Įžaidėjas P. Danisevičius dėjimų konkurse įtikinamai įveikė puolėją G. Kybartą

30.11.2014

Kauno „JAZZ-Diremtos“ mažylis Paulius Danisevičius moka ir gali įdėti į krepšį, o jo dėjimai patinka krepšinio mėgėjams. Tai paaiškėjo susumavus „TonyBet NKL DUNK“ konkurso balsavimo rezultatus. 178 cm ūgio įžaidėjas savo oponentą ir komandos draugą „JAZZ-Diremtos“ klube Gintautą Kybartą įveikė daugiau nei įtikinamai.

Už gynėjo dėjimą balsavo 89 procentai respondentų. 204 cm ūgio sunkiajam krašto puolėjui G. Kybartui atiteko 11 proc. simpatijų. Tai - kol kas didžiausia persvara laimėta dvikova.

P. Danisevičius pateko į antrąjį konkurso etapą, kur jo jau laukia M. Varnas („Žalgiris-2“), D. Anužis („Palanga“), I. Labutis („Sūduva-Mantinga“), K. Songinas („Trakai“), V. Sajekas („Petrochema“), E. Džiaugys („Rasai“) ir E. Šaulys („Šilutė“). Antrajame etape varžysis 14 krepšininkų.

„TonyBet NKL DUNK“ konkursas: P. Danisevičius vs G. Kybartas

Po krepšiu karaliavę „Trakai“ atkeršijo „Delikatesui“

29.11.2014

„Trakų“ krepšininkai atkeršijo Joniškio „Delikatesui“ už nesėkmę pirmajame NKL čempionato rate. Trakiečiai savų sirgalių akivaizdoje šventė pergalę 64:61 (12:17, 23:14, 18:14, 11:16).

Didelę įtaką „Trakų“ pergalei padarė kova dėl atšokusių kamuolių. Andriaus Šležo kariai po „Delikateso“ krepšiu sugriebė net 31 kamuolį. Tiesa, prie to prisidėjo ir gausybė netaiklių metimų. „Trakai“ dvitaškius metė 35 proc. (14/40), tritaškius – 21 proc. (8/38) taiklumu.

„Trakai“ savo sąskaitoje turi 12 pergalių ir 6 pralaimėjimus bei rikiuojasi ketvirtoje vietoje.

Rungtynes „Trakai“ pradėjo atkarpa 5:0, tačiau įsibėgėjęs „Delikatesas“ persvėrė rezultatą – 7:9. Padrikas ir nervingas „Trakų“ puolimas leido svečiams laimėti pirmąjį ketvirtį 12:17.

Antrojo kėlinio pradžioje joniškiečiai įstrigo „Trakų“ gynyboje. Pirmuosius taškus pelnę tik prabėgus 4 minutėms, varžovai leido „Trakams“ susigrąžinti trapų pranašumą – 27:22. Po dviejų kėlinių Trakų miesto klubas buvo priekyje 35:31. Į priekį šeimininkus vedė prasiveržimais priešininkų gynybą draskęs Dovis Bičkauskis, pelnęs 10 taškų.

Po pertraukos „Trakų“ atkarpa 7:2 šeimininkams leido atitrūkti 42:33. Kovingai po „Delikateso“ krepšiu žaidęs Lukas Brazdauskis baudų metimais padidino skirtumą iki dviženklio – 49:39.

Pirmuosius taškus šį sezoną trečiojo kėlinio pabaigoje pelnė Kšyštofas Songinas. Prieš ketvirtąjį ketvirtį „Trakai“ pirmavo 53:45.

Du Mindaugo Remino ir Tomo Lekūno tritaškiai ketvirtojo ketvirčio pradžioje sukrovė „Trakams“ didžiausią pranašumą – 59:45. Tačiau jis užliūliavo „Trakus“. „Delikatesas“ spurtavo 11:0 ir atgaivino intrigą – 59:56. Tačiau žvėriškas Karolio Brusoko žaidimas po krepšiu nutraukė trakiečių taškų badą, bet lemiamomis minutėmis „Trakų“ persvarai buvo iškilęs pavojus – 62:60.

Paskutinėje „Delikateso“ atakoje svečiai turėjo galimybę išplėšti pratęsimą (61:64), bet net ir po puolime atkovoto kamuolio nesurezgė rezultatyvios atakos. „Trakai“ šventė pergalę.

„Trakai“: Karolis Brusokas 13 (8 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 10 (10 atk. kam.), Lukas Brazdauskis 9, Tomas Lekūnas ir Domantas Pipiras (7 atk. kam., 4 per. kam.), Mindaugas Reminas 6, Tomaš Romanovskij 5, Tautvydas Pipiras 4 (9 atk. kam.), Kšyštof Songin 1.

„Delikatesas“: Šarūnas Kulevičius 31 (7 kl.), Benas Bagdonavičius 10, Mantas Pukinskas 7 (10 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“ įtikinamai nugalėjo „JAZZ-Diremtą“

29.11.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo dešimtąją pergalę. Marijampoliečiai varžovų arenoje 82:94 (19:27, 15:17, 16:21, 32:29) nugalėjo sustiprėjusią Kauno „JAZZ-Diremtos“ ekipą.

Suvalkijos sostinės ekipa nuo pat pirmųjų rungtynių minučių pradėjo diktuoti savo sąlygas – mačo pradžioje laimėta atkarpa 2:11 leido jiems įgyti saugesnį, devynių taškų pranašumą. Trečiojo kėlinio viduryje, abejose aikštės pusėse dominavę marijampoliečiai pasiekė rekordinę persvarą – 40:59.

Vis tik susitikimo pabaigoje, Romualdo Petronio auklėtiniai sugebėjo priartėti prie „Sūduvos-Mantingos“ ekipos iki aštuonių taškų – 78:86. Tačiau ramiai ir disciplinuotai rungtyniavę Marijampolės krepšininkai neprarado rungtynių kontrolės, išlaikė saugią persvarą ir šventė įtikinamą pergalę – 82:94.

Naudingiausiai „Sūduvos-Mantingos“ gretose žaidė Paulius Petrilevičius. Marijampolės ekipos vidurio puolėjas pelnė 21 (6/7 dvitašk., 1/1 tritašk., 6/11 baud.) tašką, atkovojo 12 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir taip surinko 32 naudingumo balus.

„JAZZ-Diremta“: Malcolm Andro Hawkins (7 kld.) 27, Mantvydas Stašelis 18, Vaidas Trepočka 13.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Petrilevičius (12 atk. kam.) ir Marius Valukonis po 21, Casey Coons 17, Ignas Labutis 13, Paulius Kleiza 7.

„Rasų“ ir „Šilutės“ rungtynėse – greitoji, metimas nuo vidurio ir protestas

29.11.2014

Į XVIII-ojo NKL turo rungtynes Raseiniuose susirinkę žiūrovai pamatė ne tik kovą iki paskutinės sekundės, bet ir skaudžią svečių gynėjo traumą, taiklų metimą iš kitos aikštės pusės ir svečių komandos protestą. Įvykių pilnose rungtynėse Raseinių „Rasai” įveikė „Šilutę“ rezultatu 79:77.

Pirmajame ketvirtyje kraupią traumą patyrė „Šilutės“ įžaidėjas Eivydas Mološčiakas. Gynėjas, susidūręs su komandos draugu, galva trenkėsi į grindis ir prarado sąmonę. Rungtynės buvo sustabdytos, iškviesta greitoji

pagalba. Po kelių minučių krepšininkas atgavo sąmonę, tačiau nuo grindų nesikėlė. Jį iš arenos išgabeno greitosios medicinos pagalbos darbuotojai.

E. Mološčiakas aikštę paliko su greitosios medicinos pagalbos darbuotojais (Alio, Raseiniai nuotr.)

Pratęsus rungtynes nei vienai komandai nepavyko įtikinamai atitrūkti. Dažniausiai priekyje buvo „Rasų“ ekipa, kurią į priekį tempė Valdemaras Savostjanovas ir Giedrius Kurtinaitis. Pastarasis, aidint antrojo ketvirčio pabaigą skelbiančiai sirenai, pataikė neįtikėtiną tritaškį iš kitos aikštės pusės. Ilsėtis komandos išėjo šeimininkams pirmaujant 42:38.

„Rasai“ pirmavo iki ketvirtojo kėlinio vidurio (68:68), o „Šilutei“ atsilikti neleido iš toli tiksliai šaudęs Deividas Pukis. Iki rungtynių pabaigos likus vienai minutei po dar vieno taiklaus jo tritaškio švieslentėje vėl degė lygūs skaičiai (73:73). Raseiniškiai per tris atakas surinko 5 taškus, šilutiškiai atsakė dviem (78:75). Iki ketvirčio paabaigos likus 14 sekundžių, prie trijų taškų linijos esantį E. Šaulį subaudavo „Rasų“ įžaidėjas Gediminas Butkus. Svečių treneris A. Straupis teisėjo reikalavo trijų baudos metimų, tačiau šis skyrė du (fiksavo pražangą prieš metimo stadiją). Abukart nuo baudų metimo linijos pataikęs E. Šaulys sušvelnino deficitą iki vieno taško (78:77). Kitoje aikštės pusėje pražanga sustabdytas Darius Marcinkevičius tikslus buvo tik kartą (79:77) ir paskutinei „Šilutės“ atakai paliko 7 sekundes. Aidint finalinei sirenai tritaškį išmetė „Šilutės“ legionierius Marcusas Jacksonas, tačiau kamuolys tikslo nepasiekė ir pergalė atiteko Raseinių „Rasams“.

Raseiniškiams džiaugiantis pergale, su galutiniu rezultatu nesutiko „Šilutės“ vyr. treneris A. Straupis. Pamario komandos atstovai parašė protestą dėl rungtynių rezultato anuliavimo ir teisėjų darbo įvertinimo. Ar protestas bus patenkintas, paaiškės ateinančią savaitę.

„Rasai“: V. Savostjanovas 25 (9 atk. kam., 3 per. kam., 29 naud.), G. Kurtinaitis 16, G. Butkus ir K. Guščikas – po 9.

„Šilutė“: M. L. Jackson 18, D. Pukis 17, N. Anglickis 13 (9 atk. kam.), E. Šaulys 12.

Efektingas Valdemaro Savostjanovo dėjimas (Alio, Raseiniai nuotr.)

„Petrochema“ palaužė J. Kazakausko vedamą Klaipėdos komandą

29.11.2014

Ketvirtąją pergalę iš eilės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo Jonavos „Petrochemos“ (12-6) krepšininkai namuose – 65:61 (20:21, 17:9, 11:20, 17:11) įveikę Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ klubą (10-8).

Po šio pergalės Jonavos ekipa NKL pirmenybių turnyro lentelėje užima trečiąją poziciją. Tiek pat pergalių kaip ir jonaviečiai turi „Trakų“ krepšininkai, kuriuos Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai įveikė pirmojo rato susitikime Trakuose.

Pirmojo kėlinio metu kova vyko taškas į tašką ir sužaidus pirmąsias penkias minutes minimalia persvara priekyje buvo jonaviečiai – 10:9. Svečių gretose lyderio vaidmens ėmęsis Julius Kazakauskas per ketvirtį surinko 10 taškų ir padėjo savo komandai pirmauti rezultatu – 21:20.

Abi komandos po pirmųjų dešimties minučių kovos užsiėmė gynybiniu krepšiniu ir sužaidus pirmąją kėlinio pusę rezultatas buvo lygus – 24:24. Po taškų bado į priekį prieš didžiąją pertrauką spurtavo „Petrochemos“ krepšininkai kėlinio pabaigoje susikrovę apčiuopiamą persvarą – 37:30.

Ilgą laiką trečiojo kėlinio metu klaipėdiečiai nesėkmingai bandė priartėti, o po Aurimo Urbono tritaškio šeimininkai turėjo rekordinę persvarą – 46:36 (26 min). Tiesa, Mindaugo Stašio vedini „Naftos“ krepšininkai greitai atsigavo bei sugebėję spurtuoti rezultatu – 14:2 prieš lemiamą kėlinį buvo priekyje – 50:48.

Dėl pergalės atkakliai kovojusių komandų žaidimas ketvirtajame kėlinyje išsilygino – 57:57 (38 min). Likus žaisti mažiau nei dvi minutes J.Kazakauskas išvedė svečius į priekį – 59:57, tačiau tritaškį pataikęs Tadas Sebežiovas sugrąžino persvarą „Petrochemai“, o vėliau taškais pergalę įtvirtinę jonaviečiai nebeleido varžovams pagalvoti apie laimėjimą – 65:61.

Jonavos „Petrochema“: Henrikas Vorotnikovas 18 taškų (8 atk. kam.), Aurimas Urbonas 13 (10 rez. perd.), Tomas Milinskas 10.

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“:Julius Kazakauskas 26 taškų (14 atk. kam.), Mindaugas Stašys 17, Viktoras Chodosovskis 8.

„TonyBet NKL DUNK“ konkurse - 178 cm ūgio P. Danisevičius prieš aukštaūgį G. Kybartą