„Žalgiris-2" išvykoje nugalėjo „Naftą-Universitetą"

14.12.2013

Nenuspėjamą žaidimą Klaipėdoje šiandien sužaidė „Žalgirio“ dubleriai ir „Nafta-Universitatas“. Pirmajame kėlinyje komandų pajėgumas atrodė panašus (22:23). Antrą užtikrintai laimėjo Kauno ekipa (12:27). Trečią – Klaipėda (28:18). Ketvirtas kėlinys buvo lemiamas. Jį laimėjo „Žalgiris-2“ (13:16). Kauniečiai iškovojo pergalę rezultatu 75:84.

Pirmasis kėlinys vyko apylygiai. Daugiausiai – 4 taškais – porą kartų į priekį buvo išsiveržę Klaipėdos krepšininkai (15:11; 20:16). Iki kėlinio pabaigos likus mažiau nei dviem minutėms po Vytenio Jasikevičiaus dvitaškio rezultatas

buvo lygus (20:20).  Prieš kėliniui pasibaigiant Martynas Varnas („Žalgiris-2) dviem baudos metimais išvedė komandą į priekį minimaliu taškų skirtumu – 22:23.

Pirmomis antro kėlinio minutėmis „Naftos-Universiteto“ komanda pora kartų buvo įsiveržusi į priekį (28:26; 30:28). Po trečios kėlinio minutės „Žalgirio“ dubleriai spurtavo 17:0 ir kėlinio viduryje nuo varžovų buvo nutolę 15 taškų skirtumu (30:45).  Pirmoji rungtynių pusė baigėsi 34:50 kauniečių naudai.

Trečią kėlinį komandos vėl žaidė apylygį žaidimą. Septintą kėlinio minutę „Žalgiris-2“ priekyje buvo 14 taškų (52:66). Kėlinys baigėsi Valento Tarolio dvitaškiu ir Haroldo Venskaus („Nafta-Universitetas") keturiais taškais. Prieš paskutinį ketvirtį Klaipėdos komanda nuo varžovų buvo nutolusi 6 taškais (62:68).

Per paskutinio kelinio dvi minutes „Naftos-Universiteto“ krepšininkai sugebėjo išlyginti rezultatą (68:68), tačiau „Žalgirio“ dubleriai neleido įsiveržti į priekį. Septintą kėlinio minutę klaipėdiškiai turėjo 8 taškų deficitą (70:78), o iki rungtynių pabaigos likus dviem su puse minutės Kauno ekipa įgijo 11 taškų pranašumą (71:82). Rungtynes taikliais baudos metimais užbaigė V. Jasikevičius ir „Žalgirio“ dubleriai šventė pergalę rezultatu 75:84.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo D. Tarolis, pelnęs 24 taškus. 14 pridėjo Justas Tamulis, 12 – Lukas Lekavičius.

„Naftos-Universiteto“ komandoje 12 taškų į varžovų krepšį įmetė V. Tarolis, 11 – Viktoras Chodosovskis, po 10 – Tadas Maželis ir Antanas Montrimavičius.

Įtemptą kovą namuose laimėjo „TiuMenas-Ežerūnas"

14.12.2013

Įtemptas ir nenuspėjamas rungtynes namuose laimėjo Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ komanda. Ši rezultatu 79:77 (17:19, 23:22, 15:16, 24:20) nugalėjo „Vilniaus-MRU“ ekipą.

Rungtynes kiek geriau pradėjo vilniečiai (7:4), tačiau vėliau 6 taškus paeiliui pelnęs „TiuMenas-Ežerūnas“ išsiveržė į priekį – 10:7. Netrukus „Vilnius-MRU“ vėl diktavo žaidimo taisykles, tačiau molėtiškiai neleido varžovams atitrūkti ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių komandas skyrė

du taškai (17:19).

Antrajame ketvirtyje prabėgus 3 minutėms Vilniaus ekipa pirmavo 4 taškais (23:19), bet aikštelėje pasirodęs Justas Narušis smeigė tritaškį, Raimundas Ambrulaitis pridėjo dvitaškį ir išvedė „TiuMeno-Ežerūno“ komandą minimaliu taškų skirtumu (24:23). Įpusėjus kėliniui abi komandos viena kitai svaidė tritaškiu, tačiau vilniečiai buvo taiklesnis ir išliko priekyje. Paskutinę ataką dvitaškiu užbaigęs Nerijus Varnelis („TiuMenas-Ežerūnas") sumažino šeimininkų atotrūkį iki vieno taško (40:41).

Trečiasis kėlinys prasidėjo Molėtų komandos spurtu 5:0. Šeimininkai įgijo vieno taško pranašumą (45:41). 25-ąją minutę „Vilnius-MRU" vėl perėmė iniciatyvą (50:49). Kėlinys baigėsi vilniečiams  pirmaujant 57:55.

Pagrindiniai įvykiai prasidėjo penktąją paskutinio kėlinio minutę. Tuomet rezultatas buvo lygus (64:64), bet „TiuMenas-Ežerūnas“ pelnė 6 taškus iš eilės ir įgijo apčiuopiamą pranašumą (70:64). Nors Remigijus Sugintas („Vilnius-MRU") įmetė dvitaškį (66:70), bet Thomasas Davisas („TiuMenas-Ežerūnas") atsakė tritaškiu (73:66).

Likus žaisti 1 minutę ir 15 sekundžių N. Varnelis pelnė tritaškį ir molėtiškiai buvo per žingsnį nuo pergalės (76:69).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 9 sekundes Antanas Udras („Vilnius-MRU“) pataikė abu baudos metimus, o D. Bičkauskis („Vilnius-MRU") pelnęs dvitaškį sumažino  atotrūkį sumažino iki 1 taško (76:75). Po minutės pertraukėlės R. Ambrulaitis („TiuMenas-Ežerūnas“) realizavo abi baudas (78:75), bet N. Varnelis prasižengė prieš tritaškį metusį Remigijų Sugintą („Vilnius-MRU“) ir suteikė jam šansą išlyginti rezultatą. Šis pataikė abi baudas (77:78), o trečioji skriejo pro šalį. Prie kamuolio suskubęs Tomas Gaidamavičius išprovokavo pražangą ir pataikė pirmąją baudą, o antrąją prametė. „TiuMenas-Ežerūnas“ šventė pergalę – 79:77.

Daugiausiai taškų „TiuMeno-Ežerūno“ komandai pelnė R. Ambrulaitis – 26,  Justas Narušis – 14.

Vilniaus ekipoje po 19 taškų pelnė Dovis Bičkauskis ir Tadas Padegimas, Udras – 16.

„Mažeikiai“ savų žiūrovų akivaizdoje nukovė „Trakus“

13.12.2013

„Mažeikiai“ nenugalimi savo aikštėje. Tuo įsitikino „Trakų“ krepšininkai, Mažeikiuose 73:87 (18:19, 19:22, 24:25, 12:21) turėję pripažinti NKL čempionų pranašumą. Trakiečiai „Mažeikiams“ užleido lyderių poziciją. „Trakų“ sąskaitoje – 13 pergalių ir 4 pralaimėjimai, žemaičių sąskaitoje – viena pergale daugiau.

Rungtynės Mažeikiuose prasidėjo apylygiai, bet pirmieji į priekį šovė aikštės šeimininkai (9:16). Tiesa, E. Jezukevičiaus ir R. Juknevičiaus pastangomis baigiantis kėliniui pavyko sumažinti deficitą iki minimumo (18:19).

Antrajame ketvirtyje iniciatyva priklausė mažeikiškiams. 14-ąją minutę jie pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (22:32). Bet bendromis pastangomis „Trakai“ vėl neleido „Mažeikiams“ pabėgti ir sušvelnino skirtumą. Prieš ilgąją pertrauką D. Miliūno auklėtiniai atsiliko 37:41.

Po pertraukos mačas toliau klostėsi panašiu scenarijumi. „Mažeikiai“ pabėga 10 taškų, o „Trakai“ vėl nepasiduoda ir svarstyklės vėl beveik išlyginamos. Taip prieš lemiamą susitikimo dalį trakiečiai atsiliko 61:66.

Ketvirtajame kėlinyje „Mažeikių“ spurtas buvo toks, po kurio „Trakai“ nebeatsitiesė. 36-ą minutę „Mažeikiai“ susikrovė 15 taškų pranašumą (67:82) ir šį kartą jo nebeiššvaistė. „Trakai“ neatkūrė intrigos ir turėjo kapituliuoti – 73:87.

„Mažeikiai“: Mindaugas Reminas 25 (6 rez. perd.), Darius Tarvydas ir Vytautas Pikalavičius po 14, Raimundas Petrauskas 11.

„Trakai“: Simonas Lekys 13, Evaldas Baniulis ir Tautvydas Pipiras (6 atk. kam.) po 12, Julius Kazakauskas 10 (7 atk. kam.), Edvinas Jezukevičius 8.

Plungės „Olimpas“ įveikė NKL lyderius Molėtų „TiuMeną-Ežerūną“

13.12.2013

Netikėtą nesėkmę NKL pirmenybėse patyrė Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (12/4) krepšininkai, kurie svečiuose 74:84 (15:22, 16:22, 22:20, 21:20) nusileido Plungės „Olimpo“ (4/12) krepšininkams.

Į neviltį svečius varė trys Plungės krepšininkai, kartu surinkę 60 taškų: Evaldas Lengvinas pelnė 26, Dainius Vaitelis 19, Deividas Keburys 15 taškų. Nugalėtojų komandoje debiutavęs senegalietis Mouhamedas Seckas taškais prie pergalės neprisidėjo.

Susitikimo pradžia NKL pirmenybių lyderiams nieko blogo nežadėjo – sužaidus 3 minutes molėtiškiai nuo varžovų atsiliko per vieną taiklų metimą (6:9), tačiau įkrito į duobę ir pralaimėjo atkarpą 0:9, kuri leido varžovams susikrauti dviženklį pranašumą – 18:6. „TiuMenas-Ežerūnas“ nepalūžo ir sugebėjo pagerinti puolimą bei sumažinti deficitą, kuris po pirmųjų dešimties žaidimo minučių siekė 7 taškus – 15:22.

Antrajame kėlinyje Mindaugo Kildišiaus auklėtiniams niekaip nepavyko perimti iniciatyvos. Sėkmingai puolime žaidęs „Olimpas“ į kiekvieną sėkmingą svečių ataką atsakydavo savo taškais. Maža to, 18-ąją minutę po Evaldo Lengvino tritaškio skirtumas buvo išaugęs iki 14 taškų (42:28) ir situacija menkai tepasikeitė įpusėjus rungtynėms – 44:31 Plungės krepšininkų naudai.

Po didžiosios plungiškiai ir toliau pirmavo dviženkliu skirtumu. 24-ąją minutę „Olimpas“ atitrūko rekordiniu atstumu – 55:39. „TiuMenui-Ežerūnui“ pavyko neleisti varžovams dar labiau atitrūkti, tačiau tai menkai guodė – po trijų ketvirčių molėtiškiai vis dar vijosi varžovus – 64:53.

Ketvirtajame kėlinyje „TiuMenas-Ežerūnas“ kilo į lemiamą šturmą. Sužaidus pusantros minutės Osvaldas Mačernis pataikė iš toli ir sumažino deficitą iki psichologiškai svarbaus vienženklio skaičiaus – 60:67. Po kelių minučių svečiai turėjo progą dar labiau priartėti, tačiau Justo Narušio ir Edgaro Zinevičiaus klaidos neleido to padaryti. Tuo pasinaudojo „Olimpo“ ekipa, pelniusi 4 taškus be atsako ir susigrąžinusi dviženklį pranašumą – 75:64. Paskutinis šansas „užsikabinti“ Molėtų klubui buvo 37-ąją minutę, kai buvo priartėta iki 68:75, bet Dainius Vaitelis pelnė 4 taškus paeiliui (79:68) ir užsitikrino ketvirtąją pergalę sezone.

„Olimpas“: Evaldas Lengvinas 26 (7/14 tritaškiai), Dainius Vaitelis 19 (7 atk. kam.), Deividas Keburys 15 (8 atk. kam.).

„TiuMenas-Ežerūnas“: Tomas Gaidamavičius 23, Osvaldas Mačernis 12, Nerijus Varnelis (6 atk. kam., 8 kld.) ir Thomasas Davisas po 10.

Joniškio „Delikatesas“ iškovojo aštuntą pergalę iš eilės

13.12.2013

Dvigubai dažniau nei varžovai klydę Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (5/10) krepšininkai patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės, o puikiai suvalkiečių klaidomis pasinaudojęs Joniškio „Delikatesas“ (12/4) iškovojo aštuntą pergalę paeiliui. Penktadienį (12.13) Marijampolėje vykusias aštuonioliktojo NKL turo rungtynes svečiai iš Joniškio laimėjo rezultatu 87:63 ir pakilo į trečiąją NKL turnyro lentelės vietą.

Pusantro kėlinio rungtynės vyko taškas į tašką, tačiau daugiausia Irmanto Lianzbergo dėka svečiai spurtavo 13:0 ir įgijo dviženklę persvarą – 40:29. Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkai priartėjo iki 9 taškų (44:35), tačiau be Mariaus Valukonio žaidę suvalkiečiai nesustabdė „Delikateso“ aukštaūgių, kurių dėka skirtumas tarp komandų vis didėjo.

Po trečiojo kėlinio komandas jau skyrė 30 taškų (70:40), tad ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. „Sūduvos-Mantingos“ vyrams pavyko kiek sumažinti atsilikimą ir rungtynės baigėsi Roberto Stankevičiaus auklėtinių pergale 87:63.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė 17 taškų pelnęs Mantas Pukinskas. Po 15 taškų prie pergalės pridėjo Rokas Čepanonis (9 atk. kam.) ir Žilvinas Petraitis, 13 taškų į marijampoliečių krepšį įmetė Irmantas Lianzbergas, 12 – Aivaras Kvedaravičius.

Pralaimėjusioje komandoje geriausiai sekėsi „Sūduvos-Mantingos“ gretose debiutavusiam Deividui Sabeckiui – 11 taškų. Po 10 įmetė Audrius Mineikis, Benas Bagdonavičius ir Povilas Šakinis.

Radviliškio komandos aukštaūgių grandį papildė Edvinas Alunderis

13.12.2013

Radviliškio „Radviliškis-Juodeliai“ aštuonioliktąjį NKL turą pradės turėdami naujoką. Penktadienį (12.13) komandą oficialiai papildė 21 metų 202 cm ūgio Edvinas Alunderis. Į Radviliškį E. Alunderis atvyksta iš Kauno „LSU-Atleto“ (LKL) ekipos.

Šiame sezone LKL čempionate E. Alunderis sužaidė 11 rungtynių, jose rinko po 2,9 taško ir atkovojo po 3 kamuolius.