„Šilutėje“ lieka penki pagrindinės sudėties krepšininkai

05.08.2014

Nuo gegužės 2 dienos naujam sezonui besiruošiančios Šilutės „Šilutės“ gretose lieka mažiausiai penki praėjusiame sezone šioje ekipoje rungtyniavę krepšininkai. Sutartis su pamario komanda pratęsė Evaldas Šaulys, Edgaras Sosnovskis, Eivydas Mološčiakas ir Vytautas Kamarūnas. Galiojantį kontraktą su klubu turi Nerijus Anglickis.

Lengvojo krašto puolėjo pozicijoje rungtyniaujantis E. Šaulys „Šilutės“ marškinėlius vilkės ketvirtą sezoną iš eilės. Praėjusiame sezone 21 metų 196 cm ūgio krepšininkas

buvo vienas komandos lyderių. Per rungtynes puolėjas pelnė 14,2 taško, atkovojo 7,4 kamuolio, atliko 1,8 rezultatyvaus perdavimo, perėmė 1,6 kamuolio ir rinko 15,9 naudingumo balo.

Daugiausiai dvigubų dublių 2013-2014 metų sezone rinkęs E. Sosnovskis pelnė vidutiniškai 9,3 taško ir 8,3 atkovoto kamuolio per rungtynes. 23 metų 205 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas per 34 sužaistas rungtynes dvigubą dublį surinko 10 kartų.

Įžaidėjo ir atakuojančio gynėjo pozicijose rungtyniaujantis E. Mološčiakas į varžovų krepšį praėjusiame sezone metė vidutiniškai po 12,9 taško, atkovojo 2,6 kamuolio ir atliko po 3,5 rezultatyvaus perdavimo. 21 metų 185 cm ūgio gynėjas rinko po 10,6 naudingumo balo per rungtynes.

Antroje sezono pusėje prie „Šilutės“ prisijungęs 25 metų 178 cm ūgio įžaidėjas V. Kamarūnas komandos fanus džiugino 5,9 taško, 1,6 atkovoto kamuolio ir 2,3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes vidurkiais.

23 metų 214 cm ūgio centras Nerijus Anglickis „Šilutės“ ekipoje buvo daugiausiai varžovų metimų 2013-2014 metų sezone blokavęs krepšininkas. Per mačą aukštaūgis pelnė 7,5 taško, atkovojo 4,7 kamuolio ir „pūtė“ po 0,7 varžovo metimo.

Evaldas Šaulys (Sauliaus Čirbos nuotr.)

D. Sabeckis lieka „Sūduvoje-Mantingoje“

31.07.2014

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipa tęsia komandos komplektacijos darbus. Klubas vienam sezonui pratęsė sutartį su 196 cm ūgio gynėju Donatu Sabeckiu.

Kaunietis krepšininkas prie Marijampolės komandos prisijungė praėjusio sezono viduryje. Trejus metus „JAZZ-KTU“ marškinėlius vilkėjęs žaidėjas „studentų“ gretose per vidutiniškai 27 minutes pelnydavo po 10 taškų, atkovodavo po 5 kamuolius bei atlikdavo 2,7 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Gruodžio mėnesį Sabeckiui sukirtus rankomis su „Sūduva-Mantinga“, krepšininko statistika marijampoliečių gretose buvo kiek kuklesnė – 8,6 taško, 3,9 atkovoto kamuolio ir 2,2 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Rezultatyviausią mačą Marijampolės ekipoje gynėjas sužaidė prieš „Palangos“ komandą. Tose rungtynėse jis per 28 minutes pelnė 20 taškų, atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Balandžio mėnesį Palangoje NKL finalinio ketverto metu vykusioje „Slalomo“ rungtyje kaunietis iškovojo pirmąją vietą, už nugaros palikęs tokius žaidėjus kaip Paulių Beliavičių iš Šakių „Zanavyko“ ar „Palangos“ atstovą Deividą Anužį.

Sabeckis neslepia, jog artėjančiame sezone tikisi pasidabinti aukščiausios prabos medaliais.

- Donatai, kokios priežastys paskatino tave likti komandoje?

- Mane labiausia paskatino komandos keliami tikslai bei komplektacija, daug gerai pažįstamų žaidėjų. Komandą taip pat treniruos treneris Giedrius Žibėnas, kuris padeda tobulėti žaidėjams kiekvienoje treniruotėje.

- Ar buvo šią vasarą susidomėjimas iš kitų komandų?

- Taip, tačiau Marijampolės „Sūduvos-Mantingos” pasiūlymas buvo geriausias sąlygų ir tobulėjimo atžvilgiu.

- Kaip vertini praėjusį sezoną – tiek asmeniškai, tiek ir atsižvelgiant į komandos rezultatus?

- Praėjęs sezonas man asmeniškai buvo gan geras, gavau pakankamai žaidimo laiko bei jaučiuosi patobulėjęs. Gaila, kad nepavyko įgyvendinti komandos tikslų.

- Praėjusiame sezone žaidei Kauno „JAZZ-KTU“ komandoje, tačiau vėliau persikėlei į Marijampolę. Gali palygint savo roles šiose komandose?

- „JAZZ-KTU“ komandoje turėjau daugiau laisvės todėl, kad tai buvo trečiasis mano sezonas toje komandoje. Persikėlus į Marijampolę, pasikeitė mano vaidmuo aikštelėje, tačiau pavyko prisitaikyti ir gerai įsilieti į žaidimą.

- Ko tikiesi iš kito sezono?

- Tikiuosi, žinoma, patobulėti, įgauti patirties bei kartu su komanda iškovoti NKL čempionų titulą.

- Praėjusio sezono antroje pusėje spėjai „apšilti kojas“ komandoje. Šiais metais ekipos naujoku nebesivadinsi bei rungtyniausi su daug pažįstamų žaidėjų. Ar dėl to jautiesi geriau?

- Žinoma, bus lengviau susižaisti, kai jau pažįsti žaidėjus. Taip pat prie komandos prisijungė ir Paulius Petrilevičius, su kuriuo man teko rungtyniauti anksčiau.

- Ką gali pažadėti klubo sirgaliams?

- Gražų krepšinį bei kovą kiekvienose rungtynėse.

Molėtų klubą sustiprino Gintautas Matulis

30.07.2014

Ežerūną-Karį papildė praėjusiame sezone LKL rungtyniavęs krepšininkas. Molėtų klubas rankomis sukirto su ilgamečiu Utenos Juventus žaidėju Gintautu Matuliu. Su atakuojančio gynėjo bei lengvojo krašto pozicijose galinčiu rungtyniauti krepšininku sutartis pasirašyta vienam sezonui.

27 metų 195 cm ūgio G. Matulis 2013-2014 metų sezone rungtyniavo Utenos „Juventus“ komandoje. LKL čempionate krepšininkas aikštėje praleisdavo po 21 minutę, pelnydavo 5 taškus, atkovodavo 2,4 atšokusio kamuolio, atlikdavo 1,8 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo 4,2 naudingumo balo. Utenos Juventus ekipoje krepšininkas rungtyniavo 7 sezonus.

„Naftą-Universitetą“ susitiprino J. Kazakauskas ir E. Gintvainis

28.07.2014

Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ solidžiai stiprinasi. Uostamiesčio komanda informavo, jog sudarė sutartis su dviem praėjusį sezoną NKL čempionate žibėjusiais krepšininkais - Juliumi Kazakausku ir Elvinu Gintvainiu. Pirmasis buvo pripažintas geriausiu NKL finalo ketverto žaidėju, antrasis 2013-2014 metų sezone pasiekė visų laikų NKL rezultatyvių perdavimų rekordą.

J. Kazakauskas į Klaipėdos komandą grįžtą po dviejų metų pertraukos. Kovingumu pasižymintis 23 metų 198 cm ūgio krepšininkas praėjusiame sezone vilkėjo „Trakų“

komandos marškinėlius. Su NKL debiutantais J. Kazkauskas iškovojo NKL sidabro medalius. 2013-2014 metų sezone sunkusis krašto puolėjas per sužaistas 35 rungtynes pelnė vidutiniškai 11,6 taško, atkovojo 8,6 kamuolio, atliko 2,3 rezultatyvaus perdavimo ir rinko 18,3 naudingumo balų. NKL finale puolėjas į „Mažeikių“ krepšį įmetė 23 taškus, atkovojo 19 kamuolių ir buvo pripažintas geriausiu finalinio ketverto žaidėju.

J. Kazakauskas

E. Gintvainis į „Naftą-Universitetą“ keliasi iš Plungės „Olimpo“. 21 metų 182 cm ūgio atakų organizatorius 2013-2014 metų sezone buvo daugiausiai NKL rezultatyvių perdavimų atliekantis krepšininkas – vidutiniškai 6,9. Rungtynėse su Kauno „JAZZ-KTU“ įžaidėjas pasiekė NKL rezultatyvių perdavimų rekordą, kuomet komandos draugams tiksliai asistavo net 18 kartų. Praėjusiame sezone atstovaudamas „Olimpui“ gynėjas sužaidė 27 rungtynes, aikštėje praleisdavo po 30 minučių, per jas pelnė vidutiniškai po 9,7 taško, atkovojo 2,4 ir perėmė 1,9 kamuolio, tačiau klydo 4,7 karto.

E. Gintvainis

„Mažeikiai“ keliauja į LKL

25.07.2014

2013-2014 metų sezono Nacionalinės krepšinio lygos čempionai Mažeikių „Mažeikiai“ Lietuvos krepšinio piramidėje kyla laipteliu aukščiau. Penktadienį (07.25) LKL posėdyje „Mažeikiai“ į aukščiausią Lietuvos krepšinio lygą buvo priimti vienbalsiai.

Mažeikiškiai ir pernai beldėsi į stipriausios šalies lygos duris, tačiau tuomet, pasak LKL atstovų, buvo nepriimti dėl netinkamos arenos. Kad situacija nepasikartotų, NKL čempionai iškart po praėjusios sezono kibo į salės atnaujinimo darbus, kurie bus baigti rugpjūčio pabaigoje.

„Sūduva-Mantinga“ išsaugojo T. Kliučinyką ir pasirašė sutartį su D. Senda

25.07.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir toliau rikiuoja gretas artėjančiam sezonui. Suvalkijos sostinės ekipa dar metams pratęsė sutartį su devyniolikmečiu gyneju Tautvydu Kliučinyku.

Praėjusiame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezone 187cm. ūgio marijampolietis per rungtynes vidutiniškai rinko po 2,7 taško, atkovodavo po 2 atšokusius kamuolius bei atliko po 1,2 rezultatyvaus perdavimo.

Nepaisant kuklių statistinių rodiklių bei jauno amžiaus, T.Kliučinykas savo naudingu žaidimu ne kartą gelbėjo

komandą lemiamuose mačuose. Todėl nenuostabu, kad pasitikdamas trečiąjį sezoną „Sūduvos-Mantingos“ komandos gretose, įžaidėjas neslepia optimzmo.

„Visada yra malonu atstovauti gimtojo miesto komandai. Lankomumas mūsų arenoje praėjusį sezona buvo didžiausias visoje lygoje. Tai mane dar labiau motyvuoja kiekvienose rungtynėse. Negana to, „Sūduva-Mantinga“ šiais metais vėl stengiasi suburti stiprią sudėtį, kuri būtų pajėgi kovoti dėl vietos finaliniame ketverte, – pagrindines priežastis pasilikti vardino gynėjas.

Kliučinykas taip pat neslėpė džiaugsmo, kad turės galimybę rungtyniauti Giedriaus Žibėno treniruojamoje komandoje. Man, kaip jaunam žaidėjui, žaisti G.Žibėno treniruojamoje komandoje bus didelis malonumas. Žinau, kad šis treneris itin mėgsta dirbti su jaunais krepšininkais“, – tikino Kliučinykas.

„Sūduva-Mantinga“ taip pat skelbia, kad ekipa sudarė sutartį su dar vienu devyniolikmečiu Domantu Senda. Atakuojantis gynėjas atvyksta iš kitos miesto komandos – „ŽSM-Exleasingcar“, kuri rungtyniauja Regionų krepšinio lygoje (RKL). Joje D.Senda buvo neabejotinas komandos lyderis. Aikštelėje praleisdamas vidutiniškai po 31 minutę Domantas pelnė po 20 taškų, atkovodavo po 3 kamuolius bei atlikdavo po 3,6 rezultatyvaus perdavimo.

Žingsnį į priekį savo karjeroje žengęs gynėjas pripažįsta, kad tikėjosi „Sūduvos-Mantingos“ skambučio. „Tikėjausi „Sūduvos-Mantingos“ komandos kvietimo,todėl esu labai laimingas turėdamas galimybę prisijungti prie jos. Visada norėjau rungtyniauti šioje komandoje, todėl stengsiuosi įrodyti, kad esu lygiavertis komandos narys bei galiu rungtyniauti NKL lygoje, – tvirtino Senda. Konkurencija sporte yra teigiamas dalykas, todėl į tai žvelgiu kaip į reikalingą patirtį. Jos tikiuosi įgauti rungtyniaudamas su vyresniais bei labiau patyrusiais krepšininkais“, – atsakydamas į klausimą apie gresiančią konkurenciją gynėjų grandyje teigė krepšininkas.

Domantas Senda tapo ketvirtuoju komandos naujoku šį tarpsezonį. Kiek anksčiau buvo skelbta, kad komandą papildė aukštaūgiai Rokas Čepanonis, Paulius Petrilevičius bei komandai artėjančiame sezone diriguosiantis vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports