„JAZZ-KTU“ krepšininkai „Olimpą“ paliko be pergalių

06.10.2013

Šeštadienį (10.05) Kauno „JAZZ-KTU“ krepšininkai Plungėje sužaidė antrąsias Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2013-2014 metų sezono rungtynes. Rolando Urkio auklėtiniai 83:95 (23:27, 12:23, 27:25, 21:20) įveikė vietos „Olimpo” krepšininkus.

Rungtynes daug sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, tačiau jau antroje kėlinio pusėje svečiai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį. Mantvydo Stašelio vedini kauniečiai tęsė puikų žaidimą ir antrajame ketvirtyje. Leidę varžovams įmesti tik 12 taškų per kėlinį laikinosios sostinės krepšininkai į didžiąją pertrauką išėjo turėdami 15 taškų persvarą.

Nors trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius „Olimpo“ krepšininkai laimėjo (27:25 ir 21:20), tačiau pirmoje rungtynių pusėje įgytas pranašumas leido Kauno „JAZZ-KTU“ ekipai švęsti antrąją pergalę 95:83.

„Olimpas“: Evaldas Lengvinas 29 tšk., (9 atk. kam.), Dainius Vaitelis 24 tšk., 4 atk. kam., Elvinas Gintvainis 9 tšk.

„JAZZ-KTU“: Donatas Sabeckis 22 tšk., Mantvydas Stašelis 21 tšk., Paulius Petrilevičius 15 tšk., 13 atk. kam.

Pirmąją sezono pergalę „Delikatesas“ iškovojo Šakiuose

05.10.2013

Šeštadienį (10.05) Šakių „Zanavykas” namų aikštėje sužaidė antras Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2013-2014 metų sezono rungtynes. Jose Giedriaus Žibėno auklėtiniai 64:88 (17:21, 18:29, 18:18, 11:20) nusileido Joniškio „Delikateso” ekipai.

Rungtynės prasidėjo taikliais Viliaus Šumskio, Mato Ragausko bei Marijaus Užupio dvitaškiais metimais, kurie iš karto leido šeimininkams įgauti šešių taškų persvarą 6:0. Čia pat svečiai iš Joniškio sugebėjo spurtuoti bei likus žaisti keturias minutes rezultatas tapo lygus 11:11. Nors abi

ekipos apsikeitė rezultatyviais prasiveržimais 13:13, tačiau tada svečiai laimėjo atkarpą 8:4 ir pasibaigus pirmam ketvirčiui išsiveržė į priekį 17:21.

Antrąjį kėlinį šakiečiai pradėjo taikliais Pauliaus Abramavičiaus bei Pauliaus Beliavičiaus dvitaškiais, kurie išlygino rungtynių rezultatą 21:21. Į tokią šeimininkų pradžią svečiai atsakė 5 taškais be atsako bei susigrąžino pranašumą 21:26. Kai taiklųs M. Ragausko baudos metimai skirtumą kiek aptirpdė, joniškiečiai spurtavo 13:0 ir susikrovė įtikinamą penkiolikos taškų persvarą, kurią išlaikė iki didžiosios rungtynių pertraukos – 35:50.

Trečiąjį ketvirtį taikliais metimais atidarė M. Užupis ir A. Pelšs, tačiau du svečių tritaškiai netrukus viską atstatė į savo vietas - 39:56. Per paskutines kėlinio minutes šeimininkai sugebėjo sumažinti deficitą, tačiau prieš lemiamas dešimt žaidimo minučių komandas skyrė tie patys penkiolika taškų 53:68.

Ketvirtasis kėlinys šiose rungtynėse buvo tik formalumas. Nors suvalkiečiai bandė spausti varžovus bei sugrąžinti žiūrovams intrigą, tačiau naudos tokia taktika nedavė. Svečiai iš Joniškio dar labiau padidino persvarą ir namo išvažiavo iškovoję pergalę rezultatu 64:88.

„Trakai“ išvykoje užtikrintai įveikė „Palangą“

05.10.2013

Pergalingai pirmąjį NKL sezono savaitgalį baigė „Trakų“ krepšininkai. Trakiečiai išvykoje 80:58 (22:18, 24:15, 21:18, 23:7) nugalėjo „Palangos“ klubą.

„Trakai“ tragiškai pradėjo rungtynes ir pirmąją dviejų minučių atkarpą pralaimėjo net 0:10. Tačiau situacija greitai pasikeitė. Trakiečiai šeimininkams neleido pelnyti taškų beveik keturias minutes ir persvėrė rezultatą – 12:10. „Palanga“ atsakė dvitaškiu, bet netrukus sekė dar vienas galingas svečių spurtas 10:0 – 22:12. Vis dėlto pačioje

kėlinuko pabaigoje „Trakai“ įkrito į duobelę ir leido priešininkams sušvelninti deficitą – 22:18.

Antrojo kėlinuko pradžioje pasižymėjo kone visi aikštėje buvę svečių krepšininkai, „Palanga“ nesugebėjo duoti atsako ir „Trakai“ nutolo – 31:20. Įsisiautėjus T. Pipirui, pranašumas artėjo prie triuškinančios ribos – 41:24. Tačiau „Palanga“ nesudėjo ginklų ir iki pertraukos spėjo kiek pristabdyti D. Miliūno auklėtinius – 46:33.

Po pertraukos palangiškiai parodė, kad nekelia baltos vėliavos ir bandė atkurti intrigą – 48:40. „Trakai“ buvo trumpam atstatę solidesnę persvarą (55:42), bet kovingoji „Palangos“ komanda nenustojo lipti ant kulnų – 55:49. „Trakams“ koją labiausiai kišo klaidos. Šeimininkų entuziazmą gerokai sumažino O. Olisevičius ir S. Lekys. Daugiausiai jų dėka prieš ketvirtą kėlinį „Trakai“ tvirtai pirmavo 67:51.

Lemiamoje mačo atkarpoje „Palanga“ jau nebespėjo paskui „Trakus“. Pavargę palangiškiai strigo NKL naujokų gynyboje ir sunkiai pajėgė rinkti taškus. Tuo metu Trakų miesto komandoje pasižymėjo tai E. Baniulis, tai O. Olisevičius, tai A. Šležas. Galutinis rezultatas – 80:58.

„Trakai“: T. Pipiras (5 atk. kam.) ir O. Olisevičius (5 atk. kam.) po 15, J. Kazakauskas 10 (5 atk. kam.), S. Lekys ir A. Šležas (6 atk. kam.) po 9, E. Baniulis 7 (5 atk. kam.), R. Juknevičius 6, I. Ryla 4, D. Pipiras 3, E. Jezukevičius 2.

„Palanga“: R. Biliartas 15 (10 atk. kam.), E. Kubilius 11, K. Jonuška 10.

„Sūduva-Mantinga“ namų arenoje sutriuškino „Radviliškį-Juodelius“

05.10.2013

Antrą pergalę per dvi dienas iškovojusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ įsitvirtino pirmoje NKL turnyro lentelės pusėje. Penktadienį (10.04) suvalkiečiai išvykoje 77:70 įveikė Joniškio „Delikatesą“, o šeštadienį savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 84:61 nepasigailėjo svečių iš Radviliškio.

Nors pirmąjį kėlinį Ryčio Raukčio tolimų metimų dėka laimėjo „Radviliškio-Juodelių“ krepšininkai, likusiuose trijuose savo pranašumą demonstravo marijampoliečiai. Puikiai iš toli (67 proc.) atakavę „Sūduvos-Mantingos“

krepšininkai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (38 prieš 24), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (20 prieš 13) ir blokavo daugiau varžovų metimų (7 prieš 2). Būtent šie statistikos kriterijai lėmė Marijampolės komandos pergalę.

Rezultatyviausiai „Sūduvos-Mantingos“ ekipoje rungtyniavo 16 taškų pelnęs Žilvinas Kuklierius. Dvigubą dublį prie pergalės pridėjo Marius Valukonis. Puolėjas surinko 12 taškų, 11 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvius perdavimus ir rungtynes baigė turėdamas 23 naudingumo balus. 10 taškų į svečių krepšį įmetė Paulius Knyza, 9 – Aurimas Birgelis, po 7 pelnė Benas Bagdobavičius, Ignas Labutis ir Tautvydas Kliučinykas, po 6 – Andrius Čižikas ir Paulius Gvazdaitis (5 bl.).

„Radviliškio-Juodelių“ gretose rezultatyviausias buvo Rytis Rauktys – 15 taškų. Po 9 įmetė Darius Gricius ir Agnius Gurklys, 8 – Rytis Grigaitis.

Pajūrio derbyje – akivaizdus „Naftos-Universiteto“ pranašumas

04.10.2013

Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ krepšininkai 2013-2014 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionatą pradėjo triuškinama pergale. Namų arenoje rungtyniavę studentai 33 taškų skirtumu 92:59 palaužė „Palangos“ ekipą.

Klaipėdiečiai, vadovaujami Atlantos olimpinių žaidynių prizininko Ryčio Vaišvilos, dar iki didžiosios pertraukos susikrovė dviženklę taškų persvarą – 44:29, o antroje rungtynių dalyje jau akivaizdžiai triuškino palangiškius.

„Naftą-Universitetą“ į pergalę vedė Domininkas Matutis, pelnęs 14 taškų, Viktoras Chodosovskis pridėjo 12 taškų, Valentas Tarolis – 11 (8 atk. kam.), 9 – Tadas Maželis.

Iš palangiškių išsiskyrė 14 taškų surinkęs Rytis Biliartas ir 13 taškų pelnęs Ignas Pavilonis.

Klaipėdiečiai akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl kamuolių (58:39) ir gerokai rečiau klydo (10 ir 21 klaida).

Sabeckio ir Staniulio vedina „JAZZ-KTU“ įveikė Šakių „Zanavyką”

04.10.2013

Penktadienį (10.04) pirmąsias oficialias sezono rungtynes sužaidė Kauno „JAZZ-KTU“ ir Šakių „Zanavykas”. Jose rezultatu 78:67 (26:19, 12:19, 24:13, 16:16) šventė Kauno studentai.

Pirmasis kėlinys prasidėjo penkiais Deivido Sabeckio taškais iš eilės, kurie leido šeimininkams iš karto susikrauti persvarą 5:0. Nors pirmuosius taškus pelnė ir svečiai 5:2, tačiau “JAZZ-KTU” krepšininkai žaidė užtikrinčiau bei įpusėjus ketvirčiui susikrovė devynių taškų persvarą 20:11. Šeimininkai lengvai įveikdami šakiečių gynybą pasibaigus pirmoms dešimt žaidimo minučių išsaugojo įtikinamą persvarą – 26:19.

Antrasis kėlinys prasidėjo abiejų ekipų taikliais dvitaškiais 28:21. Vis daugiau spragų suradę varžovų gynyboje suvalkiečiai pabaigoje ketvirčio po dviejų taiklių P. Beliavičiaus tritaškių bei apsigynę nuo paskutinės šeimininkų atakos sugebėjo prieš ilgąją pertrauką pasivyti varžovus. Ekipos išėjo ilsėtis švieslentėje degant lygiam rezultatui – 38:38.

Trečiame kėlinyje dominavo gynyba, tačiau D. Sabeckio trys taškai vėl sugrąžino persvarą „JAZZ-KTU” ekipai 41:38. „Zanavyko“ naujokas Paulius Abramavičius atsakė dvitaškiu ( 41:40), tačiau tada šeimininkai surengė spurtą 5:0 bei padidino savo persvarą iki šešių taškų 46:40. Sunkiai rinkę taškus svečiai atsiliko dviženkliu taškų skirtumu ir prieš lemiamą ketvirtį švieslentė rodo skaičius 62:51.

Nors paskutinį ketvirtį šakiečių vidurio puolėjas Vilius Šumskis pradėjo taikliu dvitaškiu metimu (62:53), tačiau nesulaikomai žaidęs D. Sabeckis pataikė tolimą metimą bei vėl sugrąžino savo ekipai dviženklę persvarą 65:53. Vaizdas aikštelėje ir toliau nesikeitė, šeimininkai užtikrintai kontroliavo rungtynių tempą bei susikrautą persvarą išsaugojo iki pat rungtynių pabaigos, kurios baigėsi 78:67.

„JAZZ-KTU” : D. Sabeckis 20 (7/9 dvit., 6 atk. kam., 16 naud. bal.), G. Staniulis 18 (16 atk. kam.), A. Lencevičius 10.

Šakių “Zanavykas” : P. Abramavičius 15, V. Šumskis 10, R. Simanavičius ir P. Kleiza – po 9.