„Petrochemoje“ lieka dauguma praėjusio sezono žaidėjų

14.08.2014

Naujam sezonui sudėtį dėliojanti Jonavos „Petrochema“ į naujokus nesižvalgo. Komandos vadovas Vaidas Vaškevičius informavo, jog ekipoje garantuotai liks šeši praėjusiame sezone „Petrochemoje“ rungtyniavę krepšininkai, su dar keturiais senbuviais pasiektas žodinis susitarimas.

Su „Petrochem“ ilgalaikes sutartis turi gynėjai Ričardas Verbickas (191 cm, 19 metų) ir Lukas Grabauskas (194 cm, 19 metų) bei sunkusis krašto puolėjas Karolis Šarukas (198 cm, 19 metų). Sutartis su Jonavos klubu pratęsė

gynėjai Evaldas Aniulis (186 cm, 22 metai) ir AurimasUrbonas (197 cm, 21 metai) bei lengvojo krašto puolėjo pozicijoje rungtyniaujantis Dainius Gulbinas (197 cm, 23 metai).

Su kuriais keturiais krepšininkais susitarta žodžiu, V. Vaškevičius neatskleidė, tačiau patvirtino, kad komandoje ateinantį sezoną tikrai nerungtyniaus kitur žaisti išvykęs Ignas Daukšys ir dėl asmeninių priežasčių karjerą sustabdęs Vytautas Kružikas. Pasak komandos vadovo, artimiausiu metu prie komandos turėtų prisijungti ir du nauji krepšininkai.

Ruoštis sezonui Jonavos „Petrochema“ pradės rugpjūčio 18 dieną.

Su kamuoliu įžaidėjas E. Aniulis 

„Sūduvos-Mantingos“ atakas ir toliau organizuos M. Sapiega

14.08.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ toliau sėkmingai komplektuoja komandą artėjančiam sezonui. Klubas oficialiai pranešė, jog pavyko dar metams pratęsti sutartį su įžaidėjuu Matu Sapiega.

24 metų 178 cm ūgio kaunietis prie Suvalkijos sostinės ekipos prisijungė įpusėjus 2013-2014 metų sezonui. Į marijampoliečių gretas jis atvyko iš Olandijos, kur studijavo ir žaidė „Attacus“ komandoje.

Brandžiu žaidimu bei fizine ištverme pasižymintis atakų organizatorius praėjusį sezoną, vilkėdamas raudonai

baltus marškinėlius, spėjo sužaisti 18 NKL čempionato rungtynių. Per vidutiniškai 29 minutes jis rinko po 11,8 taško, atkovojo po 3,7 atšokusio kamuolio ir atliko po 4,6 rezultatyvaus perdavimo.

2011-2012 metų sezone M. Sapiega atstovavo Kauno „LKKA-Atleto“ komandai ir tapo NKL čempionu. Tais metais įžaidėjas vidutiniškai rinkdavo po 9,5 taško ir atlikdavo po 8,1 rezultatyvaus perdavimo per mačą.

2008 metais gynėjas su Lietuvos jaunių U-18 rinktine tapo Europos vicečempionu.

- Matai, kas paskatino likti „Sūduvos-Mantingos komandoje? - paklausė BC „Sūduva-Mantinga“.

- Nepaisant rezultatų, praėjusį sezoną ypač patiko sirgalių palaikymas ir jų gausa. Taip pat žinojau beveik visus žaidėjus, rungtyniausiančius šioje komandoje artėjančiame sezone. Tarp jų yra nemažai pažįstamų žaidėjų, su kuriais neprireiks daug laiko apsiprasti. Kita vertus, visada smagu žaist komandoje kuri, visada sau kelia tik aukščiausius tikslus.

- Ar prieš sezoną motyvuoja kalbos apie ambicingus komandos tikslus?

- Nemeluosiu, man svarbu, jog komandoje žais žaidėjai, kurie sau kelia tik aukščiausius tikslus.

- Prie ekipos prisijungęs praėjusio sezono viduryje, sugebėjai gana greitai įsilieti į komandą. Kaip pats vertini savo sezoną?

- Nesitikėjau, kad pavyks taip greitai priprasti prie tokio lygio po ilgesnės pertraukos. Tačiau iki šiol negaliu pamiršti pralaimėtos serijos Trakams penktose ketvirtfinalio rungtynėse. Būtent todėl atrodo, kad sezonas galėjo baigtis sėkmingiau.

- Kaip manai, ko jame pritrūko?

- Manau, visko po truputį. Kai įkrisdavom į duobę, kartais atrodydavo, kad trūksta pasitikėjimo savimi ar individualaus meistriškumo, o kartais tik elementarios sėkmės.

- Ką manai apie naują komandos vyr. trenerį Giedrių Žibėną?

- Kadangi iki šiol nesu žaidęs jo treniruojamoje komandoje, nepasakyčiau, kad turiu tvirtą susidariusią nuomonę. Nors tenka pripažinti, apie jį teko girdėti nemažai gražių atsiliepimų

„Trakuose“ lieka broliai Pipirai

11.08.2014

Trakų miesto krepšinio komanda pratęsė kontraktus su broliais Daumantu ir Tautvydu Pipirais. NKL vicečempionų garbę Pipirai gina nuo pat klubo susikūrimo pradžios. Kitas sezonas Pipirams bus jau ketvirtasis vilkint „Trakų“ aprangą.

20 metų 198 cm ūgio T.Pipiras praėjusį sezoną NKL pirmenybėse vidutiniškai rungtyniaudavo po 23 minutes, rinkdavo po 7 taškus, atkovodavo 3,6 kamuolio ir atlikdavo 1,3 rezultatyvaus perdavimo.

Po krepšiu rungtyniaujantis vyresnysis 22 metų 203 cm ūgio D.Pipiras aikštėje vidutiniškai praleisdamas po 16

minučių įmesdavo 2,8 taško, sugriebdavo 3,6 atšokusio kamuolio ir atlikdavo 0,8 rezultatyvaus perdavimo.

– Kas paskatino priimti sprendimą likti Trakuose? – kktrakai.lt paklausė brolių Pipirų.

Tautvydas Pipiras: Trakuose man lengviausia suderinti mokslus ir sportą. Be to, su naujuoju komandos treneriu A.Šležu kartu dirbame jau trejus metus. Jis turi nemažai potencialo, todėl bus įdomu kartu dirbti. Beje, turime tikslų, kurių nepavyko įgyvendinti praėjusį sezoną.

Domantas Pipiras: Čia žaidžiu jau ne pirmus metus, tenkina visos sąlygos, be to – gerai pažįstu komandos draugus.

– Su broliu kartu augai, dalinaisi vienu kambariu, o dabar jau ketvirtus metus žaidžiate kartu. Nenusibodo?

Tautvydas: Su broliu jau ilgokai nebegyvename viename kambaryje, o kasdien susitinkame ne taip ir dažnai. Vienas kito spėjame pasiilgti, todėl krepšinio aikštelė yra puikiausia vieta susitikti (šypsosi.).

Domantas: Ne. Jeigu jau tiek metų kartu po vienu stogu išgyvenome, tai ir tie ketveri metai toje pačioje komandoje neturi įtakos. Kaip tik smagiau, kai broliai vienoje komandoje žaidžiame.

– Praėjusį sezoną „Trakai“ žengė į NKL. Kaip vertini savo pasirodymą ir ko tikiesi artėjančiais metais?

Tautvydas: Praėjęs sezonas man buvo banguotas. Dėl sveikatos problemų praleidau beveik pusę reguliariojo sezono, todėl galbūt ir nepavyko pademonstruoti geriausių rezultatų. Tačiau treneris manimi pasitikėjo. Stengiausi išnaudoti minutes kaip įmanoma geriau. O kitą sezoną tikiuosi tiek individualiai, tiek kartu su komanda pasirodyti ne prasčiau nei praėjusį.

Domantas: Savo pasirodymu nesu itin patenkintas. Manau, kad trūko didesnio mano indėlio į komandą. Vis dėlto tikiuosi, kad kitas sezonas bus tik geresnis.

– Ar vasarą dirbai individualiai ir kam skyrei didžiausią dėmesį?

Tautvydas: Individualiai treniravausi su treneriu. Daugiau dėmesio skyriau ne fiziniam pasiruošimui, bet tokiems dalykams kaip driblingas, prasiveržimas ar kitiems labai svarbiems krepšinio elementams. Juose tobulėjimo niekada negana.

Domantas: Taip, teko padirbėti individualiai. Stengiausi viską tobulinti po truputį. Aišku, pagrindinė pasiruošimo sezonui dalis dar tik laukia – teks nemažai padirbėti.

– Ar tikėjaisi su „Trakais“ jau pirmąjį sezoną NKL iškovoti sidabrą?

Tautvydas: Nors tai buvo mūsų debiutas, komanda buvo jauna ir ambicinga. Jei kas prieš sezoną mums būtų pasiūlę sidabro medalius, turbūt būtume pasijuokę ir tikrai juos pasiėmę. Tačiau apetitas augo bevalgant. Matėme, kad galime pasiekti vis daugiau. Patikėjome, kad ne tik sidabras mums įkandamas, o ir auksas ranka pasiekiamas.

Domantas: Sidabras nebuvo netikėtas. Komanda buvo labai gerai sukomplektuota. Visi pasitikėjome vienas kitu ir taip ėjome į priekį.

– Trakų klubas jau debiutiniame sezone pasidabino sidabru, bet pralaimėjo finale ir neiškovojo teisės žaisti LKL. Toks pasiekimas buvo labiau pergalė ar pralaimėjimas?

Tautvydas: Tai buvo vienas skaudžiausių pralaimėjimų. Dar iki dabar daug kas primena tą mačą ir mėgsta patraukti per dantį. Vis dėlto dabar galiu pasakyti, kad tas sidabras buvo tikras laimėjimas. Tai velniškai gero kolektyvo pasiektas komandinis laimėjimas.

Domantas: Priėmiau tai kaip pralaimėjimą, nes juk ne mes, o „Mažeikiai“ kėlė taurę į viršų. Kita vertus, tikrai nemažai pasiekėme.

– Kaip išgyvenai pralaimėjimą finale? Ar tai suteikė papildomos motyvacijos kitam sezonui?

Tautvydas: Dar ilgai nesuvokėme, kaip galėjome pralaimėti. Tačiau dabar tai virto motyvacija. Bandysime įrodyti, kad išties buvome verti to titulo. Be to, „Trakų“ klubo istorija šį sezoną pranašauja titulą.

Domantas: Kai nueini taip toli, pralaimėti finale būna itin sunku. Bet tai tik suteikia papildomos motyvacijos eiti pirmyn ir siekti aukštesnių rezultatų.

– „Mažeikiai“ pateko į LKL. Kelias NKL aukso link laisvas?

Tautvydas: Kelias čia niekada nėra laisvas. NKL yra per daug nenuspėjama ir turi labai daug lygiaverčių komandų. Kažkas tikrai sugebės pakeisti „Mažeikius“ ir atrodys labai galingai. Tačiau „Trakai“ taip pat niekam lengvai neleis pasiimti titulo.

Domantas: Tikrai ne. NKL visos komandos nori tik aukso, o kelias iki jo ilgas ir sunkus. Reikia nuveikti labai daug.

Tautvydas Pipiras (S. Čirbos nuotr.)

„Zanavyke“ – buvę „LSU-Atleto“ krepšininkai ir vyr. treneris E. Nickus

11.08.2014

Šakių „Zanavyko“ komandos vadovybė vasaros veltui neleidžia. Aukštus tikslus būsimajam sezonui kelianti Šakių ekipa oficialiai sudarė sutartis su penkiais žaidėjais, kurie praėjusiame sezone rungtyniavo Kauno „LSU-Atleto“ komandoje (LKL). „Zanavyko“ komandą papildė Paulius Malašauskas, Tomas Miškinis, Šarūnas Beniušis, Justas Nausėda ir „auksinės kartos“ atstovas Taurantas Tamošiūnas. Kartu su penkiais naujokais į Šakių ekipą keliasi ir vyr. treneris Edas Nickus.

22 metų 192 cm ūgio gynėjas T. Tamošiūnas praėjusiame LKL sezone sužaidė 30 rungtynių, per kurias vidutiniškai įmesdavo 6,5 taškus, atkovodavo 1,9 kamuolio ir rinko 4,2

naudingumo balo. Sėkmingiausias rungtynes gynėjas sužaidė prieš LKF taurės nugalėtojus Prienų „TonyBet“, kuomet pelnė 18 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir aikštę paliko su 23 naudingumo balais. T. Tamošiūnas 2008-siais atstovaudamas Lietuvai tapo Europos 16-mečių čempionu.

23 metų 188 cm įžaidėjas P. Malašauskas LKL čempionate vidutiniškai pelnydavo 3,1 taško, atlikdavo 3,4 rezultatyvaus perdavimo ir rinko 4,6 naudingumo balo. Rungtynėse su Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjas atliko net 11 rezultatyvių perdavimų.

21 metų 206 cm ūgio puolėjas Šarūnas Beniušis 2013-2014 metų sezone LKL pirmanybėse į varžovų krepšį metė vidutiniškai po 5,3 taško, atkovojo po 3,3 kamuolio ir rinko po 5,4 naudingumo balo per rungtynes. Sezono pabaigoje įsibėgėjęs aukštaūgis į Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšį įmetė 22 taškus, rungtynėse su Kėdainių „Nevėžiu“ pelnė 15 taškų ir abu kartus aikštę paliko surinkęs po 25 naudingumo balus.

204 cm ūgio vidurio puolėjas Tomas Miškinis Kauno „LSU-Atleto“ komandoje rungtyniavo epizodiškai. Per 7 LKL čempionate sužaistas rungtynes „centras“ vidutiniškai į varžovų krepšį įmesdavo 3 taškus, atkovodavo 2 kamuolius ir aikštę palikdavo su 2,7 naudingumo balo.

22 metų 192 cm ūgio Justas Nausėda LKL čempionate aikštėje pasirodė 11 rungtynių. Nuo atsarginių žaidėjo suolelio kilęs gynėjas vidutiniškai pelnė po 2 taškus ir atliko po 1,1 rezultatyvų perdavimą.

Kiek anksčiau zanavykai informavo, jog Šakių miesto komandos sudėtyje lieka puolėjas Marijus Užupis. „Zanavyko“ senbuvis praėjusiame sezone sužaidė 33 rungtynes, jose pelnė po 6,7 taško, atkovojo po 3,4 kamuolio ir rinko 7,5 naudingumo balo.

Paulius Malašauskas (Sportoakaimirka.lt nuotr.)

NKL paplūdimio turnyras įtraukė ir dailiosios lyties atstoves

10.08.2014

Šeštadienį Palangos paplūdimio smėlis kaito nuo pirmą kartą organizuotų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 3x3 paplūdimio krepšinio turnyro kovų. Į turnyrą susirinko NKL klubų atstovai iš Joniškio, Molėtų, Raseinių, Marijampolės, Klaipėdos bei Regionų krepšinio lygos (RKL) Tauragės „Bremenos“ bei Kretingos ekipų žaidėjai.

Į varžybas komandos galėjo deleguoti ir dailiosios lyties atstoves, kurių taiklūs metimai įgaudavo dviejų taškų vertę. Savo ruožtų NKL ir RKL klubų žaidėjų sėkmingi išpuoliai iš įvairių pozicijų buvo vertinami vienu tašku.

Aštuonios turnyro trijulių ekipos buvo suskirstytos į dvi grupes, kuriose dvi geriausios komandos iškovojo kelialapius į pusfinalio etapą. A grupėje sėkmingiausiai pasirodė Molėtų „Tiumeno-Ežerūno“ krepšininkai bei jiems gelbėjusi mergina Severija Narkutė. Įkandin molėtiškiams į pusfinalį sekė Raseinių „Rasų“ pirmoji komanda.

B grupėje varžovus nuo kelio nušlavė Joniškio „Delikateso“ krepšininkai, vieninteliai grupių etape nepatyrę pralaimėjimo kartelio. Antrąją vietą ir paskutinįjį kelialapį į pusfinalį iškovojo Tauragės „Bremenos“ klubo atstovai.

Pusfinalyje pirmieji jėgas išbandė praėjusio sezono NKL finalo ketverto dalyviai „Delikateso“ krepšininkai bei lygos debiutantų Raseinių „Rasų“ komandos žaidėjai. Rungtynes po 8 minučių kovos laimėjo joniškiečiai, iškovoję pergalę rezultatu – 12:8.

Antrąja finalininke tapo Tauragės komanda. Tauragiškiai po atkaklios kovos 9:6 palaužė Molėtų „Tiumeno-Ežerūno“ atstovų pasipriešinimą.

Didžiąjame finale susikovę Tauragės ir Joniškio krepšininkai greitai įsivėlė į kietą kovą baudos aikštelėje. „Delikateso“ komandos lyderis praėjusiame sezone Žilvinas Petraitis buvo sėkmingai maitinamas kamuoliais komandos draugų – Irmanto Lianzbergo, Pauliaus Klemo ir Aivaro Kvedaravičiaus ir joniškiečiai šventė pergalę finale - 15:10.

Po finalo varžovų gynybą į šipulius daužęs Ž.Petraitis prisipažino, jog į Palangą „Delikateso“ krepšininkai atvyko tikėdamiesi laimėti turnyrą.

„Galvojome tik apie pirmąją vietą, kitaip ir būti negalėjo. Norėjome iškovoti medalius po praėjusiame NKL finalo ketverte užimtos ketvirtosios vietos“, - po finalo džiaugėsi Joniškio triujulių komandos naudingiausias žaidėjas.

Mažajame finale bronziniai apdovanojimai atiteko Molėtų ekipai. Kipro Pumpučio bei Gintauto Matulio tandemas sėkmingai žaidė su vienintele atkrintamųjų varžybų metu likusia mergina Severija Narkute. Dvigubos vertės S.Narkutės metimai bei molėtiškių krepšininkų išpuoliai padėjo rezultatu 11:7 įveikti Raseinių „Rasų“ pirmąją ekipą.

Su vyrais kovojusi S.Narkutė po iškovotos trečiosios vietos nestokojo geros nuotaikos ir neslėpė, jog turnyre oponentai nuolaidų netaikė ir kova buvo sunki.

„Žinoma, buvo sunku. Aikštelėje vyko kietas žaidimas ir varžovai nenorėjo nusileisti bei pasiduoti vien dėl to, jog mūsų komandoje žaidė mergina, tačiau stengėmės, kovojome ir mums pavyko“, - įspūdžiais su internetine sporto televizija „SportoTV.lt“ dalijosi mergina.

„Rasai“ išsaugojo tris pagrindinius krepšininkus ir pasikvietė D. Gricių

07.08.2014

Ateinantį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje debiutuosianti Raseinių „Rasų“ komanda išsaugojo tris pagrindinės sudėties krepšininkus – Valdemarą Savostjanovą, Justą Petkevičių ir Karolį Guščiką. NKL naujokę papildė raseiniškis Darius Gricius.

Toliau „Rasų“ marškinėlius vilkės sunkiojo krašto pozicijoje žaidžiantis Valdemaras Savostjanovas. Ekipos senbuvis praėjusiame sezone buvo pagrindinis Raseinių komandos pergalių kalvis. Per rungtynes 30 metų 200 cm ūgio puolėjas RKL čempionate vidutiniškai pelnė 22,6 taško, atkovojo 7,3 kamuolio, atliko 2,4 rezultatyvaus perdavimo ir rinko 22,5 naudingumo balo. Krepšininkas yra rungtyniavęs

Klaipėdos „Neptūno“, Kėdainių „Nevėžio“, Marijampolės „Sūduvos“ (visi LKL), Liepojos „Livu alus“ (Latvija) ir Šilutės „Šilutės“ komandoms.

„Rasų“ komandoje lieka lengvojo ir sunkiojo krašto puolėjo pozicijose galintis rungtyniauti Justas Petkevičius. Praėjusiame sezone RKL pirmenybėse 23 metų 205 cm ūgio krepšininkas rinko 10,8 taško, atkovojo 3,1 kamuolio, atliko 2,3 rezultatyvaus perdavimo ir 10,8 naudingumo balo per rungtynes. Aukštaūgis taip pat yra ragavęs LKL duonos – rungtyniavo „Palangos“ ir Vilniaus „Sakalų“ komandose.

Pagrindinis Raseinių ekipos „centras“ Karolis Guščikas praėjusį sezoną sužaidė 39 RKL rungtynes, per kurias vidutiniškai į varžovų krepšį įmesdavo 14,2 taško, sugriebdavo 8,6 atšokusio kamuolio, blokuodavo 2,2 metimo ir rinkdavo  20,1 naudingumo balo.

Raseinių komanda oficialiai sukirto rankomis su 28 metų puolėju Dariumi Griciumi. 2013-2014 metų sezone raseiniškis žaidė Nacionalinėje krepšinio lygoje, Radviliškio „Radviliškio-Juodelių“ komandoje. Per 21 sužaistas rungtynes puolėjas pasižymėjo vidutiniškai pelnydamas po 6,6 taško, atkovodamas 2,8 kamuolio ir rinkdamas po 5,7 naudingumo balo. 2011-2012 metų sezone atstovaudamas Kauno „LKKA-Atleto“ komandai krepšininkas iškovojo NKL aukso medalį.

Karolis Guščikas ( V. Judicko nuotr.)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports