V. Pancerevas: „Geriau žaisti motyvavo prasta sezono pradžia“

11.01.2014

Keturias iš eilės pergales iškovojusioje „Radviliškio-Juodelių“ komandoje Vitalis Pancerevas užima svarbią rolę. Sunkiai pradėję sezoną aukštaičiai pagaliau įsibėgėjo, o prie to taškais, perdavimais ir vadovavimu aikštėje itin svariai prisidėjo šis 26 metų 185 cm ūgio gynėjas. Vienas iš dviejų geriausių paskutinės praėjusių metų NKL savaitės krepšininkų papasakojo apie sunkią sezono pradžią, atsiradusias pergales, ambicijas nesustoti ir komandos naujokus.

- 2013-uosius baigei kaip geriausias NKL savaitės krepšininkas. Kadangi čempionate vyko pertrauka, tai ir į 2014-uosius įžengei kaip šio titulo savininkas. Ar dėl to jauteisi kaip nors ypatingai?

- Asmeniškai šis titulas yra tikrai malonus įvertinimas, bet per daug aš jo nesureikšminu ir stengsiuos toliau dirbti, kad padėčiau komandai laimėti rungtynes.

- Kaip praėjo šventinis laikotarpis? Kiek per šventes skyrei laiko krepšiniui?

- Šventes praleidau namuose, kaip, manau, daugelis kitų krepšininkų. Bet per daug ilsėtis nebuvo kada, kadangi iškart po jų reikėjo grįžti į treniruotes.

- Įskaičiuojant vakarykštę pergalę prieš Klaipėdos „Naftą-Universitetą“, iškovojote keturias pergales iš eilės. Ką pakeitėte žaidime, kad darbas aikštėje virstų pergalėmis?

- Mūsų raktas į šias labai svarbias pergales buvo komandiškesnis žaidimas. Komandiniai veiksmai ir įvairiapusiškesnis žaidimas padėjo laimėti. Be išvardintų elementų prieš kitas komandas būdavo sunku žaisti.

- Radviliškio komandai priklauso ilgiausios šiame sezone pralaimėtų rungtynių serija. Prieš pertrauką čempionate buvote vieni realiausių pretendentų užimti paskutinę vietą ir iškristi į RKL. Tokia realybė aikštėje slėgė?

- Na žinoma, kai pralaimi 11 rungtynių iš eiles ir atsiduri turnyro lentelės dugne, tai neprideda geros nuotaikos. Pralaimėjimai pradeda slėgti psichologiškai ir ta baimė iškristi sukelia dar didesnį spaudimą. Bet šiuo metu išsikapstėme iš sunkios padėties ir tikiuosi, kad komandos rezultatai tik gerės. Žinoma, atsipalaiduoti nėra kada, kadangi mus ir kitas kaimynines komandas skiria tik kelios pergalės.

- Kai buvo sunku, kai buvote pamiršę pergalių skonį, kas motyvavo tave ir tavo komandą eiti į aikštę ir žaisti?

- Visų pirma, geriau žaisti mus motyvavo prastas mūsų sezono startas. Stengėmės žaisti geriau ir įrodyti kitiems, kad mes dar turime jėgų ir noro kilti aukščiau bei kovoti su kiekviena komanda. Žinoma, kiekvienas žaidėjas turi savo asmeninių ambicijų ir lūkesčių, dėl kurių žaidžia šioje komandoje.

- Kokia atmosfera komandoje vyrauja šiuo metu, t.y. po kelių pergalių serijos?

- Šiuo metu komandos atmosfera išties nebloga. Visi komandoje draugiški ir nevengia pajuokauti. Taip kad yra smagu treniruotis ir žaisti su šiais vyrukais.

- Sutapimas ar ne, bet „Radviliškio-Juodelių“ rezultatai pagerėjo prie komandos prisijungus naujokams Vaidui Trepočkai ir Edvinui Alunderiui. Ką galėtum pasakyti apie šiuos krepšininkus?

- Vaidą pažįstų iš praėjusio sezono, tad tikrai apsidžiaugiau, kai jis prisijungė prie komandos. Mums reikėjo žmogaus galinčio mesti ir žaisti po krepšiu. Ir šiaip jis yra linksmas vyrukas. Edviną taip pat pažinojau, kadangi teko su juo žaisti praeityje. Jis į mūsų komandą įnešė veržlumo ir mobilumo.

- Radviliškyje rungtyniauji antrą sezoną. Asmeniniai tavo rodikliai geri. Vilionių pereiti į kitas komandas nebuvo?

- Prieš sezono pradžią pasiūlymų iš kitų komandų buvo, tačiau „Radviliškis-Juodeliai“ man pateikė tokį pasiūlymą, kokio aš norėjau, tad dėl to ir pasirinkau šią komandą.

                                                                                                                                Kalbėjosi Motiejus Baublys

„Sūduvai-Mantingai“ rungtynėse su „Vilniumi-MRU“ naujokų indėlio nepakako

11.01.2014

Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ 2013-2014 metų sezonas ir toliau klostosi ne taip, kaip norėtųsi. Šį kartą marijampoliečiai namuose turėjo pripažinti Vilniaus „Vilniaus-MRU“ komandos pranašumą rezultatu 65:76 (17:20, 22:22, 11:26, 15:18).

Po šio pralaimėjimo „Sūduva-Mantinga“ smuktelėjo į priešpaskutinę vietą, tuo tarpu vilniečiai pakilo iki šeštosios vietos.

Šeimininkai visas rungtynes buvo besivejančių vaidmenyje, o pirmavo tik pirmojo kėlinio pradžioje. Skirtumas tarp komandų svyravo nuo 3 iki 11 taškų. Įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui po Mato Sapiegos tritaškio „Sūduvos-Mantingos“ atsilikimas ištirpo iki vieno tolimo metimo, bet per likusį

laiką vilniečiai sužaidė tiksliau bei pergalingai užbaigė rungtynes.

„Sūduva-Mantinga“: Žilvinas Kuklierius ir Marius Valukonis po 12 taškų, Povilas Šakinis 10, Matas Sapiega ir Paulius Knyza po 9 taškus.

„Vilnius-MRU“: Dovis Bičkauskis 17 taškų, Remigijus Sugintas 13 taškų, Paulius Semaška ir Antanas Udras po 10 taškų.

„Zanavykas” antrą kartą šiame sezone nugalėjo Plungės „Olimpą”

10.01.2014

Šakių „Zanavykas” 2014 metus Nacionalinėje krepšinio lygoje pradėjo pergalingai. Savų žiūrovų akivaizdoje suvalkiečiai 95:89 (27:19, 20:19, 31:28, 17:23) nugalėjo svečius iš Žemaitijos Plungės „Olimpą” ir į savo sąskaitą įsirašė vienuoliktą pergalę.

Pirmąjį kėlinį plungiškiai pradėjo spurtu 0:4, tačiau čia pat šeimininkų ekipos centras Vilius Šumskis atsakė keturiais taškais ir rezultatas tapo lygus 4:4. Puikiai ir toliau rungtyniavęs zanavykų centras padėjo savo komandai išsiveržti į priekį. Po dešimties žaidimo minučių šeimininkai turėjo aštuonių taškų pranašumą – 27:19.

Antrasis ketvirtis prasidėjo taikliu Pauliaus Kleizos tolimu metimu ir pirmą kartą šeimininkai įgijo dviženklę persvarą 30:19. Čia svečiai atsakė 5 taškais ir skirtumas kiek aptirpo (30:24). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę šeimininkai susigrąžino po pirmojo ketvirčio turėtą persvarą ir ilsėtis išėjo švieslentėje degant skaičiams 47:38.

Antrąją rungtynių dalį sėkmingiau pradėjo žemaičiai. Skirtumas ištirpo iki penkių taškų, bet po minutės pertraukėlės „Zanavyko“ krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą ir kėlinio pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą – 78:66.

Paskutiniame kėlinuke šeimininkai užtikrintai laikė iniciatyvą savo rankose, o sužaidus keturias minutes komandas jau skyrė septyniolika taškų (89:72). Nors paskutinėmis minutėmis svečiai nekėlė baltos vėliavos, tačiau viskas, ką jiems pavyko padaryti, tai tik sumažinti deficitą. Rungtynes 95:89 laimėjo Šakių „Zanavykas”.

„Zanavykas”: V. Šumskis – 24 (10/12 dvit., 23 naud. bal.), P. Kleiza ir P. Parachomikas – po 14, P. Abramavičius – 12, P. Beliavičius – 11, V. Vaikšnis – 10.

„Olimpas”: D. Vaitelis – 28 (11/16 dvit., 35 naud. bal.), O. Kaminskis – 18 (4/5 dvit., 9 atk. kam., 13 išpr. pražang., 39 naud. bal.), Ž. Jocys – 14, E. Gintvainis – 10.

„Trakai“ įveikė turnyro lentelės kaimynus „Delikatesą“

10.01.2014

Pergalingai 2014 metus pradėjo „Trakų“ (14/5) krepšininkai, savų sirgalių akivaizdoje 62:52 (15:16, 7:19, 28:8, 12:9) palaužę turnyro lentelės kaimyną Joniškio „Delikatesą“ (14/6). „Trakų“ pergalę lėmė puiki antroji mačo dalis. Dėl nepriekaištingos gynybos trakiečiai ją laimėjo 40:17 ir palaužė be pagrindinio vidurio puolėjo Roko Čepanonio rungtyniavusius svečius.

Pirmuosius rungtynių taškus „Trakams“ pelnė gimtadienį penktadienį minėjęs Osvaldas Olisevičius. Vis dėlto „Delikatesas“ neketino teikti dovanų ir atsakė 6 taškais iš

eilės (2:6). Tritaškiai sugrąžino trakiečiams persvarą. Du pataikė E. Baniulis, vieną - J. Kazakauskas ir šeimininkai išsiveržė į priekį (11:10). Tiesa, po pirmojo kėlinio D. Miliūno kariauna atsiliko - 15:16.

Antrajame kėlinuke „Trakų“ žaidimas sugriuvo. Pirmoje ketvirčio pusėje pelnę vos 2 taškus, šeimininkai nebuvo smarkiai nubausti (17:23), tačiau dar vienas 5 minučių badas baigėsi skaudžiai – „Delikatesas“ iki pertraukos nutolo 13 taškų -22:35.

Po pertraukos „Delikateso“ karaliavimas Trakuose baigėsi. Įspūdingai rungtyniavęs E. Baniulis pelnė 18-ąjį tašką ir trečiojo kėlinio viduryje išlygino rezultatą (36:36). Lyg ant bangos žaidę „Trakų“ krepšininkai kėlinuką laimėjo net 20 taškų skirtumu ir prieš lemiamą mačo dalį pirmavo 50:43. „Trakų“ gynyba „Delikatesui“ nepaliko jokių vilčių. Ketvirtajame kėlinuke D. Miliūno auklėtiniai saugiai laikė apčiuopiamą pranašumą, kibia gynyba neprisileido joniškiečių per arti ir iškovojo pergalę 62:52.

„Trakai“: Evaldas Baniulis 18, Rytis Juknevičius 16, Tautvydas Pipiras 11, Julius Kazakauskas 7.

„Delikatesas“: Mantas Pukinskas, Irmantas Lianzbergas ir Aivaras Kvedaravičius (10 atk. kam.) po 9.


„TiuMenas-Ežerūnas“ išbarstė persvarą, bet įveikė „Žalgirį-2“

10.01.2014

Penktadienį (01.10) pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje iškovojo Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ (15/5) klubas, kuris išvykoje 78:72 (28:16, 16:12, 19:18, 15:26 ) įveikė Kauno „Žalgirio“ (7/12) dublerių komandą.

Susitikimą kiek sėkmingiau pradėjo „Žalgirio-2“ komanda, kuri prabėgus trims minutėms pirmavo 7:6. Čia pat „TiuMenas-Ežerūnas“ spurtavo 7:0 ir truktelėjo į priekį – 13:7. Po Olego Kojenetso dvitaškio žalgiriečiai sumažino deficitą (16:18), tačiau molėtiškiai kėlinį baigė galingu spurtu 10:0 ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo dviženklį pranašumą – 28:16.

Antrajame ketvirtyje Romualdo Petronio auklėtiniai toliau tolo nuo persekiotojų: 17-ąją minutę komandas skyrė 20 taškų – 41:21. Kauniečiai per likusį laiką sugebėjo kiek sumažinti deficitą, kuris įpusėjus mačui siekė 16 taškų – 28:44.

Po didžiosios pertraukos „TiuMenas-Ežerūnas“ nesirengė mažinti apsukų. Sauliaus Kuzminsko ir Nerijaus Varnelio tandemas inicijavo spurtą 8:0, po kurio molėtiškiai dar labiau atitrūko – 56:34. Kauno klubą paskui save ėmėsi tempti Justas Tamulis, kuris pataikė du tritaškius iš eilės – 44:58. Paskutinę kėlinio sekundę Justas Narušis smeigė tritaškį, leidusį Molėtų ekipai kiek nuraminti įsibėgėjusius „Žalgirio“ dublerius – 63:46.

Paskutiniajame ketvirtyje „Žalgirio“ jaunimas pamėgino atkurti intrigą – laimėta atkarpa 7:0 leido priartėti – 53:67. Paskutinėmis minutėmis kauniečiai ėmė aktyviai spausti molėtiškius ir po spurto 8:0, likus žaisti pusantros minutės, sugrąžino įtampą – 68:75. Prasidėjus paskutinei minutei Donatas Tarolis dar realizavo abi baudas (70:75), o Tomas Gaidamavičius gavo pražangą puolime. Tačiau šeimininkams nepavyko pataikyti iš toli, o prieš tritaškį metusį Thomasą Davisą taisykles pažeidė D.Tarolis. „TiuMeno-Ežerūno“ legionierius realizavo tik vieną baudos metimą – 76:70. Per likusias 16 sekundžių komandos apsikeitė taškais, kurie esmės nepataikė.

„Žalgiris-2“: Donatas Tarolis 25 (8 atk. Kam.), Olegas Kojenetsas 12, Vytenis Jasikevičius 11, Justas Tamulis 10.

„TiuMenas-Ežerūnas“: Nerijus Varnelis 25 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Saulius Kuzminskas 12 (10 atk. kam.), Tomas Gaidamavičius 10 (10 rez. perd.), Osvaldas Mačernis 6, Tomas Galeckas ir Thomasas Davisas po 5, Žygimantas Šeštokas 4, Justas Narušis 3.

„Petrochema“ ketvirtajame kėlinyje tritaškiais patiesė „Šilutę“

10.01.2014

Po trijų savaičių pertraukos tęsiasi NKL čempionatas. Penktadienį (01.10) Jonavoje susitiko vietos „Petrochema“ ir gerokai atsinaujinusi „Šilutė“. Tris kėlinius vyko lygi kova, tačiau ketvirtajame ketvirtyje šeimininkai į svečių krepšį „įsūdė“ 7 tritaškius ir šventė užtikrintą pergalę 73:49.

Pirmoje rungtynių pusėje geriau sekėsi šeimininkams, kuriuos į priekį vedė aukštaūgiai Henrikas Vorotnikovas, Paulius Vaitiekūnas ir Karolis Šarukas. Pirmajame kėlinyje į šeimininkų pasiūlytą tempą „Šilutės“ gretose atsakė vienintelis Evaldas Šaulys, kuris pelnė 6 iš 9 komandos

taškų (15:9). Antrajame kėlinyje lyderio rolę iš E. Šaulio perėmė komandoje debiutavęs Arnas Kazlauskas. 37 metų veteranas per kėlinį pelnė 11 taškų ir priartino svečius iki 35:28.

Trečiąjį kėlinį aktyviau pradėjo „Šilutės“ krepšininkai. Eivydas Mološčiakas įmetė tritaškį, Nerijus Anglickis pridėjo baudos metimą ir skirtumas ištirpo iki 3 taškų (35:32). Iki kėlinio pabaigos vyko apylygė kova ir prieš lemiamą ketvirtį „Petrochema“ pirmavo trapiu 4 taškų atstumu – 42:38.

Vaizdas aikštėje pasikeitė ketvirtajame kėlinyje, kuomet į priekį Jonavos komandą truktelėjo jaunimas. Ričardas Verbickas į „Šilutės“ krepšį įmetė tris tritaškiu, po du tolimus šūvius pridėjo Lukas Grabauskas bei Ignas Daukšys, o svečiai įstrigę kibioje gynyboje nerado kelių link krepšio. Rungtynės baigėsi įtikinama „Petrochemos“ persvara 73:49.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo R. Verbickas, pelnęs 15 taškų (5/7 trit.). 11 taškų įmetė Ignas Daukšys, po 8 – Tadas Sebežiovas ir Paulius Vaitiekūnas (10 atk. kam.).

„Šilutės“ ekipoje pasižymėjo Arnas Kazlauskas ir Evaldas Šaulys (9 atk. kam.), pelnę atitinkamai 16 ir 14 taškų. 8 pridėjo Nerijus Anglickis (8 atk. kam.).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports