Rekordus mušęs E. Baniulis – geriausias NKL savaitės žaidėjas

21.12.2014

Du vakarus iš eilės įspūdingus solo pasirodymus surengęs Evaldas Baniulis antrą kartą šiame sezone pripažintas geriausiu NKL savaitės žaidėju.

Per dvejas NKL čempionato rungtynes Molėtų „Ežerūno-Kario“ puolėjas surinko 81 naudingumo balą, o jo atstovaujama komanda iškovojo dvi pergales.

Penktadienį (12.19) molėtiškiai rezultatu 74:72 įveikė Kauno „Žalgirio“ dublerius, o šeštadienį išvykoje 86:82 tiesioginėje kovoje dėl pirmosios vietos turnyro lentelėje nukovė ir Vilniaus „Perlą-MRU“.

Savų žiūrovų palaikomas į žalgiriečių krepšį 27 metų 201 cm ūgio puolėjas per 36 minutes įmetė 30 taškų (11/13 dvit.), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 32 naudingumo balus.

Išvykos rungtynėse su „Perlu-MRU“ E. Baniulis aikštėje praleido 38 minutes ir per jas pagerino du šio sezono rekordus – pelnytų taškų ir efektyvumo. Į vilniečių krepšį Mindaugo Kildišiaus auklėtinis įmetė 38 taškus (6/11 trit.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir aikštę paliko su 49 naudingumo balais.

Lenktynėse dėl NKL svaitės geriausio žaidėjo titulo E. Baniulis aplenkė Antaną Udrą (Vilniaus „Perlas-MRU“), Julių Kazakauską (Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“), Valdemarą Savostjanovą ir Karolį Guščiką (abu – Raseinių „Rasai“), Dovį Bičkauskį („Trakai“) bei Vitalijų Lukšą („Vilnius“).

„Trakai“ 2014-uosius baigė pergale prieš „Žalgirio“ dublerius

20.12.2014

„Trakų“ klubas trimis pergalėmis iš eilės baigė 2014-uosius. Andriaus Šležo treniruojama ekipa išvykoje net 35 taškų skirtumu 96:61 (22:21, 31:23, 22:6, 21:11).

Su 16 pergalių ir 8 pralaimėjimais „Trakai“ užima trečiąją vietą NKL turnyro lentelėje. Pirmoje esančio Molėtų „Ežerūno-Kario“ sąskaitoje 19-a, antrąją užimančio Vilniaus „Perlo-MRU“ – 18-a pergalių.

NKL čempionate – šventinė pertrauka. Artimiausias

rungtynes trakiečiai žais jau 2015-ųjų sausio 9-ąją sostinėje prieš vietos „Vilnių“.

Rungtynės vėl prasidėjo labai rezultatyviai, kaip ir penktadienį. Įpusėjus kėliniui „Trakų“ sąskaitoje jau buvo 15 taškų (15:11). Tiesa, jaunieji žalgiriečiai neatsiliko trumpam buvo išsiveržę į priekį 21:20. Vis dėlto pirmąjį kėlinį laimėjo trakiečiai 22:21.

Didžiąją antrojo ketvirčio pusę iniciatyva priklausė „Žalgiriui-2“, bet kova vyko taškas į tašką. Pranašumą Trakų ekipa susigrąžino po spurto 7:0 – 43:40. Prieš pat pertrauką Tautvydas Pipiras įmetė du tritaškius, Ignas Ramašauskas įkrovė iš viršaus ir „Trakai“ pirmavo 53:44.

Po pertraukos „Žalgiris-2“ įstrigo „Trakų“ gynybos gniaužtuose. Pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje kauniečiams pavyko pelnyti tik prabėgus beveik 7 minutėms. „Trakai“ tuo pasinaudojo ir susikrovė solidžią persvarą – 64:46.

Sėkminga Trakų komandos atkarpa tęsėsi, o ketvirčio pabaigą vainikavo Karolio Brusoko tritaškis, pasiuntęs „Žalgirį-2“ į nokdauną – 75:50.

Ketvirtajame kėlinyje „Trakai“ neatsipalaidavo. Po Tomašo Romanovskio tritaškio trakiečių pranašumas perkopė 30 taškų ribą – 83:52.

Baigiantis susitikimui „Žalgiris-2“ pabandė sumažinti atsilikimą, bet drąsiai puolime žaidęs Romanovskis nepaleido varžovų iš savo nagų – 96:61. Paskutinę minutę pirmuosius taškus „Trakų“ klube pelnė 18 metų 187 cm ūgio gynėjas Žilvinas Krivickas.

„Trakai“ atliko net 29 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 19 kamuolių, priversdami suklysti „Žalgirį-2“ net 25 kartus.

„Trakai“: Tautvydas Pipiras 23 (6/7 dvit., 3/5 trit., 2/3 baud., 4 rez. perd.), Karolis Brusokas 18 (8 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 14 (5 per. kam.), Tautvydas Paliukėnas ir Ignas Ramašauskas (10 atk. kam., 2 blk.) po 10.

„Žalgiris-2“: Paulius Valinskas 13, Laurynas Birutis 11, Martynas Echodas 9.

„Zanavykas” atsirevanšavo „Rasų” komandai

20.12.2014

Šakių „Zanavykas” NKL sužaidė paskutines rungtynes 2014-ais metais. Edo Nickaus auklėtiniai po permainingos ir atkaklios kovos savų žiūrovų akivaizdoje 98:84 (31:21, 20:26, 18:23, 29:14) nugalėjo Raseinių „Rasus”.

Pirmąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai ir taiklių tolimų metimų dėka sužaidus keturias minutes nutolo 6:12. Čia pat šakiečiai atsakė spurtu 6-0 ir rezultatas tapo lygus 12:12, kas privertė Raseinių ekipos vyriausiąjį trenerį paprašyti minutės pertraukėlės. Po jos šeimininkai tęsė sėkmingą atkarpą bei po pirmųjų dešimties žaidimo minučių susikrovė dviženklį pranašumą – 31:21.

Antrajame kėlinyje svečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir sužaidus penkias minutes komandas skyrė vos du taškai 37:35. Likusį laiką ir toliau vyko atkakli kova bei abi komandos išėjo ilsėtis švieslentėje degant trapiai šeimininkų persvarai – 51:47.

Trečiajame kėlinyje raseiniečiai žaidė užtikrintai, o taiklus Giedriaus Kurtinaičio dvitaškis išvedė svečius į priekį 55:56. Nors jau sekančios atakos metu Marijus Užupis atsakė tolimu metimu 58:56, tačiau prieš lemiamą ketvirtį svečiai ir toliau pirmavo – 69:70.

Ketvirtajame kėlinyje Taurantas Tamošiūnas pelnė penkis taškus iš eilės ir šeimininkai vėl išsiveržė į priekį 74:70. Nors sužaidus beveik keturias minutes komandas skyrė vos du taškai 78:76, tačiau lemiamu metu iniciatyvos ėmęsis Šarūnas Vingelis taikliais metimais varė varžovus į neviltį ir „Zanavykas” po permainingos kovos savų žiūrovų akivaizdoje šventė pergalę rezultatu – 98:84.

Šakių „Zanavykas”: Marijus Užupis – 23 (2/3 trit., 6 atk. kam., 25 naud. bal.), Šarūnas Vingelis – 18 (7/11 dvit., 18 naud. bal.), Artūras Lencevičius ir Taurantas Tamošiūnas – po 13.

Raseinių „Rasai”: Valdemaras Savostjanovas – 25 (8/11 dvit., 6 atk. kam., 29 naud. bal.), Giedrius Kurtinaitis – 19 (4/7 trit., 14 naud. bal.), Karolis Guščikas – 16 (5/8 dvit., 9 atk. kam., 22 naud. bal.)

Asmeninis E.Baniulio šou paskandino Vilniaus "Perlą-MRU"

20.12.2014

Šeštadienį (12.20) Vilniuje paskutines oficialias rungtynes šiais metais žaidė NKL lyderiai. Jose Vilniaus "Perlo-MRU" krepšininkai nusileido svečiams iš Molėtų  rezultatu 82:86. Pralaimėję vilniečiai Mindaugo Kildišiaus auklėtiniams užleido ir turnyro lentelės viršūnę.

Nuo pat rungtynių pradžios vykusi lygi kova išliko visą laiką, ir nei vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros. Pirmąją rungtynių dalį kiek sėkmingiau sužaidę vilniečiai, vedami Antano Udro ir Dominyko Domarko, po dviejų kėlinių turėjo trapią 3 taškų persvarą.

Nors Molėtų klubas ant atsarginių žaidėjų suolelio turėjo tik du žaidėjus, tačiau vilniečiams niekaip nepavyko sustabdyti Evaldo Baniulio, kuris į vilniečių krepšį metė vieną tritaškį po kito. Būtent tolimi metaimai padėjo svečiams persverti rungtynių rezultatą savo naudai.

Paskutinėmis sekundėmis vykęs trileris sėkmę atnešė svečiams - baudas taikliai metę E.Baniulis ir D.Kumelis padidino persvarą iki 4 taškų, kurio vilniečiams vienos etakos metu panaikinti nepavyko.

Vilniečius į priekį vedė Antanas Udras, pelnęs 30 taškų ir surinkęs 38 naudingumo balus. Dominykas Domarkas ir Remigijus Sugintas atitinkamai pelnė 16 ir 13 taškų.

Molėtų klubo gretose išsiskyrė E.Baniulis, pelnęs 37 taškus ir surinkęs net 49 naudingumo balus. 17 taškų pridėjo Žygimantas Šeštokas, po 11 - Mantas Šerkšnas ir Deividas Kumelis (7 rez. perd.).

Išvykoje „Delikatesas“ sugadino „Petrochemai“ kalėdinę nuotaiką

20.12.2014

Trečiąją nesėkmę iš eilės NKL pirmenybėse patyrė Jonavos „Petrochema“ (14-10) namuose rezultatu 72:77 (17:17, 19:16, 24:17, 12:27) nusileidusi Joniškio „Delikatesui“ (12-12). Tai buvo paskutinės oficialios komandų rungtynės šiais metais.

Pirmojoje komandų akistatoje Joniškyje pergalę po atkaklios kovos 75:71 iškovojo šeimininkai.

„Petrochemai“ pirmuosius šešis taškus surinko Henrikas Vorotnikovas, tačiau svečius į priekį tempęs Šarūnas

Kulevičius padėjo joniškiečiams pirmauti – 12:6 (5 min). K.Naruševčiaus auklėtiniai greitai pabudo iš letargo ir po Aurimo Urbono tritaškio pirmavo – 15:12 (7 min). Tiesa, ketvirčio pabaiga užfiksavo lygiąsias – 17:17.

Nors antrąjį kėlinį dviem taškais pradėjo „Petrochema“, „Delikatesas“ atsakė savo atakų serija – 24:19 (12 min). Netrukus septynis taškus be atsako pelnė jonaviečiai – 26:24 (14 min), o po Tomo Milinsko ir Dovydo Šemeklio metimų ekipas skyrė penki taškai – 34:29. Prieš didžiąją pertrauką šeimininkai pirmavo – 36:33.

Trečiajame kėlinyje taškus Jonavos ekipoje pradėjo rinkti Karolis Šarukas. Po jo šeštojo taško rezultatas tapo – 46:40 (25 min). „Delikatesui“ priartėjus – 46:43, šeimininkai pelnė 7 taškus be atsako – 52:43 (27 min). Per likusį ketvirčio laiką „Petrochema“ taikliai šaudė iš toli bei susikrovė dviženklę persvarą – 60:50.

Po Joniškio klubo priartėjimo ketvirto ketvirčio pradžioje – 60:54, situaciją atstatė H.Vorotnikovas – 64:54. „Delikatesą“ pabudino Žilvinas Petraitis su komandos draugais ženkliai sumažinęs svečių deficitą – 62:64. „Petrochemai“ pabandžius nutolti – 68:62, „Delikatesas“ spurtavo ir išlygino rezultatą – 71:71 (38 min).

Prasidėjus paskutiniajai minutei po Ž.Petraičio baudų metimų svečiai pirmavo – 73:71. Šeimininkams nesurezgus sėkmingo išpuolio pražanga sustabdytas Mantas Pukinskas realizavo baudas – 75:71. Po to sekęs dar vienas netikslus jonaviečių išpuolis atėmė viltis iškovoti pergalę – 72:77.

Jonavos „Petrochema“: Henrikas Vorotnikovas 19 taškų, Aurimas Urbonas 11, Tomas Milinskas 10.

Joniškio „Delikatesas“: Šarūnas Kulevičius 21 taškas, Žilvinas Petraitis ir Aivaras Galkauskas po 13, Mantas Kadzevičius 12, Mantas Pukinskas 11.

Karjeros rungtynes sužaidęs I.Labutis vedė marijampoliečius į pergalę prieš „Šilutę“

20.12.2014

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipai pavyko reabilituotis po vakarykštės nesėkmės pajūryje. Marijampoliečiai savų žiūrovų akivaizdoje 73:57 (15:17, 24:13, 23:15, 11:12) nugalėjo „Šilutės“ krepšininkus.

Rungtynes kiek pakiliau pradėjo marijampoliečiai – po Pauliaus Petrilevičiaus dėjimo bei Igno Labučio taškų „Sūduva-Mantinga“ išsiveržė į priekį – 4:0. Vis tik pamario krepšininkai po greitų šeimininkų išpuolių nepasimetė ir po Dominyko Matučio bei Evaldo Šaulio dvitaškių persvėrė rezultatą – 4:6. Aikštelės šeimininkams rezultatą pavyko išlyginti tik ketvirčio pabaigoje, kuomet Ignas Labutis

pataikė tolimą metimą (15:15). Tačiau tiksint paskutinėms kėlinio sekundėms „Šilutės“ legionierius Marcusas Jacksonas pelnė dar du taškus ir taip vėl persvėrė rezultatą – 15:17.

Antrasis kėlinys prasidėjo uraganiniu „Sūduvos-Mantingos“ puolimu – Labučio vedami marijampoliečiai spurtavo 10:2 ir įgijo šešių taškų pranašumą – 25:19. Kiek vėliau šilutiškis Dominykas Matutis taikliu tritaškiu sumažino savo komandos atsilikimą iki dviejų taškų, tačiau neilgai trukus Marius Valukonis pelnė penkis taškus iš eilės ir Marijampolės ekipa susigrąžino šešių taškų persvarą – 33:27. Iki didžiosios pertraukos šį pranašumą „Sūduvos-Mantingos“ ekipai pavyko šiek tiek padidinti ir po Donato Sabeckio tritaškio šeimininkai ilsėtis išėjo pirmaudami devynių taškų skirtumu – 39:30.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Šilutės“ ekipai pavyko sumažinti turimą deficitą iki septynių taškų, tačiau marijampoliečiai į tai reagavo šešiais taškais paeiliui ir padidino savo pranašumą iki trylikos – 49:36. Dviženklę persvarą sūduviečiai išlaikė iki pat kėlinio pabaigos ir po Roko Čepanonio dvitaškio metimo aidint ketvirčio sirenai šeimininkų persvara išaugo iki septyniolikos taškų – 62:45.

Ketvirtajame kėlinyje „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai toliau didino savo persvarą. Šilutės ekipai niekaip nepavyko rasti kelių Marijampolės ekipos krepšio link, o po Aivaro Kvedaravičiaus tolimo metimo šeimininkų persvara išaugo iki rekordinės – dvidešimties taškų (67:47). Pamario krepšininkams toks skirtumas tapo per didelis ir „Sūduva-Mantinga“ šventė užtikrintą pergalę – 73:57.

„Sūduva-Mantinga“: Ignas Labutis 28, Paulius Petrilevičius 15, Donatas Sabeckis (6 rez. perd.) 9, Rokas Čepanonis 6.

„Šilutė“: Marcus Jackson ir Dominykas Matutis po 12, Edgaras Sosnovskis 9.