Metus „Lietkabelyje“ praleidęs G. Žalalis skolinamas „Vilniui“

26.09.2014

Vilniaus „Vilnius“ stiprina aukštaūgių grandį. Penktadienį sostinės klubo vadovai informavo, jog prie komandos prisijungs 19 metų 205 cm ūgio centras Gediminas Žalalis. Krepšininkas nuomos pagrindais į naują ekipą atvyksta iš Panevėžio „Lietkabelio“ (LKL), su kuriuo turi ilgalaikę sutartį.

Praėjusio sezono LKL pirmenybėse G.Žalalis žaisdavo po 11 minučių, įmesdavo 2,5 taško ir sugriebdavo 1,9 kamuolio. Nacionalinėje krepšinio lygoje aukštaūgis iki šiol nerungtyniavo.

K. Naruševičius: draugiškos rungtynės neparodė mūsų tikrojo pajėgumo

25.09.2014

Aktyviai naujajam Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui besiruošiantis Jonavos „Petrochemos“ klubas tęsia draugiškų rungtynių maratoną ir komandos sudėties komplektavimo darbus.

Rugsėjo 28-ąją dieną Jonavos ekipa dalyvaus paskutiniame draugiškų rungtynių maratono išbandyme – keturių komandų krepšinio turnyre Tauragėje. Per vieną dieną Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai sužais dvejas rungtynes. Turnyro pusfinalio susitikime „Petrochema“ išmėgins jėgas su Akmenės SC-KK „Akmenės cemento“ klubu. Vakare jonaviečių varžovais bus „Šilutės“ arba šeimininkų Tauragės krepšininkai.

Vyriausiojo Jonavos komandos trenerio K.Naruševičiaus teigimu, sklandžiam klubo pasiruošimui naujajam NKL sezonui koją kiša dalies ekipos žaidėjų traumos. Tiesa, strategas tikisi, jog NKL čempionato startą „Petrochemos“ klubas pasitiks pilnos sudėties.

„Šiuo metu mane neramina kelių krepšininkų įsisenėjusios traumos, kurios draugiškų rungtynių metu neparodė mūsų tikrojo pajėgumo. Tikimės, jog artimiausiu metu prie mūsų prisijungs vienas praėjusio sezono lyderių – Tadas Sebežiovas, ir NKL sezoną galėsime pradėti pilnu pajėgumu“, - kalbėjo K.Naruševičius.

Jonavos komandos peržiūroje ir toliau dalyvauja buvęs „Prienų“ ekipos krepšininkas, DNB LKF taurės čempionas Dovydas Šemeklis bei A.Sabonio krepšinio centro auklėtinis 18-metis Nikita Balaban.

Nuo šios savaitės „Petrochema“ išbando ir dar vieną naujoką. Į ekipos sudėtį bandys prasimušti 20-metis 201 cm ūgio Vilius Sajekas. Lengvojo krašto pozicijoje žaidžiantis krepšininkas praėjusį sezoną gynė Regionų krepšinio lygos (RKL) Kauno rajono „Tornado“ komandos garbę.

Trečiajame pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio čempionate V.Sajekas rinkdavo po 14 taškų, atkovodavo po 5,4 atšokusio kamuolio bei atlikdavo po 2 rezultatyvius perdavimus. Naujokas Jonavos komandoje debiutuos turnyro Tauragėje metu.

Po paskutiniųjų draugiškų rungtynių Žemaitijoje K.Naruševičiaus auklėtiniai ruošis pirmosioms NKL čempionato rungtynėms, kurios vyks spalio 3-iąją dieną Jonavos kūno kultūros ir sporto centre su Šakių „Zanavyko“ klubu.

UAB „Mantinga“ toliau bus pagrindinė NKL rėmėja

25.09.2014

Iki 21-ojo Nacionalinės krepšinio lygos sezono pradžios likus savaitei, paskutinius namų darbus ruošia ne tik klubai, bet ir lygos administracija. Trečiadienį (09.24) Kaune vykusiame NKL Vykdomojo komiteto posėdyje antrojo Lietuvos krepšinio diviziono prezidentas Remigijus Štaras ir UAB „Mantinga“ generalinis direktorius Kęstutis Svitojus padėjo parašus ant naujos rėmimo ir bendradarbiavimo sutarties.

„Remdamiesi praėjusio sezono bendradarbiavimu pastebime Nacionalinės krepšinio lygos potencialą ir populiarėjimą. Matome, kad auga žiūrovų skaičius salėse ir interneto

erdvėje. Itin džiugina finalo ketverto turnyro Palangoje sėkmė ir populiarumas. Esame socialiai atsakinga įmonė ir manome, kad krepšinio ir aktyvaus gyvenimo būdo skatinimas yra svarbi tiek NKL, tiek „Mantingos“ veiklos kryptis.

Teisingas lygos vadovų požiūris bei pastangos skatina mus prisidėti prie NKL ir krepšinio Lietuvoje populiarinimo, tad ir toliau tikimės sėkmingo bendradarbiavimo. Su NKL pagalba sieksime savo užsibrėžtų marketingo tikslų, o finansinė parama lygai ir jos klubams palengvins naštą,”- pasirašęs sutartį kalbėjo vienos didžiausių Baltijos šalyse šaldytų duonos gaminių ir atvėsintų užkandžių gamintojos UAB „Mantinga“ vadovas K. Svitojus.

„Džiaugiamės, kad „Mantingos“ ir NKL santykiuose yra tęstinumas, kad mumis jau patikėjo, kad esame naudingi tokiam dideliam prekiniam ženklui, tokiai solidžiai įmonei. Sutampa mūsų vertybės, kartu tęsiame pradėtus darbus. Šiuo pavyzdžiu rodome, kad mūsų lyga yra patikima, kad tinkamai vystomės. Tai mus įkvepia naujiems darbams. Jie, neabejoju, bus naudingi įvairiems Lietuvos regionams, NKL klubams, jų fanams ir bendruomenei,“- parašu sutvirtinęs bendradarbiavimą su UAB „Mantinga“ sakė NKL prezidentas R. Štaras.

Priminsime, kad pagrindiniu NKL rėmėju UAB „Mantinga“ buvo ir 2013-2014 metų sezone.

UAB „Mantinga“ generalinis direktorius K. Svitojus ir NKL prezidentas Remigijus Štaras

UAB „Mantinga“ generalinis direktorius K. Svitojus ir NKL prezidentas Remigijus Štaras

UAB „Mantinga“ generalinis direktorius K. Svitojus ir NKL prezidentas Remigijus Štaras

„Trakų“ vyr. treneris A. Šležas: nė vienas žaidėjas negadina vaizdo

22.09.2014

Trakų krepšinio klubas iki pakylant artėjančio NKL sezono uždangai turi daug darbo. Iš pernykštės vicečempioniškos „Trakų“ sudėties liko vos keturi žaidėjai, pasikeitė ir vyriausiasis treneris, todėl viską vėl tenka pradėti nuo pradžių.

Tačiau savaitgalį draugiškame turnyre Jonavoje Andriaus Šležo auklėtiniai įrodė, kad treniruočių salėje triūsė ne veltui.„Trakai“ pusfinalyje 74:59 nugalėjo Jonavos „Petrochemą“, o finale 76:58 pranoko Molėtų „Ežerūną-Karį“ ir į Trakus parsivežė trofėjų.

Apie pasiruošimą sezonui kktrakai.lt kalbėjosi su trenerio poste debiutavusiu Andriumi Šležu.

„Jonavoje komanda parodė gerą gynybą. Mano žodžius patvirtina tai, kad abejose rungtynėse nepraleidome 60 taškų. Turnyre žaidėjams pavyko gerai susikalbėti tarpusavyje. Buvome kovingi, pagirtinai kovojome po krepšiu, krepšininkai labai stengėsi. Visi, kas kilo nuo atsarginių suolo, sužaidė labai gerai. Jonavoje jau darėme mažiau klaidų. Tiesa, mūsų pataikymo procentas dar nėra aukštas, tačiau viską nugalėjo kovingumas. Esu patenkintas žaidimu Jonavoje. Dar turime daug taisytinų dalykų, bet viskas į ateitį“, – sakė A.Šležas.

- Kuriuos esminius dalykus reiktų pataisyti?

- Gynybą. Turime problemų besikeisdami dengiamaisiais, silpnoji mūsų pusė – pagalba ginantis. Blogai rotuojame, pavėluojame pusę sekundės.

- Kaip paaiškinti prastą pataikymo procentą?

- Gal žaidėjams sunku psichologiškai. Galbūt jie dar savimi nepasitiki. Nors kaip tik visus raginu mesti laisviems. Iki galo išpildome derinius, metame laisvi, bet nepataikome. Tačiau visi komandoje – pataikantys krepšininkai, todėl susitvarkysime.

- Pasiruošimo pradžioje Molėtų komandai pralaimėjote 14 taškų skirtumu. Jonavos turnyro finale – užtikrintai ją nugalėjote 18 taškų skirtumu. Kaip viskas taip pasikeitė?

- Anksčiau dar nebuvome taip susižaidę. Jonavoje tai buvo visiškai kitoks mačas. Dabar E.Baniuliui leidome įmesti vos vieną tašką. Taip, nežaidė G.Matulis, bet vienas žaidėjas negali laimėti rungtynių. O mes gerai gynėmės ir vykdėme tą, ką buvome suplanavę. Labai gerai sužaidė T.Romanovskis. Jis mums buvo labai reikalingas, išnaudojo savo minutes. Jeigu taip žais ir ateityje, bus vienas pagrindinių komandos krepšininkų. T.Paliukėnas nežaidė dėl traumelės – išsisuko koją.

- Po dviejų pralaimėjimų 14 ir 28 taškų skirtumu, nugalėjote Kazachstano klubą ir laimėjote turnyrą Jonavoje. Einame teisinga linkme?

- Tie pralaimėjimai mūsų lygos komandoms gniuždė. Bet treniruotėse išsprendėme gynybos problemas ir galbūt tai davė mums pagyvėjimo. Prisidėjo ir užtikrinta pergalė prieš Kazachstano klubą. Nebesiblaškėme gynyboje, apsistojome prie kelių konkrečių gynybos strategijų. Jonavoje jos pasiteisino. Iš pradžių daug eksperimentavome. Gal ir aš pats kažkur klydau.

- Pasiruošimas eina į pabaigą, sezono pradžia – jau spalio 2-ąją. Ar išryškėjo komandos branduolys?

- Visi dvylika žaidžia. Tikrai žaidžia. Net sunku visiems išdalinti minutes. Nieko tokio, jei kažkas neįmeta. Visi prisideda gynyboje. Nėra nė vieno krepšininko, kuris gadintų vaizdą. Šį sezoną tai gali būti mūsų stiprybė.


„Vilniaus“ komandoje – žinomos pavardės, legionieriai ir jaunimas

22.09.2014

Į sostinę iš Palangos persikėlęs klubas baigia burti sudėtį 2014-2015 metų sezonui. „Vilniaus" paraiškoje įrašyta 12 krepšininkų, du iš jų – legionieriai iš JAV. Bent pusė „Vilniaus“ krepšininkų jau yra žaidę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

Bene žymiausias naujai buriamos ekipos žaidėjas – praėjusiame sezone Serbijoje, KK „Vrsac“ komandoje, rungtyniavęs 21 metų 189 cm ūgio gynėjas Mantas Mockevičius. Serbijos čempionate lietuvis sužaidė 6 rungtynes, per jas aikštėje praleido po 4 minutes ir pelnė po

1,7 taško. Anksčiau gynėjas rungtyniavo LKL čempionate ir gynė „Palangos“ garbę. 2012-2013 metų sezone LKL pirmenybėse M. Mockevičius rinko 11,8 taško, atkovojo 3,3 kamuolio ir atliko 3,2 rezultatyvaus perdavimo. 2009 metais M. Mockevičius su Lietuvos jaunučių rinktine tapo Europos vicečempionu.

Į „Vilnių“ iš Jonavos „Petrochemos“ keliasi Ignas Daukšys. Praėjusiame sezone šis 21 metų 193 cm ūgio krepšininkas NKL čempionate sužaidė 31 rungtynes, aikštėje praleido po 17 minučių ir pasižymėjo 7,3 taško, 3,1 atkovoto kamuolio ir 1 rezultatyvaus perdavimo vidurkiais.

Dar vienas potencialus starto penketo žaidėjas - gynėjas Jermaine Love. Buvęs „Palangos“ lyderis praėjsuiame NKL čempionate varžovus baudė vidutiniškai į jų krepšį įmesdamas po 15,8 taško, o jo tritaškių taiklumas siekė 42 proc. Gynėjas taip pat sugriebdavo po 5,1 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 2,4 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Mariaus Kugaudos vadovaujamoje ekipoje taip rungtyniaus aukštaūgiai Vitalijus Lukša, Edgaras Zinevičius ir Saulius Dumbliauskas. Visi jie gali rungtyniauti tiek centro, tiek sunkiojo krašto puolėjo pozicijose. V. Lukša praėjusiame sezone atstovavo „Vilniaus-MRU“ komandai (vid. 4,5 tšk., 3,3 atk. kam. per rungtynes), E. Zinevičius gynė Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ garbę (vid. 2,5 tšk., 3,2 atk. kam.). P. Dumbliauskas praėjusiais metais profesionaliai nežaidė. 2012-2013 metų sezone aukštaūgis rungtyniavo Regionų krepšinio lygoje, Alytaus „Savanoryje“ (vid. 15 tšk., 8,6 atk. kam., 1,9 rez. perd.).

„Vilnius“ galės verstis praėjusiais metais „Trakų“ komandoje rungtyniavusiu Augustu Šuliausku, 2011-2012 metų sezone „Š. Marčiulionio KA-Twomeno“ marškinėlius vilkėjusiu Pauliumi Naraškevičiumi ir amerikiečiu Andrew Fair. Šiam NKL pirmenybės bus pirmosios po studijų JAV, kur krepšininkas baigė „St. Francis“ universitetą.

Į komandos paraišką taip pat įtraukti Kasparas Krasauskas, Tomas Zdanavičius ir Andrius Juknevičius.

V. Lukša (kairėje)

„Zanavykas“ ikisezoninio turnyro finale nusileido „Mažeikiams“

20.09.2014

Draugiškame keturių komandų krepšinio turnyre Šakiuose nugalėtojų taurę į viršų kėlė 2013-2014 metų NKL čempionai „Mažeikiai“. Į LKL priimti Aloyzo Rudžio auklėtiniai finalo rungtynėse 88:77 įveikė turnyro šeimininkus – Šakių „Zanavyką“.

Pirmajame ketvirtyje atrodė, kad šakiečiai didesnių problemų su traumų kamuojamais „Mažeikiais“ neturės. Po dešimties minučių Edo Nickaus auklėtiniai pirmavo 31:17. Antrajame kėlinyje svečiai sugebėjo perimti rungtynių iniciatyvą ir likus žaisti kiek daugiau nei minutę rezultatas tapo lygus (46:46). Paskutinėmis ketvirčio minutėmis zanavykai surengė spurtą 6-0 ir prieš ilgąją pertrauką šoktelėjo į priekį – 52:46.

Trečiajame ketvirtyje svečiams iš Žemaitijos vėl pavyko išlyginti rezultatą (55:55), o netrukus ir persverti jį. Nuo to momento svečiai tik tolo ir aidint finalinei rungtynių sirenai turėjo įtikinamą persvarą – 88:77.

„Zanavykas”: Marijus Užupis 23, Šarūnas Beniušis ir Mantas Sadauskas po 12, Simas Raupys 11.

„Mažeikiai”: Ignas Vaitkus 19, Arvydas Gydra 17, Paulius Beliavičius 16, Darius Tarvydas 14, Vytautas Pikalavičius 11.

„Saldus” ekipa iš Latvijos mače dėl trečiosios vietos „Zanavyko” taurėje 92:78 nugalėjo Kauno „Žalgirio” dublerius.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports