„Mažeikiai“ tritaškiais užmėtė „Zanavyką“

18.01.2014

Dešimtąją pergalę iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo titulą ginantys „Mažeikių“ (19/3) krepšininkai, kurie išvykoje 88:80 (20:16, 30:26, 22:18, 16:20) pranoko Šakių „Zanavyką“ (11/11).

„Mažeikiai“ užtikrintai kontroliavo visas rungtynes. Nors šeimininkai rungtynių pabaigoje priartėjo iki 5 taškų, praėjusių metų NKL čempionai sėkmingai užbaigė rungtynes bei taip ir neleido „Zanavykui“ nė karto įsiveržti į priekį.

Mažeikiškiai šiose rungtynėse pataikė 15 tritaškių iš 31 bandymo (48 proc.).

„Zanavykas“: Paulius Kleiza 25 (7/21 metimai, 8 atk. kam., 6 kld.), Vilius Šumskis 18 (9 atk. kam.), Paulius Abramavičius – 16.

„Mažeikiai“: Ignas Razutis 19, Darius Tarvydas 18, Ignas Vaitkus 16, Arvydas Gydra 9, Mindaugas Reminas 8, Raimondas Petrauskas 6, Evaldas Dainys 5 (6 rez. perd.), Vytautas Pikalavičius 5, Gytis Pakalniškis – 2.

Varžovų neįvertinęs „TiuMenas-Ežerūnas“ gavo antausį nuo „Palangos“

18.01.2014

Nesėkmę 24-ajame NKL ture patyrė Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (16/7) klubas, kuris namuose 75:82 (24:24, 14:7, 18:27, 19:24) nusileido „Palangos“ (7/15) krepšininkams.

Nuo rungtynių pradžios abi komandos demonstravo rezultatyvų žaidimą. Prabėgus 4 minutėms „TiuMenas-Ežerūnas“ sugebėjo kiek atitrūkti nuo varžovų – 14:9. Įpusėjus kėliniui šeimininkai pirmavo 18:12, bet „Palanga“ sugebėjo išlyginti rezultatą – 20:20. Pirmasis ketvirtis baigėsi esant lygiam rezultatui – 24:24.

Pylos nuo savo trenerio gavę molėtiškiai antrajame kėlinyje suaktyvino gynybą. 14-ąją minutę palangiškiai turėjo vos 2 taškų deficitą (31:33), bet „TiuMeno-Ežerūno“ komanda neleido per likusį laiką nė karto įmesti į krepšį, todėl įpusėjus rungtynėms pirmavo 7 taškais – 38:31.

Po didžiosios pertraukos Molėtų komanda startavo sėkmingai ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 44:33. Kovingieji palangiškiai nenorėjo lengvai paleisti šeimininkų į priekį ir po atkarpos 15:2 jau pirmavo – 48:46. Po trijų ketvirčių „Palanga“ buvo priekyje 58:56.

Lemiamame ketvirtyje „TiuMenas-Ežerūnas“ dar pirmavo 62:61, bet dar vienas spurtas 8:0 leido palangiškiams susigrąžinti pranašumą – 69:62. Likus žaisti 3 minutes molėtiškiai turėjo tik 1 tašką deficitą (70:71) ir kelias galimybes išsiveržti į priekį, bet jomis nepasinaudojo, o „Palanga“ pataikė tritaškį, pridėjo taiklias baudas ir vėl atitrūko – 77:70. Nors Nerijus Varnelis pataikė tritaškį (73:77), bet per likusią minutę Molėtų klubas išsigelbėti nesugebėjo.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Tomas Gaidamavičius 19 (7 atk. kam.), Nerijus Varnelis 18 (1/7 tritaškiai), Osvaldas Mačernis 13, Saulius Kuzminskas 11 (9 atk. kam.), Mantas Kadzevičius 6, Raimundas Ambrulaitis 4, Thomasas Davisas 3, Tomas Galeckas 1.

„Palanga“: Rytis Biliartas ir Jermaine‘as Love‘as po 16, Kostas Jonuška 13 (3/4 tritaškiai), Deividas Anužis 11.

„Šilutė“ iššvaistė 25 taškų persvarą, bet „Žalgirį-2“ įveikė

18.01.2014

24-ojo NKL turo rungtynės Šilutėje tapo rimtu nervų išbandymų tiek šeimininkams, tiek Kauno „Žalgirio“ dublerių (9/13) komandai. Pastarieji antrojo kėlinio pradžioje atsiliko 25 taškais, tačiau sugebėjo atsitiesti ir ketvirtajame kėlinyje patys pirmavo 5 taškais. Tiesa, lemiamas minutes geriau sužaidė „Šilutės“ (11/12) krepšininkai ir šventė pergalę 76:72.

Rungtynes aktyviau pradėjo Luko Lekavičiaus vedini žalgiriečiai. Trečiąją minutę svečiai pirmavo 6:4. Tačiau netrukus šilutiškiai išlygino rezultatą (8:8), o po kelių akimirkų ir persvėrė jį savo naudai (10:8). Įpusėjus kėliniui

po tritaškį į „Žalgirio-2“ krepšį įmetė Eivydas Mološčiakas ir Evaldas Šaulys, du tolimus metimus pridėjo Arnas Kazlauskas ir šeimininkai nutolo dviženkliu atstumu (22:10). Savų žiūrovų raginami šilutiškiai tempo nemažino – be atsako taškus pelnė Nerijus Anglickis ir E. Mološčiakas, o po E. Šaulio dėjimo skirtumas išaugo iki 20 taškų (30:10). Po penkių minučių taškų bado „Žalgirį“ išjudino du tikslūs Nerijaus Barausko baudų metimai. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 30:12.

Antrajame kėlinyje svečiai iš Kauno nuo pirmųjų sekundžių rimtai kibo šeimininkams į atlapus. Nors 12-ąją rungtynių minutę po N. Angicio dvitaškio šilutiškiai įgijo 25 aškų persvarą (37:12), tačiau nuo tos akimirkos rezultatas ėmė tirpti. Kėlinio viduryje pasinaudoję šeimininkų klaidomis ir netiksliais metimais Tomo Masiulio auklėtiniai spurtavo 10:0 ir priartėjo per 10 taškų (40:30). Apsikeitę tiksliomis atakomis abiejų komandų krepšininkai ilsėti išėjo „Šilutei“ pirmaujant 46:37.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ spurtas tęsėsi. Svečių aukštaūgiai Aleh Kojenets ir Donatas Tarolis padarė viską, kad ketvirčio kėlinyje skirtumas ištirptų iki minimumo (50:49). Užstrigusią „Šilutę“ dar labiau nokautavo du tikslūs L. Lekavičiaus baudos metimai, persvėrę rezultatą svečių baudai (50:51). „Žalgirio“ dubleriams pasivijus šeimininkus žaidimas vyko taškas į tašką. Po trečiojo kėlinio švieslentėje degė lygus rezultatas 56:56.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo aktyvia abiejų komandų gynyba, neleidusia varžovams įmesti taškų dvi minutes. Pirmasis taškų badą nutraukė D. Tarolis, išvedęs „Žalgirį“ į priekį. Įpusėjus kėlinukui svečiai pirmavo penkių taškų skirtumu (61:66), tačiau tada E. Mološčiakas pelnė 5 aškus, dvitaškį pridėjo A. Kazlauskas ir „Šilutė“ vėl persvėrė rezultatą (68:66). Per likusį laiką komandos apsiekitė rezultatyviomis atakomis (70:70), o lemiamu rungtynių lūžiu tapo du A. Kazlausko dvitaškiai paskutinę rungtynių minutę. Žalgiriečiai bandė gelbėtis baudomis, tačiau taktika nepasiteisino ir šeimininkai šventė pergalę 76:72.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo E. Mološčias - 25 taškai. 19 taškų ir 8 atkovotus kamuolius prie pergalės pridėjo A. Kazlauskas, 14 įmetė N. Anglickis, 10 - E. Šaulys.

Kauniečių ekipoje žibėjo 22 taškus pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs D. Tarolis. 15 taškų įmetė V. Jasikevičius, 14 - L. Lekavičius, 10 - A. Kojenets.

„Petrochema“ iškovojo aštuntą pergalę iš eilės

18.01.2014

Penktadienį NKL čempionate buvo sužaistos septynerios rungtynės. Jonavos sporto klubas „Petrochema“ namų arenoje žaidė su Plungės „Olimpo“ ekipa, kuriai pirmajame rate buvo pralaimėję. Tad Jonavos sporto rūmuose susirinkę žiūrovai laukė revanšo.

Mačo pradžioje Jonavos krepšininkai pasiuntė svečius į nokdauną, kai taškų seriją pažėrė Tadas Sebežiovas, Paulius Vaitiekūnas ir Aurimas Urbonas. Po pastarojo dvitaškio su varžovo pražangą šeimininkai išsiveržė į priekį 13:0. Po šalto dušo taškus pradėjo rinkti ir svečiai, bet šiame ketvirtyje jiems pasivyti nutolusių jonaviečių nepavyko - 27:16.

Antrajame kėlinyje „Petrochemos“ žaidėjai ėmė strigti varžovų gynybos gniaužtuose ir sužaidus pusę kėlinio komandas jau skyrė tik penki taškai (29:24). Toks jonaviečių pranašumas išsilaikė iki pat ketvirčio pabaigos. Aidint antrojo kėlinio pabaigos sirenai dvitaškį pataikė P. Vaitiekūnas ir Jonavos komanda ilsėtis išėjo turėdama šešių taškų pranašumą - 42:36.

Po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkams vėl pavyko padidinti apsukas ir nutolti dviženkle persvara. Puikiai į žaidimą įsitraukė D.Gulbinas, kai su kiekvienu jo pasirodymu aikštelėje „Petrochema“ tiesiog spurtuodavo į priekį. Paskutiniąją trečiojo kėlinio minutę „Petrochema“ po T.Sebežiovo ir I.Daukšio taiklių metimų pirmavo solidžia 14-os taškų persvara (66:52). Visgi, susirinkę žiūrovai dar nebuvo garantuoti pergale, nes per paskutinį kėlinį jiems teko gerokai pasinervinti.

Antrąją ketvirtojo kėlinio minutę T.Sebežiovui pataikius tritaškį, jonaviečiai pirmavo 71:57, bet vėliau skirtumas tik mažėjo. Net ir trenerio K. Naruševičiaus paprašytos minutinės pertraukėlės ne ką gelbėjo. Likus pustrečios minutės ekipas skyrė jau tik du taškai (82:80). Per likusį laiką svečiai nesėkmingai bandė gelbėtis tritaškiais, o šeimininkai neklydo nuo baudų metimo linijos ir šventė aštuntąją pergalę iš eilės rezultatu 89:85 (27:16, 15:20, 24:19, 23:30).

„Petrochema“: T.Sebežiovas – 25 (baudos 6/6, tritaškiai 3/5), P.Vaitiekūnas – 14 (8 atk. kam.), D.Gulbinas ir V.Kružikas – po 8.

„Olimpas“: E.Gintvainis – 18 (5 rez. perd., 4 klaidos, tritaškiai 4/6), D.Vaitelis – 17 (8 atk. kam.), E.Lengvinas – 15 (tritaškiai 1/10), O.Kaminskis – 14.

Ketvirtajame kėlinyje „Palanga“ sutriuškino „Šilutę“

17.01.2014

Įspūdingą spurtą ketvirtajame kėlinyje surengusi Palangos „Palanga“ toliau įrodinėja, kad nenori būti paskutinė NKL komanda. Penktadienį pajūrio ekipa namų arenoje rezultatu 99:75 (17:23, 22:21, 25:22, 35:9) sutriuškino „Šilutės“ (10-12) krepšininkus.

Po trijų kėlinių dviem taškais atsilikinėję (64:66) šeimininkai paskutinį ketvirtį laimėjo net 26 taškų skirtumu. Neįtikėtiną atkarpą šeimininkai laimėjo rezultatu 28:3 ir rungtynių nugalėtojas tapo aiškus.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Rytis Biliartas. Jo sąskaitoje - 30 taškų, 8 atkovoti kamuoliai ir 34 naudingumo balai. Jermaine‘as Love‘as prie pergalės

pridėjo 23 taškus (9 atk. kam.), Erikas Kubilius - 15 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Deividas Anužis 12 (7 rez. perd.), Ignas Pavilionis 11.

„Šilutės“ komandoje žibėjo veteranas Arnas Kazlauskas, surinkęs 30 taškų (7/9 dvit., 3/6 trit., 7/7 baud., 36 naud. bal.). Eivydas Mološčiakas į palangiškių krepšį įmetė 15, Evaldas Šaulys 14 taškų.

„Trakai“ krito lyderių dvikovoje

17.01.2014

Skaudų pralaimėjimą svarbiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse patyrė „Trakų“ krepšininkai, namie 58:81 (19:32, 17:16, 18:19, 4:14) turėję pripažinti Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ pranašumą. Po pralaimėjimo Dainiaus Miliūno kariauna buvo išstumta iš antrosios turnyro lentelės vietos.

Molėtų krepšininkai nuo pat mačo pradžios ėmė šeimininkautis Trakuose ir pirmąją dviejų minučių atkarpą laimėjo 7:2. O. Olisevičius 5 taškais iš eilės bandė vytis

svečius (7:9), bet čia pat į šeimininkų krepšį skriejo du tolimi metimai (7:15). Įpusėjus kėliniui „TiuMenas-Ežerūnas“ atitrūko jau dviženkliu skirtumu – 9:19. Susivieniję „Trakai“ bandė mažinti skirtumą (19:27), bet pirmajame kėlinyje teko pripažinti visišką molėtiškių pranašumą (19:32).

Antrajame ketvirtyje D. Miliūno auklėtiniai vangiai mažino deficitą. 15-ąją minutę komandas dar skyrė 13 taškų (25:38). Tiesa, trakiečių atkarpa 7:0 buvo padėjusi priartėti vienženkliu skirtumu (29:38), bet vėl teko atsimušti į sieną ir pertrauka prasidėjo „Trakams“ atsiliekant 36:48.

Trečiojo kėlinio pradžioje situacija tik blogėjo. N. Varnelis tritaškiu padidino „TiuMeno-Ežerūno“ pranašumą iki 18 taškų (42:60). „Trakai“ atsakė vilčių suteikusiu spurtu 7:0 (49:60), tačiau svečiai vėl atitrūko 53:67. Prieš lemiamą mačo dalį „Trakai“ turėjo 13 taškų deficitą (54:67).

Paskutinis ketvirtis prasidėjo tragiškai. Keturių minučių atkarpą „TiuMenas-Ežerūnas“ laimėjo net 10:0 ir atitrūko nebepavejamai (54:77). Vos 4 taškus per kėlinį pelnę „Trakai“ buvo priversti kapituliuoti.

„Trakai“: Osvaldas Olisevičius 13, Tautvydas Pipiras ir Julius Kazakauskas (12 atk. kam.) po 11, Rytis Juknevičius 8 (5 rez. perd.), Simonas Lekys 7, Domantas Pipiras ir Alvydas Žarskus po 4.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Tomas Gaidamavičius 16, Saulius Kuzminskas 14 (12 atk. kam.), Osvaldas Mačernis 13, Nerijus Varnelis (5 rez. perd.) ir Tomas Galeckas po 11.