Oficialu: išsiskyrė „Sūduvos-Mantingos“ ir amerikiečio C. M. Coonso keliai

28.01.2015

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ legionierius iš JAV Casey Matthew Coonsas oficialiai paliko komandą. Apie tai informavo klubo vadovai. Trylika rungtynių NKL sužaidęs gynėjas iš Suvalkijos sostinės išvyko prieš Naujuosius metus su galimybe grįžti.

Atsiradusią įžaidėjo spragą „Sūduvos-Mantingos“ vadyba užpildė Aivaru Kvedaravičiumi ir baltarusiu Maksimu Shustau, tad C. M. Coonsas buvo priverstas likti gimtinėje.

NKL čempiomate amerikeitis rinko po 8,5 taško, 2,8 atkovoto kamuolio ir 2,8 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Š. Vingelis: „Esu vienas vyriausių „Zanavyko“ komandoje, todėl manimi pasitiki”

28.01.2015

Šarūnas Vingelis prie „Zanavyko” ekipos prisijungė tik lapkričio pabaigoje ir jau sužaidė 13 rungtynių. Per šį laikotarpį jis tapo lyderiu pagal pelnomus taškus ne tik Šakių komandos gretose, tačiau taip pat ir Nacionalinės krepšinio lygos čempionate. 192 cm. ūgio gynėjas pasidalino savo mintimis tiek apie save, NKL ir artimiausius tikslus.

- Kaip prasidėjo tavo kaip krepšininko karjera?

– Karjerą pradėjau būdamas 16-os metų, kai buvau pakviestas atstovauti „Rokiškio sūrio“ komandai, kuri žaidė

Regionų krepšinio lygoje. Po trijų metų, kai jau studijavau Kaune, pradėjau žaisti NKL rungtyniaujančioje „LKKA-Atleto“ komandoje. Iškovojus čempionų vardą 2011-2012 metų sezone, atsivėrė durys į Lietuvos krepšinio lygą.

- Kas tave paskatino pasirinkti šią sporto šaką?

– Mano tėtis žaidė krepšinį gimtojo miestelio komandoje, todėl tai buvo pagrindinė priežastis pasirenkant šią sporto šaką.

- Ar turi krepšininko idealą į kurį lygiuojiesi?

– Turiu daug mėgstamų krepšininkų, todėl vieno išskirti negalėčiau.

- Kaip manai, ką šiuo metu labiausiai norėtum patobulinti savo žaidime?

– Šiuo metu labiausiai norėčiau patobulinti savo veiksmus gynyboje, kadangi šiuolaikiniame krepšinyje tai yra vienas svarbiausių dalykų.

- Prie „Zanavyko” komandos prisijungei tik lapkričio pabaigoje. Ar greitai pavyko priprasti prie naujos komandos?

– Taip, nes tiek komandos žaidimo stilius, tiek patys žaidėjai man gerai pažįstami.

- NKL čempionate ilgą laiką buvai „nematomas lyderis“, kadangi trūko sužaistų rungtynių, dabar esi pirmas. Kaip vertini savo asmeninius rezultatus?

– Žinoma, tai yra džiugu, bet krepšinis yra komandinis žaidimas, tad be komandos draugų pagalbos tai būtų sunku pasiekti.

- NKL net du kartus tapai geriausiu savaitės krepšininku. Prieš „Trakus“ pelnęs 38 taškus pagerinai šio sezono rezultatyvumo rekordą. Ką asmeniškai tau tai reiškia?

– Labai smagu, jog mano pastangos buvo įvertintos, tačiau iki pilnos laimės trūko pergalės.

- Rungtynių lemiamomis akimirkomis drąsiai imiesi iniciatyvos ir atakuoji krepšį. Ar tai yra trenerio nurodymas?

– Kadangi komandoje esu vienas iš vyresnių žaidėjų, todėl treneris bei komandos nariai manimi pasitiki ir patiki kamuolį paskutinėmis žaidimo akimirkomis.

- Iš 16 pralaimėjimų net 11 iš jų buvo patirti išvykose. Ko labiausiai komandai trūksta rungtyniaujant priešininkų teritorijoje?

– Manau, kad labiausiai trūksta didesnio pasitikėjimo savo jėgomis, užsidegimo bei palaikymo.

- Antrajame reguliariojo etapo sezone dėl ligos praleidai Suvalkijos derbį. Ar tokias dramatiškas rungtynes buvo sunku stebėti nuo atsarginių žaidėjų suolelio?

– Visuomet yra sunku iš šalies stebėti tokias akimirkas, o ypač, kai negali niekuo padėti.

- Ką mėgsti veikti laisvalaikiu?

– Laisvalaikiu mėgstu užsiimti kulinarija, žaisti video žaidimus ir aplankyti rūpestingus, mylimus bei visuomet palaikančius artimuosius.

- Kokie yra tavo artimiausi tikslai? Ar tikiesi kitą sezoną vėl sugrįžti rungtyniauti į Lietuvos krepšinio lygą (LKL)?

– Artimiausias tikslas yra pasiekti skambias pergales su „Zanavyko“ komanda. Dėl kito sezono dar yra anksti kalbėti, manau, kad ateitis parodys.

- Ką norėtum perduoti visiems Šakių klubo gerbėjams ir skaitantiems šį interviu?

– Norėčiau padėkoti visiems gerbėjams už palaikymą, kadangi tai mums yra be galo svarbu. Taip pat norėčiau pasinaudodamas proga visus pakviesti ateiti į tolimesnes komandos rungtynes, tikiuosi, kad jūsų nenuvilsime.

„Krepšinis be sienų“ stovykloje dalyvausiantis M.Varnas tikisi pamatyti L.Jamesą

28.01.2015

Vienas perspektyviausių Lietuvos krepšininkų Martynas Varnas sulaukė dar vieno pripažinimo. Aštuoniolikmetis 196 cm ūgio puolėjas vasario 13-15 dienomis pakviestas dalyvauti „Basketball Without Borders“ („Krepšinis be sienų“) stovykloje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Stovykloje Niujorke M.Varnas su kitais 40 jaunųjų krepšininkų iš Afrikos, Amerikos, Azijos, Europos ir Okeanijos ne tik tobulins individualius įgūdžius, tačiau ir dalyvaus NBA „Visų žvaigždžių savaitgalio“ renginiuose.

M.Varnui, kuris „Manijos Moksleivių krepšinio lygoje“ (MKL) rungtyniauja Kauno krepšinio mokykloje „Aisčiai“, o Nacio- 

nalinėje krepšinio lygoje (NKL) vilki Kauno „Žalgirio-2“ marškinėlius, tai bus jau antroji „Krepšinis be sienų“ stovykla, kuriose jis dalyvaus.

„Man tai jau antroji tokia stovykla, todėl žinau, kad galima laukti puikios organizacijos ir tikėtis gerų žaidėjų apsilankymo, - prieš kelionę sakė M.Varnas. – Stovykloje tikiuosi pasisemti kuo daugiau patirties ir įgyti naujų įgūdžių“.

M.Varnui ir jo bendraamžiams stovykloje, kuri vyks Barucho universiteto sporto salėse, treniruotes ves NBA, moterų NBA (WNBA) ir Europoje pripažinti treneriai.

„Sulauksime trenerių tiek iš NBA, tiek iš Europos klubų. Kiekvienas specialistas duos patarimų, suteiks žinių ir išsakys savo pastabas. Labai laukiu pratybų su skirtingais treneriais, - pasakoja M.Varnas. – Manau, kad tokiose stovykloje svarbiausia yra žinios ir nauja patirtis. Matyt, kad kažko labai patobulinti nepavyks, tačiau sulauksiu daugybės patarimų, kuriuos galėsiu panaudoti ateityje tobulindamas savo asmeninius įgūdžius“.

„Krepšinis be sienų“ stovyklos dalyviai tobulins savo individualius įgūdžius, dalyvaus metimų ir kamuolio varymo rungtyse, varžysis rungtynėse penki prieš penkis. Jaunieji krepšininkai apsilankys ir NBA „Visų žvaigždžių savaitgalio“ renginiuose, kur turės galimybių pabendrauti su geriausiais pasaulio krepšininkais.

„NBA rungtynėse jau esu buvęs prieš kelerius metus, kai Brukline stebėjau „Nets“ ir „Rockets“ komandų susitikimą, - prisimena M.Varnas. – Tačiau dalyvavimas NBA „Visų žvaigždžių savaitgalio“ renginiuose bus naujas iššūkis. Labai laukiu visų renginių, kuriuose pavyks sudalyvauti, tikrai negalėčiau išskirti kažkurio vieno. Tikiuosi, kad pavyks pamatyti kuo daugiau NBA krepšininkų, o labiausiai norėčiau išvysti „Cavaliers“ lyderį Lebroną Jamesą“.

M.Varnas šį sezoną Moksleivių lygoje, kurioje vilki „Aisčių“ komandos aprangą, sužaidė 8 rungtynes, vidutiniškai aikštėje praleidžia po 34 minutes, pelno po 28 taškus, atkovoja po 9 kamuolius ir atlieka po 4 rezultatyvius perdavimus. NKL varžybose M.Varnas aikštėje pasirodė 27 rungtynėse, aikštėje praleidžia po 27 minutes, pelno po 12 taškų, atkovoja po 3 kamuolius ir atlieka po 3 rezultatyvius perdavimus.

M.Varnas prieš savaitę su „Žalgirio“ jaunimo komanda tapo Eurolygos atrankos turnyro Kaune nugalėtoju, o praėjusią vasarą su metais vyresniais vaikinais dalyvavo Europos aštuoniolikmečių (U18) čempionate Turkijoje, kur užėmė 7-ą vietą.

„Savo stiprias puses įvardinti sunku, - kuklus išlieka M.Varnas. – Man patinka iki galo atlikti prasiveržimą, ieškoti kontakto. Silpnoji mano pusė yra kamuolio varymas, labai norėčiau jį pagerinti. „Krepšinis be sienų“ stovykla yra puiki galimybė išmokti naujų dalykų ir pasisemti patirties, džiugu, kad „Žalgirio“ komanda mane išleidžia“.

„Krepšinis be sienų“ stovykla organizuojama nuo 2001 metų ir jau buvo organizuota 19-oje valstybių net 5 žemynuose. Prieš 9 metus Artūro Karnišovo dėka tokia stovykla buvo surengta ir Vilniuje, Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje. Tąsyk jauniesiems krepšininkams patarimus dalino ir NBA žaidėjai Žydrūnas Ilgauskas, Šarūnas Jasikevičius, Samuelis Dalambertas bei Zaza Pachulia.

Per istoriją net 33 „Krepšinis be sienų“ stovyklos dalyviai jau buvo pašaukti NBA naujokų biržoje.

Penkioliktosios NKL savaitės geriausias – rezultatyvumo rekordą pasiekęs Š. Vingelis

25.01.2015

Šeštadienį (01.24) šio sezono NKL rezultatyvumo rekordą pagerinęs Šarūnas Vingelis išrinktas geriausiu savaitės krepšininku. Tokį įvertinimą 25 metų 192 cm ūgio krepšininkas 2014-2015 metų sezone užsidirbo jau antrą kartą.

Penktadienį (01.23) Šakių „Zanavyko“ snaiperis savo komandai padėjo įveikti Jonavos „Petrochemą“, tačiau kitą dieną paskutinių sekundžių dramoje turėjo pripažinti „Trakų“ pranašumą. Būtent pralaimėtose rungtynėse Š. Vingelis įmetė rekordiškai daug taškų – 38.

Šakiuose vykusiose rungtynėse į „Petrochemos“ krepšį „Zanavyko“ lyderis įmetė 22 taškus (6/9 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultayvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Trakų krepšinio salėje snaiperis pelnė 38 taškus (9/16 dvit., 6/9 trit., 2/3 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir aikštę paliko su 35 efektyvumo balais.

Kiti pretendentai į NKL savaitės žaidėjo titulą buvo Paulius Valinskas (Kauno „Žalgiris-2”), Aurimas Kieža (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“), Edvinas Jezukevičius (Vilniaus „Perlas-MRU“), Vaidas Trepočka (Kauno „JAZZ-Diremta“), Mindaugas Reminas („Trakai“), Tadas Sebežiovas (Jonavos „Petrochema“) ir Evaldas Šaulys (Šilutės „Šilutė“).

A. Kiežos pastangomis „Sūduva-Mantinga“ nukovė „Ežerūną-Karį“

24.01.2015

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (19/11) naujokas Aurimas Kieža buvo rezultatyviausias savo komandoje ir vilkėdamas gimtojo miesto komandos marškinėlius iškovojo pirmąją pergalę NKL čempionate. Trisdešimtojo reguliaraus sezono turo rungtynėse puolėjas į Molėtų „Ežerūno-Kario“ (20/9) krepšį įmetė 27 taškus ir labiausiai prisidėjo prie sunkiai iškovotos pergalės - 100:84.

Po trijų ketvirčių Suvalkijos sostinės krepšinio arenos švieslentėje degė lygus rezultatas – 64:64. Ketvirtajame kėlinyje savų žiūrovų palaikomi marijampoliečiai įjungė aukštesnę pavarą, vien A. Kieža per kelias minutes pelnė

13 taškų ir „Sūduva-Mantinga“ nutolo nepavejamai. Iki rungtynių pabaigos likus 4 sekundėms susirinkusius sirgalius tolimu metimu ir 100-uoju rungtynių tašku nudžiugino Donatas Sabeckis.

Iškovoję pergalę marijampoliečiai liko ketvirtoje NKL turnyro lentelės vietoje. Tiek pat pergalių turintys „Trakai“ (19/11) žengia treti, „Ežerūnas-Karys“ – antras, o vienvaldis čempionato lyderis Vilniaus „Perlas-MRU“ (23/6) - pirmas.

„Sūduva-Mantinga“: A. Kieža 27 tšk., A. Kvedaravičius 18 tšk., D. Sabeckis ir P. Petrilevičius – po 14 tšk., M. Shustau 10 tšk.

„Ežerūnas-Karys“: E. Baniulis 19 tšk., R. Ambrulaitis 17 tšk., E. Narušis 16 tšk., G. Matulis 12 tšk., D. Kumelis 10 tšk.

Intrigą lemiamomis minutėmis sugrąžinusi „Petrochema“ neperlipo klaipėdiečių barjero

24.01.2015

Jonavos „Petrochemos“ (15-14) krepšininkai antrajame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) etape ir toliau žygiuoja be pergalių. Šįkart Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai po atkaklios kovos – 70:73 (27:18, 18:27, 12:20, 13:8) namuose turėjo pripažinti Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (16-13) ekipos pranašumą.

Jonavos komanda pirmąjį kartą šiame NKL sezone pralaimėjo klaipėdiečiams. Prieš tai buvusios dvi akistatos pirmajame čempionato etape baigėsi K.Naruševičiaus komandos pergalėmis.

Susitikimo pradžia šeimininkams nieko blogo nežadėjo ir, įpusėjus pirmajam kėliniui, Aurimo Urbono tritaškis sukrovė „Petrochemai“ apčiuopiamą persvarą – 15:8. Jonaviečiai nemažino spartos ir po dar vieno tritaškio ekipas skyrė 12 taškų – 25:13 (8 min). Tiesa, kėlinio pabaigoje Klaipėdos ekipa kiek atsigavo – 27:18.

Svečių spurtas persirito į antrąjį kėlinį, kuriame jau po trijų minučių Jonavos komandos persvara siekė tik du taškus – 28:26. Svečiai netrukus jau buvo priekyje – 33:36 (16 min). Kaip bebūtų, iki didžiosios pertraukos komandų žaidimas išsilygino ir į rūbinę ekipos išėjo rezultatui esant – 45:45.

Jonaviečių puolimas strigo antrosios susitikimo dalies pradžioje, o svečiai atsakė savo atakų serija – 49:57 (25 min). Grėsmingai nutolę klaipėdiečiai kėlinio pabaigoje pirmavo dviženklių skirtumu – 53:63, tačiau šeimininkai sugebėjo prieš lemiamą ketvirtį sumažinti deficitą iki vienženklio – 57:65.

Tado Sebežiovo vedama „Petrochema“ lemiamą kėlinį pradėjo spurtu 9:0 ir priartėjo prie varžovų iki vieno taško atstumo – 64:65 (36 min). Ryčio Vaišvilos auklėtiniai atsigavo ir, pradėjus tiksėti paskutinei minutei, atstatė saugų pranašumą – 66:71. Per likusį laiką jonaviečiai taškus rinko baudų metimais, tačiau palaužti svečių komandos nepavyko.

Jonavos „Petrochema“: Tadas Sebežiovas 23 taškai, Tomas Milinskas 16, Henrikas Vorotnikovas 10, Aurimas Urbonas ir Dainius Gulbinas po 7.

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“: Julius Kazakauskas 23 taškai (10 atk. kam.), Aidas Einikis 11.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports