„Perlas-MRU“ serijoje iki dviejų pergalių pasivijo „Sūduvą-Mantingą“

09.03.2013

Vilniuje antrose NKL aštuntfinalio  rungtynėse susitiko „Perlas-MRU“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Ketvirtadienį (03.07) namuose pergalę iškovoję marijampoliečiai svečiuose turėjo pripažinti vilniečių pranašumą rezultatu 76:62. „Perlo-MRU“ krepšininkai išlygino  serijos rezultatą 1:1.

Pirmasis kėlinys vyko chaotiškai ir nerezultatyviai. Net dvi minutes švieslentėje degė 2:2. Po pirmojo kėlinio „Perlas-MRU“ priekyje buvo minimaliu taškų skirtumu – 12:11.

Antrajame kėlinyje vilniečiai didino pranašumą. Aštuonioliktą rungtynių minutę „Sūduva-Mantinga“ turėjo 7 taškų deficitą (30:23). Praėjus minutei Audrius Mineikis („Sūduva-Mantinga“) smeigė tritaškį ir varžovams vėl tepaliko vieno taško persvarą (31:30). Neilgai trukus Keyronas Sheardas („Perlas-MRU“) atsakė taikliais baudų metimais, o Mantas Virbalas dvitaškiu užbaigė pirmąją susitikimo pusę rezultatu - 35:32.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai neketino nusileisti priešininkams. Septintą ketvirčio minutę po Vytauto Buzo („Perlas-MRU“) dvitaškio Marijampolės komanda nuo varžovų atsiliko 9 taškais (50:41). Prieš paskutinįjį kėlinį švieslentė rodė solidžią šeimininkų persvarą – 60:46.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti tris minutes K. Sheardas „Perlo-MRU“ komandą išvedė didžiausiu – 19 taškų – skirtumu (72:53). Iki rungtynių pabaigos marijampoliečiai taškų deficitą sumažino iki 14 ir pralaimėjo vilniečių komandai rezultatu 76:62.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo K. Sheardas, pelnęs 25 taškus ir atkovojęs 8 kamuolius. Mantas Virbalas – 13 taškų ir 12 atkovotų kamuolių, Antanas Udras – 11 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai.

„Sūduvos-Mantingos“ komandoje po 11 tašku pelnė A. Mineikis (7 atk. kam.) ir Žilvinas Kuklierius. Po 8 taškus pridėjo Marius Valukonis (9 atk. kam.) ir Aivaras Žibūda.

 

 

 

 

Vilniaus „Statyba“ eliminavo „Š. Marčiulionio KA – Twomeną“

09.03.2013

Antrajame NKL aštunfinalio susitikime tarp „Š. Marčiulionio KA – Twomeno“ ir „Statybos“ sunkią pergalę iškovojo ir į ketvirtfinalį pateko Vilniaus „Statyba“. Ji rezultatu 74:72 (18:21, 22:22, 19:12, 15:17) įveikė akademijos krepšininkus ir kitame etape susitiks su Mažeikių ekipa.

Rungtynių pradžioje kova vyko taškas į tašką. Įpusėjant pirmajam kėliniui „Statyba“ pirmavo rezultatu 9:6. Tačiau Evaldas Baniulis pelnė 6 taškus iš eilės ir išvedė savo ekipą į priekį (9:12). Likus minutei iki ketvirčio pabaigos 

rungtynių šeimininkai įgijo 5 taškų pranašumą (14:19). Pirmasis kėlinys baigėsi „Š. Marčiulionio KA – Twomeno“ krepšininkams pirmaujant rezultatu 18:21.

Antrąjį ketvirtį rungtynių šeimininkai pradėjo akarpa 6:0 (18:27). Kiek vėliau Darius Tarvydas tolimu metimu sušvelnino skirtumą iki 4, tačiau tuo pačiu atsakė ir Remigijus Sugintas (25:32). „Statyba“ neleido varžovams atitrūkti, o Tado Rinkūno tritaškis privertė šeimininkų trenerį Tomą Purlį prašyti minutės pertraukėlės (31:32). Kėliniui einant į pabaigą Martynas Paliukėnas pelnė du taškus su pražanga ir sėkmingai realizavo baudos metimą, kuriuo išlygino rezultatą (40:40). Vis dėlto, akademijos krepšininkai spėjo susigrąžinti pranašumą ir užbaigė pirmąją susitikimo pusę pirmaudami 3 taškais (40:43).

Trečiojo kėlinio pradžioje abiems ekipoms sunkiai sekėsi pralaužti ledus. Prabėgus 5 minutėms „Š. Marčiulionio KA – Twomenas“ išsaugojo 3 taškų pranašumą (46:49). Tačiau čia pat taikliai iš toli atakavo M. Paliukėnas ir išlygino rezultatą (49:49). Karolis Brusokas atkovojęs kamuolį po netaiklaus Tado Žiobos baudos metimo pataikė dvitaškį ir išvedė „Statybą“ į priekį (52:50). Kėlinio pabaigoje T. Žioba taikliais baudų metimais padidino persvarą iki 4 (59:55).

Prasidėjus paskutiniajam ketvirčiui Ovidijus Varanauskas pataikė dvitaškį metimą (61:55), tačiau akademijos krepšininkai atsakė 5 taškais iš eilės ir sumažino skirtumą iki minimumo (61:60). Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Statyba“ turėjo 4 taškų pranašumą (66:62), bet po poros minučių rungtynių šeimininkai išlygino rezultatą (67:67), o Tautvydas Šležas jį persverė savo komandos naudai (67:69). Prasidėjus paskutiniajai rungtynių minutei, K. Brusokas dviem baudų metimais sušvelnino deficitą iki minimumo (69:70), tačiau T. Šležas atstatė 3 taškų pranašumą (69:72). Likus pusei minutės O. Varanauskas išlygino rezultatą pataikydamas baudos metimus (72:72). Marius Pociukonis nesugebėjo išmesti kamuolio iš užribio per 5 sekundes ir prarado kamuolį. Kamuolį iki rungtynių pabaigos rankose turėję „Statybos“ krepšininkai paskutinį metimą patikėjo O. Varanauskui, kuris likus sekundei pataikė dvitaškį (74:72). E. Baniulis spėjo išmesti tritaškį, tačiau jis skriejo pro šalį. „Statyba“ įveikė „Š. Marčiulionio KA-Twomeną“ 2:0 ir pateko į NKL ketvirtfinalį, kuriame susitiks su pirmąją vietą reguliariajame sezone užėmusia Mažeikių ekipa.

Rungtynių šeimininkams 17 taškų pelnė M. Pociukonis, 14 – Evaldas Baniulis, 12 – J. Jurgo.

Vilniaus „Statybos“ gretose geriausiai pasirodė po 19 taškų pelnę Ovidijus Varanauskas bei Darius Tarvydas (9 atkovoti kamuoliai), 15 – Karolis Brusokas (9 atk. kam.).

„Radviliškis-Juodeliai“ išlygino serijos rezultatą kovoje su „Žalgiriu-2“

09.03.2013

Vienuoliktąją vietą NKL reguliariajame sezone užėmę Radviliškio „Radviliškio-Juodelių“ krepšininkai antrosiose aštuntfinalio rungtynėse atsilikinėjo nuo Kauno „Žalgirio“ dublerių, tačiau rungtynių pabaigoje atsitiesė, šventė pergalę ir išlygino serijos iki dviejų pergalių rezultatą 1:1.

Savo žiūrovų akivaizdoje aukštaičiai „Žalgirį-2“ įveikė rezultatu 81:76.

Nugalėtojų komandoje dviženklį taškų skaičių pelnė net penki krepšininkai: Antanas Montrimavičius į svečių krepšį įmetė 15 taškų (10 atk. kam.), Erikas Kaupaitis – 14, Darius Gricius – 13, Vitalis Pancerevas – 11, Laimonas Kutra – 10.

Kauniečių gretose dviženklį taškų skaičių surinko tik Justas Tamulis ir Marius Grigonis, atitinkamai pelnę 25 ir 23 taškus.

Trečiąsias serijos rungtynės ateinantį ketvirtadienį (03.14) komandos žais Kaune.

NKL komentatorius Aivaras Ivaškevičius: „Komentuoti mokausi iš Kunigėlio ir Petrausko“

09.03.2013

Nekilnojamo turto brokeris, „Chorų karų“ dalyvis, tinklaraščio www.desimtukas.com autorius – tai vienas NKL komentatorių Aivaras Ivaškevičius. Ištikimas Kauno „Žalgirio“ fanas prasitaria negalintis paminėti kurios nors NKL komandos, kaip favoritės, nes komentuodamas turi išlikti neutralus. Aivaras papasakojo kaip vyko jo komentavimo priešistorė, kaip jis to mokėsi ir kaip jam sekasi dabar. NKL siūlo iš arčiau susipažinti su žmogumi, padedančiu stebėti lygos rungtynes.

Apie meilę krepšiniui

„Aš sau visą laiką keliu aukščiausius tikslus ir, kai pamačiau, kad netapsiu bent LKL lygio žaidėju, teko palaidoti svajones tapti geru krepšininku,“- dėsto iš Šaiulių kilęs A. Ivaškevičius.

Nuo dešimties metų Aivaras pradėjo domėtis krepšiniu, lankė sporto mokyklą, treniruodavosi savarankiškai. Kaip jis pats sako – buvo pamišęs dėl krepšinio. Būdamas dešimtoku Aivaras patyrė kojos traumą ir negalėjo sportuoti pusę metų. Grįžęs treniruotis į savo komandą būsimasis NKL komentatorius pastebėjo, kad jo draugai gerokai patobulėję. Nuo tada Aivaras nebebuvo toks nutrūktgalviškas krepšinio žaidėjas, o tiesiog laisvalaikiu pamėtydavo į krepšį kartu su draugais.

Apie Kauno „Žalgirį“

Penktus metus Vilniuje gyvenantis Aivaras prasitaria, jog už „Lietuvos rytą“ sirgo tik vieną sezoną, kada „Žalgiris“ suklupo Eurolygoje, o Vilniaus klubas buvo sukomplektuotas iš, jo nuomone, labai gerų žaidėjų – Ramūno Šiškausko, Arvydo Macijausko, Roberto Javtoko. Vėliau Aivaras sugrįžo į „Žalgirio“ pusę: „Kai nueinu į „Siemens“ areną, sėdžiu „Lietuvos ryto“ tribūnoje ir vienas sergu už „Žalgirį“.

Apie Kunigėlį ir Petrauską

Paklaustas apie komentavimo pomėgį Aivaras atsakė, jog krepšinis ir kalbėjimas visada siejosi su jo gyvenimu. „Aš labai domėdavausi krepšiniu – rinkdavau įvairiausią informaciją, kaupdavau iškarpas, plakatus, eidavau į „Šiaulių“ treniruotes, bendraudavau su krepšininkais. Kitas dalykas – man patinka bendrauti, kalbėti, dalyvaudavau skaitovų konkursuose. Šiuos dalykus norėjau susieti“.

Aivaras pasakojo, jog maždaug nuo 1998 metų stebėdamas Kauno „Žalgirio“ rungtynes, prisitildydavo televizoriaus garsą ir pats komentuodavo. Be to, Aivaras praktikuodavosi komentuodamas kompiuterinius krepšinio žaidimus, kuriuos pats perdarydavo ir paversdavo Lietuvos krepšinio lyga ar net Olimpiada. „Ir taip komentuoji. Nereikėdavo laukti ketvirtadienių, kada prasidės Eurolygos rungtynės. Pastebėjau, kad man visai neblogai sekasi, todėl išsiuntinėjau CV į LRT, „Baltijos“ televiziją, „TV3“, bet man pasakė – tau tik dvidešimt metų, o mes turim Robertą Petrauską, Liną Kunigėlį,“ – pasakoja Aivaras.

Kurį laiką Aivaras buvo sustojęs komentuoti, tačiau jam atsivėrė naujos galimybės tuomet, kai lietuviško krepšinio rungtynės buvo pradėtos transliuoti internetu.

„Krepšinis ir kalbėjimas - tai du dalykai, kurie mane visą laiką veja į priekį. Visada galvodavau, kaip būtų gerai komentuoti krepšinio rungtynes. Net turėjau tokią mintį pasidaryti klipuką, pasiskambinti Vaidui Čeponiui, Linui Kunigėliui, su jais pasikalbėti, gal jie mane parekomenduotų. Vis dėl to šito neprireikė, nes netrukus buvo paskelbtas NKL komentatorių konkursas, todėl su dideliu entuziazmu jame sudalyvavau“.

Aivaras pastebi, jog skiriasi jo komentavimas namuose ir tiesioginiame eteryje. Komentatorius sako, jog visada jaučia jaudulį – „Taip ir turi būti, jei nejauti jaudulio, vadinasi tu toje srityje esi atbukęs ir ta veikla tau nebepatinka“.

Prieš kiekvienas rungtynes Aivaras pasiruošia – susirenka statistiką, pasidomi žaidėjais, išstudijuoja NKL turnyrinę lentelę, pasikalba su komandų treneriais. „Pasiruošimas sumažina labai daug įtampos, nes reikia kažką kalbėti, kai vyksta minutės pertraukėlė ar aikštelėje tiesiog nieko nevyksta“.

Aivaras prisipažįsta, kad lietuvių komentatoriai – L. Kunigėlis, R. Petrauskas – jam labai patinka ir jis iš jų mokosi. „Šie komentatoriai  - profesionalai, žinantys, ką sakyti, ko paklausti, nepasimetantys“.

Apie kritiką

Paklaustas, ką mano apie žmones, kurie anonimiškai komentuodami kritikuoja naujai pasirodžiusius krepšinio komentatorius, Aivaras atsakė, jog tokiomis nuomonėmis nesidomi. „Internetinius komentarus dažniausiai rašo žmonės, neturintys gyvenimo ir jie taip išsilieja. Tokius komentarus skaityti aš nematau prasmės. O žmones, kurie apie komentavimą išmano ir man duoda pastabų, gerbiu. Stengiuosi įsiklausyti ir pasitaisyti“.

Apie savikritiką

„Kaip komentatorius aš dar tik pirmokas, todėl sunku daryti išvadas. Matau dalykus, kuriuos galiu tobulinti. Kartais aš užsižaidžiu su pasakojimais, susirenku daug informacijos, kartais praleidžiu svarbius įvykius aikštelėje, nes tęsiu savo pradėtą mintį. Ne visada keitimus paminiu, užmirštu pasakyti apie laiką arba per dažnai tai darau. Bet tai yra dalykai, kurie praktikuojantis išnyksta.“

Pabaigai...

Aivaras prisipažįsta – norėtų tobulėti komentavimo srityje, pasiekti naujų aukštumų. NKL rungtynių komentatorius pilnas veiklos ir užsiėmimų. Jo nuomone – kuo daugiau esi užimtas, tuo daugiau padarai. "Bet geriau padaryti ką nors prasmingo, negu turėti 100 veiklų. Aš jau dabar jaučiu, kad man užsiėmimų pakanka. Tai yra gerai, nes neturiu tuščio laisvalaikio,“ – pokalbį užbaigė Aivaras.

Alytaus „Dzūkijos“ pergalė pažymėta C. Trybanskio rekordu

08.03.2013

Ketvirtadienį (03.07) prasidėjusių NKL atkrintamųjų varžybų rungtynėse tarp Alytaus „Dzūkijos“ ir Molėtų „Ežerūno-Kario“ pasiektas naujas lygos rekordas. Alytiškių vidurio puolėjas Cezary Trybanski varžovams „išrašė“ 10 blokų ir tai – geriausias rezultatas NKL istorijoje. Netoli trigubo dublio buvęs krepšininkas pergalingose rungtynėse pelnė 17 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 29 naudingumo balus.

Ankstesnis NKL blokuotų metimų rekordas priklausė 

Tomui Urbonui (Kauno „LKKA-Atletas“) ir Mindaugui Kupšui (Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“). 2010-2011 metų sezone abu aukštaūgiai buvo blokavę po 8 varžovų metimus per rungtynes.

„Dzūkija“ pirmose aštuntfinalio rungtynėse įveikė „Ežerūną-Karį“ rezultatu 80:71 ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.

Jonavos „Triobet“ namuose sutriuškino Joniškio „Delikatesą“

07.03.2013

Jonavos „Triobet“ 20 taškų skirtumu sutriuškino svečius iš Joniškio ir iškovojo pirmąją pergalę atkrintamosiose varžybose. „Delikateso“ krepšininkai tik rungtynių pradžioje turėjo 2 taškų pranašumą, todėl buvo įveikti aikštės šeimininkų rezultatu 91:71 (24:14; 20:23; 20:22; 28:12).

„Triobet“ komanda nuo pat rungtynių pradžios demonstravo pranašumą ir pirmą kėlinį laimėjo 24:14. Kitą ketvirtį 20:23 laimėjo „Delikatesas“, sušvelnindamas taškų skirtumą iki 6 –

43:37. Per kitas dešimt minučių komandos žaidė panašiu ritmu, o prieš prasidedant paskutiniajam kėliniui svečiai iš Joniškio turėjo tą patį, 6 taškų, skirtumą – 65:59.

Ketvirtajame kėlinyje Jonavos „Triobet“ žaidimas grįžo į buvusias vėžias. 5 kėlinio minutę šeimininkai priekyje buvo 15 taškų (77:62). Rungtynes jonaviškiai užbaigė turėdami 20 taškų pranašumą.

Jonavos „Triobet“ į priekį išsiveržė 1:0. Kitos rungtynės vyks Joniškyje.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Martynas Linkevičius, pelnęs 23 taškus ir atkovojęs 8 kamuolius. 18 taškų pridėjo Tadas Sebežiovas (5 atk. kam.), 16 – Vytautas Kružikas, Tomas Milinskas – 15 atkovotų kamuolių.

„Delikateso“ komandoje rezultatyviausias buvo Paulius Klemas – 28 taškai. Po 15 pelnė Mantas Pukinskas (5 atk. kam.) ir Žilvinas Petraitis.

 
 
Dizainas: O.K.      Programavimas: Genius Sports