Atkeltose rungtynėse „Zanavykas“ užtikrintai įveikė „Radviliškį-Juodelius“

07.12.2013

Rezervinis savaitgalis NKL čempionate prasidėjo Šakių „Zanavyko“ (7/8) pergale. Tiesa, jai iškovoti suvalkiečių komandai užteko 37 minučių. Iki rungtynių su „Radviliškiu-Juodeliais“ (2/13) pabaigos žaisti likus 3 minutes, Šakių krepšinio arenoje dingo elektra. Rungtynės buvo nutrauktos. Tuo metu švieslentėje degė šeimininkų pranašumą atspindintys skaičiai 80:61 (19:12, 22:9, 30:18, 9:22).

Nuo svečių nutolę jau pirmajame kėlinyje (29:12), antrajame „Zanavyko“ krepšininkai dar labiau padidino atotrūkį (41:21). „Radviliškio-Juodelių“ triuškinimą šeimininkai tęsė ir trečiajame ketvirtyje, kuomet įgijo net 35

taškų pranašumą (70:35). Paskutiniame ketvirtyje Radviliškio krepšininkai persvarą aptirpdė, tačiau nepakankamai - 80:61. Švieslentėje degant tokiam rezultatui Šakiuose dingo elektra. Po 20 minučių laukimo rungtynės buvo nutrauktos.

„Zanavykas“: Paulius Abramavičius 19, Paulius Kleiza 15, Vilius Šumskis 11, Renaldas Simanavičius, Paulius Beliavičius, Vytautas Vaikšnis – po 8.

„Radviliškis-Juodeliai“: Vitalis Pancerevas 16, Lukas Pipiras 11, Rytis Rauktys ir Vaidas Trepočka – po 8.

„Trakai“ atsisveikino su Ignu Ryla

05.12.2013

„Trakų“ komandos sudėtyje – pokyčiai. NKL pirmenybių lyderiai nusprendė atsisakyti krepšininko Igno Rylos paslaugų.

Universalus 20 metų 201 cm ūgio puolėjas rungtyniaudavo nedaug. Vidutiniškai per 12 minučių I. Ryla pelnydavo 2,5 taško, atkovodavo 1,9 kamuolio ir atlikdavo 0,8 rezultatyvaus perdavimo.

I. Ryla „Trakuose“ rungtyniavo trejus metus.

„Gaila atsisveikinti po tiek kartu praleistų metų. Esame jam dėkingi už tą laiką, – sakė „Trakų“ viceprezidentas Žygimantas Surintas. – Kartu iškovojome daug pergalių, bet atėjo laikas išsiskirti. Ignui reikia rungtyniauti klube, kuriame jis galėtų gauti daugiau žaidimo laiko.“

„Trakų“ sudėtyje liko 12 žaidėjų.

Joniškio „Delikateso” aukštaūgis R. Čepanonis turi Eurolygos patirties (interviu)

05.12.2013

Kelis pastaruosius metus Joniškio „Delikateso” kviestas Rokas Čepanonis šią vasarą pagaliau sutiko atvykti į Aukštaitiją. Rezultatai rodo, kad iš šio susitarimo naudos turi abi pusės. „Delikatesas“ šoktelėjo į ketvirtą turnyro lentelės vietą, o pagrindinis komandos centro puolėjas R. Čepanonis demonstruoja vis geresnę formą. Praėjusį savaitgalį jis vienas „nužudė“ Plungės „Olimpo“ komandą ir buvo pripažintas geriausiu NKL savaitės krepšininku.

Su 24 metų 207 cm ūgio žaidėju pasikalbėjome ne tik apie šiuo metu gerėjančią jo fizinę formą, bet ir apie patirtį

Prancūzijos ketvirtojoje lygoje bei prieš ketverius metus įvykusį debiutą Eurolygoje Kauno „Žalgirio“ gretose.

- Rokai, nedaugelis žino, jog 2009 metais vilkėdamas Kauno „Žalgirio“ aprangą debiutavai Eurolygoje. Pameni tas rungtynes?

- Puikiai pamenu ir tas rungtynes, ir tą vakarą. Nepaisant susiklosčiusių aplinkybių ir krizės „Žalgiryje“, žaisti šioje komandoje buvo svajonės išsipildymas. Energijos pliūpsnis viduje buvo 200 procentų, o išėjus į aikštelę atrodė, jog kalnus galėtum nuversti. Teko gintis prieš Jordi Triasą ir Franą Vazquezą. Nors rungtynes pralaimėjome, tai buvo puiki patirtis ir galimybė pajusti aukščiausią lygį iš arti.

- Kur tuomet pasuko 19-mečio krepšininko karjera?

- Būdamas 19-os sezoną pradėjau „Žalgirio“ dublerių komandoje, prieš Naujus metus pasijungiau prie kitos tuo metu LKL komandos Kauno „Aisčių“, kurią treniravo buvęs treneris iš dublerių laikų. LKL sekėsi kiek sunkiau ir daugiau laiko praleisdavau ant suoliuko. Kitą sezoną persikėliau į Panevėžio „Techasą“. Tačiau ten įsitvirtinti irgi nepavyko, tad grįžau į Kauno „Erelitą-KTU“ (NKL), kur treneris Vitoldas Masalskis mane puikiai išnaudojo. Po sezono teko atlikti achilo operaciją. Atsigavau tik 2011 sausį ir prisijungiau prie Jonavos "Triobet", kuri suteikė gerą galimybę atsistatyti po traumos. Kitais metais sutvirtėjęs išvažiavau į užsienį, kur sustiprėjau kaip žaidėjas, o šįmet grįžau atgal namo.

2009 metais R. Čepanonis sužaidė vieninteles rungtynes Eurolygoje

- Praėjusiame sezone rungtyniavai ketvirtajame Prancūzijos krepšinio divizione, Le Manso „Jalt“ komandoje. Koks krepšinis žaidžiamas ten?

- Po studijų baigimo VDU mano noras buvo išvažiuoti svetur ir suvokti, kas yra kas. Ko aš esu vertas ir ar aš sugebu daugiau. Tad pasirinkau Prancūziją, kur žaidžiamas individualaus stiliaus krepšinis, primenantis JAV mokyklą. Krepšinis ten paremta fizine jėga ir žaidimu vienas prieš vieną. Tai buvo puiki gyvenimiška pamoka man tiek kaip krepšininkui, tiek kaip asmenybei.

- Tarpsezonyje grįžai į Lietuvą. Kodėl pasirinkai Joniškio „Delikatesą“?

- Joniškio komanda mane kalbino jau kelis metus. Joje žaidžia mano geras draugas Mantas Pukinskas. Jo rekomendacijos irgi turėjo įtakos. Sutapimas ar ne, bet kiek tekdavo žaisti prieš dabartinę mano komandą, tiek man gerai sekdavosi ir mano atstovaujama komanda iškovodavo pergales.

- Įpusėjus sezonui demonstruoji puikią fizinę formą. Tiek laiko prireikė adaptacijai, ar gerą žaidimą įtakojo kitos priežastys?

- Teko prisiminti komandinio krepšinio subtilybes, kas šiek tiek užtruko. Bet džiugina tai, jog su komanda kuo toliau, tuo geriau susižaidžiame ir atrandame vienas kitą. Manau, paskutinių dvejų vasarų darbas krepšinio stovyklose taip pat davė didelės naudos ir patirties. O rezultatai, atiduodant visas jėgas ir „įdėjus širdį“, dažniausiai būna teigiami.

- Buvai pripažintas geriausiu pastarosios savaitės NKL krepšininku. Ką apie tai manai tu?

- Kad šį kartą įvertinimas atiteko man – visos komandos nuopelnas. Mūsų komandos stiprybė ta, kad bet kuris žaidėjas gali iššauti bet kuriuo metu. Prieš dvi savaites tai padarė Aivaras, šįkart aš. Dar už savaitės tai gali būti ir kitas žaidėjas. Tai puikus įvertinimas, paskatinimas toliau dirbti ir nesustoti.

- Ką apie šį titulą mano komandos draugai, vadovai? Premijų neskiria?

- Komandoje draugiškai vienas kita pašiepiame, jeigu atsitinka kokia situacija ir jos centre esi tu. Juokaujame, kad „MVP” viskas leidžiama. O dėl premijų… Labai įdomus pasiūlymas. Kai sutiksiu komandos vadovą būtinai apie tai pasikalbėsime (juokiasi).

- Kartu su tavo forma gerėja ir Joniškio „Delikateso“ rezultatai. Esate ketvirtoje turnyro lentelės vietoje. Kuri vieta tave ir tavo komandą tenkins po sezono?

- Džiugu tai,kad pagaliau žingsnis po žingsnio atrandame vienas kitą ir žaidimas gerėja. Tikiuosi jis ir toliau tik gerės. Mūsų visų noras šįmet „kažką“ laimėti, o ar pavyks antrą kartą man asmeniškai laimėti NKL čempionatą, parodys laikas ir darbai.

- Pažvelkime į dar tolimesnę ateitį. Planas grįžti į LKL – realus?

- Viskas mano rankose ir kojose (juokiasi). Būtų malonu po pertraukos įžengti į LKL arenas.

„Petrochemos“ aukštaūgis P. Vaitiekūnas: „Traumų turėjau per daug“

03.12.2013

Europos jaunių (U-20) čempionas kaunietis vidurio puolėjas Paulius Vaitiekūnas prisipažino, kad per dažnos traumos jį slegią. Iš šešiolikos savo komandos rungtynių P. Vaitiekūnas šiame sužaidė vos ketverias. Tiesa, praėjusią savaitę puolėjas pagaliau sužaidė dvi rungtynes iš eilės. Jonavos „Petrochemos“ ekipoje žaidžiantis krepšininkas tiki, kad šįkart į aikštę grįžo ilgam, ir iš naujo visiems bandys įrodyti, jog yra geras žaidėjas.

- Pauliau, po ilgos pertraukos grįžai į aikštę. Koks jausmas?


- Kai po tiek laiko galiu žaisti nevaržomas skausmų - jausmas nuostabus. Džiaugiuosi, kad jau netrukus būsiu visiškai sveikas ir galėsiu padėti komandai.

- Kaip šiuo metu jautiesi?

- Viskas tikrai neblogai, jau tris-keturias savaites sportuoju visa jėga. Po rungtynių dar kartais suskausta nugarą, bet čia proceso dalis, taip turi būti.

- Ką apie tavo sveikatą sako medikai?

- Sako, kad viskas vyksta pagal planą. Beliko sudėlioti paskutinius taškus ir galėsiu rungtyniauti visa jėga.

- Kuo užsiimdavai, kai gydeisi traumą ir negalėjai žaisti krepšinio?

- Buvo visko - poilsio, atostogų. Dariau didelę klaidą, kad į aikštę įžengdavau per anksti - iš naujo gaudavau traumą. Nuo rugpjūčio mėnesio po truputį didinom krūvius sporto salėje, o rytais su Aurimu Mačiuku tvarkėme nugaros reikalus.

- Esi laikomas perspektyviu žaidėju, bet vis trukdo traumos, tai slegia?

- Taip, traumų turėjau per daug. Tik pasiekiu optimaliausią formą - ir iškart iškrentu ilgam laikui iš rikiuotės. Žinoma, visa tai labai slegia, bet gautos traumos jau praeityje. Dabar labai daug dirbu prižiūrėdamas savo kūną, judesius, ko anksčiau nedarydavau. Dabar judu į priekį ir tikiu, kad viskas bus gerai.

- Jei ne traumos, būtum aukštesniame lygyje?

- Manau, kad būčiau. Turėjau tikrai ne vieną pasiūlymą iš aukštesniame lygyje rungtyniaujančių komandų. Tačiau turiu galiojančią sutartį su Jonavos komanda, tad rungtyniauju čia.

- Ar kalbėjai su treneriu, koks vaidmuo tau numatytas šiame sezone?

- Tiek treneriai, tiek pati komanda laukia, kol būsiu visiškai sveikas. Esu labai dėkingas treneriui, kuris manimi tiki bei pasitiki. Taip pat komandai, kuri nepyksta, kai darau nemažai klaidų (juokiasi). O dėl vaidmens komandoje nešnekėjome. Ją reiks išsikovoti darbais, o ne kalbomis.

                                                                                                                                      Autorius: Motiejus Baublys

NATO kariškių žaidynių nugalėtoja tapo Lietuvos komanda

02.12.2013

NATO kariškių žaidynėse triumfavo Lietuvos komanda, kurios pagrindą sudarė NKL rungtyniaujančios Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ krepšininkai. Nė karto turnyre nepralaimėję Mindaugo Kildišiaus auklėtiniai finale 86:61 sutriuškino Italijos krepšininkus ir iškovojo aukso medalius.

Nugalėtojams Mantas Kadzevičius pelnė 21 tašką, Tomas Gaidamavičius – 18, Osvaldas Mačernis – 14, Justas Narušis – 12, Tomas Galeckas pridėjo 9 taškus.

Naudingiausiu turnyro krepšininku buvo išrinktas atakų organizatorius T.Gaidamavičius.

Trečioji vieta turnyre atiteko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekipai, kuri mažajame finale palaužė mūsų kaimynus latvius.

„Šilutės“ vyr. trenerį Arvydą Straupį keičia Gintautas Vileita

02.12.2013

Šeštąją vietą NKL čempionate užimančios „Šilutės“ komandoje – permainos trenerių štabe. Ekipos vyriausiojo trenerio postą paliko Arvydas Straupis, kuris nuo šiol darbuojasi Donaldo Kairio asistentu Minsko „Tsmoki-Minsk“ klube. 38-erių specialistą prie „Šilutės“ vairo pakeis Gintautas Vileita.

Praėjusį sezoną su „Trakais“ RKL pirmenybes laimėjęs G.Vileita sezoną pradėjo treniruodamas Panevėžio „Lietkabelį“, tačiau su šiuo klubu neiškovojo nė vienos pergalės oficialiose varžybose ir buvo atleistas.

Arvydas Straupis su „Šilutės“ komanda per 15 NKL rungtynių iškovojo 9 pergales ir patyrė 6 nesėkmes.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433
 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports