Naujoji „Trakų“ šokėjų vadovė Karina: už mus čia ilgiau tik Lekys ir Pipirai

26.11.2014

Kai Ieva Luškevičiūtė baigė mokslus ir persikėlė į Vokietiją, be vadovės likusioje „Trakų“ komandos šokėjų rūbinėje tvyrojo nežinia ir net išnykimo nuotaika.

„Tokia grėsmė iš tikrųjų buvo kilusi“, – dabar prisimena Karina Garifovaitė.

Tačiau šokėjų užsispyrimas ir didelis prisirišimas prie „Trakų“ komandos neišardė šaunaus kolektyvo. Gerai apmąsčiusios grupės ateitį, nusprendusios tęsti veiklą šokėjos sutarė – naująja grupės vadove taps Karina.

„Įdėjome labai daug darbo, kad būtume tuo, kuo esame dabar. Būtų buvę gaila viską mesti“, – sako Karina, kuri taip pat šoka ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ šokėjų komandoje.

Jos pečius užgriuvo didesnė atsakomybė, bet jaudulio minutės pertraukėlių metu jau nebejaučianti šokėja visuomet turi tvirtą užnugarį – linksmą ir jaunatvišką septyniolikos narių „Trakų“ šokėjų kolektyvą.

– Karina, ar „Trakų“ šokėjų komandos vadovės pareigos atima daug laiko? – kktrakai.lt paklausė K.Garifovaitės.

– Sunku. Ir atsakomybės labai daug. Ne visada viską spėju, bet džiaugiuosi, kad merginos man padeda.

– Gal jau anksčiau pasvajodavai apie šokėjų vadovės vaidmenį?

– Nepamenu, kad būčiau turėjusi tokį norą, bet galbūt jaučiau pareigą pasilikti ir kiek įmanoma daugiau padėti šokėjoms. Prieš pat sezono pradžią visos susėdome pakalbėti. Taip jau merginos nubalsavo, kad vadovės vietą perėmiau aš.

– Kokį tikslą keli sau ir savo komandai?

– Noriu, kad kiekviena šokėja išmoktų išgyventi kiekvieno šokio emociją, nebijotų atsiverti ir suprastų, kad per minutės pertraukėles visas žmonių dėmesys yra skirtas joms. Būtent jos tuo metu yra aikštelės žvaigždės ir turi išnaudoti tą laiką atskleisdamos save iš geriausios pusės.

– „Trakų“ šokėjos tapo neatsiejama komandos dalimi. Savo šokiais sirgalius džiuginate jau trečią sezoną. Turbūt mieste gatvėje jus jau nesunkiai atpažįsta?

– Už mus komandoje ilgiau nebent Lekys ir Pipirai. Sulaukiame daug dėmesio. Jis visada mus lydi. Apie mus kalba ir tai daro mums reklamą. Kad esame „Trakų“ šokėjos žino jau ne vien Trakai, bet ir aplinkiniai miestai.

– Kuo „Trakų“ šokėjos šiemet bus kitokios nei pernai ar užpernai?

– Visos labai surimtėjusios ir motyvuotos. Visada noriai dirba. Kartais net rėkti nereikia.

– Kaip maždaug atrodo tas „noriai dirba“?

– Treniruojamės tris kartus per savaitę po dvi valandas. Jeigu matome, kad artėja rungtynės, o mes nieko nespėjame, renkamės kiekvieną dieną.

– Trečias sezonas ant Trakų salės parketo, dabar dar ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ šokėjos statusas. Turbūt jaudulio minutės pertraukėlės metu jau nebejauti? O ar dažnai reikia padrąsinti kitas kolektyvo nares?

– Taip, jaudulio per varžybas nebejaučiu. Nebent – malonumą. Visos kitos merginos po rungtynių taip pat būna pilnos gerų emocijų. Jeigu matome, kad kuri nors perdėtai jaudinasi, drauge puolame jos raminti, kad nebėgtų į aikštę drebančiomis kojomis. Naujokėms pirmasis pasirodymas būna sunkiausias ir baisiausias. Tačiau dar nė vienai jaudulys nepakišo kojos taip, kad šokdamos jos priveltų begalę klaidų.

– Galbūt „Lietuvos ryto“ kolektyve įgytas žinias bandai pritaikyti ir „Trakų“ komandoje?

– Kol dirbu su trakietėmis, aš – „Trakų“ šokėja. Bandau išlaikyti distanciją tarp šių dviejų kolektyvų, kad pernelyg nesupanašėtų mūsų choreografija ir manieros. Reikia išlaikyti kažką savito.

Marijampolietis T. Kliučinykas: visi žinome, dėl ko susirinkome

26.11.2014

Trečius metus Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ gretose rungtyniaujantis Tautvydas Kliučinykas šiame sezone komandos sirgaliams tapo maloniu netikėtumu. 19-metis marijampolietis pastaruosius du sezonus tenkinosi atsarginio vaidmeniu, tačiau šiais metais tapo ne tik stabiliu startinio penketo žaidėju, bet ir vienu iš komandos lyderių.

2013-2014 metų sezone 187 cm ūgio gynėjas aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 13 minučių, per kurias pelnydavo po 2,7 taško ir atlikdavo po 1,2 rezultatyvaus

perdavimo. Šiame sezone Kliučinykas demonstruoja gerokai naudingesnį žaidimą. Per 27 minutes jis pelno po 11,2 taško, atkovoja 4,1 atšokusio kamuolio bei atlieka 2,1 rezultatyvaus perdavimo. Visas 16 rungtynių krepšininkas pradėjo startiniame penkete.

„Paprasčiausiai reikėjo šiek tiek laiko. Prieš dvejus metus, kuomet debiutavau NKL, buvau dar visiškai nepatyręs vyrų krepšinyje. Praėjusių metų patirtis leidžia elgtis žymiai laisviau – nebėra baisu suklysti ar imtis iniciatyvos, kuomet komandai to reikia labiausiai“, - kardinaliai pasikeitusį vaidmenį komandoje aiškina Kliučinykas.

Nepaisant sudėtingos čempionato pradžios, prieš antrąją sezono pusę gynėjas neslepia optimizmo.

- Praėjusius du sezonus „Sūduvoje-Mantingoje“ tavo aikštelėje praleidžiamas minučių skaičius buvo nepalyginamai mažesnis. Kas pasikeitė per vasarą, jog šiais metais tapai stabiliu starto penketo žaidėju?, - suduva-mantinga.lt pasiteiravo Tautvydo Kliučinyko.

- Paprasčiausiai reikėjo šiek tiek laiko. Prieš dvejus metus, kuomet debiutavau NKL, buvau dar visiškai nepatyręs vyrų krepšinyje. Reikėjo laiko priprasti, nes čia žaidžiamas visiškai kitoks krepšinis. Šiais metais, nors ir esu jaunas, tačiau jau nebe tas naujokas profesionaliame krepšinyje. Žaidžiant tai leidžia elgtis žymiai laisviau – nebėra baisu suklysti ar imtis iniciatyvos, kuomet komandai to reikia labiausiai. Progresą lemia atkaklus darbas siekiant užsibrėžtų tikslų.

- Šiuo metu esi trečias pagal rezultatyvumą komandos žaidėjas. Jauti trenerio pasitikėjimą?

- Taip, pasitikėjimą tikrai jaučiu. Kita vertus, manau, kad treneris pasitiki visais komandos žaidėjais.

- Marijampolės ekipa kartu su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komanda dalinasi 6-7 vietą. Kaip vertini pirmą sezono pusę?

- Pirmoji sezono pusė nėra tokia, kokios tikėjomės mes, klubo valdžia ar mus palaikantys sirgaliai. Tačiau praėjo tik pusė reguliaraus sezono. Per šį laiką mes pamatėme didžiausias savo klaidas, kurias ir bandysime ištaisyti. Manau, kad antroji sezono pusė bus geresnė, nes ši komanda turi daug potencialo.

- Šį sezoną „Sūduvai-Mantingai“ jau teko rungtyniauti su visomis lygos komandomis. Kurias ekipas gali įvardinti čempionato favoritais?

- Daugelis komandų paliko neblogą įspūdį. „Perlas-MRU“ ir „Ežerūnas-Karys“ šiuo metu demonstruoja gerą žaidimą. Vis tik nepaisant blankios sezono pradžios greta šių komandų matau ir „Sūduvą-Mantingą“. Mes visi žinome dėl ko čia susirinkome, todėl einame vieno tikslo link.

- Praėjusio savaitgalio rungtynės Šakiuose bei Vilniuje tau nebuvo pačios sėkmingiausios. Kas nutiko?

- Manau, kad sezono metu tokie nuosmukiai yra neišvengiami. Tačiau aš asmeniškai to nesureikšminu, svarbiausia, kad šeštadienį pavyko iškovoti pergalę. Tai turėtų rūpėti kiekvienam žaidėjui, kuris rungtyniauja komandiniam sporte.

- Kuo gali paaiškinti šiais metais banguojantį komandos žaidimą?

- Vasarą komandą treniruoti pradėjo naujas treneris, atvyko nemažai naujų žaidėjų. Reikėjo laiko, kad kiekvienas suprastume trenerio reikalavimus bei perprastume komandos draugus. Paveikė ir Mato Sapiegos trauma sezono pradžioje.

- Šiame sezone Marijampolės komanda prameta pastebimai daug baudų metimų. Kokios priežastys tai lemia?

- Sunku tai paaiškinti, tačiau manau, kad laikui bėgant ši problema turėtų išsispręsti. Galbūt tai tik sėkmės trūkumas.

- Artėjantį savaitgalį laukia rungtynės su Klaipėdos ekipa ir naujais žaidėjais bei treneriu pasipildžiusia „JAZZ-Diremtos“ komanda. Kaip vertini savo ekipos galimybes kovoti dėl pergalės?

- Tik teigiamai. Į kiekvienas rungtynes vykstame kovoti tik dėl pergalės. Šis savaitgalis nebus išimtis.

Į antrą „TonyBet NKL DUNK“ konkurso etapą keliauja V. Sajekas

25.11.2014

Baigėsi Jonavos „Petrochemos“ krepšininkų Viliaus Sajeko ir Karolio Šaruko dvikova „TonyBet NKL DUNK“ konkurse. Visą dieną NKL svetainėje balsavę krepšinio mėgėjai pergalę skyrė V. Sajekui ir jo dėjimui - 57 procentai balsų. K. Šaruko dėjimą palaikė 43 procentai respondentų.

Į antrąjį konkurso etapą patekęs V. Sajekas prisijungė prie M. Varno („Žalgiris-2“), D. Anužio („Palanga“), I. Labučio („Sūduva-Mantinga“) ir K. Songino („Trakai“). Antrajame etape varžysis 14 krepšininkų.

„TonyBet NKL DUNK“ konkursas: V. Sajekas vs K. Šarukas

„JAZZ-Diremtoje“ vyr. trenerį R. Urkį keičia R. Petronis

25.11.2014

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti Kauno „JAZZ-Diremta“ turi naują vyriausiąjį trenerį. Juo tapo 50-ies metų specialistas Romualdas Petronis. Kauno komandos vairą treneris perims iš pusantro sezono ekipai vadovavusio Rolando Urkio.

R.Petronis šį sezoną pradėjo Šakių „Zanavyke”, kur buvo Edo Nickaus asistentas. Praėjusiame sezone R. Petronio vadovaujamas Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ iškovojo NKL bronzą.

Dar anksčiau treneris vadovavo Krivoj Rogo „Krivbas“ (Ukraina) ir Vilniaus „Sakalų“ (LKL) komandoms. Trenerio asistentu K. Petronis dirbo Permės „Ural Great“ (Rusija) ir Saratovo „Avtodor“ (Rusija) klubuose.

„TonyBet NKL DUNK“ konkursas: V. Sajekas ar K. Šarukas?

24.11.2014

Penktoji „TonyBet NKL DUNK“ konkurso pora – Jonavos „Petrochemos“ žaidėjai. Dalyvauti konkurse Kęstutis Naruševičius delegavo puolėjus Vilių Sajeką (201 cm) ir Karolį Šaruką (198 cm). Pirmasis į krepšį įdėjo po komandos draugo perdavimo sugavęs ore kamuolį, antrasis - atsispyręs dviem kojomis ir apsisukęs beveik 360 laipsnių.

Iš šių krepšininkų į antrą konkurso etapą žengs tik vienas. Kuris – spręsti jums. Atiduokite balsą už labiau patikusį krepšininką ir pasiųskite savo favoritą į antrą etapą. Balsavimas vyksta tik vieną dieną, o balsuoti galite ne dažniau kaip kas valandą.

„TonyBet NKL DUNK“ konkursas: V. Sajekas vs K. Šarukas

Balsavimo langas:

H. Vorotnikovas: „Esame geresnė komanda nei buvome sezono pradžioje“

24.11.2014

Jonavos „Petrochemos“ aukštaūgis Henrikas Vorotnikovas praėjusio šeštadienio NKL rungtynėse įmėtė paskutinį savo komandos metimą į Kauno „Žalgirio-2“ komandos krepšį ir įtvirtino antrąją jonaviečių pergalę iš eilės.

Iš viso H.Vorotnikovas mače su jaunaisiais žalgiriečiais pasižymėjo 9 taškais bei 9 atkovotais kamuoliais, o „Petrochema“ laimėjo susitikimą 69:65. Dar sėkmingiau ilgametis Jonavos klubo krepšininkas pasirodė ketvirtadienį su Šakiu „Zanavyku“ – 12 taškų (2/3 dvitaškių, 2/2 tritaškių,

2/2 baudos metimai) bei 5 atkovoti kamuoliai. Mače Šakiuose Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai iškovojo didžiausią sezono pergalę – 88:65.

Vieną svariausių indėlių į komandos pasirodymą per dvejas pastarąsias rungtynes įnešęs H.Vorotnikovas interviu tinklalapiu „jsk.lt“ pasidalijo mintimis apie sėkmingus asmeninius bei komandos rezultatus.

-Pirmose sezono rungtynėse Jonavoje „Zanavykui“ pralaimėjote triuškinančia persvara (55:81 – aut. past.), tačiau ketvirtadienio mače Šakiuose pavyko atsigriebti beveik identišku skirtumu. Ar į priekį komandą vedė noras įrodyti, jog pirmasis mačas tebuvo atsitiktinumas?

-Mus būtent ir motyvavo noras atsirevanšuoti už skaudą pralaimėjimą namuose sezono pradžioje. Kitas dalykas – mes nesame tokia komanda, kokia buvome sezonui prasidėjus, esame geresni.

-Tau teko stumdytis ir su pajėgia jaunųjų žalgiriečių priekine linija, kuri triuškinamai pralaimėjo kovą „Petrochemos“ komandai dėl atšokusių kamuolių puolime. Kas lėmė tokį sėkmingą rezultatą?

-Viską lėmė tik didžiulis mūsų noras ir kovingumas. Rungtynėse šeštadienį Jonavoje kiekvienoje situacijoje kamuolio norėjome labiau nei varžovai.

- Šis sezonas tau kol kas geriausiais pagal statistinius skaičius. Ar pats jauti, jog 2014-2015 m. NKL čempionatas asmeniškai yra kitoks, lyginant su ankstesniais sezonais?

-Tiesa pasakius, truputį tą jaučiu. Praėjusiame sezone turėjome daugiau aukštesnių žaidėjų ir labai pajėgią priekinę liniją, todėl, natūralu, jog šiemet kiekvienam iš mūsų komandos aukštesnių vyrukų reikia pasitempti labiau. Kalbant apie asmeninius rodiklius, kaip ir minėjau anksčiau, kiekviename susitikime stengiuosi atiduoti visas savo jėgas.

-„Petrochema“ nutraukė pralaimėjimų seriją ir per pastarąsias penkerias rungtynes laimėjo keturis kartus. Aikštelėje geriau jaučiate vieni kitus?

-Žinoma, traumas išsigydžius visiems mūsų krepšininkams su kiekvieneriomis rungtynėmis gerėja tarpusavio žaidėjų supratimas, o kartu ir rezultatai.

-Artėjantį savaitgalį Jonavos ekipos laukia du susitikimai savų žiūrovų akivaizdoje. Kaip vertini šansus pratęsi pergalių seriją mačuose su „Vilniumi“ ir „Nafta“?

-Tiek Vilniaus, tiek Klaipėdos komanda bus labai rimti varžovai, tačiau abu susitikimai vyks Jonavoje, todėl savo sirgalių armijai stengsimės padovanoti pergales ir penktadienį, ir šeštadienį. Niekas iš mūsų lengvų pergalių negaus.

Henrikas Vorotnikovas (S. Čirbos nuotr.)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports