„JAZZ-KTU“ tapo vienvalde NKL lydere

12.10.2013

Trenerio Rolando Urkio auklėtiniai toliau skina pergales. Šeštadienį (10.12) Kauno „JAZZ-KTU“ (4/0) išvykoje rezultatu 78:68 įveikė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ (2/2). Iškovoję ketvirtą pergalę per keturis susitikimus, kauniečiai tapo vienvaldžiais NKL lyderiais.

Nors pirmoje rungtynių pusėje dominavę šeimininkai po dviejų kėlinių turėjo 19 taškų persvarą (48:29), tačiau po ilgosios pertraukos svečiai perėmė žaidimo gijas į savo rankas, rezultatą išlygino, persvėrė savo naudai ir net susikrovė 10 taškų persvarą.

Giedrius Staniulis, ketvirtajame kėlinyje metimu iš po krepšio persvėręs rezultatą savo komandos naudai, buvo rezultatyviausias rungtynių dalyvis. Vidurio puolėjas pelnė 19 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir išprovokavo 8 varžovų pražangas. 14 taškų prie pergalės pridėjo Donatas Sabeckis, 12 įmetė Mantvydas Stašelis, 11 pridėjo Karolis Kokoška.

„Sūduvos-Mantingos“ gretose po 15 taškų įmetė Žilvinas Kuklierius ir Audrius Mineikis. 13 pelnė Marius Valukonis.

Mažeikiuose – pirmasis sezono pratęsimas ir šeimininkų pergalė

12.10.2013

Sudėtingą pergalę ketvirtojo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) turo rungtynėse iškovojo čempionų vardą ginantys „Mažeikiai“ (3/1), kurie namuose 83:78 (24:18, 17:19, 19:18, 9:14, 14:9) tik po pratęsimo palaužė Vilniaus „Vilnių-MRU“ (1/3).

„Mažeikiai“ šiose rungtynėse po krepšiu niekaip nesusitvarkė su vilniečių puolėju Karoliu Brusoku (19 tšk., 11 atk. kam., 10 išpr. praž.), kuris metė net 16 baudos metimų. Tiesa, tikslą pasiekė vos 5. Nepaisant svečių puolėjo siautėjimo, šeimininkai ramiau sužaidė pratęsimą ir iškovojo sunkią pergalę.

„Mažeikiai“: Mindaugas Reminas 21, Darius Tarvydas (11 atk. kam.) 19, Gytis Pakalniškis 14, Ignas Vaitkus 9, Ignas Razutis (7 rez. perd.) 8, Vytautas Pikalavičius (8 atk. kam.) 7.

„Vilnius-MRU“: Karolis Brusokas (11 atk. kam., 5/16 baud.) 19, Vytautas Buzas, Dovis Bičkauskis ir Tadas Padegimas po 11, Remigijus Sugintas 10.

Rezultatyvus R. Juknevičiaus žaidimas leido „Trakams“ įveikti „Naftą-Universitetą“

12.10.2013

Trečią pergalę iš tiek pat galimų NKL pirmenybėse iškovojo „Trakų“ (3/0) klubas. Šį kartą NKL naujokai namie 80:73 (16:16, 16:16, 24:17, 24:24) palaužė Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ (1/3) pasipriešinimą.

Trakiečiai vangiai pradėjo mačą ir buvo priversti vytis varžovus (7:13). Vis dėlto agresyviai žaidęs R. Juknevičius prieš pat kėlinuko pabaigą padėjo išlyginti rezultatą (13:13), o ketvirtis baigėsi rezultatu 16:16.

Antrojo ketvirčio pradžioje atrodė, kad D. Miliūno auklėtiniai perėmė iniciatyvą (24:20), bet „Nafta-Universitetas“ pasižymėjo išskirtiniu kovingumu. Klaipėdiečiai greit nubaudė apsnūdusius šeimininkus ir išsiveržė į priekį – 25:24. Atkakli kova tęsėsi, po dviejų kėlinių švieslentėje degė skaičiai 32:32.

Po pertraukos „Naftos-Universiteto“ aukštaūgis Viktoras Chodosovskis apšaudė „Trakus“ tritaškiais ir jo komanda atitrūko 38:42, bet agresyviai žaidęs R. Juknevičius neleido svečiams pabėgti (44:44). Rungtynių lūžiu tapo Osvaldo Olisevičiaus tritaškis, po kurio Klaipėdos ekipa dar prasižengė prieš po krepšiu pavyzdingai kovojusį J. Kazakauską – „Trakai“ išsiveržė į priekį 51:47. Dar skausmingesnis svečiams buvo taiklus R. Juknevičiaus tritaškis prieš pat trečio kėlinuko pabaigą – 56:49.

„Trakai“ užtikrintai pradėjo lemiamą mačo dalį ir pirmavo 60:51, tačiau „Nafta-Universitetas“ dar kartą pademonstravo, kad kovingumas atsiperka ir sumažino atsilikimą iki keturių taškų – 60:56. Keturi Evaldo Baniulio taškai ir Simono Lekio tritaškis kėlinio viduryje vėl leido „Trakams“ pabėgti (67:58). Bet net ir tai nesumažino „Naftos-Universteto“ entuziazmo – daugiausiai Tado Maželio pastangomis skirtumas ištirpo iki dviejų taškų (67:65). Svečius galutinai palaužė komandinis „Trakų“ žaidimas. Iš pradžių D. Pipiras padidino skirtumą dvitaškiu (71:67), S. Lekys išprovokavo pražangą puolime, o J. Kazakauskas tolimu metimu pakėlė „Trakų“ sirgalius iš savo vietų. „Trakai“ iškovojo trečiąją pergalę – 80:73.

„Trakai“: R. Juknevičius 22 (13/13 baud.), O. Olisevičius 15 (8 atk. kam.), J. Kazakauskas 12 (7 atk. kam.), E. Baniulis 11 (7 atk. kam.), S. Lekys 7, A. Žarskus 5, E. Jezukevičius 4, I. Ryla ir D. Pipiras po 2.

„Nafta-Universitetas“: T. Maželis 24, V. Chodosovskis 19, D. Norkus 14.

Molėtuose „Sūduva-Mantinga“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą

11.10.2013

Penktadienio (10.11) vakarą NKL trečiojo turo rungtynėse susitiko turnyrinės lentelės kaimynai, iki tol nepralaimėję Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir Moletų „TiuMeno-Ežerūno“ klubai. Po permainingų rungtynių pergalę šventė šeimininkai Molėtų krepšininkai rezultatu 79:71 (18:16, 18:25, 27:17, 16:13). „TiuMenas-Ežerūnas“ iškovojo 3-ąją pergalę iš tiek pat galimų ir pakilo į pirmąją turnyrinės lentelės vietą. Tuo tarpu „Sūduvai-Mantingai“ tai buvo pirmoji nesėkmė.

Marijampoliečiai sėkmingai pradėjo rungtynes ir sužaidus

tris minutes nutolo 7:16, bet „TiuMenas-Ežerūnas“ kėlinį užbaigė spurtu 11:0 ir prieš antrąjį ketvirtį susigrąžino persvarą į savo rankas - 18:16.

Antrajame kėlinyje „Sūduva-Mantinga“ sugebėjo atsitiesti ir šovė į priekį bei įgijo dviženklį pranašumą (22:32). Visgi, pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių puolime (16:3) „TiuMenui-Ežerūnui“ leido kartoti savo metimus bei kontroliuoti rungtynių eigą. Antroje mačo dalyje „TiuMenas-Ežerūnas“ stabiliai pirmavo kelių taškų skirtumu. Tiesa, „Sūduvai-Mantingai“ rungtynių pabaigoje pavyko sugrąžinti intrigą (71:69), bet lyderių vedini molėtiškiai pergalingai užbaigė rungtynes.

Rezultatyviausiai „TiuMeno-Ežerūno“ ekipoje rungtyniavo 21 tašką pelnęs Nerijus Varnelis. Raimundas Ambrulaitis (9 atk. kam., 30 naud. bal.) ir Thomas Ray Davis (9 atk. kam., 4 per. kam., 3 bl.) pelnė atitinkamai 20 ir 15 taškų.

„Sūduvos-Mantingos“ gretose rezultatyviausias buvo Marius Valukonis – 17 taškų ir 8 atk kam. 13 taškų pelnė Žilvinas Kuklierius. Po 10 įmetė Andrius Mineikis ir Benas Bagdonavičius.

„JAZZ-KTU“ po atkaklios kovos įveikė kaimynus iš Jonavos

11.10.2013

Nacionalinės krepšinio lygos pirmenybėse „JAZZ-KTU“ krepšininkai (3/0) ir toliau išlieka nepralaimėję. Rolando Urkio auklėtiniai penktadienį namuose 77:73 (24:17, 13:21, 18:16, 22:19) įveikė Jonavos „Petrochemos“ ekipą (1/1) ir išlieka viena iš trijų nepralaimėjusių ekipų čempionate.

Rungtynes šešiais taškais pradėjęs Paulius Petrilevičius leido aikštelės šeimininkams užtikrintai pirmauti – 9:0. „Petrochemos“ ekipa buvo priartėjusi, tačiau kauniečiai ir toliau diktavo žaidimo sąlygas. Giedrius Staniulis perėmęs kamuolį ataką užbaigė dėjimu ir po pirmų dešimties minučių aikštelės šeimininkai pirmavo 24:17.

Jonaviečiai pabudo antrajame kėlinyje, kai po kelių sėkmingų antpuolių ir tolimo Ričardo Verbicko metimo išsiveržė į priekį (28:29). Mantvydas Stašelis po poros akimirkų, pelnydamas penkis taškus iš eilės, sugrąžino pranašumą kauniečiams. Trapia persvara laikinosios sostinės krepšininkai džiaugėsi iki paskutinės ketvirčio sekundės, kai dvitaškį pataikė Tomas Milinskas. Po dviejų kėlinių „Petrochemos“ krepšininkai buvo priekyje 38:37.

Nors svečiai puikų žaidimą tęsė ir po didžiosios pertraukos, tačiau tada iniciatyvos ėmėsi Karolis Kokoška - penkiais taškais iš eilės išlyginęs rezultatą (45:45). Ir nors kauniečiams buvo pavykę trumpam nutolti, intriga išliko ir po trijų kėlinių.

Mantvydas Stašelis ir Artūras Lencevičius dviem greitomis atakomis ir tolimais metimais, sugrąžino šypsenas į susirinkusių sirgalių veidus ir leido aikštelės šeimininkams pirmauti 69:63. Tiksint paskutinėms sekundėms svečiai tolimi metimu galėjo išlyginti rezultatą, tačiau šis, tikslo nepasiekė ir „JAZZ-KTU“ krepšininkai šventė trečiąją pergalę 77:73.

„JAZZ-KTU“: Karolis Kokoška 14, Mantvydas Stašelis 14 (4 rez. perd.), Artūras Lencevičius 14, Paulius Petrilevičius 10 (11 at. kam.),

„Petrochema“: Aurimas Urbonas 16, Henrikas Vorotnikovas 15 (8 atk. kam.), Karolis Šarukas 10.

„Šilutė” neleido „Zanavykui“ pajusti pergalės skonio

11.10.2013

Šakių „Zanavykas” (0/3) toliau pralaimi. Penktadienį (10.11) Šilutėje suvalkiečiai po atkaklios kovos neatsilaikė prieš vietos „Šilutę“ (2/1). Šeimininkai šventė pergalę rezultatu 76:74 (23:27, 18:14, 15:19, 20:14) ir paliko svečius be pergalių.

Pirmasis kėlinys prasidėjo penkiais „Zanavyko” ekipos gynėjo Arturo Pelšs taškais. Tiesa, svečių gynėjo pavyzdžiu pasinaudojusi „Šilutės“ komanda atsakė spurtu 10:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai - 10:5. Nors įpusėjus ketvirčiui šilutiškiai dar turėjo šešių taškų pranašumą 14:8, tačiau tada A. Pelšs pataikė tritaškį, Paulius Beliavičius

pridėjo aštuonis taškus iš eilės, o po Viliaus Šumskio taiklaus dvitaškio likus dviems minutėms svečiai iš Šakių jau buvo susikrovę septynių taškų persvarą (14:21). Likusį laiką vaizdas aikštelėje nesikeitė ir šakiečiai išsaugojo įgytą pranašumą 23:27.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo šeimininkai ir, sužaidus dvi minutes, po taiklaus Evaldo Šaulio tolimo metimo rezultatas vėl tapo lygus 29:29. Įpusėjus kėliniui komandos apsikeitė tiksliomis atakomis (36:35), o ilsėtis komandos patraukė esant lygiam rezultatui 41:41.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Eivydo Mološčiako ir Tomo Lekūno dvitaškiu bei Deivido Pukio tritaškiu metimu (48:43), tačiau tada iniciatyvos ėmėsi A. Pelšs ir P. Abramavičius – pirmasis įmetė du taškus, antrasis pridėjo penkis ir suvalkiečiai vėl persvėrė rezultatą savo naudai 48:50. Iki ketvirčio pabaigos likus vienai minutei rezultatas buvo lygus 52:52, bet Šakių komandos naujokas P. Beliavčius pelnė keturis taškus be astako ir leido savo komandai įgyti keturių taškų persvarą 56:60.

Sužaidus dvi minutes paskutiniajame rungtynių kėlinyje E. Mološčiakas taikliu tritaškiu metimu dar kartą išlygino rungtynių rezultatą 64:64. T. Lekūnas pelnė penkis taškus iš eilės, Audrius Ramonaitis pridėjo vieną ir šeimininkai vėl priekyje - 70:67. Iki rungtynių pabaigos likus trims minutėms A. Pelšs paskutinį kartą išlygino rezultatą (72:72). Po šio epizodo tiksliau žaidė šilutiškiai ir iškovojo pergalę rezultatu 76:74 Šilutės pergale.

Vėl nesulaikomai „Šilutės“ komandoje žaidė Tomas Lekūnas. Puolėjas per 38 minutes pelnė 23 taškus, atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 13 varžovų pražangų, perėmė 2 kamuolius, tačiau suklydo 9 kartus ir surinko 29 naudingumo balus. Jam puikiai talkino 19 taškų įmetęs Eivydas Mološčiakas, 13 pridėjo Deividas Pukis, 10 – Nerijus Anglickis.

„Zanavyko“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Paulius Beliavičius – 20 taškų. 19 įmetė Paulius Abramavičius. 15 - Arturs Pelšs, 8 - Vilius Šumskis.