Molėtiškiai „JAZZ-KTU“ krepšininkus įveikė trečią kartą

04.03.2014

Pergalę NKL aštuntfinalio trečiose rungtynėse iškovojo Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“, kuris namuose 85:56 (23:14, 28:13, 19:12, 15:17) sutriuškino Kauno „JAZZ-KTU“ krepšininkus.

Molėtiškiai laimėjo serija 3:0 ir žengė į ketvirtfinalį, kuriame susitiks su Jonavos „Petrochemos“ ekipa.

Nuo mačo pradžios užvirė atkakli kova taškas į tašką. Pirmaujanti komanda keitėsi beveik po kiekvienos tikslios

atakos: 8-ąją minutę kauniečiai turėjo 1 taško deficitą – 14:15. Per likusį laiką taškus rinko tik „TiuMeno-Ežerūno“ krepšininkai, kurie po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 23:14.

Antrajame kėlinyje molėtiškiai neketino mažinti apsukų. Dar 7 taškai be atsako leido įgyti solidų pranašumą – 30:14. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes „JAZZ-KTU“ buvo sumažinęs deficitą (27:40), tačiau ketvirtį Romualdo Petronio auklėtiniai baigė atkarpa 11:0 ir įpusėjus rungtynėms jau triuškino varžovus – 51:27.

Po didžiosios pertraukos „TiuMeno-Ežerūno“ klubas pelnė 7 taškus be atsako – 58:27. Solidžią persvarą įgiję šeimininkai toliau laikėsi savo žaidimo ir po trisdešimties minučių pirmavo – 70:39.

Per lemiamą ketvirtį R.Petronis leido pasireikšti mažiau žaidžiantiems krepšininkams, todėl „JAZZ-KTU“ šiek tiek priartėjo, bet susitikimą vis tiek solidžiai laimėjo „TiuMenas-Ežerūnas“ – 85:56.

„TiuMenas-Ežerūnas“: O.Mačernis 16, T.Gaidamavičius 15 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), S.Kuzminskas 13 (8 atk. kam.), Th.Davisas 10, R.Ambrulaitis 8, N.Varnelis 7 (8 atk. kam.), M.Kadzevičius 6, T.Galeckas (5 rez. perd.) ir E.Zinevičius po 4, T.Černeckis 2.

„JAZZ-KTU“: A.Lencevičius 12, P.Danisevičius 11, M.Jakštas ir P.Petrilevičius (6 atk. kam.) po 8.

„Vilnius-MRU“ po pratęsimo įveikė klaipėdiečius ir pateko į ketvirtfinalį

04.03.2014

Trečią pergalę iš eilės ir kelialapį į NKL ketvirtfinalį iškovojo Vilniaus „Vilnius-MRU“. Sostinės ekipa itin atkakliose rungtynėse po pratęsimo 72:66 įveikė Klaipėdos „Naftą-Universitetą“. Ketvirtfinalyje Mindaugo Sakalausko laukia akistata su taip pat seriją 3:0 laimėjusia Joniškio „Delikateso“ ekipa.

Rungtynes abi komandos pradėjo netaikliais metimais. Būten jie buvo pirmojo ir itin nerezultatyvaus kėlinio atspindys. Po pirmųjų 10 minučių vilniečiai pirmavo 12:7.

Antrasis ketvirtis buvo kur kas rezultatyvesnis, o jam besibaigiant svečiai sumažino atsilikimą iki vieno metimo – 36:34.

Po ilgosios pertraukos toliau vyko įnirtinga kova. Įpusėjus trečiajam kėlinukui dviem taškais pirmavo „Nafta-Universitetas“, tačiau antroje ketvirčio dalyje geriau sužaidę vilniečiai atstatė persvarą 52:47.

Lemiamą ketvirtį pirmieji pasižymėjo „Vilniaus-MRU“ krepšininkai, tačiau tiksliais metimais atsakė ir Ryčio Vaišvilos auklėtiniai. 55:47. Įpusėjus kėliniui Valentas Tarolis smeigė tritaškį, Donatas Norkus pridėjo dvitaškį ir persvėrė rezultatą klaipėdiečių naudai (55:56). Likus trims minutėms Remigijus Sugintas išlygino rezultatą (57:57), o kitoje atakoje išvedė saviškius į priekį (59:57). Čia dvitaškiu atsakė Tadas Maželis ir atstatė lygybę (59:59). Paskutinė kėlinio ataka priklausė šeimininkams, bet Dovio Bičkauskio tritaškis su sirena buvo netaiklus.

Pratęsime šaltesnius nervus išlaikė vilniečiai, kurie rezultatu 72:66 šventė pergalę.

„Vilnius-MRU“: Regimantas Sugintas 23 (6 atk.k), Antas Udras 15 (12 atk.k), Dovis Bičkauskas 14 (7 atk.k), Dominykas Domarkas 11 (8 atk.k).

„Nafta-Universitetas“: Valenas Tarolis ir Donatas Norkus (12 atk.k) po 14, Viktoras Chodosovskis 10.

„Delikatesas” užbaigė „Radviliškio-Juodelių” sezoną

04.03.2014

Pasirodymą 2013-2014 metų NKL sezone baigė Radviliškio „Radviliškis-Juodeliai“. Trečiose aštuntfinalio rungtynėse Algio Pipiro auklėtiniai išvykoje 89:69 pripažino Joniškio „Delikateso“ pergalę. Joniškiečiai laimėjo seriją 3:0 ir žengė į ketvirtfinalį.

Be didesnių emocijų vykusiose rungtynėse iniciatyvą į savo rankas nuo pirmų minučių perėmė aikštės šeimininkai. Aštuntą pirmojo kėlinio minutę „Delikatesas“ pirmavo 27:10 ir rungtynių kontrolę tvirtai laikė savo rankose. Antrajame ketvirtyje šeimininkų treneris Robertas Stankevičius į aikštę

lyg ledo ritulio rungtynėse įleido antrąjį penketą, kuo pasinaudoję radviliškiečiai žaidimą aplygino ir net sumažino atsilikimą iki 44:39.

Keli keitimai grąžino „Delikatesą“ į rungtynių pradžioje rodytą tempą ir trečiajame kėlinyje skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki triuškinamo – 72:50. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. Jis „Radviliškio-Juodelių“ krepšininkams tapo ir paskutiniu šiame sezone. Išlaikę 20-ies taškų pranašumą šeimininkai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 89:69.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Ernestas Ežerskis ir Mantas Pukinskas, pelnę po 16 taškų. 14 įmetė Žilvinas Petraitis, 13 pridėjo Aivaras Kvedaravičius.

„Radviliškio-Juodelių“ ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė 16 taškų įmetęs Tomas Rakauskas. 15 taškų – Dariaus Marcinkevičiaus sąskaitoje, 10 – Vaido Trepočkos.

„Sūduvos-Mantingos“ ir „Zanavyko“ dvikovoje prireikė pratęsimo

01.03.2014

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) atkrintamųjų varžybų etape prireikė pirmojo pratęsimo. 40-ies minučių išaiškinti nugalėtojui nepakako Marijampolėje, kur susitiko vietos „Sūduva-Mantinga“ ir Šakių „Zanavykas“. Po pagrindinio laiko švieslentėje degė rezultatas 77:77, po pratęsimo - 93:88 zanavykų naudai.

Aštuntfinalio serijoje, kurioje komandos varžosi iki 3 pergalių, šios poros rezultatas rezultatas tapo 1-1. Pirmąsias tarpusavio rungtynes Šakiuose rezultatu 99:90 laimėjo marijampoliečiai.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Paulius Kleiza. Gynėjo sąskaitoje – 26 taškai. 16 taškų į „Sūduvos-Mantingos“ krepšį įmetė Marius Šumskis, 15 – Paulius Abramavičius, po – Paulius Beliavičius ir Marijus Užupis.

Marijampolės komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Žilvinas Kuklierius – 15 taškų. 14 pridėjo Matas Sapiega (8 rez. perd.), 13 – Simonas Kymantas, po 11 – Donatas Sabeckis ir Audrius Mineikis, 10 – Marius Valukonis.

„Delikatesas“ antrą kartą sutriuškino „Radviliškį-Juodelius“

01.03.2014

Antrose NKL aštuntfinalio rungtynėse namų arenoje rungtyniavusi „Radviliškio-Juodelių“ ekipa laimėjo pirmąjį kėlinuką, tačiau supykę svečiai iš Joniškio likusiuose ketvirčiuose davė grąžos su kaupu ir šventė antrą triuškinamą pergalę rezultatu 92:61.

Įdomu paminėti, jog šiose rungtynėse beveik neklydusio (4 klaidos prieš 13 varžovų) ir po krepšiais dominavusio (38 atkovoti kamuoliai prieš 28 varžovų; 32 baudų metimai prieš 5 varžovų) „Delikateso“ gretose 12 ir daugiau taškų pelnė net šeši krepšininkai.

Komandiškai žaidę Roberto Stankevičiaus auklėtiniai iniciatyvą į savo rankas perėmė trečiojo kėlinio pradžioje,

kuomet laimėjo atkarpą 14:0 ir vis didino persvarą. Po trijų ketvirčių ekipas skyrė 13 taškų (64:51), o ketvirtajame skirtumas viršijo 30 – 92:61.

Rezultatyviausiai Joniškio komandoje rungtyniavo 17 taškų įmetęs Ernestas Ežerskis. Po 15 taškų prie pergalės pridėjo Žilvinas Petraitis ir Rokas Čepanonis, po 13 – Mantas Pukinskas ir Aivaras Kvedaravičius, 12 taškų pelnė Edvinas Vaupšas.

„Radviliškį-Juodelius“ į priekį tempė 15 taškų įmetęs Vaidas Trepočka. 12 pridėjo Lukas Pipiras, 11 – Tomas Rakauskas.

33 Dovio Bičkauskio taškai paskandino Klaipėdos „Naftą-Universitetą“

01.03.2014

„Vilniaus-MRU“ komandos gynėjas Dovis Bičkauskis sužaidė rezultatyviausią sezono mačą. Antrose NKL aštuntfinalio rungtynėse vilnietis į Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ krepšį įmetė 33 taškus, iš kurių 11 – ketvirtajame kėlinyje, ir nulėmė rungtynių baigtį. Klaipėdoje vykusias rungtynes sostinės komanda laimėjo 92:82.

Po antros iš eilės pergalės „Vilnius-MRU“ serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.

Taškas į tašką vykusiose rungtynėse tris kėlinius nei viena komanda neturėjo didesnio nei 4 taškų pranašumo. Sužaidus dvi minutes ketvirtajame kėlinyje, švieslentėje degė lygus rezultatas – 64:64. Tačiau likusią rungtynių dalį kaip iš natų puolime sužaidė svečiai: du tritaškius įmetė D. Bičkauskis, po vieną – Tadas Padegimas bei Antanas Udras – ir vilniečiai nutolo 86:75. Pačioje rungtynių pabaigoje komandos taškus rinko vienodu tempu, tad pergalę šventė vilniečiai.

Nesustabdomai nugalėtojų gretose rungtyniavo daugiau nei trečdalį komandos taškų pelnęs D. Bičkauskis. Gynėjo sąskaitoje – 33 taškai (8/10 dvit., 4/6 trit., 5/6 baud.), 3 rezultatyvūs perdavimai, 5 atkovoti ir 3 perimti kamuoliai, 8 išprovokuotos pražangos ir 42 naudingumo balai. 21 tašką prie pergalės pridėjo Tadas Padegimas, 17 – Remigijus Sugintas, 13 – Antanas Udras.

„Naftos-Universiteto“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė po 15 taškų surinkę Dominikas Matutis (9 rez. perg.) ir Tadas Maželis. 14 taškų – Antano Montrimavičiaus, 12 – Donato Norkaus, 10 – Viktoro Chodosovskio sąskaitoje.