„Delikateso“ treneriu tapo Arvydas Straupis

06.01.2017

Mezon-NKL pirmenybių Joniškio „Delikateso“ komanda turi naują trenerį – juo tapo jau ne vienerius metus lygoje dirbęs 41-erių metų specialistas Arvydas Straupis.

Sezono pradžioje komandą treniravo Robertas Stankevičius, tačiau gruodžio viduryje po penkerius metus trukusio bendradarbiavimo klubas nusprendė su strategu išsiskirti. Jį laikinai buvo pakeitęs iki tol asistentu dirbęs Ovidijus Andrijauskas.

Naujasis treneris Straupis yra buvęs krepšininkas, ne vienerius metus rungtyniavęs Lietuvos krepšinio lygoje.

Pradėjęs trenerio karjerą Straupis dirbo Gran Kanarijos jaunimo akademijoje, vėliau prisijungė prie „Trakų“ komandos ir trumpam pratęsė krepšininko karjerą bei buvo žaidžiančiuoju treneriu.

2013 metais jis tapo „Šilutės“ komandos strategu, vėliau išsiskyrė su klubo ir vėl prie jo prisijungė, o 2015 metų pradžioje tapo „Trakų“ komandos vyriausiuoju treneriu.

„Delikatesas“ po 24 turų yra iškovojęs 9 pergales bei patyręs 15 nesėkmių.

„Vytis“ užtikrintai susitvarkė su „Palanga“

05.01.2017

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pergalių sąskaitą dar papildė Šakių „Vytis“ (13-11), kuris svečiuose 82:65 (22:17, 16:8, 23:25, 21:15) nugalėjo „Palangą“ (9-15).

Pirmajame kėlinyje vyko apylygė kova, kurioje sėkmingai pasirodė Augustinas Jankaitis, o gerai įsiliejo ir naujokas Gytis Radzevičius. Per antrąjį ketvirtį šakiškiai atitrūko nuo varžovų (38:25), tačiau po ilgosios pertraukos „Palanga“ vėl priartėjo – 59:63. „Vytis“ atgavo persvarą, pavertė ją triuškinančia ir pergalės nebeatidavė – 82:65.

„Vyčio“ puolėjas Marijus Užupis dėl atsinaujinusių širdies problemų rungtyniauti negalėjo.

Debiutavęs G.Radzevičius per 36 minutes pelnė 10 taškų (3/9 dvit., 1/4 trit., 1/1 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, išprovokavo 2 pražangas, 4 kartus suklydo, 2 – prasižengė.

„Vytis“: Augustinas Jankaitis 19 (7 atk. kam.), Edvinas Jezukevičius 17 (10 atk. kam.), Paulius Beliavičius 13, Rokas Stankevičius 11, Gytis Radzevičius 10, Sheltonas Jacksonas 6.

„Palanga“: Mantvydas Stašelis 18, Antanas Montrimavičius 16, Antanas Bertašius 11, Žygimantas Šimonis 9, Aurimas Urbonas 7 (9 rez. perd.).

„Telšiai“ išsivežė pergalę iš Kauno

05.01.2017

Kauno „Žalgirio“ dubleriams (12-12) puikiai sužaisto pirmojo kėlinio nepakako. 22:9 pirmąjį ketvirtį laimėję jaunieji žalgiriečiai vėliau prarado iniciatyvą ir susitikimo pabaigoje 73:80 (22:9, 12:22, 23:25, 16:24) vis tik pripažino „Telšių“ (17-7) pranašumą.

Žemaitijos klubui tai buvo jau ketvirtoji pergalė iš eilės.

Nepaisant to, kad Tomo Masiulio auklėtiniai rungtynes pradėjo susikraudami dviženklį pranašumą (22:9), „Telšiai“ rankų nenuleido. Jie atsakė antrąjį kėlinį laimėdami 22:12 ir prieš trečią kėlinį iš šeimininkų persvaros liko tik trys taškai (34:31).

Ketvirtą kėlinį žemaičiai pradėjo septyniais taškais iš eilės ir po šios sėkmingos atkarpos svečiai įgijo šešių taškų pranašumą (63:57).

Iki mačo pabaigos likus kiek mažiau nei minutei, Gytis Masiulis dar pataikė iš toli, tačiau jau buvo per vėlu – pernelyg toli nutolę telšiškiai buvo nepavejami ir Augenijaus Vaškio kariauna iš Kauno išvyko su pergale.

„Žalgiriui-2“ šiame susitikime negalėjo padėti vienas komandos lyderių Martynas Varnas.

„Žalgiris-2“: Laurynas Birutis 22, Ignas Sargiūnas 12, Gytis Masiulis 11 (15 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 10.

„Telšiai“: Ignas Razutis 20, Gintautas Kybartas 17, Mindaugas Norkus ir Laurynas Kaveckis po 12.

E.Stanionis paliko „Vytį“

05.01.2017

Naujokais pasipildžiusi Šakių „Vyčio“ komanda atsisveikino su vienu žaidėju. Klubą paliko gynėjas Edgaras Stanionis.

„Vyčio“ komanda su 28 metų krepšininku išsiskyrė taikiu abipusiu sutarimu ir linki E.Stanioniui sėkmės tolesnėje karjeroje.

E.Stanionis šį sezoną į Šakius sugrįžo po trejų metų pertraukos. Anksčiau dominavęs Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), dabar gynėjas per 28 minutes rinko po 12,4 taško, atkovodavo po 3,9 kamuolio bei atlikdavo po 1,9 rezultatyvaus perdavimo.

Prie „Vyčio“ iškart po Naujųjų metų prisijungė Gytis Radzevičius, o į rikiuotę po operacijos grįžo Sheltonas Jacksonas.

Šiuo metu „Vytis“ NKL pirmenybėse su Kauno „Žalgirio“ dubleriais dalinasi 7–8 vietas.

Gražiausius savaitės epizodus kūrė Šarūnas Beniušis

05.01.2017

Mezon-NKL pirmenybių gražiausių praėjusios savaitės epizodų viršūnėje atsidūrė Raseinių „Rasų“ vidurio puolėjas Šarūnas Beniušis, kuris užėmė dvi pirmąsias dešimtuko vietas.

Gražiausiu epizodu pripažintas 23-ejų metų 206 cm ūgio dėjimas mače su Molėtų „Ežerūno“ klubu. Po žaidimo du prieš du jis aukštai pakilo ir viena ranka sudrebino krepšį.

Antroje vietoje taip pat atsidūrė Beniušis. Ir vėl po puikaus žaidimo du prieš du jis įsibėgėjo ir įkrovė iš viršaus nepaisant Karolio Šaruko gynybos.

Trečioje vietoje – Jonavos „Sporto klubo“ priekinės linijos žaidėjo Vytauto Pikalavičiaus blokas. Jis iš nugaros nubloškė varžovo bandymą įmesti dvitaškį iš po krepšio.

G.Masiulis: „Po kovų NKL čempionate lengviau žaisti prieš bendraamžius“

04.01.2017

Pustrečių metų Kauno „Žalgirio“ dublerių komandoje žaidžiantis Gytis Masiulis šį sezoną tapo ne tik jaunųjų žalgiriečių lyderiu, bet ir vienu geriausių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) krepšininkų.

Naudingiausiai (vid. 27,4 balo) ir rezultatyviausiai (vid. 19,2 taško) NKL pirmenybėse žaidžiantis „Žalgiris-2“ puolėjas atsigauna po traumos, gautos gruodžio mėnesį Europos jaunių vaikinų krepšinio čempionato finale, ir jau šią savaitę turėtų grįžti į aikštę NKL čempionate.

„Po stumdymosi su vyrais NKL čempionate, lengviau žaisti prieš savo bendraamžius. Jautiesi fiziškai galingesnis už kitus krepšininkus, – su „Žalgiris TV“ mintimis dalinosi Gytis Masiulis. – Vasarą ir sezono metu daug dirbu individualiai su treneriais. Daug dirbau ties fiziniu pasiruošimu. Manau, man to labiausiai ir trūko praėjusiame sezone. Šiais metais aikštėje praleidžiu daugiau minučių ir įgavau pasitikėjimo.“

Nors krepšininko rezultatai antrajame pagal pajėgumą šalies krepšinio divizione kalba patys už save, Masiulis nosies į viršų neriečia ir mato žaidimo sritis, kuriose dar turi tobulėti.

„Manau, man dar trūksta įgūdžių gynyboje. Norint žaisti aukštesniame lygyje, reikės dar papildomai darbuotis ties gynyba. Be to, norėčiau būti stabilesnis“, – kalbėjo jaunasis žalgirietis.

„Žalgirio“ dublerių ekipą po praėjusio sezono palikus nemažai daliai vyresnių žaidėjų, Masiulį bei kitus jo komandos draugus – Lauryną Birutį, Kristupą Žemaitį ir Martyną Varną galima drąsiai vadinti komandos veteranais.

Labiausiai patyrę komandos žaidėjai ne tik tempia ekipą į priekį, bet ir padeda „Žalgirio-2“ gretose apsiprasti gausiam būriui ekipos naujokų, kurie tik šiame sezone debiutavo NKL čempionate.

„Šiame sezone su dublerių komanda stengsimės užimti kuo aukštesnę vietą. Dabar taikomės į geriausiųjų komandų septynetą NKL, o po to žiūrėsime – bandysime eiti link stipriausių komandų ketverto, – apie tikslus su komanda pasakojo Masiulis. – Tikrai tą galime padaryti. Sezono pradžioje trūko susižaidimo, bet dabar susižaidžiame ir tikiuosi atkrintamųjų varžybų metų būsime „X“ faktorius, kuris bet kada gali išauti.

Šią savaitę jaunieji žalgiriečiai turės puikią progą įrodyti savo galimybes kovoje dėl patekimo į NKL čempionato stipriausių komandų septyniukę. Iki pirmojo reguliariojo sezono etapo pabaigos likus trims dvikovoms Tomo Masiulio auklėtiniai dalinasi 7-8 vietas turnyro lentelėje.

Įsitvirtinti septintoje vietoje „Žalgirio-2“ krepšininkai bandys dvejų rungtynių serijoje namuose – ketvirtadienį nuo 18.00 val. dvikovoje su „Telšiais“ bei šeštadienį nuo 16.00 val. su Kauno KTU ekipa. Pirmąjį reguliariojo sezono etapą kauniečiai užbaigs susitikimu sekmadienį Joniškyje su „Delikateso“ komanda.