„Trakai“ krito lyderių dvikovoje

17.01.2014

Skaudų pralaimėjimą svarbiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse patyrė „Trakų“ krepšininkai, namie 58:81 (19:32, 17:16, 18:19, 4:14) turėję pripažinti Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ pranašumą. Po pralaimėjimo Dainiaus Miliūno kariauna buvo išstumta iš antrosios turnyro lentelės vietos.

Molėtų krepšininkai nuo pat mačo pradžios ėmė šeimininkautis Trakuose ir pirmąją dviejų minučių atkarpą laimėjo 7:2. O. Olisevičius 5 taškais iš eilės bandė vytis

svečius (7:9), bet čia pat į šeimininkų krepšį skriejo du tolimi metimai (7:15). Įpusėjus kėliniui „TiuMenas-Ežerūnas“ atitrūko jau dviženkliu skirtumu – 9:19. Susivieniję „Trakai“ bandė mažinti skirtumą (19:27), bet pirmajame kėlinyje teko pripažinti visišką molėtiškių pranašumą (19:32).

Antrajame ketvirtyje D. Miliūno auklėtiniai vangiai mažino deficitą. 15-ąją minutę komandas dar skyrė 13 taškų (25:38). Tiesa, trakiečių atkarpa 7:0 buvo padėjusi priartėti vienženkliu skirtumu (29:38), bet vėl teko atsimušti į sieną ir pertrauka prasidėjo „Trakams“ atsiliekant 36:48.

Trečiojo kėlinio pradžioje situacija tik blogėjo. N. Varnelis tritaškiu padidino „TiuMeno-Ežerūno“ pranašumą iki 18 taškų (42:60). „Trakai“ atsakė vilčių suteikusiu spurtu 7:0 (49:60), tačiau svečiai vėl atitrūko 53:67. Prieš lemiamą mačo dalį „Trakai“ turėjo 13 taškų deficitą (54:67).

Paskutinis ketvirtis prasidėjo tragiškai. Keturių minučių atkarpą „TiuMenas-Ežerūnas“ laimėjo net 10:0 ir atitrūko nebepavejamai (54:77). Vos 4 taškus per kėlinį pelnę „Trakai“ buvo priversti kapituliuoti.

„Trakai“: Osvaldas Olisevičius 13, Tautvydas Pipiras ir Julius Kazakauskas (12 atk. kam.) po 11, Rytis Juknevičius 8 (5 rez. perd.), Simonas Lekys 7, Domantas Pipiras ir Alvydas Žarskus po 4.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Tomas Gaidamavičius 16, Saulius Kuzminskas 14 (12 atk. kam.), Osvaldas Mačernis 13, Nerijus Varnelis (5 rez. perd.) ir Tomas Galeckas po 11.

V. Chodosovskio vedama „Nafta-Universitetas“ namuose įveikė „JAZZ-KTU“

17.01.2014

Septintąją pergalę 2013-2014 metų NKL čempionate iškovojo Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ (7/14). Penktadienį (01.17) Ryčio Vaišvilos auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 89:63 įveikė Kauno „JAZZ-KTU“ (8/14) krepšininkus, kurie patyrė dvyliktą pralaimėjimą iš eilės.

Rungtynes gerokai sėkmingiau pradėjo svečiai iš laikinosios sostinės. Daugiausia Mato Staniukaičio dėka po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo 6 taškų skirtumu 12:18. „JAZZ-KTU“ komanda tempo nemažino ir antrojo kėlinio

pradžioje, kai po taiklaus Simo Raupio baudos metimo išsiveržė į priekį 15:25. Tuomet iniciatyvos ėmėsi šeimininkų tandemas Viktoras Chodosovskis bei Tadas Maželis. Pirmasis per antrąjį ketvirtį įmetė 8, antrasis pridėjo 7 taškus ir paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis sušvelnino atsilikimą iki minimumo – 33:34.

Antroji rungtynių dalis prasidėjo penkiais iš eilės T. Maželio taškais, toliau sėkmingu žaidimu tiek po krepšiu, tiek prie tritaškio linijos svečius iš proto varė V. Chodosovkis. Prie jų taikliais metimais prisijungė Laurynas Lučinskas bei Dominikas Matutis ir po trečiojo ketvirčio jau šeimininkai diktavo savo sąlygas – 64:47. Žiūrovų raginami „Naftos-Universiteto“ krepšininkai paskutiniame kėlinuke dar labiau nutolo ir laimėjo rungtynes 89:63.

Nesulaikomai nugalėtojų gretose rungtyniavęs V. Chodosovskis per 29 aikštėje praleistas minutes pelnė 25 taškus (8/9 dvit., 3/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus. D. Matutis įmetė 17, L. Lučinskas – 15, T. Maželis – 14 taškų.

„JAZZ-KTU“ ekipoje geriausiai sekėsi M. Staniukaičiui. Jo sąskaitoje – 14 taškų. 12 pridėjo Artūras Lencevičius, 10 – Paulius Petrilevičius.

Po pusmečio pertraukos į „Olimpą“ grįžta Mindaugas Norvaišas

17.01.2014

Plungės „Olimpas“ į komandos gretas susigrąžino Mindaugą Norvaišą. Pusmetį nerungtyniavęs plungiškis ketvirtadienį oficialiai tapo komandos nariu.

„Olimpo“ marškinėlius M. Norvaišas vilkėjo 2012-2013 metų sezone. Tuomet 20-metis 194 cm ūgio puolėjas sužaidė 30 rungtynių, aikštėje praleido vidutiniškai po 11 minučių, pelnė po 5,1 taško ir atkovojo po 2,1 kamuolio.

Debiutuoti „Olimpo“ komandoje M. Norvaišas galės jau šio vakaro rungtynėse su Jonavos „Petrochema“.

„Palangos“ legionierius D. Mims išvyko rungtyniauti į Estiją

16.01.2014

„Palangos“ komandos legionierius iš JAV Dennis Demarlow Mims Lietuvoje neužsibuvo. Krepšininkas išvyko rungtyniauti į Estiją.

Eurolygos patirties turintis 33 metų 206 cm ūgio centras NKL pirmenybėse pajūrio komandos marškinėlius vilkėjo dvejose rungtynėse. Jose aukštaūgis neblizgėjo – per vidutiniškai 12 aikštėje praleistų minučių amerikietis pelnė po 1 tašką ir atkovojo po 4 atšokusius kamuolius.

„Mažeikius“ sustiprino įžaidėjas Evaldas Dainys

15.01.2014

Pakartoti praėjusio sezono pasiekimą bandysiantys „Mažeikiai“ sulaukė solidaus pastiprinimo. NKL čempionus papildė Klaipėdos „Neptūno“ ekipoje rungtyniavęs įžaidėjas Evaldas Dainys.

31 metų 180 cm ūgio gynėjas trečiadienį (01.15) tapo oficialiu „Mažeikių“ komandos nariu. Su juo pasirašyta sutartis iki sezono pabaigos.

Praėjusiame sezone E. Dainys buvo vienas pagrindinių Klaipėdos komandos žaidėjų, tačiau serijoje dėl bronzos

patyrė kryžminių kelio raiščių traumą ir iki šiol reabilitavosi. 2012-2013 metų LKL primenybėse vilkėdamas „Neptūno“ aprangą gynėjas sužaidė 23 rungtynes, aikštėje praleido vidutiniškai po 17 minučių, pelnė po 6,4 taško, atkovojo po 2 kamuolius ir atliko po 3,1 rezultatyvaus perdavimo per mačą. VTB Vieningoje lygoje gynėjas sužaidė 13 rungtynių, per kurias aikštėje praleisdavo po 18 minučių, pelnydavo po 5,4 taško, atlikdavo 3 rezultatyvius perdavimus ir atkovodavo 1,5 kamuolio.

Anksčiau krepšininkas yra atstovavęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ (LKL), Prienų „Rūdupio“ (LKL) ir Šilutės „Šilutės“ (LKAL) komandoms. Krepšininko kolekcijoje LKL ir BBL nugalėtojų vardai, ULEB taurė, du LKL bronzos medaliai.

„Sūduva-Mantinga“ skolina P. Gvazdaitį RKL komandai

15.01.2014

Tryliktą vetą NKL čempionate užimanti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (6/14) savo dukterinei komandai „Sūduva-Mantinga-2“, rungtyniaujančiai Regionų krepšinio lygioje (RKL), skolina aukštaūgį Paulių Gvazdaitį. 24 metų 208 cm ūgio krepšininkas naujosios komandos gretose debiutuoti galės jau šį savaitgalį.

Pasak „Sūduvos-Mantingos“ komandos vadovų, P. Gvazdaitis ir toliau treniruosis su pagrindine Marijampolės komanda, o kad gautų daugiau žaidimo laiko, rungtyniaus RKL pirmenybėse.

Šiame sezone P. Gvazdaitis Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ marškinėlius vilkėjo 18-oje NKL čempionato rungtynių. Per vidutiniškai 10 minučių centras pelnė po 2,6 taško ir atkovojo po 2,6 kamuolio.