B. Bagdonavičius siautė po krepšiais, o „Delikatesas“ įveikė „Trakus“

11.10.2014

Kiek netikėtą pergalę namų arenoje iškovojo Joniškio „Delikatesas“. Ketvirtojo turo rungtynėse joniškiečiai rezultatu 79:64 įveikė „Trakus“ ir įsirašė antrą pergalę.

Antrąjį kėlinį 24:12 laimėję „Delikateso“ krepšininkai prieš prasidedant ilgajai pertraukai įgijo 11 taškų pranašumą (41:30). Antroje rungtynių pusėje šeimininkai nežymiai padidino atotrūkį ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Prie jos labiausiai prisidėjo puikiai krepšį iš visų distancijų atakavę Benas Bagdonavičius ir Žilvinas Petraitis. Pirmasis pelnė 26 taškus (10/12 dvit., ½ trit.,3/5 baud.) , atkovojo 14 kamuolių, tačiau suklydo 7 kartus ir surinko 32 naudingumo balus. Antrojo sąskaitoje – 22 taškai (4/7 dvit., 4/5 trit., 2/3 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 22 naudingumo balai.

„Trakų“ komandoje po 15 taškų į varžovų krepšį įmetė Dovis Bičkauskis ir Mindaugas Reminas. Vienas komandos lyderių Tomas Lekūnas Joniškyje prametė visus 8 tritaškius, suklydo 4 kartus ir aikštę paliko su sau neįprastais 8 taškais ir vos 1 naudingumo balu.

Kliučinyko vedami marijampoliečiai svečiuose įveikė „Naftą-Uni-Akvaservis“

10.10.2014

Tautvydas Kliučinykas sužaidė vienas iš geriausių karjeros rungtynių, o jo vedama „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 85:83 (27:20, 29:18, 13:27, 16:18) palaužė Klaipėdos „Naftą-Uni-Akvaservis“.

Marijampoliečių gretose debiutavo po kojos traumos atsigavęs Paulius Abramavičius. Puolėjas per 8 minutes spėjo pelnyti 8 taškus, du kartus prasižengti bei blokuoti vieną varžovo metimą.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie nuo pat pirmųjų susitikimo minučių diktavo savo sąlygas. Jau

pirmame ketvirtyje iššovė jaunasis suvalkiečių gynėjas Tautvydas Kliučinykas. Daugiausiai jo pastangomis, marijampoliečiai rungtynes pradėjo spurtu 7:2, o vėliau nemažinę apsukų, kėlinį baigė turėdami septynių taškų persvarą - 27:20.

Antrame ketvirtyje, Suvalkijos sostinės ekipa ir toliau dominavo abiejose aikštės pusėse bei po spurto 9:2, šeimininkų deficitas išaugo iki dvidešimties - 52:32.

Trečiame kėlinyje vaizdas aikštelėje apsivertė aukštyn kojomis. Klaipėdos krepšininkai tarsi įgavo antrą kvėpavimą, kuomet po didžiosios pertraukos spurtavo net 2:16. (58:54) Vis tik iki kėlinio pabaigos Sūduvos-Mantingos krepšininkai sugebėjo išlaikyti keturių taškų persvarą, taip ir neleisdami varžovams persverti rezultato. Tai padaryti Nafta-Uni-Akvaservis komandai pavyko ketvirtame kėlinyje, kuomet įgijo trapią, dviejų taškų persvarą. (76:78) Vis tik šaltesnius nervus pademonstravę marijampoliečiai perėmė iniciatyvą bei šventė antrąją pergalę - 85:83.

Sūduva-Mantinga: Tautvydas Kliučinykas - 19, Paulius Kleiza (6 atk. kam., 7 rez perd.) - 15, Donatas Sabeckis - 11, Marius Valukonis (10 atk. kam.) - 10, Rokas Čepanonis, Valentinas Mitalauskas ir Paulius Abramavičius - 8.

Nafta-Uni-Akvaservis: Julius Kazakauskas (14 atk. kam., 5 rez. perd.) - 25, Donatas Norkus (10 atk. kam) - 17, Viktoras Chodosovskis - 12.

„Rasai“ pirmąją pergalę NKL iškovojo prieš „Delikatesą“

10.10.2014

Po penkiolikos metų į antrąjį Lietuvos krepšinio divizioną grįžusiai Raseinių komandai pirmą pergalę iškovoti pavyko trečiajame 2014-2015 metų sezono ture. Savų žiūrovų akivaizdoje „Rasai“ po atkaklios kovos 68:65 įveikė Joniškio „Delikatesą“.

32 minutes „Karpynės“ sporto arenoje kova vyko taškas į tašką, pirmaujanti komanda keitėsi keturis kartus, o lygų rezultatą švieslentė rodė šešis kartus. Tuomet po tritaškį į svečių krepšį smeigė Giedrius Kurtinaitis ir Justas

Petkevičius, pastarasis pridėjo du tikslius baudų metimus ir raseiniškiai nutolo 58:52.

Kai jau atrodė, kad viskas šiose rungtynėse aišku, „Delikateso“ vyrai manė kitaip. Į sėkmingą šeimininkų atkarpą Roberto Stankevičiaus auklėtiniai atsakė trimis tolimais metimais ir 38 minutę priartėjo iki 66:65. Per likusį laiką komandoms taikliai atakuoti krepšį nesisekė ir J. Petkevičius baudų metimais įtvirtino pirmąją „Rasų“ pergalę NKL čempionate – 68:65.

Rezultatyviausiai „Rasų“ komandoje žaidė Giedrius Kurtinaitis – 16 taškų. Po 13 taškų pelnė Valdemaras Savostjanovas ir Karolis Guščikas (9 atk. k., 3 bl.), 11 taškų pridėjo Justas Petkevičius.

„Delikateso“ gretose išsiskyrė po 13 taškų įmetė Paulius Klemas ir Benas Bagdonavičius. 11 taškų į savo sąskaitą įsirašė Žilvinas Petraitis, 9 – Mantas Pukinskas.

„Zanavykas” NKL čempionate patyrė pirmą nesėkmę

10.10.2014

Šakių „Zanavykas” sužaidė pirmąsias rungtynes savų žiūrovų akivaizdoje. Edo Nickaus auklėtiniai po skaudžiai pralaimėto paskutinio ketvirčio 69:80 (24:20, 17:15, 20:21, 8:24) turėjo pripažinti Vilniaus „Perlo-MRU” ekipos pranašumą.

Pirmasis kėlinys prasidėjo lygiu žaidimu (7:7). Čia pat šeimininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir sužaidus šešias minutes įgijo šešių taškų persvarą 19:13. Nors vilniečiai sugebėjo vis dažniau surasti spragų varžovų gynyboje bei sumažino deficitą iki vos vieno taško 21:20, tačiau paskutinėmis ketvirčio sekundėmis Justas Nausėdas

puikiu reidu pelnė du taškus, išprovokavo varžovo pražangą ir po realizuoto baudos metimo po pirmųjų dešimties žaidimo minučių šakiečiams sukrovė keturių taškų pranašumą – 24:20.

Antrajame kėlinyje abi ekipos strigo puolime.Likus žaisti beveik dvi minutes komandas skyrė tik vienas taškas 35:34. Paskutinėmis minutėmis Taurantas Tamošiūnas ir Marijus Užupis smeigė po tolimą metimą ir išvedė zanavykus į priekį – 41:35.

Trečiąjį kėlinį suvalkiečiai pradėjo spurtu 4:0 ir įgijo dviženklį pranašumą 45:35. Sostinės krepšininkai nekėlė baltos vėliavos ir po surengto spurto sumažino deficitą iki trijų taškų 51:48. Per likusį laiką svečiai ir toliau neleido šeimininkams pabėgti į priekį bei prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė tik penki taškai – 61:56.

Ketvirtajame kėlinyje ir toliau vyko intriguojanti kova. Vilniečiai sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas ir po taiklaus Tado Rinkūno tritaškio su varžovo pražanga svečiai išsiveržė į priekį 64:65. Likusį laiką „Zanavyko” krepšininkai ir toliau sunkiai rinko taškus puolime ir naujame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezone patyrė pirmąją nesėkmę – 69:80.

Šakių „Zanavykas”: Marijus Užupis – 17 (3/4 dvit., 3 atk. kam., 15 naud. bal.), Justas Nausėdas – 15 (4/4 dvit., 6 išpr. varž. pražangos, 12 naud. bal.), Taurantas Tamošiūnas – 11, Modestas Žaunieriūnas – 10, Tomas Miškinis – 8 (4/5 dvit., 6 atk. kam., 16 naud. bal.).

Vilniaus „Perlas-MRU”: Antanas Udras – 24 (8/15 dvit., 12 atk. kam., 33 naud. bal.), Tadas Rinkūnas – 15, Dominykas Domarkas – 12, Robertas Bitinas – 11.

Kitas rungtynes Šakių „Zanavykas” žais spalio 11 dieną, šeštadienį, Kaune prieš Žalgirio dublerius, rungtynių pradžia 16.00 val.

Indrė Grigelevičiūtė, Sakiuzanavykas.lt

„Palanga“ iškovojo dar vieną pergalę po pratęsimo

10.10.2014

„Palanga“ NKL pirmenybėse iškovojo trečią pergalę iš eilės ir tapo vienvalde čempionato lydere. Palaikomi savų sirgalių palangiškiai po pratęsimo 87:85 (22:18, 20:22, 22:21, 11:14, 12:10) palaužė Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipą. Pajūrio komandai tai buvo antrosios rungtynės, kuriose prireikė pratęsimo.

Nors žalgiriečiai Nerijus Barauskas ir Martynas Echodas pelnė daugiau nei po 20 taškų, o Vidas Ginevičius atliko 10 rezultatyvių perdavimų (geriausias sezono rezultatas) ir perėmė 4 kamuolius, jų pastangų žaliai baltiems nepakako.

Pauliaus Barkaus treniruojamoje ekipoje 10 ir daugiau taškų pelnė penki krepšininkai. Vienas jų – legionierius iš JAV Calebas Suttonas – tapo pergalingo metimo autoriumi. Jo mestas kamuolys „Žalgirio“ krepšio tinklelį perskrodė iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 10 sekundžių (87:85). Kitoje aikštės pusėje pergalę svečiams atnešti galėjo V. Ginevičiaus tritaškis, tačiau gynėjo metimas tikslo nepasiekė.

Beje, V. Ginevičius nepataikė ir pergalingu galėjusiu būti tritaškio ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kuomet švieslentė rodė rezultatą 75:75.

„Palanga“: Adomas Drungilas 17 (14 atk.k, 5 rez.p), Caleb Sutton 17 (6 atk.k), Deividas Anužis 15 (6 atk.k, 6 rez.p), Povilas Šakinis 12, Simonas Kymantas 10 (9 atk.k), Erikas Kubilius 6 (9 atk.k, 6 rez.p).

„Žalgiris-2“: Nerijus Baranauskas 24 (6 atk. k.), Martynas Echodas 22 (10 atk.k), Martynas Varnas 12.

Dėl slidžio aikštės dangos neįvyko „Trakų“ ir „Ežerūno-Kario“ rungtynės

10.10.2014

Penktadienio (10.10) vakarą į Trakų LOSC krepšinio salę susirinkę žiūrovai krepšinio taip ir neišvydo. Rungtynes tarp vietos „Trakų“ ir Molėtų „Ežerūno-Kario“ neįvyko dėl ant salės parketo susikaupusio kondencato. Pakesiti situacijos nepavyko net įjungus vėdinimo sistemą, todėl vyr. teisėjai jas nutraukė dar nepradėtas.

Su tokia baigtimi sutiko abiejų komandų treneriai. Sprendimą dėl rungtynių peržaidimo arba techninio pralaimėjo NKL administracija priims per 24 valandas.