Š. Kulevičius, Š. Vingelis, D. Kumelis ir I. Vaitkus - pilkieji lygos kardinolai

12.01.2015

Kas domisi Nacionaline krepšinio lyga žino, jog užėjus į oficialią šio čempionato svetainę matomiausioje vietoje ras rezultatyviausius, daugiausiai kamuolių atkovojančius, daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekančius ir efektyviausius krepšininkų penketukus.

Rezultatyviausi lygoje po dviejų reguliaraus sezono ratų – „Vilniaus“ legionierius iš JAV Jermaine Love ir Molėtų „Ežerūno-Kario“ lyderis Evaldas Baniulis (abu pelno po 18,9 taško per rungtynes). Geriausiai dėl atšokusių kamuolių kovoja po 9,9 kamuolio nusiimantis Antanas Udras iš Vilniaus „Perlo-MRU“. Daugiausiai rezultatyvių

perdavimų atlieka Paulius Malašauskas iš Šakių „Zanavyko“ (vid. 6 rez. perd.), o efektyviausiųjų kategorijos viršuje įsitaisęs tas pats studentas A. Udras (vid. 24,3 naud. bal.).

Krepšininkus į atskirų statistikos kategorijų lenteles automatiškai sudėlioja speciali programa. Ji visada teisi, tačiau asmeninės statistikos skaičiavime yra kelios svarbios taisyklės, kurių programa laikosi, o NKL fanai apie jas net nenutuokia. Viena tokių taisyklių į bendrą katilą neįtraukia mažiau nei trečdalio čempionato turų nesužaidusių krepšininkų. Net jei jų statistika - pati geriausia. Tokius žaidėjus NKL administracija vadina nematomais lyderiais.

Šiuo metu tokių lyderių turime bent keturis. Už J. Love’a rezultatyvesnis yra Šakių „Zanavyko“ snaiperis Šarūnas Vingelis. Jis per mačą pelno po 22 taškus (antra vieta atmetus trečdalio sužaistų rungtynių taisyklę) ir aikštę palieka su 22 naudingumo balų vidurkiu (penktas rezultatas tarp visų NKL žaidėjų).

Dar rezultatyviau ir naudingiau rungtyniauja Joniškio „Delikateso“ lyderis Šarūnas Kulevičius. Jis į varžovų krepšį meta vidutiniškai po 22,1 taško (pirma vieta tarp visų NKL žaidėjų) ir renka po 26,3 naudingumo balo per mačą (pirmas rezultatas lygoje atmetus trečdalio rungtynių taisyklę).

Lyderių lentelėje programa kol kas nerodo daugiausiai rezultatyvių perdavimų NKL pirmenybėse atliekančio Molėtų „Ežerūno-Kario“ talento Deivido Kumelio. Įžaidėjas per 8 sužaistas rungtynes renka vidutiniškai po 6,9 rezultatyvaus perdavimo.

Prie išvardintos trijulės reikia paminėti ir Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ komandos naujoką Igną Vaitkų. Gynėjas per rungtynes perima po 2 kamuolius ir tik per plauką nusileidžia šios statistikos kategorijos lyderiui J. Love‘ui (vid. 2,08 per. kam.).

Jei išvardinti krepšininkai toliau tęs puikiai pradėtą darbą, po 4-6 rungtynių jie bus ten, kur ir privalo būti – lyderių lentelių viršuje.

T. Tamošiūnas: „Svarbiausia, jog išliktume tokia darnia komanda, kokia esame dabar”

13.01.2015

Šakių „Zanavyko” interneto svetainėje - pokalbis su 22 metų 190 cm ūgio gynėju Taurantu Tamošiūnu, kuris sutiko pasidalinti įspūdžiais tiek apie save, tiek apie pasibaigusį pirmąjį reguliariojo sezono etapą ir ateityje laukiančias kovas.

- Kaip prasidėjo tavo krepšininko karjera?

– Būdamas vaikas visas dienas praleisdavau kieme, ten pat gyveno ir tuometinis Arvydo Sabonio krepšinio mokyklos direktorius Virginijus Jankauskas. Iš savo bendraamžių

išsiskyriau tuo, kad buvau labai aukštas, todėl jis mano tėvams ir pasiūlė atvesti mane pradėti žaisti krepšinį.

- Kokios yra tavo kaip krepšininko stipriosios savybės?

– Galiu pataikyti iš toli, prasiveržti ar kai reikia padirbėti gynyboje.

- Ar turi prieš rungtynes kažkokį ritualą?

– Ne, jokių specialių ritualų neturiu, tiesiog stengiuosi susikoncentruoti rungtynėms.

- Rungtynių metu nevengi atakuoti iš toli, ar tai yra tavo mėgstamiausias krepšinio elementas?

– Žinoma, tai yra vienas iš mėgstamiausių elementų, tačiau taip pat dar patinka dėtį į krepšį, nors tai ir retai pasitaiko.

- Kiek daugiausiai tritaškių iš eilės esi pataikęs rungtynių ar treniruočių metu?

– Rungtynių metu kiek pamenu daugiausiai iš eilės esu pataikęs šešis, o kiek per treniruotes pasakyti tikrai negaliu.

- „Zanavyko” komandoje vilki 15 numeriu pažymėtus marškinėlius, ar šis skaičius tau yra kažkuo ypatingas?

– Penkiolika yra mano mėgstamiausias skaičius. Šiuo numeriu rungtyniavau beveik visose komandose.

- Komandai paskutinėse antrojo rato rungtynėse pavyko ne tik iškovoti pergalę prieš „Delikateso“ ekipą, tačiau taip pat ir pakilti į 7 turnyrinės lentelės vietą. Kaip vertinti pirmą reguliariojo sezono etapą?

– Tai, jog patekome į stipresnį septynetuką, jau yra gerai. Žinoma, viskas galėjo būti kur kas lengviau, tačiau sezono pradžioje apmaudžiai pralaimėjome keletą rungtynių.

- Kokie tikslai ir kas bus svarbiausia antrame reguliaraus sezono etape?

– Tikslas yra kaip įmanoma aukščiau pakilti turnyrinėje lentelėje, o svarbiausia tai, jog ir toliau išliktume tokia darnia komanda, kokia esame dabar.

- Koks esi už aikštelės ribų?

– Na koks esu už aikštelės ribų reikėtų klausti šiuo atveju komandos draugų. (Šypsosi)

- Ar laisvu metu domiesi kitomis sporto šakomis?

– Kiekvieną dieną perskaitau krepšinio naujienas, kartas nuo karto pažiūriu ir futbolą, tačiau nėra taip, jog specialiai domėčiausi tuo.

- Kokias išskirtum savo tris geriausias savybes?

– Nuoširdumas, rūpestingumas ir užsispyrimas.

- Kokiu profesijos atstovu save įsivaizdavai vaikystėje?

– Kol dar nebuvau pradėjęs žaisti krepšinio, visada iki tol svajojau būti statybininku.

- Kokie šiuo metu yra tavo artimiausi tikslai?

– Šiais metais artimiausias tikslas yra pabaigti mokslus.

- Ką norėtum perduoti visiems gerbėjams ir skaitantiems šį interviu?

– Norėčiau perduoti, kad būtų malonu, jog ir toliau didėtų mus palaikančių žmonių skaičius ir palaikymas, nes yra akivaizdu, kad tada, kai jaučiame jūsų palaikymą, mes žaidžiame geriau.

Pastoviausios NKL komandos – „Rasai“ ir „Petrochema“

12.01.2015

Stiprus, laiku nupirktas ir komandos braižui tinkantis naujokas ar ilgą laiką nekintanti komandos sudėtis? Emocinis pliūpsnis su nauju lyderiu ar kuklesnė politinių/finansinių niuansų įtakota taktika spaudžiant maksimumą iš turimų krepšininkų? Kas geriau? Kas labiau pasiteisina? Tokiu kampu į antrojo Lietuvos krepšinio diviziono komandas pažvelgė Nacionalinė krepšinio lyga.

Kaip rodo statistika, pirmąjį būdą renkasi dauguma NKL klubų, tačiau yra ir komandų, kurios papildomų išlaidų ir kardinalių sudėties pokyčių vengia.

Daugumą NKL komandų per du pirmuosius reguliaraus čempionato ratus sustiprino bent vienas žinomas krepšininkas. Joniškio „Delikatesą“ papildė Šarūnas Kulevičius, Kauno „JAZZ-Diremta“ susitarė su Evaldu Dainiu ir Dariumi Šilinskiu, į „Palangą“ atvyko Deividas Keburys, Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ atakoms vadovauti pradėjo Aivaras Kvedaravičius. Edas Nickus į „Zanavyką“ pasikvietė Šarūną Vingelį, Tomą Urboną, Paulių Beliavičių. Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservisas“ susitarė su Ignu Vaitkumi ir Laurynu Beliausku, į „Šilutę“ įsiliejo Dominikas Matutis ir Marius Kasiulevičius. „Trakai“ pasikvietė Igną Ramašauską, „Perlas-MRU“ – Alvydą Žarskų, o Molėtų „Ežerūnas-Karys“ susigrąžino prieš sezoną Kėdainių „Nevėžiui“ paskolintą Deividą Kumelį. Šie perėjimai – labiausiai įstrigę besidomintiems NKL peripetijomis.

Pridėkime „JAZZ-Diremtos“, „Šilutės“, „Sūduvos-Mantingos“, „Trakų“ legionierius, „Žalgirio-2” jaunimą, „Vilniaus“ blaškymąsi keičiant tiek trenerius, tiek žaidėjus – lieka dvi pastoviausios, t.y. mažiausiai žaidėjų šiame sezone pakeitusios komandos – Jonavos „Petrochema“ ir Raseinių „Rasai“. Abi ekipos šiame sezone sudėties nesustiprino nei vienu krepšininku ir rungtyniauja tik su žaidėjais, kurie prie komandos prisijungė iki pirmųjų čempionato rungtynių.

Tiek Raseinių, tiek Jonavos komandos yra ir mažiausiai žaidėjų atsisakiusios komandos. Abi ekipos stažuotis į RKL išsiuntė po vieną saviškį. Po vieną krepšininką paleido „Žalgirio“ dubleriai, Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“, Šakių „Zanavykas“, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (į JAV išvykęs gynėjas C. M. Coonsas vis dar komandos sudėtyje, bet vargu ar grįš į Lietuvą, mat komandą neseniai papildė du įžaidėjai) ir „Perlas-MRU“ (R. Bitinas vis dar komandos sąrašuose, tačiau nerungtyniaja nuo lapkričio 8 dienos, tad į šį sąrašą vilniečiai patenka tik teoriškai).

Du krepšininkai dėl finansinių sunkumų paliko „Ežerūną-Karį“, po tiek pat žaidėjų paleido Kauno „JAZZ-Diremta“ ir „Palanga“. Trys žaidėjai buvo priversti atsisveikinti atitinkamai su Joniškio „Delikatesu“ ir „Trakais“, keturi – su „Šilute“, o daugiausiai savo žaidėjų - net septynių - atsisakė „Vilnius“.

Tad kuri taktika NKL komandoms pasiteisins? Gali būti, kad abi. Ir visoms komandoms (išskyrus paskutinę vietą užimsiančiai ekipai), priklausomai nuo deklaruojamų tikslų. Į šiuos klausimus atsakys antroji sezono dalis. Įtampa auga...

Sudėties pastovumas - pagrindinis Jonavos „Petrochemos“  ginklas (S. Čirbos nuotr.)

K. Naruševičius: mano komandai labai trūksta pastovumo

12.01.2015

Jonavos „Petrochemos“ treneris Kęstutis Naruševičius po paskutiniųjų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmojo etapo rungtynių šeštadienį galėjo lengviau atsipūsti – komanda nugalėjo „Palangos“ ekipą ir užsitikrino penktąją vietą turnyro lentelėje bei kelialapį į stipriausių septynių ekipų antrojo etapo grupę.

Pergalė Palangoje pakėlė nuotaiką klubo krepšininkams bei sirgaliams po dieną prieš tai patirto skaudaus pralaimėjimo Jonavoje Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ klubui – 57:78.

Pasibaigus pirmajai sezono daliai, treneris K.Naruševičius pasidalijo mintimis apie svarbiausius pirmojo etapo akcentus bei artėjančias kovas NKL pirmenybėse.

- Rungtynėse Palangoje pavyko reabilituotis po skaudaus pralaimėjimo „Sūduvai-Mantingai“ savų žiūrovų akivaizdoje. Kas pasikeitė komandos žaidime po nesėkmės Jonavoje?

- Su komanda turėjome rimtą pokalbį prieš išvažiuojant į pajūrį. Tokio žaidimo, kokį demonstravome Jonavoje su marijampoliečiais, negalėjome „vežtis“ į Palangą. Krepšininkai tai suprato ir šeštadienį pagaliau žaidėme kaip vienas kumštis. Mūsų žaidime atsirado požymiai, kurie parodė, kokie galime būti. Kai demonstruojame tokius veiksmus aikštelėje, dažniausiai iškovojame pergales šiame sezone.

Galiu pagirti Evaldą Aniulį, kuris buvo „pametęs“ savo žaidimą. Kaip bebūtų, Palangoje Evaldas žaidė taip, kaip ir turi žaisti pagrindinis komandos įžaidėjas. Nuo suolo kylantys žaidėjai įnešė indėlį į pergalę – Ričardas Verbickas, po traumos sugrįžęs Lukas Grabauskas bei Vladislovas Razumnovas. Sau įprastą žaidimą demonstravo ir Karolis Šarukas, tad galiu patvirtinti, jog mačas Palangoje parodė, kad galime žaisti aukštesniame lygmenyje.

- Pirmojo etapo antrojo varžybų rato pabaigoje komanda patyrė nesėkmių seriją. Kokios priežastys išbalansavo ekipos žaidimą?

- Priežastys tos pačios kaip ir per visą pirmąją sezono dalį – turėjome traumų, ligų. Ekipą tai išbalansavo, nes turėjome minimalią žaidėjų rotaciją. Teko kamšyti skyles ir paskutiniąsias rungtynes 2014-aisiais metais baigėme tik septyniese. Tiesa, dabar sudėtyje turime visus 12 krepšininkų ir rungtynėms galime ruoštis maksimaliai efektyviai. Turime didelę rotaciją, o kai to tokios prabangos neturėjome, kritome žemyn.

- Nepaisant neigiamų aspektų, „Petrochema“ po pirmojo etapo užėmė penktąją vietą ir kvėpuoja lyderių ketvertukui į nugaras. Kaip vertinate komandos pasiekimus po pirmosios sezono dalies?

- Kokį tikslą iškėlėme, tokį ir įvykdėme. Svarbiausia – neskraidyti padebesiais. Pasiektas rezultatas tikrai neblogas ir džiaugiuosi, jog liekame konkurencingi kovoti dėl aukštesnių vietų čempionate.

- Treneri, antrojo reguliaaraus sezono etapo kovos prasideda jau šį savaitgalį. Kas labiausiai kelia nerimą prieš artėjančius susitikimus?

- Neramina stabilumo trūkumas. Vieną dieną galime sužaisti labai gerai, o kitą – būti tiesiog neatpažįstami. Tai siečiau su patirties stoka, žaidėjų psichologija. Pasitikėjimą savo jėgomis turime išsiugdyti iki atkrintamųjų varžybų pradžios. Suprantu, jog jauniems krepšininkams to trūksta. Vyresni žaidėjai prisiverčia išspausti maksimumą ir pademonstruoti norimą rezultatą, jaunieji – patyrę nesėkmių seriją gali neparodyti rezultato vienoje ar kitoje situacijoje.

- Šešios pirmojo septintuko komandos yra tarp septynių rezultatyviausių sezono ekipų, tačiau „Petrochema“ pagal pelnomus taškus – paskutinė. Ar įmanoma antrajame etape pagerinti rezultatus puolime?

- Žinoma, norime bei siekiame pagerinti puolimą. Rungtynėse su „Palanga“ puldami demonstravome geresnius sprendimus. Nors įmėtėme tik 72 taškus, tačiau kūrėme geras progas ir galėjome įmesti daugiau. Džiugina, jog buvo jaučiamas geras krepšininkų tarpusavio supratimas ir kamuolys vaikščiodavo bei nueidavo ten, kur reikia.

Po pozityvių šeštadienio rungtynių, manau, būsime pasiruošę ir kitai sezono dvikovai su „Trakais“. Turime resursų gerinti puolimą. Praėjusio savaitgalio metu Tadas Sebežiovas nesužaidė taip, kaip turėtų, tačiau aš tikiu, jog patyręs krepšininkas greitai atsigaus ir parodys savo tikruosius sugebėjimus. Džiugina Aurimas Urbono rezultatai, nuo suolo kylančių krepšininkų rezultatai, tikiu, taip pat bus geresni.

- Komandos tikslas buvo patekti į pirmąjį ekipų septintuką. Kokią kitą užduotį sau kelia „Petrochemos“ komanda?

- Dabartinis tikslas – kovoti dėl patekimo į stipriausių antrojo etapo komandų ketvertuką.

Jonavos „Petrchemos“ krepšininkai pasirodymą antrajame NKL čempionato etape pradės jau šį penktadienį rungtynėmis Trakuose su praėjusio sezono lygos vicečempionais „Trakais“.

Š. Vingelis – geriausias tryliktosios NKL savaitės krepšininkas

11.01.2015

Prieš trejus metus NKL čempionu tapęs, vėliau LKL rungtyniavęs, o šiame sezone vėl į antrąjį Lietuvos krepšinio divizioną grįžęs Šarūnas Vingelis sėkmingai įrodinėja, kad žaisti krepšinį jis moka. Penktadienį (01.09) jo tempiamas Šakių „Zanavykas“ laimėjo prieš lygos lyderį Molėtų „Ežerūną-Karį“, o šeštadienį (01.10) Š. Vingelis buvo geriausias ir lemiamose rungtynėse dėl patekimo į stipriausiųjų septynetą kovoje su Joniškio „Delikatesu“.

Po 29 taškus per mačą rinkęs snaiperis pripažintas geriausiu tryliktosios NKL savaitės krepšininku.

Rungtynėse su molėtiškiais Š. Vingelis pelnė 33 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir tiek pat kartų kamuolį iš varžovų „pavogė“. Aikštę snaiperis paliko sąskaitoje turėdamas 33 naudingumo balus.

Antroje savaitgalio dvikovoje 25 metų 192 cm ūgio gynėjas į „Delikateso“ krepšį įmetė 25 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį ir surinko 24 naudingumo balus.

Savaitgalį Š. Vingelis dvitaškius metė 67 procentų (18/27), tritaškius – 60 procentų (6/10), baudas – 57 procentų (4/7) taiklumu.

Geriausiu savaitės krepšininku taip pretendavo tapti Antanas Udras (Vilniaus „Perlas-MRU“), Karolis Guščikas (Raseinių „Rasai“), Ignas Daukšys („Vilnius“) ir Žilvinas Petraitis (Joniškio „Delikatesas“).

NKL čempionate baigėsi antras ratas, komandos toliau žais dviejuose pogrupiuose

11.01.2015

Šeštadienį (01.10) Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) baigėsi antrasis čempionato ratas, suskirstęs komandas į du pogrupius. Į pirmąjį pogrupį pateko septynias aukščiausias vietas užėmusios komandos, į antrąjį – likusios septynios ekipos.

Paskutiniai į nuvažiuojantį stipresnio pogrupio traukinį įšoko Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (14/12) ir Šakių „Zanavykas“ (13/13). Šios komandos lemiamuose mačuose įveikė atitinkamai „Trakus“ (16/10) ir Joniškio „Delikatesą“ (13/13). Vietas stipresniajame pogrupyje anksčiau užsiti-

krino Molėtų „Ežerūnas-Karys“ (20/6), Vilniaus „Perlas-MRU“ (20/6), Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (16/10), „Trakai“ (16/10) ir Jonavos „Petrochema“ (15/11).

Antrajame pogrupyje liko Joniškio „Delikatesas“ (13/13), „Palanga“ (13/13) , Kauno „Žalgirio“ dubleriai (12/14), Raseinių „Rasai“ (11/15), „Šilutė“ (9/17), „Vilnius“ (6/20) ir Kauno „JAZZ-Diremta“ (4/22).

Suskirstytos į pogrupius komandos tęs reguliarųjį sezoną. Su visomis varžovėmis ekipos susitiks po du kartus. Reguliarusis NKL sezonas baigsis kovo 7 dieną. NKL atkrintamosiose dalyvaus 12 komandų.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports