NKL čempionate baigėsi antras ratas, komandos toliau žais dviejuose pogrupiuose

11.01.2015

Šeštadienį (01.10) Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) baigėsi antrasis čempionato ratas, suskirstęs komandas į du pogrupius. Į pirmąjį pogrupį pateko septynias aukščiausias vietas užėmusios komandos, į antrąjį – likusios septynios ekipos.

Paskutiniai į nuvažiuojantį stipresnio pogrupio traukinį įšoko Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (14/12) ir Šakių „Zanavykas“ (13/13). Šios komandos lemiamuose mačuose įveikė atitinkamai „Trakus“ (16/10) ir Joniškio „Delikatesą“ (13/13). Vietas stipresniajame pogrupyje anksčiau užsiti-

krino Molėtų „Ežerūnas-Karys“ (20/6), Vilniaus „Perlas-MRU“ (20/6), Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (16/10), „Trakai“ (16/10) ir Jonavos „Petrochema“ (15/11).

Antrajame pogrupyje liko Joniškio „Delikatesas“ (13/13), „Palanga“ (13/13) , Kauno „Žalgirio“ dubleriai (12/14), Raseinių „Rasai“ (11/15), „Šilutė“ (9/17), „Vilnius“ (6/20) ir Kauno „JAZZ-Diremta“ (4/22).

Suskirstytos į pogrupius komandos tęs reguliarųjį sezoną. Su visomis varžovėmis ekipos susitiks po du kartus. Reguliarusis NKL sezonas baigsis kovo 7 dieną. NKL atkrintamosiose dalyvaus 12 komandų.

„Trakų“ komanda pralaimėjo antrą kartą iš eilės

11.01.2015

„Trakų“ komanda 2015 metais dar turės palaukti pergalės. Trakiečiai namuose 71:83 (18:22, 20:25, 15:21, 18:15) nusileido Klaipėdos „Naftai-Universitetui“. Šiuo susitikimu baigėsi pirmasis NKL reguliariojo sezono etapas. Keturiolika komandų dabar bus suskirstytos į dvi gupes.

„Trakai“ su 16 pergalių ir 10 pralaimėjimų pateko į stipresniąją grupę. Trakų miesto klubas antrajame etape dviejų ratų sistema varžysis su pirmojo septyneto komandomis.

Būsimi trakiečių varžovai – Molėtų „Ežerūnas-Karys“ (20/6), Vilniaus „Perlas-MRU“ (20/6), Marijampolės „Sūduva“ (16/10), Jonavos „Petrochema“ (15/11), Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ (14/12) ir Šakių „Zanavykas“ (13/13).

Antrojo etapo kovos prasidės jau kitą savaitgalį. NKL tvarkaraštis bus patvirtintas artimiausiu metu.

Tuo tarpu rungtynių su „Nafta-Universitetu“ pradžioje iniciatyva priklausė klaipėdiečiams. „Nafta-Universitetas“ per pirmąjį kėlinį įgijo trapų pranašumą (22:18), tačiau „Trakams“ niekaip nepavyko perimti iniciatyvos. Antrajame ketvirtyje klaipėdiečiai laikėsi priekyje maždaug 6 taškų skirtumu, o iki pertraukos jis nežymiai šoktelėjo iki 9 taškų – 47:38.

Po pertraukos „Trakai“ nerado kelių varžovų krepšio link. Per penkias trečiojo kėlinio minutes šeimininkai sukrapštė tik tris taškus. Tai leido Klaipėdos klubui įgyti dviženklį pranašumą 53:41. Netrukus į „Trakų“ krepšį skriejo keli tolimi metimai ir prieš lemiamą susitikimo dalį situacija buvo labai komplikuota – 53:68.

Ketvirtajame kėlinyje uostamiesčio klubas buvo nutolęs net 18 taškų skirtumu (55:73), bet „Trakai“ nepasidavė ir kilo į lemiamą šturmą. 37-ąją minutę pavyko sušvelninti atsilikimą iki 7 taškų – 68:75. Vis dėlto kritiniu metu „Nafta-Universitetas“ žaidė užtikrintai, o bandymus atkurti intrigą galutinai sužlugdė klaidos. „Trakai“ buvo priversti kapituliuoti 71:83.

„Trakai“: Tautvydas Pipiras 18, Dovis Bičkauskis 16, Mindaugas Reminas 11, Ignas Ramašauskas 8 (12 atk. kam.), Karolis Brusokas 7 (13 atk. kam.).

„Nafta-Universitetas“: Ignas Vaitkus ir Mindaugas Stašys po 17, Julius Kazakauskas 12.

„Zanavykas” išvykoje nukovė „Delikatesą” ir aplenkė jį turnyro lentelėje

10.01.2015

„Zanavykas” Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sužaidė paskutines antrojo rato rungtynes. Edo Nickaus auklėtiniai po permainingos ir atkaklios kovos išvykoje dramatiškai 72:76 (16:13, 13:24, 28:12, 15:27) nugalėjo Joniškio „Delikatesą” ir turnyrinėje lentelėje pakilo į septintą vietą.

Po šio turo komandos pagal pajėgumą bus skirstomos į dvi grupes po septynias komandas ir sužais tarpusavyje po dvi rungtynes. Į septintą vietą pakilęs Šakių klubas antrame etape susikaus su pirmas šešias vietas užėmusiomis komandomis.

Pirmasis kėlinys prasidėjo taikliu Pauliaus Beliavičiaus tolimu metimu, čia pat dvitaškį pridėjo ir Šarūnas Vingelis bei šakiečiai įgijo penkių taškų persvarą 0:5. Šeimininkai taip pat greitai surado spragų varžovų gynyboje ir netrukus rezultatas tapo lygus 5:5. Paskutinėmis minutėmis tiksliau sužaidę Joniškio krepšininkai po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo trimis taškais – 16:13.

Antrąjį kėlinį svečiai pradėjo spurtu 0-7 ir sužaidus tris minutes išsiveržė į priekį 16:20. Nors šeimininkams ir buvo pavykę grėsmingai priartėti prie varžovų 25:28, tačiau zanavykai ir toliau žaidė užtikrinčiau bei abi ekipos išėjo ilsėtis švieslentėje degant įtikinamam svečių pranašumui – 29:37.

Trečiajame kėlinyje puolime iniciatyvos sėkmingai ėmėsi Žilvinas Petraitis ir Šarūnas Kulevičius, kurių pastangomis šeimininkai sėkmingai atitolo 48:43. Nors Šarūnas Vingelis atsakė penkiais taškais iš eilės ir rezultatas tapo lygus 48:48, tačiau „Delikateso“ vyriausiasis treneris paprašytos minutės pertraukėlės metu vėl sustygiavo savo auklėtinių žaidimą, kurie prieš lemiamą ketvirtį susikrovė aštuonių taškų persvarą – 57:49.

Ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pradėjo spurtu 5-0 ir sužaidus beveik vieną minutę dar labiau nutolo 62:49. Šakių klube iniciatyvos ėmėsi Šarūnas Vingelis, kuris pridėjo penkis taškus iš eilės, o po taiklaus ir Simo Raupio dvitaškio svečių deficitas ištirpo iki vos šešių taškų 62:56. Likusį laiką zanavykai ir toliau nekėlė baltos vėliavos, o po taiklaus Pauliaus Beliavičiaus dvitaškio pradėjo alsuoti varžovams į nugarą 72:71. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei Šarūnas Vingelis smeigė tolimą metimą ir po labai ilgos pertraukos išvedė svečius į priekį 72:74. Lemiamu metu iniciatyvos iš savo rankų nebepaleidęs „Zanavykas“ išvykoje po atkaklios kovos nugalėjo Joniškio „Delikatesą“ rezultatu – 72:76.

Joniškio „Delikatesas“: Šarūnas Kulevičius – 20 (7/14 dvit., 7 atk. kam., 17 naud. bal.), Žilvinas Petraitis – 19 (6/10 dvit., 8 atk. kam., 25 naud. bal.), Mantas Pukinskas – 15 (5/5 dvit., 18 naud. bal.), Aivaras Galkauskas – 9.

Šakių „Zanavykas“: Šarūnas Vingelis – 25 (5/9 dvit., 4/6 trit., 24 naud. bal.), Marijus Užupis – 12 (4/7 dvit., 5 atk. kam., 19 naud. bal.), Paulius Beliavičius – 9, Taurantas Tamošiūnas – 8.

Be M. Valukonio rungtyniavę marijampoliečiai namuose neprilygo „Perlui-MRU“

10.01.2015

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ antrąjį NKL čempionato ratą baigė pralaimėjimu. Suvalkijos sostinės krepšininkai namuose 75:84 (9:18, 23:11, 12:22, 31:33) buvo priversti pripažinti Vilniaus „Perlo-MRU“ komandos pranašumą.

Marijampolės ekipai šios dienos rungtynėse negalėjo padėti traumas basigydantys Donatas Sabeckis bei Marius Valukonis.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Dominyko Domarko vedami svečiai, kurie startavo spurtu – 1:7. Netrukus Paulius Petri-

levičius taikliais baudų metimais sušvelnino rezultatą (6:10). Tačiau kėlinio pabaigoje, po dar vieno Dormarko tritaškio, „Sūduvos-Mantingos“ deficitas išaugo iki devynių taškų - 9:18.

Antrąjį ketvirtį Giedriaus Žibėno auklėtiniai pradėjo penkiais taškais paeiliui, kas pastariesiems leido priartėti prie varžovų iki keturių – 14:18. Negana to, čia pat prasidėjo ir Pauliaus Kleizos benefisas - du gynėjo tritaškiai ir Igno Labučio dvitaškis persvėrė rezultatą ir „Sūduva-Mantinga“ įgijo keturių taškų pranašumą - 24:20. Didžiausios aistros užvirė kėlinio pabaigoje – po Tautvydo Kliučinyko ir Dominyko Domarko apsižodžiavimų abu žaidėjai buvo nubausti techninėmis pražangomis, o netrukus, už replikas mačo arbitrui, analogiškos nuobaudos sulaukė ir marijampolietis Ignas Labutis.

Po ilgosios pertraukos „Perlo-MRU“ gynėjas Dominykas Domarkas realizavo už techninę pražangą skirtą baudos metimą (32:30). Netrukus tas pats Domarkas pataikė du tolimus metimus, taip išvesdamas vilniečius į priekį – 35:40. Kėlinio pabaigoje svečių komandos persvara siekė dešimt taškų, tačiau prieš pat ketvirčio sireną tritaškį pataikęs Paulius Abramavičius savo ekipos atsilikimą sumažino iki septynių – 44:51.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Pauliaus Kleizos ir Igno Labučio taškais, tačiau sėkmingai puolime rungtyniavę Mindaugo Sakalausko auklėtiniai pernelyg arti varžovų neprisileido – 50:57. „Sūduvos-Mantingos“ situaciją dar labiau pablogino komandos vyriausiojo trenerio Giedriaus Žibėno techninė pražanga. Neilgai trukus savo žodį tarė ir naudingiausias „Perlo-MRU“ komandos žaidėjas Antanas Udras. Vidurio puolėjas pelnė šešis taškus iš eilės ir dar labiau atitolino savo komandą – 53:70. Marijampoliečiai dar bandė gelbėtis – Paulius Abramavičius realizavo du baudų metimus, o po Maksimo Shustau ir Pauliaus Kleizos tritaškių komandas skyrė devyni taškai (84:75). Tačiau tai buvo viskas, ką šeimininkai galėjo padaryti ir vilniečiai šventė užtikrintą pergalę – 75:84.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Kleiza 18, Paulius Abramavičius 15, Maksim Shustau 13, Paulius Petrilevičius 11.

„Perlas-MRU“: Dominykas Domarkas 26, Antanas Udras (13 atk. kam.) 19, Tadas Rinkūnas 14, Edvinas Jezukevičius (12 atk. kam) 12, Remigijus Sugintas 10.

„Petrochema“ išplėšė pergalę iš „Palangos“ ir pateko į NKL lyderių grupę

10.01.2015

Pergale Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmojo etapo kovas užbaigė Jonavos „Petrochemos“ (15-11) krepšininkai išvykoje - 72:67 (20:20, 15:15, 13:18, 24:14) palaužę „Palangos“ (13-13) ekipos pasipriešinimą.

Antroji „Petrochemos“ pergalė tarpusavio rungtynėse su palangiškiais užtikrino penktąją vietą NKL turnyro lentelėje bei kelialapį į antrojo etapo pirmųjų septynių komandų grupę.

Mačą pajūryje galingu spurtu – 11:0 pradėjo šeimininkai,

kurie pirmuosius jonaviečių taškus praleido tik trečiąją susitikimo minutę. Po šalto dušo atsigavę svečiai ėmė mažinti deficitą ir jau aštuntąją rungtynių minutę rezultatas buvo lygus – 15:15. Po pirmojo kėlinio nei viena komanda neturėjo pranašumo - 20:20.

Antrajame kėlinyje Jonavos ekipa pirmą kartą išsiveržė į priekį – 23:20. Netrukus „Petrochema“ susikrovė dar didesnę persvarą 27:22. Tiesa, Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai sustabdė Jonavos krepšininkų spurtą ir per likusią ketvirčio dalį nei viena komanda prieš didžiąją pertrauką nesusikrovė persvaros – 35:35.

Adomo Drungilo ir Deivido Keburio vedami palangiškiai trečiojo kėlinio viduryje susikrovė 5 taškų pranašumą – 44:39. Po šio epizodo krepšininkai keitėsi taikliais metimais, tačiau šeimininkai prieš lemiamą kėlinį vis dar buvo priekyje – 53:48.

Ketvirtajame ketvirtyje Į lemiamą šturmą pakilusi „Petrochema“ vos per 40 sekundžių išlygino rezultatą – 53:53. Ekipos keitėsi sėkmingais išpuoliais, tačiau pagerėjęs jonaviečių žaidimas leido prasidėjus paskutinei mačo minutei pirmauti – 68:64. Per likusį laiką komandos taškus rinko tik baudų metimais ir „Petrochema“ pergalės iš rankų neišleido.

Jonavos „Petrochema“: Aurimas Urbonas 14 taškų (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Tomas Milinskas, Karolis Šarukas ir Henrikas Vorotnikovas po 12, Ričardas Verbickas 8.

„Palanga“: Deividas Keburys 16 taškų (13 atk. kam.), Deividas Anužis 15, Erikas Kubilius ir Adomas Drungilas po 11.

Sustiprėjęs „Zanavykas“ įveikė NKL lyderius

09.01.2015

Po daugiau nei dviejų savaičių pertraukos Šakių „Zanavykas” sužaidė XXV-ojo NKL turo rungtynes. Edo Nickaus auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje po permainingos ir atkaklios kovos 79:76 (20:24, 18:24, 17:15, 24:13) palaužė Molėtų „Ežerūną-Karį”.

Pirmąjį kėlinį šeimininkai pradėjo užtikrintai ir iškart nutolo 12:6. Varžovų stovykloje Saulius Kuzminskas puolime žaidė nesustabdomai, o po jo dar dviejų taškų svečiai jau išsiveržė į priekį 16:17. Likusį laiką vaizdas aikštėje nesikeitė, o po pirmųjų dešimties žaidimo minučių Molėtų krepšininkai turėjo keturių taškų persvarą – 20:24.

Antrajame kėlinyje ir toliau vyko atkakli kova. Nors po taiklaus Pauliaus Malašausko baudos metimo rezultatas tapo lygus 38:38, tačiau per paskutines dvi minutes svečiai surengė spurtą 0-10 ir abi ekipos išėjo ilsėtis švieslentėje jau degant Molėtų komandos dviženkliam pranašumui – 38:48.

Trečiąjį kėlinį šakiečiai pradėjo sėkmingai ir deficitas ištirpo iki šešių taškų, kas privertė „Ežerūno-Kario” vyriausiąjį trenerį paprašyti minutės pertraukėlės 47:53. Po jos svečiai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir vėl nutolo 47:59. Likusį laiką zanavykai ir toliau žaidė kantriai bei prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė aštuoni taškai – 55:63.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai nekėlė baltos vėliavos ir po taiklaus Šarūno Vingelio dvitaškio likus žaisti keturias minutes deficitas ištirpo iki minimumo 69:70. Nors Evaldas Baniulis ėmęsis iniciatyvos vėl padidino svečių pranašumą 69:72, tačiau jau sekančios atakos metu Marijus Užupis smeigė tolimą metimą ir rezultatas tapo lygus 72:72, o netrukus Paulius Beliavičius dvitaškiu išvedė šeimininkus priekį 74:73. Lemiamu metu „Zanavyko” krepšininkai neklydo ir savų žiūrovų akivaizdoje po permainingos kovos nugalėjo „Ežerūną-Karį” rezultatu – 79:76.

Šakių „Zanavykas”: Šarūnas Vingelis – 33 (13/18 dvit., 2/4 trit., 6 atk. kam., 33 naud. bal.), Paulius Malašauskas (3/3 dvit., 6 rez. perd., 22 naud. bal.) ir Marijus Užupis (3/4 trit., 5 atk. kam., 18 naud. bal.) – po 11, Paulius Beliavičius – 9, Tomas Urbonas – 8 (3/4 dvit., 7 išpr. varž. pražangos, 15 naud. bal.)

Molėtų „Ežerūnas-Karys”: Evaldas Baniulis – 26 (7/11 baud. met., 6 atk. kam., 6 išpr. varž. pražangos, 21 naud. bal.), Saulius Kuzminskas – 15 (6/8 dvit.), Žygimantas Šeštokas – 12, Raimundas Ambrulaitis – 10.