E.Šaulys: „Atsilikinėjant komandoje nebuvo jokių pykčių ar panikos“

18.04.2017

Visą sezoną įtikinamai kelią pirmyn besiskynusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ atėjus Mezon-NKL finalui atsimušo į Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ sieną. Visgi net ir pralaimėti pirmieji du finalo mūšiai pačių krepšininkų tikėjimo sėkme nesumažino.

Iš nepavydėtinos situacijos „Sūduva-Mantinga“ išsikapstė laimėdama trejas rungtynes paeiliui ir serijoje iki keturių pergalių išsiverždama į priekį 3-2.

Kas padėjo tai padaryti?


„Perlaužti seriją padėjo tikėjimas, – užtikrintai po penktųjų serijos rungtynių tarė Evaldas Šaulys. – Net kai atsilikome dviejų pergalių skirtumu niekas negalvojo, kad jau viskas, pralaimėjome. Sakėme, kad atsitiesime ir perlaušime seriją, tai tas tikėjimas ir padėjo. Visi dirbame, kad ir atsilikome, tačiau nebuvo jokių pykčių ar panikos. Atlikome savo darbą ir perlaužėme seriją.“

Penktose serijos rungtynėse marijampoliečiai varžovus savo žiūrovų akivaizdoje įveikė 83:78. Šaulys sako, kad nors ir serijoje įgijo persvarą, tačiau jo komanda atsipalaiduoti neketina.

„Nebuvo ir šįkart lengvos rungtynės, visą seriją mums yra labai sunku žaisti. Atsilikinėjome 0-2, dabar pavyko perlaužti seriją. Važiuojame į Klaipėdą kovoti toliau, dar niekas nebaigta.

Šiandien nuo pat pradžių į aikštę išėjome tinkamai nusiteikę. Jeigu Klaipėdos komandai leidžiame pajusti, kad jie gali laimėti, tuomet tampa sunku. Mes žaidžiame savo žaidimą, bėgame, norime kuo greičiau susikurti persvarą. Ją pasidarėme jau mačo pradžioje, bet rezultatas svyravo visas rungtynes. Nebuvo lengva, bet galiausiai laimėjome“, – apie rungtynes kalbėjo atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto puolėjo pozicijose žaidžiantis atletas.

Pirmose dvejose serijos rungtynėse marijampoliečius žudė klaipėdiečių gynėjų duetas Mindaugas Stašys ir Deividas Anužis. Šįkart jie kartu sudėjus pelnė 26. Palyginus, pirmajame mače po tiek taškų pelnė abu krepšininkai. Kaip pavyko juos pristabdyti?

„Serijos pradžioje prieš juos gynėmės asmenine gynyba, bet mums tai nepasiteisino. Treniruotėse analizavome ir darėme korekcijas, kaip išjungti šiuos du žaidėjus. Pastatėme aikštės gynybą ir viskas klostosi geriau. Jie vis tiek išmeta savo metimus, jeigu pataikytų, tai nesakytume, jog pristabdėme. Bet mūsų užduotis buvo juos pristabdyti ir manau, kad tai pavyko“, – aiškino E.Šaulys.

Šaulys mačą pradėjo starto penkete ir per 29 minutes pelnė 13 taškų (1/2 dvit., 2/5 trit., 5/5 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 5 pražangas bei surinko 20 naudingumo balų.

Mažajame finale triumfavęs Paulius Beliavičius: „Džiaugsmas – nenusakomas“

17.04.2017

Šakių „Vyčio“ komanda dramatiškiausiu įmanomu būdu iškovojo Mezon-NKL bronzos medalius. Serijoje iki trijų pergalių atsilikdami 0-2, jie nepalūžo, ir išlygino rezultatą 2-2. Penktosios serijos dvikovos ketvirtajame kėlinyje jie turėjo 10 taškų deficitą, bet panaikino ir jį. Antrojo pratęsimo paskutinę minutę „Vytis“ turėjo 3 taškų deficitą, bet vis tiek sugebėjo laimėti.

Triumfavę 104:103, šakiškiai serijoje nugalėjo 3-2 ir pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo medalius.

„Net džiaugsmo ašara ištryško, – emocijas po dvikovos pakomentavo „Vyčio“ kapitonas Paulius Beliavičius. – Atsilikome serijoje 0-2 ir toks sugrįžimas… Nežinau, ar buvo tokios rungtynės per visą sezoną. Čia galima žiūrėti, rodyti vaikams, mokyti klaidų, kovos. Tiek žiūrovų, tokia atmosfera… Nerealu.

Laimėtumei 3-0, būtų paprasta. O dabar sunkiausiu keliu, su dviem pratęsimais… Negali būti geriau. Džiaugsmas neapsakomas.“

„Vytis“ dominavo pirmoje mačo dalyje, kai per du kėlinius pelnė 55 taškus ir įpusėjus dvikovai turėjo 9 taškų persvarą. Tačiau po ilgosios pertraukos kritę į duobę, jie trečiąjį kėlinį pralaimėjo 12:27 ir atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje.

Dar ketvirtajame kėlinyje jų deficitas buvo 10 taškų (67:77), tačiau Gyčio Maceinos metimas paskutinėmis ketvirčio sekundėmis lėmė pratęsimą.

„Pasakiau vyrams, kad reikia kovoti iki galo, niekas už mus nelaimės rungtynių“, – teigė „Vyčio“ treneris Virginijus Sirvydis.

Antrojo pratęsimo pabaigoje jam teko netikėta užduotis. P.Beliavičius išprovokavo pražangą ir turėjo mesti baudas, tačiau dėl emocijų buvo nubaustas technine pražanga ir jam tai buvo penktoji pražanga.

Kadangi dar du „Vyčio“ žaidėjai jau buvo išnaudoję pražangų limitą, V.Sirvydžiui teko rinktis, ką iš dar nežaidusių krepšininkų leisti į aikštę mesti baudas. Treneris pasirinko Sheltoną Jacksoną ir šis nenuvylė – jo baudos, likus žaisti 29 sekundes, išlygino rezultatą 103:103.

„Kelias sekundes galvojau, ką rinktis, – prisiminė V.Sirvydis. – Norėjau pasirinkti tarp dviejų žaidėjų, teko Sheltonui. Sheltonas buvo patikimiausias iš tų, kas sėdėjo ant suolo. Nebuvo geresnio pasirinkimo.“

Po to, kai „Rasai“ neužpuolė, Evaldas Aniulis, esant lygiam rezultatui, prasižengė prieš Marijų Užupį. Anot „Rasų“ trenerio Giedriaus Kurtinaičio, šis sprendimas buvo neteisingas.

„Aniulis kibiai gynėsi ir pasikarščiavo. Nemanau, kad tai buvo specialiai daroma pražanga. Buvo likusios 3 sekundės, nėra logikos prasižengti. Taip jau gavosi, mes jo nekaltiname. Laimime kaip komanda ir pralaimime kaip komanda“, – sakė G.Kurtinaitis.

M.Užupis tuomet pataikė tik antrą baudą, o G.Kurtinaitis mačą sustabdė minutės pertraukėle. Po jos metimas buvo patikėtas Tomui Galeckui, tačiau 34 taškus pelnęs gynėjas buvo netaiklus.

„Gavau kamuolį, atrodo, išmečiau gana neblogą metimą, bet nepataikiau“, – lemiamą epizodą prisiminė T.Galeckas, mažojo finalo serijoje vidutiniškai pelnydavęs po 24,8 taško.

Paskutinėse sezono rungtynėse abiejų komandų žaidėjai aikštėje atidavė viską, ką turėjo. Keturi „Rasų“ žaidėjai aikštėje praleido daugiau nei 40 minučių, „Vyčio“ komandoje tokių žaidėjų buvo 3, o P.Beliavičius rungtyniavo net 47 minutes.
 Mažojo finalo dramoje – 50 minučių kova ir „Vyčio“ triumfas

17.04.2017

Gediminas Maceina ketvirtojo kėlinio pabaigoje išplėšė pratęsimą, Tomas Galeckas lėmė antrąjį, o jame sėkmė galiausiai šypsojosi Šakių „Vyčio“ komandai.

Mažojoje Mezon-NKL finalo serijoje „Vytis“ penktajame mače 104:103 (24:23, 31:23, 12:27, 18:12, 7:7, 12:11) palaužė Raseinių „Rasus“ ir triumfavo serijoje 3-2.

„Vytis“ serijoje atsiliko 0-2, tačiau laimėjo kitas trejas rungtynes, o paskutinė pergalė buvo iškovota dramatiškiausiai. 


Dar ketvirtajame kėlinyje atrodė, kad arčiau medalių yra „Rasai“, kurie pirmavo 77:67.

„Vytis“ nenuleido rankų ir po Pauliaus Beliavičiaus metimo priartėjo iki 82:85. Vėliau jie dukart turėjo progas sušvelninti arba išlyginti rezultatą, bet iš pradžių Gyčio Radzevičiaus tritaškis skriejo pro šalį, o po to sužingsniavo Gediminas Maceina.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei „Rasai“ turėjo kamuolį savo rankose, tačiau T.Galeckas nepataikė, o po to Kajus Okmanas suklydo.

G.Radzevičius išprovokavo pražangą, likus žaisti 24 sekundes, bet pataikė tik vieną metimą, taip sumažindamas atsilikimą iki 83:85. Šakiškiai tada prasižengė prieš K.Okmaną ir šis prametė abu metimus.
 


Iniciatyvos tada ėmėsi G.Maceina, kuris prasiveržė po krepšiu ir pataikė dvitaškį, iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 5,2 sekundės.

Kitoje atakoje kamuolys buvo patikėtas T.Galeckui, bet jo reidas po krepšiu baigėsi netaikliu metimu ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje Marijus Užupis pataikė iš toli ir „Vytis“ buvo priekyje 92:90, bet „Rasus“ ir vėl gelbėjo T.Galeckas – jis sumetė abi baudas ir išplėšė antrąjį pratęsimą.

Jame T.Galeckas surinko septynis taškus ir „Rasai“ turėjo trijų taškų persvarą – 103:100, bet tuomet Evaldas Aniulis buvo nubaustas nesportine pražanga, M.Užupis pataikė vieną baudą, paskui P.Beliavičius ir K.Okmanas užsidirbo po techninę pražangą bei pirmą kartą rungtynėse pasirodęs Sheltonas Jacksonas realizavo abi baudas ir vėl išlygino rezultatą – 103:103.

„Rasams“ nepavyko rezultatyviai užpulti, „Vytis“ atsikovojo kamuolį ir, likus žaisti 2,5 sekundes, M.Užupis išprovokavo varžovo pražangą, pataikė vieną baudą ir taip lėmė „Vyčio“ triumfą bronzinėje serijoje – 104:103.

„Rasai“: Tomas Galeckas 34, Šarūnas Vingelis 18, Kajus Okmanas 12, Evaldas Džiaugys 10.

„Vytis“: Gytis Radzevičius 21, Augustinas Jankaitis 17 (10 atk. kam.), Gediminas Maceina 17, Marijus Užupis 17, Paulius Beliavičius 15 (10 atk. kam.), Edvinas Jezukevičius 10.

P.Beliavičius: „Negalime paleisti šanso laimėti medalius“

17.04.2017

Šakių „Vytis“ šiandien stos į lemiamą kovą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) mažajame finale, kur dėl medalių rungsis su Raseinių „Rasais“.

Šiuo metu serijoje iki trijų pergalių lygu, o paskutinis sezono mūšis vyks Raseiniuose.

Prieš jį kovingai nusiteikęs yra tiek „Vyčio“ kapitonas Paulius Beliavičius, tiek visa komanda. Šakiškiai atsitiesė serijoje atsilikdami 0:2 ir nuotaikos ekipoje dabar yra žymiai geresnės.

„Prieš rungtynes Raseiniuose esame nusiteikę puikiai. Džiaugiamės, kad pavyko išlyginti serijos rezultatą. Vienu metu atrodė, kad bus išties sunku laimėti trejas rungtynes paeiliui, tačiau dvejas jau įveikėme, tad teliko vienos. Viskas ranka pasiekiama.

Artėjančiame mače mums vėl bus svarbiausia gynyba prieš „Rasų“ gynėjų grandį. Visus juos sustabdyti sunku, tačiau bent pora – įmanoma, ką jau parodėme anksčiau“, – kalbėjo „Vyčio“ kapitonas.

P.Beliavičiui šis sezonas – jau ketvirtas Šakiuose, tad jis ypatingai džiaugiasi, turintis šansą iškovoti medalius.

„Tikrai džiaugiuosi, kad esame per žingsnį nuo bronzos. Ilgai rungtyniauju šioje ekipoje ir nuėjus tokį ilgą kelią norisi nepraleisti progos iškovoti medalius. Niekada nežinai, kur būsi kitą sezoną, tad tokių šansų praleisti negalima“, – sakė Beliavičius.

Paskutinis mažojo finalo mūšis vyks šiandien, 16 valandą.

Gintautas Matulis: „Jeigu būtume pralaimėję, būtume turėję prastas Velykas“

15.04.2017

Gintautas Matulis susidūrė su varžovu, pargriuvo ir aikštę paliko tik padedamas komandos draugų. Prisėdęs ant parketo greta atsarginių žaidėjų suolo, jis rankomis užsidengė veidą ir atrodė, kad Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ prarado dar vieną gynėją.

Nieko panašaus. Po kelių minučių G.Matulis sugrįžo į aikštę ir tempę savo komandą į pergalę.

Ketvirtajame kėlinyje „Sūduvai-Mantingai“ atsiliekant 14 taškų skirtumu, G.Matulis vien per šį ketvirtį surinko 17 iš komandos 34 taškų. Marijampoliečiai ketvirtį laimėjo 34:20, rungtynes – 78:74 ir išlygino finalo serijos rezultatą 2-2.


Vos nuaidėjus finalinei sirenai, G.Matulis pasiėmė sau už marškinėlių ir tempdamas juos už krūtinės, atsisuko į savo ekipos gerbėjus.

„Nemoku apsakyti, kokios emocijos, – po kelių minučių NKL tinklalapiui internete kalbėjo G.Matulis. – Ne dėl to, kad serijos rezultatas tapo 2-2. Dėl komandos, dėl šeimos gera. Jie mumis tiki, perima mūsų emocijas. 

Jeigu būtume pralaimėję, būtume turėję prastas Velykas. Suprantame ir tą, kad nekas nebaigta. Tik dabar viskas prasideda. Realiai 0-0, reikia paimti dar dvi pergales.“

Marijampoliečiai atsitiesė serijoje po to, kai joje atsiliko 0-2. Penktosios rungtynės antradienį bus žaidžiamos Marijampolėje.

„Jeigu netikėsime ir nekovosime, tai galime net nežaisti. Reikia atiduoti visas jėgas, – aiškino G.Matulis. – Gal varžovai jau buvo patikėję pergale, sustojo, apsnūdo, o mūsų vidinis noras vedė į priekį.“

Ar pačiam G.Matuliui neatrodė, kad po traumos rungtynės gali būti baigtos?

„Ne tikrai nebuvo tokios minties, – atsakė gynėjas. – Labai skaudėjo, bet pats pagalvojau, kad arba dabar, arba niekada. Gal ir komandai davė impulsą, įsibėgėjome, ir žinome rezultatą.“
 

M.KIltinavičius: „Klaipėdos publika jau praktiškai šventė pergalę“

15.04.2017

Gintautas Matulis po ketvirtųjų Mezon-NKL finalo serijos rungtynių Klaipėdoje garsiai rėkdamas triumfavo. Jo vedama „Sūduva-Mantinga“ išlygino finalo serijos rezultatą, o trenerio Mariaus Kiltinavičiaus pažadas atstatyti pusiausvyrą serijoje buvo išpildytas.

Kaunietis specialistas tokį pareiškimą neabejodamas tėškė tada, kai jo komanda buvo gilioje duobėje ir atsiliko 0-2. Tiesa, po šio vakaro pergalės Klaipėdoje Kiltinavičius garsių pareiškimų privengė.

„Dar liko vyšnia ant torto. Situacija tokia, kad prieš tai mums reikėjo susitvarkyti su psichologiniais sunkumais. Mes tai padarėme. Dabar atėjo laikas Klaipėdai susitvarkyti su tais pačiais sunkumais“, – kalbėjo specialistas.

Sūduviečiai šiame susitikime pademonstravo tikrą čempionišką charakterį, kadangi reikalai didžiąją mačo dalį svečiams klojosi išties prastai. Puikiai šioje serijoje rungtyniaujantis G.Matulis trečiajame kėlinyje paliko aikštę dėl traumos, o „Sūduva-Mantinga“ iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio buvo slėgta dviženklio deficito (55:65).

Vis tik G.Matulis grįžo į aikštę, o antroje ketvirtojo kėlinio pusėje prasidėjo marijampoliečių Renesansas – „Sūduva-Mantinga“ spurtavo net 14:0, persvėrė rungtynių svarstykles ir šventė pergalę.

„Mintys – nuostabios. Taip atgimti rungtynių viduryje, kuomet emocinis fonas atrodė, kad galima rungtynes paleisti... Klaipėdos publika jau praktiškai šventė pergalę. Mes tikėjome ir perlaužėme ledus. Labai geras jausmas.

Mes išsijudinome viduje. Ten mes atradome gyvybės. Pasikeitė žaidėjų akys. Skirtumas toks pat, kaip, tarkime, trečiajame kėlinyje, bet pasikeitė emocinis fonas. Ant to arkliuko mes nujojome į pergalę.

Mačiau ant suolo Ginto akis, jis buvo gyvas. Mačiau, kad jis eis ir duos tą gyvybę. Gintas tą ir padarė“, – po rungtynių kalbėjo M.Kiltinavičius.

Svarbiausiu susitikimo metu sėkmingai rungtyniavo ir „Sūduvos-Mantingos“ amerikietis Kinu Rochfordas. Pirmoje rungtynių dalyje itin blankiai atrodęs puolėjas vėliau pelnė 10 taškų (3/5 dvit., 4/6 baud. met.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 14 naudingumo balų.

„Antroje rungtynių pusėje Kinu sužaidė vienas prieš vieną, ko mums ir trūko. Strigome, negalėjome nieko sukurti, bet Kinu įnešė kūrybos“, – amerikiečio pasirodymą vertino M.Kiltinavičius.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports