Amerikiečiais pasistiprinusi „Šilutė“ vos įveikė „Zanavyką“

14.11.2014

Sunkią pergalę iškovojo prieš rungtynes dviem amerikiečiais pasistiprinusi Šilutės „Šilutė“. Nerijaus Anglickio, Edgaro Sosnovskio ir Eivido Mološčiako vedini pamario krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 70:68 įveikė Šakių „Zanavyką“.

Po dviejų kėlinių šilutiškiai pirmavo daugiau nei įtikinama persvara (44:27), tačiau tragiškai sužaidė trečiajį ketvirtį ir prieš lemiamas 10 minučių patys atsidūrė besivejančių vaidmenyje (49:51). Paskutinio ketvirčio nervų karą laimėjo šeimininkai, o pergalę „Zanavykui“ atnešti galėjusį tritaškį paskutinėmis sekundėmis pro šalį paleido Artūras Lencevičius.

Nugalėtojams Edgaro Sosnovskis pelnė 18 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, Nerijus Anglickis pridėjo 17 taškų ir 11 sugriebtų kamuolių, o Eivido Mološčiako sąskaitoje – 12 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų. Komandoje debiutavę Jimmie Milesas ir Marcus Jacksonas surinko atitinkamai 6 ir 4 taškus.

„Zanavyko“ gretose rezultatyviausias buvo 22 taškus įmetęs Marijus Užupis. 18 pridėjo Artūras Lencevičius, 12 – Simas Raupys.

Šaštadienį ekipos susitiks Šakiuose. Rungtynių pradžia - 16:00 val.

„Šilutėje“ rungtyniaus legionieriai iš JAV J. Miles ir M. Jackson

14.11.2014

Šilutės „Šilutė“ sudėtį stiprina dviem legionieriais iš JAV. Pajūrio regiono komandą oficialiai papildė 30-metis 188 cm ūgio gynėjas Jimmie Miles ir 33 metų 200 cm ūgio puolėjas Marcus Jackson. Abu krepšininkai kilę iš Čikagos.

J. Miles vilkės 11 numeriu pažymėtus marškinėlius, M. Jackson marškinėlių numeris 30.

Abu krepšininkai debiutuoti NKL čempionate gales jau šiandien, penktadienį, rungtynėse su Šakių „Zanavyku”.

P. Petrilevičius: „Marijampolės komandos tikslai nesikeičia“

14.11.2014

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai praėjusį savaitgalį žaidė banguotai. Penktadienį marijampoliečiai namuose 77:59 sutriuškino Jonavos „Petrochemos“ krepšininkus, tačiau jau kitą dieną sostinėje prametę net 18 baudos metimų buvo priversti pripažinti vietos „Perlo-MRU“ ekipos pranašumą - 75:71.

Pastaruoju metu gerą sportinę formą demonstruojantis Marijampolės klubo vidurio puolėjas Paulius Petrilevičius, tiek Marijampolėje, tiek ir Vilniuje vykusiose rungtynėse buvo vienas iš kertinių komandos žaidėjų. Praėjusią savaitę

23 metų kėdainietis rinko po 15,5 taško ir atkovojo po 10 kamuolių. Pagal šiuo rodiklius krepšininkas buvo geriausias savo komandoje.

- Sezoną pradėjai gana vangiai, tačiau praėjusią savaitę buvai naudingiausias komandos žaidėjas? Kas tai lėmė?, - paklausė suduva-mantinga.lt

- Buvau naudingiausias komandos žaidėjas ne vien dėl savo nuopelnų - tai visos komandos įdirbis. Galbūt prisidėjo ir tai, kad po mažu įgaunu trenerio pasitikėjimą.

- Šiuo metu komandos sąskaitoje 7 pergalės ir 5 pralaimėjimai. Ar aukšti komandos tikslai nesikeičia?

- Komandos tikslai tikrai nesikeičia. Priešingai, patirtos nesėkmės skatina dar labiau stengtis, analizuoti savo klaidas ir siekti kuo geresnių rezultatų.

- Šiame sezone komanda ypatingai pasižymi tuo, kad neretai iššvaistomos didelės persvaros. Ar tai lemia psichologiniai veiksniai?

- Tai lemia ne tik psichologiniai veiksniai, tačiau ir daug kitų dalykų, prie kurių dirbame.

- Ko pritrūko komandai Vilniuje?

- Paskutinėmis rungtynių minutėmis nesugebėjome užpulti varžovų krepšio ir prametėme labai daug baudos metimų. Tačiau nepaisant pralaimėjimo, mūsų žaidimas buvo labai pajėgus ir vieningas.

- Artimiausias dvi rungtynes iš eilės „Sūduva-Mantinga“ žais su „Žalgiris-2“ ekipa. Ką manai apie laukiantį varžovą?

- Jauna, stipri ir nelinkusi pasiduoti komanda.

- Pasiruošimo cikle, su šia komanda žaidėte du kartus ir iškovojote abi pergales. Nebus psichologinio spaudimo?

- Nemanau. Ten buvo tik draugiškos rungtynės, o dabar reikia savo pranašumą parodyti iš naujo.

- Įsikūrei Marijampolėje. Kokį įspūdį tau spėjo sudaryti šis miestas ir klubas?

- Marijampolė man patinka. Tai gražus ir tvarkingas miestas, gyventojai ir žmonės su kuriais susiduriu draugiški. Krepšinio klubui priekaištų taip pat neturiu, čia surinktas labai draugiškas kolektyvas.

E. Baniulis: krepšinis vis dar yra mano pagrindinis užsiėmimas

14.11.2014

Evaldas Baniulis ant bangos. Vienas Molėtų „Ežerūno-Kario“ lyderių NKL pirmenybėse žaidžia puikią atkarpą. Šį sezoną 201 cm ūgio gynėjas renka 16,4 taško, atkovoja 6,3 kamuolio, atlieka 2,5 rezultatyvaus perdavimo ir perima 1,3 kamuolio per rungtynes. Dvitaškius krepšininkas meta 70 proc., tritaškius – 43 proc. taiklumu. Jo efektyvumo vidurkis – 18,9 balo. Paskutinį savaitgalį E. Baniulis kartu su K. Guščiku buvo pripažinti geriausiais NKL žaidėjais.

FNTT dirbantis krepšininkas mintimis pasidalino apie darbo ir malonumo derinimą, lyderio vaidmens dalybas Molėtų komandoje, apie kolegų traumas ir žaidimą sau neįprastose

pozicijose. „Ežerūno-Kario“ atstovas įvardijo perspektyviausius komandos draugus ir davė patarimų visiems karjeros siekiantiems jauniems krepšininkams.

- „Ežerūno-Kario“ komandoje esate bent trys LKL kalibro žaidėjai. Kaip pasidalinate lyderio vaidmenį?

- Lyderio vaidmuo nėra kažkas, ką gali tiesiog pasidalinti, tai yra kažkas, ką turi užsitarnauti savo geru žaidimu. Kai komanda turi daugiau aukštesnio lygio žaidėjų, visiems lengviau, nes nejauti tokios didelės įtampos kaskart sužaisti puikiai. Jeigu vieną dieną tau tiesiog nesiseka, savo geru žaidimu komandą patempia kiti žaidėjai. Tad pasidalinimas gaunasi natūraliai, priklausomai kam tą dieną ar savaitgalį geriau einasi.

- Esate vieni iš lygos favoritų. Ką manai apie tokią etiketę?

- Su tokia etikete iš mūsų visi pradėjo tikėtis tik pergalių, kas yra iš dalies gerai, nes verčia mus visus pasitempti ir labiau susikoncentruoti. Bet prie gero greitai priprantama, lošiant be centrų kiekvienos rungtynės darosi vis sunkesnės. Tad jeigu porą rungtynių „prasileisime“, galime būti nesuprasti. Dabar svarbiausia yra kuo geriau užbaigti pirmą ratą, ir sėkmingai startuoti antrame.

- Kol kas didžiausia jūsų komandos problema - aukštaūgių traumos. Ar jos labai išmušė iš vėžių?

- Aišku, kad išmušė. Vien tik Raimundo Ambrulaičio praradimas labai pasijuto, nes nuo tos dienos mes net treniruotis normaliai penki prieš penkis negalime. Deividas Keburys persimetė į penktą poziciją, kuri jam nėra įprasta. Dabar dar Saulius iškritęs, tai Gintautas Matulis turi lošti 4-5 pozicijoje, mane į 4 statyti pradėjo, prieš „Perlą-MRU” net centru lošiau. Tokios rokiruotės nėra labai gerai. Tačiau sugebėjome daugiau laimėti nei pralaimėti, tad gal nėra taip blogai. Kiek mums trūksta centrų pamatysime šį savaitgalį, kai lošime du kartus su Klaipėdos komanda.

- Žinant, jog dirbi FNTT, susidaro įspūdis, kad krepšinis nebėra tavo pagrindinis užsiėmimas. Ar gali papasakoti apie savo veiklą daugiau?

- Krepšinis vis dar yra mano pagrindinis užsiėmimas, o darbas - papildoma veikla. Kol kas dirbu tarptautinių ryšių skyriuje. Plėtoju santykius su užsienio tarnybomis finansinių nusikaltimų srityje. Uždavinių turiu daug, bet esmė vis tiek tokia kaip ir skamba.

- Vienos treniruotės per dieną užtenka?

- Du kartus per savaitę treniruojuosi su komanda, sau patogiu laiku pasidarau dar vieną-dvi pratybas treniruoklių salėje. Savaitgaliais turiu dvi rungtynes. Fizinės veiklos tikrai užtenka. Kad išlikčiau geresnės formos, pakeičiau ir kai kuriuos gyvenimo įpročius. Pavyzdžiui, į darbą einu pėsčiomis. Gaunasi nebloga 30 minučių treniruotė. Po pietų visada suku ratus aplink Lukiškių aikštę – čia dar pusvalandis aktyvumo. Visą dieną sėdinti prie stalo, paskui mašinoje, būtų sunku išsijudinti, o tokiais elementariais būdais galima ir sau dieną praskaidrinti, ir dar formą palaikyti.

- Ar gali palyginti savo sportinę formą dabar ir prieš 3-4 metus? Jautiesi tobulėjantis ar žengęs žingsnį atgal? Ar galėtum grįžti į LKL?

- Perėjimas į NKL žmonių akimis yra savotiškas žingsnis atgal, tad save įvertinti realiai yra sunku. Gintautas (Matulis) galėtų atsakyti į šitą klausimą, nes ne vieną kartą yra tekę žaisti su Utenos „Juventus”, kur jis mane gindavo. Ar galėčiau grįžti į LKL? Be abejo. Su darbu derinti LKL būtų labai sudėtinga, nes varžybų grafikas ten intensyvesnis ir man nebūtų patogus. Bet jeigu suspenduočiau savo darbą metams ar dvejiems, tikrai galėčiau lošti LKL.

- Kaip bebūtų, esi pripažintas savaitės geriausiu. Jauniems krepšininkams tai reiškia labai daug. Ką reiškia tau?

- Nemeluosiu, visada yra smagu gauti tokį pripažinimą.

- Dauguma įvertintų krepšininkų išmoko frazę, kad asmeniniai pasiekimai jiems nieko reiškia, svarbu komandos pergalės. Nejau iš tikrųjų taip yra?

- Kiekvienas krepšininkas, kuris po asmeniškai blankių rungtynių sako, kad jam nesvarbu, kad taip sužaidė, nes komanda laimėjo, meluoja. Jis tuo metu jaučiasi šūdinai. Aišku, jis džiaugiasi už komandą, bet prie pergalės prisidėti svariai yra kur kas maloniau. Bet jei labai gerai sužaidei, tačiau komanda eilinį kartą pralaimėjo, to malonumo taip pat nejauti. Tad reikalingas balansas.

- Kaip tą balansą išgauti? Ką patartum jauniems krepšininkams, kuriems NKL taps tramplinu aukštyn?

- Norėdamas eiti į aukštesnį lygi, privalai mokėti apžaisti vienas prieš vieną savo varžovą, turėti įvairių judesių, sugebėti mesti į krepšį po driblingo ir, be abejo, apsiginti vienas prieš vieną. Tokie žaidėjai bus visur ir visada paklausūs. Tad reiktų sureikšminti šiuos dalykus, o ne gerą statistiką. Su šiais dalykais ateis gera statistika, pergalės ir pinigai, ko krepšininkai siekia visą karjerą.

- Kurie iš jaunų Molėtų komandos krepšininkų tau palieka didžiausią įspūdį?

- Šiuo metu iš jaunų komandos draugų geriausią įspūdį palieka Tomas Galeckas. Jam tereikia pridėti daugiau pasitikėjimo savimi, drąsos ir jis būtų dar naudingesnis negu yra. Aišku, norint pereiti į aukštesnį lygį reikia daug padirbėti, pagerinti technines savybes, nes fiziškai jis pasiruošęs puikiai. Gera ateitis šviečiasi ir Mantui Šerkšnui. Jis turi labai gerą metimą, bet norint pereiti į aukštesnį lygį, jam vieną ar dvi vasaras reikėtų stiprinti kūną ir gerinti driblingą.

Šį savaitgalį NKL komandos žais du kartus su tuo pačiu varžovu

13.11.2014

Šį savaitgalį NKL klubai su tais pačiais varžovais susitiks du kartus – namuose ir išvykoje. Paskutinį pirmojo rato turą ekipos žais penktadienį (11.14), o šeštadienį (11.15) prasidės antrojo rato kovos.

Pirmojo ir antrojo ratų sandūroje susitiks šios poros: „Sūduva-Mantinga“ ir „Žalgiris-2“, „Rasai“ ir „Palanga“, „Petrochema“ ir „Perlas-MRU“, „Šilutė“ ir „Zanavykas“, „Delikatesas“ ir „Vilnius“, „Ežerūnas-Karys“ ir „Nafta-Uni-Akvaservis“, „Trakai“ ir „JAZZ-Diremta“.

Penktadienį 18:00 val. SportoTV.lt tiesiogiai transliuos rungtynes Molėtų "Ežerūnas-Karys" - Klaipėdos "Nafta-Uni-Akvaservis", o šeštadienį 16:00 val. kviečiame stebėti mačą Šakių "Zanavykas" - Šilutės "Šilutė".

Savaitės geriausi – E. Baniulis ir K. Guščikas

10.11.2014

Geriausio praėjusios NKL savaitės žaidėjo vardą pasidalino du krepšininkai – Molėtų „Ežerūno-Kario“ lengvasis krašto puolėjas Evaldas Baniulis ir Raseinių „Rasų“ centras Karolis Guščikas. Abu krepšininkai tempė savo komandas į pergales: molėtiškiai įveikė Šakių „Zanavyką“ ir „Vilnių“, o raseiniškiai laimėjo prieš Klaipėdos „Naftą-Uni-Akvaservisą“ ir Kauno „JAZZ-Diremtą“.

201 cm ūgio E. Baniulis savaitgalio rungtynėse pelnė po 23 taškus, atkovojo po 4 ir perėmė po 2 kamuolius bei atliko po 3,5 rezultatyvaus perdavimo. LKL patirties turinčio krepšininko efektyvumo rodiklis siekė vidutiniškai 26 balus.

K. Guščikas naudingu žaidimu pasižymi antrą savaitę iš eilės. Šįkart 205 cm ūgio puolėjas rinko po 21 tašką, sugriebė po 8 atšokusius kamuolius, atliko po 2 rezultatyvius perdavimus ir blokavo po 3 varžovų metimus. Aikštę „Rasų“ lyderis palikdavo su vidutiniškai 27,5 naudingumo balo.

Kiti pretendentai į geriausio NKL savaitės žaidėjo titulą buvo Adomas Drungilas („Palanga“), Dominykas Domarkas (Vilniaus „Perlas-MRU“), Mantvydas Stašelis (Kauno „JAZZ-Diremta“) ir Paulius Petrilevičius (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports