Rezultatyviausias NKL krepšininkas G. Matulis: arba „sujudu” šį sezoną NKL, arba nebejudu išvis

27.11.2014

Rezultatyviausias (vid. 18,8 tšk.), antras taikliausias dvitaškių metikas (70,5 proc.) ir antras naudingiausių žaidėjų sąraše (vid. 22,2 naud. bal.) – tokie Gintauto Matulio asmeniniai statistikos rodikliai Nacionalinėje krepšinio lygoje po šešiolikos reguliaraus sezono turų. Paskutinio savaitgalio kovose Molėtų „Ežerūno-Kario“ puolėjas gerokai viršijo sau įprastus ir taip solidžius vidurkius bei buvo pripažintas geriausiu NKL savaitės krepšininku.

Su dar pernai Utenos „Juventus“ rungtyniavusiu žaidėju pasikalbėjome apie perėjimo iš LKL į NKL priežastis, abiejų šių lygų žavesį, sportinę formą, geriausiai subalansuotas priešininkų komandas ir asmenines dvikovas su kiečiausiu varžovu lygoje – Juliumi Kazakausku iš Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaserviso“.

- Gintautai, visiems įdomu, kodėl LKL žibėjęs krepšininkas iš Utenos „Juventus” persikėlė į Molėtų „Ežerūną-Karį“ ir NKL?

- Žibėjau? Negirdėjau apie tai (juokiasi). Buvau gynybinio plano vidutinės klasės žaidėjas, kuris gali iššauti. O į Molėtus persikėliau, kaip kiti pasakytų, „reabilituotis" ir įrodyti tiek sau, tiek kritikams, jog galiu ir moku žaisti krepšinį. Nors dauguma sakė, kad tai žingsnis atgal, bet pats išsikėliau tikslą: arba „sujudu" šį sezoną NKL, arba nebejudu išvis. Manimi patikėjo treneris, kurio dėka atsiradau čia.

- Ar jauti, kad tau, kaip buvusiam LKL krepšininkui, varžovai skiria daugiau dėmesio gynyboje, dvigubina ir t.t.?

- Didesnis dėmesys jaučiasi. Tiek man, tiek visai komandai. Matosi, kad varžovai atvažiuoja puikiai išanalizavę derinius ir pasiruošę. Manau, kad tai yra normalu, nes visi nori įkasti lyderiams ir atsidurti lentelės viršuje. Mes taip pat ruošdamiesi rungtynėms skiriame didesnį dėmesį komandų lyderiams, kurie tempia savo komandas.

- Tiek LKL, tiek NKL išbandę krepšininkai sako, kad LKL lygis aukštesnis, o NKL - didesnis greitis. O kuri lyga įdomesnė ir kodėl?

- Pritariu visiems, kurie taip sako (šypsosi). LKL dėl to ir vadinasi aukščiausia šalies lyga, ten daugiau patyrusių žaidėjų. NKL daugiau jaunimo, kuriam būdingas greitesnis žaidimas, o tie žaidėjai, kurie dar prideda brandumo ir proto - keliasi į LKL. Manau, viskas dėsninga. LKL įdomi tuo, kad reikia dirbti galva ir stengtis pergudrauti oponentus. O čia įdomu tai, kad visos komandos yra lygios ir negalima atsipalaiduoti nė vieneriose rungtynėse, nes iškart už tai baudžia. Be to, reikia mokėti pasiruošti dvejoms rungtynėms paeiliui, paskirstyti jėgas.

- Po praėjusio savaitgalio tapai rezultatyviausiu lygos krepšininku. Esi geriausios formos?

- To tikrai nesureikšminu, nes čia labai slidus reikalas. Lyderiai statistinėse grafose greitai keičiasi. Tiesiog bandau įnešti kiek galima didesnį indėlį į komandos pergales. O geriausios formos tikrai dar nesu, dar yra ką tobulinti. Geriausią formą stengsiuosi pasiekti pavasarį, kai labiausiai to reikės.

- Ar tokie rezultatai neskatina grįžti atgal į LKL?

- Neslėpsiu, kad yra toks noras. Bet tokius rezultatus išlaikyti sunkiau, nei pasiekti. Todėl esu susikoncentravęs ties žaidimu ir tenoriu kiek galima labiau prisidėti prie komandos pergalių.

- „Ežerūnas-Karys“ - bene daugiausiai patyrusių krepšininkų turinti NKL komanda. Kurios dar komandos antrajame Lietuvos krepšinio divizione išsiskiria protingu žaidimu?

- Labai džiaugiuosi, jog sportuoju su patyrusiais kolegomis, nes nesijaučia toks didelis šuolis, dauguma yra ragavę LKL duonos. O man asmeniškai labiausiai išsiskiria „Trakai”, kurie agresyviai ginasi ir protingai išnaudoja savo žaidėjus. „Perlas-MRU” taip pat demonstruoja brandų žaidimą. Manau, kad šių komandų treneriai geriausiai sustato žaidimą.

- O prieš kurį NKL krepšininką žaisti sunkiausia?

- Vienareikšmiškai man buvo sunkiausias savaitgalis, kai žaidėme dvejas rungtynes su Klaipėda ir teko gintis prieš Kazakauską. Jis - fiziškai labai stiprus žaidėjas, puikiai išnaudojantis savo kūną. Antanas Udras (Vilniaus „Perlas-MRU”) šiemet demonstruoja puikią formą, bet dar neteko susidurti akis į akį aikštelėje.

- Sudalyvavai „TonyBet NKL DUNK” konkurse. Kokie įspūdžiai stebint oponentus? Kokius tikslus šiame konkurse keli sau?

- Oponentai tikrai stiprūs, dauguma labai aukštai šoka ir be galo išradingai deda. Kai treneris pasakė, jog reiks važiuoti į „TonyBet NKL DUNK” konkursą, neapsidžiaugiau, nes neesu iš tų žaidėjų, kuris stebintų įspūdingais dėjimais. Bet kai „pasirašiau” šiai avantiūrai, nusprendžiau, jog eisiu iki galo. O kaip bus nuspręs žiūrovai (juokiasi).

Gintautas Matulis (A. Čižos nuotr.)

„Rasų“ atstovai „TonyBet NKL DUNK“ konkurse: E. Džiaugys vs A. Kavaliauskas

27.11.2014

Šeštoji „TonyBet NKL DUNK“ konkurso pora – Raseinių „Rasų“ krepšininkai. Dalyvauti konkurse komandos treneris Albertas Vilimas delegavo gynėjus Evaldą Džiaugį (195 cm) ir Aidą Kavaliauską (185 cm). Abu žaidėjai pademonstravo panašius dėjimus. Evaldas išmetė kamuolį ir pagavęs jį ore įdėjo dviem rankomis nugara į krepšį. Aidas išmestą kamuolį pagavo atsispyręs dviem kojomis ir kamuolį į krepšį įgrūdo viena ranka.

Iš šių krepšininkų į antrą konkurso etapą žengs tik vienas. Kuris – spręsti jums. Atiduokite balsą už labiau patikusį

krepšininką ir pasiųskite savo favoritą į antrą etapą. Balsavimas vyksta tik vieną dieną, o balsuoti galite ne dažniau kaip kas valandą.

„TonyBet NKL DUNK“ konkursas: E. Džiaugys vs A. Kavaliauskas

Balsavimo langas:

Naujoji „Trakų“ šokėjų vadovė Karina: už mus čia ilgiau tik Lekys ir Pipirai

26.11.2014

Kai Ieva Luškevičiūtė baigė mokslus ir persikėlė į Vokietiją, be vadovės likusioje „Trakų“ komandos šokėjų rūbinėje tvyrojo nežinia ir net išnykimo nuotaika.

„Tokia grėsmė iš tikrųjų buvo kilusi“, – dabar prisimena Karina Garifovaitė.

Tačiau šokėjų užsispyrimas ir didelis prisirišimas prie „Trakų“ komandos neišardė šaunaus kolektyvo. Gerai apmąsčiusios grupės ateitį, nusprendusios tęsti veiklą šokėjos sutarė – naująja grupės vadove taps Karina.

„Įdėjome labai daug darbo, kad būtume tuo, kuo esame dabar. Būtų buvę gaila viską mesti“, – sako Karina, kuri taip pat šoka ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ šokėjų komandoje.

Jos pečius užgriuvo didesnė atsakomybė, bet jaudulio minutės pertraukėlių metu jau nebejaučianti šokėja visuomet turi tvirtą užnugarį – linksmą ir jaunatvišką septyniolikos narių „Trakų“ šokėjų kolektyvą.

– Karina, ar „Trakų“ šokėjų komandos vadovės pareigos atima daug laiko? – kktrakai.lt paklausė K.Garifovaitės.

– Sunku. Ir atsakomybės labai daug. Ne visada viską spėju, bet džiaugiuosi, kad merginos man padeda.

– Gal jau anksčiau pasvajodavai apie šokėjų vadovės vaidmenį?

– Nepamenu, kad būčiau turėjusi tokį norą, bet galbūt jaučiau pareigą pasilikti ir kiek įmanoma daugiau padėti šokėjoms. Prieš pat sezono pradžią visos susėdome pakalbėti. Taip jau merginos nubalsavo, kad vadovės vietą perėmiau aš.

– Kokį tikslą keli sau ir savo komandai?

– Noriu, kad kiekviena šokėja išmoktų išgyventi kiekvieno šokio emociją, nebijotų atsiverti ir suprastų, kad per minutės pertraukėles visas žmonių dėmesys yra skirtas joms. Būtent jos tuo metu yra aikštelės žvaigždės ir turi išnaudoti tą laiką atskleisdamos save iš geriausios pusės.

– „Trakų“ šokėjos tapo neatsiejama komandos dalimi. Savo šokiais sirgalius džiuginate jau trečią sezoną. Turbūt mieste gatvėje jus jau nesunkiai atpažįsta?

– Už mus komandoje ilgiau nebent Lekys ir Pipirai. Sulaukiame daug dėmesio. Jis visada mus lydi. Apie mus kalba ir tai daro mums reklamą. Kad esame „Trakų“ šokėjos žino jau ne vien Trakai, bet ir aplinkiniai miestai.

– Kuo „Trakų“ šokėjos šiemet bus kitokios nei pernai ar užpernai?

– Visos labai surimtėjusios ir motyvuotos. Visada noriai dirba. Kartais net rėkti nereikia.

– Kaip maždaug atrodo tas „noriai dirba“?

– Treniruojamės tris kartus per savaitę po dvi valandas. Jeigu matome, kad artėja rungtynės, o mes nieko nespėjame, renkamės kiekvieną dieną.

– Trečias sezonas ant Trakų salės parketo, dabar dar ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ šokėjos statusas. Turbūt jaudulio minutės pertraukėlės metu jau nebejauti? O ar dažnai reikia padrąsinti kitas kolektyvo nares?

– Taip, jaudulio per varžybas nebejaučiu. Nebent – malonumą. Visos kitos merginos po rungtynių taip pat būna pilnos gerų emocijų. Jeigu matome, kad kuri nors perdėtai jaudinasi, drauge puolame jos raminti, kad nebėgtų į aikštę drebančiomis kojomis. Naujokėms pirmasis pasirodymas būna sunkiausias ir baisiausias. Tačiau dar nė vienai jaudulys nepakišo kojos taip, kad šokdamos jos priveltų begalę klaidų.

– Galbūt „Lietuvos ryto“ kolektyve įgytas žinias bandai pritaikyti ir „Trakų“ komandoje?

– Kol dirbu su trakietėmis, aš – „Trakų“ šokėja. Bandau išlaikyti distanciją tarp šių dviejų kolektyvų, kad pernelyg nesupanašėtų mūsų choreografija ir manieros. Reikia išlaikyti kažką savito.

Marijampolietis T. Kliučinykas: visi žinome, dėl ko susirinkome

26.11.2014

Trečius metus Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ gretose rungtyniaujantis Tautvydas Kliučinykas šiame sezone komandos sirgaliams tapo maloniu netikėtumu. 19-metis marijampolietis pastaruosius du sezonus tenkinosi atsarginio vaidmeniu, tačiau šiais metais tapo ne tik stabiliu startinio penketo žaidėju, bet ir vienu iš komandos lyderių.

2013-2014 metų sezone 187 cm ūgio gynėjas aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 13 minučių, per kurias pelnydavo po 2,7 taško ir atlikdavo po 1,2 rezultatyvaus

perdavimo. Šiame sezone Kliučinykas demonstruoja gerokai naudingesnį žaidimą. Per 27 minutes jis pelno po 11,2 taško, atkovoja 4,1 atšokusio kamuolio bei atlieka 2,1 rezultatyvaus perdavimo. Visas 16 rungtynių krepšininkas pradėjo startiniame penkete.

„Paprasčiausiai reikėjo šiek tiek laiko. Prieš dvejus metus, kuomet debiutavau NKL, buvau dar visiškai nepatyręs vyrų krepšinyje. Praėjusių metų patirtis leidžia elgtis žymiai laisviau – nebėra baisu suklysti ar imtis iniciatyvos, kuomet komandai to reikia labiausiai“, - kardinaliai pasikeitusį vaidmenį komandoje aiškina Kliučinykas.

Nepaisant sudėtingos čempionato pradžios, prieš antrąją sezono pusę gynėjas neslepia optimizmo.

- Praėjusius du sezonus „Sūduvoje-Mantingoje“ tavo aikštelėje praleidžiamas minučių skaičius buvo nepalyginamai mažesnis. Kas pasikeitė per vasarą, jog šiais metais tapai stabiliu starto penketo žaidėju?, - suduva-mantinga.lt pasiteiravo Tautvydo Kliučinyko.

- Paprasčiausiai reikėjo šiek tiek laiko. Prieš dvejus metus, kuomet debiutavau NKL, buvau dar visiškai nepatyręs vyrų krepšinyje. Reikėjo laiko priprasti, nes čia žaidžiamas visiškai kitoks krepšinis. Šiais metais, nors ir esu jaunas, tačiau jau nebe tas naujokas profesionaliame krepšinyje. Žaidžiant tai leidžia elgtis žymiai laisviau – nebėra baisu suklysti ar imtis iniciatyvos, kuomet komandai to reikia labiausiai. Progresą lemia atkaklus darbas siekiant užsibrėžtų tikslų.

- Šiuo metu esi trečias pagal rezultatyvumą komandos žaidėjas. Jauti trenerio pasitikėjimą?

- Taip, pasitikėjimą tikrai jaučiu. Kita vertus, manau, kad treneris pasitiki visais komandos žaidėjais.

- Marijampolės ekipa kartu su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komanda dalinasi 6-7 vietą. Kaip vertini pirmą sezono pusę?

- Pirmoji sezono pusė nėra tokia, kokios tikėjomės mes, klubo valdžia ar mus palaikantys sirgaliai. Tačiau praėjo tik pusė reguliaraus sezono. Per šį laiką mes pamatėme didžiausias savo klaidas, kurias ir bandysime ištaisyti. Manau, kad antroji sezono pusė bus geresnė, nes ši komanda turi daug potencialo.

- Šį sezoną „Sūduvai-Mantingai“ jau teko rungtyniauti su visomis lygos komandomis. Kurias ekipas gali įvardinti čempionato favoritais?

- Daugelis komandų paliko neblogą įspūdį. „Perlas-MRU“ ir „Ežerūnas-Karys“ šiuo metu demonstruoja gerą žaidimą. Vis tik nepaisant blankios sezono pradžios greta šių komandų matau ir „Sūduvą-Mantingą“. Mes visi žinome dėl ko čia susirinkome, todėl einame vieno tikslo link.

- Praėjusio savaitgalio rungtynės Šakiuose bei Vilniuje tau nebuvo pačios sėkmingiausios. Kas nutiko?

- Manau, kad sezono metu tokie nuosmukiai yra neišvengiami. Tačiau aš asmeniškai to nesureikšminu, svarbiausia, kad šeštadienį pavyko iškovoti pergalę. Tai turėtų rūpėti kiekvienam žaidėjui, kuris rungtyniauja komandiniam sporte.

- Kuo gali paaiškinti šiais metais banguojantį komandos žaidimą?

- Vasarą komandą treniruoti pradėjo naujas treneris, atvyko nemažai naujų žaidėjų. Reikėjo laiko, kad kiekvienas suprastume trenerio reikalavimus bei perprastume komandos draugus. Paveikė ir Mato Sapiegos trauma sezono pradžioje.

- Šiame sezone Marijampolės komanda prameta pastebimai daug baudų metimų. Kokios priežastys tai lemia?

- Sunku tai paaiškinti, tačiau manau, kad laikui bėgant ši problema turėtų išsispręsti. Galbūt tai tik sėkmės trūkumas.

- Artėjantį savaitgalį laukia rungtynės su Klaipėdos ekipa ir naujais žaidėjais bei treneriu pasipildžiusia „JAZZ-Diremtos“ komanda. Kaip vertini savo ekipos galimybes kovoti dėl pergalės?

- Tik teigiamai. Į kiekvienas rungtynes vykstame kovoti tik dėl pergalės. Šis savaitgalis nebus išimtis.

Į antrą „TonyBet NKL DUNK“ konkurso etapą keliauja V. Sajekas

25.11.2014

Baigėsi Jonavos „Petrochemos“ krepšininkų Viliaus Sajeko ir Karolio Šaruko dvikova „TonyBet NKL DUNK“ konkurse. Visą dieną NKL svetainėje balsavę krepšinio mėgėjai pergalę skyrė V. Sajekui ir jo dėjimui - 57 procentai balsų. K. Šaruko dėjimą palaikė 43 procentai respondentų.

Į antrąjį konkurso etapą patekęs V. Sajekas prisijungė prie M. Varno („Žalgiris-2“), D. Anužio („Palanga“), I. Labučio („Sūduva-Mantinga“) ir K. Songino („Trakai“). Antrajame etape varžysis 14 krepšininkų.

„TonyBet NKL DUNK“ konkursas: V. Sajekas vs K. Šarukas

„JAZZ-Diremtoje“ vyr. trenerį R. Urkį keičia R. Petronis

25.11.2014

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti Kauno „JAZZ-Diremta“ turi naują vyriausiąjį trenerį. Juo tapo 50-ies metų specialistas Romualdas Petronis. Kauno komandos vairą treneris perims iš pusantro sezono ekipai vadovavusio Rolando Urkio.

R.Petronis šį sezoną pradėjo Šakių „Zanavyke”, kur buvo Edo Nickaus asistentas. Praėjusiame sezone R. Petronio vadovaujamas Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“ iškovojo NKL bronzą.

Dar anksčiau treneris vadovavo Krivoj Rogo „Krivbas“ (Ukraina) ir Vilniaus „Sakalų“ (LKL) komandoms. Trenerio asistentu K. Petronis dirbo Permės „Ural Great“ (Rusija) ir Saratovo „Avtodor“ (Rusija) klubuose.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports