33-jų P. Beliavičiaus taškų pergalei prieš „Petrochemą“ neužteko

01.02.2014

Šeštadienį Jonavos „Petrochemai“ negalėjo padėti susižeidęs vidurio puolėjas Paulius Vaitiekūnas, bet ir be jo jonaviečiai Šakiuose po atkaklios ir rezultatyvios kovos 98:88 (19:19, 22:25, 27:19, 30:25) nugalėjo „Zanavyko“ ekipą.

Pirmuosius susitikimo taškus tolimu metimu pelnė jonavietis I.Daukšys, o po T.Sabežiovo tokių pat šūviu, „Petrochema“ išsiveržė į priekį 9:5. Tačiau tądien aikštės šeimininkų gretose tiesiog nesulaikomai rungtyniavo buvęs Jonavos komandos žaidėjas P.Beliavičius, kurio vedami

zanavykai buvo persvėrę rezultatą (15:17). Visgi, po pirmojo ketvirčio švieslentė rodė lygybę (19:19).

Antrajame kėlinyje abi ekipos pradėjo demonstruoti dar rezultatyvesnį krepšinį. Vėl kėlinio pradžia sėkmingesnė buvo jonaviečiams, kai po T.Milinsko ir A.Urbono taškų „Petrochema“ pirmavo penkių taškų skirtumu (26:21). Gan lygus žaidimas vyko iki kėlinio pabaigos, bet eiliniai P.Beliavičiaus taškai atstatė pusiausvyrą, o paskutinėmis sekundėmis nedidelę persvarą įgijo Šakių komanda (41:44).

Vaizdas aikštelėje ėmė keistis įpusėjus trečiajam rungtynių kėliniui. Šeštąją minutę nei vienai komandai dar nebuvo pavykę nutolti nuo persekiotojų (57:57), tačiau jonaviečių gretose iniciatyvos ėmėsi T. Milinskas. Po šio žaidėjo taškų jonaviečiai sugebėjo spurtuoti, o I.Daukšiui įmetus dar vieną tritaškį, Jonavos klubas pirmavo jau 68:63.

Paskutiniame ketvirtyje „Petrochemos“ krepšininkai nesustojo ir po poros minučių jau pirmavo dviženkle persvara (73:63). Sužaidus pusę kėlinio varžovų gretose toliau nerimo P.Beliavičius, kurio rezultatyvus žaidimas sumažino skirtumą iki šešių taškų (79:73). Artėjant kėlinuko pabaigai aikštės šeimininkai vis dažniau prasižengdavo, o jonaviečiai baudos metimus metė užtikrintai.

„Zanavykas“: P.Beliavičius – 33 (tritaškiai 5/13, baudos 2/7), P.Parachomikas – 11 (tritaškiai 3/4), P.Kleiza (8 rez. perd.), P.Abramavičius (8 atk. kam.) ir V.Šumskis – po 10.

„Petrochema“: T.Milinskas – 24 (7 atk. kam., vid. metimai 10/14), A.Urbonas – 15 (metimai 6/6), I.Daukšys (tritaškiai 3/3) ir K.Šarukas – po 11, E.Aniulis (7 rez. perd.) ir T.Sebežiovas (6 rez. perd.) – po 10.

T. Černeckio debiutas Molėtų komandoje pažymėtas triuškinančia pergale

01.02.2014

Šeštadienį (02.01) Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (17/7) klubas namuose 107:67 (24:23, 25:15, 29:15, 29:14) pranoko Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ (8/16) krepšininkus.

Susitikimą kiek sėkmingiau pradėjo svečiai iš Klaipėdos, kurie sužaidus 4 minutes pirmavo 12:7. „TiuMenas-Ežerūnas“ neleido varžovams ilgai džiaugtis pranašumu ir 7-ąją minutę jau išsiveržė į priekį – 16:15. Per likusį laiką molėtiškiams nutolti nepavyko, tad po pirmųjų dešimties žaidimo minučių ekipas skyrė 1 taškas – 24:23.

Antrajame ketvirtyje Romualdo Petronio auklėtiniai šovė į priekį – laimėta atkarpa 12:1 leido „TiuMenui-Ežerūnui“ pirmą kartą įgyti dviženklį pranašumą – 39:28. Nors „Naftos-Universiteto“ klubas buvo kelis kartus sumažinęs deficitą iki 9 taškų, bet šeimininkai čia pat atsakydavo savo tiksliomis atakomis ir įpusėjus mačui turėjo gana solidžią persvarą – 49:38.

Po pertraukos Antanas Montrimavičius pelnė du taškus (40:49), bet tuomet „TiuMenas-Ežerūnas“ spurtavo 13:0 ir ėmė triuškinti varžovus – 62:40. Nors klaipėdiečiai nutraukė užsitęsusią tylą (42:62), molėtiškiai dar kartą galingai smogė – 76:42. Po trijų ketvirčių šeimininkai pirmavo 78:53.

Paskutiniajame kėlinyje „TiuMenas-Ežerūnas“ nemažino apsukų ir toliau talžė varžovus. Vienintelė likusi intriga buvo, kada ir kas pelnys 100-ąjį tašką. Tai 39-ąją minutę greitoje atakoje padarė Justas Narušis. Galutinis rungtynių rezultatas – 107:67.

„TiuMenas-Ežerūnas“: O.Mačernis 21, S.Kuzminskas 20, T.Gaidamavičius 15 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), M.Kadzevičius 12, Th.Davisas 8, J.Narušis ir T.Černeckis po 5, R.Ambrulaitis 4, E.Zinevičius ir K.Pumputis po 2.

„Nafta-Universitetas“: V.Tarolis 10, L.Lučinskas ir H.Venskus po 9.

„Mažeikių“ pergalių serija nutrūko Marijampolėje

01.02.2014

Nacionalinėje krepšinio lygoje pirmaujantys Mažeikių „Mažeikiai“ (20/4) nesugebėjo pratęsti pergalių serijos iki dvylikos. Mažeikiškiai Marijampolėje 78:84 (12:15, 17:21, 23:19, 26:29) turėjo pripažinti vietos „Sūduvos-Mantingos“ (10/15) pranašumą. Nepaisant pralaimėjimo žemaičiai liko pirmoje NKL turnyro lentelės vietoje. „Sūduva-Mantinga“ pakilo į dešimtąją vietą.

„Mažeikiai“ rungtynes pradėjo spurtu 7:0, tačiau šeimininkai atsakė 10:0 ir nuo tada perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas. Trečiojo kėlinio viduryje po Igno Razučio metimo svečiai išlygino rezultatą (41:41), tačiau marijampoliečiai vėl atitrūko 2-6 taškų skirtumu, kurį išlaikė iki rungtynių pabaigos.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo Audrius Mineikis – 20 taškų (11/11 baud.), Ignas Labutis pelnė 18, Žilvinas Kuklierius – 16 taškų.

„Mažeikių“ komandoje geriausiai sekėsi Raimondui Petrauskui, kuris surinko 18 taškų. Darius Tarvydas įmetė 12, Ignas Razutis, Mindaugas Reminas ir Evaldas Dainys - po 11 taškų.

„Trakai“ atsirevanšavo „Vilniui-MRU“ už pralaimėjimą pirmajame rate

31.01.2014

Principinėse Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse „Trakai“ 71:66 (26:12, 13:14, 16:22, 16:18) namuose palaužė sostinės „Vilnių-MRU“ ir atsirevanšavo už pralaimėjimą pirmajame rate. Ši pergalė Dainiaus Miliūno auklėtiniams leido įsitvirtinti antroje NKL turnyro lentelės vietoje. Trakiečiai savo sąskaitoje turi 17 pergalių ir 6 pralaimėjimus.

Pirmąsias rungtynes vilkint „Trakų“ aprangą sužaidė gynėjas Tadas Rinkūnas. Jis per 5 minutes taškų nepelnė. Kitas trakiečių naujokas Blažas Črešnaras debiutuos šeštadienį.

„Trakai“ rungtynes pradėjo pustrečios minutės atkarpą laimėdami 7:0. „Vilnių-MRU“ gelbėjo D. Bičkauskio tritaškiai, tačiau jie neprilygo 8 iš eilės E. Baniulio taškams (15:6). Į puolimą įsijungus ir kitiems trakiečiams, šeimininkai tapo nesustabdomi – 21:6. Pirmąjį kėlinį „Trakai“ laimėjo 14 taškų skirtumu – 26:12.

Antrojo kėlinuko pradžioje „Trakai“ krito į duobę ir taškų nepelnė 4 minutes. Tiesa, vilniečiai tuo pasinaudojo minimaliai (27:17) ir D. Miliūno auklėtiniams pavyko išlaikyti apčiuopiamą persvarą. Komandą į priekį tempė 6 taškus paeiliui pelnęs O. Olisevičius (33:17). Daugiausia tritaškiais puolime besirėmęs „Vilnius-MRU“ iki pertraukos sušvelnino deficitą - 39:26.

Po pertraukos „Vilnius-MRU“ kibo „Trakams“ į atlapus. Nors trečiojo kėlinio viduryje trakiečiai dar užtikrintai pirmavo 49:34, sostinės ekipa pradėjo nenumaldomai artėti, kol sumažino skirtumą iki 5 taškų – 53:48. Blankią kėlinuko pabaigą bent kiek praskaidrino R. Juknevičiaus dvitaškis su sirena – 55:48.

„Vilniaus-MRU“ viltis daužė puiki „Trakų“ ketvirtojo kėlinio pradžia. Po dviejų E. Baniulio tritaškių iš eilės Trakų miesto komanda vėl solidžiai pirmavo – 63:50. Iki vienženklio skirtumo vilniečiai priartėjo tik likus 3 min. iki susitikimo pabaigos (66:57). Per likusį laiką „Trakai“ išlaikė pergalę savo rankose (71:66).

„Trakai“: Evaldas Baniulis 22 (5/9 trit.), Rytis Juknevičius 16 (5 rez. perd.), Osvaldas Olisevičius 13, Alvydas Žarskus 7, Julius Kazakauskas 5 (14 atk. kam.), Tautvydas Pipiras 4, Domantas Pipiras ir Simonas Lekys (5 rez. perd.) po 2.

„Vilnius-MRU“: Remigijus Sugintas 15, Dovis Bičkauskis 12, Tadas Padegimas 11.

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai ketvirtajame kėlinyje nušlavė „Šilutę“

31.01.2014

Viktoras Chodosovskis į svečių krepšį įmetė 29 taškus ir atkovojo 8 kamuolius, Dominikas Matutis pridėjo 23 taškus ir 9 rezultatyvius perdavimus, o Donato Norkaus sąskaitoje – 10 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Trys Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ (8/15) krepšininkai „Šilutės“ (11/13) vyrams užkūrė tikrą pirtį ir to pakako, kad XXV-ojo NKL turo rungtynėse Ryčio Vaišvilos auklėtiniai iškovotų užtikrintą pergalę 92:71.

Tris kėlinius komandos žygiavo taškas į tašką, tačiau tuomet klaipėdiečiai spurtavo 8:0 ir atgal nebesidairė.

„Šilutės“ neišgelbėjo eilinį kartą puikus Arno Kazlausko pasirodymas. 37-erių metų veteranas pelnė 29 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 8 varžovų pražangas. Evaldas Šaulys pridėjo 11 taškų, Deividas Pukis – 8.

Po pergalės uostamiesčio ekipa NKL turnyro lentelėje liko tryliktoje vietoje, „Šilutė“ smuktelėjo į devintąją.

„JAZZ-KTU“ krepšininkai Radviliškyje nutraukė 13 iš eilės pralaimėjimų seriją

31.01.2014

Į 2013-2014 metų sezono reguliaraus sezono finišo tiesiąją pajudėjo NKL komandos. Penktadienį (01.31) paskutinę vietą turnyro lentelėje užimanti Radviliškio „Radviliškio-Juodelių“ komanda namų arenoje priėmė svečius iš Kauno – „JAZZ-KTU“ krepšininkus. Kovą dėl išlikimo lygoje radviliškiečiai pradėjo pralaimėjimu rezultatu 75:86. Šia pergale „JAZZ-KTU“ krepšininkai nutraukė 13 iš eilės pralaimėjimų seriją.

Pirmoji rungtynių pusė, po kurios „JAZZ-KTU“ pirmavo rezultatu 34:46, priklausė svečių snaiperiui Karoliui

Kokoškai. Gynėjas per pirmąjį kėlinuką į šeimininkų krepšį įmetė 11 taškų, antrajame pridėjo dar 8 ir leido savo komandai atitrūkti.

Antroje rungtynių dalyje šeimininkai prie Rolando Urkio ekipos priartėjo iki 4 taškų. Tačiau kėlinio pabaigoje šeštą taiklų tolimą metimą į „Radviliškio-Juodelių“ krepšį įsūdė K. Kokoška, dar vieną pridėjo Regimantas Ostreika ir komandas vėl skyrė dviženklis atstumas (54:65).Panašų atotrūkį kauniečiai išlaikė ir visą ketvirtą kėlinį. Iki rungtynių pabaigos žaisti likus 1 minutei nesportine pražanga buvo nubaustas „JAZZ-KTU“ aukštaūgis R. Ostreika ir sugrąžino viltį šeimininkams. Deja, šia situacija Algio Pipiro auklėtiniai tinkamai nepasinaudojo ir turėjo pripažinti kauniečių pergalę rezultatu 75:86.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo 27 taškus pelnęs K. Kokoška (7/10 trit., 2/2 baud.). 16 taškų pridėjo Artūras Lencevičius, 13 – Paulius Petrilevičius (11 atk. kam.), 12 – Rokas Grinius.

Pralaimėjusiems 18 taškų pelnė Vitalis Pancerevas, 15 – Tomas Rakauskas, 12 – Edvinas Alunderis, 10 – Vaidas Trepočka.