Veteranas A. Mineikis: „Greitesnis sprendimų priėmimas yra svarbiau nei greitesnės kojos“

06.02.2014

Antrą savaitę iš eilės geriausiu NKL savaitės krepšininku pripažįstamas veteranas. Prieš savaitę geriausiu buvo pripažintas 37-erių metų „Šilutės“ puolėjas Arnas Kazlauskas, dabar – 36-erių Marijampolės „Sūduvos-Mantingos” atstovas Audrius Mineikis. Vidutiniškai 19 taškų, 9 atkovoti kamuoliai ir 23,5 naudingumo balų – su tokiu vidurkiu 202 cm ūgio puolėjas paliko aikštę rungtynėse su NKL lyderiais Jonavos „Petrochema” ir „Mažeikiais“. Negana to, A. Mineikio vedama komanda nutraukė 11 iš eilės „Mažeikių“ pergalių seriją.

- Audriau, tapai naudingiausiu NKL savaitės žaidėju. Ar nustebai sulaukęs tokio pripažinimo?

- Kažkiek nustebau, bet man tas pripažinimas nėra labai svarbus. Svarbiausia, kad komanda gerai sektųsi.

- Šią estafetę perėmei iš vyriausio NKL krepšininko Arno Kazlausko. Kaip manai, kokie yra tavo privalumai prieš jaunesnius ir galbūt staigesnius varžovus?

- Turbūt pagrindinis privalumas yra patirtis. Kai kuriuose epizoduose greitesnis sprendimų priėmimas yra svarbiau nei greitesnės kojos (šypsosi).

- Šeštadienį įveikėte NKL lyderius „Mažeikių” krepšininkus, kurie iki tol buvo laimėję 11 iš eilės rungtynių. Ar galima teigti, jog “Sūduva-Mantinga” jau išlipo iš duobės, į kurią buvo papuolusi lapkričio-gruodžio mėnesiais?

- Visada yra malonu įveikti lygos lyderius. Tačiau dar svarbiau, jog jau lipame iš tos duobės ir žaidimas su kiekvienomis rungtynėmis gerėja.

- Kokie pasikeitimai įvyko komandos žaidime vairą perėmus Vitoldui Masalskiui?

- Pasikeitus treneriui, kardinaliai pasikeitė ir visas žaidimas. Dabar žaidžiame pagal visiškai skirtingas puolimo bei gynybos sistemas.

- Kol kas „Sūduva-Mantinga” rikiuojasi 10-oje turnyro lentelės vietoje. Prieš sezoną komandos vadovai kėlė tikslus patekti į finalinį NKL ketvertą. Kaip dabar vertinate savo galimybes pasiekti tuos tikslus?

- Labai nemėgstu prognozuoti – tegul tai daro kiti žmonės. Kaip jau minėjau, prisijungus naujam treneriui žaidimo kreivė kyla aukštyn. Su visais varžovais į aištelę žengsime kautis – lengvai taškų niekam neatidavinėsime, o pasibaigus sezonui bus aišku, ar įgyvendinome užsibrėžtus tikslus, ar ne.

- Ar pamąstai apie karjeros pabaigą? Ką planuoji veikti, kai atsisakysi profesionalaus krepšininko duonos?

- Apie karjeros pabaigą dar nesinori galvoti – sportbačių ant vinies nekabinsiu tol, kol žaidimas teiks malonumą. Kai tai įvyks, norėčiau nenutolti nuo krepšinio – būtų įdomu paragauti trenerio duonos ar šiaip užsiimti kokia nors veikla, kuri siejasi su sportu.

- Rungtyniavai šešiuose klubuose, kuris labiausiai įsiminė? Kodėl?

- Nei vieno nenorėčiau išskirti. Visuose buvo malonu rungtyniauti. Jeigu reikia vieną išskirti, tai būtų Klaipėdos „Neptūnas“, nes jame subrendau kaip krepšininkas.

- Tavo profesionalaus krepšininko karjera tęsiasi jau 15 metų. Per tą laiką taip ir neparagavai legionieriaus duonos. Kodėl?

- Buvo pasiūlymų išvykti, tačiau tuo metu turėjau kontraktą su Lietuvos klubu – neišleido.

- Gal gali prisiminti įspūdingiausias akimirkas savo karjeroje?

- Galėčiau išskirti keletą - kai su „Neptūno” komanda laimėjome prieš „Lietuvos rytą” ir kai per rungtynes su Vilniaus „Statyba” nepramečiau nei vieno metimo.

Antano Guogos planuose – „Trakų“ klubas su modernia arena LKL

06.02.2014

„Trakų“ krepšinio komandos mecenatas Antanas Guoga į klubą priviliojo pirmąjį užsienietį ekipos istorijoje. Tai – tik vienas iš nedaugelio būdų, kaip „Trakų“ mecenatas prisideda prie ambicingos Trakų miesto komandos kelio į aukštumas.

A. Guoga nori, kad sparčiai į Lietuvos krepšinio padanges kylantis klubas taptų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) šeimos nariu. Šį tikslą jis nori įgyvendinti prisidėdamas prie Trakuose norimos statyti modernios krepšinio arenos.

Ji taptų Trakų miesto gyventojų laisvalaikio praleidimo būdu. Profesionaliomis treniruočių ir žaidimo sąlygomis mėgautųsi ne tik pagrindinė, bet ir „Trakų“ jaunimo komanda, salės futbolo, tinklinio, kitų sporto šakų mėgėjai, vyktų kūno kultūros pamokos, koncertai, kiti kultūriniai renginiai.

– Kodėl būtent „Trakų“ komanda? – kktrakai.lt paklausė „Trakų“ mecenato.

– Pats gyvenu Trakuose, nuo šiol jau esu čia oficialiai deklaravęs savo gyvenamąją vietą, todėl natūralu, kad padedu šiai komandai. Tai yra nauja patraukli komanda, kuri viską pradeda nuo nulio. Gera ir malonu prisidėti prie tokio reiškinio pradžios. Šis projektas kol kas vykdomas sėkmingai.

– Kokia yra jūsų „Trakų“ klubo vizija?

– Ko gero, ateityje Trakuose bus pastatyta arena ir žaisime LKL. Trakams reikia tokios arenos, kurioje miestiečiai galėtų džiaugtis krepšiniu, salės futbolu, kuris yra populiarus ypač jaunųjų trakiečių tarpe. Kiek žinau, jau daug metų jaunieji Trakų rajono futbolininkai priklauso šio sporto Lietuvos elitui, yra daugkartiniai šalies čempionai bei prizininkai. Daugybę metų vykdomi tarptautiniai vaikų futbolo turnyrai, į kuriuos noriai atvyksta daug komandų iš kaimyninių valstybių. Paradoksalu, bet pastaraisiais metais šie turnyrai ir Trakų komandų namų rungtynes žaidžiamos Vievyje arba Vilniuje, kadangi Trakuose tam nėra sąlygų – salės per mažos, netinkamos kokybiškesniam net ir vaikų futbolui. Taip pat vyktų koncertai, kiti masiniai renginiai, būtų sukurta naujų darbo vietų. Manau, kad po truputį judėsime į priekį, su savivaldybės pagalba pastatysime areną ir Trakuose turėsime stiprią LKL komandą.

– Norint žaisti LKL, reikia ir reikalavimus atitinkančios arenos. Kokia situacija su modernios krepšinio salės Trakuose statybomis?

– Dabar vyksta darbai dėl arenos projekto. Dar tik pradžia. Šioje situacijoje reikia kuo didesnės savivaldybės paramos. Ji turi įsitraukti į darbą. Nemanau, kad privatus verslas vienas gali viską padaryti. Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centras kartu su savivaldybės specialistais dirba ties naujos arenos klausimais, tuo domisi ir meras. Šiuo metu tariamasi su architektais, turinčiais patirties su statinių projektavimu saugomose teritorijose dėl arenos vizualizacijos, kuri tiktų ir kurią derintų Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija. Taip pat dar šiais metais tikimasi turėti priešprojektinius pasiūlymus.

– Kada realu Trakuose išvysti naują areną?

– Iki 2018 metų. Tada ji tikrai turėtų išdygti. Dabar padaryta tik pati pradžia. Norint judėti į priekį, reikia kuo daugiau realių veiksmų. Pavyzdžiui, kad savivaldybė pritartų projektui. Tada jau būtų galima planuoti konkrečias datas. Iš savivaldybės norėtųsi didesnio ryžto ir noro, tačiau esame jiems be galo dėkingi už suteikiamą paramą bei pagalbą. Be jų būtų sunku pasiekti dabartinius rezultatus.

– Jeigu „Trakai“ jau šį sezoną laimės NKL, kur žais LKL rungtynes?

– Trakuose pastatysime palapinę ir joje žaisime (Juokiasi.). Matyt reikėtų žaisti kažkur Vilniuje. Kol kas reikia nuveikti pirmąjį darbą – laimėti NKL, o tuomet galvoti apie kitą etapą.

– „Trakai“ dar tik debiutuoja NKL, o jau užima antrąją vietą. Kaip tai vertinate?

– Vertinu labai gerai. Džiaugiuosi, kad taip pasisekė. Labai smagu, kad komanda taip juda į priekį ir tai vyksta būtent Trakuose. Pradžia yra, o dabar reikia laimėti.

–Ką manote apie tokį spartų „Trakų“ klubo tobulėjimą ne tik žaidimo, bet ir organizaciniu atžvilgiu?

– Viskas labai gerai. Yra ne tik vyrų krepšinio komanda, bet ir vaikų. Trakuose yra daug aktyvių žmonių, kuriems reikia palaikymo, skatinimo.

– Kaip dažnai gyvai stebite Trakų rungtynes?

– Jei tik būnu netoli, visada stengiuosi atvykti. Smagu, kad „Trakams“ viskas klostosi taip gerai. Sukomplektavome tokią gerą komandą. Už tai reikia padėkoti klubo valdybai ir ypatingai Žygimantui Surintui, be kurio pats nebūčiau tapęs šios komandos dalimi.

– Į komandą priviliojote slovėną Blažą Črešnarą, ko tikitės iš šio krepšininko?

– Turėjome problemų priekinėje linijoje. Blažas yra patyręs krepšininkas ir viliamės, jog padės užtaisyti mūsų spragas po krepšiu.

Dėl traumų sezonas baigėsi Dariui Griciui ir Edvinui Jezukevičiui

04.02.2014

Iki reguliaraus NKL sezono pabaigos likus keturiems turams komandos skaičiuoja ne tik naujokus, bet ir nuostolius.

„Trakų“ komanda dėl kojos traumos iki sezono pabaigos prarado vidurio puolėją Edviną Jezukevičių. 207 cm ūgio krepšininkas šiame sezone rinko po 6,9 taško ir atkovojo po 4,8 kamuolio per rungtynes. Tiesa, „Trakai“ suspėjo užpildyti atsivėrusią spragą – paskutinę žaidėjų registracijos dieną NKL naujokus papildė centras iš Slovėnijos Blažas Črešnaras.

Šis sezonas baigtas ir „Radviliškio-Juodelių“ snaiperiui Dariui Griciui. 195 cm ūgio puolėjui įplyšo kelio šoniniai raiščiai. Vienas taikliausių šios komandos krepšininkų 2013 -2014 metų sezone per rungtynes rinko po 6,6 taško, atkovojo po 2,8 kamuolio ir atliko po 1 rezultatyvų perdavimą.

Ne pačios geriausios nuotaikos Šakių „Zanavyke“. Ši komanda paskutinį savaitgalį rungtyniavo be abiejų įžaidėjų. Arturui Pelšsui (7,6 tšk., 3,5 rez. perd.) įplyšo pilvo raumuo, o Renaldui Simanavičiui (3,9 tšk., 1 rez. perd.) – blauzdos. Pasak komandos vadovų, be šių žaidėjų ekipai teks verstis iki atkrintamųjų varžybų.

„Palangos“ įžaidėjas Deividas Anužis (10,7 tšk., 3,4 rez. perd.) praėjusio savaitgalio rungtynėse su Plungės „Olimpu“ pasitempė čiurnos raiščius. Kiek laiko gynėjas nerungtyniaus, kol kas neaišku, tačiau komandos treneris Paulius Barkus abejoja, ar jo auklėtinis spės pagyti iki artimiausių rungtynių.

Panaši situacija ir Jonavos „Petrochemos“ ekipoje. Paulius Vaitiekūnas (9,6 tšk., 5,6 atk. kam.) susižeidė čiurnos raiščius. Šiuo metu krepšininkui atliekami išsamesni tyrimai, po kurių paaiškės, kiek laiko šis 204 cm ūgio krepšininkas nerungtyniaus.

Geriausiu savaitės krepšininku pripažintas „Sūduvos-Mantingos“ aukštaūgis A. Mineikis

03.02.2014

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ tapo ta komanda, kuri praėjusį savaitgalį nutraukė 11 iš eilės „Mažeikių“ pergalių seriją. Svariausiai prie to prisidėjo suvalkiečių ekipos senbuvis Audrius Mineikis. Puikiai žaidęs ir rungtynėse su Jonavos „Petrochema“, šis 36 metų 202 cm ūgio puolėjas pripažintas geriausiu NKL savaitės krepšininku.

Penktadienį (01.31) A. Mineikis į „Petrochemos“ krepšį įmetė 18 taškų (9/12 dvit.), po krepšiais sugriebė 13 atškosių kamuolių, perėmė 1 kamuolį ir surinko 23

naudingumo balus. Tiesa, pergalei veterano indėlio nepakako. „Petrochema“ šventė pergalę rezultatu 74:67.

Šeštadienį (02.01) „Sūduva-Mantinga“ 74:68 įveikė NKL čempionate pirmaujančius „Mažeikius“. Suvalkiečių komandos lyderis A. Mineikis į svečių krepšį įmetė 20 taškų (11/11 baud.), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir surinko 24 naudingumo balus.

Į geriausio NKL savaitės krepšininko titulą taip pat pretendavo Evaldas Baniulis („Trakai“), Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris-2“), Paulius Kleiza ir Paulius Beliavičius (abu – Šakių „Zanavykas“), Jermaine Love („Palanga“), Arnas Kazlauskas („Šilutė“), Saulius Kuzminskas ir Tomas Gaidamavičius (abu – Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“), Karolis Kokoška (Kauno „JAZZ-KTU“) ir Ernestas Ežerskis (Joniškio „Delikatesas“).

33-jų P. Beliavičiaus taškų pergalei prieš „Petrochemą“ neužteko

01.02.2014

Šeštadienį Jonavos „Petrochemai“ negalėjo padėti susižeidęs vidurio puolėjas Paulius Vaitiekūnas, bet ir be jo jonaviečiai Šakiuose po atkaklios ir rezultatyvios kovos 98:88 (19:19, 22:25, 27:19, 30:25) nugalėjo „Zanavyko“ ekipą.

Pirmuosius susitikimo taškus tolimu metimu pelnė jonavietis I.Daukšys, o po T.Sabežiovo tokių pat šūviu, „Petrochema“ išsiveržė į priekį 9:5. Tačiau tądien aikštės šeimininkų gretose tiesiog nesulaikomai rungtyniavo buvęs Jonavos komandos žaidėjas P.Beliavičius, kurio vedami

zanavykai buvo persvėrę rezultatą (15:17). Visgi, po pirmojo ketvirčio švieslentė rodė lygybę (19:19).

Antrajame kėlinyje abi ekipos pradėjo demonstruoti dar rezultatyvesnį krepšinį. Vėl kėlinio pradžia sėkmingesnė buvo jonaviečiams, kai po T.Milinsko ir A.Urbono taškų „Petrochema“ pirmavo penkių taškų skirtumu (26:21). Gan lygus žaidimas vyko iki kėlinio pabaigos, bet eiliniai P.Beliavičiaus taškai atstatė pusiausvyrą, o paskutinėmis sekundėmis nedidelę persvarą įgijo Šakių komanda (41:44).

Vaizdas aikštelėje ėmė keistis įpusėjus trečiajam rungtynių kėliniui. Šeštąją minutę nei vienai komandai dar nebuvo pavykę nutolti nuo persekiotojų (57:57), tačiau jonaviečių gretose iniciatyvos ėmėsi T. Milinskas. Po šio žaidėjo taškų jonaviečiai sugebėjo spurtuoti, o I.Daukšiui įmetus dar vieną tritaškį, Jonavos klubas pirmavo jau 68:63.

Paskutiniame ketvirtyje „Petrochemos“ krepšininkai nesustojo ir po poros minučių jau pirmavo dviženkle persvara (73:63). Sužaidus pusę kėlinio varžovų gretose toliau nerimo P.Beliavičius, kurio rezultatyvus žaidimas sumažino skirtumą iki šešių taškų (79:73). Artėjant kėlinuko pabaigai aikštės šeimininkai vis dažniau prasižengdavo, o jonaviečiai baudos metimus metė užtikrintai.

„Zanavykas“: P.Beliavičius – 33 (tritaškiai 5/13, baudos 2/7), P.Parachomikas – 11 (tritaškiai 3/4), P.Kleiza (8 rez. perd.), P.Abramavičius (8 atk. kam.) ir V.Šumskis – po 10.

„Petrochema“: T.Milinskas – 24 (7 atk. kam., vid. metimai 10/14), A.Urbonas – 15 (metimai 6/6), I.Daukšys (tritaškiai 3/3) ir K.Šarukas – po 11, E.Aniulis (7 rez. perd.) ir T.Sebežiovas (6 rez. perd.) – po 10.

T. Černeckio debiutas Molėtų komandoje pažymėtas triuškinančia pergale

01.02.2014

Šeštadienį (02.01) Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (17/7) klubas namuose 107:67 (24:23, 25:15, 29:15, 29:14) pranoko Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ (8/16) krepšininkus.

Susitikimą kiek sėkmingiau pradėjo svečiai iš Klaipėdos, kurie sužaidus 4 minutes pirmavo 12:7. „TiuMenas-Ežerūnas“ neleido varžovams ilgai džiaugtis pranašumu ir 7-ąją minutę jau išsiveržė į priekį – 16:15. Per likusį laiką molėtiškiams nutolti nepavyko, tad po pirmųjų dešimties žaidimo minučių ekipas skyrė 1 taškas – 24:23.

Antrajame ketvirtyje Romualdo Petronio auklėtiniai šovė į priekį – laimėta atkarpa 12:1 leido „TiuMenui-Ežerūnui“ pirmą kartą įgyti dviženklį pranašumą – 39:28. Nors „Naftos-Universiteto“ klubas buvo kelis kartus sumažinęs deficitą iki 9 taškų, bet šeimininkai čia pat atsakydavo savo tiksliomis atakomis ir įpusėjus mačui turėjo gana solidžią persvarą – 49:38.

Po pertraukos Antanas Montrimavičius pelnė du taškus (40:49), bet tuomet „TiuMenas-Ežerūnas“ spurtavo 13:0 ir ėmė triuškinti varžovus – 62:40. Nors klaipėdiečiai nutraukė užsitęsusią tylą (42:62), molėtiškiai dar kartą galingai smogė – 76:42. Po trijų ketvirčių šeimininkai pirmavo 78:53.

Paskutiniajame kėlinyje „TiuMenas-Ežerūnas“ nemažino apsukų ir toliau talžė varžovus. Vienintelė likusi intriga buvo, kada ir kas pelnys 100-ąjį tašką. Tai 39-ąją minutę greitoje atakoje padarė Justas Narušis. Galutinis rungtynių rezultatas – 107:67.

„TiuMenas-Ežerūnas“: O.Mačernis 21, S.Kuzminskas 20, T.Gaidamavičius 15 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), M.Kadzevičius 12, Th.Davisas 8, J.Narušis ir T.Černeckis po 5, R.Ambrulaitis 4, E.Zinevičius ir K.Pumputis po 2.

„Nafta-Universitetas“: V.Tarolis 10, L.Lučinskas ir H.Venskus po 9.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports