausiate, ką savo auklėtiniams per pertrauką pasakiau rūbinėje, kad jie taip užsivedė? Tegul tai lieka tarp mūsų komandos narių. Žaidėjai žino, ką pasakiau ir padarė išvadas. Tai yra svarbiausia“, - po rungtynių neslėpdamas geros nuotaikos kalbėjo R. Vaišvila.

Klaipėdos ekipos treneriui į akis krito tai, kad antrajame kėlinyje jo žaidėjai nesprasižengė nė karto.

„Ką tai rodo? Gynėmės ne taip kibiai, kaip reikėtų. Antroje rungtynių pusėje pradėjome gintis jau daug kibiau ir štai matome rezultatą. Džiugu, kad parodėme charakterį. Laimėti Šakiuose – didelis žingsnis į priekį. Tačiau nereikia manyti, kad mes pusfinalio serijoje pirmaujame 2:0 ir jau viskas padaryti, kad neva tai mes esame finale. Reikia laimėti dar vienas rungtynes ir jas laimėti bus sunkiausiai. Pakartosiu tai, ką sakiau po pirmosios pusfinalio pergalės: negalima nė sekundei atsipalaiduoti, kitaip būsime skaudžiai nubausti. Svarbu, kad žaidėjai tai suvoktų ir iš anksto nepradėtų matuotis medalių“, - pabrėžė R. Vaišvila.

Trečiosios NKL pusfinalio serijos rungtynės ketvirtadienį nuo 18 val. vyks Klaipėdos sporto rūmuose (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10). Kviečiame sirgalius aktyviai palaikyti savo miesto komandą.

Pasak šį vakarą net 25 taškus pelniusio „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos kapitono Viktoro Chodosovskio, visi žaidėjai supranta, kad reikia išlikti 100 susikoncentravus trečiosioms pusfinalio serijos rungtynėms.

„Klaipėdoje, kur šį sezoną sirgalių palaikymas tiesiog nuostabus, neturime teisės pralaimėti. Labai norime saviems sirgaliams padovanoti ir trečiąją pusfinalio serijos pergalę. Tą iš visų jėgų bandysime padaryti. Suprantame, kad varžovai nebeturi ko prarasti ir į Klaipėdą atvyks žaisti „Mirk arba gyvenk“ rungtynes. Jei norime laimėti, mes privalome kautis dar su didesniu noru ir energija“, - akcentavo Klaipėdos komandos kapitonas.

Marius Kiltinavičius: „Laikėmės savo plano“

28.03.2017

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ jau šį ketvirtadienį antrus metus iš eilės gali iškovoti vietą finale. Suvalkiečiai šį vakarą svečiuose patiese Raseinių „Rasus“ ir pusfinalio serijoje pirmauja jau 2-0.

„Tai buvo labai sunkios rungtynės, kurias gerai pradėjome. Šįkart mes gynėmės, nors puolime nepataikėme kelių gerų metimų, bet rungtynės buvo panašios į pirmas. Buvo sunku jas atlaikyti. Aišku, šįkart nebuvo tokių duobių kaip šeštadienį.

Puolėme kiek sunkiau, nebuvo tokio gero pataikymo. Kas liečia rungtynių kontrolę, plano laikėmės visų rungtynių metu“, – po pergalės kalbėjo „Sūduvos-Mantingos“ vyriausiasis treneris Marius Kiltinavičius.

„Rasai“ susitikimo pabaigoje dar turėjo šansų pakovoti dėl pergalės, tačiau svečių nervų tampymas baigėsi, kuomet iniciatyvos ėmėsi Aurimas Kieža, o svarbius baudų metimus pataikęs Ernestas Ežerskis palaidojo šeimininkų šansus.

Rungtynių pabaigoje mes vis tiek nepataikėme daug metimų, prametėme iš po krepšio. Aišku, kad galėjome turėti didesnį pranašumą, bet nepataikėme kelių metimų dėl to taip ir atsitiko“, – rungtynių pabaigą komentavo treneris.

Tiesa, ši pergalė „Sūduvai-Mantingai“ gali kainuoti brangiai, mat rankos traumą patyrė vos 5 minutes sužaisti spėjęs Rytis Juknevičius. Po rungtynių įžaidėjo būklę treneris komentavo lakoniškai.

„Manėme, kad išniro alkūnė, nes iš pradžių atrodė baisiau nei galbūt yra. Bus matyti, be tyrimų sunku kažką komentuoti“, – teigė Kiltinavičius.

Trečias ir galbūt lemiamas pusfinalio serijos rungtynes abi komandos ketvirtadienį žais Marijampolėje.

Raseiniuose triumfavusią „Sūduvą-Mantingą“ nuo Mezon-NKL finalo skiria pergalė

28.03.2017

Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ iki antrojo Mezon-NKL pirmenybių finalo iš eilės trūksta tik vienos pergalės.

Lygos čempionai antrose pusfinalio serijos rungtynėse Raseiniuose 64:61 (19:16, 15:11, 18:15, 12:19) palaužė vietos „Rasus“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja jau 2-0.

Trečiasis serijos mačas bus žaidžiamas šeštadienį Marijampolėje. Į finalą patekusi komanda susitiks su Šakių „Vyčio“ ir Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ poros nugalėtojais.

Teigiamą paspirtį Marijampolės klubui suteikė trečiajame kėlinyje įsijungusi toliašaudė artilerija. Darius Griškėnas ir Gintautas Matulis pataikė po tritaškį ir sūduviečių pranašumas pakilo iki dviženklio (52:42).

Vis tik tokie smūgiai varžovams, svečiams pergalės taip pat neatidavė. Ketvirtajame kėlinyje „Rasai“ pelnė keturis taškus iš eilės ir skirtumas tarp komandų sumenko (46:52).

Iki rungtynių pabaigos likus 26 sek. Kajus Okmanas sumetė dvi baudas, taip skirtumą tarp komandų sumenkindamas iki keturių taškų (56:60). Vis tik Marijampolės klubas nesutriko – netrukus „Rasai“ pradėjo taikyti pražangų taktiką, tačiau prie baudų metimų linijos stojęs Ernestas Ežerskis neklydo (56:62).

Vėliau „Rasai“ dar sugebėjo pelnyti taškus, tačiau esmės tai nepakeitė – suvalkiečiai namo išsivežė antrąją serijos pergalę.

„Rasų“ komanda šiame mače tradiciškai mėgino pasitelkti tritaškius, tačiau šįkart taikliausiai lygoje jų metikei tolimi metimai nepadėjo. Raseiniškiai realizavo 10 metimų iš 36 (27 proc.).

Tuo metu sūduviečiai patikimai kovojo po krepšiais – kovą dėl kamuolių Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai laimėjo 49-32.

„Rasai“: Andrius Aleksandrovas 23, Tomas Galeckas 15, Šarūnas Vingelis 10.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 19, Antanas Udras 12, Evaldas Šaulys 10, Darius Griškėnas 8, Kinu Rochfordas 7.

Po ilgosios pertraukos dominavusi „Nafta-Uni-Akvaservis“ – per žingsnį nuo finalo

28.03.2017

Antrąją pergalę Mezon-NKL pusfinalio serijoje iškovojo ir per žingsnį nuo finalo atsidūrė Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komanda.

Po ilgosios pertraukos dominavę Ryčio Vaišvilos auklėtiniai svečiuose 80:67 (17:24, 12:20, 26:15, 25:8) įveikė Šakių „Vytį“.

Serijoje iki trijų pergalių klaipėdiečiai jau pirmauja 2-0. Trečiosios serijos rungtynės ketvirtadienį vyks Klaipėdoje.


Antrojo kėlinio viduryje Sheltonas Jacksonas smeigė du tritaškius, Marijus Užupis ir Augustinas Jankaitis pridėjo po dvitaškį, iš artimo nuotolio pasižymėjo ir Jacksonas, o po jų metimų pasibaigus ketvirčiui „Vytis“ pirmavo 15 taškų skirtumu (44:29).

Trečiajame kėlinyje Šakių klubas po dviejų iš eilės Pauliaus Beliavičiaus tritaškių buvo priekyje 42:30, tačiau antroje mačo pusėje šeimininkai įkrito į duobę. Mindaugas Stašys pelnė aštuonis taškus iš eilės ir prieš lemiamą kėlinį „Nafta-Uni-Akvaservis“ atsiliko tik 55:59.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje klaipėdiečių kapitonas Viktoras Chodosovskis pelnė 7 taškus iš eilės ir savo ekipą išvedė į priekį 62:61. Visgi įpusėjus kėliniui švieslentėje degė lygūs skaičiai – 65:65.

Tuomet Chodosovskis pataikė vieną baudą, o Erikas Kubilius smeigė svarbų tritaškį (69:65). Uostamiesčio ekipa neketino sustoti ir po dar dviejų dvitaškių likus 2 minutėms jau pirmavo 73:65. Paskutinėmis minutėmis klaipėdiečiai savo persvarą padidino iki 13 taškų (80:67).

„Vytis“: Sheltonas Jacksonas 15, Marijus Užupis 13, Paulius Belevičius 12 (5 rez. perd.), Augustinas Jankaitis 10 (10 atk. kam.), Gytis Radzevičius 9.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Viktoras Chodosovskis 25 (4/7 trit., 7 atk. kam.), Erikas Kubilius 19 (9 atk. kam.), Mindaugas Stašys 16, Deividas Anužis 8.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports