Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pradėjo ruoštis sezonui

26.08.2014

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komanda pradėjo pasiruošimą artėjančiam sezonui. Klubo krepšininkai į pirmąją treniruotę susirinko rugpjūčio 18 dienos rytą. Pirmąsias dvi savaites, treniruotėms vykstant lauke, žaidėjai klausys fizinio pasirengimo trenerio Aivaro Pranckevičiaus nurodymų.

„Smagiausia yra tai, kad jie dirba su noru. Nieko nereikia versti per prievartą – jie žino ko nori ir siekia rezultato. Be abejo, tarp žaidėjų yra tokių, kurie šiek tiek labiau pasiruošę fiziškai, tačiau šios treniruotės tam ir vykdomos, kad

įžengus į salę, visi būtume vienodai gerai pasiruošę“, - teigė fizinio rengimo treneris Aivaras Pranckevičius.

„Sūduvos-Mantingos“ vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas prie komandos prisijungs rugsėjo pirmą dieną, kuomet sugrįš iš Europos vaikinų jaunučių čempionato. Ten jis darbuojasi Lietuvos rinktinės trenerių štabe.

Trečius metus iš eilės Marijampolės ekipoje rungtyniausiantis Marius Valukonis taip pat pasidžiaugė gera atmosfera komandoje.

„Kol kas viskas gerai, komanda linksmai nusiteikusi, visi išsiilgę sporto, treneris yra sudaręs treniruočių programą, todėl stengiamės. Prieš prasidedant treniruotėms, treneris paskambino, įspėjo, kad sportuosime aukštais tempais, todėl dabar šiek tiek lengviau, - kalbėjo marijampolietis.

Raktas į pergales visada būna komandinis žaidimas ir gera atmosfera komandoje, manau, kad kol kas viskas eina gera linkme, todėl jei tokie išliksime – viskas bus gerai“, - pagrindines sėkmės priežastis vardino Valukonis.

Į pirmąsias komandos treniruotes susirinko visi ekipos žaidėjai. Šiuo metu „Sūduvos-Mantingos“ treniruotėse prakaitą lieja Rokas Čepanonis, Paulius Petrilevičius, Ignas Labutis, Tautvydas Kliučinykas, Paulius Abramavičius, Domantas Senda, Donatas Sabeckis, Paulius Kleiza, Matas Sapiega, Marius Valukonis, Matas Ragauskas ir Valentinas Mitalauskas.

„Ežerūnas-Karys“ išsaugojo S. Kuzminską, ekipą papildė Ž. Šeštokas

25.08.2014

„Ežerūno-Kario“ ekipa tęsia sudėties komplektaciją. Komanda išsaugojo ULEB taurės laimėtoją, Eurolygos ir LKL patirties turintį vidurio puolėją Saulių Kuzminską. Molėtų klubo vadovai informavo, jog dėl sutarties susitarė ir su gynėju Žygimantu Šeštoku.

Praėjusiame sezone 32 metų S. Kuzminskas NKL čempionate sužaidė 15 rungtynių. 210 cm ūgio centras vidutiniškai į varžovų krepšį įmesdavo po 11,8 taško, atkovodavo 6,5 kamuolio, blokuodavo po 1 metimą, o jo naudingumo balas siekė 17,1. Vidurio puolėjas 2013-2014 metų sezone Molėtų ekipai padėjo iškovoti 3 vietą.

28 metų Ž. Šeštokui suteiktas antras šansas įsitvirtinti „Ežerūno-Kario“ komandoje. Praėjusiame sezone 196 cm ūgio gynėjas Molėtų komandą papildė po Naujųjų metų ir joje žaidė tik epizodiškai. Per 4 sužaistas rungtynes snaiperis pelnė po 2 taškus ir atkovojo po 1 kamuolį. Per savo karjerą Ž. Šeštokas vilkėjo Utenos „Juventus“, Marijampolės „Sūduvos“ ir Vilniaus „Sakalų“ (visos – LKL) marškinėlius. 2012 metais taikliarankis laimėjo LKL „Snaiperio“ konkursą.

Žygimantas Šeštokas su kamuoliu

P. Abramavičius keliasi į „Sūduvą-Mantingą“

23.08.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ sulaukė dar vieno solidaus pastiprinimo. Suvalkijos ekipa pranešė, kad į komandą papildė 204 cm. ūgio puolėjas Paulius Abramavičius. Krepšininkas atvyksta iš kitos Suvalkijos komandos, Šakių „Zanavyko.

Praėjusiame sezone, 28 metų Abramavičius, gindamas Šakių komandos garbę sužaidė 33 rungtynes. Per jas aikštelėje praleisdamas vidutiniškai po 25 minutes, puolėjas pelnydavo 13,3 taško, atkovodavo po 5,8 atšokusio kamuolio bei atliko po 1,3 rezultatyvaus perdavimo.

„Visada norisi, kad komanda, kurioje žaidžiu, demonstruotų komandinį krepšinį, o aš būčiau svarbi to žaidimo dalis bei suteikčiau maksimalios naudos, - tvirtino universaliu žaidimu pasižymintis „Sūduvos-Mantingos“ naujokas.

Tiek grumtis po krepšiu, tiek ir pataikyti iš toli galintis P. Abramavičius apsidžiaugė, kad kartu su juo į Marijampolę atvyksta ir treneris Giedrius Žibėnas.

Treneris Žibėnas kiekvienoje treniruotėje išlaiko maksimalią koncentraciją nuo pirmos iki paskutinės minutės. Jis visada pasiruošęs skirti laiko papildomam žaidėjų meistriškumo tobulinimui“, - gerų žodžių naujajam marijampoliečių vairininkui negailėjo 204 cm ūgio puolėjas.

Kaunietis anksčiau yra rungtyniavęs Panėvėžio „Panėvėžyje“, Prienų „Rūdupyje“ Vilniaus „Sakaluose“ ir Huelvos „Cajasol“ (Ispanija).

- Pauliau, kodėl nusprendei priimti Marijampolės klubo pasiūlymą?

- Priimti Marijampolės klubo pasiūlymą paskatino keletas veiksnių. Pirmiausiai, šis klubas yra priskiriamas prie lygos favoritų. Taip pat svarbus motyvas buvo naujasis komandos treneris, su kuriuo susipažinau praėjusiame sezone, rungtyniaudamas jo treniruojamoje komandoje. Žinoma, geografiniu atžvilgiu, nenorėjau pernelyg nutolti nuo Kauno, kur noriu užbaigti sporto vadybos studijas.

- Į Marijampolę keliesi kartu su treneriu. Ar tai turės įtakos tavo adaptacijai komandoje?

- Tai, kad jau praėjusiame sezone susipažinau su šiuo treneriu, tikrai turėtų palengvinti adaptaciją Marijampolės ekipoje. Trenerio Giedriaus Žibėno filosofija primena mano vaikystės trenerį Rolandą Radvilą, kuris mus visuomet auklėdavo taip, kad kiekvieną dieną reikia siekti neįmanomo, tada turėsi galimybę pasiekti maksimumą. Treneris Giedrius kiekvienoje treniruotėje išlaiko maksimalią koncentraciją nuo pirmos iki paskutinės minutės. Jis visada pasiruošęs skirti laiko papildomam žaidėjų meistriškumo tobulinimui. Tai veda į priekį tiek jį, tiek žaidėjus individualiai, tiek ir visus kartu, kaip komandą.

- Šakių ir Marijampolės komandų rungtynės vadinamos derbiais. Pernai jie sukėlė tikrai daug aistrų. Ar nebus papildomo spaudimo ateinantį sezoną?

- Taip, pernai šis derbis tikrai turėjo būti įdomus žiūrovams. Iš žaidėjų jis pareikalavo nemažai fizinių ir psichologinių jėgų. Komandai, kuri lieka pralaimetoja paskutinėse serijos rungtynėse, prireikia laiko atsigauti psichologiškai. Tačiau aš vadovaujuosi principu, kas manęs nenužudo, tas padaro mane stipresniu. Kuo didesnės svarbos rungtynės, tuo svarbesnis kiekvienas judesys, metimas ar perdavimas. Būtent tokias rungtynes aš mėgstu labiausiai ir į jas žiūriu, kaip į galimybę įrodyti sau ir aplinkiniams ko esu vertas aš ar visa komanda

- Statistiškai, praėjęs sezonas tau buvo gana sėkmingas. Kokio vaidmens tikiesi šiais metais?

- Mano tikslas, kad kiekvienas sezonas būtų maksimaliai sėkmingas. Visada norisi, kad komanda, kurioje žaidžiu, demonstruotų komandinį krepšinį, o aš būčiau svarbi to žaidimo dalis bei suteikčiau maksimalios naudos. Svarbu, kad visi stumtume komandą viena kryptimi, o klubo administracija ir treneriai, teisingai pasirinktų reikiamą kelią į sėkmę.

- Kokios tavo, kaip krepšininko, stipriosios pusės?

- Manau, tai universalumas puolime: galiu žaisti po krepšiu ar nugara. Taip pat galiu pataikyti iš vidutinio nuotolio ir iš toli. Esu kovingas, niekada nepasiduodu, siekiu užsibrėžtų tikslų. Nors jau nesu naujokas krepšinyje, tačiau manau, kad tiek jauniems, tiek ir vyresniems žaidėjams, visada yra kur tobulėti.

- Per karjerą, esi rungtyniavęs įvairiuose klubuose. Ar gali įvardinti komandą, kurioje jauteisi geriausiai?

- Ispanijos klube Huelva „Cajasol“. Ten sezono eigoje pasiekėme tobulą vidinę atmosferą. Už aikštės ribų visi dvylika krepšininkų kartu leisdavome laisvalaikį, linksmindavomės ir spręsdavome iškilusias problemas. Visa tai atsispindėjo aikštelėje - aukodavomės vienas dėl kito treniruočių ir varžybų metu, save vadinome viena šeima, todėl nenuostabu, kad sezono pabaigoje pademonstravome solidų žaidimą bei aukštus rezultatus.

- Ar pažįsti ką nors iš naujųjų komandos draugų?

- Taip, su kai kuriais yra tekę susidurti žaidžiant priešingose ekipose. Su Paulium Kleiza pernai kartu rungtyniavome Šakiuose. Apskritai, kolektyvą vertinu teigiamai.

- Kaip vertini „Sūduvos-Mantingos“ galimybes kitą sezoną?

- Ateinančiame sezone ši ekipa turi visus šansus tapti čempione. Tačiau nereikėtų užmiršti, kad sezonas dar nėra prasidėjęs, todėl visų komandų galimybės kol kas yra lygios. Manau, kad mūsų ateitis priklauso nuo įdėto darbo, talento ir trupučio sėkmės.

- Ką galėtum palinkėti komandos sirgaliams?

Visiems būsimiems komandos draugams, klubo administracijai, treneriams, komandos sirgaliams norėčiau palinkėti būti vieningiems, ypač tada, kai užklumpa nesėkmės. Kryptingai dirbti, niekada nepasiduoti ir kad visas pastangas vainikuotų čempionų titulas.

„Zanavyko“ sudėtyje – du jauni žaidėjai

21.08.2014

Šakių „Zanavykas” ir toliau intensyviai ruošiasi artėjančiam Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui. Klubą papildė du devyniolikmečiai žaidėjai – Mantas Sadauskas ir Pijus Mykolaitis.

19 metų 181 cm gynėjas M.Sadauskas praėjusiame sezone rungtyniavo Lietuvos sporto universiteto antrojoje komandoje. Lietuvos studentų II vaikinų grupės lygoje sužaidė 13 rungtynių, kuriose vidutiniškai pelnydavo po 8 taškus, atkovodavo 2,2 atšokusio kamuolio, atlikdavo 2,5 rezultatyvaus perdavimo, o bendras naudingumo balas siekė 9,4.

Praėjusiame sezone 19 metų 202 cm puolėjas P.Mykolaitis rungtyniavo Kauno „Žalgiris-2″ ekipoje. NKL pirmenybėse jis sužaidė 19 rungtynių, kuriose vidutiniškai pelnydavo po 1 tašką, atkovodavo 0,7 atšokusio kamuolio ir atlikdavo 0,2 rezultatyvaus perdavimo.

„Trakai“ ledinį iššūkį metė Kauno „Žalgiriui“

21.08.2014

Trakų miesto krepšinio komandos nariai užsikrėtė socialiniuose tinkluose plintančios kilnios akcijos virusu. „Trakų“ krepšininkai priėmė ledinį iššūkį, kurio pagrindinis tikslas – atkreipti dėmesį į smegenų ligą.

Ledinis vanduo tyško ant Alvydo Žarskaus, Karolio Brusoko, Dovio Bičkauskio ir Tautvydo Paliukėno. Trakiečiai šį iššūkį perdavė LKL čempionui Kauno „Žalgiriui“, vienam A lygos lyderių „Trakų“ futbolo klubui ir varžovams NKL „Vilniui-MRU“.

Ledinis iššūkis (ang. „Ice Bucket Challenge“) – labdaringas projektas, renkantis pinigus ALS (amiotrofinė lateralinė sklerozė) ligos tyrimams. Tai yra paralyžių sukelianti galvos ir nugaros smegenis veikianti nervų sistemos liga. Akcija prasidėjo 2012 metais JAV, bet populiarumo viršūnę pasiekė šių metų rugpjūtį.

Prie akcijos prisidėjo daugybė viso pasaulio garsenybių. Nuo krepšininkų Michaelo Jordano, LeBrono Jameso ar Kobe Bryanto, iki futbolininkų Cristiano Ronaldo, Neymaro, Lionelio Messi ir kitų. Bendromis jėgomis iššūkį priėmė JAV krepšinio rinktinė.

Ledinį iššūkį priėmė ir Lietuvos vyrų rinktinės nariai Jonas Valančiūnas, Donatas Motiejūnas ir Martynas Pocius.

Akcijos dalyviai ne tik dalijasi linksmais vaizdo įrašais, bet ir aukoja pinigus ALS asociacijai.

M. Valukonis lieka „Sūduvos-Mantingos“ komandoje

19.08.2014

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komanda išsaugojo dar vieną krepšininką. Klubas pranešė, kad komandoje lieka 25 metų ir 198 cm. ūgio marijampolietis – Marius Valukonis. Vidurio ir sunkiojo krašto puolėjo pozicijose galintis žaisti krepšininkas sutartį pratęsė dar metams.

„Sūduvos-Mantingos“ gretose komandos senbuvis rungtyniaus jau trečiąjį sezoną iš eilės. Su pertraukomis M.Valukoniui tai bus jau šeštasis sezonas gimtojo miesto komandoje.

Praėjusį sezoną jis buvo naudingiausias Suvalkijos sostinės ekipos žaidėjas. Aikštelėje praleisdamas vidutiniškai po 29 minutes, aukštaūgis pelnydavo po 15,1 taško, atkovodavo po 6,4 kamuolio bei atliko po 1,6 rezultatyvaus perdavimo, taip rinkdamas po 16,1 naudingumo balo kiekvienose rungtynėse. Praeityje M.Valukonis taip pat yra rungtyniavęs Kauno „Aisčių“, Panėvėžio „Techaso“, Kėdainių „TrioBet“, bei Saransko „Ruskon-Mordovija“ (Rusija) komandose.

– Mariau, trečią sezoną iš eilės rungtyniausite Marijampolėje. Kas jus skatina likti „Sūduvos-Mantingos“ komandoje?

– Greičiausiai tai, kad esu marijampolietis ir noriu padėti komandai sugrįžti į LKL lygą. Taip pat mane tenkina komandos vadovų suteiktos sąlygos.

– Savo karjeroje jums yra tekę žaisti tiek NKL , tiek ir LKL lygoje. Kaip galėtumėte jas palyginti?

– Sunku palyginti šias dvi lygas, nes Lietuvos krepšinio lygoje yra komandų kurios demonstruoja tikrai solidų ir brandų žaidimą, tačiau yra ir tokių kurios net ir NKL lygoje turėtų sau lygių varžovų. Nacionalinė krepšinio lyga kiekvienais metais vis stiprėja, kasmet daugėja žaidėjų, kurie iš LKL lygos persikelia į žemesnio diviziono komandas.

– Kas labiausiai įsiminė iš dviejų paskutinių sezonų, praleistų Marijampolės klube?

– Manau kiekvienas sezonas buvo savotiškai įdomus ir turėjo skirtingų prisiminimų, tačiau smagu, kad abiejuose sezonuose buvo suburtos draugiškos komandos, todėl buvo smagu siekti bendrų tikslų.

– Pernai buvote rezultatyviausias komandos žaidėjas. Kaip pats asmeniškai vertinate praėjusį savo sezoną?

– Niekada nevertinu savo žaidimo pagal pelnytus taškus. Visada stengiuosi padėti komandai kuo galiu ir jei pavyksta iškovoti pergalę, tai yra geriausias mano įvertinimas.

– Komandą papildė praėjusiame sezone solidžiai žaidę Rokas Čepanonis ir Paulius Petrilevičius. Ar nebijote laukiančios konkurencijos dėl vietos starto penkete?

– Konkurencijos tikrai nebijau. Kuo daugiau komandoje stiprių žaidėjų, tuo treniruotės būna produktyvesnės. Konkurencija krepšinyje yra normalus dalykas ir tai verčia žaidėjus labiau stengtis ir tobulėti.

– Ko tikitės iš ateinančio sezono?

– Manau, kaip ir kiekvienas šioje komandoje, tikiuosi patekti į finalinį ketvertą, o ten pasipuošti aukso medaliais. Tačiau tai dar teks įrodyti.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports