„Šilutė“ draugiškame mače įveikė „Naftą-Universitetą“

17.09.2014

Besiruošdamos NKL sezonui, draugiškas rungtynes sužaidė dvi pajūrio regiono komandos. Šilutės „Šilutė“ namuose priėmė Klaipėdos „Naftą-Universitetą“. Abiejų komandų treneriai šioms rungtynėms registravo po 10 krepšininkų ir laiką aikštėje jiems padalino maždaug vienodai.

Įpusėjus rungtynėms „Šilutė“ pirmavo 50:37, tačiau trečiajame ketvirtyje Klaipėdiečiai priartėjo (56:54) ir atkūrė intrigą. Paskutiniame kėlinyje šilutiškiai vėl šoktelėjo į priekį ir įveikė svečius rezultatu 91:80.

Rezultatyviausiai Arvydo Straupio vadovaujamoje komandoje rungtyniavo 18 taškų į klaipėdiečių krepšį įmetęs Kostas Jonuška. 16 pridėjo Edgaras Sosnovskis, 14 – Evaldas Šaulys, 12 – Deivydas Pukis, 10 – Nerijus Anglickis (10 atk. kam.).

„Naftos-Universiteto“ komandoje rezultatyviausias buvo 20 taškų įmetęs Julius Kazakauskas (10 atk. kam.). 12 įmetė Aidas Einikis, 11 pridėjo Dainius Vaitelis, 10 – Viktoras Chodosovskis.

Draugiškame turnyre „Sūduva-Mantinga“ nusileido komandai iš Rusijos

17.09.2014

Keturių komandų turnyre Druskininkuose dalyvaujanti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ antrą kartą turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Marijampoliečiai po atkaklios kovos 65:77 (17:23, 15:11, 18:18, 15:25) pralaimėjo Surguto „Universitet-Jugra“ komandai iš Rusijos.

Šiose rungtynėse „Sūduva-Mantinga“ vis dar vertėsi be Mato Ragausko bei Pauliaus Abramavičiaus.

Rungtynės prasidėjo dviem iš eilės rezultatyviomis „Sūduvos-Mantingos atakomis, tačiau akivaizdžią ūgio persvarą turėjęs Aleksandras Rindinas pelnė du taškus, o

kitoje atakoje pridėjo dar du bei pataikytą baudos metimą (4:5). Vėliau po taiklių Andrėjaus Andrushchenko ir Antono Sayapino tritaškių svečiai iš Rusijos sugebėjo atitrūkti jau septynių taškų persvara – 8:15. Tačiau po poros minučių aikštelėje pasirodęs Valentinas Mitalauskas pataikė iš po krepšio, o Tautvydui Kliučinykui realizavus abu baudos metimus, suvalkiečiams pavyko sušvelninti atsilikimą iki keturių taškų (17:21). Vis tik kėlinio pabaigoje abi baudas pataikęs Aleksėjus Shchepkinas atstatė „Universitet-Jugra“ komandos šešių taškų pranašumą – 17:23.

Antrąjį kėlinį „Sūduva-Mantinga“ pradėjo kur kas sėkmingiau. Po to, kai Rokas Čepanonis pergudravo žymiai už save aukštesnį Rindiną, o Valentinas Mitalauskas greitoje atakoje pelnė lengvus du taškus, Marijampolės ekipos deficitas sumažėjo iki dviejų taškų (21:23). Vėliau tas pats Čepanonis smeigė du tritaškius iš eilės ir išvedė savo komandą į priekį (29:25). Vis dėlto sūduviečiams persvaros iki kėlinio pabaigos išlaikyti nepavyko ir prieš pertrauką Surguto komanda turėjo dviejų taškų pranašumą – 32:34.

Trečiajame kėlinyje nei vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros. Giedriaus Žibėno auklėtiniai prieš lemiamą ketvirtį vis dar buvo besivejančių rolėje – 50:52, taip nukeldami lemiamą kovą į ketvirtąjį kėlinį. Jį taikliu dvitaškiu metimu atidarė ir tuo pačiu rezultatą išlygino Paulius Petrilevičius (52:52). Vėliau abi komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis – Artiomas Olkhovas pataikė tritaškį, o Marius Valukonis į tai atsakė metimu iš vidutinio nuotolio (54:55). Rungtynių lūžis įvyko iki kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutėms. Ilgą laiką iki tol lygybėje svyravusias rungtynių svarstykles į savo pusę pamažu ėmė sverti „Universitet-Jugra“ krepšininkai – po Ageevo dvitaškio svečiai priekyje penkių taškų skirtumu (58:63). Kitoje atakoje taikliu dvitaškiu skirtumą sumažino Petrilevičius, tačiau Nikola Lepojevicas į tai atsakė pataikytu sudėtingu tritaškiu metimu (60:66). Po jo, Matas Sapiega suklydo išsimesdamas kamuolį, o Lepojevicas pataikė antrą tritaškį iš eilės (60:69). Užsivedę rusai pasiuntė dar vieną tolimą metimą į marijampoliečių krepšį, po kurio jie atsigauti nebesugebėjo. Finalinė sirena skelbė Surguto „Universitet-Jugra“ komandos iškovotą pergalę – 65:77.

Draugiškame keturių komandų turnyre Druskininkuose „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkams liko sužaisti paskutines rungtynes. Trečiadienį 18 val. 30 min marijampoliečių laukia akistata su Samaros „SGEU“ ekipa iš Rusijos.

„Sūduva-Mantinga“: Rokas Čepanonis (5 atk. kam.) 12, Matas Sapiega 10, Marius Valukonis 10, Paulius Kleiza 9, Paulius Petrilevičius (10 atk. kam) 8, Tautvydas Kliučinykas 8, Valentinas Mitalauskas 4, Ignas Labutis 3, Donatas Sabeckis 1, Domantas Senda taškų nepelnė.

„Universitet-Jugra“: Nikola Lepojevic 21, Anton Ageev 15, Anton Sayapin 10.

„RASŲ“ komandoje rungtyniaus G. Kurtinaitis

17.09.2014

Raseinių „RASAI“ sudarė sutartį su Giedriumi Kurtinaičiu. Pastaruosius dvejus metus 27 metų 192 cm ūgio gynėjas rungtyniavo Alytaus „Dzūkijos“ komandoje. Praėjusiame sezone krepšininkas varžėsi LKL pirmenybėse, metais anksčiau – NKL čempionate.

LKL pirmenybėse gynėjas sužaidė 24 rungtynes ir per vidutiniškai 12 aikštėje praleistų minučių į varžovų krepšį įmesdavo po 4,3 taško, atkovodavo 1,7 atšokusio kamuolio, atlikdavo 0,4 rezultatyvaus perdavimo, o jo naudingumo balas siekė 2,5. Geriausias LKL rungtynes G. Kurtinaitis sužaidė prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“. Jose kaunietis pelnė 15 taškų.

2012-2013 metų sezone G. Kurtinaitis su Alytaus „Dzūkija“ tapo NKL vicečempionu. Per rungtynes NKL pirmenybėse gynėjas rinko vidutiniškai po 10 taškų, atliko po 1 rezultatyvų perdavimą ir atkovojo po 2,8 atšokusio kamuolio. Puikiai „RASŲ“ naujokas sužaidė prieš „Šilutę“, kuomet į varžovų krepšį įsūdė 32 taškus ir pataikė 6 tritaškius metimus iš 8 bandymų.

G. Kurtinaitis per savo karjerą yra vilkėjęs Kauno „Buratinos“, Kauno „Atleto“, Kauno „Aisčių“, Vilniaus „Sakalų“, Marijampolės „Sūduvos“, Baku „Gala“ (Azerbaidžanas), bei Permės „Ural Great-2“ (Rusija) komandų marškinėlius.

2007 metais su Lietuvos rinktine gynėjas tapo pasaulio studentų žaidynių (universiados) čempionu.

NKL sezoną atidarys „RASŲ“ ir „Trakų“ rungtynės

16.09.2014

2014-2015 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonas prasidės lygos naujokų ir vicečempionų dvikova. Spalio 2 dieną, ketvirtadienį, 18:00 val., čempionato atidarymo rungtynes žais Raseinių „RASAI“ ir Trakų „Trakai“. Kitos komandos pirmojo turo rungtynes žais diena vėliau – penktadienį.

Raseinių ekipa į NKL pateko laimėjusi Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionatą. Alberto Vilimo auklėtiniai finale nukovė „Tauragės“ krepšininkus. „Trakai“ praėjusiame sezone NKL liko antri. Ši komanda finalo kovoje po pratęsimo pralaimėjo Mažeikių „Mažeikiams“.

Abiejų komandų treneriai mano, kad pirmos sezono rungtynės bus įdomios.

„Ruošiamės šventei ir pirmoms rungtynėms. Išlaikėme komandos branduolį, įsigijome kelis naujus krepšininkus. Tikiuosi, esame pajėgūs kovoti su kiekvienu varžovu. „Trakai“ yra NKL vicečempionai, ypač stipri ir gerai subalansuota komanda. Gerbiame juos, vertiname ir naują jų trenerį, kurio pasiekimai krepšinyje kalba patys už save. Kovosime, žaisime savų žiūrovų akivaizdoje, tikiuosi – pilnoje arenoje. O kas laimės, parodys kova aikštėje,“- prieš dvikovą su „Trakais“ kalba „RASŲ“ vyr. treneris A. Vilimas.

„Labai malonu, kad žaisime sezono atidarymo rungtynes ir tai darysime su „RASAIS“, kurie ateina iš RKL. Gerai pažįstu jų vyr. trenerį, žinau, kad ši komanda turi daug ambicingų planų. Raseiniškiai nenorės būti vidutiniokai. Jie jau pirmose rungtynėse bus pasiruošę įrodyti, kad RKL – gera lyga, o RKL čempionai moka žaisti krepšinį. Žinoma, ir mes neketiname nusileisti. NKL vicečempionai prieš RKL čempionus - mačas bus įdomus,“- prognozuoja „Trakų“ vyr. treneris Andrius Šležas.

Kitos NKL komandos sezoną pradės diena vėliau - spalio 3 dieną. Kaip tapo įprasta, NKL turai vyks penktadieniais ir šeštadieniais.

Kitos pirmų dviejų turų rungtynės:

Spalio 3 diena, penktadienis, 18:00 val.

Spalio 4 diena, šeštadienis, 16:00 val.

Palangos „Palanga“ - Vilniaus „Perlas-MRU"

16.09.2014

Rugsėjo 19-20 dienomis Jonavos kūno kultūros ir sporto centre draugiškų krepšinio turnyrų estafetę iš praėjusį savaitgalį rengto miesto meto taurės turnyro perims naujas priešsezoninis trijų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) klubų ir Regionų krepšinio lygos (RKL) komandos jėgų išbandymas.

Kęstučio Naruševičiaus treniruojami turnyro šeimininkai, „Petrochemos“ krepšininkai, Jonavoje priims praėjusio sezono NKL vicečempionus „Trakus“, NKL bronzos medalininkus Molėtų „Ežerūną-Karį“ bei iki ketvirtfinalio 2013-2014 metų RKL pirmenybėse nužygiavusius Klaipėdos LCC universiteto krepšininkus.

Pirmose turnyro pusfinalio rungtynėse penktadienį nuo 17 val. „Ežerūnas-Karys“ susitiks su LCC ekipa, nuo 19 val. „Petrochema“ išmėgins tituluotos „Trakų“ komandos pajėgumą.

Šeštadienį nuo 14 val. dėl trečiosios vietos susirems pusfinalio susitikimuose pralaimėjusios ekipos, nuo 16 val. prasidės kova dėl nugalėtojų taurės.

Primename, jog praėjusį savaitgalį organizuotame draugiškame Jonavos miesto mero taurės krepšinio turnyre triumfavo „Petrochemos“ klubas finale nugalėjęs Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipą. Trečiąją vietą iškovojo Joniškio „Delikatesas“, įveikęs „Mažeikių“ krepšininkus.

„Trakai“ draugiškose rungtynėse pralaimėjo marijampoliečiams

15.09.2014

„Sūduva-Mantinga“ tęsia pasiruošimą artėjančiam sezonui. Marijampoliečiai draugiškame mače 84:56 (23:19, 22:11, 12:16, 27:10) sutriuškino „Trakų“ komandą. Šiose rungtynėse „Sūduvai-Mantingai“ vis dar nepadėjo Paulius Abramavičius ir Matas Ragauskas.

Aukštu tempu prasidėjusias rungtynes dvitaškiu atidarė „Trakų“ aukštaūgis Domantas Pipiras, tačiau neilgai trukus į tai tritaškiu atsakė Tautvydas Kliučinykas (3:2). Porą minučių trukusį taškų badą galingu dėjimu nutraukė tas pats Pipiras, tačiau jau kitoje atakoje Donatas Sabeckis taikliu tolimu šūviu išvedė svečius į priekį (6:4). Po Mindaugo Remino

tritaškio ir Karolio Brusoko dvitaškio Trakams pavyko trumpam atstatyti persvarą, (8:9) tačiau dar vieną tolimą metimą iš aikštelės krašto pataikęs Kliučinykas sugrąžino pranašumą marijampoliečiams (11:9). Remino ir Brusoko tandemo vedini trakiškiai vėl neilgam šovė į priekė (16:19), tačiau aikštelėje pasirodęs Valentinas Mitalauskas iškart pelnė penkis taškus be atsako, o su pirmojo kėlinio sirena sėkmingu reidu link krepšio pasižymėjęs Matas Sapiega padidino raudonųjų persvarą iki keturių taškų – 23:19.

„Sūduva-Mantinga“ apsukų nemažino ir antrąjame kėlinyje. Ketvirtį jie pradėjo spurtu 7:0 ir po Igno Labučio dvitaškio „Trakų“ deficitas jau tapo dviženklis – 30:19. Net šešias minutes trukusią tylą tritaškiu metimu pavyko nutraukti Tautvydui Pipirui, o kitoje atakoje Reminas pridėjo dar vieną taiklų tolimą metimą (34:25). Tačiau drausmingai rungtyniavę, 6 taškus iš eilės pelniusio Labučio vedini marijampoliečiai spurtavo 8:3 ir prieš pertrauką susikrovė penkiolikos taškų pranašumą – 45:30.

Vaizdas aikštelėje aukštyn kojomis apsivertė trečiajame kėlinyje. Pasiduoti neplanavę „Trakai“ pamažu mažino atsilikimą, o po Mindaugo Remino dvitaškio, „Sūduvos-Mantingos“ vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (50:40). Po jos Kliučinykas smeigė jau trečiąjį tolimą metimą (55:40), tačiau vėliau, nesportinę pražangą užsidirbęs Paulius Kleiza suteikė varžovams progą šiek tiek priartėti. NKL vicečempionai galimybe pasinaudojo maksimaliai – Dovis Bičkauskis realizavo abu baudos metimos, o kitoje atakoje du taškus ir baudos metimą pridėjo Brusokas (55:46). Vis tik suvalkiečiams prieš ketvirtąjį kėlinį pavyko atstatyti dviženklę persvarą, kuomet po netaiklaus Donato Sabeckio metimo kamuolį atsikovojęs Marius Valukonis pelnė du taškus iš po krepšio (57:46).

Ketvirtame kėlinyje rungtynių vadžias vis stipriau laikė svečiai iš Marijampolės. Taikliais metimais varžovus į neviltį varę Sabeckis, Kleiza ir Valukonis leido savo komandai pasiekti didžiausią iki tol – dvidešimties taškų persvarą - 70:50. Situacija pernelyg nepakito ir po Domanto Sendos bei Valentino Mitalausko tritaškių suvalkijos sostinės ekipa tik dar labiau nutolo. Nuaidėjusi finalinė rungtynių sirena skelbė triuškinančią „Sūduvos-Mantingos“ pergalę – 84:56.

Tai buvo jau antrosios „Sūduvos-Mantingos“ draugiškos rungtynės. Pirmadienį marijampoliečiai išmėgins jėgas draugiškame turnyre Druskininkuose, kuriame susitiks su Samaros, Surguto (Rusija) ir Alytaus „Dzūkijos“ komandomis.

„Sūduva-Mantinga“: M.Valukonis 11, M.Sapiega (5 rez. perd.) , I.Labutis, D.Sabeckis ir V.Mitalauskas po 10, T.Kliučinykas 9, P.Petrilevičius (15 atk. kam.), P.Kleiza, R.Čepanonis ir D.Senda po 6.

Trakai: Mindaugas Reminas 14, Karolis Brusokas (6 atk. kam.) 11