NKL ir LSU pasirašė bendradarbiavimo sutartį

12.06.2013

Antradienį (06.11) Kaune Lietuvos sporto universitetas (LSU) ir Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ją parašais sutvirtino LSU rektorius, prof.habil.dr. Albertas Skurvydas ir NKL prezidentas Remigijus Štaras. Ceremoniją stebėjo LKF garbės prezidentas Vladas Garastas, LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, LSU sporto ir infrastruktūros prorektorius, prof.dr. Aleksas Stanislovaitis, LSU akademinė bendruomenė, NKL klubų vadovai.

Pagrindinis sutarties tikslas – mokslo pritaikymas praktikoje. Šalių bendradarbiavimo sutartis atvėrė NKL klubams naujas krepšininkų testavimo, LSU mokslinės tiriamosios laboratorijos panaudos, trenerių kvalifikacijos kėlimo galimybes. NKL ir NKL klubai nuo ateinančio rudens taps LSU vadybos, pedagogikos ir treniravimo specialybių studentų praktikos vieta.

„Man šitoje sutartyje viskas patinka, o dar labiau patiks, kai pradėsime daryti realius darbus. Patinka svajoti, bet dar labiau patinka, kai svajonės yra sugaunamos, patikrinamos mokslu, išgryninamos ir pritaikomos gyvenime. Mūsų paskirtis skleisti žinias, jas pritaikyti treniruočių procese. Mums vien laboratorijų neužtenka, reikia ir krepšinio aikštelių, todėl matau abipusę sutarties naudą“, – pasirašęs sutartį sakė prof. habil.dr. Albertas Skurvydas.

„Mes jau dabar pasiruošę Nacionalinės krepšinio lygos administracijai ir klubams rengti seminarus bei mokymus. Neabejoju, kad turime daug patirties ir norime pasidalinti naujausiais sporto mokslo pasiekimais. Sutartis atvers platesnes bendradarbiavimo galimybes ir viliuosi, kad jis bus aktyvus“, – teigė LSU rektorius prof. habil.dr. Albertas Skurvydas.

„Džiaugiamės tapę viena pirmųjų lygų, skleidžiančių švietėjišką misiją, kad mokslas neliktų tik mokslu, bet būtų pritaikytas ir gyvenime. Sieksime, jog praktinis LSU mokslo įdirbis ir žinių panaudojimas būtų prieinamas visiems NKL klubams. Užtikrinu, jog NKL ir lygos klubai yra pasiruošę į savo darbą įtraukti studentus. Skatinsime juos grįžti į savo miestų ar miestelių klubus atlikti praktikas ir ten įgautų noro dirbti. Tai iš dalies ir mūsų skleidžiamos savanorystės idėjos plėtojimas. Bendruomenės stiprinimas veda mus į priekį. Džiaugiuosi, kad LSU taip greitai atsiliepė į mūsų kreipimąsi,“– kalbėjo NKL prezidentas Remigijus Štaras.

Nusipelnęs Lietuvos treneris ir LSU prorektorius prof.dr. Aleksas Stanislovaitis LSU ir NKL bendradarbiavime įžvelgė didžiulę praktinę naudą: „Kiekvienais metais dėl netinkamai organizuoto treniruočių proceso sportininkai patiria daug traumų. Dažniausiai tai – kryžminio kelio plyšimas, tokių operacijų atliekama šimtai. Pritaikius naujausias technologijas to būtų išvengta. LSU turi visus reikiamus testavimo reikmenis, ir tikrai gali prisidėti prie traumų prevencijos bei krepšinio tolimesnio klestėjimo Lietuvoje".

„Jazz-Diremta“ tris kėlinius pirmavo prieš Filipinų rinktinę, bet ketvirtajame neatsilaikė

08.06.2013

Penktadienį (06.07) Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti „Jazz-Diremta“ sužaidė draugiškas rungtynes su nacionaline Filipinų krepšinio rinktine. Po trijų kėlinių NKL komanda pirmavo 5 taškais (47:52), tačiau sėkmingiau rungtynių pabaigą sužaidę svečiai iš Filipinų sugebėjo rezultatą persverti savo naudai. Klaipėdoje vykusios rungtynės baigėsi rezultatu 74:63 (16:18, 14:18, 17:16, 27:11) filipiniečių naudai.

Keliais vasarą neatostogaujančiais krepšininkais sudėtį pastiprinusioje „Jazz-Diremtos“ komandoje 

rezultatyviausiai žaidė 20 taškų pelnęs Ronaldas Rutkauskas. 14 taškų į Filipinų rinktinės krepšį įmetė Paulius Vaitiekūnas, 12 - Karolis kokoška, 6 – Evaldas Aniulis, 5 – Paulius Petrilevičius, 3 – Mindaugas Kalvelis, 2 – Deividas Sabeckis, 1 – Donatas Sabeckis.

Filipinų komandoje rezultatyviausiai žaidė Douthtt’as – 18 taškų. 13 taškų pridėjo Norwodd'as.

Išplėstinėje Lietuvos U-20 rinktinės sudėtyje – vienuolika NKL krepšininkų

05.06.2013

Dar viena Lietuvos jaunųjų krepšininkų rinktinė pradėjo pasirengimą savo amžiaus grupės Europos čempionatui. Nidoje į pirmąją treniruočių stovyklą susirinko jaunimo (iki 20 metų) komandos kandidatai, kuriems šiemet vadovauja Tomas Pačėsas.

Pirmą kartą darbo su Lietuvos jaunimo rinktine ėmęsis specialistas pirmojoje treniruočių stovykloje stebi daugiau nei 20 krepšininkų. Į stovyklą iš didelio būrio kviestų žaidėjų dėl sveikatos negalėjo atvykti tik Simonas Kymantas.

20-mečiai Nidoje stovyklaus iki birželio 14-osios, o birželio 11 ir 13 dienomis pajūryje išbandys jėgas su Filipinų vyrų rinktine. Birželio 15-20 dienomis jaunimo rinktinės kandidatai treniruosis Druskininkuose, vėliau dalyvaus kontroliniame turnyre Kaune, surengs stovyklą T. Pačėso gimtajame mieste Alytuje, o pasirengimą Europos čempionatui užbaigs Estijoje, kurioje ir vyks Europos čempionatas.

20-mečių Europos čempionato pirmojo etapo A grupėje Lietuvos krepšininkai susitiks su Graikijos, Vokietijos, Serbijos ir Gruzijos rinktinėmis.

LIETUVOS JAUNIMO U-20 RINKTINĖS KANDIDATAI:

Ignas RAMAŠAUSKAS (211 cm, Vilniaus „Sakalai“, LKL)
Laimonas CHATKEVIČIUS (213 cm, Pietų Karolinos universitetas, JAV)
Šarūnas BENIUŠIS (206 cm, Kauno „LSU-Baltai“, LKL)
Aurimas MAJAUSKAS (203 cm, „Future College Prep“ , JAV)
Žygimantas RIAUKA (203 cm, Viskonsino universitetas, JAV)
Mindaugas KAČINAS (201 cm, Pietų Karolinos universitetas, JAV)
Tomas LEKŪNAS (200 cm, Alytaus „Dzūkija“, NKL)
Tauras JOGĖLA (203 cm, Panevėžio „Lietkabelis“, LKL)
Mantas MOCKEVIČIUS (189 cm, Palangos „Palanga“, LKL)
Martynas PALIUKĖNAS (195 cm, Vilniaus „Statyba“, NKL)
Aurimas URBONAS (196 cm, Jonavos „Triobet“, NKL)
Ignas DAUKŠYS (195 cm, Jonavos „Triobet“, NKL)
Juozas BALČIŪNAS (190 cm, Lemonto vidurinė mokykla, JAV)
Paulius SEMAŠKA (184 cm, Kėdainių „Nevėžis“, LKL)
Vaidas KARINIAUSKAS (200 cm, Kauno „Žlgiris-2“, NKL)
Simonas LEKYS (182 cm, Trakų „Trakai“, RKL)
Osvaldas OLISEVIČIUS (200 cm, Vilniaus „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“, NKL)
Rytis JUKNEVIČIUS (187 cm, Jonavos „Triobet“, NKL)
Laurynas LUČINSKAS (201 cm, Gargždų „Gargždai-Bremena“, NKL)
Evaldas ŠAULYS (193 cm, Šilutės „Šilutė“, NKL)
Ignas VAITKUS (189 cm, Pakruojo „Meresta“, NKL)
Edgaras ZINEVIČIUS (202 cm, Vilniaus „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“, NKL)
Rokas NARKEVIČIUS (196 cm, Gioteborgo KFUM, Švedija)

„Radviliškio-Juodelių“ centras V. Trepočka: apie praėjusį sezoną ir atostogas

24.05.2013

Žiūrint į „Radviliškio-Juodelių“ 2012-2013 metų sezono statistiką, vienas iš komandos lyderių buvo Vaidas Trepočka. Jis vidutiniškai pelnydavo 13,4 taško ir dažnai būdavo rezultatyviausias komandoje. Asmeninių rodiklių 200 cm „centras“ nesureikšmina ir nelaiko savęs „Radviliškio-Juodelių“ lyderiu. Daugiau apie V. Trepočkos ir komandos žaidimą, gyvenimą su kambarioku, poilsį po anksti baigto sezono, skaitykite interviu su krepšininku.

Pernai po reguliariojo sezono „Radviliškis-Juodeliai“ buvo pirmi, šiemet – vienuolikti. Ar prieš atvykdamas į komandą tikėjaisi tokio nuosmukio?

Šiemet buvo kitokia komandos komplektacija. Kažko trūko. Nuosmukio tikrai nesitikėjom, manėm, kad geriau seksis. Mūsų tikslas buvo išeiti į ketvertuką, bet keitėsi žaidėjai – kažkas pritapo, kažkas ne.

Kelią į finalinį ketvertą jums užkirto jauniausia NKL komanda Kauno „Žalgiris-2“. Ko pritrūko pergalei prieš kauniečius?

Nedaug trūko, bet pralaimėjom pirmąsias išvykos rungtynes, tai sakyčiau, jos buvo lemiamos. Privalėjome laimėti antrąsias serijos rungtynes namuose. Laimėjome. Na, o trečios rungtynės... Jaunimas patirties neturėjo, tačiau nugalėjo mus greičiu ir jaunatviška energija. Išvykoje buvome gerai nusiteikę, bet nepasisekė keli metimai, gal kažkas buvo ne tinkamos nuotaikos. Čia juk krepšinis – kamuolys apvalus.

Žiūrint į tavo asmeninę statistiką, galima spręsti, jog sezonas buvo labai nepastovus – dažnai metėte po 25 taškus, bet dažnai – tik po 5. Kas tą lėmė?

Pas mus nebuvo ryškaus lyderio, tai daug kas priklausė nuo varžovų gynybos. Kartais man nesisekdavo, bet komandos draugams pabrėždavau – jūs žaiskit savo žaidimą, o aš prisitaikysiu prie jūsų.

Vis dėlto ne pirmą sezoną NKL esi komandos lyderis. Tai reiškia, kad patirties ir jėgų dar turite. Gal ateities planuose yra LKL?

Nesijaučiau lyderiu, aš tiesiog padėdavau komandai. Dėl LKL nežinau. Aišku, galėčiau grįžti. Žaidžiau su kolega Nerijumi Varneliu, kuris grįžo į LKL ir šį bei tą parodo. Tokie posūkiai įdomūs. Gal ir galėčiau grįžti, gal ir ne, tai priklauso nuo noro ir kūno.

Gyvenai kitame mieste, buvai savotiškas legionierius. Ar rungtyniaudamas kitame mieste jauti papildomą spaudimą iš vadovų, trenerių, žiūrovų?

Spaudimas šiek tiek jaučiasi. Kai atvažiuoji iš kito miesto, komanda iš tavęs tikisi geresnių rezultatų.

Ar Radviliškyje turėjai kambarioką? Koks buvo gyvenimas su juo?

Gyvenau su komandos draugu Eriku Kaupaičiu. Turėjau labai šaunų kambarioką, dalindavomės maistu, turėjau gerą šef povar. Gyvenimu su juo tikrai nesiskundžiau.

Praėjęs sezonas tau asmeniškai buvo geras?

Jeigu komanda kažkur lentelės apačioje, tai sezonas buvo prastas ir savo asmeniniu rezultatu nesu patenkintas. Jei komanda būtų patekusi į finalinį ketvertą, tada sakyčiau, kad sezonas geras ir pačiam, ir komandai.

Anksti baigėte sezoną. Ką veiki dabar?

Dabar poilsiauju, užsiimu šiokia tokia veikla. Sportuoju, ruošiuosi kitam sezonui.

Kaip šiuo metu sportuojate?

Esu iš Panevėžio, tai kas čia susirenka, su tais sportuoju. Sporto salėje žaidžiame krepšinį.

Ar turi planų kitam sezonui?

Ne, kol kas apie tai negalvoju. Dar per anksti. Kai kurie dar tik baiginėja sezoną. Turiu šiokių tokių pasiūlymų, bet jie nekonkretūs. O ar liksiu Radviliškio komandoje, priklausys nuo vadovų.

Kur planuoji praleisti atostogas?

Dar nežinau. Galvoju, gal į užsienį, gal čia – vietoje. Kai aš esu Lietuvos gamtos mylėtojas, tai man geriausia būtų atostogauti čia. Su meškere rankoj ar šiaip gerų draugų būry.

Lietuvos 19-mečių rinktinėje - devyni NKL krepšininkai ir treneris

23.05.2013

Lietuvos vaikinų jaunimo (iki 19 metų) rinktinė pradėjo pasirengimą birželio 27 — liepos 7 dienomis Čekijos sostinėje Prahoje vyksiančiam pasaulio čempionatui. Į pirmąją treniruočių stovyklą rinktinės vyriausiasis treneris Tomas Masiulis pakvietė 19 krepšininkų. Tarp jų yra visi 12 vaikinų, 2012-aisiais Vilniuje tapę Europos 18-mečių vicečempionais.

„Pavyko surinkti į stovyklą visus žaidėjus, kurių norėjome. Visi sveiki, galėsime įvertinti visus norimus kandidatus. Tiesa, su mumis dar nėra Tomo Dimšos ir Mariaus 

Grigonio, kurie dabar sportuoja su Kauno „Žalgiriu“. Manau, 17 žaidėjų pirmajai treniruočių stovyklai yra optimalus skaičius“, — sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris T. Masiulis.

Pirmoji 19-mečių rinktinės treniruočių stovykla surengta Kaune. Laikinojoje sostinėje krepšininkai treniruosis iki birželio 1 dienos. „Žalgirio“ treniruočių centro sporto salėje mūsų 19-mečiai gegužės 30, 31 ir birželio 1 dienomis sužais trejas kontrolines rungtynes su Australijos bendraamžiais. Visų mačų pradžia — 19 val.

„Po šių rungtynių planuojame atsisveikinti su keturiais rinktinės kandidatais ir pasilikti 15 žaidėjų“, — planavo T. Masiulis.

Birželio 3-16 dienomis Lietuvos rinktinė treniruosis Druskininkuose. Numatoma, kad ten komanda sužais po dvejas draugiškas rungtynes su Ukrainos ir Rusijos 20-mečių rinktinėmis.

Pasirengimą pasaulio čempionatui mūsiškiai užbaigs treniruočių stovykla Rukloje birželio 17-23 dienomis, o paskutinis kontrolinis mačas birželio 22 dieną bus sužaistas Kaune su Turkijos 20-mečiais.

Į Čekiją mūsų krepšininkai išvyks birželio 25 dieną.

LIETUVOS RINKTINĖS KANDIDATAI

Tomas Galeckas (Vilniaus „Statyba“, NKL)
Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris-2“, NKL)
Jokūbas Gintvainis (Vilniaus „Sakalai“, LKL)
Mantvydas Stašelis (Kauno A. Sabonio KC, RKL)
Tomas Dimša (Kauno „Žalgiris-2“, NKL)
Justas Tamulis (Kauno „Žalgiris-2“, NKL)
Simas Raupys (Birštono „Jazz-Diremta“, NKL)
Marius Grigonis (Kauno „Žalgiris-2“, NKL)
Tautvydas Jodelis („Trakai“, RKL)
Paulius Šatkus (Barking Abbey, Didžioji Britanija)
Tomas Miškinis, (Kauno A. Sabonio KC, RKL)
Denisas Krestininas (Vilniaus „Sakalai“, LKL)
Vilius Sajekas (Kauno raj. „Tornado–Diremta“, RKL)
Donatas Tarolis („Gargždai-Bremena“, NKL)
Augustinas Jankaitis (Vilniaus „Š. Marčiulionio KA-Twomenas“, NKL)
Rokas Gustys (Oak Hill academy, JAV)
Benas Griciūnas (Auburn univ., JAV)
Martinas Gebenas (Saint Maria Goretti High School, JAV)
Alvydas Žarskus (Vilniaus „Statyba“, NKL)


Vyr. treneris — Tomas Masiulis
Treneris — Dalius Lubys
Treneris — Evaldas Beržininkaitis
Daktaras — Vytautas Kailius
Fizinio rengimo treneris — Justas Grainys
Vadovas — Martynas Račkauskas

"Ežerūnas-Karys" pasirašė sutartį su įžaidėju Tomu Galecku

21.05.2013

Molėtų "Ežerūnas-Karys" pradeda rikiuoti komandos gretas ateinančiam 2013-2014 m. NKL krepšinio čempionatui.

Mindaugo Kildišiaus treniruojama ekipa pirmoji iš NKL klubų paskelbė pasirašiusi sutartį su nauju krepšininku. Juo tapo įžaidėjas Tomas Galeckas. Oficialioje komandos internetinėje svetainėje www.ezerunas.lt paskelbta, jog su 19 metų gynėju, kuris šiuo metu dalyvauja Lietuvos jaunimo (U-19) rinktinės pasiruošimo stovykloje pasaulio čempionatui Čekijoje, pasirašyta dviejų metų sutartis.

Paskutinius du sezonus T. Galeckas atstovavo Vilniaus "Statybai". Tiesa, dėl traumos krepšininkas 2012-2013 metų sezone nesužaidė nei vienerių rungtynių.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports