J. Kazakauskas: „Džiaugiuosi, kad grįžau į Klaipėdą“

07.11.2014

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaserviso“ komanda, siekianti prasibrauti tarp Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) lyderių, tai kantriai pamažu ir daro - klaipėdiečiai, vedami geriausio praėjusio sezono NKL finalo ketverto žaidėjo Juliaus Kazakausko jau pakilo į trečiąją turnyro lentelės vietą.

Tuo pajūrio atstovų užmojai nesibaigia - po artėjančio savaitgalio dvikovų su Raseinių „Rasais“ (penktadienį Raseiniuose) ir Trakų „Trakais“ (šeštadienį - Klaipėdoje), „Naftos-Uni-Akvaserviso“ komanda turi galimybę pakilti dar aukščiau.

Kalbiname vieną iš pagrindinių Klaipėdos ekipos vedlių į pergales Julių Kazakauską. Jis per šio sezono NKL rungtynes vidutiniškai pelno po 15,5 taško, atkovoja beveik po 10 kamuolių, atlieka po 2,6 rezultatyvaus perdavimo. J. Kazakausko efektyvumo vidurkis - 21,4 balo.

- Juliau, „Naftos-Uni-Akvaserviso“ komanda po truputį kopia į viršų ir įsitvirtina tarp lyderių. Tikriausiai komandoje nuotaikos geresnės? - pasiteiravome J. Kazakausko.

Žinoma, smagiau, kai laimi rungtynes. Žaidimas po truputį gerėja, tačiau dar yra kur tobulėti. Dar rungtyniaujame banguotai, norėtųsi stabilesnio žaidimo.

- Praėjusį sezoną rungtyniavai „Trakų“ ekipoje ir tapai NKL vicečempionu, be to, buvai pripažintas geriausiu NKL finalo ketverto žaidėju. Jau ateinantį šeštadienį 17 val. Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centre „Naftos-Uni-Akvaserviso“ komanda susitiks su „Trakų“ komanda. Ar lauki šios dvikovos?

- Tiesiog per daug to nesureikšminu, apie tai nemąstau. Žinau, kad kiti žaidėjai dažnai nori prieš savo buvusią komandą pasirodyti kuo geriau. Pasistengsiu ir aš nenuvilti Klaipėdos sirgalių. Juk aš - klaipėdietis, tad visada smagu atstovauti savo gimtojo miesto komandai. Džiugu, kad po pertraukos grįžau į Klaipėdos ekipą ir galiu prisidėti prie pergalių. Dauguma „Naftos-Uni-Akvaserviso“ komandos žaidėjų man yra pažįstami iš anksčiau, su daugeliu iš jų man teko rungtyniauti, tad komandoje atmosfera - puiki, belieka gerai žaisti ir pasiekti rezultatų.

- Praėjusį sezoną ne tik tapai NKL vicečempionu, bet ir gali didžiuotis Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempiono titulu. Atstovauji Mykolo Romerio universiteto komandai. Ar treneriai vėl kelia tikslą tapti LSKL čempionais?

- Kai kartą pajunti saldų pergalės skonį, nesinori to jausmo prarasti. Stengsimės nenuleisti kartelės, o kaip bus - pamatysime.

- Anksčiau atstovavai Klaipėdos universiteto (KU) komandai ir 2011 metais padėjai klaipėdiečiams iškovoti LSKL bronzos medalius. Kaip atsitiko, kad tapai MRU komandos nariu?

- Klaipėdos universitete baigiau ekonomikos bakalauro studijas ir įstojau į MRU universitetą tęsti magistro studijų. Dabar studijuoju elektroninio verslo vadybą. Taip ir įsiliejau į MRU krepšinio komandos gretas.

- Kaip spėji studijuoti Vilniuje ir žaisti krepšinį Klaipėdoje?

- Studijuoju dieniniame skyriuje, tačiau liko labai nedaug - pabaigti parašyti magistro darbą ir jį apsiginti. Kažkaip sukuosi, stengiuosi viską spėti.

Straipsnio autorius – Paulius Matulevičius

„JAZZ-Diremtos“ priekinę liniją papildė J. Ramanauskas

06.11.2014

Žemiausia NKL komanda Kauno „JAZZ-Diremta“ į savo gretas pakvietė 208 cm ūgio centrą Juozą Ramanauską. Be pergalių čempionate žygiuojančioje ekipoje 29 metų aukštaūgis vilkės 11 numeriu pažymėtus marškinėlius. Debiutuoti kauniečių gretose J. Ramanauskas galės jau šį penktadienį rungtynėse su Palangos „Palanga“.

Anksčiau LKL ir NKL lygose rungtyniavęs krepšininkas praėjusiame sezone žaidė trečiajame Lietuvos krepšinio divizione. Atstovaudamas Druskininkų „Citus“ komandai J. Ramanauskas nužygiavo iki RKL pusfinalio, o jo asmeniniai rodikliai buvo 8,2 taško, 6 atkovoti kamuoliai ir 1,6 rezultatyvaus perdavimo per vidutiniškai 20 aikštėje praleidžiamų minučių.

RKL laimėjęs ir NKL sužibėjęs K. Guščikas apie LKL dar negalvoja

06.11.2014

Kelmėje gimęs ir augęs 22 metų 205 cm ūgio Karolis Guščikas kaip krepšininkas sutvirtėjo Raseiniuose. Per dvejus metus aukštaūgis padėjo „Rasams“ iškovoti Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionų medalius, o šiame sezone debiutavo Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

Debiutavo Karolis ne pačiu geriausiu žaidimu, tačiau įsibėgėjo ir jaučiasi vis geriau. Paskutinių dviejų NKL turų rungtynėse „Rasų“ aukštaūgis pelnė po 19 taškų, atkovojo po 15 kamuolių ir blokavo po 6 varžovų metimus. Rungtynėse su Šakių „Zanavyku“ jis pasiekė du sezono

rekordus – blokavo 8 metimus ir aikštę paliko sąskaitoje turėdamas 48 naudingumo balus.

Siūlome artimiau susipažinti su abiejose aikštės pusėse pavojingu „Rasų“ ginklu K. Guščiku.

- Praėjusiame sezone su „Rasais“ laimėjai RKL čempionatą. Viso sezono metu buvai vienas komandos lyderių. Šio sezono pradžioje nežaidei taip gerai, kaip iš tavęs tikėjosi treneris ir sirgaliai. Ar tai reiškia, kad Nacionalinėje krepšinio lygoje – gerokai sunkiau?

- Praeitas sezonas buvo labai puikus tiek man, tiek mano komandai: laimėjome čempionatą, įgavome daugiau pasitikėjimo savimi, padidinome sirgalių susidomėjimą. Tuomet galvojau, jog penkios pagrindinės RKL komandos labai nedaug skiriasi nuo NKL. Pasirodo, klydau. Čia aukštesnio lygio žaidėjai, čia kitas mąstymas, požiūris, greičiai ir intensyvumas, čia geriau dirba teisėjai, ši lyga gerokai populiaresnė.

- Paskutiniuose turuose įsibėgėjai. Apsipratai?

- Sezono pradžioje tikrai nebuvau patenkintas savo žaidimu. Reikėjo laiko adaptuotis, priprasti prie kitokių varžovų, kitų greičių ir jėgos. Bet, atrodo, jau atradau savo žaidimą ir esu geros sportinės formos.

- Rungtynėse su „Zanavyku“ pelnei 25 taškus, atkovojai 17 kamuolių, blokavai 8 varžovų metimus ir surinkai rekordiškai daug šiame sezone – 48 naudingumo balus. Tokia statistika rodo, kad esi universalus ir talentingas krepšininkas. Gali išvardinti savo stipriąsias puses?

- Rungtynės su „Zanavyku“ man buvo vienos iš geriausių karjeroje. Aikštelėje jaučiausi labai gerai, pasitikėjau savimi. O mano stiprybės - turiu minkštą metimą, galiu pataikyti iš toli, pagal ūgį esu greitas, galiu aukštai pašokti. Savo pozicijos varžovams esu neparankus, nes dažniausiai jie būna lėtesni.

- Grįžkime prie tų 8 blokų. Atsimeni juos visus? Koks jausmas buvo bausti, bausti ir dar kartą bausti varžovą?

- Tie blokai buvo tikrai smagūs. Net pats savimi šiek teik stebėjausi (juokiasi). Nuo vaikystės lavinau šį žaidimo elementą, tiesiog jaučiu, kada reikia pašokti ir numušti priešininko kamuolį. Stengiuosi tą daryti kiekvienose rungtynėse, taip įgaunu daugiau pasitikėjimo savimi ir pakeliu sirgalius nuo kėdžių.

- Esi daugiausiai metimų blokuojantis NKL krepšininkas. Ar jauti, kad tavęs varžovai prisibijo?

- Taip, jaučiu, kad varžovai prisibijo, ypač jei gauna viena stogą, antrą. Tuomet taip drąsiai nebemeta, ieško kam perduoti kamuolį. Bet yra tokių, kurie nebijo net jei jau buvo pamokyti. Tokius nubausti galingu bloku yra dvigubai smagiau.

Karolis Guščikas atakuoja „Zanavyko“ krepšį (V. Judicko/Alio, Raseiniai nuotr.)

- Būtent prieš „Zanavyką“ Raseinių komanda iškovojo pergalę po 3 iš eilės pralaimėjimų. Visus juos patyrėte paskutinėmis minutėmis. Ką tai pasako apie komandą?

- Turėjome tris skaudžius pralaimėjimus paskutinėmis minutėmis. Tai tikrai buvo nemalonu, bet čempionatas ilgas ir mes tikrai atsigriebsime. Mūsų komandos žaidimas nėra blogas, tiesiog reikia pagerinti gynybą ir kokybiškiau atlikti derinius. Jei tai pakeisime, viskas bus gerai.

- Esate jauna, šioje lygoje nauja komanda. Ką prieš rungtynes akcentuoja komandos vyr. treneris Albertas Vilimas?

- Treneris įspėja nelaukti dovanėlių iš teisėjų. Esame jauna ir nauja NKL komanda, todėl tiesiog turime koncentruotis į savo žaidimą, laikytis plano, nesivelti į ginčus, protestus ir kitus pašalinius dalykus.

- „Rasų“ vadovai įvardijo komandos tikslus – kautis su kiekvienu varžovu. Kokie tavo asmeniniai siekiai šiame sezone?

- Mano tikslai labai panašūs - žaisti reikia su visais, čia nėra silpnų varžovų. Visos komandos stiprios, kovingos ir visi ištroškę pergalių. Asmeniškai norėčiau, kad patektumėme tarp keturių stipriausių lygos komandų. Ir tikiu, kad tai tikrai įmanoma.

- Kai laimėjote RKL aukso medalius, komandą palaikė sausakimša arena - pripratinote žiūrovus prie pergalių. Kaip Raseinių krepšinio fanai reaguoja į aukštesniame lygyje rungtyniaujančius „Rasus“, kai pergalės ne tokios dažnos?

- Tikrai labai smagu, kai į rungtynes susirenka pilna arena ir mus palaiko. Ypač nerealu buvo per RKL finalus žaisti su tiek palaikančių sirgalių. Noriu jiems nuoširdžiai padėkoti ir paraginti nepatingėti apsilankyti NKL rungtynėse.

Laimėję RKL auksą sirgalius padarėme laimingus. Galbūt po tokios sezono pabaigos visi tikėjosi, jog taip pat gerai seksis ir NKL. Bet esame jauna komanda, mums dar reikia apsiprasti šioje lygoje ir pamažu siekti gerų rezultatų.

- Teigti, kad viską pasiekei NKL dar negalima. Čia tikrai turi ką įrodyti. Bet gal jau kirba mintis apie LKL?

- Aš dar nieko nepasiekiau šitoje lygoje. Tiesiog sužaidžiau dvi geras rungtynes ir tiek. Jei būčiau išrinktas geriausiu viso NKL sezono žaidėju, tada galėčiau teigti, jog debiutiniame sezone pasiekiau tikrai daug. Bet kol kas taip nėra, tad esu patenkintas savo gerais rezultatais. Apie LKL dar negalvoju. Tai dar aukštesnis lygis, kur pakliūna tik geriausi. Jei sutvirtinčiau savo kūną, priaugčiau raumenų masės, pagerinčiau kamuolio valdymo techniką, tuomet galbūt galėčiau pradėti mąstyti ir apie tai.

Karolis Guščikas pagerino du šio NKL sezono rekordus (V. Judicko/Alio, Raseiniai nuotr.)

Po traumos grįžęs „Petrochemos“ įžaidėjas T.Sebežiovas: turiu iš naujo pajausti krepšinį

03.11.2014

Dėl traumos pirmąsias aštuonerias Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) naujojo sezono rungtynes praleidęs praėjusio sezono Jonavos „Petrochemos“ lyderis Tadas Sebežiovas pamažu grįžta į sau įprastą treniruočių bei varžybų ritmą.

29-erių metų 185 cm ūgio krepšininko debiutas 2014-2015 metų NKL pirmenybėse įvyko ketvirtadienio rungtynėse tarp „Petrochemos“ ir „Šilutės“ komandų. Nors Jonavos ekipa namuose nusileido oponentams – 61:63, T.Sebežiovas pelnė daugiausiai – 13 taškų bei buvo rezultatyviausias komandos gretose.

Po dviejų praėjusių NKL turų (penktadienį „Petrochema“ žaidė su Joniškio „Delikatesu“) tinklalapis „jsk.lt“ pakalbino į komandos žaidimą palengva pilnu pajėgumu bandantį įsilieti rezultatyviausią praėjusio sezono Jonavos „Petrochemos“ žaidėją (vid. 16.4 tšk).

- Rungtynės su „Šilute“ tau buvo pirmosios šiame NKL sezone, tačiau buvai rezultatyviausias komandoje. Ar tai reiškia, jog esi visiškai atsigavęs po traumos?

- Tikrai dar nesu pilnai atsigavęs po traumos. Jaučiu skausmus ir po pertraukos be krepšinio kūnas dar turi atsigauti ir priprasti prie krūvių. Turiu vėl pajausti krepšinį, todėl bandau po truputėlį įsivažiuoti į žaidimą.

- Tiek mače su „Šilute“, tiek su „Delikatesu“ pergalė buvo visai arti. Ko pritrūko „Petrochemos“ žaidime praėjusį savaitgalį?

- Sunku pasakyti. Esame jauna komanda, galbūt vienose situacijose pritrūko šaltesnių nervų, kitose – sėkmės.

- „Petrochema“ šiame sezone žaidė penkias – šešias įtemptas rungtynes. Ar tai tampa komandos vizitine kortele – atkakli kova kiekviename mače?

- Faktas, kad jau ne pirmi metai kovojame iki pačios pabaigos. Tiesa, truputį gaila, jog nesužaidžiame užtikrintų rungtynių su silpnesnėmis komandomis. Kaip bebūtų, smagu, kai sugebame kovoti taškas į tašką su stipriomis komandomis. Stengiamės kiekviename mače atiduoti visą save.

- Klubas demonstruoja geriausią gynybą tarp visų NKL čempionato komandų, tačiau puolime yra kur tobulėti. Ar sirgaliai gali tikėtis, jog sugrįžus tau ir Aurimui Urbonui komandos puolimas pagerės?

- Tikiuosi. Dabar, sugrįžus visai komandai, įsivažiuosime ir pradėsime geriau pataikyti. Demonstruojame gerą gynybą, todėl turime parodyti, jog galime taip pat gerai pulti. Sunkiai dirbsime toliau ir, manau, mūsų puolimas pagerės.

NKL savaitės geriausiu išrinktas rekordus gerinęs K. Guščikas

02.11.2014

Lenktynėse dėl geriausio penktosios NKL savaitės krepšininko geriausiai pasirodė tik šiame sezone antrajame Lietuvos krepšinio divizione debiutavęs Karolis Guščikas. Raseinių „Rasų“ aukštaūgis per dvejas rungtynes pelnė 38 taškus, atkovojo 30 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 12 varžovų metimų ir surinko 70 naudingumo balų.

Pergalingose rungtynėse su Šakių „Zanavyku“ 22 metų 205 cm ūgio krepšininkas pasiekė net du šio sezono NKL rekordus – surinko 48 naudingumo balus ir blokavo net 8 varžovų metimus. Per 37 minutes iš Kelmės kilęs krepšininkas taip pat pelnė 25 taškus, sugriebė 17 kamuolių ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Mače su „Vilniumi“ NKL naujokas įmetė 13 taškų, atkovojo tiek pat kamuolių ir nupūtė 4 varžovų metimus. Aikštę K. Guščikas paliko su 22 naudingumo balais.

Šią savaitę „Rasų“ atstovas dvitaškius metė 67 procentų (12/18), tritaškius – 50 procentų (3/6), baudas - 71 procentų taiklumu.

Į geriausio savaitės žaidėjo titulą taip pat pretendavo Evaldas Baniulis (Molėtų „Ežerūnas-Karys“), Dovis Bičkauskis („Trakai“), Benas Bagdonavičius (Joniškio „Delikatesas“) ir Vitalijus Lukša („Vilnius“).

Turnyro lentelės viršuje „Ežerūnas-Karys“ pavijo „Perlą-MRU“

31.10.2014

Penktadienį (10.31) Molėtų „Ežerūnas-Karys“ (7-3) kovoje dėl pirmosios NKL turnyro lentelės vietos įveikė Vilniaus „Perlą-MRU“ (7-3) ir pergalių skaičiumi pavijo varžovus. Nugalėtojų komandos įžaidėjas Tomas Galeckas atliko daugiau rezultatyvių perdavimų nei visa priešininkų komanda, o jo atstovaujama komanda savų žiūrovų akivaizdoje po pratęsimo laimėjo rezultatu 93:91.

Į pratęsimą komandas nuvedė taiklus molėtiškių snaiperio Žygimanto Šeštoko tritaškis metimas ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

Pratęsimo pabaigoje švieslentėje degė lygus rezultatas 91:91, tačiau paskutinę sekundę netikslų Evaldo Baniulio metimą pataisė „Ežerūno-Kario“ gynėjas Aivaras Kvedaravičius ir su sirena išplėšė savo komandai pergalę 93:91.

Tiek Ž. Šeštokas, tiek A. Kvedaravičius pelnė po 9 taškus. Rezultatyviau už juos ežerų krašto komandoje rungtyniavo 25 taškus surinkęs Evaldas Baniulis. 20 pridėjo Gintautas Matulis, 16 – Tomas Galeckas.

„Perlo-MRU“ komandai 25 taškus pelnė Edvinas Jezukevičius, po 13 įmetė Dominykas Domarkas ir Remigijus Sugintas, po 11 pridėjo Robertas Bitinas ir Tadas Rinkūnas.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports